http://kariera.mk

SHBA kufizojnë dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë

para 8 muajve - Top Channel

Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës...

SHBA-ja aplikon kufizime në dhënie të vizave për zyrtarë të lartë kinezë

para 8 muajve - Vizion Plus

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang...

SHBA kufizojnë dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës...

SHBA-ja sanksionon 28 organizata kineze që abuzojnë me myslimanët

para 8 muajve - Koha.net

Qeveria amerikane ka thënë se do të vendosë kufizime të vizave për zyrtarët kinezë të akuzuar për përfshirje në shtypjen e popullsisë myslimane. Vendimi u mor pasi të hënën, qeveria amerikane sanksionoi...

SHBA kufizojnë dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës...

SHBA-ja aplikon kufizime në dhënie të vizave për zyrtarë të lartë kinezë

para 8 muajve - Koha.mk

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang...

SHBA-ja ka aplikuar kufizime në dhënie të vizave për zyrtarë të lartë kinezë

para 8 muajve - Portalb

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang...

ShBA-ja u vendos regjim vizash zyrtarëve kinezë për shkak të shtypjes së myslimanëve

para 8 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do ta vendosin regjimin e vizave ndaj zyrtarëve kinezë që akuzohen për përfshirje në shtypjen e komunitetit mysliman në Kinë. Ky vendim erdhi pas një vendimi tjetër të...

SHBA-ja aplikon kufizime në dhënie të vizave për zyrtarë të lartë kinezë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang...

SHBA-ja aplikon kufizime në dhënie të vizave për zyrtarë të lartë kinezë

para 8 muajve - Zyrtare

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang...

SHBA-ja aplikon kufizime në dhënie të vizave për zyrtarë të lartë kinezë

para 8 muajve - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do të vendosin kufizime në dhënien e vizave për zyrtarët kinezë, të cilët janë akuzuar për përfshirje në “ndalimin apo abuzimin” e myslimanëve ujgurë në rajonin Xinjiang...

SHBA vendos në listë të zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze

para 8 muajve - Koha.mk

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë renditur në listën e zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze, tha Departamenti i Tregtisë i SHBA-së. Këto organizata akuzohen se janë përfshirë në kampanjën...

ShBA-ja u vendos kushte për viza zyrtarëve kinezë për shkak të shtypjes së myslimanëve

para 8 muajve - Gazeta Observer

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do ta vendosin regjimin e vizave ndaj zyrtarëve kinezë që akuzohen për përfshirje në shtypjen e komunitetit mysliman në Kinë. Ky vendim erdhi pas një vendimi tjetër të...

SHBA vendos në listë të zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze

para 8 muajve - Zyrtare

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë renditur në listën e zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze, tha Departamenti i Tregtisë i SHBA-së. Këto organizata akuzohen se janë përfshirë në kampanjën...

Bisedimet e Uashingtonit dhe Pekinit për zgjidhjen e problemeve tregtare

para 8 muajve - Insajderi

“Përfaqësuesi amerikan për tregtinë Robert Lighthizer dhe Sekretari i Thesarit Steven Mnuchin do të mirëpresin një delegacion kinez të udhëhequr nga zëvendës Kryeministri Liu He për bisedime mes dy vendeve...

SHBA vendos në listë të zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze

para 8 muajve - Insajderi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë renditur në listën e zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze, tha Departamenti i Tregtisë i SHBA-së. Këto organizata akuzohen se janë përfshirë në kampanjën...

28 kompani kineze në listën e zezë të SHBA

para 8 muajve - Top Channel

SHBA ka përfshirë në listën e zezë 28 entitete kineze që sipas saj janë të implikuara në shkelje të të drejtave dhe abuzime me ujgurët dhe minoritetet e tjera kryesisht myslimane në rajonin e Xinjangut....

SHBA publikon “listën e zezë”: Në listë 28 kompani kineze

para 8 muajve - Insajderi

Ato janë për momentin në të ashtuquajturën “listë të entiteteve” e cila iu ndalon blerjen e prodhimeve nga kompanitë amerikane pa miratimin e Uashingtonit. Në mes të ndaluarve janë edhe agjencitë qeveritare,...

SHBA fut në listën e zezë 28 kompani kineze

para 8 muajve - Vizion Plus

Rreth 28 kompani kineze, janë përfshirë në listën e zezë të SHBA, pasi sipas saj janë të implikuara në shkelje të të drejtave dhe abuzime me minoritetet e tjera kryesisht myslimane në rajonin e Xinjangut....

SHBA vendos në listë të zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze

para 8 muajve - Koha.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë renditur në listën e zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze, tha Departamenti i Tregtisë i SHBA-së. Këto organizata akuzohen se janë përfshirë në kampanjën...

SHBA-ja sanksionon organizata kineze për shkak të “abuzimit me ujgurë”

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara kanë futur në listë në zezë 28 organizata kineze për përfshirjen e tyre të supozuar në abuzime kundër ujgurëve etnikë në provincën Xinjiang të Kinës. Organizatat tani janë pjesë e të...

SHBA vendos në listë të zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze

para 8 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë renditur në listën e zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze, tha Departamenti i Tregtisë i SHBA-së. Këto organizata akuzohen se janë përfshirë në kampanjën...

SHBA vendos në listë të zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze

para 8 muajve - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë renditur në listën e zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze, tha Departamenti i Tregtisë i SHBA-së. Këto organizata akuzohen se janë përfshirë në kampanjën...

SHBA fut në listën e zezë 28 agjenci kineze për “shtypje” të myslimanëve ujgurë

para 8 muajve - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara kanë futur në listën e zezë 28 organizata kineze, të dyshuara si të përfshira në abuzime ndaj grupit etnik të ujgurëve në provincën Xinjiang të Kinës. Organizatat tani janë në të ashtuquajturën...

Shtetet e Bashkuara fusin në listë të zezë 28 kompani e agjenci kineze

para 8 muajve - Gazeta Express

Departamenti i Tregtisë i Shteteve të Bashkuara tha të hënën se do t’i vendosë 28 kompani publike kineze të sigurisë në listën e zezë të tregtisë për shkak të trajtimit shtypës që Kina po ua bën myslimanëve...

SHBA vendos në listë të zezë 28 organizata qeveritare dhe tregtare kineze

para 8 muajve - KosovaPress

Këto organizata akuzohen se janë përfshirë në kampanjën e represionit të autoriteteve kineze, e cila ka të bëjë kryesisht me pakicën myslimane Ujgure. "Qeveria amerikane dhe Departamenti i Tregtisë nuk...

SHBA fut në listën e zezë 28 agjenci kineze për “shtypje” të myslimanëve ujgurë

para 8 muajve - Lajm

Shtetet e Bashkuara kanë futur në listën e zezë 28 organizata kineze, të dyshuara si të përfshira në abuzime ndaj grupit etnik të ujgurëve në provincën Xinjiang të Kinës. Organizatat tani janë në të ashtuquajturën...

Bisedimet Kinë-SHBA, bursat europiane pësojnë menjëherë rritje

para 8 muajve - BalkanWeb

Tregjet e aksioneve europiane e filluan javën në rritje, të inkurajuara nga perspektiva e rifillimit të bisedimeve tregtare midis Kinës dhe SHBA-së, që priten të rinisin të enjten, gati një muaj pas hyrjes...

ShBA fut në listën e zezë 28 agjenci kineze për “shtypje” të ujgurëve

para 8 muajve - Ekonomia Online

Shtetet e Bashkuara kanë futur në listën e zezë 28 organizata kineze, të dyshuara si të përfshira në abuzime ndaj grupit etnik të ujgurëve në provincën Xinjiang të Kinës. Organizatat tani janë në të ashtuquajturën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK