http://kariera.mk

Diskutimet për negociatat/ Greqia: Jo ndarje të Tiranës e Shkupit

para 9 muajve - Top Channel

Ministri i jashtëm plotësues i Greqisë deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Në atë që shihet si një ndryshim pozitiv kursi...

Negociatat, Zv.Ministri i jashtëm grek: Destabilizohet rajoni nëse Shqipëria e Maqedonia e Veriut ndahen

para 9 muajve - Gazeta Express

Një ndarje e procesit të hapjes së negociatave mes Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut do të sillte destabilitet në të gjithë rajonin. Ky është qëndrimi i zv.Ministrit të Jashtëm grek Miltiadis Varvitsiotis,...

Greqia: Jo ndarje të Tiranës e Shkupit

para 9 muajve - Aktuale

Ministri i Jashtëm plotësues i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Në atë që shihet si...

Greqia: Jo ndarje të Tiranës e Shkupit

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm plotësues i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Në atë që shihet si...

Athina: Mos e ndani Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në rrugën eurointegruese

para 9 muajve - Portalb

Athina paralajmëron se veçimi i Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut në procesin e hapjes së negociatave të anëtarësimit në BE mund të shkaktojë destabilitet në rajon. Ndaj dhe zv/ministri i Jashtëm i Greqisë,...

Ministri grek: Vendi ynë, pro çeljes së negociatave për Shqipërinë në BE

para 9 muajve - Top Channel

Ministri i Jashtëm plotësues i Greqisë deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Në atë që shihet si një ndryshim pozitiv kursi...

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Maqedoninë e V dhe Shqipërinë, qëndrueshmëri në rajon

para 9 muajve - Alsat-M

Greqia beson se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një mjet efikas për paqen dhe stabilitetin e rajonit, deklaroi ministri i Jashtëm alternativ grek, Miltiadis Varvitsiotis...

Ministri i Jashtëm i Greqisë: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 9 muajve - Flaka

Minsitri i Punëve të Jashme të Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis u shpreh sot se vendi i tij është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Minsitri Varvitsiotis është shprehur sot...

Athina: Mos e ndani Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në rrugën eurointegruese

para 9 muajve - Flaka

Athina paralajmëron se veçimi i Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut në procesin e hapjes së negociatave të anëtarësimit në BE mund të shkaktojë destabilitet në rajon. Ndaj dhe zv/ministri i Jashtëm i Greqisë, Miltiadhis...

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, qëndrueshmëri në rajon

para 9 muajve - Arbresh

Greqia beson se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një mjet efikas për paqen dhe stabilitetin e rajonit, deklaroi ministri i Jashtëm alternativ grek, Miltiadis Varvitsiotis...

Greqia: Jo ndarje të Tiranës e Shkupit

para 9 muajve - Zyrtare

Ministri i Jashtëm plotësues i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Në atë që shihet si...

Greqia: Jo ndarje të Tiranës e Shkupit

para 9 muajve - Zyrtare

Ministri i Jashtëm plotësues i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Në atë që shihet si...

Greqia : Të hapen negociatat, BE mos ta ndajë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut

para 9 muajve - Medial

Athina është pro hapjes se negociatave për të dyja vendet e Ballkanit. Ministri i Jashtëm Miltiadhis Varvitsiotis theksoi në parlament se Greqia gjithmonë ka mbështetur politikën evropiane të zgjerimit....

Greqia : Të hapen negociatat, BE mos ta ndajë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut

para 9 muajve - Vizion Plus

Athina është pro hapjes se negociatave për të dyja vendet e Ballkanit. Ministri i Jashtëm Miltiadhis Varvitsiotis theksoi në parlament se Greqia gjithmonë ka mbështetur politikën evropiane të zgjerimit....

Ministri i Jashtëm i Greqisë: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Minsitri i Punëve të Jashme të Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis u shpreh sot se vendi i tij është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Minsitri Varvitsiotis është shprehur sot...

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Maqedoninë e V dhe Shqipërinë, qëndrueshmëri në rajon

para 9 muajve - Lajm

Greqia beson se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një mjet efikas për paqen dhe stabilitetin e rajonit, deklaroi ministri i Jashtëm alternativ grek, Miltiadis Varvitsiotis...

Integrimi/ Lajm i mirë nga Greqia, ministri i Jashtëm: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 9 muajve - BalkanWeb

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtë i Greqisë. “Jemi për hapjen e negociatave të BE me Shqipërinë,...

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore mjet efikas për paqen në rajon

para 9 muajve - KosovaPress

”Greqia është në favor të BE-së për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”, deklaroi ai. Ai tha se Greqia gjithmonë ka mbështetur politikën europiane të zgjerimit për përfshirjen...

Hapja e negociatave Shqipëri-BE, Greqia merr vendimin përfundimtar

para 9 muajve - Sot News

Greqia i shtohet listës së vendeve pro hapjes së negociatave për Shqipërinë. Lajmin e ka dhënë para pak minutash ministri i Jashtëm grek Miltiadis Varvitsiotis. “Jemi për hapjen e negociatave të BE me...

Athina zyrtare: Të hapen negociatat për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

para 9 muajve - Opinion

Athina zyrtare heq veton për Shqipërinë, sa i përket hapjes së negociatave për Shqipërinë.  Zv/ministri i Jashtëm i Greqisë, gjatë fjalës së tij në Parlament tha se Greqia do të bashkohet me vendet që...

Integrimi/ Lajm i mirë nga Greqia, ministri i Jashtëm: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 9 muajve - Medial

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtë i Greqisë. “Jemi për hapjen e negociatave të BE me Shqipërinë,...

Ministri grek: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 9 muajve - Koha Jone

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtëm i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis. “Jemi për hapjen e negociatave...

Integrimi/ Greqia: Jemi pro hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë, ndarja e tyre mund të sjellë destabilitet

para 9 muajve - Gazeta Tema

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Zv-ministri Jashtëm i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, tha sot se vendi i tij gjithmonë e ka mbështetur politikën...

Varviciotis: Fillimi i negociatave inkuadruese vetëm për një vend mund të sjell destabilizim të kufirit verior

para 9 muajve - Medial

Athinë, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Për shkak të pranisë së elementit shqiptar në rajon, ndarja dhe fillimi i negociatave aderuese vetëm me një vend kandidat mund, në vend ta thellojë stabilitetin, të shkaktojë...

Greqia është pro hapjes së negociatave për Shqipërinë: Ndarja e vendeve mund të sjellë destabilitet

para 9 muajve - Lexo

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtë i Greqisë. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtëm...

Ministri i Jashtëm i Greqisë: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 9 muajve - Arbresh

Minsitri i Punëve të Jashme të Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis u shpreh sot se vendi i tij është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Minsitri Varvitsiotis është shprehur sot...

Lajm i mirë nga Greqia, ministri i Jashtëm: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

para 9 muajve - 24 ore

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtëm i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, i cili ka deklaruar se...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK