http://kariera.mk

MB, “Sektori financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje”

para 9 muajve - BalkanWeb

Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Mbretërisë së Bashkuar është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian (BE)...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

para 9 muajve - Vizion Plus

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian....

Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje

para 9 muajve - TV21

Britania e Madhe është paraparë më 31 të largohet nga BE Britania e Madhe është paraparë më 31 të largohet nga BE Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgatitur...

BM, Merkel: Marrëveshja për Brexit, praktikisht e pamundur

para 9 muajve - Lajm

Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi kryeministrin britanik, Boris Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të qe jashtëzakonisht e pagjasë, për shkak të propozimeve të reja nga ana e Londrës...

Sistemi financiar britanik, i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Sistemi financiar i Britanisë së Madhe sipas Bankës së Anglisë është i përgatitur të përballojë një Brexit pa marrëveshje. Megjithatë paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian, vazhdojnë...

Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje

para 9 muajve - RTV 21

Britania e Madhe është paraparë më 31 të largohet nga BE Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur...

Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje

para 9 muajve - Infokusi

Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi  financiar i Britanisë së Madhe është i përgaditur për një Brexit pa marrëveshje, ani pse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian vazhdojnë...

Banka e Anglisë: Sektori financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje

para 9 muajve - Shenja

Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Mbretërisë së Bashkuar është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian (BE)...

Kryenegociatori i BE-se: Marrëveshja për Brexit është e mundur

para 9 muajve - Arbresh

Negociatori i Bashkimit Evropian (BE) për Brexit-in, Michel Barnier, vazhdon të besojë se marrëveshje për Brexit me Mbretërinë e Bashkuar është e mundur, pavarësisht hendekut masiv në pozicionet e tyre...

Kryenegociatori i BE-se: Marrëveshja për Brexit është e mundur

para 9 muajve - Shenja

Negociatori i Bashkimit Evropian (BE) për Brexit-in, Michel Barnier, vazhdon të besojë se marrëveshje për Brexit me Mbretërinë e Bashkuar është e mundur, pavarësisht hendekut masiv në pozicionet e tyre...

Kryenegociatori i BE-se: Marrëveshja për Brexit është e mundur

para 9 muajve - Anadolu Agency

Londër Negociatori i Bashkimit Evropian (BE) për Brexit-in, Michel Barnier, vazhdon të besojë se marrëveshje për Brexit me Mbretërinë e Bashkuar është e mundur, pavarësisht hendekut masiv në pozicionet...

Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje

para 9 muajve - Gazeta Tema

Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Europian vazhdojnë...

Javën e ardhshme deputetët britanik marrin vendimin për Brexit

para 9 muajve - Opinion

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian....

Parlamenti britanik, javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

para 9 muajve - Vizion Plus

Deputetët britanikë të shtunën do të jenë pjesë e një séance special e cila pritet të jetë vendimtare për procesin e Brexit-it, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë me 19...

BREXIT: DEPUTETËT BRITANIKË, JAVËN TJETËR SEANCË VENDIMTARE

para 9 muajve - Klan Macedonia

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit. Parlamenti do të takohet më 19 tetor pas samitit të Bashkimit...

Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje

para 9 muajve - KosovaPress

Komiteti i Politikave Financiare të Bankës së Britanisë, i cili vlerëson rreziqet financiare, tha se është bërë legjislacioni, lejet e përkohshme dhe përgatitjet e tjera nga autoritetet britanike për të...

Deputetët britanikë do të zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

para 9 muajve - Portalb

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian,...

Më 19 tetor deputetët britanikë mbajnë seancën vendimtare për Brexit-in

para 9 muajve - Epoka e Re

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Parlamenti...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

para 9 muajve - Aktuale

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian....

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

para 9 muajve - BalkanWeb

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian....

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian....

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

para 9 muajve - Tetova Sot

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian....

"Sektori financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje"

para 9 muajve - Anadolu Agency

Londër Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Mbretërisë së Bashkuar është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

para 9 muajve - Arbresh

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian....

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian....

Javën tjetër deputetët britanikë zhvillojnë seancën vendimtare për Brexit

para 9 muajve - Ekonomia Online

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian....

BE: Mbetemi konstruktivë edhe kur emocionet e Londrës rriten

para 9 muajve - Lexo

Bashkimi Europian do të mbetet konstruktiv edhe kur emocionet e Britanisë së Madhe rriten, deklaroi zëdhënësja e Komisionit Europian pas zhvillimeve të fundit mbi Brexit. Kjo temë do të diskutohet sot...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit

para 9 muajve - Gazeta Observer

Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian....

Britania pranë largimit pa marrëveshje nga BE-ja

para 9 muajve - Gazeta Express

Deputetët e kuvendit britanik do të mblidhen të shtunën e ardhshme, më 19 tetor, në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar rreth çështjes së Brexit-it. Kjo seancë po mbahet më pak se dy javë para...

Britania pranë largimit pa marrëveshje nga BE-ja

para 9 muajve - Medial

11:17 | 9 Tetor 2019 Deputetët e kuvendit britanik do të mblidhen të shtunën e ardhshme, më 19 tetor, në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar rreth çështjes së Brexit-it. Kjo seancë po mbahet...

Britania pranë largimit pa marrëveshje nga BE-ja

para 9 muajve - Bota Press

Deputetët e kuvendit britanik do të mblidhen të shtunën e ardhshme, më 19 tetor, në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar rreth çështjes së Brexit-it. Kjo seancë po mbahet më pak se dy javë para...

Britania pranë largimit pa marrëveshje nga BE-ja

para 9 muajve - Arbresh

Deputetët e kuvendit britanik do të mblidhen të shtunën e ardhshme, më 19 tetor, në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar rreth çështjes së Brexit-it. Kjo seancë po mbahet më pak se dy javë para...

BM, Merkel: Marrëveshja për Brexit, praktikisht e pamundur

para 9 muajve - Shenja

Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi kryeministrin britanik, Boris Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të ishte  jashtëzakonisht e pagjasë, për shkak të propozimeve të reja nga ana e...

Tusk: Boris Johnson po luan me të ardhmen e Evropës

para 9 muajve - Te Sheshi

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk ka akuzuar kryeministrin britanik Boris Johnson se po “luan me të ardhmen e Evropës”, në një si një “lojë budallaqe” për fajësimin e dështimit të negociatave...

BM, Merkel: Marrëveshja për Brexit, praktikisht e pamundur

para 9 muajve - Ina

Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi kryeministrin britanik, Boris Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të qe jashtëzakonisht e pagjasë, për shkak të propozimeve të reja nga ana e Londrës...

Brexit, negociatat me Brukselin në prag të ndërprerjes

para 9 muajve - Zyrtare

Negociatat për Brexit-in mes Londrës dhe Brukselit duket se kanë arritur në prag të ndërprerjes, pak më shumë se tri javë para datës së parashikuar të tij, pasi Brukseli e akuzon kryeministrin britanik,...

BM, Merkel: Marrëveshja për Brexit, praktikisht e pamundur

para 9 muajve - BalkanWeb

Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi kryeministrin britanik, Boris Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të qe jashtëzakonisht e pagjasë, për shkak të propozimeve të reja nga ana e Londrës...

Merkel i pret krahët Boris Johnson: Nuk ka marrëveshje për Brexit sipas planit të paraqitur prej tij

para 9 muajve - Top Channel

Angela Merkel i fashiti shpresat e Boris Johnsonit për një marrëveshje të Brexitit sipas propozimeve të tij. Pas një telefonate që kryeministri britanik pati me kancelaren gjermane, Downing Street tha...

Londër, Brexit, negociatat me Brukselin në prag të ndërprerjes

para 9 muajve - BalkanWeb

Negociatat për Brexit-in mes Londrës dhe Brukselit duket se kanë arritur në prag të ndërprerjes, pak më shumë se tri javë para datës së parashikuar të tij, pasi Brukseli e akuzon kryeministrin britanik,...

Merkel bisedë telefonike me Johnson: Marrëveshja, e pamundur me kushtet tuaja!

para 9 muajve - Medial

Lexime: 9 Një marrëveshje me Bashkimin Europian për Brexit, bazuar në planin e kryeministrit Boris Johnson është e pamundur. Kështu ka thënë kancelarja gjermane Angela Merkel gjatë një bisede telefonike...

Merkel: Marrëveshja për Brexit, praktikisht e pamundur

para 9 muajve - Gazeta Express

Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi kryeministrin britanik, Boris Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të qe jashtëzakonisht e pagjasë, për shkak të propozimeve të reja nga ana e Londrës...

Brexit, negociatat me Brukselin në prag të ndërprerjes

para 9 muajve - Insajderi

Negociatat për Brexit-in mes Londrës dhe Brukselit duket se kanë arritur në prag të ndërprerjes, pak më shumë se tri javë para datës së parashikuar të tij, pasi Brukseli e akuzon kryeministrin britanik,...

Brexit, negociatat me Brukselin në prag të ndërprerjes

para 9 muajve - Gazeta Express

Negociatat për Brexit-in mes Londrës dhe Brukselit duket se kanë arritur në prag të ndërprerjes, pak më shumë se tri javë para datës së parashikuar të tij, pasi Brukseli e akuzon kryeministrin britanik,...

Mediat britanike: Marrëveshja me BE-në, esencialisht e pamundur

para 9 muajve - Koha.net

Mediat britanike raportojnë se marrëveshja e BREXIT-it është esencialisht e pamundur, pas një telefonate ndërmjet kryeministrit Boris Johnson dhe kancelares Angela Merkel. Boris Johnson foli më parë me...

Brexit, negociatat me Brukselin në prag të ndërprerjes

para 9 muajve - GazetaBlic

Negociatat për Brexit-in mes Londrës dhe Brukselit duket se kanë arritur në prag të ndërprerjes, pak më shumë se tri javë para datës së parashikuar të tij, pasi Brukseli e akuzon kryeministrin britanik,...

BE: Londra të na thotë çfarë kërkon

para 9 muajve - Alsat-M

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, i bën thirrje Britanisë së Madhe për të shprehur çfarë dëshiron nga Brexit-i, pasi kryeministri britanik, Boris Johnson ndau perspektivën e Londrës në një...

Merkel: Marrëveshja për Brexit, praktikisht e pamundur

para 9 muajve - Bota Press

Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi kryeministrin britanik, Boris Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të qe jashtëzakonisht e pagjasë, për shkak të propozimeve të reja nga ana e Londrës...

BE: Londra të na thotë çfarë kërkon

para 9 muajve - Lajm

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, i bën thirrje Britanisë së Madhe për të shprehur çfarë dëshiron nga Brexit-i, pasi kryeministri britanik, Boris Johnson ndau perspektivën e Londrës në një...

Brexit, negociatat me Brukselin në prag të ndërprerjes

para 9 muajve - KosovaPress

Evropianët i kanë dhënë afat deri në fund javës qeverisë britanike që t’u paraqesë një kompromis të pranueshëm, për të mbërritur kështu në një ndarje miqësore më 31 tetor, pas 46 vitesh bashkëjetesë. Të...

Merkel: Marrëveshja për Brexit, praktikisht e pamundur

para 9 muajve - KosovaPress

Biseda telefonike midis dy liderëve u bë në një kohë kur në Bruksel po zhvillohen bisedime të vështira, për të shmangur një largim pa marrëveshje më 31 tetor, mbi bazën e një projekti të paraqitur të mërkurën...

“E pamundur arritja e një marrëveshje të re për Brexit”

para 9 muajve - Opinion

“Një marrëveshje e re për Brexit është e pamundur”, kështu është shprehur kancelaria gjermane Angela Merkel gjatë një telefonate mes kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson. Boris Johnson dhe...

Bisedimet rreth Brexit në cep të dështimit pas telefonatës së Merkel me Johnson

para 9 muajve - Klan Kosova

Bisedimet rreth procesit së Brexit janë shumë afër dështimit. Kështu ka thënë një burim duke theksuar se Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel është duke e bërë marrëveshjen të pamundshme dhe Brukseli...

Merkel fashit shpresat e Boris Johnson- it

para 9 muajve - Top Channel

Angela Merkel i fashiti shpresat e Boris Johnson-it. Një burim thënë se një marrëveshje Brexit është “thelbësisht e pamundur” pas një telefonate midis kryeministrit dhe Angela Merkel. Boris Johnson dhe...

BE: Londra të na thotë çfarë kërkon

para 9 muajve - Lexo

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, i bën thirrje Britanisë së Madhe për të shprehur çfarë dëshiron nga Brexit-i, pasi kryeministri britanik, Boris Johnson ndau perspektivën e Londrës në një...

Britania për Brexitin pa marrëveshje: 88% e produkteve nuk do të përballen me tarifa

para 9 muajve - BalkanWeb

Britania ka thënë të ketë rishikuar regjimin e tarifave që do të hyjë në fuqi, në rast se largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, që i bie se 88 për qind e importeve totale nuk do të përballen me...

Si duket marrëveshja për Brexit ka shumë pak gjasa

para 9 muajve - Insajderi

Ky vlerësim, sipas BBC-së, pason një bisedë telefonike të kryeministrit të Britanisë, Boris Johnson, me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Thuhet se Johnson foli për propozimet për marrëveshje që i ka...

BE: Londra të na thotë çfarë kërkon

para 9 muajve - KosovaPress

“Ajo çfarë është në diskutim, nuk është të fitosh një lojë qesharake se kush e ka fajin. Në diskutim është e ardhmja e Evropës dhe Britanisë së Madhe si dhe siguria dhe interesat e popujve tanë. Nuk doni...

Merkel ndërhyn te “Brexit”: kujdes me Irlandën Veriore!

para 9 muajve - Te Sheshi

Një marrëveshje e Brexit është “jashtëzakonisht e pamundur” nëse Britania nuk e lë Irlandën Veriore në bashkimin doganor, i tha Kancelarja gjermane Angela Merkel kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar...

Bisedimet rreth Brexit në cep të dështimit, pas telefonatës së Merkel me Johnson

para 9 muajve - Ekonomia Online

Bisedimet rreth procesit së Brexit janë shumë afër dështimit. Kështu ka thënë një burim duke theksuar se Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel është duke e bërë marrëveshjen të pamundshme dhe Brukseli...

Marrëveshja për Brexit “ka fare pak gjasa”

para 9 muajve - Portalb

Burime të Qeverisë britanike thanë se marrëveshja për Brexit, apo për daljen e Britansë nga Bashkimi Evropian, “është në thelb e pamundur”, njofton REL . Ky vlerësim, sipas BBC-së, pason një bisedë telefonike...

Merkel: Marrëveshje vetëm nëse Britania e lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

para 9 muajve - Insajderi

“Merkel tha se Gjermania mund të largohej nga BE pa asnjë problem nëse dëshiron, por që Mbretëria e Bashkuar nuk mund ta bënte këtë nëse Irlanda Veriore nuk mbetej në bashkimin doganor,” transmeton  Reuters,...

Merkel: Marrëveshje vetëm nëse Britania e lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

para 9 muajve - Top Channel

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka thënë kryeministrit britanik Boris Johnson se nuk ka të ngjarë të arrihet një marrëveshje e Brexit, përveç nëse Britania e Madhe lë Irlandën Veriore në Unionin doganor....

Merkel flet në telefon me Johnson-in, zvogëlohen gjasat për marrëveshje

para 9 muajve - Gazeta Express

Një burim i qeverisë britanike ka thënë se marrëveshja për Brexit-in tashmë në thelb është e pamundur pas një bisede me telefon mes kancelares gjermane, Angela Merkel, dhe kryeministrit britanik, Boris...

Britania për Brexitin pa marrëveshje: 88% e produkteve nuk do të përballen me tarifa

para 9 muajve - Insajderi

Me qëllim të mbajtjes së çmimeve të përballueshme për konsumatorët dhe pa shkatërruar tregjet e brendshme, Britania ka thënë se “sipas një procesi të ri të rishikimit”, ndryshimet mund të jenë të mundshme...

Britania për Brexitin pa marrëveshje: 88% e produkteve nuk do të përballen me tarifa

para 9 muajve - Portalb

Britania ka thënë të ketë rishikuar regjimin e tarifave që do të hyjë në fuqi, në rast se largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, që i bie se 88 për qind e importeve totale nuk do të përballen me...

Merkel: Marrëveshje vetëm nëse Britania e lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

para 9 muajve - Koha.net

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka thënë kryeministrit britanik Boris Johnson se nuk ka të ngjarë të arrihet një marrëveshje e Brexit, përveç nëse Britania e Madhe lë Irlandën Veriore në Unionin doganor....

Marrëveshja për Brexit "ka fare pak gjasa"

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Burime të Qeverisë britanike thanë se marrëveshja për Brexit, apo për daljen e Britansë nga Bashkimi Evropian, "është në thelb e pamundur". Ky vlerësim, sipas BBC-së, pason një bisedë telefonike të kryeministrit...

Belgjikë/ BE: Propozimi i Johnson për Brexit plotësisht i papjekur

para 9 muajve - BalkanWeb

Komisioni Europian deklaroi se Britania e Madhe duhet të paraqesë menjëherë një zgjidhje të realizueshme, para zhvillimit të samitit të liderëve të BE-së për negociatat e Brexit-it dhe jo marrëveshje të...

Britania për Brexitin pa marrëveshje: 88% e produkteve nuk do të përballen me tarifa

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Britania ka thënë të ketë rishikuar regjimin e tarifave që do të hyjë në fuqi, në rast se largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, që i bie se 88 për qind e importeve totale nuk do të përballen me...

Merkel: Marrëveshje vetëm nëse Britania e lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

para 9 muajve - Tetova Sot

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka thënë kryeministrit britanik Boris Johnson se nuk ka të ngjarë të arrihet një marrëveshje e Brexit, përveç nëse Britania e Madhe lë Irlandën Veriore në Unionin doganor....

Marrëveshja e Brexit e pamundur

para 9 muajve - Epoka e Re

Marrëveshja e Brexit është e pamundur, ka thënë një burim për “BBC” pas një telefonate që kryeministri anglez Boris Johnson ka pasur me  kancelaren  gjermane, Angela Merkel. Johnson ka folur me kancelaren...

Britania për Brexitin pa marrëveshje: 88% e produkteve nuk do të përballen me tarifa

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Britania ka thënë të ketë rishikuar regjimin e tarifave që do të hyjë në fuqi, në rast se largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, që i bie se 88 për qind e importeve totale nuk do të përballen me...

Britania për Brexitin pa marrëveshje: 88% e produkteve nuk do të përballen me tarifa

para 9 muajve - Arbresh

Britania ka thënë të ketë rishikuar regjimin e tarifave që do të hyjë në fuqi, në rast se largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, që i bie se 88 për qind e importeve totale nuk do të përballen me...

Britania për Brexitin pa marrëveshje: 88% e produkteve nuk do të përballen me tarifa

para 9 muajve - Ekonomia Online

Britania ka thënë të ketë rishikuar regjimin e tarifave që do të hyjë në fuqi, në rast se largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, që i bie se 88 për qind e importeve totale nuk do të përballen me...

Merkel: Marrëveshje vetëm nëse Britania e lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

para 9 muajve - KosovaPress

"Merkel tha se Gjermania mund të largohej nga BE pa asnjë problem nëse dëshiron, por që Mbretëria e Bashkuar nuk mund ta bënte këtë nëse Irlanda Veriore nuk mbetej në bashkimin doganor," transmeton  Reuters,...

Merkel flet në telefon me Johnson-in, zvogëlohen gjasat për marrëveshje

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Një burim i qeverisë britanike ka thënë se marrëveshja për Brexit-in tashmë në thelb është e pamundur pas një bisede me telefon mes kancelares gjermane, Angela Merkel, dhe kryeministrit britanik, Boris...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK