http://kariera.mk

Singapori ia tejkalon Amerikës si shteti më konkurrues në botë përsa i përket ekonomisë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Singapori ia ka tejkaluar Shteteve të Bashkuara të Amerikës për tu bërë shteti më kompetitiv në botë, bazuar në statistikat e Forumit Ekonomik Botëror. Në raportin e kësaj organizate për vitin 2019, u...

Gjermania nuk zë më një pozitë udhëheqëse në konkurrencë

para 9 muajve - RTV 21

Gjermania bie nga vendi i tretë në të shtatin Gjermania nuk zë më një pozitë udhëheqëse përsa i përket konkurrencës në krahasim me vendet e tjera. Në renditjen e re të Forumit Ekonomik Botëror, Republika...

Konkurueshmëria, Shqipëria zbret 5 pozicione

para 9 muajve - Koha Jone

Përkeqësimi i të dhënave nga krimi i organizuar, pavarësia e gjyqësorit dhe mosrespektimi i të drejtave pronësore e intelektuale kanë goditur konkurrueshmërinë e Shqipërisë në nivel global. Shqipëria ka...

Dhjetë ekonomitë më konkurruese në botë, kryeson Singapori

para 9 muajve - Ekonomia Online

Sipas të dhënave më të fundit nga Forumi Ekonomik Botëror (WEF), Singapori ka kapërcyer Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aktualisht renditet si vendi i parë me ekonominë më konkurruese në botë. Në Raportin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK