http://kariera.mk

Kurti flet si kryeministër, paralajmëron përjashtimin e Thaçit nga dialogu

para 8 muajve - Insajderi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se si kryeministër i Qeverisë së Kosovës do ta udhëheq dialogun me Serbinë dhe se do ta përjashtoi nga ky proces presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin....

Kurti: Dialogun do e udhëheq unë, do shkarkojmë dhe Thaçin

para 8 muajve - Koha.mk

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, u pyet nga gazetari Blendi Fevziu nëse do të kërkojë shkarkimin e Presidentit Hashim Thaçi. Albin Kurti la të...

A do ta udhëheqë Thaçi dialogun? Përgjigjet Kurti

para 8 muajve - OraInfo

Kurti: Dialogun do ta udhëheq unë, jo Thaçi. Albin Kurti la të kuptohet se nëse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim...

Albin Kurti i prerë: Dialogun me Serbinë do ta udhëheq unë, jo Thaçi. E shkarkojmë nëse….

para 8 muajve - BalkanWeb

Lideri i Vetëvendosjes,  Albin Kurti la të kuptohet në emisionin “Opinion”, se nëse do të kishte votat  e duhura, ai do ta shkarkonte Hashim Thaçin nga posti i presidentit. “Problemi më i madh që kemi...

Kurti: Dialogun do ta udhëheq unë, jo Thaçi

para 8 muajve - Klan Kosova

Albin Kurti la të kuptohet se nëse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim pas vendosjes sonë si qeveri dhe fitores në...

Kurti: Nëse do kisha votat do ta shkarkoja Hashim Thaçin si president

para 8 muajve - Standard

Albin Kurti la të kuptohet në emisionin Opinion, se nëse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim pas vendosjes sonë si...

Kurti: Dialogun do ta udhëheq unë, jo Thaçi

para 8 muajve - Medial

Albin Kurti la të kuptohet se nëse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim pas vendosjes sonë si qeveri dhe fitores në...

A do ta shkarkoni Hashim Thaçin si president? Flet për herë të parë Albin Kurti si kryeminstri i Kosovës

para 8 muajve - Sot News

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, tha mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion” se Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar në parim të hyjë në koalicion...

“Dialogun do të udhëheq unë, jo Thaçi. E shkarkojmë nëse…”

para 8 muajve - Opinion

Albin Kurti la të kuptohet në emisionin Opinion, se nëse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim pas vendosjes sonë si...

Kurti: Dialogun do ta udhëheq unë, jo Thaçi

para 8 muajve - Tetova1

Albin Kurti la të kuptohet se nëse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim pas vendosjes sonë si qeveri dhe fitores në...

Albin Kurti thotë që dialogun do ta udhëheq ai e jo Hashim Thaçi

para 8 muajve - Infokusi

Lideri i Vetëvendosjes dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër Albin Kurti, partia e të cilit ka dal e para nga numërimi i votave të rregullta të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu, Kurti ka thënë që...

Kurti: Dialogun do ta udhëheq unë, jo Thaçi

para 8 muajve - Fol

Albin Kurti la të kuptohet se nëse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim pas vendosjes sonë si qeveri dhe fitores në...

Kurti: Dialogun do të udhëheq unë, jo Thaçi – po të ishin votat do të shkarkohej nga posti i presidentit

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, u pyet nga gazetari Blendi Fevziu nëse do të kërkojë shkarkimin e Presidentit Hashim Thaçi. Albin Kurti la të...

“Dialogun do të udhëheq unë, jo Thaçi. E shkarkojmë nëse…”

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Albin Kurti la të kuptohet në emisionin Opinion, se nëse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim pas vendosjes sonë si...

“Dialogun do të udhëheq unë, jo Thaçi. E shkarkojmë nëse…”

para 8 muajve - Zyrtare

Albin Kurti la të kuptohet në emisionin Opinion, se ënse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim pas vendosjes sonë si...

Kurti: Po s’u morëm vesh me LDK-në, shkojmë sërish në zgjedhje

para 8 muajve - Republika

Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra...

Po s’u morëm vesh me LDK-në, shkojmë sërish në zgjedhje

para 8 muajve - Zhurnal

Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra...

“Po s’u morëm vesh me LDK-në, shkojmë sërish në zgjedhje”

para 8 muajve - Insajderi

Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra...

Kurti: Po s’u morëm vesh me LDK-në, shkojmë sërish në zgjedhje

para 8 muajve - Alsat-M

Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra...

Kurti: Shkojmë sërish në zgjedhje nëse s’bëjmë koalicion me LDK-në

para 8 muajve - Standard

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Kohavisionin, ka folur për herë të parë pas përfundimit të numërimit të rezultateve nga KQZ-ja. Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi...

Kurti: Po s’u morëm vesh me LDK-në, shkojmë sërish në zgjedhje

para 8 muajve - Tetova Sot

Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra...

Albin Kurti paralajmëron zgjedhje të reja në Kosovë

para 8 muajve - Infokusi

Albin Kurti, kryetari i Vetëvendosjes dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, e që nga numërimi i votave të rregullta del që është fitues i zgjedhjeve është deklaruar për mundësitë e formimit të...

Kurti: Po s’u morëm vesh me LDK-në, shkojmë sërish në zgjedhje

para 8 muajve - Gazeta e re

Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra...

Dikur e ndërlidhte me organizata terroriste dhe Rusinë, tani detyrohet nga populli ta dekretojë për kryeministër

para 8 muajve - Sinjali

Kush e kishte menduar që do të vjen dita kur Hashim Thaçi do të detyrohet t`ia transferojë pushtetin Albin Kurtit, në përputhje me mandatin e tij kushtetues. Vendimi i sovranit në zgjedhjet e 6 tetorit,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK