http://kariera.mk

Vetëvendosje në kohën kur nuk vetëvendoset

para 9 muajve - Insajderi

Ishin vetëm pak orë të mjaftueshme pas mbylljes së kutive të votimit për t’u dhënë zgjedhjeve parlamentare në Kosovë të gjithë siluetën e një dite europiane zgjedhjesh. Krejt ndryshe nga çfarë jemi mësuar...

Vetëvendosje në kohën kur nuk vetëvendoset

para 9 muajve - Albeu

Nga REDI SHEHU Ishin vetëm pak orë të mjaftueshme pas mbylljes së kutive të votimit për t’u dhënë zgjedhjeve parlamentare në Kosovë të gjithë siluetën e një dite europiane zgjedhjesh. Krejt ndryshe nga...

Vetëvendosje në kohën kur nuk vetëvendoset

para 9 muajve - Koha Jone

REDI SHEHU Ishin vetëm pak orë të mjaftueshme pas mbylljes së kutive të votimit për t’u dhënë zgjedhjeve parlamentare në Kosovë të gjithë siluetën e një dite europiane zgjedhjesh. Krejt ndryshe nga çfarë...

Vetëvendosje në kohën kur nuk vetëvendoset

para 9 muajve - Ekonomia Online

Ishin vetëm pak orë të mjaftueshme pas mbylljes së kutive të votimit për t’u dhënë zgjedhjeve parlamentare në Kosovë të gjithë siluetën e një dite europiane zgjedhjesh. Krejt ndryshe nga çfarë jemi mësuar...

Nga Arbnor SADIKU: Pse Kosova ka nevojë për një qeveri të mirëfilltë dhe legjitime

para 9 muajve - Te Sheshi

Po nisi këtë shkrim, me thënien e madhe të Uilmor Këndellit i cili kishte thënë se “ mund të shpresojmë t’i kuptojmë demokracitë ekzistuese vetëm për aq sa jemi të përgatitur, t’i marrim parasysh përmasat...

Rexhep Qosja: Me Albin Kurtin jemi më afër bashkimit kombëtar

para 9 muajve - Gazeta Express

Me Albin Kurtin kryeministër, është shumë pranë ideali i bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës, ka thënë akademiku Rexhep Qosja. Qosja ka thënë për News24 se një bashkim Kosovë – Shqipëri do të bënte të...

Rexhep Qosja: Me Albin Kurtin jemi më afër bashkimit kombëtar

para 9 muajve - Koha.mk

Me Albin Kurtin kryeministër, është shumë pranë ideali i bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës, ka thënë akademiku Rexhep Qosja. Qosja ka thënë për News24 se një bashkim Kosovë – Shqipëri do të bënte të...

Rexhep Qosja: Me Albin Kurtin jemi më afër bashkimit kombëtar

para 9 muajve - Medial

22:13 | 8 Tetor 2019 Me Albin Kurtin kryeministër, është shumë pranë ideali i bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës, ka thënë akademiku Rexhep Qosja. Qosja ka thënë për News24 se një bashkim Kosovë – Shqipëri...

Rexhep Qosja: Me Albin Kurtin kryeministër, shumë pranë idealit për bashkim të Shqipërisë me Kosovën

para 9 muajve - BalkanWeb

Akademiku dhe profesori i njohur Rexhep Qosja në një prononcim ekskluziv për “News 24” deklaroi se me Albin Kurtin kryeministër, është shumë pranë ideali i bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës. Qosja shprehet...

Opozita shqiptare në Maqedoni me asgjë nuk krahasohet me opozitën që i ka fituar zgjedhjet e fundit parlamentare në Kosovë

para 9 muajve - Tetova Sot

Shkruan: Abdulla Mehmeti Flamuri i fitores së një force politike opozitare të mirfilltë nuk mund të jetë laraman, i përlyer më parë me ngjyra të tjera partiake dhe nga ideologji të huaja politike dhe fetare....

Habit Rexhep Qosja, tregon ndryshimin e madh: Me Albin Kurtin kryeministër, ja çfarë do të ndodhë me Shqipërinë

para 9 muajve - Sot News

Akademiku dhe profesori i njohur Rexhep Qosja tha se me Albin Kurtin kryeministër, jemi shumë pranë idealit të bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës. “Albin Kurti është politikan dhe me veprimtari politike...

Rexhep Qosja për News24: VV dhe LDK koalicion, Albin Kurti kryeministër. Duhet të luftohet korrupsioni dhe nepotizmi

para 9 muajve - BalkanWeb

Akademiku dhe veprimtari i shquar Rexhep Qosja parashikon një koalicion mes Vetëvendosjes dhe Lëvizjes Demokratike të Kosovës që do të ketë si kryeministër Albin Kurtin. Në një lidhje telefonike në News24,...

Rexhep Qosja: Me Albin Kurtin kryeministër, shumë pranë idealit për bashkim të Shqipërisë me Kosovën

para 9 muajve - Medial

Akademiku dhe profesori i njohur Rexhep Qosja në një prononcim ekskluziv për “News 24” deklaroi se me Albin Kurtin kryeministër, është shumë pranë ideali i bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës. Qosja shprehet...

Rexhep Qosja: VV dhe LDK koalicion, Albin Kurti kryeministër. Duhet të luftohet korrupsioni dhe nepotizmi

para 9 muajve - Koha Jone

Akademiku dhe veprimtari i shquar Rexhep Qosja parashikon një koalicion mes Vetëvendosjes dhe Lëvizjes Demokratike të Kosovës që do të ketë si kryeministër Albin Kurtin. Në një lidhje telefonike në News24,...

Rexhep Qosja: Me Albin Kurtin jemi më afër bashkimit kombëtar

para 9 muajve - Flaka

Me Albin Kurtin kryeministër, është shumë pranë ideali i bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës, ka thënë akademiku Rexhep Qosja. Qosja ka thënë për News24 se një bashkim Kosovë – Shqipëri do të bënte të...

Botën nuk e lëvizim dot, të paktën të ndryshojmë veten

para 9 muajve - Gazeta Tema

Ilir Yzeiri Fitorja e Albin Kurtit në Kosovë ka nxitur reagime të ndryshme dhe, më së shumti, entuziaste. Kurti ka shumë vjet që në skenën politike të Kosovës dhe në hapësirën shqiptare është shfaqur si...

Rexhep Qosja: Me Albin Kurtin jemi më afër bashkimit kombëtar

para 9 muajve - Tetova Sot

Me Albin Kurtin kryeministër, është shumë pranë ideali i bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës, ka thënë akademiku Rexhep Qosja. Qosja ka thënë për News24 se një bashkim Kosovë – Shqipëri do të bënte të...

Rexhep Qosja: Me Albin Kurtin jemi më afër bashkimit kombëtar

para 9 muajve - Infokusi

Me Albin Kurtin kryeministër, është shumë pranë ideali i bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës, ka thënë akademiku Rexhep Qosja. Qosja ka thënë për News24 se një bashkim Kosovë – Shqipëri do të bënte të...

Flamuri i fitores së një force politike opozitare të mirfilltë nuk mund të jetë laraman, i përlyer më parë me ngjyra të tjera partiake dhe nga ideologji të huaja politike dhe fetare

para 9 muajve - Fakti Ditor

Flamuri i fitores së një force politike opozitare të mirfilltë nuk mund të jetë laraman, i përlyer më parë me ngjyra të tjera partiake dhe nga ideologji të huaja politike dhe fetare. * * * – Lëvizjet politike...

Rexhep Qosja: Me Albin Kurtin jemi më afër bashkimit kombëtar

para 9 muajve - Arbresh

Me Albin Kurtin kryeministër, është shumë pranë ideali i bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës, ka thënë akademiku Rexhep Qosja. Qosja ka thënë për News24 se një bashkim Kosovë – Shqipëri do të bënte të...

Rexhep Qosja: Fitorja e Albin Kurtit do të sjellë shpresë për gjithë shqiptarët!

para 9 muajve - Klan Kosova

Akademiku shqiptar, autoriteti moral i shqiptarëve, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin “Zgjedhjet e parakohshme dhe kriza e vlerave”, ku tregoi votën dhe besimin...

Rexhep Qosja: Fitorja e Albin Kurtit do të sjellë shpresë për gjithë shqiptarët!

para 9 muajve - Medial

Akademiku shqiptar, autoriteti moral i shqiptarëve, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin “Zgjedhjet e parakohshme dhe kriza e vlerave”, ku tregoi votën dhe besimin...

Habit Rexhep Qosja, tregon ndryshimin e madh: Me Albin Kurtin kryeministër, ja çfarë do të ndodhë me Shqipërinë

para 9 muajve - Lajme.al

Akademiku dhe profesori i njohur Rexhep Qosja tha se me Albin Kurtin kryeministër, jemi shumë pranë idealit të bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës. “Albin Kurti është politikan dhe me veprimtari politike...

Rexhep Qosja: Fitorja e Albin Kurtit do të sjellë shpresë për gjithë shqiptarët

para 9 muajve - Tetova1

Akademiku shqiptar, autoriteti moral i shqiptarëve, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin “Zgjedhjet e parakohshme dhe kriza e vlerave”, ku tregoi votën dhe besimin...

Qosja: Fitorja e Albin Kurtit shpresë për gjithë shqiptarët, misioni bashkimi i Kosovës me Shqipërinë

para 9 muajve - Koha.net

Akademiku shqiptar, autoriteti moral i shqiptarëve, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin “Zgjedhjet e parakohshme dhe kriza e vlerave”, ku tregoi votën dhe besimin...

Rexhep Qosja: Fitorja e Albin Kurtit do të sjellë shpresë për gjithë shqiptarët!

para 9 muajve - Tetova Sot

Akademiku shqiptar, autoriteti moral i shqiptarëve, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin “Zgjedhjet e parakohshme dhe kriza e vlerave”, ku tregoi votën dhe besimin...

Rexhep Qosja: Fitorja e Albin Kurtit do të sjellë shpresë për gjithë shqiptarët

para 9 muajve - Gazeta Observer

Akademiku shqiptar, autoriteti moral i shqiptarëve, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin “Zgjedhjet e parakohshme dhe kriza e vlerave”, ku tregoi votën dhe besimin...

Albin Kurti, Kosova dhe e ardhmja!

para 9 muajve - Epoka e Re

Shkruan: Bedri ISLAMI Kosova, nga e diela në mbrëmje, ka një kryeministër të ri, Albin Kurti, dhe një forcë politike që do të drejtojë vendin, Lëvizja Vetëvendosje! Albin Kurti, njëri ndër liderët e Lëvizjes...

Shqetëson Qosja: Fitorja e Albinit jep shpresë, mision i tij do të jetë bashkimi i Kosovës me Shqipërinë

para 9 muajve - Periskopi

Akademiku shqiptar, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin “Zgjedhjet e parakohshme dhe kriza e vlerave”, ku tregoi votën dhe besimin te Vetëvendosja. Sot, një ditë...

A ka Maqedonia, një Albin Kurti?

para 9 muajve - InfoShqip

“Lëvizja Vetëvendosje dhe kryetari i saj Albin Kurti janë fitues të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Sakrifica e tij e vazhdueshme që para luftës, gjatë protestave studentore por edhe ajo politike nga...

A ka Maqedonia, një Albin Kurti?

para 9 muajve - Standard

“Lëvizja Vetëvendosje dhe kryetari i saj Albin Kurti janë fitues të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Sakrifica e tij e vazhdueshme që para luftës, gjatë protestave studentore por edhe ajo politike nga...

Fitorja e LVV dhe paralelja e gabuar në Maqedoni

para 9 muajve - Tetova1

Shkruan Latif Mustafa Nga euforia e shpërfaqun, me rastin e fitores së VV-së në Kosovë, po krijohen paralele të gabuara, qoftë me krahasimin e opozitave qoftë me pushtetet. Mbase tri a katër gjëra të rëndësishme...

A ka Maqedonia, një Albin Kurti?

para 9 muajve - Fakti Ditor

“Lëvizja Vetëvendosje dhe kryetari i saj Albin Kurti janë fitues të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Sakrifica e tij e vazhdueshme që para luftës, gjatë protestave studentore por edhe ajo politike nga...

A ka Maqedonia, një Albin Kurti?

para 9 muajve - Fol

“Lëvizja Vetëvendosje dhe kryetari i saj Albin Kurti janë fitues të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Sakrifica e tij e vazhdueshme që para luftës, gjatë protestave studentore por edhe ajo politike nga...

A do ta marrë Albin Kurti ish-ministrin Bushatin, si kryediplomat në Kosovë?

para 9 muajve - Koha Jone

-Deklarata e kreut të Vetëvendosjes Albin Kurti në Tiranë, para zgjedhjeve të 6 tetorit: “Do jemi qeveria e parë në Kosovë që do hapë dyert për shqiptarët. Ne duhet të mbledhim më të mirët që kemi jo vetëm...

Fitorja e dy opozitave në Kosovë dhe pikëpyetjet e bashkëjetesës së tyre

para 9 muajve - Medial

Dy fituesit e zgjedhjeve në Kosovë janë Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. I pari përfaqëson një opozitë historike prej nga koha kur organizata “Vetëvendosja” u kthye në parti politike dhe mori pjesë në zgjedhje....

U përfol si kryetar i mundshëm i Vetëvendosjes në Shqipëri, Ditmir Bushati: Erdhi dita, beso!

para 9 muajve - Gazeta Tema

Nga Ditmir Bushati Kosova përqafoi ndryshimin. Sovrani i dha një mandat të qartë Albin Kurtit dhe Lëvizjes VETËVENDOSJA (duke e rënditur atë të parin), dhe Vjosa Osmanit të LDK. Albini dhe Vjosa i dhanë...

Bushati: Kosova na dha leksion, zgjedhjet janë garë idesh dhe jo të fortësh

para 9 muajve - Koha Jone

Nga Ditmir Bushati Kosova përqafoi ndryshimin. Sovrani i dha një mandat të qartë Albin Kurtit dhe Lëvizjes VETËVENDOSJA (duke e rënditur atë të parin), dhe Vjosa Osmanit të LDK. Albini dhe Vjosa i dhanë...

Ditmir Bushati: Erdhi dita, beso!

para 9 muajve - Koha Jone

?????????????????????????????????????????????????????????? Nga Ditmir Bushati – Kosova përqafoi ndryshimin. Sovrani i dha një mandat të qartë Albin Kurtit dhe Lëvizjes VETËVENDOSJA (duke e rënditur atë...

Fitorja e dy opozitave në Kosovë dhe pikëpyetjet e bashkëjetesës së tyre

para 9 muajve - Gazeta Tema

Nga Mero Baze Dy fituesit e zgjedhjeve në Kosovë janë Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. I pari përfaqëson një opozitë historike prej nga koha kur organizata “Vetvendosja” u kthye në parti politike dhe mori...

Fitorja e dy opozitave në Kosovë dhe pikpyetjet e bashkjetesës së tyre

para 9 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Dy fituesit e zgjedhjeve në Kosovë janë Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. I pari përfaqëson një opozitë historike prej  kur organizata “Vetvendosja” u kthye në parti politike dhe mori pjesë në zgjedhje....

Fitorja e dy opozitave në Kosovë dhe pikëpyetjet e bashkëjetesës së tyre

para 9 muajve - Ekonomia Online

Dy fituesit e zgjedhjeve në Kosovë janë Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. I pari përfaqëson një opozitë historike prej nga koha kur organizata “Vetëvendosja” u kthye në parti politike dhe mori pjesë në zgjedhje....

Një “doracak” për të lexuar rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Fitorja e Albin Kurtit të Levizjes Vetëvendsoja (VV) në zgjedhjet e së dielës dhe ftesa e tij drejtuar Vjosa Osmanit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për krijimin sëbashku të koalicionit...

Pse Kosova ka nevojë për një Qeveri të Mirëfilltë dhe Legjitime?

para 9 muajve - Ekonomia Online

Po nisi këtë shkrim, me thënien e madhe të Uilmor Këndellit i cili kishte thënë se “mund të shpresojmë ti kuptojmë demokracitë ekzistuese vetëm për aq sa jemi tëpërgatitur, ti marrim parasysh përmasat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK