http://kariera.mk

Katica Janeva i ofron marrëveshje Prokurorisë, ajo e refuzon!?

para 5 muajve - Iliria News

Katica Janeva përmes avokatëve të saj ka ofruar bashkëpunim në prag të ngritjes së padive penale për rastin ‘Reket’ bën të ditur Telma sipas burimeve nga hetimet, ndërkohë që Prokuroria e ka refuzuar,...

Katica Janeva i ofron marrëveshje Prokurorisë, ajo e refuzon!?

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 9 tetor – Katica Janeva përmes avokatëve të saj ka ofruar bashkëpunim në prag të ngritjes së padive penale për rastin ‘Reket’ bën të ditur Telma sipas burimeve nga hetimet, ndërkohë që Prokuroria...

Zgjerohen hetimet për rastin “Reketi”, katër të dyshuar të tjerë

para 5 muajve - BalkanWeb

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen të...

Burg shtëpiak për Jasna Mandiq

para 5 muajve - Aktuale

Nënkryetares së Lidhjes Ndërkombëtare Jasna Mandiq i është caktuar arrest shtëpiak nga gjykata, tha avokati i saj Dushko Jankoviq. Ajo u mor në pyetje nga gjyqtar i procedurës paraprake si e dyshuar në...

Prokuroria kërkon paraburgim për Jasna Mandiq, masa të posaçme për Frosina Remenskin dhe 4 persona të tjerë

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 9 tetor – Ruskoska kërkon paraburgim për zëvendës kryetarin e Lidhjes Ndërkombëtare, Jasna Mandiq, ndërsa për asistenten e saj, Frosina Remenski dhe për babain e Bojan Jovanovskit kërkohen masa...

Zgjerohet hetimi për rastin “Reket” në Maqedoni, arrestohen bashkëpunëtorët e Jovanovskit

para 5 muajve - Gazeta Express

Është arrestuar edhe zëvendësja e “BOKI 13” në organizatën e këtij të fundit, Jasna Mandiq si e dyshuar e re për rastin “Reket”, e cila është dërguar në Gjykatën Penale. Jozyrtarisht mësohet se është arrestuar...

Remenski e dyshuara e radhës në rastin “Zhvatja”, arrestoshet zëvendësja e Boki 13

para 5 muajve - Iliria News

Bëhet i ditur identiteti i të dyshuarve të tjerë për rasti “Zhvatja” për të cilin Prokurori publik Lubomir Joveski njoftoi gjatë ditës së rasti në fjalë por zgjerohet edhe atë me 4 të dyshuar tjerë. E...

Prokurorja Ruskoska ka arritur në Gjykatën Penale, është arrestuar edhe Jasna Mandiq

para 5 muajve - Medial

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokurorja Vilma Ruskovska sonte ka arritur në Gjykatën Penale, ndërsa pas saj në Gjykatë është sjellë edhe Jasna Mandiq, zëvendëskryetare e organizatës humanitare “Lidhja...

Prokurorja Ruskoska ka arritur në Gjykatën Penale, është arrestuar edhe Jasna Mandiq

para 5 muajve - Lajm

Prokurorja Vilma Ruskovska sonte ka arritur në Gjykatën Penale, ndërsa pas saj në Gjykatë është sjellë edhe Jasna Mandiq, zëvendëskryetare e organizatës humanitare “Lidhja ndërkombëtare” dhe njëra prej...

Ruskovksa kërkon t’u merren pasaportat të dyshuarve

para 5 muajve - Shenja

Nesër do të thirren në gjykatë të dyshuarit në hetimin më të ri për organizatën joqeveritare të Bojan Jovanovskit (Boki 13), tha prokurorja Villma Ruskovska. Ajo kërkoi nga gjykata që t’u merren pasaportat,...

Katër të dyshuar të tjerë në rastin “Reketi”, mes tyre edhe nënkryetarja e Kuvendit

para 5 muajve - Illyria

Shkup, 9 tetor 2019 – Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë...

Sigurohen dëshmi kyçe për “Reket”: Pasojnë aktakuza për larje parashë!

para 5 muajve - Flaka

Gjatë ditës së nesërme do të ngrihet aktakuzë për pjesën e parë nga hetimi për rastin “reket”. Pas ekspertizës nga lëndët e marra, janë siguruar dëshmi të shumta të rëndësishme, përcjell FLAKA. “Për të...

“Reket”, hetimi zgjerohet edhe për 4 persona të tjerë

para 5 muajve - Alsat-M

Vilma Ruskoska ka zgjeruar  hetimin për rastin “Reket”. Katër të dyshuar tjerë së bashku me Boki 13 janë cak i hetimit për mashtrim dhe larje parash përmes Organizatës humanitare “Lidhja Ndërkombëtare”,...

Ruskovska: Kërkova te tre persona të kryhet kontrollë

para 5 muajve - Flaka

“Kam lëshuar urdhër në tre lokacione për të konrolluar tre persona. Unë i kam kërkuar për të dyshuarën Jasna Mandiq gjykatësit në procedurë paraprake për të urdhëruar ndalimin e saj”, tha prokurorja Vilma...

Burg shtëpiak për Mandiq

para 5 muajve - Flaka

Nënkryetares së Lidhjes Ndërkombëtare Jasna Mandiq i është caktuar arrest shtëpiak nga gjykata, tha avokati i saj Dushko Jankoviq, përcjell FLAKA. Ajo u mor në pyetje nga gjyqtar i procedurës paraprake...

Ruskovska: Duhet të përcaktohet paraburgimi i Jasna Mandiq

para 5 muajve - Flaka

Prokurorja Vilma Ruskovska tha gjykatësi i procedurës paraprake duhet të vendosur për kërkesën e paraburgimit për Zëvendës Presidenten e Lidhjes Ndërkombëtar të Boki 13, Jasna Mandiq, përcjell FLAKA. Deputetja...

Prokurorja Ruskoska ka arritur në Gjykatën Penale, është arrestuar edhe Jasna Mandiq

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokurorja Vilma Ruskovska sonte ka arritur në Gjykatën Penale, ndërsa pas saj në Gjykatë është sjellë edhe Jasna Mandiq, zëvendëskryetare e organizatës humanitare “Lidhja ndërkombëtare” dhe njëra prej...

Prokuroria kërkon paraburgim për Jasna Mandiq, masa të posaçme për Frosina Remenskin dhe 4 persona të tjerë

para 5 muajve - Tetova Sot

Ruskoska kërkon paraburgim për zëvendës kryetarin e Lidhjes Ndërkombëtare, Jasna Mandiq, ndërsa për asistenten e saj, Frosina Remenski dhe për babain e Bojan Jovanovskit kërkohen masa të posaçme hetuese....

E dyshuara në rastin “Reket”, mediat: Remenski nuk del nga kabineti

para 5 muajve - Flaka

Nënkryetarja e Parlamentit Frosina Remenski Tashevska ishte në kabinet, por ajo nuk ka pranuar takim me ekipin e Tv Telma. Fillimisht ka pasur takim, dhe pastaj koordinatori i saj i grupit parlamentar...

Zgjerohet hetimi për rastin “Reket” në Maqedoni, arrestohen bashkëpunëtorët e Jovanovskit

para 5 muajve - Flaka

Është arrestuar edhe zëvendësja e “BOKI 13” në organizatën e këtij të fundit, Jasna Mandiq si e dyshuar e re për rastin “Reket”, e cila është dërguar në Gjykatën Penale. Jozyrtarisht mësohet se është arrestuar...

Jasna Mandiq është dërguar në gjykatë | VIDEO

para 5 muajve - Flaka

Është arrestuar edhe zëvendësja e “BOKI 13” në organizatën e këtij të fundit, Jasna Mandiq si e dyshuar e re për rastin “Reket”, e cila është dërguar në Gjykatën Penale. Prokuroria për Mandiq ka kërkuar...

Burg shtëpiak për Jasna Mandiq

para 5 muajve - Zyrtare

Nënkryetares së Lidhjes Ndërkombëtare Jasna Mandiq i është caktuar arrest shtëpiak nga gjykata, tha avokati i saj Dushko Jankoviq. Ajo u mor në pyetje nga gjyqtar i procedurës paraprake si e dyshuar në...

Remenski e dyshuara e radhës në rastin “Zhvatja”, arrestoshet zëvendësja e Boki 13

para 5 muajve - Shenja

Bëhet i ditur identiteti i të dyshuarve të tjerë për rasti “Zhvatja” për të cilin Prokurori publik Lubomir Joveski njoftoi gjatë ditës së rasti në fjalë por zgjerohet edhe atë me 4 të dyshuar tjerë. E...

Prokuroria kërkon paraburgim për Jasna Mandiq, masa të posaçme për Frosina Remenskin dhe 4 persona të tjerë

para 5 muajve - TV21

Ruskoska kërkon paraburgim për zëvendës kryetarin e Lidhjes Ndërkombëtare, Jasna Mandiq, ndërsa për asistenten e saj, Frosina Remenski dhe për babain e Bojan Jovanovskit kërkohen masa të posaçme hetuese....

Remenski e dyshuara e radhës në rastin “Zhvatja”, arrestohet zëvendësja e Boki 13

para 5 muajve - Arbresh

Bëhet i ditur identiteti i të dyshuarve të tjerë për rasti “Zhvatja” për të cilin Prokurori publik Lubomir Joveski njoftoi gjatë ditës së rasti në fjalë por zgjerohet edhe atë me 4 të dyshuar tjerë. E...

Deputetja e LSDM e dyshuar në rastin “Reket”, Zaevi thotë se do ta përjashtojë

para 5 muajve - Ina

Prokuroria e Përgjithshme Publike kërkon masa kujdesi për deputeten Frosina Remenski sepse gjoja së bashku me të dyshuarin e parë (Bojan Jovanovski) kanë marrë pjesë në takimet e organizuara nga i dyshuari...

Zgjerohet hetimi për rastin “Reket” në Maqedoni, kapen bashkëpunëtorët e Jovanovskit

para 5 muajve - Bota Press

Është arrestuar edhe zëvendësja e “BOKI 13” në organizatën e këtij të fundit, Jasna Mandiq si e dyshuar e re për rastin “Reket”, e cila është dërguar në Gjykatën Penale. Jozyrtarisht mësohet se është arrestuar...

Deputetja e LSDM e dyshuar në rastin “Reket”, Zaevi thotë se do ta përjashtojë

para 5 muajve - Shprehja.com

Prokuroria e Përgjithshme Publike kërkon masa kujdesi për deputeten Frosina Remenski sepse gjoja së bashku me të dyshuarin e parë (Bojan Jovanovski) kanë marrë pjesë në takimet e organizuara nga i dyshuari...

Zgjerohen hetimet për rastin “Reketi”, katër të dyshuar të tjerë

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen të...

ZGJEROHEN HETIMET PËR RASTIN “ZHVATJA”

para 5 muajve - Klan Macedonia

Pesë persona dhe një firmë janë në listën e të dyshuarve në kuadër të hetimit për rastin “Zhvatja” që ka të bëjë me aktivitetet financiare të Organizatës joqeveritare të Bojan Jovsnovskit “Lidhja Ndërkombëtare”....

Zaev për Remenskën: Nëse dyshohet në “Reket”, largohet nga partia

para 5 muajve - Koha.mk

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende nuk ka informacione të sakta në lidhje me hetimin e ri të paralajmëruar nga Prokuroria Publike, ku thuhet se rastit “Reketi” i shtohen edhe katër të dyshuar....

E dyshuar si e përfshirë në rastin “Reket”, Zaevi thotë se do ta përjashtojë deputeten e LSDM-së

para 5 muajve - InfoShqip

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen të...

Zaev për Remenskën: Nëse dyshohet në “Reket”, largohet nga partia

para 5 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende nuk ka informacione të sakta në lidhje me hetimin e ri të paralajmëruar nga Prokuroria Publike, ku thuhet se rastit “Reketi” i shtohen edhe katër të dyshuar....

Zaev: Në rast se konfirmohet, Remenski largohet nga partia

para 5 muajve - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende nuk ka informacione të sakta në lidhje me hetimin e ri të paralajmëruar nga Prokuroria Publike, ku thuhet se rastit “Reketi” i shtohen edhe katër të dyshuar....

Hetim i ri për rastin “Reket”- për pastrim parash, ndihmë dhe mashtrim dyshohen edhe 5 persona, mes tyre nënkryetarja e Kuvendit Frosina Remenski

para 5 muajve - Aktuale

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare. Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë për rastin e parë...

“Reketi” është zgjeruar me 4 persona fizikë dhe një juridik, e përfshirë edhe deputetja Remenski

para 5 muajve - Portalb

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit sot ka nisur procedurë hetimore kundër pesë personave fizikë dhe një juridik për mashtrim që lidhet me rastin “Reket” ,...

“Zhvatja 2”, hetohet edhe Remenski?

para 5 muajve - Koha.mk

Sipas të dhënave fillestare, bëhet fjalë për deputeten e LSDM-së, Frosina Remenski, zëvendësdrejtoren e organizatës “Aleancës ndërkombëtare”, Jasna Mandiq, Boki 13 dhe babai i tij, Mile Jovanovski, të...

Nën hetim pesë persona fizik dhe një juridik të dyshuar për mashtrim dhe larje parash

para 5 muajve - Medial

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokurori kompetent publik nga Prokuroria Themelore Publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit sot  solli urdhër për zbatim të procedurës hetuese kundër...

Remenski dhe Mandiç të dyshuar në hetimin e ri për “Reketin”?!

para 5 muajve - Alsat-M

Nënkryetarja e Kuvendit, njëherë edhe kryetare nderi e Aleancës Ndërkombëtare, Frosina Remenski është një nga të dyshuarit në hetimin e ri mbi “Reketin”. Për të dyshuarën, Prokuroria kërkon masa kujdesi...

Ish prokurorja speciale Janeva vendosi të mos jap dëshmi për rastin “Reket”

para 5 muajve - Gazeta Express

E dyshuara e tretë për rastin “Reket” ish-kryeprokurorja e Speciale Katica Janeva, vendos të mos jap dëshmi te Ruskoska për rastin e zhvatjes. Pas kërkesës për kontroll të dëshmive, e dyshuara kishte të...

Hetim i ri për rastin “Reket”, dyshohen edhe katër persona të tjerë

para 5 muajve - Gazeta Express

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on, përcjell Gazeta Express. Për nesër Jovevski paralajmëroi...

Deputetja e LSDM e dyshuar në rastin “Reket”, Zaevi thotë se do ta përjashtojë

para 5 muajve - Tetova Sot

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen të...

Prokuroria kërkon masë kujdesi për Frosina Remenski

para 5 muajve - TV21

Prokuroria kërkon masa kujdesi për deputeten Frosina Remenski sepse gjoja së bashku me të dyshuarin e parë (Bojan Jovanovski) kanë marrë pjesë në takimet e organizuara nga i dyshuari i parë, duke përdorur...

Joveski: Hetimi për rastin “Reket” përhapet për edhe për katër persona

para 5 muajve - Medial

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të parashtrojë aktakuzë për rastin “Reket”, konfirmon prokurori publik Lubomir Joveski. “Hetimi në...

Nën hetim pesë persona fizik dhe një juridik të dyshuar për mashtrim dhe larje parash

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokurori kompetent publik nga Prokuroria Themelore Publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit sot  solli urdhër për zbatim të procedurës hetuese kundër pesë personave fizik dhe një personi...

Prokuroria nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”

para 5 muajve - Medial

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”, konfirmoi prokurori publik shtetëror, Lubomir Jovevski. “Hetimi...

Joveski: Hetimi për rastin “Reket” përhapet për edhe për katër persona

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të parashtrojë aktakuzë për rastin “Reket”, konfirmon prokurori publik Lubomir Joveski. “Hetimi në pjesën e parë për rastin ‘Reket’...

Deputetja e LSDM e dyshuar në rastin “Reket”, Zaevi thotë se do ta përjashtojë

para 5 muajve - Tetova1

Prokuroria e Përgjithshme Publike kërkon masa kujdesi për deputeten Frosina Remenski sepse gjoja së bashku me të dyshuarin e parë (Bojan Jovanovski) kanë marrë pjesë në takimet e organizuara nga i dyshuari...

Zgjerohen hetimet për rastin “Reketi”, katër të dyshuar të tjerë

para 5 muajve - KDPolitik

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen të...

Prokuroria nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”

para 5 muajve - Tetova Sot

Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”, konfirmoi prokurori publik shtetëror, Lubomir Jovevski. “Hetimi në pjesën e parë për ‘Reket’ është...

Hetim i ri për “Reketin”, dyshohen edhe katër persona

para 5 muajve - Alsat-M

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on . Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë...

Zaev për Remenskin: Nëse dyshohet në “Reket”, largohet nga paritia

para 5 muajve - Fol

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende nuk ka informacione të sakta në lidhje me hetimin e ri të paralajmëruar nga Prokuroria Publike, ku thuhet se rastit “Reketi” i shtohen edhe katër të dyshuar....

Edhe katër të dyshuar të tjerë në rastin “Reket”

para 5 muajve - Shprehja.com

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on. Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë...

Janeva nuk do të dëshmojë në rastin ‘Zhvatja’

para 5 muajve - Gostivari Sot

E dyshuara e tretë në rastin ‘Zhvatja’, ish-kryeprokurorja e PSP, Katica Janeva, vendos të mos jap dëshmi te Ruskoska për rastin në fjalë. Pas kërkesës për kontroll të dëshmive, e dyshuara kishte të drejtë...

Edhe katër të dyshuar të tjerë në rastin “Reket”

para 5 muajve - Ina

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on. Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë...

Hetim i ri për “Reketin”, dyshohen edhe katër persona

para 5 muajve - Gostivari Sot

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on . Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë...

Nesër do të ngritët aktakuza për rastin “Reket”, tha Vilma Ruskoska

para 5 muajve - Portalb

Nesër do të ngritët aktakuza për rastin “Reket” të Prokurorisë Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, ka bërë të ditur shefja e kësaj prokurorie, Vilma Ruskoska, transmeton...

Zaev për Remenskin: Nëse dyshohet në “Reket”, largohet nga paritia

para 5 muajve - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende nuk ka informacione të sakta në lidhje me hetimin e ri të paralajmëruar nga Prokuroria Publike, ku thuhet se rastit “Reketi” i shtohen edhe katër të dyshuar....

Janeva vendosi të mos jap dëshmi për rastin “Reket”!

para 5 muajve - TV21

E dyshuara e tretë për rastin “Reket” ish-kryeprokurorja e Speciale Katica Janeva, vendos të mos jap dëshmi te Ruskoska për rastin “Reket”, raporton TV21. Pas kërkesës për kontroll të dëshmive, e dyshuara...

Prokuroria kërkon masë kujdesi për Frosina Remenski

para 5 muajve - Flaka

Prokuroria kërkon masa kujdesi për deputeten Frosina Remenski sepse gjoja së bashku me të dyshuarin e parë (Bojan Jovanovski) kanë marrë pjesë në takimet e organizuara nga i dyshuari i parë, duke përdorur...

Hetim i ri për rastin “Reket”, dyshohen edhe katër persona të tjerë

para 5 muajve - Gazeta Observer

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on, përcjell Gazeta Express. Për nesër Jovevski paralajmëroi...

Zaev paralajmëron masa për funksionarët e LSDM-së

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri Zoran Zaev ka refuzuar të komentojë njoftimin e sotëm të Prokurorisë Publike, prej ku informuan se është zgjeruar hetimi për rastin “Haraçi” dhe në mesin e të dyshuarve të rinj është edhe...

Remenski dhe Mandiç të dyshuar në hetimin e ri për “Reketin”?!

para 5 muajve - Lajm

Nënkryetarja e Kuvendit, njëherë edhe kryetare nderi e Aleancës Ndërkombëtare, Frosina Remenski është një nga të dyshuarit në hetimin e ri mbi “Reketin”. Për të dyshuarën, Prokuroria kërkon masa kujdesi...

Zaev paralajmëron masa për funksionarët e LSDM-së që janë të përfshirë në rastin “Haraçi”

para 5 muajve - Arbresh

Kryeministri Zoran Zaev ka refuzuar të komentojë njoftimin e sotëm të Prokurorisë Publike, prej ku informuan se është zgjeruar hetimi për rastin “Haraçi” dhe në mesin e të dyshuarve të rinj është edhe...

Joveski: Ka persona të interesuar për bashkëpunim me organet në rastin ‘Haraçi’

para 5 muajve - Fol

Prokurori Publik, Ljubomir Joveski tha se ka persona të interesuar për bashkëpunim me organet shtetërore në lëndën ‘Haraçi’. “Deri në këtë moment marrëveshje nuk është arritur”, tha Joveski duke vërtetuar...

Forsina Remenski e dyshuara e radhës në rastin ‘Haraçi’

para 5 muajve - Fol

Siç njofton ‘A1on‘, nënkryetarja e Kuvendit, Frosina Remenski është njëra e të të dyshuarve të rinj në hetimin që sot e nisi Prokuroria. Prokuroria për Remenski kërkon masën e kujdesit, përkatësisht t’i...

Zaev: Nëse konfirmohet përfshirja, Remenski do të largohet nga partia

para 5 muajve - in7

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende nuk ka informacione të sakta në lidhje me hetimin e ri të paralajmëruar nga Prokuroria Publike, ku thuhet se rastit “Reketi” i shtohen edhe katër të dyshuar....

Janeva nuk do të dëshmojë në rastin ‘Zhvatja’

para 5 muajve - Shenja

E dyshuara e tretë në rastin ‘Zhvatja’, ish-kryeprokurorja e PSP-së, Katica Janeva, ka vebdosur të mos dëshmoj te Ruskoska për rastin në fjalë. Ndryshe dje Boki 13 në Prokurorinë për krim të organizuar...

Zaev: Masa për zyrtarët e LSDM-së nëse janë të përfshirë në rastin “Haraçi”

para 5 muajve - Fol

Kryeministri Zoran Zaev ka refuzuar të komentojë njoftimin e sotëm të Prokurorisë Publike, prej ku informuan se është zgjeruar hetimi për rastin “Haraçi” dhe në mesin e të dyshuarve të rinj është edhe...

Janeva nuk do të dëshmojë në rastin ‘Zhvatja’

para 5 muajve - Flaka

E dyshuara e tretë në rastin ‘Zhvatja’, ish-kryeprokurorja e PSP, Katica Janeva, vendos të mos jap dëshmi te Ruskoska për rastin në fjalë. Pas kërkesës për kontroll të dëshmive, e dyshuara kishte të drejtë...

Hetim i ri për “Zhvatjen”, dyshohen edhe katër persona

para 5 muajve - Shenja

Prokurori publik Lubomir Joveski ka thënë se do të hapet hetim i ri për rastin “Zhvatja”,për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on. Për nesër Joveski paralajmëroi shpalljen e aktakuzës...

Zaev për Remenskën: Nëse dyshohet në “Reket”, largohet nga partia

para 5 muajve - Republika

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende nuk ka informacione të sakta në lidhje me hetimin e ri të paralajmëruar nga Prokuroria Publike, ku thuhet se rastit “Reketi” i shtohen edhe katër të dyshuar....

Zaev për Remenskën: Nëse dyshohet në “Reket”, largohet nga partia

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende nuk ka informacione të sakta në lidhje me hetimin e ri të paralajmëruar nga Prokuroria Publike, ku thuhet se rastit “Reketi” i shtohen edhe katër të dyshuar....

Hetim i ri për “Reketin”, dyshohen edhe katër persona

para 5 muajve - Flaka

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on . Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë...

Hetim i ri për rastin “Reket”- për pastrim parash, ndihmë dhe mashtrim dyshohen edhe 5 persona, mes tyre nënkryetarja e Kuvendit Frosina Remenski

para 5 muajve - Zyrtare

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare. Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë për rastin e parë...

Hetim i ri për “Reketin”, dyshohen edhe katër persona

para 5 muajve - Lajm

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on . Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë...

Forsina Remenski e dyshuar në rastin ‘Haraçi’

para 5 muajve - Arbresh

Siç njofton ‘A1on‘, nënkryetarja e Kuvendit, Frosina Remenski është njëra e të të dyshuarve të rinj në hetimin që sot e nisi Prokuroria. Prokuroria për Remenski kërkon masën e kujdesit, përkatësisht t’i...

Rasti ‘Zhvatja’ merr trajektore tjetër, e dyshuar edhe deputetja Remenski

para 5 muajve - in7

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit sot ka nisur procedurë hetimore kundër pesë personave fizikë dhe një juridik për mashtrim që lidhet me rastin “Zhvatja”....

Funksionarë i pushteti i dyshuar në rastin “Reket”, ja emri

para 5 muajve - Zyrtare

Frosina Remenski, deputetja aktuale e LSDM është e dyshuara e radhës e prokurorisë në rastin Reket, njofton Zyrtare. Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë për rastin e parë “Raket” në të...

Joveski: Ka persona të interesuar për bashkëpunim me organet në rastin ‘Haraçi’

para 5 muajve - Arbresh

Prokurori Publik, Ljubomir Joveski tha se ka persona të interesuar për bashkëpunim me organet shtetërore në lëndën ‘Haraçi’. “Deri në këtë moment marrëveshje nuk është arritur”, tha Joveski duke vërtetuar...

Edhe katër të dyshuar të tjerë në rastin “Reket”

para 5 muajve - Fakti Ditor

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on. Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë...

Hetim i ri për rastin ‘Haraçi’

para 5 muajve - Arbresh

Prokurori Publik, Ljubomir Joveski njoftoi se po hapet hetim i ri për rastin ‘Haraçi’ për katër persona të Lidhjes ndërkombëtare. Në hetimin e eri, të dyshuarit ngarkohen për larje parash, ndihmë dhe mashtrim,...

Hetimi për rastin ‘Zhvatja’ zgherohet edhe me katër të dyshuar

para 5 muajve - in7

Prokurori publik Lubomir Joveski ka thënë se do të hapet hetim i ri për ‘Zhvatjen’,  ku do të përfshihen edhe për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on. Për nesër Joveski paralajmëroi...

Hetim i ri për “Reketin”, dyshohen edhe katër persona

para 5 muajve - Republika

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare. Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë për rastin e parë...

Janeva nuk do të dëshmojë në rastin ‘Zhvatja’

para 5 muajve - in7

E dyshuara e tretë në rastin ‘Zhvatja’, ish-kryeprokurorja e PSP, Katica Janeva, vendos të mos jap dëshmi te Ruskoska për rastin në fjalë. Pas kërkesës për kontroll të dëshmive, e dyshuara kishte të drejtë...

LAJMI I FUNDIT/ Edhe katër persona dyshohen për rastin Reket

para 5 muajve - Zyrtare

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon  A1on . Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e aktakuzë...

Ruskoska: Nesër ngritet aktakuza për rastin ‘Zhvatja’

para 5 muajve - in7

Nesër do të ngritët aktakuza për rastin “Zhvatja” të Prokurorisë Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, ka bërë të ditur shefja e kësaj prokurorie, Vilma Ruskoska. Lajmin...

Pas intervenimit mjekësor, Boki 13 kthehet në burgun e Shutkës

para 5 muajve - Iliria News

Pas kontrolleve mjekësore i dyshuari i parë në rastin “Zhvatja”, Bojan Jovanovski – Boki 13, është kthyer në burgun e Shutkës. Nga spitali i Qytetit “8 Shtatori” informuan se gjendja shëndetësore e Jovanovskit...

Boki 13 kthehet në burgun e Shuto Orizares

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 tetor – Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shkupit në Shuto Orizare, pasi që sot iu përkeqësua gjendja gjatë dëshmisë në Prokurorinë për ndjekjen e krimit të organizuar...

U shtrua në spital, Boki 13 rikthehet përsëri në Shutkë

para 5 muajve - InfoShqip

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shkupit në Shuto Orizare, pasi që sot iu përkeqësua gjendja gjatë dëshmisë në Prokurorinë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit...

Kostov: Boki 13 nuk ka probleme serioze shëndetësore

para 5 muajve - Flaka

Hristijan Kostov, drejtori i Spitalit të Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori”, thotë se Bojan Jovanovski nuk ka probleme serioze shëndetësore pasi i dyshuari i parë në “Reket” u dërgua përsëri në paraburgim...

Boki 13 kthehet në Shutkë

para 5 muajve - Aktuale

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shuto Orizares, pasi sot i ra të fikët gjatë dhënies së dëshmisë në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit për...

U dënua polici i cili e provokoi Boki 13

para 5 muajve - Portalb

Rojtari i burgut është pezulluar nga puna pasi është sjellë në mënyrë jo të hijshme gjatë nxjerrjes së Bojan Jovanovskit – Boki 13 , si i dyshuari i rastit “Reket”, transmeton Portalb.mk . Bëhet fjalë...

Pas intervenimit mjekësor, Boki 13 kthehet në burgun e Shutkës

para 5 muajve - Shenja

Pas kontrolleve mjekësore i dyshuari i parë në rastin “Zhvatja”, Bojan Jovanovski – Boki 13, është kthyer në burgun e Shutkës. Nga spitali i Qytetit “8 Shtatori” informuan se gjendja shëndetësore e Jovanovskit...

“Reket”, Boki 13 nga prokuroria përfundon në spital

para 5 muajve - Alsat-M

Në mesditë, policia e burgut e solli Boki 13 nga paraburgimi për të dëshmuar para Villma Ruskoskës. Furgoni i burgut e solli përmes derës së pasme. I prangosur dhe me një shishe ujë, u ngjit në Prokurorinë...

Rasti “Reket”, Boki 13 në kolaps, nuk arriti të dëshmojë,prokuroria përgatit aktakuzën

para 5 muajve - Aktuale

I dyshuari i parë në rastin “Zhvatja”, Bojan Jovanovski, nuk arriti të japë dëshminë e tij në Prokurorinë për krim të organizuar dhe korrupsion, për shkak përkeqësimit të gjendjes së tij shëndetësore....

Janeva nuk dëshmon për “Zhvatjen”

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 tetor – Ish-Prokurorja Speciale Publike, Katica Janeva, e cila është e dyshuara e tretë në rastin “Reket”, në këtë fazë nuk do të dëshmojë në Prokurori për përndjekjen e krimit të organizuar dhe...

‘Boki 13’ i bie të fikët, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

para 5 muajve - Top Channel

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital. Ekipi i ndihmës së shpejtë erdhi në ora 12:030,...

Boki 13 kthehet në burgun e Shuto Orizares

para 5 muajve - Arbresh

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shkupit në Shuto Orizare, pasi që sot iu përkeqësua gjendja gjatë dëshmisë në Prokurorinë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit...

JANEVA KA ZGJEDHUR TË MBROHET ME HESHTJE

para 5 muajve - Iliria News

Ish prokurorja speciale Katica Janeva nuk do të jep dheshmi në rastin “Zhvatja”, gjegjësisht ka vendosur të mbrohet me heshtje. “Janeva do të shfrytëzoj të drejtën të mos jep dëshmi në këtë fazë të procedurës”,...

Boki 13 me Ndihmë të Shpejtë nxirret nga Prokuroria

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 tetor – Bojan Jovanovski, sot pasdite është nxjerrë me mbajtëse dhe me automjet të ndihmës së shpejtë dhe me shoqërim të policisë u largua nga Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe...

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

para 5 muajve - Iliria News

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital. Ekipi i ndihmës së shpejtë erdh në ora 12:030,...

Dukovski: Jovanovski u rrëzua, kjo është e pakëndshme, çdo njeri meriton të drejtën e jetës!

para 5 muajve - TV21

Sasho Dukovski, avokati i Bojan Jovanovskit – Boki 13 i dyshuari i parë në rastin “Reket” sot dha deklaratë për atë që ndodhi në Prokurorinë për krim të organizuar dhe korrupsion, pasi që Boki 13 me ndihmën...

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

para 5 muajve - Shprehja.com

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital. Ekipi i ndihmës së shpejtë erdh në ora 12:030,...

Rëndohet gjendja shëndetësore e Boki 13, me urgjencë dërgohet në spital

para 5 muajve - Gazeta Express

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar....

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë

para 5 muajve - Alsat-M

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar....

Dyshohet se i zhvati 1 mln euro biznesmenit në M.Veriut, “Boki 13” transportohet me urgjencë në spital

para 5 muajve - BalkanWeb

Bojan Jovanovski, i njohur ndryshe si “Boki 13”, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore teksa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë...

Boki 13 me automjet të ndihmës së shpejtë është nxjerrë nga Prokuroria

para 5 muajve - Medial

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Bojan Jovanovski, sot pasdite është nxjerrë me mbajtëse dhe me automjet të ndihmës së shpejtë dhe me shoqërim të policisë u largua nga Prokuroria për ndjekje të krimit të...

Boki 13 kthehet në burgun e Shuto Orizares

para 5 muajve - Fol

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shkupit në Shuto Orizare, pasi që sot iu përkeqësua gjendja gjatë dëshmisë në Prokurorinë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit...

Boki 13 nuk arriti të realizojë mbrojtjen para Ruskoskës, pati të vjella

para 5 muajve - Portalb

I dyshuari i parë në rastin “Reket” , Bojan Jovanovski i njohur me nofkën Boki 13 , nuk arriti të realizojë mbrojtjen para prokurores së Prokurorisë Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar...

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

para 5 muajve - Ina

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital. Ekipi i ndihmës së shpejtë erdh në ora 12:030,...

I dyshuari nxirret me ndihmë të shpejtë nga Prokuroria

para 5 muajve - RTV 21

Dukovski: Çdo njeri meriton të drejtën e jetës Bojan Jovanovski – Boki 13 i shtrirë në krevatin e ndihmës së shpejtë doli nga Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion. Jovanovski pak para orës...

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë

para 5 muajve - Gostivari Sot

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar....

Boki 13 kthehet në Shutkë

para 5 muajve - Zyrtare

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shuto Orizares, pasi sot i ra të fikët gjatë dhënies së dëshmisë në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit për...

Boki 13 me ambulancë transportohet në klinikë

para 5 muajve - Iliria News

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar....

Në Prokurori arriti Ndihma e Shpejtë, në kohën kur Boki 13 jep deklaratë para Ruskoskës

para 5 muajve - Portalb

I dyshuari i parë në rastin “Reket” , Bojan Jovanovski i njohur me nofkën Boki 13 , nga paraburgimi është sjellë në Prokurorinë Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, për...

Boki 13 me ambulancë transportohet në klinikë

para 5 muajve - Alsat-M

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar....

Boki 13 në Prokurori, merret në pyetje nga Ruskoska

para 5 muajve - Portalb

I dyshuari i parë në rastin “Reket” , Bojan Jovanovski i njohur me nofkën Boki 13 , nga paraburgimi është sjellë në Prokurorinë Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, për...

“Boki 13” është rikthyer në paraburgim

para 5 muajve - Arbresh

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shuto Orizares, pasi sot i ra të fikët gjatë dhënies së dëshmisë në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit për...

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

para 5 muajve - InfoShqip

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital. Ekipi i ndihmës së shpejtë erdh në ora 12:030,...

Thirret ndihma e shpejtë pas arritjes së Boki 13 në Prokurori

para 5 muajve - Alsat-M

Njëzet minuta pasi Bojan Jovanovski-Boki 13 arriti në Prokurorinë për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku duhet të dëshmoj për rasti “Reketi”, një ambulancë me ekuipazh mjekësorë ka mbërritur...

“Boki 13” është rikthyer në paraburgim

para 5 muajve - Arbresh

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shuto Orizares, pasi sot i ra të fikët gjatë dhënies së dëshmisë në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit për...

Boki 13 sëmuret në gjykatë, thirret ambulanca

para 5 muajve - Shenja

Bojan Jovanovski i njohur si Boki 13, i akuzuar në rastin Zhvatja, është dërguar me urgjencë në spital para se të jepte deklaratë para prokurorit në ambientet e gjykatës. Jovanovskit i është përkeqësuar...

Thirret ndihma e shpejtë në Prokurori pas ardhjes së Boki 13

para 5 muajve - Medial

Rreth 20 minuta pas arritjes së Bojan Jovanovskit në Prokurorinë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, ku duhet të japë dëshmi për rastin “Reket”, në ndërtesën e Prokurorisë ka arritur...

Boki 13 me ambulancë transportohet në klinikë

para 5 muajve - Tetova Sot

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar....

Boki 13 me ambulancë transportohet në klinikë

para 5 muajve - Tetova1

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar....

Boki 13 sot do të jap dëshmi për “Reket”

para 5 muajve - TV21

I dyshuari i parë në rastin “Reket” Bojan Jovanovski – Boki 13, sot do të jap dëshmi para prokurores për krim të organizuar dhe korrupsion, Villma Ruskoska, raporton TV21. Prokuroria dy javët e fundit...

Thirret ndihma e shpejtë pas arritjes së Boki 13 në Prokurori

para 5 muajve - Gostivari Sot

Njëzet minuta pasi Bojan Jovanovski-Boki 13 arriti në Prokurorinë për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku duhet të dëshmoj për rasti “Reketi”, një ambulancë me ekuipazh mjekësorë ka mbërritur...

Boki 13 mbërrin në Prokurori

para 5 muajve - Alsat-M

Bojan Jovanovski- Boki 13 ka arritur në Prokurorinë kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku do të duhet të dëshmoj për rastin “Reketi”. Jovanovski tash e disa muaj është në paraburgim në burgun...

Janeva ka zgjedhur të mbrohet me heshtje

para 5 muajve - Lajm

Ish prokurorja speciale Katica Janeva nuk do të jep dheshmi në rastin “Zhvatja”, gjegjësisht ka vendosur të mbrohet me heshtje. “Janeva do të shfrytëzoj të drejtën të mos jep dëshmi në këtë fazë të procedurës”,...

Sjellje e pahijshme e gardianit të burgut në momentin kur Boki 13 dërgohet në spital

para 5 muajve - Lajm

Në momentin kur Boki 13 po nxirrej nga Prokuroria dhe po dërgohej tek makina e ndihmë së shpejtë, njëri prej gardianëve të burgut ka reaguar në mënyrë të pahijshme duke prekur organet gjenitale. Drejtori...

Sjellje e pahijshme e gardianit të burgut në momentin kur Boki 13 dërgohet në spital

para 5 muajve - Shenja

Në momentin kur Boki 13 po nxirrej nga Prokuroria dhe po dërgohej tek makina e ndihmë së shpejtë, njëri prej gardianëve të burgut ka reaguar në mënyrë të pahijshme duke prekur organet gjenitale. Drejtori...

Rasti “Reket”, Boki 13 në kolaps, nuk arriti të dëshmojë,prokuroria përgatit aktakuzën

para 5 muajve - Zyrtare

I dyshuari i parë në rastin “Zhvatja”, Bojan Jovanovski, nuk arriti të japë dëshminë e tij në Prokurorinë për krim të organizuar dhe korrupsion, për shkak përkeqësimit të gjendjes së tij shëndetësore....

Janeva ka zgjedhur të mbrohet me heshtje

para 5 muajve - Shenja

Ish prokurorja speciale Katica Janeva nuk do të jep dheshmi në rastin “Zhvatja”, gjegjësisht ka vendosur të mbrohet me heshtje. “Janeva do të shfrytëzoj të drejtën të mos jep dëshmi në këtë fazë të procedurës”,...

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë

para 5 muajve - Flaka

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar....

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë

para 5 muajve - Lajm

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar....

Boki 13 pritet të jep deklaratë në Prokurori

para 5 muajve - Gazeta Express

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ekspertizat...

Dyshohet se i zhvati 1 mln euro biznesmenit në M.Veriut, “Boki 13” transportohet me urgjencë në spital

para 5 muajve - Lexo

Bojan Jovanovski, i njohur ndryshe si “Boki 13”, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore teksa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë...

LAJMI I FUNDIT/ Skandali me gardianin e burgut, suspendohet nga puna (VIDEO)

para 5 muajve - Zyrtare

“Me kërkesë të shefit është ngritur procedurë disiplinore ndaj tij”, kështu ka deklaruar drejtori i burgut të Shuto Orizares, Esad Rahiç pas skandalit në mesditë me njërin nga të punësuarit në gjykatën...

Boki 13 sot do të jap dëshmi për “Reket”

para 5 muajve - RTV 21

I dyshuari gjendet në paraburgim I dyshuari i parë në rastin “Reket” Bojan Jovanovski – Boki 13, sot do të jap dëshmi para prokurores për krim të organizuar dhe korrupsion, Vilma Ruskoska, raporton TV21....

Polici me gjest pervers ndaj gazetarëve në Shkup

para 5 muajve - Fol

Një gjest i pahijshëm ka ndodhur nga një polic para kamerave derisa policia dhe ndihma e shpejtë e kanë bartur Boki 13 nga Prokuroria. Esad Rahiq, drejtori i burgut të Shuto Orizare tha se “polici është...

Gjest i pahijshëm i policit ndaj gazetarëve në Shkup

para 5 muajve - Arbresh

Një gjest i pahijshëm ka ndodhur nga një polic para kamerave derisa policia dhe ndihma e shpejtë e kanë bartur Boki 13 nga Prokuroria. Esad Rahiq, drejtori i burgut të Shuto Orizare tha se “polici është...

I përkeqësohet gjendja Boki 13, arrin makina e ndihmës së shpejtë

para 5 muajve - Shenja

I dyshuari në rastin “Zhvatja”, Bojan Jovanovski, i cili është dashur të deklarohet para prokurores Villma Ruskovska, e nxorën nga garazhi i Prokurorisë dhe e futën në makinën e Ndihmës së Shpejtë. Ekipi...

Thirret ndihma e shpejtë pas arritjes së Boki 13 në Prokurori

para 5 muajve - Flaka

Njëzet minuta pasi Bojan Jovanovski-Boki 13 arriti në Prokurorinë për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku duhet të dëshmoj për rasti “Reketi”, një ambulancë me ekuipazh mjekësorë ka mbërritur...

Thirret ndihma e shpejtë pas arritjes së Boki 13 në Prokurori

para 5 muajve - Lajm

Njëzet minuta pasi Bojan Jovanovski-Boki 13 arriti në Prokurorinë për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku duhet të dëshmoj për rasti “Reketi”, një ambulancë me ekuipazh mjekësorë ka mbërritur...

Janeva nuk do të jep deklaratë për rastin “Haraçi”, do të mbrohet në heshtje

para 5 muajve - Arbresh

Ish-kryeprokurorja speciale Katica Janeva, nuk do të jep deklaratë për rastin “Haraçi”, pasi ka zgjedhur të mbrohet në heshtje. “Janeva do ta shfrytëzojë të drejtën për të mos dhënë deklaratë në këtë fazë...

Boki 13 sot pritet të dëshmojë për “Reket”

para 5 muajve - Iliria News

Sot prokurorja Villma Ruskoska do ta dëgjoj versionin e Boki 13 për rastin “Reket”. Hetimi ka mbaruar kurse i dyshuari i parë për aferën me zhvatjen e parave, pas rreth tre muajve në paraburgim, për herë...

Boki 13 me ambulancë transportohet në klinikë

para 5 muajve - Republika

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar. Ai...

Boki 13 sërish në Prokurori për rastin “Reket”

para 5 muajve - Aktuale

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ekspertizat...

Boki 13 sot pritet të dëshmojë për “Reket”

para 5 muajve - Alsat-M

Sot prokurorja Villma Ruskoska do ta dëgjoj versionin e Boki 13 për rastin “Reket”. Hetimi ka mbaruar kurse i dyshuari i parë për aferën me zhvatjen e parave, pas rreth tre muajve në paraburgim, për herë...

Boki 13 në Prokurori, do të rrëfehet për “Zhvatjen”

para 5 muajve - Shenja

Bojan Jovanovski, i njohur si Boki 13, i dyshuar i parë në rastin “Zhvatja” pasdite nën shoqërim policor nga burgu i Shutkës është sjellë në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsion....

Boki 13 mbërrin në Prokurori

para 5 muajve - Lajm

Bojan Jovanovski- Boki 13 ka arritur në Prokurorinë kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku do të duhet të dëshmoj për rastin “Reketi”. Jovanovski tash e disa muaj është në paraburgim në burgun...

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

para 5 muajve - Arbresh

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital. Ekipi i ndihmës së shpejtë erdh në ora 12:030,...

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

para 5 muajve - Fol

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë është dërguar në spital. Ekipi i ndihmës së shpejtë erdh në ora 12:030,...

Boki 13 sërish në Prokurori për rastin “Reket”

para 5 muajve - Shprehja.com

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ekspertizat...

Boki 13 nga gjykata transportohet në spital, i përkeqësohet shëndeti

para 5 muajve - in7

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Zhvatja” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar....

Boki 13 sërish në Prokurori për rastin “Reket”

para 5 muajve - Ina

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ekspertizat...

bojan Jovanovski do të japë deklaratë për rastin “Reket”

para 5 muajve - Medial

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar...

Bojan Jovanovski merret në pyetje në Prokurori

para 5 muajve - Arbresh

I dyshuari për rastin ‘Haraçi”, Bojan Jovanovski i njohur si Boki 13 sot por merret në pyetje nga Prokuroria për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Ai duhet të jep deklaratë apo të vendosë...

Boki 13 sot pritet të dëshmojë për “Reket”

para 5 muajve - Lajm

Sot prokurorja Villma Ruskoska do ta dëgjoj versionin e Boki 13 për rastin “Reket”. Hetimi ka mbaruar kurse i dyshuari i parë për aferën me zhvatjen e parave, pas rreth tre muajve në paraburgim, për herë...

Boki 13 do të japë deklaratë për rastin “Reket”

para 5 muajve - Tetova Sot

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ekspertizat...

Boki 13 duhet sot të japë deklaratë para prokurorisë

para 5 muajve - in7

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Zhatja” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ekspertizat...

Bojan Jovanovski do të japë deklaratë për rastin “Zhvatja”

para 5 muajve - Shenja

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Zhvatja” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ekspertizat...

Boki 13 do të japë deklaratë për rastin “Reket”

para 5 muajve - Republika

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ekspertizat...

Boki 13 sërish në Prokurori për rastin “Reket”

para 5 muajve - Zyrtare

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ekspertizat...

Boki 13 sërish në Prokurori për rastin “Reket”

para 5 muajve - Fakti Ditor

Bojan Jovanovski, i dyshuari i pari në rastin “Reket” sot, pas inspektimit të dëshmive, duhet të japë deklaratë në Prokurori. Prokuroria në dy javët e fundit i ka shqyrtuar dëshmitë – incizimet, ekspertizat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK