http://kariera.mk

Vetëvendosje e gatshme që Ministrinë e Jashtme t’ia jap Vjosa Osmanit

para 8 muajve - Insajderi

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i cili me partin e tij ka dal i pari në zgjedhjet e 6 tetorit duke lënë pas vete Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK). Në një intervistë për Opinion, Kurti ka...

Zgjedhjet e Kosovës: Parashikimi për të paparashikueshmen

para 8 muajve - Insajderi

Gjatë zgjedhjeve të parakohshme të dielën e kaluar, ku 43.20 përqind e qytetarëve të Kosovës dolën për të votuar për të formuar legjislaturën e shtatë të Republikës së Kosovës. Zgjedhjet e parakohshme...

Kurti: LDK e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin

para 8 muajve - Iliria News

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se LDK’ja ka pranuar në parim të bëjë koalicion me të, por se nesër do të diskutojnë më shumë. “Në parim kanë pranuar të kenë koalicion me ne. Do...

Kurti: LDK e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin

para 8 muajve - Gazeta Express

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se LDK’ja ka pranuar në parim të bëjë koalicion me të, por se nesër do të diskutojnë më shumë. “Në parim kanë pranuar të kenë koalicion me ne. Do...

Kurti për bashkëpunimin me LDK-në: Jemi “të dënuar”, takohemi nesër

para 8 muajve - Klan Kosova

“Jemi të dënuar të bashkëpunojmë, këtë që e ka dashur populli që na ka votuar”. Kështu deklaroi Albin Kurti në emisionin Opinion, në lidhje me një koalicion qeverisës me LDK, pas zgjedhjeve të 6 tetorit....

Albin Kurti: Në parim, LDK ka pranuar të ketë koalicion

para 8 muajve - Medial

22:35 | 9 Tetor 2019 Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, tha mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion” se Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar në parim...

Kurti thotë se nesër do të takohet me Vjosa Osmanin e Isa Mustafën, diskutojnë për koalicionin

para 8 muajve - OraInfo

Nesër do të takohen krerët e LVV-së dhe të LDK-së. Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se LDK’ja ka pranuar në parim të bëjë koalicion me të, por se nesër do të diskutojnë më shumë....

Kurti për bashkëpunimin me LDK-në: Jemi “të dënuar”, takohemi nesër

para 8 muajve - Medial

“Jemi të dënuar të bashkëpunojmë, këtë që e ka dashur populli që na ka votuar”. Kështu deklaroi Albin Kurti në emisionin Opinion, në lidhje me një koalicion qeverisës me LDK, pas zgjedhjeve të 6 tetorit....

Albin Kurti për bashkëpunimin me LDK-në: Jemi “të dënuar”, takohemi nesër

para 8 muajve - GazetaBlic

“Jemi të dënuar të bashkëpunojmë, këtë që e ka dashur populli që na ka votuar”. Kështu deklaroi Albin Kurti në emisionin Opinion, në lidhje me një koalicion qeverisës me LDK, pas zgjedhjeve të 6 tetorit....

“Jemi të dënuar, kryeministër do të jem unë, ndryshe…”, Albin Kurti flet për koalicionin me LDK-në

para 8 muajve - Sot News

Albin Kurti foli në lidhje me një koalicion qeverisës me LDK, pas zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas tij posti i kryeministri është i vendosur. Ai tha se do të jetë kryeministër, në të kundërt, Kosova shkon...

ALBIN KURTI: TË “DËNUAR” PËR KOALICION ME LDK, TAKOHEMI NESËR

para 8 muajve - Klan Macedonia

“Jemi të dënuar të bashkëpunojmë, këtë që e ka dashur populli që na ka votuar”. Kështu deklaroi Albin Kurti në emisionin Opinion, në lidhje me një koalicion qeverisës me LDK, pas zgjedhjeve të 6 tetorit....

Kurti: Jemi pajtuar me LDK-në për koalicionin qeverisës

para 8 muajve - Sinjali

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka deklaraur se janë pajtuar në parim me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës. Gjatë një interviste për emisionin “Opinion” me...

Albin Kurti: Të “dënuar” për koalicion me LDK, takohemi nesër

para 8 muajve - Opinion

“Jemi të dënuar të bashkëpunojmë, këtë që e ka dashur populli që na ka votuar”. Kështu deklaroi Albin Kurti në emisionin Opinion, në lidhje me një koalicion qeverisës me LDK, pas zgjedhjeve të 6 tetorit....

Kurti: Në parim, LDK-ja ka pranuar të ketë koalicion

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, tha në “Opinion” se Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar në parim të hyjë në koalicion me ta për krijimin e...

Albin Kurti shpalos objektivat e qeverisë së re, flet edhe për marrëdhëniet me Shqipërinë

para 8 muajve - Java News

Dy partitë politike në Kosovë, Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë dhënë sinjalet e para për tu bashkuar në koalicion. Detajet do të mësohen në ditët në vazhdim, ndërsa këtë të mërkurë kreu...

Kurti: LDK e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin

para 8 muajve - Tetova Sot

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se LDK’ja ka pranuar në parim të bëjë koalicion me të, por se nesër do të diskutojnë më shumë. “Në parim kanë pranuar të kenë koalicion me ne. Do...

Po mirëpritet koalicioni LVV-LDK

para 8 muajve - OraInfo

Koalicioni LVV-LDK po mirëpritet nga analistët e qytetarët. Të enjten do të nisin takimet ndërmjet dy partive që morën më së shumti vota në zgjedhjet që u mbajtën të dielën e kaluar. Kandidati për kryeministër...

Albin Kurti shpalos objektivat e qeverisë së re dhe për marrëdhëniet me Shqipërinë

para 8 muajve - Java News

Dy partitë politike në Kosovë, Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë dhënë sinjalet e para për tu bashkuar në koalicion. Detajet do të mësohen në ditët në vazhdim, ndërsa këtë të mërkurë kreu...

Kurti: Përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë më e rëndësishme sesa afati për arritjen e saj

para 8 muajve - Portalb

Sot, në Ambasadën e re të SHBA-së në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti , dhe anëtari i kryesisë, Glauk Konjufca , u takuan me Ambasadorin Amerikan në Gjermani, Richard A. Grenell...

Kurti fillon negociatat për formimin e qeverisë, nesër takon Mustafën dhe Osmanin

para 8 muajve - KosovaPress

Kurti e ka bërë të ditur këtë gjatë një interviste të zhvilluar për Klanin e Shqipërisë, me të cilin takim fillon negociatat për formimin e qeverisë së vendit, pas zgjedhjeve të mbajtura të dielën e kaluar...

Koalicioni LVV-LDK po mirëpritet nga analistët e qytetarët

para 8 muajve - Koha.net

Të enjten do të nisin takimet ndërmjet dy partive që morën më së shumti vota në zgjedhjet që u mbajtën të dielën e kaluar. Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, është shprehur...

Kurti: LDK e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin

para 8 muajve - Albinfo

Ai thotë se nuk do të diskutohet udhëheqja e Qeverisë Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se LDK’ja ka pranuar në parim të bëjë koalicion me të, por se nesër do të diskutojnë më shumë....

Osmani: Alternativë e vetme – LDK+VV

para 8 muajve - RTV 21

Vjosa Osmani pranon koalicionin qeverisës me Vetëvendosjen Nënkreyetrja e LDK -së Vjosa Osmani ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Osmani tha se në zgjedhjet...

VV e LDK takohen nesër për koalicionin

para 8 muajve - Gazeta Monitor

“Jemi të dënuar të bashkëpunojmë, këtë që e ka dashur populli që na ka votuar”. Kështu deklaroi Albin Kurti në emisionin Opinion, në lidhje me një koalicion qeverisës me LDK, pas zgjedhjeve të 6 tetorit....

Gati qeveria e Kosovës, VV-LDK, Kurti: Vjosa Osmani ministre e Jashtme

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

‘Jemi të dënuar të bashkëpunojmë, këtë që e ka dashur populli që na ka votuar’. Kështu deklaroi Albin Kurti në emisionin Opinion, në lidhje me një koalicion qeverisës me LDK, pas zgjedhjeve të 6 tetorit....

Albin Kurti: Në parim, LDK ka pranuar të ketë koalicion

para 8 muajve - Arbresh

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, tha mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion” se Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar në parim të hyjë në koalicion...

Kurti: LDK e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Mustafën e Osmanin

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se LDK-ja ka pranuar në parim të bëjë koalicion me të, por se nesër do të diskutojnë më shumë. “Në parim kanë pranuar të kenë koalicion me ne. Do...

Kurti: LDK e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin

para 8 muajve - Gazeta e re

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se LDK’ja ka pranuar në parim të bëjë koalicion me të, por se nesër do të diskutojnë më shumë. “Në parim kanë pranuar të kenë koalicion me ne. Do...

Kurti: LDK e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se LDK’ja ka pranuar në parim të bëjë koalicion me të, por se nesër do të diskutojnë më shumë. “Në parim kanë pranuar të kenë koalicion me ne. Do...

Kurti: VV dhe LDK nuk do të jetë martesë e vështirë

para 8 muajve - Periskopi

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti është i bindur se do të ndodh koalicioni LDK-VV, duke thënë se nuk duket si martesë e vështirë, transmeton Periskopi. ‘’Në parim kanë pranuar që do të kenë koalicion me...

Grenell, Kurtit: Mungesa e marrëveshjes me Serbinë pengesë për investime

para 8 muajve - Flaka

Sot, në Ambasadën e re të ShBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe anëtari i kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard A. Grenell dhe...

Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me VV: Nuk ka asnjë alternativë tjetër

para 8 muajve - InfoShqip

Vjosa Osmani, e cila ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, ka pranuar se koalicioni i ri qeverisës në Kosovë do të formohet me Lëvizjen Vetëvendosje. Vetëvendosje u shpall fituese e zgjedhjeve parlamentare...

Biseda mes Albin Kurtit dhe të dërguarit të Trump-it

para 8 muajve - Iliria News

Sot, në Ambasadën e re të ShBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me Ambasadorin Amerikan në Gjermani, z. Richard A. Grenell...

Grenell pas takimit me Kurtin: Mungesa e marrëveshjes Kosovë- Serbi, pengesë e investimeve të huaja

para 8 muajve - Klan Kosova

Në Ambasadën e re të SHBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe anëtari i kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me të dërguarin e presidentit amerikan, Donald Trump, Richard...

Grenell pas takimit me Kurtin: Mungesa e marrëveshjes Kosovë- Serbi, pengesë e investimeve të huaja

para 8 muajve - Medial

Në Ambasadën e re të SHBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe anëtari i kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me të dërguarin e presidentit amerikan, Donald Trump, Richard...

Çfarë thotë VV për takimin e Kurtit me Emisarin e Trump, ky është njoftimi

para 8 muajve - Gazeta Express

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ishte i pari nga liderët e partive që u takua me emisarin special të Presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi. Pas takimit, Lëvizja Vetëvendosje ka dhënë...

‘Zbardhen’ detaje të takimit të Konsett dhe Mustafa: Gjithçka që u folë për Qeverinë e re!

para 8 muajve - GazetaBlic

Pa kaluar as 48 orë pas përfundimit të zgjedhjeve, Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka pasur takime me dy liderët e partive të cilat dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, Albin Kurti...

Takimi i Albin Kurtit me përfaqësuesin e SHBA, zbardhet pika e “nxehtë” e diskutimit

para 8 muajve - BalkanWeb

Përfaqësues Special i presidentit të SHBA-ve, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell po zhvillon një vizitë në Kosovë ku u takua me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe anëtarin e Kryesisë,...

Kurti takon Grenell: Përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë më e rëndësishme se afati kohor

para 8 muajve - Koha Jone

I dërguari i Posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka filluar takimet me krerët e partive politike në Kosovë në ambsadën e SHBA në Prishtinë. I pari që ka takuar Grenell...

Biseda mes Albin Kurtit dhe të dërguarit të Presidentit Trump

para 8 muajve - InfoShqip

Sot, në Ambasadën e re të ShBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me Ambasadorin Amerikan në Gjermani, z. Richard A. Grenell...

Biseda mes Albin Kurtit dhe të dërguarit të Trump-it

para 8 muajve - Ina

Sot, në Ambasadën e re të ShBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me Ambasadorin Amerikan në Gjermani, z. Richard A. Grenell...

Takimi ndërmjet Kurtit e Konjufcës me Kosnettin e Grenellin, u morën vesh për diçka

para 8 muajve - Sinjali

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, bashkë me zyrtarin tjetër të kësaj partie, Glauk Konjufcën sot kanë shkuar në Ambasadën e SHBA-së në Kosovë për t’u takuar me emisarin e Donald Trumpit, Richard...

Osmani: Qeveria e re duhet të përbëhet nga opozita e deridjeshme

para 8 muajve - Portalb

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e mbajtura më 6 tetor në Kosovë, ka thënë përmes një postimi në rrjetin social, Facebook se qeveria e re duhet të...

Kurti e Konjufca takohen me Grenellin e Kosnettin

para 8 muajve - RTV 21

Kurti e Konjufca takohen me diplomatët amerikanë Lëvizja Vetëvendosje me anë të një postimi në faqen e tyre në Facebook kanë bërë të ditur se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe anëtari...

Osmani: Koalicioni LDK-VV ka shumë sfida para vetes

para 8 muajve - Koha.mk

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e mbajtura më 6 tetor në Kosovë, ka thënë përmes një postimi në rrjetin social, Facebook se qeveria e re duhet të...

Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me VV: Nuk ka asnjë alternativë tjetër

para 8 muajve - Top Channel

Vjosa Osmani, e cila ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, ka pranuar se koalicioni i ri qeverisës në Kosovë do të formohet me Lëvizjen Vetëvendosje. Vetëvendosje u shpall fituese e zgjedhjeve parlamentare...

Vjosa Osmani flet për koalicionin me Vetëvendosje, thotë se kanë shumë sfida para vetes

para 8 muajve - Insajderi

Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK’ja...

‘Zbardhen’ detaje të takimit të Konsett dhe Mustafa: Gjithçka që u folë për Qeverinë e re!

para 8 muajve - Infokusi

Pa kaluar as 48 orë pas përfundimit të zgjedhjeve, Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka pasur takime me dy liderët e partive të cilat dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, Albin Kurti...

Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me VV: Nuk ka asnjë alternativë tjetër

para 8 muajve - Aktuale

josa Osmani, e cila ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, ka pranuar se koalicioni i ri qeverisës në Kosovë do të formohet me Lëvizjen Vetëvendosje. Vetëvendosje u shpall fituese e zgjedhjeve parlamentare...

Vjosa Osmani: Alternativa e vetme koalicioni LDK- VV

para 8 muajve - TV21

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja , Vjosa Osmani tha sot se alternativa e vetme për qeverisje është koalicioni LDK- VV. Ajo po ashtu u shpreh se do të jap kontributin e saj pa marrë parasysh se  ku...

Kurti, Grenellit: Përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë më e rëndësishme sesa afati për arritjen e saj

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, janë takuar sot në Ambasadën e ShBA-ve në Prishtinë,  me ambasadorin amerikan në Gjermani, njëherësh i përfaqësuesin...

Ky është qëndrimi i Vjosa Osmanit se kush duhet ta bëjë Qeverinë e re

para 8 muajve - Gazeta Express

Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK’ja...

Vjosa Osmani: Bashkëqeverisje me Vetëvendosjen, kemi shumë sfida përpara

para 8 muajve - Vizion Plus

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani ka deklaruar se është e gatshme që të bashkëqeverisë me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani është shprehur se partia e saj nuk ka asnjë mundësi tjetër...

Grenell flet për marrëveshjen me Serbinë në takimin me Albin Kurtin

para 8 muajve - Infokusi

Sot, Ambasada e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pati dy mysafir interesant. Kryediplomantin amerikan në Gjermani, Richard A. Grenell dhe kandidatin e Vetëvendosjes për shef të qeverisë, i cili...

Takimi i Albin Kurtit me përfaqësuesin e SHBA, zbardhet pika e “nxehtë” e diskutimit

para 8 muajve - Lexo

Përfaqësues Special i presidentit të SHBA-ve, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell po zhvillon një vizitë në Kosovë ku u takua me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe anëtarin e Kryesisë,...

Politikania e dytë me e votuar në Kosovë, Vjosa Osmani: Qeverinë e re do e formojë LDK dhe VV

para 8 muajve - BalkanWeb

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka flur për qeverinë e re të Kosovës. Politikania e dytë më e votuar në Kosovë, tha se qeveria e re duhet të bëhet përmes koalicionit LKD-Vetëvendosje....

Osmani: Bashkëqeverisje me Vetëvendosjen

para 8 muajve - Vizion Plus

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani ka deklaruar se është e gatshme që të bashkëqeverisë me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani është shprehur se partia e saj nuk ka asnjë mundësi tjetër...

Albin Kurti “përçan” rugovistët

para 8 muajve - KDPolitik

Deklarata e sotme e Vjosa Osmanit se, partia rugoviste LDK, duhet të shkojë në koalicion me Albin Kurtin, ishte një hap i guximshëm për krijimin e një koalicioni qeverisës mes dy partive të opozitës së...

Vjosa Osmani shpall vendimin: Në qeverinë e re bashkë me Albin Kurtin

para 8 muajve - KDPolitik

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani ka folur për qeverinë e re të Kosovës, duke theksuar se qeveria e re duhet të bëhet përmes koalicionit LKD-Vetëvendosje. Ajo ka...

Vjosa Osmani i jep fund dilemave: Qeveria e ardhshme duhet të jetë Vetëvendosje-LDK

para 8 muajve - Medial

Nga Vjosa Osmani Të dashur qytetarë të vendit tim, Këtë vjeshtë janë mbushur plot 20 vjet që jam bërë anëtare e LDK-së dhe gati po aq që kam shërbyer në institucionet e Kosovës. Ka qenë rrugë jo e lehtë,...

Osmani: Koalicioni LDK-VV ka shumë sfida para vetes

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e mbajtura më 6 tetor në Kosovë, ka thënë përmes një postimi në rrjetin social, Facebook se qeveria e re duhet të...

Vjosa Osmani: Për mua nuk ka asnjë alternativë koalicioni LDK-VV

para 8 muajve - PortaliOnline

Vjosa Osmani, kandidat e LDK-së për kryeministre të Kosovës sot u është drejtuar qytetarëve e posaqërisht votuesëve të LDK-së, duke potencuar se është e gatshme për një koalicion me LVV-në. Ja adresimi...

Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me VV: Nuk ka asnjë alternativë tjetër

para 8 muajve - Fol

Vjosa Osmani, e cila ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, ka pranuar se koalicioni i ri qeverisës në Kosovë do të formohet me Lëvizjen Vetëvendosje. Vetëvendosje u shpall fituese e zgjedhjeve parlamentare...

Vjosa Osmani: S’ka tjetër alternativë, koalicionin VV-LDK e presin sfida

para 8 muajve - Klan Kosova

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, i është drejtuar qytetarëve përmes një shkrimi në Facebook, me ç’rast falënderoi të gjithë përkrahësit dhe votuesit. Ajo tha se qeveria e re do të përbëhet...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me Albin Kurtin: Do t’i shërbej vendit pavarësisht se ku jam!

para 8 muajve - Standard

Vjosa Osmani përmes një postimi në rrjetet sociale, ka lënë të kuptohet se ka pranuar koalicionin me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtit. Osmani shprehet se ajo do ti shërbejë vendit, pavarësisht ccdo...

Vjosa Osmani flet për koalicionimet: Kjo është alternativa e vetme

para 8 muajve - Ina

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja , Vjosa Osmani tha sot se alternativa e vetme për qeverisje është koalicioni LDK- VV. Ajo po ashtu u shpreh se do të jap kontributin e saj pa marrë parasysh se ku...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Koha.net

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani me anë të një statusi në Facebook ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Duke...

A e pranon Vjosa Osmani koalicionin me Albin Kurtin? Kandidatja e LDK-së për kryeministre merr vendimin e menjëhershëm (Postimi i plotë)

para 8 muajve - Sot News

Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK’ja...

Vjosa Osmani flet për herë të parë pas zgjedhjeve për koalicionin VV-LDK

para 8 muajve - Sinjali

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për herë të parë pas zgjedhjeve, ku sipas rezultateve preliminare të KQZ-së Lëvizja Vetëvendosje është fituese. Në një postim në profilin...

Vjosa Osmani: S’ka tjetër alternativë, koalicionin VV-LDK e presin sfida

para 8 muajve - Medial

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, i është drejtuar qytetarëve përmes një shkrimi në Facebook, me ç’rast falënderoi të gjithë përkrahësit dhe votuesit. Ajo tha se qeveria e re do të përbëhet...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me Albin Kurtin

para 8 muajve - Albeu

Vjosa Osmani ka pranuar sot të bëjë koalicion me Albin Kurtin. Në një shkresë drejtuar të gjithë qytetarëve të Kosovës , ajo tregon se do vazhdojë ti shërbejë Kosovës pavarsisht se ku do jetë. "Për mua...

Vjosa konfirmon koalicionin me Kurtin: Vetëm një interes, ai i qytetarëve të Kosovës

para 8 muajve - Koha Jone

Vjosa Osmani, kandidatja e LDK-së për kryeministre, i është drejtuar qytetarëve përmes një postimi në facebook, duke thënë se qeveria e re do të përbëhet nga koalicioni VV-LDK, për të cilën tha se e presin...

Vjosa Osmani: S’ka tjetër alternativë, koalicion VV-LDK

para 8 muajve - Opinion

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, i është drejtuar qytetarëve përmes një shkrimi në Facebook, ku i falënderon të gjithë përkrahësit dhe votuesit. Ajo shkruan se qeveria e re do të përbëhet...

Vjosa Osmani i thotë “Po” Albin Kurtit: Koalicioni LDK-VV ka shumë sfida para vetes

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kandidatja e LDK-së Vjosa Osmani i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Albin Kurtit për koalicion mes dy partive. Në një shënim në facebook, Osmani është  shprehur se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit...

Vjosa Osmani: Alternativa e vetme koalicioni LDK- VV

para 8 muajve - RTV 21

Osmani thotë se do të punojë për vendin pavarësisht se në cilin post ndodhet Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja , Vjosa Osmani tha sot se alternativa e vetme për qeverisje është koalicioni LDK- VV....

Vjosa Osmani flet për qeverinë e re, tregon kush do të jenë partner të koalcionit

para 8 muajve - OraInfo

Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e ka marrë si të kryer koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje. Në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat u mbajtën më 6 tetor, Lidhja Demokratike e Kosovës...

Vjosa Osmani: Nuk ka asnjë alternativë tjetër, përveç koalicionit me Vetëvendosjen!

para 8 muajve - GazetaBlic

E nominuara për Kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës Vjosa Osmani, konsideron se nuk ka asnjë rrugë tjetër, përveç formimit të qeverisë me Lëvizjen Vetëvendosje. Së bashku me VV-në, Osmani thekson...

‘Zbardhen’ detaje të takimit të Konsett dhe Mustafa: Gjithçka që u folë për Qeverinë e re

para 8 muajve - Bota Press

Pa kaluar as 48 orë pas përfundimit të zgjedhjeve, Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka pasur takime me dy liderët e partive të cilat dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, Albin Kurti...

Kurti, Grenellit: Përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë më e rëndësishmja

para 8 muajve - PortaliOnline

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, janë takuar sot në Ambasadën e ShBA-ve në Prishtinë,  me ambasadorin amerikan në Gjermani, njëherësh i përfaqësuesin...

Kurtit s’i bëhet vonë kur arrihet marrëveshja: Mësohet çfarë i tha Grenellit

para 8 muajve - Bota Press

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes mësohet se në takim me emisarin e dërguar nga Donald Trump, Richard Grenell, i ka thënë këtij të fundit se përmbajtja e marrëveshjes, është më e rëndësishme se afati kohor...

Çfarë thotë VV-ja për takimin e Kurtit me emisarin e Trumpit, ky është njoftimi

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ishte i pari nga liderët e partive që u takua me emisarin special të presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi. Pas takimit, Lëvizja Vetëvendosje ka...

Kurti -Grenell: Sa më shpejtë të krijohet qeveria e re në Kosovë

para 8 muajve - KosovaLive360

Sot, në Ambasadën e re të ShBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, u takuan me ambasadorin Amerikan në Gjermani, Richard A. Grenell...

Grenell në takimin me Kurtin: Mungesa e marrëveshjes me Serbinë, pengesë për investimet e huaja

para 8 muajve - KosovaPress

Në një komunikatë për media, Lëvizja Vetëvendosje bënë të ditur se në këtë takim, Grenell theksoi që mungesa e marrëveshjes së Kosovës me Serbinë është pengesa kryesore e investimeve të huaja në ekonominë...

Çfarë thotë VV-ja për takimin e Kurtit me emisarin e Trumpit, ky është njoftimi

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ishte i pari nga liderët e partive që u takua me emisarin special të presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi. Pas takimit, Lëvizja Vetëvendosje ka...

Çfarë thotë VV-ja për takimin e Kurtit me emisarin e Trumpit, ky është njoftimi

para 8 muajve - 24 ore

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ishte i pari nga liderët e partive që u takua me emisarin special të presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi. Pas takimit, Lëvizja Vetëvendosje ka...

Ambasadori i SHBA takon kryeministrin e ri Albin Kurtin

para 8 muajve - Presheva Jone

Kryetari i Vetëvendosjes, njëherit kryemnistri i ri ne ardhje Albin Kurti, ka takuar ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philipp Kosnett. Në këtë takim, sipas njoftimit nga VV-ja, Kosnetti ka shprehur kënaqësinë...

Çfarë thotë VV për takimin e Kurtit me Emisarin e Trump, ky është njoftimi

para 8 muajve - Bota Press

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ishte i pari nga liderët e partive që u takua me emisarin special të Presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi. Pas takimit, Lëvizja Vetëvendosje ka dhënë...

Kurti, Grenellit: Përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë më e rëndësishme sesa afati për arritjen e saj

para 8 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe anëtari i Kryesisë, Glauk Konjufca, janë takuar sot në Ambasadën e ShBA-ve në Prishtinë,  me ambasadorin amerikan në Gjermani, njëherësh i përfaqësuesin...

A u përplas Kurti me Grenellin në Ambasadë? VV tregon për shkëmbimin e tyre për dialogun

para 8 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi për medie, thotë se ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell uroi këtë parti për rezultatin në zgjedhje. VV njofton se Grenell, ka theksuar rëndësinë e...

Vjosa Osmani: Qeverinë e re do e formojë LDK dhe VV

para 8 muajve - Shenja

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka flur për qeverinë e re të Kosovës. Politikania e dytë më e votuar në Kosovë, tha se qeveria e re duhet të bëhet përmes koalicionit LKD-Vetëvendosje....

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Tetova Sot

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani me anë të një statusi në Facebook ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Duke...

Osmani e pranon: Bashkëqeverisja me Vetëvendosjen, është e vetmja alternativë

para 8 muajve - Fol

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani ka thënë se pranon që të bashkëqeverisin me Lëvizjen Vetëvendosje. Përmes një postimi në Facebook, Osmani ka shkruar se për të nuk ka asnjë...

Vjosa Osmani pranon të bëj koalicion me Albin Kurtin

para 8 muajve - Tetova1

Vjosa Osmani përmes një postimi në rrjetet sociale, ka lënë të kuptohet se ka pranuar koalicionin me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtit. Osmani shprehet se ajo do ti shërbejë vendit, pavarësisht ccdo...

Vjosa Osmani pranon ftesën e Albin Kurtit: Qeveria e re do të përbëhet nga opozita e djeshme

para 8 muajve - Lexo

Kandidatja e LDK-së Vjosa Osmani i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Albin Kurtit për koalicion mes dy partive. Në një shënim në facebook, Osmani është shprehur se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Albinfo

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani me anë të një statusi në Facebook ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Duke...

Vjosa Osmani pranon që Qeveria e Re të drejtohet nga Albin Kurti

para 8 muajve - Infokusi

Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës Vjosa Osmani, e parasheh alternativen e vetme që qeveria e re të formohet nga Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë gje e ka konfirmuar nga një postim...

Ky është qëndrimi i Vjosa Osmanit se kush duhet ta bëjë qeverinë e re

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK-ja...

Propozimi për bashkëqeverisje, Vjosa Osmani i thotë “Po” Albin Kurtit

para 8 muajve - Te Sheshi

Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministre nga LDK, i ka thënë “Po” një partneriteti politik me Albin Kurtin për një qeveri të re të drejtuar nga ky i fundit. Kurti, që në fjalën e parë pas konfirmimit...

Osmani shpreh gatishmerinë për koalicionin me Vetëvendosje

para 8 muajve - KosovaLive360

Vjosa Osmani, kandidatja per kryeministre, ka falënderuar qytetarët për përkrahjen dhe aktivistët e veprimtarët që kurrë nuk reshtën së punuari ta ringrisim LDK-në në një rezultat që nuk e kishte nga viti...

Vjosa Osmani pranon koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Republika

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani me anë të një statusi në Facebook ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Duke...

​Vjosa Osmani pranon koalicionin qeverisës me Vetëvendosjen

para 8 muajve - Gazeta e re

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani me anë të një statusi në Facebook ka pranuar se do të ketë koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Duke...

Vjosa Osmani pranon që Qeveria e Re të drejtohet nga Albin Kurti

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës Vjosa Osmani, e parasheh alternativen e vetme që qeveria e re të formohet nga Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë gje e ka konfirmuar nga një postim...

Vjosa Osmani: S’ka tjetër alternativë, koalicionin VV-LDK e presin sfida

para 8 muajve - Arbresh

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, i është drejtuar qytetarëve përmes një shkrimi në Facebook, me ç’rast falënderoi të gjithë përkrahësit dhe votuesit. Ajo tha se qeveria e re do të përbëhet...

Vjosa Osmani pranon koalicionin qeverisës me Vetëvendosjen

para 8 muajve - KosovaPress

Duke mos përmendur fitoren e kundërshtarit politik Albin Kurti i cili doli fitues në zgjedhjet e 6 tetorit Osmani ka thënë se qytetarët votuan për ndryshim. Në këtë postim ajo ka thënë se me ekipin e saj...

Vjosa Osmani e merr si të kryer koalicionin LDK-VV: Kemi sfida para vetes

para 8 muajve - Fakti Ditor

Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e ka marrë si të kryer koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje. Në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat u mbajtën më 6 tetor, Lidhja Demokratike e Kosovës...

Osmani: Koalicionin LDK-LV e presin shumë sfida

para 8 muajve - Epoka e Re

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani, ka falënderuar votuesit e kësaj partie për mbështetjen që i kanë dhënë në zgjedhjet e 6 tetorit. Me këtë rast, ajo në llogarinë e vet në “Facebook”,...

Vjosa Osmani flet për koalicionin me Vetëvendosje, thotë se kanë shumë sfida para vetes

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK-ja...

Vjosa Osmani e pranon Albin Kurtin për kryeministër: Do të ketë koalicion LDK-VV

para 8 muajve - Periskopi

Vjosa Osmani sapo ka bërë një postim në profilin e saj zyrtar në Facebook, e ku lë të nënkuptohet qartë se e ka pranuar Albin Kurtin për kryeministër. Ajo i është drejtuar qytetarëve të vendit, duke i...

Ky është qëndrimi i Vjosa Osmanit se kush duhet ta bëjë Qeverinë e re

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 9 Tetor – Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje...

Vjosa Osmani: Koalicioni me VV-në, interes i Kosovës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK’ja...

Albin Kurti: Nëse nuk bëhet koalicioni VV-LDK, shkojmë prapë në zgjedhje

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë në KTV ka thënë se takimi me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafen dhe kandidaten për kryeministre, Vjosa Osmani pritet të mbahet të enjten.Ai...

Isa: Me Albinin do të vazhdojmë aty ku e lamë para zgjedhjeve

para 8 muajve - InfoShqip

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka folur lidhur me bashkëpunimin paszgjedhor dhe formimin e koalicionit qeveritar me Lëvizjen Vetëvendosje. Ai këtë e ka shprehur përmes një postimi në facebook ku ka shkruar:...

Kosova nuk është Vetëvendosje

para 8 muajve - Periskopi

Euforia e Vetëvendosjes pas renditjes e para në listën e partive me 0,7 për qind më shumë se LDK, ka prodhuar një klimë izolimi për fituesit e zgjedhjeve në rrugën drejt të qenit fitues të pushtetit. Triumfalizmi...

Kurti: Do të merremi vesh me LDK për bashkëqeverisje, ose zgjedhje të reja

para 8 muajve - Ina

Kryetari dhe kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet...

Kurti paralajmëron takimin e rëndësishëm – tregon kur do të takohen me Mustafën edhe Osmanin

para 8 muajve - Insajderi

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Takimi që po prisnim të gjithë, Kurti: Ja kur mund të takohem me Osmanin dhe Mustafën

para 8 muajve - Top Channel

Albin Kurti me Lëvizjen Vetëvendosje janë shpallur fituesit e zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më datë 6 tetor 2019 në Kosovë. Si partia fituese, ai ka në dorë formimin e qeverisë dhe nuk ka munguar...

Kurti: Nëse nuk bëhet me LDK-në, sërish zgjedhje. Lista serbe në opozitë së bashku me PDK-në

para 8 muajve - Top Channel

I ftuar në KTV, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, është shprehur se mund të ketë një takim ditën e enjte me Vjosa Osmanin dhe Isa Mustafën për të folur për formimin e qeverisë së ardhshme....

Kurti: Nëse nuk bëhet me LDK-në, sërish zgjedhje. Lista serbe në opozitë sëbashku me LDK-në

para 8 muajve - Top Channel

I ftuar në KTV, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, është shprehur se mund të ketë një takim ditën e enjte me Vjosa Osmanin dhe Isa Mustafën për të folur për formimin e qeverisë së ardhshme....

Kurti: Është e dhunshme nëse dikush provon ta çojë LDK’në me dikë tjetër

para 8 muajve - Gazeta Express

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, që sipas rezultateve preliminare, i ka fituar zgjedhjet parlamentare, Albin Kurti thotë se do të vazhdojë bisedimet me LDK’në për ta krijuar Qeverinë. Sipas tij, secili...

Takimi që po prisnim të gjithë, Kurti: Ja kur do të takohem me Vjosën dhe Mustafën

para 8 muajve - Top Channel

Albin Kurti me Lëvizjen Vetëvendosje janë shpallur fituesit e zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më datë 6 tetor 2019 në Kosovë. Si partia fituese, ai ka në dorë formimin e qeverisë dhe nuk ka munguar...

Albin Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

para 8 muajve - Gazeta Express

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Albin Kurti tregon se kur do të takohet me LDK’në

para 8 muajve - Gazeta Express

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Deklarata e fortë e Kurtit: Nëse s’ka koalicion me LDK, Kosova shkon sërish në zgjedhje

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, i cili u vetëshpall kryeministër, deklaroi se nëse nuk bëhet koalicion me LDK-në, Kosova shkon sërish në zgjedhje. Sipas tij, secili version dhe përpjekje tjetër për...

Mustafa paralajmëron takim me Kurtin rreth mundësive të bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Opinion

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, paralajmëroi se këto ditë do të takohet me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për të diskutuar mundësitë e bashkëqeverisjes. Në bazë...

Kurti: Me LDK-në kemi biseduar për bashkëqeverisje, s’ka pasur kundërshtime

para 8 muajve - Alsat-M

Kandidati i VV-së për kryeministër, Albin Kurti, në intervistën për Kohavizionin, ka thënë se me LDK-në janë pajtuar paraprakisht që të ketë reforma në disa sektorë. Njëri nga ta është ai i drejtësisë,...

Kurti: Të enjten pritet të takohemi me Mustafën e Osmanin

para 8 muajve - Alsat-M

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Kohavisionin, ka folur për herë të parë pas përfundimit të numërimit të rezultateve nga KQZ-ja. I pyetur nëse mund të ketë ndryshim...

Zgjedhjet në Kosovë/ Mustafa paralajmëron takim me Kurtin

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, paralajmëroi se këto ditë do të takohet me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për të diskutuar mundësitë e bashkëqeverisjes. Në bazë...

Albin Kurti: Qeveri me LDK ose sërish në zgjedhje, idetë e tjera sjellin luftë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje që fitoi zgjedhjet parlamentare të së dielës në Kosovë thotë se do të vazhdojë bisedimet me LDK-në për të krijuar qeverinë. Sipas tij, secili variant apo përpjekje tjetër...

Kosnett takohet edhe me Mustafën – diskutojnë për procesin e zgjedhjeve

para 8 muajve - Insajderi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Philip Kosnett është takuar gjatë ditës së sotme edhe me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafën. Përmes një komunikate për...

Albin Kurti: Nëse nuk realizohet koalicioni me LDK, përsëriten zgjedhjet

para 8 muajve - Opinion

Ditën e diel Kosova zhvilloi zgjedhjet e parakohshme, ku fituese doli Lëvizja Vetëvendosja me kandidat për kryeministër Albin Kurti. Teksa kanë kaluar dy ditë, Kurti ende nuk e ka krijuar koalicionin paszgjedhor...

Mustafa: Pas numërimit të të gjitha votave do të bisedojë me Kurtin

para 8 muajve - Insajderi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë sot se gjatë ditëve të ardhshme, së bashku me kandidaten për kryeministre, Vjosa Osmanin, do të takohen me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,...

Albin Kurti: Nëse nuk biem dakort me LDK, prapë në zgjedhje

para 8 muajve - Koha Jone

Në Kosovë zgjedhjet shkuan shumë mirë, por situata paszgjedhore nuk duket optimiste. I ftuar në KTV, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, është shprehur se mund të ketë një takim ditën e enjte...

Albin Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

para 8 muajve - Aktuale

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Ambasadori Kosnett takohet me udhëheqësin e LDK-së

para 8 muajve - Koha.mk

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, diskutuan të martën për zgjedhjet parlamentare që u mbajtën më 6 tetor në Kosovë....

Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

para 8 muajve - Koha Jone

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Koalicioni qeveisës, Kurti: Ja kur do të takohem me Vjosën

para 8 muajve - Koha Jone

Lëvizja Vetëvendosje doli fituese e zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më datë 6 tetor në Kosovë. Si partia fituese, ka në dorë formimin e qeverisë dhe nuk ka munguar edhe ftesa publike për Vjosa Osmanin...

Mustafa paralajmëron takim me Kurtin rreth mundësive të bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, paralajmëroi se këto ditë do të takohet me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për të diskutuar mundësitë e bashkëqeverisjes. Në bazë...

Albin Kurti: Të enjten takohem me Vjosën dhe Mustafën

para 8 muajve - Gazeta Tema

Albin Kurti me Lëvizjen Vetëvendosje janë shpallur fituesit e zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më datë 6 tetor 2019 në Kosovë. Si partia fituese, ai ka në dorë formimin e qeverisë dhe nuk ka munguar...

Kurti: Ose koalicion me LDK-në ose sërish në zgjedhje

para 8 muajve - GazetaBlic

Albin Kurti nga Vetëvendosje, dy ditë pas fitores së zgjedhjeve ka thënë se opcion të vetëm e sheh krijimin e Qeverisë me LDK-në. Kurti ka thënë se ose do të merren vesh me LDK-në, ose do të shkojnë prap...

Ambasadori Kosnett takohet me kryetarin e LDK-së

para 8 muajve - Alsat-M

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, diskutuan të martën për zgjedhjet parlamentare që u mbajtën më 6 tetor në Kosovë....

Albin Kurti tregon se kur do të takohet me LDK’në

para 8 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Albin Kurti flet për mundësinë e zgjdhjeve të reja

para 8 muajve - Sinjali

Fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti, ka folur për koalicionin e mundshëm paszgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ai në një intervistë për KTV-në tha se nëse LDK nuk dëshiron koalicion...

Kurti: Të enjten pritet të takohemi me Mustafën e Osmanin

para 8 muajve - Koha.net

20:22 Kandidati i VV-së për kryeministër, Albin Kurti, në intervistën me Agron Bajramin, ka thënë se me LDK-në janë pajtuar paraprakisht që të ketë reforma në disa sektorë. Njëri nga ta është ai i drejtësisë,...

Isa Mustafa bashkë me Vjosa Osmanin paralajmëron takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka refuzuar ta njohë Lëvizjen...

Mustafa paralajmëron takim me Kurtin rreth mundësive të bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, paralajmëroi se këto ditë do të takohet me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për të diskutuar mundësitë e bashkëqeverisjes. Në bazë...

Pas Kurtit, Ambasadori Amerikan takon edhe Isa Mustafën

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas takimit me Albin Kurtin, kreu i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën, me të cilin kanë diskutuar për procesin zgjedhor, dialogun e tema tjera,...

Kryetari Mustafa takohet me Ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - Top Channel

Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019. Kryetari Mustafa...

Vetvendosja dhe vetndjerja në pushtet

para 8 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Euforia e Vetevendosjes pas renditjes e para në listën e partive me 0,7 për qind më shumë se LDK, ka prodhuar një klimë izolimi për fituesit e zgjedhjeve në rrugën drejt të qenit fitues të pushtetit....

Isa Mustafa paralajmëron takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - RTV 21

Mustafa: Do të vazhdojmë aty ku e kemi lënë Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur se këto ditë së bashku me kandidaten e tyre për kryeministre, Vjosa Osmanin, do...

Mustafa u takua me Ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - RTV 21

U diskutua për procesin zgjedhor Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në zgjedhjet...

Pas Kurtit, Ambasadori Amerikan takon edhe Isa Mustafën

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas takimit me Albin Kurtin, kreu i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën, me të cilin kanë diskutuar për procesin zgjedhor, dialogun e tema tjera,...

Albin Kurti: Qeveri me LDK ose sërish në zgjedhje, idetë e tjera sjellin luftë

para 8 muajve - KDPolitik

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje që fitoi zgjedhjet parlamentare të së dielës në Kosovë thotë se do të vazhdojë bisedimet me LDK-në për të krijuar qeverinë. Sipas tij, secili variant apo përpjekje tjetër...

Mustafa: Do të takohem me Kurtin për të parë mundësinë e bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa , tha se LDK ka marr përkrahje të gjerë nga qytetarët duke u ndëshkuar ata që kanë keqqeverisur, transmeton KlanKosova . Mustafa theksoi se gara mes...

Mustafa: Do të takohem me Kurtin për të parë mundësinë e bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se LDK ka marr përkrahje të gjerë nga qytetarët duke u ndëshkuar ata që kanë keqqeverisur. Mustafa theksoi se gara mes Lidhjes Demokratike dhe...

VV dhe LDK drejt akordit? Isa Mustafa: Do takohemi me Albin Kurtin për të vlerësuar mundësitë e bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Gazeta Tema

Isa Mustafa, kreu i LDK-së, partia e dytë në zgjedhjet parlamentare të Kosovës, pas Vetëvendosjes, është shprehur se këto ditë do të takohet me kreun e kësaj partie Albin Kurti për të vlerësuar procesin...

Isa Mustafa u takua me ambasadorin amerikan Philip Kosnett, diskutuan për procesin zgjedhor

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sot është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019, transmeton Klan...

Mustafa: Do të takohem me Kurtin për të parë mundësinë e bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Medial

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se LDK ka marr përkrahje të gjerë nga qytetarët duke u ndëshkuar ata që kanë keqqeverisur. Mustafa theksoi se gara mes Lidhjes Demokratike dhe...

Mustafa refuzon të urojë Vetëvendosjen, por paralajmëron takim më Kurtin

para 8 muajve - Albeu

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa , është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka refuzuar ta njohë Lëvizjen...

Musataf paralajmëron takim me Kurtin për të formuar qeverinë

para 8 muajve - Medial

18:58 | 8 Tetor 2019 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka...

Mustafa paralajmëron takim me Kurtin

para 8 muajve - OraInfo

Isa Mustafa ka paralajëruar se do të takohet me Albin Kurtin. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve...

Kosovë/ Ambasadori i SHBA takon kryetarin e LDK-së

para 8 muajve - Opinion

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, diskutuan të martën për zgjedhjet parlamentare që u mbajtën më 6 tetor në Kosovë....

Isa: Me Albini do të vazhdojmë aty ku e lamë para zgjedhjeve

para 8 muajve - Ina

Qytetarë të nderuar Në zgjedhjet e 6 tetorit LDK mori përkrahje të gjerë nga qytetarët tanë. Qytetarët ndëshkuan ata që qeverisën keq. Në një garë tepër të ngushtë, 50:50, fituesi, LDK apo VV, do të dihet...

Albin Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

para 8 muajve - Tetova Sot

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Isa Mustafa nuk e uron Albin Kurtin, thotë se nuk dihet ende fituesi i zgjedhjeve

para 8 muajve - OraInfo

Me 6 tetor në Kosovë janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar pas rezultatit të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën të dielën në Kosovë. Përmes një postimi në...

Isa Mustafa paralajmëron takim me Albin Kurtin: Do të vazhdojmë aty ku e kemi lënë

para 8 muajve - Sinjali

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar takim të ri mes tij, Vjosa Osmanit dhe kryetari të Vetëvendosjes, Albin Kurtit. Përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook,...

Kosnett takoi edhe udhëheqësin e LDK-së, Isa Mustafa

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, diskutuan të martën për zgjedhjet parlamentare që u mbajtën më 6 tetor në Kosovë....

Ambasadori Amerikan takon edhe Isa Mustafën, diskutojnë për këto çështje

para 8 muajve - OraInfo

Tashmë është vendosur kush do të jetë në krye të Qeverisë. Pas takimit me Albin Kurtin, kreu i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën, me të cilin...

Albin Kurti tregon kur do të takohet me LDK-në

para 8 muajve - InfoShqip

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Kurti e Mustafa, gati takimi për qeverinë e re: sërish në zgjedhje nëse nuk ka pakt

para 8 muajve - Te Sheshi

LDK e VV kanë dhënë sinjalet e para të gadishmërisë për t’u takuar e biseduar për krijimin e një qeverie të përbashkët, sigurisht me Albin Kurtin kryeministër. Kanë qenë pikërisht liderët përkatës, Mustafa...

Mustafa: Me Kurtin do të vazhdojmë aty ku e lamë para zgjedhjeve

para 8 muajve - Koha.net

Isa Mustafa, kryetar i LDK-së, ka thënë se këto ditë do të takohet me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, për të diskutuar për mundësitë e bashkëqeverisjes. Pas numërimit të plotë të votave të rregullta,...

Isa Mustafa konfirmon se do të ketë takim mes tij, Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar një takim mes tij, kandidates për kryeministre, Vjosa Osmani dhe kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shkruan Gazeta...

Albin Kurti: Nëse nuk bëhet koalicioni VV-LDK, shkojmë prapë në zgjedhje

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë në KTV ka thënë se takimi me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafen dhe kandidaten për kryeministre, Vjosa Osmani pritet të mbahet të enjten.Ai...

Kosnett takoi Mustafën, ja çka u bisedua në takim

para 8 muajve - Sinjali

Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019, njofton LDK, transmeton...

Pas Kurtit, Kosnett i shkon në zyre edhe Vjosa Osmanit e Isa Mustafës

para 8 muajve - Medial

18:18 | 8 Tetor 2019 Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale...

Isa Mustafa u takua me ambasadorin amerikan Philip Kosnett, diskutuan për procesin zgjedhor

para 8 muajve - Medial

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sot është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019, transmeton Klan...

Kurti: Me LDK-në kemi biseduar për bashkëqeverisje, s’ka pasur kundërshtime

para 8 muajve - Lajm

Kandidati i VV-së për kryeministër, Albin Kurti, në intervistën për Kohavizionin, ka thënë se me LDK-në janë pajtuar paraprakisht që të ketë reforma në disa sektorë. Njëri nga ta është ai i drejtësisë,...

Pas Kurtit, Kosnetti takon edhe Mustafën

para 8 muajve - GazetaBlic

Pas takimit me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti, ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa. Sipas njoftimit nga LDK-ja, gjatë takimit u diskutua për...

Pas Kurtit, Kosnetti takon edhe Mustafën

para 8 muajve - Koha.net

Pas takimit me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti , ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa. Sipas njoftimit nga LDK-ja, gjatë takimit u diskutua...

Kurti: Të enjten pritet të takohemi me Mustafën e Osmanin

para 8 muajve - Lajm

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Kohavisionin, ka folur për herë të parë pas përfundimit të numërimit të rezultateve nga KQZ-ja. I pyetur nëse mund të ketë ndryshim...

Albin Kurti tregon se kur do të takohet me LDK’në

para 8 muajve - Infokusi

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Kurti në takim me Kosnettin: Do të jem kryeministër për të gjithë qytetarët

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti , tha të martën se “do të jetë kryeministër për të gjithë qytetarët e Kosovës”, transmeton REL . Kurti i bëri komentet në një takim me ambasadorin e Shteteve...

Vetëvendosja dhe vetëndjerja në pushtet

para 8 muajve - Lexo

Nga Mero Baze Euforia e Vetëvendosjes pas renditjes e para në listën e partive me 0,7 për qind më shumë se LDK, ka prodhuar një klimë izolimi për fituesit e zgjedhjeve në rrugën drejt të qenit fitues të...

Mustafa: Bashkë me Vjosën do ta takojmë Kurtin – do të bisedojmë për bashkëqeverisje

para 8 muajve - Shenja

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se bashkë me kandidaten e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmanin,  këto ditë do të takohen me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,...

Pas takimit me Albin Kurtin, Ambasadori amerikan takon edhe Isa Mustafën

para 8 muajve - Shenja

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Philip Kosnett është takuar gjatë ditës së sotme edhe me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafën. Përmes një komunikate për...

Isa Mustafa bashkë me Vjosa Osmanin paralajmëron takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka refuzuar ta njohë Lëvizjen...

Ambasadori Kosnett takohet me udhëheqësin e LDK-së

para 8 muajve - Lajm

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, diskutuan të martën për zgjedhjet parlamentare që u mbajtën më 6 tetor në Kosovë....

Mustafa thotë se do të takohet me Kurtin për të diskutuar bashkëqeverisjen

para 8 muajve - Flaka

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka paralajmëruar se do të takohet me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, për të diskutaur mundësinë e bashkëqeverisjes. Ai përmes një statusi në Facebook, ka thënë se...

Albin Kurti pas takimit me ambasadorin e SHBA: Prioriteti kryesor, dialogu me serbët e Kosovës!!!

para 8 muajve - Standard

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili fitoi zgjedhjet parlamentare në Kosovë ka zhvilluar sot një takim miqësor me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Sipas një komunikate për mediat, mësohet...

Kurti takohet me ambasadorin amerikan – Flasin për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Insajderi

Fituesi i zgjedhjeve paralamentare të 6 tetorit, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin e Vetëvendosjes, Besnik Bislimi, kanë pritur në takim Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett. Nëpërmjet...

Ambasadori amerikan te ‘Vetëvendosja’, Kurti: Për dialogun me Serbinë s’kemi pse nxitohemi

para 8 muajve - Top Channel

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett ka qenë sot në selinë e Lëvizjes e Vetëvendosje për t’u takuar me Albin Kurtin, i cili është edhe kandidat për kryeministër. Në takimin me ambasadorin...

Lajmi i Fundit: Ambasadori amerikan shkon në Vetëvendosje takon Albin Kurtin

para 8 muajve - Gazeta Express

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti dy ditë pasi partia e tij doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett, raporton Gazeta Express. Në një komunikatë...

Pas Kurtit, ambasadori amerikan takon edhe Mustafën, flasin për sfidat që e presin Kosovën

para 8 muajve - Infokusi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, me të cilin ka biseduar për procesin zgjedhor në zgjedhjet nacionale 2019. Në takimin e sotëm Mustafa i ka...

Pas takimit me ambasadorin amerikan Kosnett, Mustafa paralajmëron takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - Infokusi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, gjatë ditës bashkë me nënkryetarët Agim Veliu, Lutfi Hazirin, anëtaren e kryesisë Vlora Dumoshin e kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmanin, janë takuar me...

Isa Mustafa: Akoma nuk dihet fituesi, do të bisedojmë me Kurtin por do ta shohim edhe interesin e LDK-së

para 8 muajve - InfoShqip

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa, ka thënë se më 6 tetor, partia e tij mori përkrahje të gjerë nga qytetarët. Ai ka thënë se ‘fituesi i këtyre zgjedhjeve do të dihet përfundimisht pasi të përfundojë numërimi...

Kurti: Ose koalicion me LDK-në ose sërish në zgjedhje

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 8 Tetor – Albin Kurti nga Vetëvendosje, dy ditë pas fitores së zgjedhjeve ka thënë se opcion të vetëm e sheh krijimin e Qeverisë me LDK-në.Kurti ka thënë se ose do të merren vesh me LDK-në, ose...

Lajmi i fundit: Ambasadori amerikan shkon në Vetëvendosje, e takon Albin Kurtin

para 8 muajve - Iliria News

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett, raporton Gazeta Express. Në...

Albin Kurti takon ambasadorin e SHBA, Philip Kosnett, ja çfarë biseduan

para 8 muajve - BalkanWeb

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një komunikatë drejtuar...

Kurti takon ambasadorin e SHBA: Do të jem kryeministër për të gjithë

para 8 muajve - Opinion

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti  u shpreh gjatë një takimi me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett  “do të jetë kryeministër për të gjithë qytetarët e Kosovës”. Sipas...

Kurti: Ose koalicion me LDK’në ose sërish në zgjedhje

para 8 muajve - Periskopi

Albin Kurti nga Vetëvendosje, dy ditë pas fitores së zgjedhjeve ka thënë se opcion të vetëm e sheh krijimin e Qeverisë me LDK’në, transmeton Periskopi. Kurti ka thënë se ose do të merren vesh me LDK’në,...

Kurti pas takimit me ambasadorin e SHBA: Dialogu fillon me serbët e Kosovës

para 8 muajve - Koha Jone

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili fitoi zgjedhjet parlamentare në Kosovë ka zhvilluar sot një takim miqësor me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Sipas një komunikate për mediat, mësohet...

Albin Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

para 8 muajve - Bota Press

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit për Kuvendin e Kosovës,...

Kurti, Kosnett-it: Do të jem kryeministër për të gjithë

para 8 muajve - Klan Kosova

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett u takua me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti. Nga Vetëvendosje kanë bërë të ditur se Kosnett shprehu kënaqësinë e tij për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor,...

Albin Kurti takon ambasadorin e SHBA, Philip Kosnett, ja çfarë biseduan

para 8 muajve - Koha Jone

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një komunikatë drejtuar...

Mustafa: Bashkë me Vjosen do ta takojmë Kurtin

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka bërë me dije se bashkë me kandidaten e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, do ta takoj liderin e Lëvizjes  Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili i ka fituar zgjedhjet e...

Kurti: Ja kur do të takohem me Vjosa Osmanin dhe Isa Mustafën

para 8 muajve - Periskopi

Albin Kurti nga VV-ja tashmë edhe si fituese  në këto zgjedhje në intervistën e tij në KTV tha se ka kontaktuar dje kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën dhe me kandidaten e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmanin,...

Kurti në takim me Kosnettin: Do të jem kryeministër për të gjithë qytetarët

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvenodsje, Albin Kurti, tha të martën se "do të jetë kryeministër për të gjithë qytetarët e Kosovës". Kurti i bëri komentet në një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në...

Kurti, Kosnett-it: Do të jem kryeministër për të gjithë

para 8 muajve - Medial

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett u takua me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti. Nga Vetëvendosje kanë bërë të ditur se Kosnett shprehu kënaqësinë e tij për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor,...

Kosnett shkon te Vetëvendosje, takon Albin Kurtin

para 8 muajve - Albeu

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dy ditë pasi partia e tij doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett . Në një komunikatë drejtuar...

Nis takimet e para si kryeministër, Albin Kurti takon ambasadorin amerikan, zbardhet çfarë u bisedua për dialogun Serbi-Kosovë

para 8 muajve - Sot News

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy ditësh doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një deklaratë drejtuar...

Thanë se Amerika nuk e dëshiron Vetëvendosjen, sot ambasadori Kosnett vizitoi Albin Kurtin

para 8 muajve - InfoShqip

Të gjithë zërat se Vetëvendosja është anti-amerikane dhe se Amerika nuk i dëshiron, e hodhi poshtë sot ambasadori i SHBA-vë në Kosovë, Phillp Kossnet, ku ka shkuar në zyret e Vetëvendosjes për ta uruar...

Kosnett i shkon në zyrë Kurtit

para 8 muajve - RTV 21

Takohet Kurti dhe Kosnett Kurti: Në muajin e parë nevojitet takim me Borellin Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett sot është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti në zyrat...

Ambasadori Kosnett takoi kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 tetor 2019 – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka takuar sot kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Në takim kanë qenë të pranishëm...

Ambasadori Kosnett në takim me Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur në takim sot Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi thuhet të jetë diskutuar për procesin zgjedhor të së dielës. Mustafa ka shprehur...

Ambasadori amerikan shkon në selinë e VV-së, takohet me Kurtin

para 8 muajve - Sinjali

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka shkuar në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, ku është takuar me kryetarin e kësaj partie, Albin Kurtin. Takimin Kosnett-Kurti...

Ambasadori amerikan i shkon në ‘konak’ Albin Kurtit, zbulohet çka kërkoi nga ai

para 8 muajve - OraInfo

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka takuar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Sipas kumtesës së VV’së, Kosnett ka uruar mbarëvajtjen e procesit zgjedhor ndërkohë ka kërkuar përparim...

Lajmërohet Isa Mustafa, flet për koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Fakti Ditor

Uebfaqja e KQZ-së ka bërë të ditur sot se janë numëruar 100 për qind të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit. E bazuar në rezultatet përfundimtare Vetëvendosje prin me 25.48 për qind të votave...

Kosnett shkon në Vetëvendosje, takon Albin Kurtin

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dy ditë pasi partia e tij doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një komunikatë drejtuar...

Kurti takohet me Kosnettin, ia tregon planin për dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Koha.net

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philipp Kosnett, në kohën kur numërimi i votave të zgjedhjeve të 6 tetorit po shkon drejt fundit e VV-ja po i afrohet fitores....

Isa Mustafa: Me VV-në bisedojmë për koalicion vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk ka marrë ndonjë ftesë nga Lëvizja Vetëvendosje, ani pse kreu i VV-së Albin Kurti që në natën e shpalljes së rezultateve deklaroi se do të flasë me krerët e LDK-së...

Mustafa: Bashkë me Vjosën do ta takojmë Kurtin – do të bisedojmë për bashkëqeverisje

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se bashkë me kandidaten e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmanin,  këto ditë do të takohen me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,...

Isa Mustafa bashkë me Vjosa Osmanin paralajmëron takim me Albin Kurtin

para 8 muajve - Bota Press

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka refuzuar ta njohë Lëvizjen...

Mustafa: Pas numërimit të votave, do të takohemi me Kurtin

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se në ditët në vazhdim do të takohet me zyrtarët e Vetëvendosjes për të diskutuar rreth një mundësie për bashkëqeverisje. Nëpërmes një postimi...

Mustafa për Express: Bisedimet për koalicion me VV’në vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Gazeta Express

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK’ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk...

Musataf paralajmëron takim me Kurtin për të formuar qeverinë

para 8 muajve - Arbresh

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar përsëri, pas përfundimit të numërimit preliminar të votave të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Ai ka refuzuar ta njohë Lëvizjen...

Mustafa: Do të takohem me Kurtin për të parë mundësinë e bashkëqeverisjes

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se LDK ka marr përkrahje të gjerë nga qytetarët duke u ndëshkuar ata që kanë keqqeverisur. Mustafa theksoi se gara mes Lidhjes Demokratike dhe...

Mustafa: Do të takohemi me Kurtin, pas numërimit të votave

para 8 muajve - Ekonomia Online

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se në ditët në vazhdim do të takohet me zyrtarët e Vetëvendosjes për të diskutuar rreth një mundësie për bashkëqeverisje.. Mustafa ka thënë këto ditë, së bashku me...

Mustafa: Bashkë me Vjosen do ta takojmë Kurtin

para 8 muajve - Epoka e Re

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka bërë me dije se bashkë me kandidaten e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, do ta takoj liderin e Lëvizjes  Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili i ka fituar zgjedhjet e...

Mustafa takohet me ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sot është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019. Kryetari Mustafa...

Lajmërohet Isa Mustafa, flet për koalicionin me VV-në

para 8 muajve - Gazeta Observer

Uebfaqja e KQZ-së ka bërë të ditur sot se janë numëruar 100 për qind të votave të rregullta nga zgjedhjet e 6 tetorit. E bazuar në rezultatet përfundimtare Vetëvendosje prin me 25.48 për qind të votave...

Pas Kurtit, Ambasadori Amerikan takon edhe Isa Mustafën

para 8 muajve - Fakti Ditor

Pas takimit me Albin Kurtin, kreu i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Philip Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën, me të cilin kanë diskutuar për procesin zgjedhor, dialogun e tema tjera,...

Mustafa: Fituesi ende nuk dihet, do të bisedojmë me Kurtin por do ta këqyrim edhe interesin e LDK’së

para 8 muajve - Periskopi

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa, ka thënë se më 6 tetor, partia e tij mori përkrahje të gjerë nga qytetarët. Ai ka thënë se ‘fituesi i këtyre zgjedhjeve do të dihet përfundimisht pasi të përfundojë numërimi...

Kosnett takon Mustafën: Pret përparim në dialog dhe marrëveshje me Serbinë

para 8 muajve - Periskopi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Në këtë  takim është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019. Ai është shprehur i kënaqur...

Kosnett viziton edhe LDK-në, pret përparim në dialogun me Serbinë drejt arritjes së një marrëveshjeje

para 8 muajve - Ekonomia Online

Pas Vetëvendosjes, ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka vizituar sot Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila doli e dyta në zgjedhjet e së dielës. Kosnett është pritur nga kryetari i LDK-së,...

Mustafa takohet me ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - Epoka e Re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është takuar të martën me ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor të së dielës. Me këtë rast kryetari Mustafa...

Kryetari Mustafa takohet me Ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 8 Tetor – Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale...

Pas Kurtit, Kosnett i shkon në zyre edhe Vjosa Osmanit e Isa Mustafës

para 8 muajve - Arbresh

Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019. Mustafa shprehu...

Thanë se Amerika nuk e dëshiron Vetëvendosjen, sot ambasadori Kosnett vizitoi Albin Kurtin

para 8 muajve - Fol

Të gjithë zërat se Vetëvendosja është anti-amerikane dhe se Amerika nuk i dëshiron, e hodhi poshtë sot ambasadori i SHBA-vë në Kosovë, Phillp Kossnet, ku ka shkuar në zyret e Vetëvendosjes për ta uruar...

Isa Mustafa takohet me Ambasadorin Kosnett

para 8 muajve - Ekonomia Online

Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për procesin zgjedhor në Zgjedhjet nacionale 2019. Mustafa shprehu...

Koalicioni me Albin Kurtin, Isa Mustafa tregon kushtin për bisedime

para 8 muajve - Albeu

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK-ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk...

Koalicion qeveritar me Lëvizjen Vetëvendosja, Isa Mustafa tregon kushtin për t’u ulur në tavolinë me Albin Kurtin

para 8 muajve - Sot News

Zgjedhjet në Kosovë shënuan një kulturë të lartë demokratike dhe deri më tani janë duartrokitur nga të gjithë. Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare...

Ambasadori amerikan te ‘Vetëvendosja’, Kurti: Për dialogun me Serbinë s’kemi pse nxitohemi

para 8 muajve - Shenja

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett ka qenë sot në selinë e Lëvizjes e Vetëvendosje për t’u takuar me Albin Kurtin, i cili është edhe kandidat për kryeministër. Në takimin me ambasadorin...

Kurti takohet me ambasadorin amerikan: “Do të jem kryeministër i të gjithëve”

para 8 muajve - PortaliOnline

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një komunikatë drejtuar...

Lajmi i Fundit: Ambasadori amerikan shkon në Vetëvendosje takon Albin Kurtin

para 8 muajve - Infokusi

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti dy ditë pasi partia e tij doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Në një komunikatë drejtuar mediave,...

Ambasadori amerikan Philip Kosnett takohet me Albin Kurtin

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 tetor 2019 – Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur sot në selinë e partisë, ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett. Lëvizja Vetëvendosje, në një komunikatë për medie,...

Ambasadori amerikan i shkon në zyrë Albin Kurtit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka vizituar sot selinë e Lëvizjes Vetëvendosje, ku u prit nga kryetari i saj, i cili doli fitues i zgjedhjeve para dy ditësh. VV-ja ka njoftuar për një takim...

Kurti takon ambasadorin Kosnett, i siguron se do të jetë kryeministër i të gjithëve

para 8 muajve - Fol

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka zhvilluar sot takim me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Përmes një njoftimi për media, është thënë se ky ishte një takim miqësor, ku ambasadori Kosnett...

Lajmi i fundit: Ambasadori amerikan shkon në Vetëvendosje, e takon Albin Kurtin

para 8 muajve - 24 ore

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Philip Kosnett, raporton Gazeta Express. Në...

Ambasadori i SHBA-ve viziton Albin Kurtin pas fitores

para 8 muajve - in7

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, shkëlqesinë e tij, z.Philip S. Kosnett, shoqëruar nga këshilltarja...

Kurti-Kosnett, interesim për takime të mëtutjeshme

para 8 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett, shoqëruar nga këshilltarja politike, Jessica...

Kurti takon Kosnett: Do të jem kryeministër për të gjithë qytetarët e Kosovës

para 8 muajve - KosovaPress

Ambasadori Kosnett shprehu kënaqësinë e tij për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, pjesëmarrjen e lartë të qytetarëve dhe uroi Kurtin për një fushatë që adresoi shqetësimet e votuesve. Ai tregoi interesim...

Kurti takon ambasadorin e SHBA-së në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, shkëlqesinë e tij, z.Philip S. Kosnett, shoqëruar nga këshilltarja...

Kurti takon Kosnett: Do të jem kryeministër për të gjithë qytetarët e Kosovës

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett, shoqëruar nga këshilltarja politike, Jessica...

Ambasadori amerikan takohet me Albin Kurtin

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ambasadori amerikan në Kosovë Philip Kosnett, ka vizituar Albin Kurtin dy ditë pas zgjedhjeve, transmeton Gazeta Observer. Siç ka njoftuar LVV përmes një komunikate për media, në këtë takim Kosnett shprehu...

Kurti, ambasadorit amerikan: Do të jem kryeministër i të gjithë qytetarët të Kosovës

para 8 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi kanë pritur në takim ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip S. Kosnett, i cili ka qenë i shoqëruar nga këshilltarja...

Kosnett ia thotë ndër sy Albin Kurtit: Përparoje dialogun, bëj marrëveshje me Serbinë

para 8 muajve - Periskopi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka takuar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Sipas kumtesës së VV’së, Kosnett ka uruar mbarëvajtjen e procesit zgjedhor ndërkohë ka kërkuar përparim...

Albin Kurti pret në takim Ambasadorin e ShBA-së Philip Kosnett

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim Ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, shkëlqesinë e tij, Philip S. Kosnett, shoqëruar nga këshilltarja...

Fitoren e Kurtit e solli pjesëmarrja e madhe e votuesve të rinj

para 8 muajve - Epoka e Re

Analisti politik Shkelzen Maliqi rezultatin e zgjedhjeve të përgjithshme të 6 tetorit e ka vlerësuar befasues. Ai ka treguar për faktorët që kanë ndikuar në këto rezultate të zgjedhjeve. Në këtë intervistë...

Mustafa: Bisedimet për koalicion me LV-në vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Epoka e Re

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK-ja e Isa Mustafës ka dalë e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk janë...

Hapat drejt formimit të Qeverisë së re

para 8 muajve - Medial

09:30 | 8 Tetor 2019 Dy partitë opozitare në legjislaturën e kaluar, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë pranë ngjitjes së rrugës drejt formimit të Qeverisë së re. Kjo pasi Vetëvendosja,...

Analisti politik tregon mundësitë e VV-së për formimin e qeverisë së re!

para 8 muajve - GazetaBlic

KQZ është drejt përfundimit të numërimit të votave dhe tashmë sfidë mbetet formimi i qeverisë. Dy partitë e para Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës pritet të fillojnë bisedimet për një...

Mustafa për koalicionin me VV’në: Do të bisedojmë pasi të përfundojë numërimi i të gjitha votave

para 8 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK’ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk...

Triumf për shpresë dhe ndëshkim për kapje të shtetit

para 8 muajve - Medial

08:48 | 8 Tetor 2019 Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia e parë nga zgjedhjet e 6 tetorit. Nga mbi 98 për qind të votave të numëruara LDK-ja është radhitur subjekti i dytë, PDK-ja i treti, AAK-ja i katërti,...

Mustafa: Bisedimet për koalicion me VV-në vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Gazeta Observer

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk ka marrë ndonjë ftesë nga Lëvizja Vetëvendosje, ani pse kreu i VV-së Albin Kurti që në natën e shpalljes së rezultateve deklaroi se do të flasë me krerët e LDK- së...

Mustafa: Bisedimet për koalicion me VV’në vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Bota Press

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK’ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk...

Isa Mustafa: Bisedimet për koalicion me VV’në vetëm pasi të numërohen të gjitha votat

para 8 muajve - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK’ja e Isa Mustafës, doli e dyta në këto zgjedhje, edhe pse rezultatet ende nuk...

Triumf për shpresë dhe ndëshkim për kapje të shtetit

para 8 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia e parë nga zgjedhjet e 6 tetorit. Nga mbi 98 për qind të votave të numëruara LDK-ja është radhitur subjekti i dytë, PDK-ja i treti, AAK-ja i katërti, kurse Nisma ka...

PAS FITORES, LV-së I MBETET EDHE TË TRANSFORMOHET

para 8 muajve - Epoka e Re

Nëse i mban aktive prirjet hakmarrëse ndaj kundërshtarëve politikë dhe ideologjikë, po edhe ndaj faktorëve ndërkombëtarë ashtu siç i kishte ndër vite, LV-ja mund të shkaktojë polarizime dhe konflikte serioze...

PDK DHE AAK-PSD DUHET TA VOTOJNË QEVERINË KURTI PA ASNJË KUSHT!

para 8 muajve - Epoka e Re

Shkruan: Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Kaluan ethet zgjedhore: Zgjedhjet e 6 tetorit përfunduan si më mirë, pa probleme dhe duke u respektuar vullneti i votuesit – qytetarit. Ishin do befasi por, të cilat,...

Hapat drejt formimit të Qeverisë së re

para 8 muajve - Arbresh

Dy partitë opozitare në legjislaturën e kaluar, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë pranë ngjitjes së rrugës drejt formimit të Qeverisë së re. Kjo pasi Vetëvendosja, e cila doli...

Opozita, drejt pozitës

para 8 muajve - Arbresh

Dy partitë opozitare në legjislaturën e kaluar, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë pranë ngjitjes së rrugës drejt formimit të Qeverisë së re. Kjo pasi Vetëvendosja, e cila doli...

Triumf për shpresë dhe ndëshkim për kapje të shtetit

para 8 muajve - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia e parë nga zgjedhjet e 6 tetorit. Nga mbi 98 për qind të votave të numëruara LDK-ja është radhitur subjekti i dytë, PDK-ja i treti, AAK-ja i katërti, kurse Nisma ka...

DW: Në Kosovë troket ora e politikës reale

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ka dy humbës të mëdha të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë: PDK e presidentit Hashim Thaçi dhe AAK-ja e kryeministrit ende në detyrë Ramush Haradinaj. Të dy ish-komandantët e UÇK-së, që...

Nga Milazim KRASNIQI: Pas fitores, VV-së i mbetet edhe të transformohet

para 8 muajve - Te Sheshi

Zgjedhjet e 6 tetorit 2019 sollën ndryshimin e roleve të partive kryesore politike, dy partitë opozitare LVV dhe LDK i fituan zgjedhjet, ndërsa partitë që ishin në qeverisje, PDK, AAK dhe NISMA i humbën...

PDK dhe AAK-PSD duhet ta votojnë Qeverinë Kurti pa asnjë kusht

para 8 muajve - Ekonomia Online

Zgjedhjet e 6 tetorit përfunduan si më mirë , pa probleme dhe duke u respektuar vullneti i votuesit – qytetarit. Ishin do befasi por të cilat , me një analizë jo fort të thellë do të konsideroheshin si...

Pas fitores, Vetëvendosjes i mbetet edhe të transformohet

para 8 muajve - Ekonomia Online

Nëse i mban aktive prirjet hakmarrëse ndaj kundërshtarëve politikë e ideologjikë, po edhe ndaj faktorëve ndërkombëtar, ashtu siç i kishte ndër vite, LVV mund të shkaktojë polarizime dhe konflikte serioze...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK