http://kariera.mk

5 shenja që tregojnë se keni zgjedhur karrierën e gabuar

para 9 muajve - Ekonomia Online

Zgjedhja dhe përcaktimi i profesionit është nga momentet më të rëndësishme dhe njëkohësisht të vështira në jetën e çdo individi. Procesi bëhet edhe më i vështirë kur mungon pasioni dhe nuk janë ta pakta...

Si të jepni dorëheqjen si një profesionist

para 9 muajve - Ekonomia Online

Ndoshta keni një ofertë më të mirë ose thjesht nuk e gjeni më veten duke punuar në atë pozicion pune apo kompani. Në një moment ose tjetrin ju duhet të dorëzoni dorëheqjen tuaj. Dorëheqja është e vështirë...

Pyetjet kreative gjatë intervistave

para 9 muajve - Ekonomia Online

Edhe punët më pak krijuese mund ta çojnë intervistuesin të bëjë pyetje në lidhje me kreativitetin. Kjo sepse intervistuesi do të vlerësojë se çfarë mund të bëjë kandidati jashtë kornizave dhe sa mund të...

Si ta ruani qetësinë kur diçka shkon keq në punë

para 9 muajve - Portalb

Të gjithë kemi qenë aty: Në mes të një argumenti me një koleg, gjërat papritmas bëhen serioze. Fjalët me zemërim shkëmbehen. Një gjë dërgon tek tjetra, dhe nuk shkon shumë gjatë dhe jeni në gjendje të...

Gjërat që nuk duhet t’i thoni në punë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Disa fraza mund t’ju nderojnë, ndërsa të tjera mund t’ju bëjnë të ngjani keq në sytë e shefave dhe kolegëve tuaj. Ja se çfarë duhet të keni kujdes kur bëhet fjalë për marrëdhënien në punë. Këto fraza përmbajnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK