http://kariera.mk

Si t’iu përgjigjeni pyetjeve “pa lidhje” në interviste pune?

para 10 muajve - Ekonomia Online

Në një intervistë pune, intervistuesi qëlloj jo rrallë që të jetë shumë më poshtë se ju, por ai ka në dorë punësimin tuaj, ndaj duhet të dinin t’i përgjigjeni edhe pyetjeve pa kuptim që mund tu bëjë. Intervistuesi:...

Bëni pyetje “të mençura” për të marrë përgjigje të mira

para 10 muajve - Ekonomia Online

Ndoshta bëni një pyetje të rëndësishme ose kufizuese. Një pyetje që supozon një përgjigje të caktuar është një tjetër opsion. Ju e bëni pyetjen e duhur, por a ju ka ndodhur të pyesni në mënyrën e gabuar?...

9 fraza që tregojnë vetëbesim të ulët

para 10 muajve - Tetova Sot

Të thuash “më fal” 100 herë në ditë Sipas studimeve kjo tregon probleme të mëdha me vetëbesimin, gjë që e bën një person të besojë se nëse diçka shkon keq, ky është padyshim faji i tyre. Çfarë duhet të...

7 këshilla që do t’ia jepja vetes si i ri

para 10 muajve - Ekonomia Online

Kur fillova së pari në pasuri të patundshme, kisha shumë pasion, dhe mendoja se e dija se çfarë po bëja. Por le ta pranojmë, do të bëja gabime përgjatë rrugës. Por gjëja e mirë për gabimet është se kur...

10 të vërtetat që i mësoni kur drejtoni një biznes

para 10 muajve - Ekonomia Online

Nisja e një biznesi është e vlefshme për atë që ju mëson për jetën dhe veten tuaj. Kur jemi në shkollë, gjithçka duket e rëndësishme. Shumica prej nesh punojmë për të fituar një diplomë, dhe bëjmë çdo...

Kur ju pyesin “Sa e keni pagën?”

para 10 muajve - Ekonomia Online

“Sa është paga juaj e tanishme?”, ju pyet një intervistues pune. Ju nervozoheni në çast, pa ditur si të përgjigjeni. Disa mund t’ju këshillojnë që t’i bëni bisht pyetjes ose të jepni një shifër të përafërt...

9 fraza që tregojnë vetëbesim të ulët

para 10 muajve - Ekonomia Online

Të thuash “më fal” 100 herë në ditë Sipas studimeve kjo tregon probleme të mëdha me vetëbesimin, gjë që e bën një person të besojë se nëse diçka shkon keq, ky është padyshim faji i tyre. Çfarë duhet të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK