http://kariera.mk

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut, ndërkaq e akuzoi atë vendore për qëndrimet e ndryshme të vendeve të BE-së

para 8 muajve - Medial

Tiranë, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama...

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut, ndërkaq e akuzoi atë vendore për qëndrimet e ndryshme të vendeve të BE-së

para 8 muajve - Lajm

Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të...

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut ndërsa e akuzoi atë vendore

para 8 muajve - InfoShqip

Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të...

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut, ndërkaq e akuzoi atë vendore për qëndrimet e ndryshme të vendeve të BE-së

para 8 muajve - Tetova Sot

Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të...

Nuk përmbahet Sali Berisha, ja deklarata e fortë për luftën e Ramës me Holandën

para 8 muajve - Sot News

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar qëndrimin e kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Holandës për negociatat. Sipas Berishës, Rama mendon se shqiptarëve mund t’iu shesë çdo trillim dhe mashtrim...

Berisha “godet” sërish: Lufta verbale e Edvin Mafisë me parlamentin e Mbretërisë së Hollandës njëllloj si lufta e Don Kishotit me mullinjtë e erës!!!

para 8 muajve - Standard

Nga Sali Berisha Miq, kreu i meduzes dhe skizoidi Edvin Mafia, shkaktari kryesor i mosçeljes se negociatave me Shqiperine qe nga viti 2016, ndermori sot nga platforma e narkoprlamentit te tij sulmin e...

Qëndrimi skeptik i Holandës, Rama: Çështje e politikës së tyre të brendshme, ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut....

FOTOLAJM/ Rama i shqetësuar?! Sipas tij qeveria i ka bërë “detyrat”, por BE është fajtore që nuk hap dritën jeshile!!!

para 8 muajve - Standard

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në Kuvend për çeljen e negociatave. Në një fjalim të gjatë, Rama tha se qeveria e tij ka bërë reformat më të mëdha në histori, por janë vendet e BE që kanë problemet...

Ndarja midis Shkupit dhe Tiranës? Rama: Dallimi për negociatat është përcaktuar nga opozita

para 8 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka fajësuar opozitën shqiptare se me sjelljen e saj ka përcaktuar dallimin që ekziston sot brenda vendeve të Bashkimit Evropian sa i përket qasjes që kanë për negociatat me Shqipërinë...

Qëndrimi i Holandës, Rama: Çështje e politikës së tyre të brendshme, ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut....

Negociatat/Rama fajëson opozitën për ndarjen nga Maq. e Veriut

para 8 muajve - Opinion

Çështja e çeljes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë është çështje e brendshme e shteteve anëtare sipas kryeministrit Edi Rama. Nga foltorja e Kuvendit ai deklaroi se arsyeja se pse Shqipëria dhe...

Qëndrimi holandez, Rama: Ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia

para 8 muajve - Ina

Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut....

Qëndrimi i Holandës, Rama: Çështje e politikës së tyre të brendshme, ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia

para 8 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut....

Nuk përmbahet Rama sulmon parlamentin e Holandës…

para 8 muajve - Standard

Edhe pse hapja e negociatave rrezikohet sërish dhe seriozisht, kryeministri i Shqipërisë nuk shfaq asnjë lloj shenje reflektimi, por vazhdon që të gjejë faktorë kudo, përveçse qeverisjes së tij. Aktualisht...

Rama: Debati në Holandë për politikën e tyre, jo për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama nga seanca plenare e kësaj të mërkure ka debatin në parlamentin e Hollandës, për vendimin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Shefi i qeverisë është shprehur se debate...

Rama: Debati në Holandë për politikën e tyre, jo për Shqipërinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama nga seanca plenare e kësaj të mërkure ka debatin në parlamentin e Hollandës, për vendimin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Shefi i qeverisë është shprehur se debate...

“Opozita në Maqedoni nuk merr rrugët e Europës për të bërë më të keqen për vendin e vet”, Rama komenton qëndrimin e Holandës për hapjen e negociatave dhe thumbon Bashën: Kishte këtë qëllim!

para 8 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama, gjatë seancës së sotme në Parlament foli për çështjen e negociatave ku më konkretisht përmendi faktin se Holanda është akoma skeptike. "Besoj se të paktën të pranishmit dhe ma ha...

FOTO LAJM/ Rama fjalim anti-BE dhe anti-opozitë në Kuvend

para 8 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në Kuvend për çeljen e negociatave. Në një fjalim të gjatë, Rama tha se qeveria e tij ka bërë reformat më të mëdha në histori, por janë vendet e BE që kanë problemet...

Rama: Opozita dogji mandatet dhe bojkotoi zgjedhjet vetëm me një qëllim, minimin e çeljes së negociatave

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama deklaroi se opozita dogji mandatet dhe bojkotoi zgjedhjet vetëm me një qëllim, minimin e çeljes së negociatave Nga foltorja e Kuvendit Rama tha se “Maqedonia nuk është vend pa konflikte,...

Rama: Ne i kemi bërë reformat, por opozita po na pengon integrimin

para 8 muajve - Koha Jone

Edi Rama duke folur në Kuvend për negociatat Kryeministri Edi Rama sulmoi sot në Kuvend opozitën si bllokuese të integrimit në Bashkimin Europian. Kreu i qeverisë tha se opozita jashtë Parlamentit ka kopjuar...

Video/ Rama fjalim të fortë në Parlament: Propaganda minuese e opozitës shqiptare përballë qëndrimit të opozitës maqedonase për negociatat (dhe një lexim i qëndrimit të Holandës)

para 8 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama u shpreh nga foltorja e Kuvendit se cështja e hapjes së negociatave nuk lidhet më me kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria, pasi e ka bërë një gjë të tillë, por problemet e brendshme...

Ndarja midis Shkupit dhe Tiranës? Rama: Dallimi për negociatat është përcaktuar nga opozita

para 8 muajve - 24 ore

Kryeministri Edi Rama ka fajësuar opozitën shqiptare se me sjelljen e saj ka përcaktuar dallimin që ekziston sot brenda vendeve të Bashkimit Evropian sa i përket qasjes që kanë për negociatat me Shqipërinë...

Holanda diskuton sot me ministrin e jashtëm qëndrimin për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Hollanda vazhdon të hezitojë për të dhënë “Po”-në e saj për nisjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së. Media hollandeze, ndërsa njofton mbajtjen të martën në mbrëmje të një debati në Dhomën e Përfaqësuesve...

Holanda diskuton sot me ministrin e jashtëm qëndrimin për Shqipërinë

para 8 muajve - 24 ore

Hollanda vazhdon të hezitojë për të dhënë “Po”-në e saj për nisjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së. Media hollandeze, ndërsa njofton mbajtjen të martën në mbrëmje të një debati në Dhomën e Përfaqësuesve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK