http://kariera.mk

Negociatat/ Juncker: Shqipëria e Maqedonia e Veriut përparime thelbësore

para 8 muajve - Medial

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka kërkuar nga vendet e BE që të mbajnë premtimin për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut dhe të hapin negociatat. Në fjalën e mbajtur në PE, Juncker...

Negociatat/ Juncker: Shqipëria e Maqedonia e Veriut përparime thelbësore

para 8 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka kërkuar nga vendet e BE që të mbajnë premtimin për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut dhe të hapin negociatat. Në fjalën e mbajtur në PE, Juncker...

Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Evropian me rastin e debatit për përgatitjet...

Negociatat/ Juncker thirrje shteteve të BE-së: Të mbahet premtimi me Shqipërinë

para 8 muajve - Albeu

“Maqedonia Veriore dhe Shqipëria kanë bërë përparim thelbësor." Presidenti i Komisionit Europian Jean Cloude Juncker gjatë fjalës së tij në Parlamentin Europian ka deklaruar se Shqipëria dhe Maqedonia...

Negociatat/ Juncker: Shqipëria ka ndërmarrë reforma të guximshme

para 8 muajve - Opinion

Kur kanë mbetur vetëm dhe pak ditë për marrjen e përgjigjes nëse Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut do t’u hapen negociatat me Bashkimin Europian, ka reaguar Presidenti në largim i Komisionit Evropian,...

Negociatat/ “Mbani premtimin”, Juncker përsërit thirrjen për BE: Shqipëria ka bërë reforma të guximshme

para 8 muajve - BalkanWeb

Ish-presidenti në largim i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker ka ripërsëritur edhe njëherë thirrjen ndaj BE-së që të mbajë premtimin dhe të hapë procesin e bisedimeve në lidhje me negociatat për...

Negociatat, Juncker: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Koha Jone

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë parparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Evropian me rastin e debatit për përgatitjet...

Juncker: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Evropian me rastin e debatit për përgatitjet...

Jean-Claude Juncker: Të mbahet premtimi që i bëmë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë parparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Europian me rastin e debatit për përgatitjet...

Juncker: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Flaka

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Evropian me rastin e debatit për përgatitjet...

Negociatat me BE, zbardhet kërkesa urgjente e presidentit të KE-së për Shqipërinë

para 8 muajve - Sot News

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përparime thelbësore. Juncker kërkon që të mbahet premtimi me vendet e Ballkanit Perëndimor. “Maqedonia...

Negociatat, Juncker i shqetësuar për “Jo”-të e mundshme: pse u detyruam t’u shkruajmë letër vendeve anëtare

para 8 muajve - Te Sheshi

Sërish një zë i fuqishëm europian, ndonëse në ikje, Presidenti i KE-së Jean-Claude Juncker, bëri thirrje për hapje me patjetër të negociatave me Tiranën dhe Shkupin. Sipas tij, të dyja vendet i kanë plotësuar...

Juncker: Të mbahet premtimi që i bëmë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Lexo

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë parparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Europian me rastin e debatit për përgatitjet...

Tusk takon Merkel, diskutojnë për Ballkanin Perëndimor

para 8 muajve - Ina

Kreu i Këshillit Europian, Donald Tusk është takuar këtë të martë me kancelaren gjermane Angela Merkel. Takimin e ka njoftuar vetë Tusk në një postim në Twitter, ndërsa thotë se me kancelaren Merkel ka...

Tusk takon Merkel, diskutojnë për Ballkanin Perëndimor

para 8 muajve - Zhurnal

Bruksel, 8 tetor – Kreu i Këshillit Europian, Donald Tusk është takuar këtë të martë me kancelaren gjermane Angela Merkel. Takimin e ka njoftuar vetë Tusk në një postim në Twitter, ndërsa thotë se me...

Tusk takon Merkel për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Sot News

Mes vendeve anëtare të BE kanë filluar negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kreu i Këshillit Evropian, Donald Tusk është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel. Në një postim në rrjetet...

Tusk takon Merkel, diskutojnë për Ballkanin Perëndimor

para 8 muajve - Medial

Kreu i Këshillit Europian, Donald Tusk është takuar këtë të martë me kancelaren gjermane Angela Merkel. Takimin e ka njoftuar vetë Tusk në një postim në Twitter, ndërsa thotë se me kancelaren Merkel ka...

Tusk takon Merkel, diskutojnë për Ballkanin Perëndimor

para 8 muajve - Vizion Plus

Kreu i Këshillit Europian, Donald Tusk është takuar këtë të martë me kancelaren gjermane Angela Merkel. Takimin e ka njoftuar vetë Tusk në një postim në Twitter, ndërsa thotë se me kancelaren Merkel ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK