http://kariera.mk

Kurti: Nuk e përjashtoj që Presidentin ta marrë LDK. Thaçi me qëndrimet e tij për shkëmbim territoresh ka kryer tradhëti

para 8 muajve - Standard

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, tha mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion” se Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar në parim të hyjë në koalicion...

Festë tek Vllaznia, ekipi bëhet me lek

para 8 muajve - Vizion Plus

Këshilli Bashkiak Shkoder ka miratuar nje fond prej 200 milione lekesh (te vjetra) per klubin e futbollit Vllaznia, fond ky qe ishte miratuar edhe me perpara por qe ishte kthyer mbrapsht nga Prefekti i...

Një JO… për shqiptarët do të thotë PO për….?

para 8 muajve - Koha Jone

Aldona Sylaj (Një letër për Zonjen JO-001) Nga Aldona Sylaj – E dashur zonja JO, Kjo jo, jo rastësisht me është dukur si një bajonete e zezë mbi barkun e nënës shqiptare shtatzënë,…?! Gjithmonë pas një...

Pse duhet ndryshime  dhe pse ishin te nevojshme ndryshimet

para 8 muajve - Infokusi

Po nisem nga përvoja ne Ministrinë e Tregtisë e cila ka me se shumti nevoje për ndryshim ose për ndërrime te qeverisjes Unë jam qe nga  themelimi i kësaj Ministrie i angazhuar dhe kam përvoja se çfarë...

Asnjë negociatë për qeverinë në Kosovë, LDK pret votat e diasporës

para 8 muajve - Medial

Mundesite per nje koalicion qe do te drejtonte qeverine e re te Kosoves jane ende te paqarta ndersa vijon numerimi i votave me kusht, atyre me poste si dhe votat e personave me aftesi te kufizuar. Komisioni...

Asnjë negociatë për qeverinë në Kosovë, LDK pret votat e diasporës

para 8 muajve - Vizion Plus

Mundesite per nje koalicion qe do te drejtonte qeverine e re te Kosoves jane ende te paqarta ndersa vijon numerimi i votave me kusht, atyre me poste si dhe votat e personave me aftesi te kufizuar. Komisioni...

E PLOTË/ "Kështu s'ka bërë as Hitleri": Babai i Gentian Malindit nxjerr SMS me Ramën dhe shtron 13 pyetje

para 8 muajve - Albeu

Gentian Malindi , i shpallur në kërkim nga policia për transportin e 137 kilogramëve kokainë nga Ekuadori në Shqipëri i ka dërguar nga arratia një letër Gjykatës së Apelit të Tiranës. Letra, me plot akuza...

Gentian Malindi kërkon lirinë, akuza policisë, prokurorisë dhe qeverisë

para 8 muajve - Opinion

I kërkuari për 137 kilogramët e kokainës të kapura në Portin e Durrësit, Gentian Malindi ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë përmes një kërkese që avokati dhe njëkohësisht babai i tij Iliri Malindi...

Djalin ia kërkon Policia, avokati nxjerr SMS me Ramën: Mos e përdor këtë telefon, po ta përsëris!

para 8 muajve - Gazeta Express

Gentian Malindi, i dyshuari i policise qe eshte shpallur ne kerkim per aksionin e kapjes se kokaines ne kontenieret qe vinin nga Ekuadori, qe u zevendesua me oriz, i ka derguar leter Gjykates se Apelit...

Oriz në vend të kokainës. ‘Këto nuk i ka bërë as Hitleri, ju duhej një kurban’, i kërkuari i policisë nga arratia letër Apelit për Krimet e Rënda

para 8 muajve - Gazeta Express

Gentian Malindi, i dyshuari i policise qe eshte shpallur ne kerkim per aksionin e kapjes se kokaines ne kontenieret qe vinin nga Ekuadori, qe u zevendesua me oriz, i ka derguar leter Gjykates se Apelit...

Rama: Zgjidhni të punoni me gra se janë garanci, burrat vetëm justifikohen

para 8 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në Forumin Rajonal: “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin Perëndimor dhe në Turqi: Zbatojmë Normat, Ndryshojmë Mendësitë” ku edhe foli për rolin e gruas në shoqërinë...

Drogë dhe oriz/ I shpallur në kërkim për 137 kg kokainë, biznesmeni i njohur shqiptar bën lëvizjen e papritur nga arratia: Hetoni kush e nxori informacionin sekret!

para 8 muajve - Sot News

Avokati i biznesmenit të peshkut, Gentian Malindi i cili është shpallur në kërkim nga policia, i akuzuar si pritësi i 137 kg kokainë në portin e Durrësit ka kërkuar ndryshim të masës së sigurisë. Mësohet...

Djali kërkohet për kokainën e kapur në port, avokati nxjerr SMS me Ramën: Mos e përdor këtë telefon, po ta përsëris!

para 8 muajve - Albeu

Gentian Malindi , i dyshuari i policise qe eshte shpallur ne kerkim per aksionin e kapjes se kokaines ne kontenieret qe vinin nga Ekuadori, qe u zevendesua me oriz, i ka derguar leter Gjykates se Apelit...

FOTO/ Presidenti i KOKSH kujton ish-sportistin e Partizanit: Një njeri i jashtëzakonshëm dhe frymëzim për brezin e ri

para 8 muajve - Newsport

Abedin Lame ka qenë një mundësit që ka lënë gjurmë në Shqipëri. Me anë të një postimi në faqen e tij në Facebook, presidenti I  Komiteti Olimpik Kombetar Shqiptar (KOKSH), Viron Bezhani, kujton me mall...

Djalin ia kërkon Policia, avokati nxjerr SMS me Ramën: Mos e përdor këtë telefon, po ta përsëris!

para 8 muajve - Lajm

Gentian Malindi, i dyshuari i policise qe eshte shpallur ne kerkim per aksionin e kapjes se kokaines ne kontenieret qe vinin nga Ekuadori, qe u zevendesua me oriz, i ka derguar leter Gjykates se Apelit...

Rama: Zgjidhni të punoni me gra se janë garanci, burrat vetëm justifikohen

para 8 muajve - Lajme.al

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në Forumin Rajonal: “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin Perëndimor dhe në Turqi: Zbatojmë Normat, Ndryshojmë Mendësitë” ku edhe foli për rolin e gruas në shoqërinë...

U emërua nga të fortët, Berisha plas denoncimin: Drejtorit të Rilindjes i refuzohet çertifikata e sigurisë

para 8 muajve - Standard

Ish-Kryeministri Sali Berisha shkruan se drejtorit të Postës në Durrës i është refuzuar certifikata e sigurisë. Sipas Berishës, që i referohet qytetarit dixhital, ai është emëruar nga të fortët që vodhën...

FOTO/ Gazetari zbulon skandalin në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit, “si nuk e paskam analizuar unë”….

para 8 muajve - Standard

Gazetari Edvin Parruca ka zbuluar një detaj në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve të 30 Qershorit në shqipëri, ku shprehet se Partia socialiste ka marrë rreth 200 mijë vota më pak se në 2017, ndërsa tregon...

Denoncim nga Berisha: Drejtoresha e lartë nuk njeh ligjin, por maliqin! (Ramën)

para 8 muajve - Standard

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një zyrtareje, e cila shkruan se, Drejtoresha e Shkollës Shqiptare të Administratës Publike (ASPA), Kleopatra Maliqi e ka kthyer institucionin në çifligun...

Reagim i fortë ngaBerisha: Denoncohet ndrikull drejtoresha e lartë se nuk njeh ligjin por maliqin!!!

para 8 muajve - Standard

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar ne Facebook mesazhin e punonjeses dixhitale. Postimi i Berishes: Denoncohet ndrikull drejtoresha e larte se nuk njeh ligjin por maliqin! Lexoni denoncimin e punonjeses...

Ish-deputetja Pampuri: Koha për ndryshimin e madh është afër

para 8 muajve - Koha Jone

Nga Orjola Pampuri Fokusi i vetem është e duhet të jetë, tek ai që po mban peng Shqiperinë, është e duhet të jetë, tek ai qe po pengon zhvillimin dhe hapat e metejshem për në Bashkimin Europian, pikerisht...

Horoskopi ditor, e martë 8 tetor 2019

para 8 muajve - Periskopi

Dashi Marrëdhënia me atë qe keni ne krah do jete shume e paqëndrueshme gjate kësaj dite. Nuk do jeni shume ne humor dhe here pas here do debatoni ashpër me te. Beqaret do jene te parrezistueshem dhe do...

Horoskopi ditor, e martë 8 tetor 2019

para 8 muajve - Portalb

Dashi Marrëdhënia me atë qe keni ne krah do jete shume e paqëndrueshme gjate kësaj dite. Nuk do jeni shume ne humor dhe here pas here do debatoni ashpër me te. Beqaret do jene te parrezistueshem dhe do...

Një ditë pas zgjedhjeve, pak vend për festë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kosova eshte ne nje faze te re te historise se saj shtalb. Partite politike tash i pret pune e madhe. Qytetaret presin konstruktivitet. Humbesve u duhen ca dite per kendellje, por VV si fituese nuk e ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK