http://kariera.mk

Analisti amerikan: Albin Kurti me kalimin e kohës i ka ndryshuar qëndrimet

para 9 muajve - Insajderi

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por, profesori David Phillips...

Phillips: Ka vdekur ideja për ndyshimin e kufirit mes Kosovës e Serbisë

para 9 muajve - Medial

00:34 | 10 Tetor 2019 Analisti amerikan David Phillips, profesor i Universitetit të Kolumbias, tha se ideja e ndyshimit të kufirit mes Kosovës e Serbisë ka vdekur dhe se Kosova do të shkojë në tryezën...

Philips thotë se ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur

para 9 muajve - Shprehja

Por prof. David Phillips i Universitetit të Kolumbias tha për Zërin e Amerikës, se edhe Albin Kurti me kalimin e kohës, i ka ndryshuar qëndrimet e tij. Në intervistën dhënë Zërit të Amerikës, Phillips...

Phillips: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë

para 9 muajve - Klan Kosova

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i...

Philips: SHBA t’i mbështes bisedimet VV-LDK që Albin Kurti të jetë Kryeministri i ardhshëm

para 9 muajve - Gazeta Express

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i...

Phillips: Ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur

para 9 muajve - Medial

22:08 | 9 Tetor 2019 Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof....

“I pakorruptuar, pa pazare të fshehta”, analisti amaerikan flet për zgjedhjen e Albin Kurtit

para 9 muajve - Standard

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i...

Analisti amerikan: Ideja e ndryshimit të kufijve në Ballkan ka vdekur

para 9 muajve - Koha Jone

Nga Zëri Amerikës/ Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof....

Phillips: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë

para 9 muajve - Koha.mk

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i...

“I pakorruptuar, pa pazare të fshehta”, analisti amaerikan flet për zgjedhjen e Albin Kurtit: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë

para 9 muajve - BalkanWeb

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i...

Philips thotë se ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur

para 9 muajve - Koha.net

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i...

David Phillips: Ndryshimi i kufijve ishte një ide e Thaçit dhe Vuçiçit

para 9 muajve - Koha Jone

Analisti amerikan, David Phillips thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David...

Phillips: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë

para 9 muajve - Koha Jone

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin  qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me  vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips...

Philips: SHBA-ja t’i mbështesë bisedimet VV-LDK që Albin Kurti të jetë Kryeministri i ardhshëm

para 9 muajve - Tetova Sot

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i...

Phillips: Ka vdekur ideja për ndyshimin e kufirit mes Kosovës e Serbisë

para 9 muajve - Arbresh

Analisti amerikan David Phillips, profesor i Universitetit të Kolumbias, tha se ideja e ndyshimit të kufirit mes Kosovës e Serbisë ka vdekur dhe se Kosova do të shkojë në tryezën e bisedimeve me Serbinë...

Phillips: Ka vdekur ideja për ndyshimin e kufirit mes Kosovës e Serbisë

para 9 muajve - Illyria

Uashington, 9 tetor 2019 – Analisti amerikan David Phillips, profesor i Universitetit të Kolumbias, tha se ideja e ndyshimit të kufirit mes Kosovës e Serbisë ka vdekur dhe se Kosova do të shkojë në tryezën...

Phillips: Qëndrimi amerikan të mbështetet tek realiteti i ri në Kosovë

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i...

Phillips: Ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur

para 9 muajve - Arbresh

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i...

Philips thotë se ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur

para 9 muajve - Zyrtare

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Një analist amerikan thotë...

Philips thotë se ideja e ndryshimit të kufirit ka vdekur

para 9 muajve - Periskopi

Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i...

Albini sot duhet “të luftojë” Albinin e djeshëm

para 9 muajve - Gazeta Tema

Nga Ben Andoni Nëse Albin Kurti do të përshfaqet dhe do të vazhdojë me idetë e tij të deritanishme sa i përket dialogut me Serbinë por edhe një sërë problemesh të tjera që kulmojnë me simbolikën e shtetit...

Baton Haxhiu: Vetëvendosje e ka opsion vetëm LDK’në për koalicion

para 9 muajve - Periskopi

Drejtori i Klan Kosova dhe analisti i njohur, Baton Haxhiu ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosja tani ka vetëm një rrugë për formimin e Qeverisë, atë me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK). Haxhiu i cili...

Haxhiu: Vetëvendosje tani e ka vetëm një rrugë…

para 9 muajve - Ekonomia Online

Drejtori i Klan Kosova dhe analisti i njohur, Baton Haxhiu ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosja tani ka vetëm një rrugë për formimin e Qeverisë, atë me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK). Haxhiu i cili...

Ja si dështuan Meta-Berisha të bllokonin paktin me Serbinë, Haradinaj del humbësi më i madh i zgjedhjeve, Kurti gati për bisedime me Beogradin

para 9 muajve - Sot News

Dështon plani i Ilir Metës dhe Sali Berishës për të bllokuar gjetjen e një pakti mes Kosovës dhe Serbisë. Rezultate e zgjedhjeve në Kosovë nxorën fitimtar Albin Kurtin dhe të gjithë tani janë në ethet...

Albini sot duhet “të luftojë” Albinin e djeshëm

para 9 muajve - KDPolitik

Nga Ben Andoni Nëse Albin Kurti do të përshfaqet dhe do të vazhdojë me idetë e tij të deritanishme sa i përket dialogut me Serbinë por edhe një sërë problemesh të tjera që kulmojnë me simbolikën e shtetit...

Albin Kurti, pikëpyetjet e një kandidati për kryeministër nga nën-Shkodra dhe kufijtë që kaloi lideri i Vetëvendosjes

para 9 muajve - Gazeta Tema

Nga Ylli Pata Albin Kurti nuk e ka herën e parë që është parti e parë, ka ndodhur edhe dy vjet më pare, pas zgjedhjeve të vitit 2017. Ishte parti e parë dhe normalisht kontrollonte shumicën e Kuvendit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK