http://kariera.mk

Mandatari i Trumpit për dialogun Kosovë – Serbi takon liderët në Kosovë, sjellë kërkesat e SHBA-ve

para 8 muajve - Shprehja

Pas këtij takimi, ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett tha se Grenell pret bashkëpunim me presidentin Thaçi dhe politikanët në Kosovë në lidhje me dialogun Kosovë – Serbi. Special Presidential...

Njerëzit e Presidentit Thaçi ia tregojnë “Bloomberg”-ut mandatin e Grenellit dhe afatin për marrëveshje me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Emisarit të ri amerikan për dialogun Kosovë-Serbi i është dhënë një mandat i plotë nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të ndihmuar në arritjen e një marrëveshjeje mes Prishtinës dhe...

Palmer javën e ardhshme do të qëndrojë në Beograd

para 8 muajve - Gazeta Express

Diplomati amerikan, Matheë Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

Kurti për dialogun pas takimit me Grenell: Më e rëndësishme përmbajtja sesa afatet kohore

para 8 muajve - Klan Kosova

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi....

I dërguari i Trump në Prishtinë/ SHBA nis punën për marrëveshjen Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Top Channel

Ende pa u krijuar Qeveria, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur konsultimet për unifikimin e skenës politike në Kosovë për arritjen e marrëveshjes përfundimtare Kosovë- Serbi. I dërguari i posaçëm...

Velija: Emërimi i Grenell presion ndaj Kosovës për të arritur rezultat në dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Klan Kosova

Analisti politik Dardan Velija, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka thënë se emërimi i Përfaqësuesit Special të presidentit të SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe ardhja...

Kurti tregon në Twitter çfarë qëndrimi ka mbajtur para emisarit të Trumpit për dialogun

para 8 muajve - Gazeta Express

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi....

Palmer javën e ardhshme do të qëndrojë në Beograd

para 8 muajve - Aktuale

Diplomati amerikan, Matheë Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

“Emërimi i Grenell, kulmi i interesimit të SHBA-ve për dialogun”

para 8 muajve - RTV 21

Në emisionin Click në RTV21, u bisedua për sfidat pas zgjedhjeve Njëra nga temat ishte edhe dialogu Kosovë-Serbi, që tash e sa kohë është i bllokuar. Përparim Kryeziu nga Grupi për Studime Juridike dhe...

Velija: Emërimi i Grenell presion ndaj Kosovës për të arritur rezultat në dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Medial

Analisti politik Dardan Velija, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka thënë se emërimi i Përfaqësuesit Special të presidentit të SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe ardhja...

Palmer do të qëndrojë javën e ardhshme në Beograd

para 8 muajve - Portalb

Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare, njofton REL . Më 30...

Kurti, Grenellit për dialogun: Përmbajtja e tij është më e rëndësishme sesa afatet

para 8 muajve - OraInfo

Sot Albin Kurti është takuar me Richard Grenellit. Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara...

Kurti tregon se çfarë ka thënë për dialogun me Serbinë para emisarit të Trumpit

para 8 muajve - Sinjali

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Kurti përmes rrjetit...

“Grenell ka mandat të plotë nga Trump për të arritur marrëveshje të shpejtë Kosovë – Serbi”

para 8 muajve - OraInfo

Richard Grenell është i dërguari i posaçëm i SHBA-ve për dialogun Kosovë – Serbi. Ai ka mandat të plotë nga Presidenti Donald Trump për të arritur një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë sa më shpejtë...

Albin Kurti: Këtë ia thash Grenellit për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi....

Bloomberg: Grenell ka mandat të plotë nga Trumpi për të arritur marrëveshje të shpejtë Kosovë-Serbi

para 8 muajve - GazetaBlic

I dërguari i posaçëm i ShBA-së për dialogun Kosovë – Serbi ka mandat të plotë nga Presidenti Donald Trump për të arritur një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë sa më shpejtë të jetë e mundur. Kështu...

Nga shoqëria civile thonë se përfshirja e Amerikës në dialog i jep fuqi marrëveshjes finale

para 8 muajve - Telegrafi

Vizita e Richard Grenell në Kosovë

Palmer qëndron javën e ardhshme në Beograd

para 8 muajve - Vizion Plus

Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

Palmer qëndron javën e ardhshme në Beograd

para 8 muajve - Alsat-M

Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

Bloomberg: Grenell ka mandat të plotë nga Trump për të arritur marrëveshje të shpejtë Kosovë – Serbi

para 8 muajve - Shprehja

Kështu thuhet në një artikull të “Bloomberg”, ku thirren në burime të afërta me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Sipas “Bloomberg”, Grenell i cili gjithashtu është ambasador amerikan në Berlin, foli...

Tahiri: Grenell ka ardhur në Kosovë të dëgjojë qëndrimet e partive politike

para 8 muajve - Klan Kosova

Richard Grenell, i dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi nga presidenti Donald Trump, është duke qëndruar në Kosovë. Gazetari i Klan Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se pas ardhjes së Grenell në...

​Kurti tregon se çka i ka thënë Grenell për dialogun Kosovë – Serbi

para 8 muajve - Shenja

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka treguar se çka ka biseduar sot në takimin me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald...

Fotografia që e dëshmon koordinimin amerikano – gjerman për dialogun Kosovë – Serbi

para 8 muajve - Gazeta Express

Para ardhjes në Kosovë emisari special i Presidentit Trump që është edhe ambasador i SHBA’së në Berlin bashkë me emisarin tjetër amerikan për Ballkanin Mathew Palmer është parë në një fotografi me zyrtarë...

Joseph: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell ndoshta do ta bindë Gjermaninë

para 8 muajve - Illyria

Uashington, 9 tetor 2019 – Analisti amerikan, Edward Joseph, ka thënë se Shtëpia e Bardhë beson se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi mund ta bindë Gjermaninë...

Kurti tregon në Twitter çfarë qëndrimi ka mbajtur para emisarit të Trumpit për dialogun

para 8 muajve - Tetova Sot

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi....

Palmer javën tjetër në Serbi

para 8 muajve - Medial

20:00 | 9 Tetor 2019 Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare....

Palmer qëndron javën e ardhshme në Beograd

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

I dërguari i Posaçëm i Trump arrin në Prishtinë, takon Thaçin: Nga 2008, SHBA s’ka pasur kaq shumë vëmendje për Kosovën

para 8 muajve - BalkanWeb

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ai u takua me presidentin e Kosovës...

Cani: Grenell është politikan i shprehjeve ‘pa qime në gjuhë’

para 8 muajve - Klan Kosova

Pas emërimit të Richard Grenell si i dërguar për dialogun Kosovë-Serbi, për Klan Kosova foli gazetari i DW-së, Bahri Cani, i cili e dha analizën e tij në lidhje me ngjarjet e fundit në Kosovë. “Grenell...

Grenell në Prishtinë, i takon të gjithë, kërkon rinisjen e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Koha.net

Vetëm pak ditë pasi u emërua i dërguar i posaçëm presidentit amerikan Donald Trump për dialogun me Serbinë, Richard Grenelli ka zbarkuar në Prishtinë. Diplomati amerikan u befasua nga prania e madhe e...

Albin Kurti tregon në Twitter çfarë qëndrimi ka mbajtur para emisarit amerikan për dialogun

para 8 muajve - InfoShqip

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi....

Ambasada e SHBA-ve: Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes

para 8 muajve - Medial

Sot në vendin tonë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell sot është takuar me presidenten e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin e VV-së,...

Cani: Grenell është politikan i shprehjeve ‘pa qime në gjuhë’

para 8 muajve - Medial

Pas emërimit të Richard Grenell si i dërguar për dialogun Kosovë-Serbi, për Klan Kosova foli gazetari i DW-së, Bahri Cani, i cili e dha analizën e tij në lidhje me ngjarjet e fundit në Kosovë. “Grenell...

Donald Trump dëshiron marrëveshje urgjente për Kosovën, Grenell ka mandat të plotë për ta arritur

para 8 muajve - OraInfo

Richard Grenell ka qëndruar sot në Kosovë ku ka takuar liderët shtetëror. Revista amerikane Bloomberg mëson se i Dërguari i Posaçëm, Richard Grenell, ka mandatin e plotë nga Presidenti Amerikan, Donald...

Ambasada e SHBA-ve: Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes

para 8 muajve - Klan Kosova

Sot në vendin tonë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell sot është takuar me presidenten e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin e VV-së,...

Trump i ka dhënë mandat të plotë Grenellit për të ndihmuar arritjen e një marrëveshje të shpejtë për Kosovën

para 8 muajve - KosovaPress

Kështu raporton agjencia amerikane e lajmeve “Bloomberg”, në një shkrim të botuar sot. Richard Grenell, i cili është njëkohësisht ambasador i SHBA-së në Gjermani, ka biseduar sot me Presidentin Thaçin...

Kurti tregon në Twitter çfarë qëndrimi ka mbajtur para emisarit të Trumpit për dialogun

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi....

Richard Grenell pret bashkëpunim me liderët kosovar për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - DW

I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, tha në Prishtinë, se marrëveshja e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do t'i kontribuonte zhvillimit të Kosovës dhe tërë rajonit. I dërguari special...

Njerëzit e Presidentit Thaçi ia tregojnë “Bloomberg”-ut mandatin e Grenellit dhe afatin për marrëveshje me Serbinë

para 8 muajve - Bota Press

Emisarit të ri amerikan për dialogun Kosovë-Serbi i është dhënë një mandat i plotë nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të ndihmuar në arritjen e një marrëveshjeje mes Prishtinës dhe...

Kurti tregon se çka i tha sot të dërguarit të SHBA’së për dialogun

para 8 muajve - Periskopi

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi....

I dërguari i Trump takon liderët në Kosovë, gazetarja amerikane nxjerr foton: Nuk e shoh Palmer

para 8 muajve - BalkanWeb

Përfaqësuesi special i Presidentit Amerikan Donald Trump për Bisedimet Paqësore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadori i SHBA në Gjermani Richard Grenell, ka qenë sot në Prishtinë ku është takuar me...

Ambasada e ShBA-së: Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes

para 8 muajve - GazetaBlic

Në Kosovë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell gjatë ditës së sotme është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin...

Palmer javën e ardhshme do të qëndrojë në Beograd

para 8 muajve - Gazeta Observer

Diplomati amerikan, Matheë Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

I dërguari i Trump takon liderët në Kosovë, gazetarja amerikane nxjerr foton: Nuk e shoh Palmer…

para 8 muajve - Standard

Përfaqësuesi special i Presidentit Amerikan Donald Trump për Bisedimet Paqësore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadori i SHBA në Gjermani Richard Grenell, ka qenë sot në Prishtinë ku është takuar me...

Palmer qëndron javën e ardhshme në Beograd

para 8 muajve - Lajm

Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

Çka biseduan Thaçi dhe i dërguari i presidentit Trump?

para 8 muajve - RTV 21

Thaçi takoi përfaqësuesin special të ShBA-së për dialogun Sot për vizitë në Kosovë ka qëndruar përfaqësuesi special i ShBA-së për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell. Sipas...

Albin Kurti: Këtë ia thash Grenellit për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi....

Përfundon takimi i Veselit me Grenell, tani radha e Haradinajt

para 8 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të PDK-së, Kadri Veselit, raporton T7. Përveç përfaqësuesve...

Kurti tregon çka foli me emisarin e Trumpit për dialogun

para 8 muajve - Albinfo

Richard Grenell, i cili njëherësh është ambasador i SHBA’së në Gjermani, sot ka qëndruar në Prishtinë Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar...

Grenell përfundon takimet me liderët partiakë – largohet nga Ambasada Amerikane

para 8 muajve - Klan Kosova

I Dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell i ka përfunduar takimet me të gjithë liderët partiakë në Kosovë. Fillimisht, ai e ka takuar...

Kryhet edhe takimi Mustafa -Osmani me Grenell

para 8 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafës e kandidates për kryeministre...

I dërguari i Posaçëm i Trump mesah në Prishtinë: Nga 2008, SHBA s’ka pasur kaq shumë vëmendje për Kosovën

para 8 muajve - Lexo

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ai u takua me presidentin e Kosovës...

Grenell në takim me Thaçin: Shpresoj se Serbia dhe Kosova do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë....

Grenell përfundon takimet me liderët partiakë – largohet nga Ambasada Amerikane

para 8 muajve - Medial

I Dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell i ka përfunduar takimet me të gjithë liderët partiakë në Kosovë. Fillimisht, ai e ka takuar...

Analisti amerikan: SHBA beson se mund ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ambasadori i SHBA në Gjermani dhe tashmë i dërguar i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi i Shtëpisë së Bardhë, Richard Grenell ka vizituar këtë të mërkurë Kosovën. Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë...

Kurti tregon se çfarë i tha Grenellit sa i përket dialogut Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Arbresh

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi....

Kurti tregon se çka i ka thënë ambasadorit Grenell për dialogun Kosovë - Serbi

para 8 muajve - KosovaPress

Richard Grenell, njëri nga personat më të besuar të Presidentit Turmp, sot ka qëndruar në Prishtinë, ku përveç me Kurtin, është takuar edhe me presidentin e vendit dhe me zyrtarë të tjerë institucionalë...

Albin Kurti: Këtë ia thash Grenellit për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Bota Press

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi.Richard...

Thaçi e citon Grenellin: Shpresoj që takimi Kosovë -Serbi do të ndodhë shpejt

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas përfundimit të takimit më emisarin special të Presidnetit të SHBA’së për dialogun, Zyra e presidentit Hashim Thaçi ka lëshuar një komunikatë për media në të cilën thuhet se Richard Grenell ka shprehur...

Dialogu Kosovë-Serbi me dy të dërguar nga Washingtoni, SHBA po kërkon të bindet Gjermania për çështjen e nxehtë

para 8 muajve - Sot News

Richard Grenell është i dërguari i posaçem për dialogun Kosovë-Serbi, që menjëherë pas zgjedhjeve, departamenti amerikan i shtetit, me një zëdhënës të cituar nga Zëri i Amerikës, pa përmendur emrin, bënte...

Përfundon takimi i Veselit me Grenell, tani radha e Haradinajt

para 8 muajve - Albeu

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit RichaKa përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald...

Dialogu Kosovë-Serbi me dy të dërguar nga Amerika, SHBA po kërkon të bindet Gjermania për çështjen e nxehtë

para 8 muajve - Sot News

Richard Grenell është i dërguari i posaçem për dialogun Kosovë-Serbi, që menjëherë pas zgjedhjeve, departamenti amerikan i shtetit, me një zëdhënës të cituar nga Zëri i Amerikës, pa përmendur emrin, bënte...

Grenell për shkëmbim territoresh, analisti Joseph: Do tentojë të bindë Gjermaninë për këtë ide

para 8 muajve - Top Channel

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë polemizuese...

Grenell përfundon takimet me liderët partiakë – largohet nga Ambasada Amerikane

para 8 muajve - GazetaBlic

I Dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell i ka përfunduar takimet me të gjithë liderët partiakë në Kosovë. Fillimisht, ai e ka takuar...

Kurti tregon se çfarë qëndrimi ka mbajtur para emisarit të Trumpit për dialogun

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me emisarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi....

Gernell përfundon takimet me politikanët kosovarë

para 8 muajve - Sinjali

Kanë përfunduar takimet e përfaqësuesve të subjekteve politike për dialogun Kosovë-Serbi me përfaqësuesin special të presidentit të SHBA-ve, ambasadorin Richard Grenell. Së fundi, Grenell, u takua me kryetarin...

Serbia reagon për vizitën e Grenell në Kosovë

para 8 muajve - Infokusi

Richard Grenell, i dërguar special i Amerikës për dialogun në mes të Kosovës e Serbisë, gjatë kësaj të mërkure ka qëndruar në Kosovë ku është takuar me liderët e partive në vend dhe me Presidentin Hashim...

Palmer e Grenell në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Alsat-M

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, po qëndrojnë në Prishtinë. I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

Përfundon takimi i emisarit të Trumpit me Albin Kurtin në Ambasadën e SHBA’së

para 8 muajve - Gazeta Express

Në Ambasadën e SHBA’së në Prishtinë, Përfaqësuesi Special i Presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka filluar edhe takimet me krerët e partive politike në Kosovë. I pari që ka...

Kryhet edhe takimi Mustafa -Osmani me Grenell

para 8 muajve - Medial

16:10 | 9 Tetor 2019 Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafës e kandidates...

Kosnett: Grenell i gatshëm të bashkëpunojë me Thaçin

para 8 muajve - OraInfo

Richard Grenell po qëndron për vizitë në Kosovë. Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për takimin e Presidentit Hashim Thaçi me ambasadori, Richard Grenell. Përmes një postimi në Tëitter,...

Zbardhen porositë/ I dërguari i Trump-Thaçit: Kosova dhe Serbia të gjejnë një zgjidhje

para 8 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për marrëveshjen e paqes midis Kosovës dhe Serbisë....

Grenell: Shpresoj se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës...

Grenell takon edhe Mustafën, Osmanin, Veselin e Haradinajn

para 8 muajve - RTV 21

Grenell takohet me përfaqësuesit e partive politike në Kosovë, para vizitës në Beograd Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell...

Grenell takohet edhe me Veselin

para 8 muajve - OraInfo

Në Kosovë po qëndron përfaqësuesi i Donald Trump. Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht...

Grenell takohet edhe me Kadri Veselin

para 8 muajve - Sinjali

Përfaqësuesi Special i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me...

Grenell shpreson se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë. Pas takimit nuk ka...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t`i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Klan Kosova

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e SHBA-së. Ai thekson...

Kuptohet çfarë u bisedua në takimin mes Thaçit e Grenell

para 8 muajve - RTV 21

“Që nga viti 2008, nuk ka pasur kaq vëmendje të SHBA-së për Kosovën” Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së,...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Koha.mk

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Thaçi takoi emisarin e Trumpit për dialogun, ja çfarë u bisedua?

para 8 muajve - Ina

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë....

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk flasin për media

para 8 muajve - Gazeta Express

Para pak çastesh ka përfunduar takimi  në mes të presidentit Hasim Thaçi dhe Përfaqësuesi Special Presidencial të SHBA’së, Richard Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë,...

GRENELL NË KOSOVË, TAKON PRESIDENTIN DHE LIDERË PARTIAKË

para 8 muajve - Klan Macedonia

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Siç njofton korespodentja e Tv Klan nga Prishtina Blerta Dalloshi-Berisha,...

Grenell shpreson se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Medial

Presidenti Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë. Pas takimit nuk ka...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t`i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Medial

15:29 | 9 Tetor 2019 Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet...

Palmer javën tjetër në Serbi

para 8 muajve - Arbresh

Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t’i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e SHBA-së. Ai thekson...

Detaje nga takimi Thaçi-Grenell, u fol për marrëveshjen finale me Serbinë

para 8 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka pritur në takim emisarin e dërguar nga SHBA-ja si ndërmjetës në dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Sipas një komunikate të lëshuar nga Presidenca, në ketë...

Ambasadori Kosnett flet për takimin Thaçi-Gernell

para 8 muajve - Sinjali

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për takimin e Presidentit Hashim Thaçi me ambasadorin, Richard Grenell. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, Kosnett ka thënë se Grenell...

Grenell pas Kurtit pritet t’i takojë liderët e tjerë partiakë

para 8 muajve - Klan Kosova

Sapo ka përfunduar takimi mes të dërguarit special të presidentit amerikan [Donald Trump] për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit – që deri me rezultatet...

Fillon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata janë takuar...

Analisti amerikan: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - Insajderi

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Grenell në Prishtinë për dialogun me Serbinë, çfarë i tha Thaçit

para 8 muajve - Opinion

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, po qëndron në Prishtinë, ku fillimisht është pritur nga presidenti i...

Fotografia që e dëshmon koordinimin amerikano – gjerman për dialogun Kosovë – Serbi

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Para ardhjes në Kosovë emisari special i Presidentit Trump që është edhe ambasador i SHBA’së në Berlin bashkë me emisarin tjetër amerikan për Ballkanin Mathew Palmer është parë në një fotografi me zyrtarë...

Trump dëshiron marrëveshje brenda muajsh për Kosovën, Grenell ka mandat të plotë për ta arritur

para 8 muajve - Bota Press

Trump dëshiron marrëveshje brenda muajsh për Kosovën, Grenell ka mandat të plotë për ta arritur. Revista amerikane Bloomberg mëson se i Dërguari i Posaçëm, Richard Grenell, ka mandatin e plotë nga Presidenti...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, refuzojnë të flasin për media

para 8 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, këtë të mërkurë është takuar me Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell....

Joseph: Thaçi u dobësua, tashmë kur Grenell dëshiron ta bindë Gjermaninë për ndryshim kufijsh

para 8 muajve - Gazeta Express

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Grenell takon Albin Kurtin në ambasadën amerikane

para 8 muajve - Sinjali

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, ambasadori, Richard Grenell ka takuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti. Raportohet se takimi Grenell-Kurti sapo ka përfunduar ndërsa...

Joseph për emërimin e Grenell: SHBA beson ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - RTV 21

Joseph rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë e cilëson goditje ndaj Presidentit Thaçi Analisti amerikan, Edward Joseph, tha se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi,...

Kurti takohet me Grenellin në Ambasadën amerikane në Prishtinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Kreu i Vetëvendosjes dhe kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti ka dalë nga Ambasada amerikane në Prishtinë pas takimit me Richard Grenellin, i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump...

Përfundon takimi Thaçi – Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - GazetaBlic

Para pak minutash ka përfunduar takimi Thaçi- Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett. I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Alsat-M

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe presidentit  të vendit Hashim Thaçi. Pos me kreun e shtetit...

Thaçi takim me Richard Grenell -FOTO

para 8 muajve - Top Channel

Presidenti Thaçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të dërguarin e posaçëm të Presidentit Trump, Richard Grenell. Grenell është ambasadori i SHBA-ve në Gjermani si dhe Përfaqësues Special i Presidentit...

Fillon takimi mes Thaçit dhe emisarit të Donald Trump për dialogun

para 8 muajve - Gazeta Express

Para pak minutash ka filluar takimi në mes të presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, dhe Përfaqësuesit Special Presidencial të SHBA’së për dialogun, Richard Grenell, shkruan Gazeta Express....

Njeriu i Trump sjell mesazhin amerikan për dialogun Kosovë – Serbi liderëve në Kosovë, këta zgjedhin heshtjen

para 8 muajve - Infokusi

Takimet e përfaqësuesve të subjekteve politike për dialogun Kosovë – Serbi me përfaqësuesin special të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, ambasadorin Richard Grenell kanë përfunduar. Ky i fundit është...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, refuzojnë të flasin për media

para 8 muajve - Shprehja

Ata janë takuar në kabinetin e presidentit Thaçi ku mediat kanë pasur mundësi të filmojnë pritjen që presidenti i ka bërë Grenell.  Pas takimit nuk ka pasur deklarata për media as nga emisari i presidentit...

Joseph: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - Klan Kosova

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Grenell para takimit me Thaçin: Me siguri diçka po ndodhë

para 8 muajve - Medial

14:27 | 9 Tetor 2019 “Me siguri diça po ndodhë”, ishin fjalët e, Richard Grenell, emisar i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Njëherit Grenell është edhe ambasador i ShBA-së...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Ambasada e SHBA-ve: Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes

para 8 muajve - Ekonomia Online

Sot në vendin tonë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell sot është takuar me presidenten e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin e VV-së,...

‘Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes’

para 8 muajve - Gazeta Observer

Në Kosovë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell gjatë ditës së sotme është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin...

Mbahet takimi Thaçi-Grenell, nuk flasin për media

para 8 muajve - OraInfo

Hashim Thaçi sot ka pasur një takim të rëndësishëm. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun...

Thaçi takim me Richard Grenell

para 8 muajve - Aktuale

Presidenti Thaçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të dërguarin e posaçëm të Presidentit Trump, Richard Grenell. Grenell është ambasadori i SHBA-ve në Gjermani si dhe Përfaqësues Special i Presidentit...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, ky i fundit vazhdon drejt amabasadës amerikane

para 8 muajve - Sinjali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Trump dëshiron marrëveshje brenda muajsh për Kosovën, Grenell ka mandat të plotë për ta arritur

para 8 muajve - Zyrtare

Revista amerikane Bloomberg mëson se i Dërguari i Posaçëm, Richard Grenell, ka mandatin e plotë nga Presidenti Amerikan, Donald Trump, për arritur një marrëveshje urgjentisht për Kosovën, brenda muajsh,...

Fillon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, ka pritur në takim të dërguarin special të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell Grenell do të takohet edhe me drejtues të partive politike në Kosovë. Grenell rrugës...

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

para 8 muajve - Albinfo

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për Ballkani Perëndimor Palmer dhe Grenell vizitojnë Prishtinën dhe Beogradin, me temen kryesore dialogu Kosovë-Serbi. Matthew Palmer një muaj më parë u emërua nga...

Përfundoi takimi Thaçi-Grenell, nuk u deklaruan për media

para 8 muajve - RTV 21

Grenell ka vazhduar drejt ambasadës amerikane në Prishtinë. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për...

Grenell në Prishtinë për të biseduar për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Embed Shpërndaje Grenell takohet me Thaçin Embed Shpërndaje The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available...

Richard Grenell dhe Mathew Palmer vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

para 8 muajve - DW

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për Ballkani Perëndimor Palmer dhe Grenell vizitojnë Prishtinën dhe Beogradin.Tema kryesore dialogu Kosovë-Serbi. Matthew Palmer muaj një muaj më parë u emërua nga...

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për Ballkani Perëndimor vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për Ballkani Perëndimor Palmer dhe Grenell vizitojnë Prishtinën dhe Beogradin.Tema kryesore dialogu Kosovë-Serbi. Matthew Palmer muaj një muaj më parë u emërua nga...

Ambasada e ShBA-së: Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes

para 8 muajve - Gazeta Observer

Në Kosovë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell gjatë ditës së sotme është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin...

Trump dëshiron marrëveshje brenda muajsh për Kosovën, Grenell ka mandat të plotë për ta arritur

para 8 muajve - Periskopi

Revista amerikane Bloomberg mëson se i Dërguari i Posaçëm, Richard Grenell, ka mandatin e plotë nga Presidenti Amerikan, Donald Trump, për arritur një marrëveshje urgjentisht për Kosovën, brenda muajsh,...

Matthew Palmer nuk është i pranishëm në takimin e Grenell me Thaçin

para 8 muajve - Medial

13:42 | 9 Tetor 2019 Matthew Palmer, përfaqësuesi Special për Ballkanin dhe për dialogun të cilin e kishte emëruar sekretari amerikan Mike Pompeo, nuk është i pranishëm në takimin mes emisarit të presidentit...

Grenell mezi pret të punojë me Presidentin Thaçi dhe udhëheqësit e tjerë të Kosovës për të ndihmuar në sjelljen e paqes

para 8 muajve - Arbresh

Sot në vendin tonë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell sot është takuar me presidenten e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin e VV-së,...

Edhe Veseli arrin në takim tek Grenell

para 8 muajve - Infokusi

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Fillon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata janë takuar...

Kosnett: I dërguari i posaçëm i Trumpit i gatshëm të bashkëpunojë me Thaçin

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për takimin e Presidentit Hashim Thaçi me ambasadori, Richard Grenell. Përmes një postimi në Twitter, ambasadori Kosnett tha se Grenell mezi pret...

Grenell bisedoi me liderët në Prishtinë për vazhdimin e dialogut

para 8 muajve - KDPolitik

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, po qëndron në Prishtinë, ku fillimisht është pritur nga presidenti i...

Grenell për Klan Kosovën: E dua këtë vend

para 8 muajve - Klan Kosova

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mië dhe e do Kosovën. Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me presidentin e Kosovës,...

Edhe Veseli arrin në takim tek Grenell

para 8 muajve - Infokusi

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Grenell përfundon takimet me përfaqësuesit e subjekteve politike

para 8 muajve - Gazeta e re

Kanë përfunduar takimet e përfaqësuesve të subjekteve politike për dialogun Kosovë-Serbi me përfaqësuesin special të presidentit të SHBA-ve, ambasadorin Richard Grenell. Së fundi, Grenell, u takua me kryetarin...

Nis takimi mes Thaçit dhe Richard Grenell, temë e diskutimit do të jetë dialogu me Serbinë

para 8 muajve - OraInfo

Hashim Thaçi, do të ketë një takim të rëndësishëm sot. Para pak minutash ka filluar takimi në mes të presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, dhe Përfaqësuesit Special Presidencial të SHBA’së...

Grenell: E dua këtë vend

para 8 muajve - GazetaBlic

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mië dhe e do Kosovën. Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me presidentin e Kosovës,...

Nisë takimi Thaçi-Grenell, mediat nuk lejohen brenda

para 8 muajve - Sinjali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata janë takuar...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - Klan Kosova

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

Grenell shpreson se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë. Pas takimit nuk ka...

Analisti amerikan: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - Koha.net

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

“Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për idenë e shkëmbimit të territoreve midis Kosovës dhe Serbisë”

para 8 muajve - Gazeta Tema

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Grenell nesër takohet edhe me Vuçiqin

para 8 muajve - Zyrtare

Përfaqësuesi Special i Presidentit të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell, pas takimeve që zhvilloi me politikanët kosovarë, nesër do të qëndrojë në Beograd....

Filloi takimi Thaçi- Grenell

para 8 muajve - RTV 21

Grenell arriti në Kosovë Filloi takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me Richard Grenell. Përfaqësues Special të presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Thaçi priti Grenell në presidencë. Grenell...

Nis takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Koha.net

Ka nisur në Prishtinë takimi ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe Richard Grenellin, të dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për ndërmjetësim të dialogut Kosovë – Serbi. Thaçi e ka...

Grenell nesër takohet edhe me Vuçiqin

para 8 muajve - Periskopi

Përfaqësuesi Special i Presidentit të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell, pas takimeve që zhvilloi me politikanët kosovarë, nesër do të qëndrojë në Beograd....

Përfundon takimi i Grenell me Albin Kurtin në Ambasadën e SHBA’së

para 8 muajve - Shenja

Në Ambasadën e SHBA’së në Prishtinë, Përfaqësuesi Special i Presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka filluar edhe takimet me krerët e partive politike në Kosovë. I pari që ka...

Joseph: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë

para 8 muajve - GazetaBlic

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Joseph: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Richard Grenell në Kosovë, takoi Thaçin dhe liderët e partive kryesore

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 9 tetor 2019 – I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, arriti të mërkurën në Prishtinë, ku u takua me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi,...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - GazetaBlic

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

Grenell pas Kurtit pritet t’i takojë liderët e tjerë partiakë

para 8 muajve - Infokusi

Takimin e dytë i dërguari i Trumpit, Richard Grenell e mbajti me liverin e VV-së Albin Kurti. Sapo ka përfunduar takimi mes Richard Grenell dhe Albin Kurtit që deri me rezultatet e tanishme nga KQZ-ja...

E konfirmon Kosnett: Bashkë me Grenell në Kosovë vjen edhe Matthew Palmer

para 8 muajve - Gazeta Express

Përveç emisarit të presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në Kosovë sot do të vijë edhe Përfaqësuesi Special për Ballkanin dhe për dialogun të cilin e kishte emëruar Sekretari...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Shenja

Para pak çastesh ka përfunduar takimi  në mes të presidentit Hasim Thaçi dhe Përfaqësuesi Special Presidencial të SHBA’së, Richard Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë,...

Grenell përfundon takimet me përfaqësuesit e subjekteve politike

para 8 muajve - KosovaPress

Së fundi, Grenell, u takua me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin e më pas edhe me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ashtu sikur kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti...

Grenell përfundon takimet me përfaqësuesit e subjekteve politike

para 8 muajve - Periskopi

Kanë përfunduar takimet e përfaqësuesve të subjekteve politike për dialogun Kosovë-Serbi me përfaqësuesin special të presidentit të SHBA-ve, ambasadorin Richard Grenell. Së fundi, Grenell, u takua me kryetarin...

Përfundon takimi Grenell-Haradinaj

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar edhe takimi mes të dërguarit special të ShBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi dhe kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj, raporton EkonomiaOnline. Menjëherë pas Haradinajt, nga ndërtesa e ambasadës...

Thaçi e citon Grenellin: Shpresoj që takimi Kosovë -Serbi do të ndodhë shpejt

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Pas përfundimit të takimit me emisarin special të presidentit të SHBA-së për dialogun, Zyra e presidentit, Hashim Thaçi, ka lëshuar një komunikatë për media në të cilën thuhet se Richard Grenell ka shprehur...

Edhe Veseli arrin në takim tek Grenell

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Përfaqësuesit e lartë amerikanë vizitë në Kosovë, fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Opinion

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së sotme. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - InfoShqip

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Ambasadori amerikan flet pas takimit me Thaçin dhe Grenellin (Foto)

para 8 muajve - Zyrtare

Ambasadori amerikan Philip S. Kosnett ka bërë një postim në rrjetin e tij zyrtar në Twitter në lidhje me takimin që kishte me Të Dërguarin Special të Presidentit Trump, Grenellin dhe Presidentin Thaçi...

Ambasadori Kosnett: Grenell dhe Palmer vijnë në Kosovë, procesi i dialogut kërkon bashkëpunim dhe punë në ekip

para 8 muajve - Gazeta Express

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Mattheë Palmer....

Përfundon edhe takimi i Veselit me Grenell, tani radha e Haradinajt

para 8 muajve - Arbresh

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të PDK-së, Kadri Veselit. Përveç përfaqësuesve të LDK-së,...

Grenell shpreson se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi e ka takuar ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë. Pas takimit nuk ka pasur...

Ambasadori amerikan flet pas takimit me Thaçin dhe Grenellin

para 8 muajve - Periskopi

Ambasadori amerikan Philip S. Kosnett ka bërë një postim në rrjetin e tij zyrtar në Twitter në lidhje me takimin që kishte me Të Dërguarin Special të Presidentit Trump, Grenellin dhe Presidentin Thaçi...

Kryhet edhe takimi Mustafa -Osmani me Grenell

para 8 muajve - Arbresh

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafës e kandidates për kryeministre...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t’i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Bota Press

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e SHBA-së.Ai thekson...

Përfundon takimi Grenell – Veseli

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi ndërmjet të dërguarit special të ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe  liderit të PDK-së, Kadri Veselit, raporton Ekonomia Online. Sot gjatë ditës, Grenell u takua...

Matthew Palmer nuk është i pranishëm në takimin e Grenell me Thaçin

para 8 muajve - Shenja

Matthew Palmer, përfaqësuesi Special për Ballkanin dhe për dialogun të cilin e kishte emëruar sekretari amerikan Mike Pompeo, nuk është i pranishëm në takimin mes emisarit të presidentit amerikan për dialogun...

Grenell takohet me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin

para 8 muajve - Periskopi

Emisari special i Presidentit të SHBA-së, Richard Grenell, ka takuar liderin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Grenell më herë ka takuar edhe Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe kryetarin...

Përfundon edhe takimi Mustafa-Osmani me Grenell

para 8 muajve - Periskopi

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafës e kandidates për kryeministre...

I dërguari i Trumpit për dialogun arrin në Kosovë

para 8 muajve - Klan Kosova

I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell ka arritur në Kosovë. Ai pritet që gjatë ditës të takohet me presidentin Hashim Thaçi. Presidenca...

Thaçi e citon Grenellin: Shpresoj që takimi Kosovë -Serbi do të ndodhë shpejt

para 8 muajve - 24 ore

Pas përfundimit të takimit me emisarin special të presidentit të SHBA-së për dialogun, Zyra e presidentit, Hashim Thaçi, ka lëshuar një komunikatë për media në të cilën thuhet se Richard Grenell ka shprehur...

Edhe Veseli arrin në takim tek Grenell

para 8 muajve - KosovaPress

Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi ndërsa pas takimit në ambasadën amerikane ka zhvilluar një takim me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti, me kryetarin e Lidhjes Demokratike...

Haradinaj në takim me emisarin e Trumpit, Richard Grenell

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë ka pritur në takim edhe kryeministrin në detyrë, Ramush Haradinaj,...

​Grenell: Një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë do të vë themelin për rritje ekonomike

para 8 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, përfaqësues special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë....

Analisti amerikan: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - Periskopi

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Kosnett: Mbështetja e Amerikës për dialogun kërkon bashkëpunim

para 8 muajve - RTV 21

Grenell sot në Kosovë Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett është deklaruar rreth vizitës në Kosovë të përfaqësuesit special të të SHBA-së për dialogun me Serbinë, Richard Grenell dhe përfaqësuesit...

Grenell: Një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë do të vë themelin për rritje ekonomike

para 8 muajve - KosovaPress

Pas takimit nuk ka pasur prononcime për media, por më pas presidenca ka lëshuar një komunikatë për media, ku bëhet e ditur se në këtë takim është thënë se Marrëveshja e Paqes në mes Kosovës dhe Serbisë...

Emisarët amerikanë për dialog sot në Prishtinë e nesër në Beograd

para 8 muajve - OraInfo

Richard Grenell e Mathew Palmer sot në Kosovë e nesër në Serbi. I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në...

Grenell në Prishtinë për të biseduar për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta e re

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, po qëndron në Prishtinë, ku fillimisht është pritur nga presidenti i...

Grenell takohet me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin

para 8 muajve - Gazeta e re

Emisari special i Presidentit të SHBA-së, Richard Grenell, ka takuar liderin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, raporton Ekonomia Online. Grenell më herë ka takuar edhe Presidentin e Kosovës,...

Isa Mustafa dhe Vjosa Osmani takohen me Richard Grenell

para 8 muajve - Gazeta e re

Ka përfunduar edhe takimi ndërmjet të dërguarit special të ShBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa i cili erdhi i shoqëruar me kandidaten për kryeministre,...

Grenell: Një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë do të vë themelin për rritje ekonomike

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, përfaqësues special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë....

Isa Mustafa dhe Vjosa Osmani takohen me Richard Grenell

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar edhe takimi ndërmjet të dërguarit special të ShBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa i cili erdhi i shoqëruar me kandidaten për kryeministre, Vjosa...

Grenell shpreson se Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti

para 8 muajve - Epoka e Re

Richard Grenell, përfaqësues special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se shpreson që Kosova dhe Serbia do të takohen së shpejti dhe do të gjejnë një zgjidhje. Sipas një komunikate për medie...

Jo vetëm Grenell, Kosnett tregon edhe zyrtarin tjetër amerikan që sot vjen në Kosovë

para 8 muajve - Sinjali

Emisari i emëruar nga presidenti amarikan Donald Trump si ndërmjetës në dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, sot do të vijë në Kosovë. Bashkë me të pritet të vijë edhe përfaqësuesi special i Departamentit...

Palmeri dhe Grenelli do të vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Portalb

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë, njofton REL. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm...

Richard Grenell në Kosovë, u takua me presidentin Thaçi

para 8 muajve - PortaliOnline

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ai u takua me presidentin e Kosovës...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t`i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Arbresh

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e SHBA-së. Ai thekson...

Grenell takohet me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin

para 8 muajve - Ekonomia Online

Emisari special i Presidentit të SHBA-së, Richard Grenell, ka takuar liderin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, raporton Ekonomia Online. Grenell më herë ka takuar edhe Presidentin e Kosovës,...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t`i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Periskopi

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e SHBA-së. Ai thekson...

Richard Grenell e Matthew Palmer vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

para 8 muajve - Klan Kosova

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip...

Sfidat e vështira me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës, sipas analistëve amerikanë

para 8 muajve - Koha.net

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Fillon takimi Grenell-Thaçi

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me 9 tetor do të takohet me Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump. Richard Grenell është i përzgjedhuri i Trumpit  për dialogun...

Grenell: Kosova dhe Serbia të takohen dhe të gjejnë një zgjidhje

para 8 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur ambasadorin Richard Grenell, përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë....

Rrëmuja e Trump në Ballkan

para 8 muajve - Respublica

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë t’i përmbahen idesë se marrëveshja mes Serbisë dhe Kosovës kalon nga shkëmbimi i territoreve. E lidhur kryesisht me ish-këshilltarin e Sigurisë, John Bolton, ideja...

Ambasadori Kosnett: Grenell dhe Palmer vijnë në Kosovë, procesi i dialogut kërkon bashkëpunim dhe punë në ekip

para 8 muajve - Indeks.mk

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Mattheë...

Joseph: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë

para 8 muajve - Gazeta e re

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t’i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë pikëpamjet e ShBA-së. Ai thekson...

Dialogu Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe Palmer zbarkojnë në Kosovë, zbardhet çfarë do të diskutohet

para 8 muajve - Sot News

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

Emisari i Trumpit vetëm Thaçit i shkon në zyrë, liderët partiakë i takon në ambasadë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell, e ka përfunduar takimin me presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Ai është parë më herët duke dalë nga kabineti...

Kurti takohet me Grenellin në Ambasadën amerikane në Prishtinë

para 8 muajve - Bota Press

Kreu i Vetëvendosjes dhe kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti ka dalë nga Ambasada amerikane në Prishtinë pas takimit me Richard Grenellin, i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump...

Amerikanët i nisin me gjermanët diskutimet për Kosovën. Grenell dhe Palmer vizitë në Prishtinë

para 8 muajve - Top Channel

I dërguari special i Presidentit të SHBA-së për paqen Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe përfaqësuesi special për Ballkanin Perëndimor, Matt Palmer, i kanë nisur me gjermanët diskutimet për negociatat...

Ambasadori Kosnett tregon arsyen e vizitës së Grenell dhe Palmer sot në Kosovë

para 8 muajve - Medial

10:20 | 9 Tetor 2019 Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin...

Emisarët amerikanë për dialogun, Palmer e Grenell zbarkojnë në Prishtinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Ambasadori Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - Insajderi

Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard Grenell do të takohet me presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Takimi do të zhvillohet në kabinetin e presidentit Thaçi në ora 13:00.

Grenell takon Kurtin në ambasadën amerikane

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Heshtje e plotë: Emisari i fortë i Trumpit u takua me Albin Kurtin në Ambasadën Amerikane

para 8 muajve - Periskopi

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Kurti takohet me Grenellin në ambasadën amerikane në Prishtinë

para 8 muajve - Epoka e Re

Ka përfunduar takimi i liderit të Lëvizës Vetëvendosjes, Albin Kurti, me Richard Grenellin, i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi. Pas Kurtit, në ambasadën...

Grenell takon Kurtin në ambasadën amerikane

para 8 muajve - KosovaPress

Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim Thaci ndërsa pas takimit në ambasadën amerikane ka zhvilluar një takim me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti. Gazetarët e KosovaPress nga...

Ambasadori Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - TV21

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

Grenell takon Kurtin në ambasadën amerikane

para 8 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Presidenti Thaçi sot takohet në Prishtinë me emisarin e Trumpit

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet sot në Prishtinë me Richard Grenell, të dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për ndërmjetësim të dialogut Kosovë – Serbi. Zyra e presidentit njofton...

Në Ambasadën Amerikane, Grenell takon të parin Albin Kurtin

para 8 muajve - Ekonomia Online

Richard Grenell i dërguari special i ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, ka takuar kreun e VV-së, Albin Kurti, raporton Ekonomia Online. Kurti ka qenë i pari që është takuar me Grenell. I dërguari special...

Palmer dhe Grenell sot në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Albeu

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Vizita e emisarëve të SHBA-së në Kosovë, Kosnett ka një këshill për liderët kosovarë

para 8 muajve - OraInfo

Richard Grenell dhe Matthew Palmer do ta viztojnë sot Kosovën. Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun,...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk flasin për media

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Para pak çastesh ka përfunduar takimi në mes të presidentit Hasim Thaçi dhe Përfaqësuesi Special Presidencial të SHBA’së, Richard Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë,...

Grenell pas arritjes në Kosovë: E dua këtë vend

para 8 muajve - Gazeta Monitor

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mrë dhe e do Kosovën. Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me presidentin e Kosovës,...

Grenell para takimit me Thaçin: Me siguri diçka po ndodhë

para 8 muajve - Arbresh

“Me siguri diça po ndodhë”, ishin fjalët e, Richard Grenell, emisar i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Njëherit Grenell është edhe ambasador i ShBA-së në Gjermani, shkruan...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk flasin për media

para 8 muajve - Bota Press

Para pak çastesh ka përfunduar takimi  në mes të presidentit Hasim Thaçi dhe Përfaqësuesi Special Presidencial të SHBA’së, Richard Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë,...

Richard Grenell e Mathew Palmer sot në Kosovë e nesër në Beograd

para 8 muajve - Koha.net

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Nuk janë dhënë hollësi rreth takimeve...

Kosnett: SHBA-të përkrahin Kosovën e Serbinë në dialog, por duhet bashkëpunim

para 8 muajve - GazetaBlic

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Mattheë...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Epoka e Re

Ka përfunduar takimi në mes të dërguarit special të presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Përpos me presidentin Thaçi,...

I dërguari special i Trump për dialogun Kosovë-Serbi mbërrin sot në Prishtinë, takim me Thaçin

para 8 muajve - BalkanWeb

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

Analistët amerikanë: Ja sfidat e vështira me të cilat do të përballet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Koha Jone

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Analistët amerikanë e thonë ‘troç’: Këto janë sfidat e vështira me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës!

para 8 muajve - Sot News

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Amerikanët i nisin me gjermanët diskutimet për Kosovën. Grenell dhe Palmer vizitë në Prishtinë

para 8 muajve - Koha Jone

I dërguari special i Presidentit të SHBA-së për paqen Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe përfaqësuesi special për Ballkanin Perëndimor, Matt Palmer, i kanë nisur me gjermanët diskutimet për negociatat...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Emisari i Trumpit vetëm Thaçit i shkon në zyre, liderët partiakë i takon në ambasadë

para 8 muajve - Periskopi

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së për Dialogun, Richard Grenell, e ka përfunduar takimin me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçin. Ai është parë më herët duke dalë nga kabineti...

Zaev nesër në Serbi, takohet me Vuçiçin dhe Ramën

para 8 muajve - in7

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e Qeverisë...

Palmer dhe Grenell vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Alsat-M

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata...

Richard Grenell, viziton Kosovën

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Nuk janë dhënë hollësi rreth takimeve...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk deklarohen për media

para 8 muajve - KosovaPress

Ata janë takuar në kabinetin e presidentit Thaçi ku mediat kanë pasur mundësi të filmojnë pritjen që presidenti i ka bërë Grenell.  Pas takimit nuk ka pasur deklarata për media as nga emisari i presidentit...

Analistët amerikanë tregojnë se me çfarë do të përballet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Sinjali

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Palmer dhe Grenell vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

I dërguari special i Trump viziton sot Kosovën

para 8 muajve - Koha Jone

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën mediale të Presidencës së Kosovës thuhet...

Përfundon takimi mes Thaçit e Grenell, nuk deklarohen për medie

para 8 muajve - Arbresh

Sapo ka përfunduar takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thacit dhe Përfaqësuesit Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Takimi ka...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, i dërguari special takohet edhe me përfaqësuesit e tjerë politikë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe të dërguarit special të ShBA-sa për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, raporton Ekonomia Online. Grenell do të takohet edhe me të gjithë...

Analistët amerikanë: Ja sfidat e vështira me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - BalkanWeb

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

“Shtëpia e Bardhë beson se Grenelli, do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”

para 8 muajve - Fakti Ditor

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

"Liderët do ta kenë vështirë me të!" I dërguari special i Trump mbërrin sot në Kosovë

para 8 muajve - Albeu

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump , për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell , sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës , ambasadori Richard...

Menjëherë pas zgjedhjeve, i dërguari special i Trump mbërrin në Kosovë për dialogun me Serbinë, zbardhet ç’pritet të ndodhë dhe kë do takojë

para 8 muajve - Sot News

I dërguari special i presidentit të SHBA, Donald Trump, për dialogun me Serbinë mbërrin sot në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard Grenell do të takohet me presidentin e Republikës...

Matthew Palmer nuk është i pranishëm në takimin e Grenell me Thaçin

para 8 muajve - Arbresh

Matthew Palmer, përfaqësuesi Special për Ballkanin dhe për dialogun të cilin e kishte emëruar sekretari amerikan Mike Pompeo, nuk është i pranishëm në takimin mes emisarit të presidentit amerikan për dialogun...

Joseph: Thaçi u dobësua, tashmë kur Grenell dëshiron ta bindë Gjermaninë për ndryshim kufijsh

para 8 muajve - Bota Press

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Fillon takimi Grenell-Thaçi

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me 9 tetor do të takohet me Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump. Richard Grenell është i përzgjedhuri i Trumpit për dialogun...

Grenell: E dua këtë vend

para 8 muajve - Bota Press

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mië dhe e do Kosovën.Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me presidentin e Kosovës,...

Richard Grenell – i dërguari i Amerikës për dialogun viziton Kosovën

para 8 muajve - Klan Kosova

I dërguari Special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot do ta vizitojë Kosovën. Sipas një njoftimi të Presidencës së Kosovës, Grenell do të takohet...

SHBA goditje kundërshtarëve të paktit Kosovë-Serbi, thirrje Vetëvendosjes të nisë bisedimet me Beogradin, Albin Kurti jep sinjale dialogu

para 8 muajve - Sot News

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë një tjetër goditje të forte dyshes Meta-Berisha sa i takon paktit mes Kosovës dhe Serbisë. Në deklaratën e parë për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, një zëdhënës...

Analistët politikë për vizitën e Grenell: Liderët do ta kenë vështirë me të!

para 8 muajve - Gazeta Express

Sot vendin tonë do ta vizitojë përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell. Grenell do të pritet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi,...

I dërguari i Trump viziton sot Kosovën…

para 8 muajve - Standard

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën mediale të Presidencës së Kosovës thuhet...

Grenell sot vjen në Kosovë, analistët thotë se liderët do ta kenë vështirë me të

para 8 muajve - OraInfo

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell do ta vizitojë sot Kosovën. Grenell do të pritet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi,...

Fillon takimi ndërmjet Thaçit dhe emisarit të Donald Trump për dialogun

para 8 muajve - Epoka e Re

Para pak minutash ka filluar takimi në mes të presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, dhe përfaqësuesit special të presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell .

Analisti amerikan: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë për shkëmbim territoresh

para 8 muajve - Ekonomia Online

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Palmer dhe Grenell sot në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

I dërguari special i Trump, viziton Kosovën

para 8 muajve - Medial

08:22 | 9 Tetor 2019 Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ...

Palmer dhe Grenell sot në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Medial

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

I dërguari special i Trump, viziton Kosovën

para 8 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard...

Analisti amerikan tregon për vështirësitë që e presin Kurtin

para 8 muajve - Gazeta Express

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Fillon takimi i mbyllur mes Thaçit e Grenell, i dërguari i SHBA-ve për dialog me Serbinë

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në një takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Takimi ka qenë i mbyllut...

Nis takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata janë takuar...

Joseph: SHBA beson se mund ta bindë Gjermaninë për shkëmbimin e territoreve

para 8 muajve - Gazeta Observer

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e përfolur...

Nis takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell. Ata janë takuar...

Palmer dhe Grenell sot në Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Fillon takimi Thaçi-Grenell

para 8 muajve - KosovaPress

Ata janë takuar në kabinetin e presidentit Thaçi ku mediat kanë pasur mundësi të filmojnë pritjen që presidenti i ka bërë Grenell. Ditë më parë, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donlad Trump,...

Thaçi takohet me të dërguarin special të presidentit Trump, Richard Grenell

para 8 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim të dërguarin special të presidentit Donald Trump, për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, raporton EkonomiaOnline. Vizita e Grenell vjen menjëherë...

I dërguari special i Trumpit: E dua Kosovën

para 8 muajve - Periskopi

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mirë dhe e do Kosovën. Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me presidentin e Kosovës,...

Palmer dhe Grenell vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Emisari special i Trump-it për dialogun sot vjen në Prishtinë

para 8 muajve - Aktuale

Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi sot pritet të qëndrojë në Kosovë. Siç bëhet e ditur, Grenell do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe se ky takim...

Qeveria të krijohet për nevoja të Kosovës e jo për qejfin e Beogradit a Brukselit

para 8 muajve - Koha.net

Kosova duhet të shikojë se cila qeveri do t’ia sjellë asaj një jetë më të mirë e jo cila do t’ua lehtësojë Beogradit dhe Brukselit punën. Brukseli nuk e ka pyetur Kosovën kur e ka caktuar një kundërshtar...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - Gazeta Observer

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

Palmer dhe Grenell vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Lajm

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - Zyrtare

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - Periskopi

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

I dërguari special i Trumpit, pos Thaçit, takon edhe krejt liderët partiakë

para 8 muajve - Ekonomia Online

I dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell pritet që, përpos presidentit Hashim Thaçi, të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në...

Analistët politikë për vizitën e Grenell: Liderët do ta kenë vështirë me të!

para 8 muajve - GazetaBlic

Sot vendin tonë do ta vizitojë përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell. Grenell do të pritet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi,...

E konfirmon Kosnett: Bashkë me Grenell në Kosovë vjen edhe Matthew Palmer

para 8 muajve - Arbresh

Përveç emisarit të presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në Kosovë sot do të vijë edhe Përfaqësuesi Special për Ballkanin dhe për dialogun të cilin e kishte emëruar sekretari...

Ambasadori Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - RTV 21

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

I dërguari special i Trump, viziton Kosovën

para 8 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

Emisari special i Trump-it për dialogun sot vjen në Prishtinë

para 8 muajve - InfoShqip

Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi sot pritet të qëndrojë në Kosovë. Siç bëhet e ditur, Grenell do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe se ky takim...

Ambasadori Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - Sinjali

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

Analistët amerikanë: Ja sfidat e vështira me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Lexo

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Palmer dhe Grenell sot në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Shenja

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Dialogu Kosovë-Serbi, i dërguari i Trump ‘zbarkon’ sot në Prishtinë

para 8 muajve - Lexo

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën mediale të Presidencës së Kosovës thuhet...

Sfidat e vështira me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës, sipas analistëve amerikanë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

I dërguari i Trumpit për dialogun arrin në Kosovë

para 8 muajve - Epoka e Re

I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell ka arritur në Kosovë. Ai pritet që gjatë ditës të takohet me presidentin Hashim Thaçi. Presidenca...

I dërguari i Trumpit për dialogun arrin në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell ka arritur në Kosovë. Ai pritet që gjatë ditës të takohet me presidentin Hashim Thaçi. Presidenca...

Kosnett: SHBA-të përkrahin Kosovën e Serbinë në dialog, por duhet bashkëpunim

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Matthew...

Përfaqësuesit e SHBA për Ballkan qëndrojnë për vizitë në Kosovë

para 8 muajve - in7

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Ambasadori Kosnett tregon arsyen e vizitës së Grenell dhe Palmer sot në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Mattheë...

Presidenti Thaçi sot takohet në Prishtinë me emisarin e Trumpit

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet sot në Prishtinë me Richard Grenell, të dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për ndërmjetësim të dialogut Kosovë – Serbi. Zyra e presidentit njofton...

Kosnett: SHBA-të përkrahin Kosovën e Serbinë në dialog, por duhet bashkëpunim

para 8 muajve - Bota Press

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Mattheë...

Ambasadori Kosnett: Grenell dhe Palmer vijnë në Kosovë, procesi i dialogut kërkon bashkëpunim dhe punë në ekip

para 8 muajve - Periskopi

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Matthew...

Grenell dhe Palmer sot në Kosovë

para 8 muajve - KosovaPress

Këtë e ka bërë të ditur  ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip S. Kosnett, përmes një njoftimi në rrjetin social Twitter. “Mbështetja e Sh.B.A-së për Kosovën dhe Serbinë në procesin e Dialogut kërkon...

Kosnett: SHBA-të përkrahin Kosovën e Serbinë në dialog, por duhet bashkëpunim

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Matthew...

Emisarët amerikanë për dialogun, Palmer e Grenell zbarkojnë në Prishtinë

para 8 muajve - Zyrtare

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Richard Grenell, i dërguari i Trumpit për dialogun, viziton Kosovën

para 8 muajve - Te Sheshi

I dërguari special i SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, pritet ta vizitojë Kosovën. Sipas një njoftimi të Presidencës së Kosovës, Grenell do të takohet me presidentin Hashim...

Emisarët amerikanë për dialogun, Palmer e Grenell zbarkojnë në Prishtinë

para 8 muajve - Periskopi

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Emisarët amerikanë për dialogun, Palmer e Grenell zbarkojnë në Prishtinë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Emisarët amerikanë për dialogun, Palmer e Grenell zbarkojnë në Prishtinë

para 8 muajve - Bota Press

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

Palmer e Grenell vizitë në Prishtinë, shkak dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

I dërguari special amerikan për dialogun viziton Kosovën

para 8 muajve - in7

I dërguari special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot do ta vizitojë Kosovën. Sipas një njoftimi të Presidencës së Kosovës, Grenell do të takohet...

Presidenti Thaçi sot takohet me emisarin e Trumpit

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet sot në Prishtinë me Richard Grenell, i cili është angazhuar për ndërmjetësim të dialogut Kosovë – Serbi. Zyra e Presidentit njofton se Thaci sot në orën 13:00 e pret...

Emisari i Trumpit vjen nesër në Kosovë, ja me kë do të takohet

para 8 muajve - Insajderi

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vijë nesër në Kosovë. Zyra e Presidentit njofton se Thaçi do ta pres atë nesër në orën 13:00, shkruan Insajderi. Mësohet se i njëjti do të takohet edhe...

Palmer dhe Grenell vizitojnë Kosovën, në fokus dialogu me Serbinë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit...

I dërguari special i Trump, viziton Kosovën

para 8 muajve - Arbresh

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard...

Analistët politikë për vizitën e Grenell: Liderët do ta kenë vështirë me të

para 8 muajve - Periskopi

Sot vendin tonë do ta vizitojë përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell. Grenell do të pritet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi,...

Grenell vjen sot në Kosovë, takon Thaçin dhe përfaqësuesit politikë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Richard...

I dërguari special i Trump, Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - Periskopi

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot arrin për vizitë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard...

Ambasadori Richard Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - KosovaPress

Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard Grenell do të takohet me presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Takimi do të zhvillohet në kabinetin e presidentit Thaçi në ora 13:00./KosovaPress/...

Thaçi nesër takohet me përfaqësuesin e Trump për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Zyrtare

Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, nesër do të takohet me ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Nga Zyra për media e Presidencës...

Hashim Thaçi sot takohet me Richard Grenell, të dërguarin e SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot pret në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell. Takimi do të mbahet...

Emisari special i Trump-it për dialogun sot vjen në Prishtinë

para 8 muajve - Ina

Richard Grenell Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi sot pritet të qëndrojë në Kosovë. Siç bëhet e ditur, Grenell do të takohet me presidentin Hashim Thaçi...

Joseph për Albin Kurtin: E kishte të lehtë të fliste nga jashtë, tani do të jetë më ndryshe

para 8 muajve - Medial

00:03 | 9 Tetor 2019 Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave,...

I dërguari i posaçëm i Trump nesër në Kosovë

para 8 muajve - Vizion Plus

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën mediale të Presidencës së Kosovës thuhet...

I dërguari i Trump, vizitë në Prishtinë, takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - Koha Jone

Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi nesër do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës së nesërme ai ka bërë me dije se do të takojë liderin e Vetëvendosjes...

Joseph për Albin Kurtin: Njeriu ndryshon kur hyn në Qeveri

para 8 muajve - Gazeta Express

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Thaçi takim me Richard Grenell

para 8 muajve - Top Channel

Nëpërmjet një njoftimi për media Departamenti i Informacionit dhe Komunikimit me Publikun i presidencës së Kosovës ka bërë me dije, se Presidenti Thaçi do të zhvillojë nesër një takim në orën 13:00 me...

Dialogu Kosovë-Serbi: I dërguari i SHBA vizitë në Prishtinë, takim me Albin Kurtin dhe Hashim Thaçin

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi nesër do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës së nesërme ai ka bërë me dije se do të takojë liderin e Vetëvendosjes...

Thaçi nesër e pret emisarin e Trumpit në Prishtinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet nesër në Prishtinë me Richard Grenell, i cili është angazhuar për ndërmjetësim të dialogut Kosovë – Serbi. Zyra e Presidentit njofton se Thaci nesër në orën 13:00...

“Albin Kurti e kishte të lehtë të fliste nga jashtë, tani do të jetë më ndryshe”

para 8 muajve - OraInfo

Eksperti i çështjeve të Ballkanit, Edward Joseph flet për Albin Kurtin. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria...

Emisari i Trumpit vjen në Kosovë të enjten, ja me kë do të takohet

para 8 muajve - Insajderi

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vizitojë Kosovën të enjten dhe pritet ta takojë edhe Albin Kurtin. Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai...

Grenell të mërkurën në Kosovë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell , do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë. Në agjendën mediale të Presidencës së Kosovës thuhet...

Ambasadori Richard Grenell nesër vjen në Kosovë

para 8 muajve - RTV 21

Grenell do të takohet me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, nesër qëndron në Kosovë....

Përfaqësuesi special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, nesër vjen në Kosovë

para 8 muajve - Koha.net

Përfaqësuesi special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, nesër do të vijë në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës, ambasadori Grenell do të...

Njeriu i vërtetë i Tumpit vjen nesër në Kosovën

para 8 muajve - Sinjali

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell, nesër qëndron në Kosovë. Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard Grenell...

Thaçi nesër takohet me përfaqësuesin e Trump për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Klan Kosova

Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, nesër do të takohet me ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Nga Zyra për media e Presidencës...

I dërguari i Trumpit vjen në Kosovë

para 8 muajve - Medial

22:01 | 8 Tetor 2019 I dërguari i ri i Presidentit amerikan Donald Trump për Serbinë dhe Kosovën do të vizitojë rajonin që ngre mundësinë e përpjekjeve të reja për t’i dhënë fund një prej mosmarrëveshjeve...

Thaçi nesër takohet me Përfaqësuesin Special të Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nesër do të takohet me takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të ShBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell, shkruan Gazeta Blic....

Të enjten Grenell viziton Kosovën

para 8 muajve - OraInfo

Njeriu i Trumpit vjen të enjten në Kosovë. Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai llogaritet të jetë në mesin e njerëzve më të besuar të presidentit amerikan...

Emisari i Trumpit vjen në Kosovë të enjten, mësohet se me kë do të takohet

para 8 muajve - Gazeta Express

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vizitojë Kosovën, pritet ta takojë edhe Albin Kurtin Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai llogaritet të...

Sfidat me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Medial

20:21 | 8 Tetor 2019 Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave,...

Emisari i Trumpit vjen në Kosovë të enjten, mësohet se me kë do të takohet

para 8 muajve - GazetaBlic

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vizitojë Kosovën, pritet ta takojë edhe Albin Kurtin Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai llogaritet të...

Joseph për Albin Kurtin: E kishte të lehtë të fliste nga jashtë, tani do të jetë më ndryshe

para 8 muajve - Arbresh

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Analistët amerikanë: Kurtin e presin sfida të mëdha, lehtë të flasësh nga jashtë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Analistët tregojnë sfidat me të cilat do të përballet Qeveria e re

para 8 muajve - OraInfo

Kosova është në pritje të krijimit të Qeverisë së re. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës...

Nesër Thaçi takohet me përfaqësuesin e Trump për dialogun me Kosovën

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, nesër do të ketë një takim goxha të rëndësishëm. Shefi i shtetit do të takohet me ambasadorin Richard Grenell, përfaqësues special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump,...

Grenell të enjten qëndron në Serbi

para 8 muajve - Arbresh

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Beograd-Prishtinë do të vizitojë Serbinë të enjten, raporton Tanjug. Richard Grenell i cili është edhe Ambasador i SHBA-ve në Gjermani është emëruar...

Thaçi nesër e pret emisarin e Trumpit në Prishtinë

para 8 muajve - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet nesër (e mërkurë) në Prishtinë me Richard Grenell, i cili është angazhuar për ndërmjetësim të dialogut Kosovë-Serbi. Zyra e Presidentit njofton se Thaçi nesër në orën...

Ku do të jetë Kosova me Albin Kurtin Kryeministër?

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Ambasadori Richard Grenell nesër vjen në Kosovën

para 8 muajve - KosovaPress

Siç njofton Presidenca e Kosovës,  ambasadori Richard Grenell do të takohet me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Takimi do të zhvillohet në kabinetin e Presidentit Thaçi në ora 13:00./KosovaPress/...

Thaçi nesër në takim me të dërguarin e Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, nesër do të pres në takim përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell. Ky takim...

Sa ndryshon qasja e Prishtinës në raport me dialogun pas zgjedhjeve?

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit , e kanë vendosur si fituese të zgjedhjeve Lëvizjen Vetëvendosje, të pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Të dy këto subjekte politike,...

Thaçi nesër takohet me përfaqësuesin e Trump për dialogun Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Periskopi

Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, nesër do të takohet me ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi. Nga Zyra për media e Presidencës...

I dërguari i Trumpit vjen në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

I dërguari i ri i Presidentit amerikan Donald Trump për Serbinë dhe Kosovën do të vizitojë rajonin që ngre mundësinë e përpjekjeve të reja për t’i dhënë fund një prej mosmarrëveshjeve më kokëforta të Ballkanit....

Sfidat me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Arbresh

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Emisari i Trumpit vjen në Kosovë të enjten, mësohet se me kë do të takohet

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vizitojë Kosovën, pritet ta takojë edhe Albin Kurtin Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai llogaritet të...

Emisari i Trumpit vjen në Kosovë të enjten, mësohet se me kë do të takohet

para 8 muajve - Bota Press

Richard Grenell, i deleguari i Donald Trump, do të vizitojë Kosovën, pritet ta takojë edhe Albin Kurtin Richard Grenell është ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani. Ai llogaritet të...

Analistët amerikanë flasin për sfidat me të cilat do të ndeshet qeveria e re e Kosovës

para 8 muajve - Periskopi

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke shpallur fitoren tha se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfidave, si në rrafshin ndërkombëtar...

Sa ndryshon qasja e Prishtinës në raport me dialogun pas zgjedhjeve?

para 8 muajve - KDPolitik

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, e kanë vendosur si fituese të zgjedhjeve Lëvizjen Vetëvendosje, të pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Të dy këto subjekte politike,...

Sa ndryshon qasja e Prishtinës në raport me dialogun pas zgjedhjeve?

para 8 muajve - Gazeta e re

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit , e kanë vendosur si fituese të zgjedhjeve Lëvizjen Vetëvendosje, të pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Të dy këto subjekte politike,...

Analistët amerikanë: Qeveria e re e Kosovë do të përballet me shumë sfida

para 8 muajve - Illyria

Uashington, 8 tetor 2019 – Dy analistë amerikanë që konsiderohen njohës të mirë të zhvillimeve në Kosovë dhe në Ballkanin Perëndimor thonë se Qeveria e re e Kosovës do të ketë përpara shumë sfida, si në...

Richard Grenell do ta vizitojë të enjten Kosovën

para 8 muajve - Insajderi

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Trump nuk humbet kohë dhe nis lëvizjet, sjell menjëherë në Kosovë të deleguarin e tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë (Kush do zbarkojë të enjten?)

para 8 muajve - Sot News

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

I deleguari i Trumpit për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë të enjten në Kosovë

para 8 muajve - Koha.net

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Trump nis lëvizjet, sjell menjëherë në Kosovë të deleguarin e tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - BalkanWeb

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Richard Grenell të enjten viziton Kosovën

para 8 muajve - Vizion Plus

I deleguar i presidentin amerikan për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, pritet që të enjten me 10 tetor të vizitojë Kosovën. Sipas mediave kosovare, zyrtari amerikan që është autorizuar...

Trump sjell menjëherë në Kosovë të deleguarin e tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Koha Jone

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën këtëj të enjte, më 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Trump nis lëvizjet, vjen në Kosovë i deleguari i tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Ina

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Trump nis lëvizjet, sjell menjëherë në Kosovë të deleguarin e tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Lexo

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Trump nis lëvizjet, vjen në Kosovë i deleguari i tij për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë

para 8 muajve - InfoShqip

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

I deleguari i Trumpit për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë të enjten në Kosovë

para 8 muajve - Ekonomia Online

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor. Grenell, që është ambasador i Shteteve...

Richard Grenell vjen të enjten në Kosovë

para 8 muajve - Bota Press

I deleguar i presidentin amerikan për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, do ta vizitojë Kosovën kësaj të enjte, me 10 tetor.Emisari amerikan, Richard Grenell këtë javë e viziton...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK