http://kariera.mk

Shtëpia e Bardhë kundër bashkëpunimit në hetimin për shkarkimin e Presidentit

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Shtëpia e Bardhë njoftoi se nuk do të bëhet pjesë e atij që e quan “hetim antikushtetues” për ngritjen e akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Avokati i Shtëpisë së Bardhë Pat Cipollone, i...

Presidenti Trump dhe procesi për shkarkim e tij

para 8 muajve - Aktuale

Demokratët e opozitës po avancojnë në hetimet për të hapur procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump, ndërkohë që administrata ka bllokuar dëshmitë e disa prej personave kyçë dhe ka vonuar...

Presidenti Trump dhe procesi për shkarkim e tij

para 8 muajve - Opinion

Demokratët e opozitës po avancojnë në hetimet për të hapur procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump, ndërkohë që administrata ka bllokuar dëshmitë e disa prej personave kyçë dhe ka vonuar...

Presidenti Trump dhe procesi për shkarkim nga posti

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Demokratët e opozitës po avancojnë në hetimet për të hapur procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump, ndërkohë që administrata ka bllokuar dëshmitë e disa prej personave kyçë dhe ka vonuar...

SHTËPIA E BARDHË, KUNDËR HETIMEVE NDAJ TRUMPIT

para 8 muajve - Klan Macedonia

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Shtëpia...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Donald Trump

para 8 muajve - Gazeta Tema

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes...

Shtëpia e Bardhë: Kërkesa për hetime ndaj Trumpit “e paligjshme”

para 8 muajve - Shenja

Shtëpia e Bardhë u shkroi një letër mospërfillëse Demokratëve të martën, në të cilën thotë se ajo nuk do të bashkëpunojë me hetimet e tyre “ilegale dhe antikushtetuese” kundër presidentit të SHBA-ve, Donald...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit

para 8 muajve - Koha.mk

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes...

Kina refuzon hetimin e Bidenëve

para 8 muajve - Koha.net

Ministria e Jashtme e Kinës ka thënë se nuk ka asnjë synim që të ndërhyjë në çështjet e brendshme të SHBA-së, sa i përket kërkesës së presidenti amerikan që Pekini ta hetojë rivalin e tij politik, Joe Biden.

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit

para 8 muajve - Koha.net

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes...

Shtëpia e Bardhë u dërgoi letër ligjvënësve demokratë

para 8 muajve - Portalb

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim ndaj presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët,...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit

para 8 muajve - Tetova Sot

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes...

Shtëpia e Bardhë refuzon të bashkëpunojë në hetimin për Trump

para 8 muajve - Indeks.mk

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht të bashkëpunojë në hetimin për mocionin e mosbesimit kundër Presidentit Donald Trump. Një letër e dërguar drejtuesve demokratë e refuzoi atë si “të pabazë” dhe “kushtetueshmërisht...

‘Hetimi për Trump’, SHBA po shkon drejt një krize kushtetuese

para 8 muajve - Sot News

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht që të bashkëpunojë me hetimin për shkarkimin kundër presidentit Donald Trump. Një komision i drejtuar nga Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve ka nisur hetimet....

Shtëpia e Bardhë: Vendimi për të fajësuar Donald Trump është antikushtetues

para 8 muajve - Insajderi

Letra me tetë faqe, e nënshkruar nga avokati i Shtëpisë së Bardhë, Pat Cipalone, iu dërgua kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, demokrates Nancy Pelosi, dhe kryetarëve demokratë të Komisionit...

Shtëpia e Bardhë e refuzon bashkëpunimin me Kongresin për hetimet ndaj presidentit

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan, Donald Trump, i shtyu Shtetet e Bashkuara drejt një krize kushtetuese të martën pasi këshilltari i tij ligjor tha se Shtëpia e Bardhë do ta refuzojë bashkëpunimin me Kongresin lidhur...

Vendimi për të fajësuar Donald Trump është antikushtetues

para 8 muajve - TV21

Avokati i Shtëpisë së Bardhë, Cipalone, i dërgon letët kryetares së  Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Pelosit Avokati i Shtëpisë së Bardhë, Cipalone, i dërgon letët kryetares së  Dhomës së Përfaqësuesve...

Shtëpia e Bardhë: Kërkesa për hetime ndaj Trumpit "e paligjshme"

para 8 muajve - Anadolu Agency

New York Shtëpia e Bardhë u shkroi një letër mospërfillëse Demokratëve të martën, në të cilën thotë se ajo nuk do të bashkëpunojë me hetimet e tyre "ilegale dhe antikushtetuese" kundër presidentit të SHBA-ve,...

Demokratët mund të kandidojnë përsëri një grua në 2020

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nga Ruben Avxhiu Kandidatja demokrate presidenciale Elizabeth Warren është konfirmuar në krye të garës brenda Partisë Demokrate në bazë të një grupi sondazhesh të bëra publike sot. Ndonëse, nuk është hera...

Shtëpia e Bardhë refuzon të bashkëpunojë në hetimin për Trump

para 8 muajve - Klan Kosova

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht të bashkëpunojë në hetimin për mocionin e mosbesimit kundër Presidentit Donald Trump. Një letër e dërguar drejtuesve demokratë e refuzoi atë si “të pabazë” dhe “kushtetueshmërisht...

Shtëpia e Bardhë refuzon të bashkëpunoj në hetimin për Trump

para 8 muajve - Klan Kosova

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht të bashkëpunojë në hetimin për mocionin e mosbesimit kundër Presidentit Donald Trump. Një letër e dërguar drejtuesve demokratë e refuzoi atë si “të pabazë” dhe “kushtetueshmërisht...

Shtëpia e Bardhë refuzon që të bashkëpunojë në hetimin ndaj Trumpit

para 8 muajve - Klan Kosova

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar që të bashkëpunojë në hetimin e fajësimit kundër presidentit Donald Trump. Një letër e dërguar drejtuesve demokratë e refuzoi atë si “të pabazë” dhe “të pavlefshme...

Presidenti Trump ndalon ambasadorin amerikan në BE që të dëshmojë

para 8 muajve - Vizion Plus

Presidenti Donald Trump ka ndaluar ambasadorin amerikan në BE që të dëshmojë komisionin hetimor të demokratëve, mbi telefonatën e presidentit Trump me homologun ukrainas Volodimir Zelenski. Presidenti...

Shtëpia e Bardhë refuzon të bashkëpunojë në hetimin për Trump

para 8 muajve - GazetaBlic

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht të bashkëpunojë në hetimin për mocionin e mosbesimit kundër Presidentit Donald Trump. Një letër e dërguar drejtuesve demokratë e refuzoi atë si “të pabazë” dhe “kushtetueshmërisht...

Shtëpia e Bardhë refuzon të njohë procedurën e shkarkimit të Trump

para 8 muajve - Opinion

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht të bashkëpunojë me hetimin e Kongresit për shkarkimin e Presidentit Donald Tramp. Një letër e dërguar drejtuesve demokratë e refuzoi procedurën e shkarkimit si “të...

Shtëpia e Bardhë u dërgon letër ligjvënësve demokratë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim ndaj presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët....

Shtëpia e Bardhë: Vendimi për të fajësuar Donald Trump është antikushtetues

para 8 muajve - RTV 21

Avokati i Shtëpisë së Bardhë, Cipalone, i dërgon letët kryetares së  Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Pelosit Shtëpia e Bardhë lëshoi ​​një deklaratë në të cilën hedh poshtë, siç thuhet, një hetim “antikushtetues”...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit

para 8 muajve - Arbresh

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit

para 8 muajve - KDPolitik

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët. Përmes...

Shtëpia e Bardhë u dërgon letër ligjvënësve demokratë

para 8 muajve - Shenja

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim ndaj presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët....

Refuzimi për t’u hetuar, Pelosi: Trump nuk është mbi ligjin

para 8 muajve - Te Sheshi

Gruaja në krye të Kongresit amerikan, Nancy Pelosi tha të martën se Presidenti Trump do të “mbahet përgjegjës”, e kjo pasi Shtëpia e Bardhë njoftoi se do të refuzonte të bashkëpunonte në një hetim të nisur...

Shtëpia e Bardhë refuzon të bashkëpunojë në hetimin për Trump

para 8 muajve - Bota Press

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht të bashkëpunojë në hetimin për mocionin e mosbesimit kundër Presidentit Donald Trump.Një letër e dërguar drejtuesve demokratë e refuzoi atë si “të pabazë” dhe “kushtetueshmërisht...

Shtëpia e Bardhë refuzon të bashkëpunoj në hetimin për Trumpin

para 8 muajve - Ekonomia Online

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht të bashkëpunojë në hetimin për mocionin e mosbesimit kundër Presidentit Donald Trump. Një letër e dërguar drejtuesve demokratë e refuzoi atë si “të pabazë” dhe “kushtetueshmërisht...

Shtëpia e Bardhë e refuzon bashkëpunimin me Kongresin për hetimet ndaj presidentit

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan, Donald Trump, i shtyu Shtetet e Bashkuara drejt një krize kushtetuese të martën pasi këshilltari i tij ligjor tha se Shtëpia e Bardhë do ta refuzojë bashkëpunimin me Kongresin lidhur...

Shtëpia e Bardhë: Vendimi për të fajësuar Donald Trump është antikushtetues

para 8 muajve - Periskopi

Shtëpia e Bardhë lëshoi ​​një deklaratë në të cilën hedh poshtë, siç thuhet, një hetim “antikushtetues” për tërheqjen e presidentit Donald Trump dhe tha se ai refuzoi të bashkëpunonte në një hetim të nisur...

Shtëpia e Bardhë u dërgon letër ligjvënësve demokratë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim ndaj presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët....

Shtëpia e Bardhë: Vendimi për të fajësuar Donald Trump është antikushtetues

para 8 muajve - KosovaPress

Letra me tetë faqe, e nënshkruar nga avokati i Shtëpisë së Bardhë, Pat Cipalone, iu dërgua kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, demokrates Nancy Pelosi, dhe kryetarëve demokratë të Komisionit...

Inkriminimi, Trump ndalon dëshminë e ambasadorit amerikan në BE

para 8 muajve - Medial

Lexime: 3 Presidenti Donald Trump nuk ka lejuar që në komisionin hetimor të demokratëve të dëshmojë ambasadori amerikan në BE. Trump e ka cilësuar komisionin hetimor një “gjykatë kangurësh”, ndërkohë që...

Demokratët mund të kandidojnë përsëri një grua në 2020

para 8 muajve - Illyria

Elizabeth Warren ia kalon kandidatit Joe Biden sipas një grupi sondazhesh të fundit Nga Ruben Avxhiu Kandidatja demokrate presidenciale Elizabeth Warren është konfirmuar në krye të garës brenda Partisë...

DASH urdhëron ambasadorin amerikan në BE të mos dëshmojë në Kongres

para 8 muajve - BalkanWeb

Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë në pyetje lidhur me komunikimet...

Kina refuzon hetimin e Bidenëve

para 8 muajve - Koha.net

Ministria e Jashtme e Kinës ka thënë se nuk ka asnjë synim që të ndërhyjë në çështjet e brendshme të SHBA-së, sa i përket kërkesës së presidenti amerikan që Pekini ta hetojë rivalin e tij politik, Joe...

DASH urdhëron ambasadorin Sondland të mos dëshmojë në Kongres

para 8 muajve - Aktuale

Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë në pyetje lidhur me komunikimet...

Skandali në SHBA/ DASH urdhëron ambasadorin të mos dëshmojë në Kongres

para 8 muajve - Opinion

Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë në pyetje lidhur me komunikimet...

Hetimi ndaj Trump, DASH urdhëron ambasadorin Sondland të mos dëshmojë në Kongres

para 8 muajve - Gazeta Tema

Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë në pyetje lidhur me komunikimet...

DASH urdhëron ambasadorin Sondland të mos dëshmojë në Kongres

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë në pyetje lidhur me komunikimet...

Shtëpia e Bardhë ia ndalon ambasadorit në BE që të raportojë para demokratëve

para 8 muajve - Gazeta Express

Departamenti i Shtetit i Shteteve të Bashkuara ia ka ndaluar ambasadorit amerikan në Bashkimin Evropian, Gordon Sondland, që të raportojë privatisht para anëtarëve demokratë të Dhomës së Përfaqësuesve...

Dy zyrtarë të DASH-it dëshmojnë në rastin Trump

para 8 muajve - Alsat-M

Tri komitete të Kongresit amerikan do të vazhdojnë të dëgjojnë dëshmitë e dëshmitarëve më 8 tetor, në kuadër të procesit për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump. Gordon Sondland, ambasador amerikan...

Dy zyrtarë të DASH-it dëshmojnë në rastin Trump

para 8 muajve - Ina

Tri komitete të Kongresit amerikan do të vazhdojnë të dëgjojnë dëshmitë e dëshmitarëve më 8 tetor, në kuadër të procesit për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump. Gordon Sondland, ambasador amerikan...

Përpjekjet për shkarkimin e Trumpit, dëshmojnë dy zyrtarë të DASH

para 8 muajve - Opinion

Tri komitete të Kongresit amerikan do të dëgjojnë çfarë kanë për të thënë dëshmitarët ditën e sotme, në kuadër të procesit për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump. Gordon Sondland, ambasador...

Dy zyrtarë të DASH-it dëshmojnë në rastin Trump

para 8 muajve - Arbresh

Tri komitete të Kongresit amerikan do të vazhdojnë të dëgjojnë dëshmitë e dëshmitarëve më 8 tetor, në kuadër të procesit për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump. Gordon Sondland, ambasador amerikan...

Dy zyrtarë të DASH-it dëshmojnë në rastin Trump

para 8 muajve - Epoka e Re

Tri komitete të Kongresit amerikan do të vazhdojnë të dëgjojnë dëshmitë e dëshmitarëve më 8 tetor, në kuadër të procesit për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump. Gordon Sondland, ambasador amerikan...

Dy zyrtarë të DASH-it dëshmojnë në rastin Trump

para 8 muajve - Tetova Sot

Tri komitete të Kongresit amerikan do të vazhdojnë të dëgjojnë dëshmitë e dëshmitarëve më 8 tetor, në kuadër të procesit për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump. Gordon Sondland, ambasador amerikan...

Dy zyrtarë të DASH-it dëshmojnë në rastin Trump

para 8 muajve - Shenja

Tri komitete të Kongresit amerikan do të vazhdojnë të dëgjojnë dëshmitë e dëshmitarëve më 8 tetor, në kuadër të procesit për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump. Gordon Sondland, ambasador amerikan...

Dy zyrtarë të DASh-it dëshmojnë në rastin Trump

para 8 muajve - Ekonomia Online

Tri komitete të Kongresit amerikan do të vazhdojnë të dëgjojnë dëshmitë e dëshmitarëve më 8 tetor, në kuadër të procesit për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump. Gordon Sondland, ambasador amerikan...

Kush përfiton nga procedura e shkarkimit të Trumpit?

para 8 muajve - Epoka e Re

Janusz Bugajski Me përshpejtimin e hetimeve për shkarkimin e presidentit Donald Trump në Kongres, politikanë të ndryshëm mund të përfitojnë ose mund të humbin nga kriza. Më shumë se kushdo, pretendentët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK