http://kariera.mk

Kosovë, KQZ vendos për rinumërim të votave në 313 vendvotime

para 9 muajve - Shenja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka marrë vendim që votat të rinumërohen në 313 vendvotime. Sipas Komisionit 303 vendvotime do t’i nënshtrohen rinumërimit pasi janë evidentuar gabime teknike...

NISMA: Mirë që KQZ e pranoi gabimin në formularë, kërkojmë rinumërim në nivel vendi

para 9 muajve - Klan Kosova

NISMA Socialdemokrate ka kërkuar rinumërim të votave në nivel vendi. Sekretari i Përgjithshëm i Nismës, Bilall Sherifi, ka përshëndetur vendimin e KQZ-së për të rinumëruar mbi 303 vendvotime. Ai ka thënë...

NISMA reagon pas vendimit të KQZ’së për t’i numëruar votat në 300 vendvotime

para 9 muajve - Gazeta Express

Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media pas vendimit të KQZ-së për rinumërim të votave në disa vendvotime kanë thënë se Komisioni Qendror ka marrë vendim sic kanë pretenduar edhe ata, raporton...

NISMA: Mirë që KQZ e pranoi gabimin në formularë, kërkojmë rinumërim në nivel vendi

para 9 muajve - Medial

NISMA Socialdemokrate ka kërkuar rinumërim të votave në nivel vendi. Sekretari i Përgjithshëm i Nismës, Bilall Sherifi, ka përshëndetur vendimin e KQZ-së për të rinumëruar mbi 303 vendvotime. Ai ka thënë...

KQZ vendos që të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - RTV 21

Bëhet fjalë për gabim teknik në formularë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve për shkak të një gabimi teknik./ 21Media

Kosovë, ​KQZ-ja vendos të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - Alsat-M

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto...

NISMA kërkon rinumërim të votave në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - RTV 21

“KQZ ka pranuar gabimin” Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka mirëpritur vendimin e Komisionit Qendror i Zgjedhjeve për rinumërimin e votave në 303 vendvotime . Mirëpo ai...

Kosovë/ KQZ vendos, rinumrim në 313 vendvotime

para 9 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto...

KQZ vendos për rinumërim të votave në 313 vendvotime

para 9 muajve - Medial

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Ky vendim i KQZ-së vjen pas rekomandimit të Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve. Koordinatori i QNR-së Burim Ahmetaj, ka...

Nisma pas vendimit për rinumërim: KQZ megjithatë më në fund pranoi gabimin

para 9 muajve - Medial

18:29 | 9 Tetor 2019 Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media pas vendimit të KQZ-së për rinumërim të votave në disa vendvotime kanë thënë se Komisioni Qendror ka marrë vendim siç kanë pretenduar...

NISMA kërkon sërish rinumërim të votave në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - RTV 21

“KQZ ka pranuar gabimin” Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka mirëpritur vendimin e Komisionit Qendror i Zgjedhjeve për rinumërimin e votave në 303 vendvotime. Ai po ashtu...

Nisma kërkon qe të rinumërohen të gjitha vendvotimet, jo vetëm 303 kuti

para 9 muajve - OraInfo

KQZ ka vendosur sot që të rinumërohen 303 kuti të votimit. Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media pas vendimit të KQZ-së për rinumërim të votave në disa vendvotime kanë thënë se Komisioni...

Pas vendimit të KQZ-së për rinumërim në disa vendvotime, deklarohen nga Nisma

para 9 muajve - Sinjali

Partia Nisma Socialdemokrate ka mbështetur vendimin e KQZ-së për rinumërim të votave në 303 vendvotime. Kandidati për deputet nga kjo parti , Bilall Sherifi përmes një konference për media tha se KQZ më...

Nisma kërkon që KQZ-ja të çojë në rinumërim të gjitha vendvotimet, jo vetëm 303

para 9 muajve - Koha.net

Bilall Sherifi nga Nisma Socialdemokrate ka thënë se e kanë mirëpritur vendimin për rinumërim të 303 vendvotimeve për zgjedhjet e 6 tetorit, por ka shtuar se rinumërim duhet të bëhet për secilin vendvotim...

NISMA tregon arsyen pse vendi duhet të shkojë në rinumërim të votave

para 9 muajve - GazetaBlic

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur konferencë për medie, ku ka folur sekretari i kësaj partie, Bilall Sherifi i cili tha se NSIMA është e kënaqur me vendimin që ka marrë sot KQZ-ja për të rinumëruar edhe...

KQZ vendos për rinumërim të votave në 313 vendvotime

para 9 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Ky vendim i KQZ-së vjen pas rekomandimit të Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve. Koordinatori i QNR-së Burim Ahmetaj, ka...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Bashke

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Kosovë/ KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Vizion Plus

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka marrë vendim që 313 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Sipas Komisionit 303 vendvotime do t’i nënshtrohen rinumërimit pasi janë evidentuar gabime teknike...

Koordinatori i Qendrës së Numërimit i rekomandon KQZ’së të rinumërohen 300 vendvotime

para 9 muajve - Gazeta Express

Koordinatori i QNR’së, Burim Ahmetaj, ka thënë se QNR’ja i rekomandon KQZ’së që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim për shkak të problemeve që kanë ndodhur si pasojë e një defekti me formularë. Bëhet...

Do të rinumërohen më shumë se 300 vendvotimeve në Kosovë

para 9 muajve - Portalb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, transmeton Koha.net . “S’po flitet për manipulim, por...

Nisma kërkon rinumërim në të gjitha vendvotimet, të bindur që kanë kaluar pragun

para 9 muajve - Infokusi

Nisma Socialdemokrate po kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që të bëhet rinumërimi i të gjitha vendvotimeve dhe jo vetëm i 303 vendvotimeve që sot KQZ ka marrë vendim që të rinumërohen. Sekretari i...

Daka: Do të jepet raporte dy herë në ditë sa i përket punës në QNR

para 9 muajve - Medial

17:07 | 9 Tetor 2019 Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka në fund të mbledhjes ka dhënë një njoftim për media sa i përket punës në Qendrën e Numërimit të Votave, shkruan arbresh.info....

KQZ vendos që të rinumërohen më shumë se 300 vendvotime

para 9 muajve - Flaka

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto...

Vendos KQZ: Do të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - OraInfo

Është marrë vendimi për rinumërimin e disa vendvotimeve. KQZ ka aprovuar rekomandimin e QNR-së për rinumërim në 303 vendvotime. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të KQZ-së, shkruan lajmi.net. Me...

KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime, ku 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas QNR këto vendvotime nuk kanë arritur të procesohen si të rregullta për shkak...

Nisma kërkon rinumërimnë të gjitha vendvotimet, të bindur që kanë kaluar pragun

para 9 muajve - Infokusi

Nisma Socialdemokrate po kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që të bëhet rinumërimi i të gjitha vendvotimeve dhe jo vetëm i 303 vendvotimeve që sot KQZ ka marrë vendim që të rinumërohen. Sekretari i...

KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka marrë vendim që 313 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Sipas Komisionit 303 vendvotime do t’i nënshtrohen rinumërimit pasi janë evidentuar gabime teknike...

KQZ vendos që të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - RTV 21

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 303 vendvotime 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto...

Kosovë, KQZ vendos rinumërimin e 303 vendvotimeve

para 9 muajve - Koha Jone

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ne Kosove ka vendosur qe te rinumeroje 303 vendvotime. Vendimi eshte marre ne menyre unanime nga anetaret e KQZ-se per shkak të gabimeve teknike në formularë. ‘Gabime teknike...

Shembulli që tregon gabimin teknik në formularin e numërimit të votave

para 9 muajve - GazetaBlic

Për shkak të gabimeve teknike në formularin e numërimit të votave, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, bëhet fjalë për...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Aktuale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Kosovë/ KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Opinion

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka marrë vendim që 313 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Sipas Komisionit 303 vendvotime do t’i nënshtrohen rinumërimit pasi janë evidentuar gabime teknike...

KQZ vendos për rinumërim në Kosovë, ja në sa vendvotime do numërohen sërish votat

para 9 muajve - InfoShqip

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Ky vendim i KQZ-së vjen pas rekomandimit të Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve. Koordinatori i QNR-së Burim Ahmetaj, ka...

Më shumë se 300 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Medial

16:51 | 9 Tetor 2019 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka votuar që 303 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Ky vendim i mor pas rekomandimit të koordinatorit të Qendrës së Numërimit të Votave, raporton...

Rekomandohet që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Medial

16:31 | 9 Tetor 2019 Koordinatori i Qendrës së Numërimit të Votave (QNR), Burim Ahmetaj ka rekomanduar që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Kjo pasi që sipas, Ahmetajt në këto vendvotime ka formularë...

Shembulli që tregon gabimin teknik në formularin e numërimit të votave

para 9 muajve - Koha.net

Për shkak të gabimeve teknike në formularin e numërimit të votave, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, bëhet fjalë për...

KQZ vendos për rinumërimin në më shumë se 300 vendvotimeve

para 9 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve. “S’po flitet për manipulim, por për një gabim teknik...

KQZ vendos për rinumërimin e dhjetë qendrave të votimit

para 9 muajve - Albeu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve në tërësi. Burim Ahmetaj nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka thënë se pas vendosjes në karantinë të këtyre kutive...

Koordinatori i Qendrës së Numërimit kërkon të rinumërohen 300 vendvotime

para 9 muajve - OraInfo

Po kërkohet rinumërimi i 300 vendvotimeve. Koordinatori i QNR’së, Burim Ahmetaj, ka thënë se QNR’ja i rekomandon KQZ’së që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim për shkak të problemeve që kanë ndodhur...

KQZ vendos për të rinumëruar votat në dhjetë vendvotime

para 9 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka vendosur për rinumërimin e votave në dhjetë vendvotimeve në tërësi. Burim Ahmetaj nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve, ka kërkuar që të rinumërohen votat, duke...

KQZ-ja merr vendimin për rinumërim të votave në disa vendvotime

para 9 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është prezantuar raportit të karantinës duhet të ketë rinumërim në disa vendvotime të cilat janë konsideruar se ka pasur parregullsi,...

Kosovë, ​KQZ-ja vendos të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - Lajm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto...

KQZ vendos për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve

para 9 muajve - Koha.net

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve në tërësi.

NISMA kërkon rinumërim të votave në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - Albinfo

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka mirëpritur vendimin e Komisionit Qendror i Zgjedhjeve për rinumërimin e votave në 303 vendvotime. Mirëpo ai ka thënë se ky vendim është...

​Nisma kërkon rinumërim në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - KosovaPress

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi tha se e mirëpresin vendimin e KQZ-së që të rinumërohen 303 vendvotime për shkak të gabimeve teknike në formularin e përputhjes së të dhënave...

​Nisma kërkon rinumërim rinumërim në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - KosovaPress

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi tha se e mirëpresin vendimin e KQZ-së që të rinumërohen 303 vendvotime për shkak të gabimeve teknike në formularin e përputhjes së të dhënave...

​Nisma kërkon rinumërim në të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - Gazeta e re

Nisma Socialdemokrate po kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që të bëhet rinumërimi i të gjitha vendvotimeve dhe jo vetëm i 303 vendvotimeve që sot KQZ ka marrë vendim që të rinumërohen. Sekretari i...

Zgjedhjet në Kosovë, KQZ vendos rinumërimin e votave në 303 kuti

para 9 muajve - Lexo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka marrë vendim sot që të rinumërohen votat në 303 kuti, raporton zeri.info. Kjo pasi, siç është thënë në mbledhjen e sotme, ka pasur disa probleme teknike sa i...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

KQZ vendos për rinumërimin e më shumë se 300 vendvotimeve

para 9 muajve - Tetova Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve. “S’po flitet për manipulim, por për një gabim teknik që ka...

Ky është vendimi i KQZ-së për rinumërim të votave

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Megjithatë do të ketë rinumërim të votave në 300 kuti votimi / Reagon NISMA

para 9 muajve - in7

Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media pas vendimit të KQZ-së për rinumërim të votave në disa vendvotime kanë thënë se Komisioni Qendror ka marrë vendim sic kanë pretenduar edhe ata, raporton...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Rinumërimi i 313 vendvotimeve fillon të enjten pasdite – do të marrë kohë disa ditë

para 9 muajve - Gazeta Observer

Rinumërimi i 313 vendvotimeve nga komuna të ndryshme do të fillojë të enjten pasdite. Lajmi është konfirmuar për Indeksonline nga zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Të enjten pasdite do të fillojë rinumërimi...

​KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime, ku 10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas QNR këto vendvotime nuk kanë arritur të procesohen si të rregullta për shkak...

Nisma këmbëngul: Të rinumërohen të gjitha vendvotimet, ka parregullsi

para 9 muajve - Gazeta e re

Nisma Socialdemokrate, nuk po pajtohet me vendimin e Komisionit Qendror Zgjedhor, për rinumërimin e 303 vendvotimeve, raporton EkonomiaOnline. Kjo parti po këmbëngul se rinumërimi duhet të ndodh në nivel...

Sherifi: E vërteta është vetëm brenda kutive të votimit, kërkojmë rinumërimin e të gjitha votave!

para 9 muajve - Fakti Ditor

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media, deri u kërkua rinumërimi i të gjitha kutive të votimit. Kandidati për deputet nga ky subjekt politik, Bilall Sherifi tha arsyeja pse ka thirrur...

Nisma kërkon që KQZ-ja të çojë në rinumërim të gjitha vendvotimet

para 9 muajve - Gazeta Observer

Nisma Socialdemokrate pak më parë ka mbajtur një konferencë për media, ku u  kërkua rinumërimi i të gjitha kutive të votimit. Kandidati për deputet nga ky subjekt politik, Bilall Sherifi tha se arsyeja...

​KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - KosovaPress

Burim Ahmetaj nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve, u shpreh se kanë rekomanduar që të rinumërohen 303 vendvotime për shkak se në formularët e përputhjes së të dhënave dhe rezultateve shënimi i rezultateve...

KQZ-ja merr vendimin për rinumërim të votave në disa vendvotime

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qëndrorë Zgjedhorë gjatë ditës së sotme ka mbajtur mbledhjen e radhës. Koordinatori i qendrës të numërimit dhe rezultateve (QNR) Burim Ahmeti, tha se sipas raportit të karantinës së QNR duhet...

Nisma kërkon rinumërimin e të gjitha kutive të votimit

para 9 muajve - Epoka e Re

Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media ka kërkuar rinumërimin e të gjitha kutive të votimit. Gjatë ditës së sotme Komisioni Qendror Zgjedhor në mbledhjen e radhës ka marr vendim që të rinumërohen...

NISMA tregon arsyen pse vendi duhet të shkoj në rinumërim të votave

para 9 muajve - Bota Press

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur konferencë për medie, ku ka folur sekretari i kësaj partie, Bilall Sherifi i cili tha se NSIMA është e kënaqur me vendimin që ka marrë sot KQZ-ja për të rinumëruar edhe...

Nisma pas vendimit për rinumërim: KQZ megjithatë më në fund pranoi gabimin

para 9 muajve - Arbresh

Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media pas vendimit të KQZ-së për rinumërim të votave në disa vendvotime kanë thënë se Komisioni Qendror ka marrë vendim siç kanë pretenduar edhe ata, raporton...

Nisma këmbëngul: Të rinumërohen të gjitha vendvotimet, ka parregullsi

para 9 muajve - Ekonomia Online

Nisma Socialdemokrate, nuk po pajtohet me vendimin e Komisionit Qendror Zgjedhor, për rinumërimin e 303 vendvotimeve, raporton EkonomiaOnline. Kjo parti po këmbëngul se rinumërimi duhet të ndodh në nivel...

Sherifi – KQZ’së: Jo vetëm 303, por të gjitha kutitë të rinumërohen

para 9 muajve - Periskopi

Kandidati për deputet nga Nisma Social Demokrate, Bilall Sherifi sot përmes një konference ka mirëpritur vendimin e KQZ’së që të rinumërohen votat në 303 kuti votimi në tërë Kosovën, megjithatë ai thotë...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

KQZ vendos për rinumërim të 313 vendvotimeve

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 9 tetor 2019 – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka marrë vendim që 313 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Sipas Komisionit 303 vendvotime do t’i nënshtrohen rinumërimit pasi janë...

QNR rekomandoi rinumërim në 300 vendvotime, VV kërkon informacione shtesë

para 9 muajve - Arbresh

Në mbledhjen e radhës të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve po diskutohet lidhur me rekomandimin e QNR-së për shkuarjen në rinumërim të 300 vendvotimeve. E përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ, Adnan...

Ky shembull tregon gabimin teknik në formularin e numërimit të votave

para 9 muajve - Periskopi

Për shkak të gabimeve teknike në formularin e numërimit të votave, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, bëhet fjalë për...

Daka: Do të jepen raporte dy herë në ditë sa i përket punës në QNR

para 9 muajve - Arbresh

Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka në fund të mbledhjes ka dhënë një njoftim për media sa i përket punës në Qendrën e Numërimit të Votave, shkruan arbresh.info. “Zëdhënësi do të...

KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Albinfo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

KQZ vendos që të rinumërohen 303 vendvotime

para 9 muajve - KosovaPress

10 vendvotime do të rinumërohen pasi sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR) këto vendvotime nuk kanë arritur të  procedohen si të rregullta për shkak të parregullsive. Kurse 303 vendvotime do...

KQZ-ja vendos për rinumërimin e më shumë se 300 vendvotimeve

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, raporton Ekonomia Online. Koordinatori i Qendrës për Numërimin...

KQZ-ja vendos për rinumërimin e votave në 303 vendvotime

para 9 muajve - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve, bazuar në rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Koordinatori i QNR-së, Burim Ahmetaj në mbledhjen...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Zyrtare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Daka: Duhet të bëhet rinumërimi, formularët ishin me gabime, u shpërndanë në të gjithë Kosovën

para 9 muajve - Periskopi

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se duhet ta pranojnë që formularët janë shtypur me gabim teknik, përcjellë Periskopi. 303 vendvotime janë ato të cilat duhet të rinumërohen për shkak të këtyre...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

Më shumë se 300 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka votuar që 303 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Ky vendim i mor pas rekomandimit të koordinatorit të Qendrës së Numërimit të Votave, raporton arbresh.info. Koordinatori...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të cilat ka pasur gabime teknike në formularët në të...

KQZ vendos për rinumërimin e dhjetë qendrave të votimit

para 9 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e dhjetë vendvotimeve në tërësi. Burim Ahmetaj nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka thënë se pas vendosjes në karantinë të këtyre kutive...

QNR-ja rekomandon rinumërimin e votave në mbi 300 vendvotimeve

para 9 muajve - Epoka e Re

Qendra e Numërimit të Votave (QNR) i ka rekomanduar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) që të rinumërohen votat në mbi 300 vendvotime. Koordinatori i QNR-së, Burim Ahmetaj në mbledhjen e KQZ-së, ka...

KQZ-ja merr vendimin për rinumërim të votave në disa vendvotime

para 9 muajve - Bota Press

Botapress 9 Tetor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është prezantuar raportit të karantinës duhet të ketë rinumërim në disa vendvotime të cilat janë konsideruar se...

QNR rekomandoi rinumërim në 300 vendvotime, VV kërkon informacione shtesë

para 9 muajve - Arbresh

Në mbledhjen e radhës të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve po diskutohet lidhur me rekomandimin e QNR-së për shkuarjen në rinumërim të 300 vendvotimeve. E përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ, Adnan...

Koordinatori i Qendrës së Numërimit i rekomandon KQZ’së të rinumërohen 300 vendvotime

para 9 muajve - Periskopi

Koordinatori i QNR’së, Burim Ahmetaj, ka thënë se QNR’ja i rekomandon KQZ’së që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim për shkak të problemeve që kanë ndodhur si pasojë e një defekti me formularë. Bëhet...

Rekomandohet që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim

para 9 muajve - Arbresh

Koordinatori i Qendrës së Numërimit të Votave (QNR), Burim Ahmetaj ka rekomanduar që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim. Kjo pasi që sipas, Ahmetajt në këto vendvotime ka formularë që janë shtypur...

QNR-ja rekomandon rinumërimin e mbi 300 vendvotimeve

para 9 muajve - Ekonomia Online

Qendra e Numërimit të Votave i ka rekomanduar KQZ-së që të shkohet në rinumërim në mbi 300 vendvotime, raporton Ekonomia Online. Koordinatori i Qendrës për Numërimin e Rezultateve (QNR), Burim Ahmetaj,...

KQZ-ja ende s’e di sa fletëvotime janë pranuar me postë

para 9 muajve - Koha.net

Procesi i numërimit të votave me kusht, atyre me postë dhe të personave me nevoja të veçanta nuk pritet të nisë së paku as këtë javë. Kjo shkaku i procedurave të verifikimit të formularëve të fletëvotimeve...

KQZ-ja ende s’e di sa fletëvotime janë pranuar me postë

para 9 muajve - Koha.net

Procesi i numërimit të votave me kusht, atyre me postë dhe të personave me nevoja të veçanta nuk pritet të nisë së paku as këtë javë. Kjo shkaku i procedurave të verifikimit të formularëve të fletëvotimeve...

Ahmetaj: Ende nuk i kemi pranuar votat e diasporës

para 9 muajve - Klan Kosova

Koordinatori i Qendres së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj, në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova ka deklaruar se nuk ka asnjë vendim nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...

KQZ-ja ende s’e di sa fletëvotime janë pranuar me postë

para 9 muajve - Epoka e Re

Procesi i numërimit të votave me kusht, atyre me postë dhe të personave me nevoja të veçanta nuk pritet të nisë së paku as këtë javë. Kjo shkaku i procedurave të verifikimit të formularëve të fletëvotimeve...

Ahmetaj: Ende nuk i kemi pranuar votat e diasporës

para 9 muajve - GazetaBlic

Koordinatori i Qendres së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj, në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova ka deklaruar se nuk ka asnjë vendim nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...

Votat me postë ende nuk kanë arritur në Qendrën për Numërim dhe Rezultate

para 9 muajve - Insajderi

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

Numërohen votat në Prishtinë, fiton bindshëm Vetëvendosja

para 9 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar numërimi i votave të zgjedhjeve të gjashtë tetorit në Komunën e Prishtinës, raporton Gazeta Express. Në rezultatin e publikuar në faqen zyrtare të KQZ-së, Vetëvendosje ka dalë në vend të...

Ende nuk kanë arritur votat me postë në QNR

para 9 muajve - OraInfo

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

Votat me postë akoma nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - RTV 21

Numërohen 99.61 për qind e votave I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë....

Votat me postë ende nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - GazetaBlic

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

Numërohen të gjitha votat në Prishtinë, fiton bindshëm Vetëvendosja

para 9 muajve - Medial

14:13 | 8 Tetor 2019 Ka përfunduar numërimi i votave të zgjedhjeve të gjashtë tetorit në Komunën e Prishtinës, raporton Gazeta Express. Në rezultatin e publikuar në faqen zyrtare të KQZ-së, Vetëvendosje...

Në Prishtinë VV ndjeshëm e para, dështon PSD-ja e Ahmetit

para 9 muajve - Koha.net

Ka përfunduar numërimi i votave në Prishtinë, duke e nxjerrë Vetëvendosjen ndjeshëm si parti e parë me 37.23 për qind të votave, apo 37387 vota. LDK-ja është e dyta me 32.5 për qind apo 32636 vota, teksa...

Ahmetaj: Ende nuk i kemi pranuar votat e diasporës

para 9 muajve - Bota Press

Koordinatori i Qendres së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj, në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova ka deklaruar se nuk ka asnjë vendim nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...

Ahmetaj: Ende nuk i kemi pranuar votat e diasporës

para 9 muajve - Ekonomia Online

Koordinatori i Qendres së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj, në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova ka deklaruar se nuk ka asnjë vendim nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...

KQZ jep detaje për procesin e numërimit të votave

para 9 muajve - Klan Kosova

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, në një intervistë për Klan Kosovën ka dhënë më shumë detaje se si ka shkuar procesi i numërimit të votave deri tani, ndërsa ka treguar edhe për...

KQZ konfirmon për Express: Numërimi i votave ka përfunduar, të dhënat s’janë procesuar ende

para 9 muajve - Gazeta Express

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit tashmë ka përfunduar. Komisioni Qendor i Zgjedhjeve ka mbetur vetëm që të bëjë procesimin e rezultatet të fundit në web faqe, raporton Express. Se...

Rinumërimi i votave shtyn rezultatin deri afër 2 muaj

para 9 muajve - Arbresh

Dy ditë pas zgjedhjeve, tri parti politike kanë kërkuar rinumërim të votave nën dyshimin e parregullsive në vendvotime. E në rast se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miraton këtë ankesë, rezultatet përfundimtare...

Votat me postë ende nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - Albinfo

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

Votat me postë ende nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - Periskopi

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

Votat me postë ende nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - Gazeta e re

I gjithë materiali i ndjeshëm nga të gjitha vendvotimet në Kosovë tashmë gjendet në Qendrën për Numërim dhe Rezultate, ku i gjithë procesi i pranimit ka përfunduar mbrëmë. Burim Ahmetaj, koordinator në...

Numërohen votat në Prishtinë, fiton bindshëm Vetëvendosja

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Ka përfunduar numërimi i votave të zgjedhjeve të gjashtë tetorit në Komunën e Prishtinës, raporton Gazeta Express. Në rezultatin e publikuar në faqen zyrtare të KQZ-së, Vetëvendosja ka dalë në vend të...

Votat me postë ende nuk kanë arritur në QNR

para 9 muajve - KosovaPress

Burim Ahmetaj, koordinator në QNR për KosovaPress bëri të ditur se numërimi i vendvotimeve të rregullta ka përfunduar dhe pritet që gjatë ditës të përmbyllet procesimi i të dhënave. Po ashtu, Ahmetaj u...

Numërohen të gjitha votat në Prishtinë, fiton bindshëm Vetëvendosja

para 9 muajve - Arbresh

Ka përfunduar numërimi i votave të zgjedhjeve të gjashtë tetorit në Komunën e Prishtinës, raporton Gazeta Express. Në rezultatin e publikuar në faqen zyrtare të KQZ-së, Vetëvendosje ka dalë në vend të...

KQZ konfirmon: Numërimi i votave ka përfunduar, të dhënat nuk janë procesuar ende

para 9 muajve - Shenja

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit tashmë ka përfunduar. Komisioni Qendor i Zgjedhjeve ka mbetur vetëm që të bëjë procesimin e rezultatet të fundit në web faqe. Se numërimi ka përfunduar...

KQZ jep detaje për procesin e numërimit të votave

para 9 muajve - Gazeta Observer

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, në një intervistë për Klan Kosovën ka dhënë më shumë detaje se si ka shkuar procesi i numërimit të votave deri tani, ndërsa ka treguar edhe për...

Përfundon numërimi i votave

para 9 muajve - Infokusi

Numërimi i votave të zgjedhjeve të 6 tetorit ka përfunduar. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi për Gazetën inFokus. “ Ka përfunduar numërimi i votave vetëm se procesimi në sistem...

KQZ: Numërimi i votave ka përfunduar, të dhënat s’janë procesuar ende

para 9 muajve - Bota Press

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit tashmë ka përfunduar. Komisioni Qendor i Zgjedhjeve ka mbetur vetëm që të bëjë procesimin e rezultatet të fundit në web faqe. Se numërimi ka përfunduar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK