http://kariera.mk

E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Gazeta Express

“ Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të insistojmë që ato t’i respektojnë...

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut, ndërkaq e akuzoi atë vendore për qëndrimet e ndryshme të vendeve të BE-së

para 8 muajve - Medial

Tiranë, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama...

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut, ndërkaq e akuzoi atë vendore për qëndrimet e ndryshme të vendeve të BE-së

para 8 muajve - Lajm

Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të...

Borisov: E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Koha.mk

Sofje, 9 tetor – Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të insistojmë që...

Borisov: Mbështesim fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

para 8 muajve - Aktuale

Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të insistojmë që ato t’i respektojnë...

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut ndërsa e akuzoi atë vendore

para 8 muajve - InfoShqip

Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të...

Rama e lavdëroi opozitën e Maqedonisë së Veriut, ndërkaq e akuzoi atë vendore për qëndrimet e ndryshme të vendeve të BE-së

para 8 muajve - Tetova Sot

Lidhur me kërkesën e Holandës, Shqipëria të vlerësohet ndaras nga Maqedonia e Veriut, kur bëhet fjalë për hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri shqiptar, Edi Rama tha se “procesi i integrimit të...

Rama: Holanda merr vendime për elektoratin e saj, jo për Shqipërinë

para 8 muajve - Portalb

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar sërish një problem të brendshëm të vendeve skeptike dhe veçanërisht Holandës faktin që dyzohet për të dhënë një “Po” për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Nga foltorja...

Borisov: E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Sofje, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të...

Borisov: E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Flaka

“Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të insistojmë që ato t’i respektojnë...

Marrëveshja me BE-në, Lleshaj: Shqipëria e angazhuar të plotësojë standarde

para 8 muajve - Flaka

Pas nënshkrimit të marrëveshjes së planit të përbashkët të veprimit në luftën kundër terrorizmit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj pati një konferencë për shtyp...

Borisov: E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Tetova Sot

o të insistojmë që ato t’i respektojnë marrëdhëniet e mira fqinjësore. Këtë e shkroi kryeministri bullgar, Bojko Borisov në profilin e tij në Fejsbuk. “Bullgaria është e qëndrueshme në mbështetjen për...

Lleshaj me Komisionerin Avramopoulos: Të angazhuar për çështjet e sigurisë

para 8 muajve - Medial

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes si pjesë e Planit të Përbashkët të Veprimit Kundër Terrorizmit në Ballkanin Perëndimor, Ministri Lleshaj dhe Komisioneri Avramopulos bënë një komunikim me mediat, ku theksuan...

Data, Holanda i dha dritë jeshile Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Iliria News

Qeveria e Holandës e ka pëlqimin e parlamentit në Hagë për të miratuar fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Ndërsa sa i përket Shqipërisë qëndrimi nuk është i prerë dhe...

Lleshaj me Komisionerin Avramopoulos: Të angazhuar për çështjet e sigurisë

para 8 muajve - Vizion Plus

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes si pjesë e Planit të Përbashkët të Veprimit Kundër Terrorizmit në Ballkanin Perëndimor, Ministri Lleshaj dhe Komisioneri Avramopulos bënë një komunikim me mediat, ku theksuan...

Nuk përmbahet Sali Berisha, ja deklarata e fortë për luftën e Ramës me Holandën

para 8 muajve - Sot News

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar qëndrimin e kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Holandës për negociatat. Sipas Berishës, Rama mendon se shqiptarëve mund t’iu shesë çdo trillim dhe mashtrim...

Edhe Bullgaria i vendos kushte Shqipërisë për hapjen e negociatave

para 8 muajve - Koha Jone

Edi Rama me kryeministrin e Bullgarisë Boyko Borisof (Foto arkiv) Pas kushteve Gjermane, refuzimit të Holandës dhe pikëpyetjeve të Francës, një tjetër shtet i BE-së ka vendosur kushte ndaj Shqipërisë për...

Lleshaj takim me Avramopoulos: Bashkëpunim për rritje të sigurisë në Ballkan

para 8 muajve - BalkanWeb

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në një konferencë të përbashkët me komisionerin Avromoupolos deklaroi se autoritetet shqiptare dhe ata në rajon kanë bashkëpunuar dhe vazhdojnë të bashkëpunojnë për...

Edhe Bullgaria “i kthen krahët” Ramës! I vendos kushte Shqipërisë për hapjen e negociatave!!!

para 8 muajve - Standard

Pas kushteve Gjermane, refuzimit të Holandës dhe pikëpyetjeve të Francës, një tjetër shtet i BE-së ka vendosur kushte ndaj Shqipërisë për hapjen e negociatave. Në dokumentin e publikuar në faqen zyrtare...

Borissov: E mbështesim fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Arbresh

Kryeministri bullgar Boyko Borissov është deklaruar në rrjetet sociale në lidhje me procesin euro-integrues të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë. Ai shkruan se në mbledhjen e sotme qeveritare është sjellur...

Sofja do të mbështes nisjen e bisedimeve për Shkupin dhe Tiranën

para 8 muajve - Koha.mk

Bullgaria do të mbështesë vendimin për nisjen e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Kështu sot vendosi Qeveria e Bullgarisë. Megjithatë, Sofja vendosi edhe kushte që...

Negociatat me BE/ Bullgaria ka dy kërkesa për Shqipërinë para 18 tetorit, i vendos kushte edhe Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Sot News

Bullgaria ka vendosur të mbështesë çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por për këtë të fundit ka vendosur kushte.Në dokumentin e publikuar në faqen zyrtare të Këshillit të Ministrave...

NEGOCIATAT: HOLANDA “PO” PËR RMV-në, “JO” PËR SHQIPËRINË

para 8 muajve - Klan Macedonia

Zaharieva: RMV-ja dhe Shqipëria bashkë në BE Holanda dëshiron që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të trajtohen ndaras rreth çështjes së hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që duhet të merret...

Lleshaj takim me Avramopoulos: Bashkëpunim për rritje të sigurisë në Ballkan

para 8 muajve - Medial

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në një konferencë të përbashkët me komisionerin Avromoupolos deklaroi se autoritetet shqiptare dhe ata në rajon kanë bashkëpunuar dhe vazhdojnë të bashkëpunojnë për...

Borisov: Mbështesim fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

para 8 muajve - Zyrtare

Në mbledhjen e sotme qeveritare sollëm vendim ta mbështesim fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë me BE-në, por do të insistojmë që ato t’i respektojnë...

Data, Holanda i dha dritë jeshile Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Alsat-M

Qeveria e Holandës e ka pëlqimin e parlamentit në Hagë për të miratuar fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Ndërsa sa i përket Shqipërisë qëndrimi nuk është i prerë dhe...

Sofja do ta mbështes hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

para 8 muajve - Koha.mk

Sofje, 9 tetor – Bullgaria do ta mbështesë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë në BE, vendosi sot Qeveria bullgare. Megjithatë, Sofja vendosi edhe kushte...

Krimi shqiptar dhe skepticizmi i Hollandës e Francës, reagon ministri Lleshaj pas nënshkrimit të marrëveshjes: Ka një perceptim që e zmadhon realitetin disa-fish

para 8 muajve - Sot News

“Jam shumë i sigurt që shumë shpejt ne do kemi akoma më shumë rezultate dhe besoj që të gjitha pikëpyetjet holandeze do të gjejnë një sqarim shumë të shpejtë. “ Keshtu u shpreh sot pas nënshkrimit me Komisionerin...

Bullgaria rekomandoi dhënien e datës së BE-së për RMV-në dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Portalb

Qeveria e Bullgarisë i ka thënë “po” marrjes së datës për Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për nisjen e negociatave anëtarësuese në Bashkimin Evropian (BE), transmeton Portalb.mk. Informacionin...

Sofja do ta mbështes hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

para 8 muajve - Medial

Sofje, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Bullgaria do ta mbështesë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë në BE, vendosi sot Qeveria bullgare. Megjithatë, Sofja...

Ministri Lleshaj konferencë të përbashkët me Komisionerin Avramopoulos: Angazhim i përbashkët për çështjet e sigurisë në rajon

para 8 muajve - Gazeta Tema

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes si pjesë e Planit të Përbashkët të Veprimit Kundër Terrorizmit në Ballkanin Perëndimor, Ministri Lleshaj dhe Komisioneri Avramopulos bënë një komunikim me mediat, ku theksuan...

Berisha “godet” sërish: Lufta verbale e Edvin Mafisë me parlamentin e Mbretërisë së Hollandës njëllloj si lufta e Don Kishotit me mullinjtë e erës!!!

para 8 muajve - Standard

Nga Sali Berisha Miq, kreu i meduzes dhe skizoidi Edvin Mafia, shkaktari kryesor i mosçeljes se negociatave me Shqiperine qe nga viti 2016, ndermori sot nga platforma e narkoprlamentit te tij sulmin e...

Holanda është për ndarje të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, por nuk do të vendosë veto

para 8 muajve - Gazeta Express

Holanda kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të trajtohen në veçanti në lidhje me hapjen e negociatave ikuadruese për anëtarësim në Bashkimin Evropian, për çka do të diskutohet në mbledhjen e Këshillit...

Marrëveshja me BE-në, Lleshaj: Shqipëria e angazhuar të plotësojë standardet evropiane

para 8 muajve - KosovaPress

Në fjalën e tij, ministri Lleshaj falënderoi komisionerin për kontributin e dhënë në hapa e rëndësishme të Shqipërisë të hedhura drejt integrimit evropian. “Shqipëria sillet si një vend i BE ndonëse është...

Sofja sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Qëndrimi skeptik i Holandës, Rama: Çështje e politikës së tyre të brendshme, ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut....

FOTOLAJM/ Rama i shqetësuar?! Sipas tij qeveria i ka bërë “detyrat”, por BE është fajtore që nuk hap dritën jeshile!!!

para 8 muajve - Standard

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në Kuvend për çeljen e negociatave. Në një fjalim të gjatë, Rama tha se qeveria e tij ka bërë reformat më të mëdha në histori, por janë vendet e BE që kanë problemet...

Ndarja midis Shkupit dhe Tiranës? Rama: Dallimi për negociatat është përcaktuar nga opozita

para 8 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka fajësuar opozitën shqiptare se me sjelljen e saj ka përcaktuar dallimin që ekziston sot brenda vendeve të Bashkimit Evropian sa i përket qasjes që kanë për negociatat me Shqipërinë...

Sofja do ta mbështes hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

para 8 muajve - Tetova Sot

Bullgaria do ta mbështesë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë në BE, vendosi sot Qeveria bullgare. Megjithatë, Sofja vendosi edhe kushte të cilat duhet...

Qëndrimi i Holandës, Rama: Çështje e politikës së tyre të brendshme, ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut....

Data, Holanda i dha dritë jeshile Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Fol

Qeveria e Holandës e ka pëlqimin e parlamentit në Hagë për të miratuar fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Ndërsa sa i përket Shqipërisë qëndrimi nuk është i prerë dhe...

Bullgaria mbështet Maqedoninë e Veriut me kushte

para 8 muajve - Shenja

Qeveria bullgare ka vendosur sot  që të mbështet fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë. Megjithatë, vendi duhet të plotësoj kushtet e parashtruara nga Sofja. Zëvendëskryeministrja...

Negociatat/Rama fajëson opozitën për ndarjen nga Maq. e Veriut

para 8 muajve - Opinion

Çështja e çeljes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë është çështje e brendshme e shteteve anëtare sipas kryeministrit Edi Rama. Nga foltorja e Kuvendit ai deklaroi se arsyeja se pse Shqipëria dhe...

Qëndrimi holandez, Rama: Ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia

para 8 muajve - Ina

Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut....

Holanda nuk do të bllokojë negociatat për Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Shenja

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen ndaras sa i përket hapjes së negociatave për anëtarësim. Në diskutimin e mbrëmshëm të Komitetit për Çështje Evropiane të parlamentit holandez,...

Ministri Lleshaj konferencë të përbashkët me Komisionerin Avramopoulos: Angazhim i përbashkët për çështjet e sigurisë në rajon

para 8 muajve - Lexo

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes si pjesë e Planit të Përbashkët të Veprimit Kundër Terrorizmit në Ballkanin Perëndimor, Ministri Lleshaj dhe Komisioneri Avramopulos bënë një komunikim me mediat, ku theksuan...

Qëndrimi i Holandës, Rama: Çështje e politikës së tyre të brendshme, ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia

para 8 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e Veriut....

Nuk përmbahet Rama sulmon parlamentin e Holandës…

para 8 muajve - Standard

Edhe pse hapja e negociatave rrezikohet sërish dhe seriozisht, kryeministri i Shqipërisë nuk shfaq asnjë lloj shenje reflektimi, por vazhdon që të gjejë faktorë kudo, përveçse qeverisjes së tij. Aktualisht...

Ekskluzive: Italia do të vendos VETO ose edhe Shqipëria dhe Maqedonia ose asnjëra

para 8 muajve - Iliria News

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Rama: Debati në Holandë për politikën e tyre, jo për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama nga seanca plenare e kësaj të mërkure ka debatin në parlamentin e Hollandës, për vendimin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Shefi i qeverisë është shprehur se debate...

Data, Holanda i dha dritë jeshile Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Lajm

Qeveria e Holandës e ka pëlqimin e parlamentit në Hagë për të miratuar fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Ndërsa sa i përket Shqipërisë qëndrimi nuk është i prerë dhe...

Rama: Debati në Holandë për politikën e tyre, jo për Shqipërinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama nga seanca plenare e kësaj të mërkure ka debatin në parlamentin e Hollandës, për vendimin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Shefi i qeverisë është shprehur se debate...

“Opozita në Maqedoni nuk merr rrugët e Europës për të bërë më të keqen për vendin e vet”, Rama komenton qëndrimin e Holandës për hapjen e negociatave dhe thumbon Bashën: Kishte këtë qëllim!

para 8 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama, gjatë seancës së sotme në Parlament foli për çështjen e negociatave ku më konkretisht përmendi faktin se Holanda është akoma skeptike. "Besoj se të paktën të pranishmit dhe ma ha...

FOTO LAJM/ Rama fjalim anti-BE dhe anti-opozitë në Kuvend

para 8 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në Kuvend për çeljen e negociatave. Në një fjalim të gjatë, Rama tha se qeveria e tij ka bërë reformat më të mëdha në histori, por janë vendet e BE që kanë problemet...

Rama: Opozita dogji mandatet dhe bojkotoi zgjedhjet vetëm me një qëllim, minimin e çeljes së negociatave

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama deklaroi se opozita dogji mandatet dhe bojkotoi zgjedhjet vetëm me një qëllim, minimin e çeljes së negociatave Nga foltorja e Kuvendit Rama tha se “Maqedonia nuk është vend pa konflikte,...

Ministret bukuroshe të Ramës, letër Holandës: Aman, na shpëtoni nga forcat e errëta!

para 8 muajve - Koha Jone

-Letra e shkruar dje nga ministret simpatike kuptohet që është një mënyrë shfajësimi, në mos edhe e shkruar nga kryeministrit Edi Rama, për të thënë me 18 tetor se fajin e kanë “forcat e errëta”. Teksti...

Holanda pa vendim për Shqipërinë, por lë një shteg hapur për përgjigje pozitive

para 8 muajve - Vizion Plus

Holanda ende nuk ka vendosur për fatin e negociatave me Shqipërinë ndërsa mbeten vetëm gjashtë ditë nga takimi i ministrave të jashtëm të vendeve antare të BE në Bruksel. Por për herë të parë, qeveria...

Rama: Ne i kemi bërë reformat, por opozita po na pengon integrimin

para 8 muajve - Koha Jone

Edi Rama duke folur në Kuvend për negociatat Kryeministri Edi Rama sulmoi sot në Kuvend opozitën si bllokuese të integrimit në Bashkimin Europian. Kreu i qeverisë tha se opozita jashtë Parlamentit ka kopjuar...

Holanda është për ndarje të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, por nuk do të vendosë veto

para 8 muajve - TV21

Holanda kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të trajtohen në veçanti në lidhje me hapjen e negociatave ikuadruese për anëtarësim në Bashkimin Evropian, për çka do të diskutohet në mbledhjen e Këshillit...

Bullgaria ka një kusht për mbështetjen e Maqedonisë në procesin euro-integrues

para 8 muajve - Gazeta Express

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Data e BE-së: Holanda e përpiloi qëndrimin për Shqipërinë dhe RMV-në

para 8 muajve - Portalb

Në mbledhjen e Komitetit për çështjet evropiane në parlamentin e Holandës, është kërkuar që në procesin e marrjes së datës për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian (BE), Shqipëria të ndahet nga Republika...

Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar dsikutimi në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. Me sa duket nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Holanda e përpiloi qëndrimin për Shqipërinë dhe RMV-në

para 8 muajve - Gostivari Sot

Në mbledhjen e Komitetit për çështjet evropiane në parlamentin e Holandës, është kërkuar që në procesin e marrjes së datës për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian (BE), Shqipëria të ndahet nga Republika...

Italia me “Veto”, ose Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut bashkë, ose asnjëra

para 8 muajve - Gostivari Sot

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Sofja sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Gostivari Sot

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

BULGARIA sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Medial

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Bullgaria sot do të vendosë për kushtet e eurintegrimit të RMV-së

para 8 muajve - Portalb

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta verifikoj pozicionin dhe kushtet për procesin eurointegrues të Republikës së Maqedonisë së Veriut, transmeton Portalb.mk. Ministrja e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva...

Sofja do të mbështes nisjen e bisedimeve për Shkupin dhe Tiranën

para 8 muajve - Arbresh

Bullgaria do të mbështesë vendimin për nisjen e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Kështu sot vendosi Qeveria e Bullgarisë. Megjithatë, Sofja vendosi edhe kushte që...

Italia do të vendos VETO ose të hapen negociatat edhe për Shqipërinë ose asnjëra në BE

para 8 muajve - Epoka e Re

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë. Ndonëse...

Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - Gazeta Express

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Data, Holanda i dha dritë jeshile Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Republika

Qeveria e Holandës e ka pëlqimin e parlamentit në Hagë për të miratuar fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Ndërsa sa i përket Shqipërisë qëndrimi nuk është i prerë dhe...

Negociatat, Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - Insajderi

Në reagimin e Ministrisë së Jashtme të Holandës, të shpërndarë sot në mëngjes nga Ambasada në Tiranë, theksohet se Shqipëria duhet të bëjë më shumë punë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar....

Bullgaria zotohet se mbështet Maqedoninë e Veriut drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Iliria News

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Negociatat/ Holanda: Shqipëria të trajtohet e ndarë nga Maqedonia

para 8 muajve - Medial

Holanda duket e vendosur në vendimin e saj në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë. Përmes një deklarate të Ministrisë së Jashtme holandeze, shpërndarë nga ambasada e saj në Holandë, thuhet se...

Të trajtohet e ndarë nga Maqedonia, duhet të luftojë krimin e korrupsionin!! Ja se çfarë thotë Holanda…

para 8 muajve - Standard

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Bullgaria zotohet se mbështet Maqedoninë e Veriut drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Aktuale

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Video/ Rama fjalim të fortë në Parlament: Propaganda minuese e opozitës shqiptare përballë qëndrimit të opozitës maqedonase për negociatat (dhe një lexim i qëndrimit të Holandës)

para 8 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama u shpreh nga foltorja e Kuvendit se cështja e hapjes së negociatave nuk lidhet më me kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria, pasi e ka bërë një gjë të tillë, por problemet e brendshme...

Integrimi/ Holanda qëndrim të prerë ndaj Shqipërisë: Të trajtohet e ndarë nga Maqedonia, duhet të luftojë krimin e korrupsionin

para 8 muajve - BalkanWeb

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Negociatat/ Holanda: Shqipëria të trajtohet e ndarë nga Maqedonia

para 8 muajve - Vizion Plus

Holanda duket e vendosur në vendimin e saj në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë. Përmes një deklarate të Ministrisë së Jashtme holandeze, shpërndarë nga ambasada e saj në Holandë, thuhet se...

Negociatat/ Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - Top Channel

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Kushtet për hapjen e negociatave me BE-në, reagon ambasada holandeze në Tiranë

para 8 muajve - Sot News

“Holanda e mirëpret punën e madhe dhe hapat e ndërmarrë në vitin e fundit. Holanda mendon se më shume punë duhet bërë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”, kështu është shprehur ambasada...

Edhe Bullgaria “kushte” për negociatat, kërkon gjuhë dhe regjistrim për minoritetin

para 8 muajve - Gazeta Tema

Bullgaria i jep mbështetje të plotë integrimit të  Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian. Kjo është theksuar në një projekt-deklaratë të Asamblesë Kombëtare për Zgjerimin e BE-së dhe...

Integrimi/ Holanda qëndrim të prerë ndaj Shqipërisë: Të trajtohet e ndarë nga Maqedonia, duhet të luftojë krimin e korrupsionin

para 8 muajve - Medial

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Holanda pa qëndrim, nuk ka vendosur ende për Shqipërinë: Pret nëse Franca do të thotë “PO”

para 8 muajve - Gazeta Tema

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Negociatat/ Holanda e prerë: Shqipëria duhet të luftojë korrupsionin dhe krimin e organizuar

para 8 muajve - Koha Jone

Një ditë pasi pesë ministre të qeverisë së Edi Ramës i dërguan një letër Parlamentit holandez, ku theksonin se “forca të errëta” po bllokojnë hapjen e bisedimeve të anëtarësimit të Shqipërisë në BE, vjen...

“Ka shumë punë në luftën ndaj korrupsionit”, Holanda ende e pa vendosur

para 8 muajve - Opinion

Pas diskutimeve mbrëmjen e së martës në Komisionin për çështjet Europiane në Parlamentin holandez, ende nuk ka një përgjigje të qartë sa i takon negociatave me Shqipërinë. Në një reagim të ambasadës Holandeze...

Ekskluzive: Italia do të vendos VETO ose edhe Shqipëria dhe Maqedonia ose asnjëra

para 8 muajve - Lajm

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Skeptike për çeljen e negociatave, 8 ministret e qeverisë letër Holandës: Beteja jonë është e vështirë, nuk mund ta fitojmë të vetëm

para 8 muajve - Sot News

Ministret e kabinetit qeveritar kërkojnë mbështetjen e Holandës, për çeljen e negociatave të Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Dje, ministret Olta Xhaçka, Anila Denaj, Etilda Gjonaj, Belinda Balluku, Elva...

Holanda e përpiloi qëndrimin për Shqipërinë dhe RMV-në

para 8 muajve - Flaka

Në mbledhjen e Komitetit për çështjet evropiane në parlamentin e Holandës, është kërkuar që në procesin e marrjes së datës për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian (BE), Shqipëria të ndahet nga Republika...

Italia me “Veto”, ose bashkë Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, ose asnjëra

para 8 muajve - Flaka

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Qeveria e Bullgarisë sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Flaka

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Shenja

Ka përfunduar dsikutimi në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. Me sa duket nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Bullgaria sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Lajm

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Ekskluzive: Italia do të vendos VETO ose edhe Shqipëria dhe Maqedonia ose asnjëra

para 8 muajve - Tetova Sot

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Holanda e prerë: Shqipëria s’e meriton hapjen e negociatave…

para 8 muajve - Standard

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

Bullgaria sot konfirmon kushtet për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Shenja

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Negociatat/ Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit e krimit të organizuar

para 8 muajve - Koha Jone

Një ditë pasi pesë ministre të qeverisë së Edi Ramës i dërguan një letër Parlamentit holandez, ku theksonin se “forca të errëta” po bllokojnë hapjen e bisedimeve të anëtarësimit të Shqipërisë në BE, vjen...

Ndarja midis Shkupit dhe Tiranës? Rama: Dallimi për negociatat është përcaktuar nga opozita

para 8 muajve - 24 ore

Kryeministri Edi Rama ka fajësuar opozitën shqiptare se me sjelljen e saj ka përcaktuar dallimin që ekziston sot brenda vendeve të Bashkimit Evropian sa i përket qasjes që kanë për negociatat me Shqipërinë...

Holanda qëndrim zyrtar për negociatat: Çfarë pritet të ndodhë në 15 tetor

para 8 muajve - Albeu

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Hapja e negociatave/ Zbardhet axhenda e ministrit Holandez në takimin e 15 tetorit dhe çfarë pritet të flasë për Shqipërinë

para 8 muajve - Sot News

Më 15 tetor pritet të vendoset fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e apo jo të negociatave me BE. Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së do të mblidhen në Luksemburg ku do të...

Integrimi/ Holanda: Shqipëria të trajtohet e ndarë nga Maqedonia, duhet të luftojë korrupsionin dhe krimin

para 8 muajve - 24 ore

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Ekskluzive: Italia do të vendos VETO ose edhe Shqipëria dhe Maqedonia ose asnjëra

para 8 muajve - Republika

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen   e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në,  nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Holanda: Shqipëria se meriton hapjen e negociatave

para 8 muajve - KDPolitik

Qeveria holandeze i përmmbahet mendimit se hapja e negociatave është e parakohshme. Kjo gjë u konfirmua edhe të martën në mbrëmje në mbledhjen e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës....

Holanda është që Maqedonia dhe Shqipëria të trajtohen ndaras në procesin e anëtarësimit në BE

para 8 muajve - Republika

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen ndaras në hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Qëndrimi i tillë vjen pas debatit të djeshëm në Komitetin për Çështje...

Ja cili është kushti që Bullgaria të mbështet Maqedoninë e Veriut për në BE

para 8 muajve - Tetova1

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Mbështetje të plotë në negociata për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut/ Bullgaria kërkon gjuhë dhe regjistrim për minoritetin nga të dy vendet

para 8 muajve - Lexo

Bullgaria i jep mbështetje të plotë integrimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian. Kjo është theksuar në një projekt-deklaratë të Asamblesë Kombëtare për Zgjerimin e BE-së dhe...

Holanda: Maqedonia dhe Shqipëria të trajtohen ndaras në procesin e anëtarësimit në BE

para 8 muajve - Fol

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen ndaras në hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Qëndrimi i tillë vjen pas debatit të djeshëm në Komitetin për Çështje...

Ekskluzive: Italia do të vendos VETO ose edhe Shqipëria dhe Maqedonia ose asnjëra

para 8 muajve - Fakti Ditor

Pas përfundimit të diskutimit në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në, nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Bullgaria sot konfirmon pozitën dhe kushtet për RMV

para 8 muajve - in7

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta konfirmojë pozitën dhe kushtet për mbështetje të eurointegrimit të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva dje...

Negociatat/ Holanda: Shqipëria të trajtohet e ndarë nga Maqedonia, duhet të luftojë krimin e korrupsionin

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Holanda nuk ka ende vendim për Shqipërinë, e pret vendimin e Francës

para 8 muajve - Illyria

Hagë / Tiranë, 9 tetor 2019 – Holanda mbetet e dyzuar para vendimit për çeljen e negoicatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Ministri i Punëve të Jashtme të Hollandës, Stef Blok, shmangu një përgjigje...

Qeveria e Bullgarisë sot cakton kushtet për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Fakti Ditor

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta caktojë qëndrimin dhe kushtet për mbështetjen e euroitnegrimeve të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja edhe ministrja e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zakharieva...

Qeveria e Bullgarisë sot cakton kushtet për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Arbresh

Qeveria e Bullgarisë sot duhet ta caktojë qëndrimin dhe kushtet për mbështetjen e euroitnegrimeve të Maqedonisë së Veriut. Zëvendëskryeministrja edhe ministrja e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zakharieva...

Bullgaria zotohet se mbështet Maqedoninë e Veriut drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Zyrtare

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Holanda thotë se Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - Arbresh

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Holanda me dy mendje: çelja e negociatave e parakohshme, por veto nuk përdorim

para 8 muajve - Te Sheshi

Ministri i Punëve të Jashtme të Holandës, Stef Blok ka ripërsëritur qëndrimin e tij se çelja e negociatave me Shqipërinë do të ishte një veprim i parakohshëm. Këtë qëndrim ua përcolli edhe anëtarëve të...

Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e Ministrave,...

Negociatat, Holanda: Shqipëria, shumë punë për të bërë kundër korrupsionit

para 8 muajve - KosovaPress

Në reagimin e Ministrisë së Jashtme të Holandës, të shpërndarë sot në mëngjes nga Ambasada në Tiranë, theksohet se Shqipëria duhet të bëjë më shumë punë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar....

Bullgaria zotohet se mbështet Maqedoninë e Veriut drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Shprehja

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Holanda nuk ndryshoi qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Arbresh

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok, njofton...

Holanda nuk ndryshoi qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Ina

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok, njofton...

Bullgaria zotohet se mbështet Maqedoninë e Veriut drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Ina

Bullgaria i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Diskutimet në parlament, qeveria holandeze kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Parlamenti holandez nis diskutimet për Shqipërinë

para 8 muajve - Zhurnal

Amsterdam, 8 tetor – Parlamenti holandez ka nisur diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me...

Holanda nuk ndryshoi qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Portalb

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok, njofton...

Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Portalb

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok, njofton...

Negociatat: Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

Negociatat/ Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Top Channel

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - BalkanWeb

Parlamenti holandez ka nisur sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Perfundon diskutimi ne Parlamentin e Holandes per...

Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Koha.mk

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

Çelja e negociatave, komisioni parlamentar holandez diskuton për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

TIRANË, 8 tetor/MEDIAL/ Komisioni për Punët e Jashtme dhe Çështjet Europiane i Dhomës së Ulët të parlamentit holandez nisi sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian...

Diskutimet në parlament, qeveria holandeze kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

para 8 muajve - Medial

Ka përfunduar dsikutimi në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. Me sa duket nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë....

Holanda vendos si në qershor, Harxhi: Lajm i mirë, do japë “po” për Shqipërinë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Parlamenti në Holandë ka vendosur që t’i qëndrojë mocionit të muajit qershor për negociatat me Shqipërinë. Me këtë konkluzion ka dalë parlamenti pas diskutimit që ka pasur për hapjen e negociatave me Shqipërinë...

Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut

para 8 muajve - Gazeta Tema

Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave te pranimit me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut. Ne daten 15 Tetor, Keshilli i Ministrave do te diskutoje ne Luksemburg ne lidhje me zgjerimin dhe do...

Hapja e negociatave, çfarë vendosi qeveria e Holandës

para 8 muajve - Sot News

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Holanda e prerë: Jo hapjes së negociatave me Shqipërinë

para 8 muajve - Koha Jone

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

Negociatat, Holanda drejt një vote “Pro” për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Holanda duket se do te shkoje drejt nje vote pro per hapjen e negociatave me Shqiperine, ne rast se Franca vendos t’i hape driten jeshile vendit tone. Gjate seances ne Parlamentin holandez ministri i Jashtem...

Negociatat: Komisioni parlamentar holandez për Europën diskuton Shqipërinë

para 8 muajve - Top Channel

Prej rreth një ore komisioni parlamentar holandez për Europën po diskuton qëndrimin e saj në lidhje me çeljen e negociatave mes BE-së, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ndryshe nga parlamenti Gjerman...

Negociatat, Holanda drejt një vote “Pro” për Shqipërinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Holanda duket se do te shkoje drejt nje vote pro per hapjen e negociatave me Shqiperine, ne rast se Franca vendos t’i hape driten jeshile vendit tone. Gjate seances ne Parlamentin holandez ministri i Jashtem...

Ministri i Holandës: Vendimi pro Shqipërisë, i nxituar

para 8 muajve - Opinion

Holanda nuk është e bindur për të dhënë dritën jeshile për të lejuar fillimin e negociatave me për Shqipërinë. Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron...

NEGOCIATAT/ Qeveria holandeze e bindur për vendimin për Shqipërinë

para 8 muajve - Albeu

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Qeveria e Holandës “vulos” vendimin për Shqipërinë. Kryediplomati holandez: Qëndrimi i qeverisë mbetet i pandryshuar

para 8 muajve - Standard

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Evropian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Vendimi për Shqipërinë, parlamenti holandez nis diskutimet për negociatat

para 8 muajve - BalkanWeb

Parlamenti holandez ka nisur sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor. vijon..

Sofja kërkon që Shkupi të heqë dorë nga pakica e saj në Bullgari

para 8 muajve - Aktuale

Mbështetja e Bullgarisë për pranimin e vendit tonë në BE nuk ka qenë kurrë e pakushtëzuar, thotë Ministrja e Jashtme Ekaterina Zaharieva. Kushtet specifike tashmë kanë hyrë në Asamblenë Bullgare. “Në një...

Negociatat/ Parlamenti holandez nis diskutimet për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Parlamenti holandez ka nisur diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor, ndërsa Gjermania...

Vendimi për Shqipërinë, parlamenti holandez nis diskutimet për negociatat

para 8 muajve - Medial

Parlamenti holandez ka nisur sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor. vijon.....

Negociatat/ Parlamenti holandez nis diskutimet për Shqipërinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Parlamenti holandez ka nisur diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor, ndërsa Gjermania...

Komisioni parlamentar holandez për Europën nis diskutimin për Shqipërinë

para 8 muajve - Koha Jone

Prej rreth një ore komisioni parlamentar holandez për Europën po diskuton qëndrimin e Holandës në lidhje me çeljen e negociatave mes BE-së, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ndryshe nga parlamenti Gjerman...

E FUNDIT/ Kur do të jepet vendimi për Shqipërinë!? Parlamenti holandez nis diskutimet për negociatat

para 8 muajve - Standard

Parlamenti holandez ka nisur sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor.

Diskutimet në parlament, qeveria holandeze kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - Tetova Sot

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

A do t’i mbyll sytë Brukseli ndaj Shkupit

para 8 muajve - Tetova Sot

Të gjithë në Maqedoninë e Veriut i kanë kthyer sytë nga Brukseli, nëse më 15 tetor do të japë datë për negociata, që do të zgjasin 7 deri 10 vjet, deri në anëtarësim të plotë. -Periudha pasuese do të jetë...

A do t’i mbyll sytë Brukseli ndaj Shkupit

para 8 muajve - Portalb

Të gjithë në Maqedoninë e Veriut i kanë kthyer sytë nga Brukseli, nëse më 15 tetor do të japë datë për negociata, që do të zgjasin 7 deri 10 vjet, deri në anëtarësim të plotë. -Periudha pasuese do të jetë...

Bullgarija zotohet ta mbështesë RMV-në drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Shenja

Bullgarija i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Etjen Xhafaj: Kushtet e Bundestagut të domosdoshme për zhvillimin e Shqipërisë

para 8 muajve - Medial

Zv/ministri i Jashtëm, Etjen Xhafaj ka deklaruar se vendimi I Bundestagut gjerman ka ardhur pas një pune intensive të berë nga qeveria në lidhje me përmbushjen e reformave. I ftuar në studion e edicionit...

Bullgarija zotohet ta mbëstesë RMV-në drejt BE-së, por me një kusht!

para 8 muajve - Shenja

Bullgarija i jep mbështetje të plotë për integrim Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit kombëtar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe procesit të stabilizim asocimit...

Etjen Xhafaj: Kushtet e Bundestagut të domosdoshme për zhvillimin e Shqipërisë

para 8 muajve - Vizion Plus

Zv/ministri i Jashtëm, Etjen Xhafaj ka deklaruar se vendimi I Bundestagut gjerman ka ardhur pas një pune intensive të berë nga qeveria në lidhje me përmbushjen e reformave. I ftuar në studion e edicionit...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, Meta flet për çuna problematikë

para 8 muajve - Opinion

Pasditen e kësaj të marte u publikua letra që tetë ministret e qeverisë shqiptare i ishin drejtuar parlamentit holandez për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Ne letrën prej katër faqe, ministret...

Pendarovski pret vendim pozitiv nga Franca dhe Holanda

para 8 muajve - Aktuale

Shtatë ditë kanë mbetur deri në ditën kur 28 vendet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të votojnë në Këshill, nëse Maqedonia dhe Shqipëria duhet të marrin datë për nisje negociatash. Pas Gjermanisë, pritet...

Holanda kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë. Këtë deklaratë ai ka bërë...

Një javë nga vendimi i Këshillit Evropian, Pendarovski pret vendim pozitiv nga Franca dhe Holanda

para 8 muajve - TV21

Shtatë ditë kanë mbetur deri në ditën kur 28 vendet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të votojnë në Këshill, nëse Maqedonia dhe Shqipëria duhet të marrin datë për nisje negociatash. Pas Gjermanisë, pritet...

Deklarata e Kuvendit bullgar: Bullgaria e mbështet integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE

para 8 muajve - Koha.mk

Sofje, 8 tetor – Bullgaria i jep mbështetje integrimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE, theksohet në Propozim- deklaratën e Kuvendit popullor bullgar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe Procesit...

Negociatat me BE, Parlamenti holandez debaton ashpër për Shqipërinë

para 8 muajve - Sot News

Parlamenti i Holandës diskuton sot lidhur me çeljen e negociatave të anëtarësimit të Bashkimit Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ligjvënësit e këtij shteti kanë thirrur në interpelancë ministrin...

Pendarovski pret vendim pozitiv nga Franca dhe Holanda

para 8 muajve - Tetova Sot

Shtatë ditë kanë mbetur deri në ditën kur 28 vendet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të votojnë në Këshill, nëse Maqedonia dhe Shqipëria duhet të marrin datë për nisje negociatash. Pas Gjermanisë, pritet...

Letra/ “Rama përdor tetë ministret kukulla për t’iu lutur Holandës”

para 8 muajve - Standard

Vetëm Edi Rama nuk e ka kuptuar se shfaqet e tij fasadë nuk arrijnë të gënjejnë më njeri. As vetëpromovimi si artist dhe piktor, sa barcaletat që u tregon liderve ndërkombëtarë dhe as mburrjet se ka më...

Sofja kërkon që Shkupi të heqë dorë nga pakica e saj në Bullgari

para 8 muajve - Flaka

Mbështetja e Bullgarisë për pranimin e vendit tonë në BE nuk ka qenë kurrë e pakushtëzuar, thotë Ministrja e Jashtme Ekaterina Zaharieva. Kushtet specifike tashmë kanë hyrë në Asamblenë Bullgare, përcjell...

Negociatat, Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

para 8 muajve - Arbresh

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri...

A do t’i mbyll sytë Brukseli ndaj Shkupit

para 8 muajve - Ina

Të gjithë në Maqedoninë e Veriut i kanë kthyer sytë nga Brukseli, nëse më 15 tetor do të japë datë për negociata, që do të zgjasin 7 deri 10 vjet, deri në anëtarësim të plotë. -Periudha pasuese do të jetë...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare drejtuar deputetëve të Holandës

para 8 muajve - InfoShqip

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

“Forcat e errëta punojnë kundër Shqipërisë”, Strazimiri: Mos e kanë për kandidatët tutorë prostitutash?

para 8 muajve - BalkanWeb

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se qeveritarët flasin paturpërisht për “forca të errëta që punojnë kundër Shqipërisë”. Strazimiri deklaron...

“Forcat e errëta punojnë kundër Shqipërisë”, shpërthen Strazimiri: Këto “shoqet” mos e kanë për kandidatët tutorë prostitutash?

para 8 muajve - Standard

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se qeveritarët flasin paturpërisht për “forca të errëta që punojnë kundër Shqipërisë”. Strazimiri deklaron...

“Forcat e errëta punojnë kundër Shqipërisë”, Strazimiri: Mos e kanë për kandidatët tutorë prostitutash?

para 8 muajve - Medial

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se qeveritarët flasin paturpërisht për “forca të errëta që punojnë kundër Shqipërisë”. Strazimiri deklaron...

Ministret shqiptare letër deputetëve të Holandës / Gent Strazimiri tregon forcat e errëta që punojnë kundër Shqipërisë

para 8 muajve - Sot News

Pas qëndrimit skeptik nga qeveria holandeze lidhur me çeljen e negociatave të Shqipërisë për BE, ministret e kabinetit qeveritar ‘Rama’ kanë bërë një lëvizje, vetëm pak ditë nga vendimi që pritet të merret...

“Për cilat forca të errëta e kanë fjalën shoqet e PS?”

para 8 muajve - Koha Jone

Ish-deputeti i PD-së, Gent Strazimiri ka reaguar për letrën që deputetet e PS i kanë dërguar parlamentit Holandez. Në letër, gratë e PS thonë se Shqipërisë duhet t’i hapen negociatat, pasi rrezikohet nga...

Sofja kërkon që Shkupi të heqë dorë nga pakica e saj në Bullgari

para 8 muajve - Zyrtare

Mbështetja e Bullgarisë për pranimin e vendit tonë në BE nuk ka qenë kurrë e pakushtëzuar, thotë Ministrja e Jashtme Ekaterina Zaharieva. Kushtet specifike tashmë kanë hyrë në Asamblenë Bullgare. “Në një...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - Gazeta Express

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Negociatat: Komisioni parlamentar holandez për Europën diskuton Shqipërinë

para 8 muajve - Arbresh

Prej rreth një ore komisioni parlamentar holandez për Europën po diskuton qëndrimin e saj në lidhje me çeljen e negociatave mes BE-së, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ndryshe nga parlamenti Gjerman...

Ministret shqiptare letër Holandës: Mbështesni hapjen e negociatave

para 8 muajve - Medial

Tetë ministret e kabinetit “Rama” I kanë dërguar një letër parlamentit holandezë në lidhje me çështjen e negociatave me Shqipërinë. Kur priten edhe pak ditë nga dhënia e përgjigjes së KE, ministrja, Olta...

Deklarata e Kuvendit bullgar: Bullgaria e mbështet integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE

para 8 muajve - Flaka

Bullgaria i jep mbështetje integrimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE, theksohet në Propozim- deklaratën e Kuvendit popullor bullgar kushtuar zgjerimit të BE-së dhe Procesit të stabilizimit...

Stevo Pendarovski: Bullgaria nuk do ta pengojë vendin për negociata

para 8 muajve - Flaka

Bullgaria nuk besoj që do ta pengojë vendit në rrugën drejt integrimit në BE, tha kryetari i vendit, Stevo Pendarovski. Ai shtoi se këto ditë nuk ka kontaktuar me presidentin bullgar, Rumen Radev, lidhur...

Ministret shqiptare letër Holandës: Mbështesni hapjen e negociatave

para 8 muajve - Vizion Plus

Tetë ministret e kabinetit “Rama” I kanë dërguar një letër parlamentit holandezë në lidhje me çështjen e negociatave me Shqipërinë. Kur priten edhe pak ditë nga dhënia e përgjigjes së KE, ministrja, Olta...

Ekskluzive/ “Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - Top Channel

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

“Një dritë jeshile” Ministret e Ramës letër parlamentit holandez

para 8 muajve - Koha Jone

Ministret e qeverisë “Rama” i kanë dërguar një letër parlamentit holandez lidhur me çeljen e negoicatave me Shqipërinë. “Shpresojmë që ju të njihni arritjet tona sic i njohu parlamenti gjerman. Një dritë...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Iliria News

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Hapja e negociatave me BE, Parlamenti i Holandës jep sot përgjigjen për Shqipërinë

para 8 muajve - Sot News

Dhoma e Ulët e parlamentit të  Holandës do të dikutojë sot në orën 20:30 për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian, vendimt i cili pritet të jepet në datën 18 tetor pas mbledhjes së...

Hapja e negociatave, Holanda vendos sonte për fatin e Maqedonisë së V.

para 8 muajve - Alsat-M

Holanda sonte duhet të vendos nëse Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëria meritojnë datë për fillim të negociatave me BE-në. Në letrën drejtuar deputetëve të Kuvendit holandez, ministri i jashtëm Stef Blok,...

Negociatat/ “Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - BalkanWeb

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Pendarovski optimist: Bullgaria me siguri nuk do ta bllokojë datën

para 8 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 tetor – Elementet e pozitës bullgare lidhur me procesin e mëtutjeshëm të integrimit të Maqedonisë së Veriut janë punë e brendshme-politike të një vendi anëtar të Unionit dhe ajo pozitë me siguri...

Negociatat/ “Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - Medial

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Gratë e PS, letër parlamentit holandez: Forca të errëta kundër Shqipërisë në Tiranë

para 8 muajve - Koha Jone

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 tetor Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit...

Pendarovski pret vendim pozitiv nga Franca dhe Holanda

para 8 muajve - Zyrtare

Shtatë ditë kanë mbetur deri në ditën kur 28 vendet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të votojnë në Këshill, nëse Maqedonia dhe Shqipëria duhet të marrin datë për nisje negociatash. Pas Gjermanisë, pritet...

Parlamenti i Holandës sonte vendos për startimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë,Pendarovski : Holanda nuk ka asnjë rezervë për RMV

para 8 muajve - Aktuale

Holanda sonte vendos nëse do të japë dritë jeshile për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Lidhur me qëndrimin e Holandës, presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, është shprehur i bindur se nga ana e Holandës...

Pendarovski: Bullgaria nuk do ta pengon Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Gazeta Express

Elementet e pozitës bullgare lidhur me procesin e mëtutjeshëm të integrimit të Maqedonisë së Veriut janë punë e brendshme-politike të një vendi anëtar të Unionit dhe ajo pozitë me siguri nuk do të nxirret...

Ministret e PS i shkruajnë parlamentit holandez: Forca të errëta kundër Shqipërisë në Tiranë

para 8 muajve - Koha Jone

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Vendimi për negociatat, gratë ministre letër për deputetët e Holandës: Dështimi i përpjekjeve tona për të çelur bisedimet është çmimi më i madh për forcat e errëta që po e pengojnë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Ministret e PS i shkruajnë Holandës për: Forca të errëta kundër Shqipërisë në Tiranë

para 8 muajve - Koha Jone

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, ministret e qeverisë Rama i nisin letër holandezëve

para 8 muajve - Sot News

Tirana zyrtare i drejton një letër qeverisë holandeze. Letra mban firmën e grave ministre të qeverisë sonë Letra e tërheq vëmendjen edhe tek bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Holandës në luftën kundër krimit...

Deklarata e Sofjes: Mbështetje për fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Arbresh

Bullgaria mbështet plotësisht integrimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE, thuhet në propozim deklaratën e Kuvendit Kombëtar të Bullgarisë për Zgjerimin e BE-së dhe Procesin e Stabilizim-Asociimit...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - Gostivari Sot

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata, të gjithë në BE e kanë të qartë se Maqedonia e Veriut dorëzoi

para 8 muajve - Medial

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot...

Holanda sot vendos për dhënien e datës për Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Shenja

Shteti i Holandës sot do të sjell një qëndrim përfundimtar rreth hapjes së negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Parlamenti holandez sonte do të diskutoj për  zgjerimin...

Pendarovski: Bullgaria me siguri nuk do ta bllokojë datën

para 8 muajve - Medial

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Elementet e pozitës bullgare lidhur me procesin e mëtutjeshëm të integrimit të Maqedonisë së Veriut janë punë e brendshme-politike të një vendi anëtar të Unionit dhe ajo...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - Fol

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

SHAKAJA E HOLANDËS

para 8 muajve - Portalb

Asgjë. Mos pritni gjë nga BE-ja. Shqipëria që nga koha e rilindësve bën luftë titanike që ta ruajë identitetin kulturor evropjan. Thuajse 200 vjet. Dhe, kjo luftë nuk është e rastit. Ajo I ka rrënjët shumë...

Parlamenti holandez sot vendos për fillimin e negociatave me RMV dhe Shqipërinë

para 8 muajve - TV21

Parlamenti holandez sot duhet të debatojë për zgjerimin e Bashkimit Evropian dhe vendimin për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Shefi i diplomacisë holandeze Stef Bllok, dërgoi...

Parashikohet se s'do të jetë një debat i lehtë/ Çfarë vendimi do marrë Holanda? Parlamenti diskuton sot

para 8 muajve - Sot News

Dhoma e Ulët e Parlamentit holandez pritet të diskutojë sot nëse do i hapë dritën jeshile nisjes së negociatave me Shqipërinë dhe Bashkimin Europian. Mediat holandeze raportojnë se nuk do të jetë një debat...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - Lexo

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - Lajm

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Top Channel

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Pendarovski: Bullgaria nuk do ta bllokojë marrjen e datës

para 8 muajve - Tetova Sot

Elementet e qëndrimit bullgar në lidhje me procesin integrues të Maqedonisë së Veriut janë çështje e brendshme politike të një vendi anëtar i BE-së dhe ky qëndrim me siguri nuk do të theksohet në Këshillin...

Hapja e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore me BE-në në duart e Holandës

para 8 muajve - Koha.net

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Parlamenti holandez sot vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 tetor – Parlamenti holandez sot duhet të debatojë për zgjerimin e Bashkimit Evropian dhe vendimin për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për anëtarësim drejtë Unionit,...

Holanda do të vendosë sot për datën e negociatave me RMV-në

para 8 muajve - Portalb

Parlamenti në Hagë sot pasdite do të debatojë dhe do të vendosë për rekomandimin e Komisionit Evropian për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut. “Qeveria holandeze e ndan vlerësimin e Komisionit...

Holanda diskuton sot me ministrin e jashtëm qëndrimin për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Hollanda vazhdon të hezitojë për të dhënë “Po”-në e saj për nisjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së. Media hollandeze, ndërsa njofton mbajtjen të martën në mbrëmje të një debati në Dhomën e Përfaqësuesve...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - Shenja

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

Pendarovski: Nga Holanda dhe Danimarka paraprakisht nuk kemi kurrfarë vërejtje

para 8 muajve - Flaka

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - InfoShqip

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Iliria News

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Hapja e negociatave, Holanda vendos sonte për fatin e Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Fol

Holanda sonte duhet të vendos nëse Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëria meritojnë datë për fillim të negociatave me BE-në. Në letrën drejtuar deputetëve të Kuvendit holandez, ministri i jashtëm Stef Blok,...

Holanda vendos sot për datën e negociatave me Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Alsat-M

Parlamenti në Hag sot pasdite do të debatojë dhe do të vendosë për rekomandimin e Komisionit Evropian për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut. “Qeveria holandeze e ndan vlerësimin e Komisionit...

Sot Holanda voton pro ose kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Parlamenti i Holandës voton pasditen e kësaj të marte për të autorizuar qeverinë e kryeministrit Mark Rutte  në samitin e Këshillit Europian të 18 tetorit në lidhje me çeljen e negociatave të Bashkimit...

Holanda sonte vendos për negociatat me Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Gazeta Express

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

“Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

para 8 muajve - Arbresh

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Albeu

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut , për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Sot Holanda voton pro ose kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 8 muajve - Vizion Plus

Parlamenti i Holandës voton pasditen e kësaj të marte për të autorizuar qeverinë e kryeministrit Mark Rutte  në samitin e Këshillit Europian të 18 tetorit në lidhje me çeljen e negociatave të Bashkimit...

Negociatat/Fati i Shqipërisë në duart e Holandës

para 8 muajve - Koha Jone

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Parlamenti holandez sot vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Parlamenti holandez sot duhet të debatojë për zgjerimin e Bashkimit Evropian dhe vendimin për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për anëtarësim drejtë...

Joshje femërore për negociatat, “gratë” e Ramës i shkruajnë Hollandës: “Jo”-ja, çmim i madh për forca të errëta!

para 8 muajve - Te Sheshi

Qeveria shqiptare ka vendosur të luajë kartën “femërore” me Hollandën, për t’i ndryshuar qëndrim e marrë “Po”-në e dëshiruar prej saj për negociatat. Nuk dihet nëse është ide e Ramës apo e vetë ministreve...

Parlamenti i Holandës sonte vendos për startimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë,Pendarovski : Holanda nuk ka asnjë rezervë për RMV

para 8 muajve - Zyrtare

Holanda sonte vendos nëse do të japë dritë jeshile për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Lidhur me qëndrimin e Holandës, presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, është shprehur i bindur se nga ana e Holandës...

Borisov: Unë dhe Karakaçanov e mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE dhe në NATO

para 8 muajve - Aktuale

Kryeministri bullgar Bojko Borisov sot në Sofje deklaroi se ai dhe zëvendësi i tij dhe ministër i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov e mbështesin anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE dhe në NATO. “Për...

Holanda vendos sot për datën e negociatave me Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Gostivari Sot

Parlamenti në Hag sot pasdite do të debatojë dhe do të vendosë për rekomandimin e Komisionit Evropian për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut. “Qeveria holandeze e ndan vlerësimin e Komisionit...

Holanda diskuton sot me ministrin e jashtëm qëndrimin për Shqipërinë

para 8 muajve - 24 ore

Hollanda vazhdon të hezitojë për të dhënë “Po”-në e saj për nisjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së. Media hollandeze, ndërsa njofton mbajtjen të martën në mbrëmje të një debati në Dhomën e Përfaqësuesve...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Shprehja

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Ina

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

para 8 muajve - in7

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Indeks.mk

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Pendarovski: Bullgaria nuk do ta bllokojë marrjen e datës

para 8 muajve - Arbresh

Elementet e qëndrimit bullgar në lidhje me procesin integrues të Maqedonisë së Veriut janë çështje e brendshme politike të një vendi anëtar i BE-së dhe ky qëndrim me siguri nuk do të theksohet në Këshillin...

Pendarovski: Bullgaria nuk do ta bllokojë fillimin e negociatave

para 8 muajve - Fol

Elementet e qëndrimit bullgar në lidhje me procesin integrues të Maqedonisë së Veriut janë çështje e brendshme politike të një vendi anëtar i BE-së dhe ky qëndrim me siguri nuk do të theksohet në Këshillin...

Holanda vendos sot për datën e negociatave

para 8 muajve - Flaka

Parlamenti në Hag sot pasdite do të debatojë dhe do të vendosë për rekomandimin e Komisionit Evropian për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut. “Qeveria holandeze e ndan vlerësimin e Komisionit...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Tetova Sot

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Lajm

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Epoka e Re

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga parlamenti holandez, shkruan portali holandez “NOS”. Dhoma e Ulët e parlamentit holandez po debaton...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Shenja

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Parlamenti holandez sot vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Parlamenti holandez sot duhet të debatojë për zgjerimin e Bashkimit Evropian dhe vendimin për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për anëtarësim drejtë Unionit, bëri të ditur televizioni...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Periskopi

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - Zyrtare

Lajme / 08 Tetor 2019, 11:25 Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS. Parlamenti holandez...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

para 8 muajve - KosovaPress

Parlamenti holandez do të diskutojë sot për zgjerimin e BE-së dhe përafrimin e dy vendeve. Për vite me radhë, Shqipëria dhe Maqedonia Veriore janë përpjekur të fillojnë bisedimet e pranimit në BE, por...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Republika

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

para 8 muajve - Arbresh

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që do...

Përse ky panik dhe lobim asimetrik për negociatat?

para 8 muajve - 24 ore

Nga Jorgji Kote Nuk ka nevojë të jesh diplomat dhe ekspert i politikës së jashtme që të dallosh asimetrinë ose shproporcionin e dukshëm në fushatën tonë lobuese për çeljen e negociatave të anëtarësimit...

Përse ky panik dhe lobim asimetrik për negociatat?

para 8 muajve - BalkanWeb

Nuk ka nevojë të jesh diplomat dhe ekspert i politikës së jashtme që të dallosh asimetrinë ose shproporcionin e dukshëm në fushatën tonë lobuese për çeljen e negociatave të anëtarësimit në BE. Në këtë...

Përse ky panik dhe lobim asimetrik për negociatat?

para 8 muajve - Medial

Nuk ka nevojë të jesh diplomat dhe ekspert i politikës së jashtme që të dallosh asimetrinë ose shproporcionin e dukshëm në fushatën tonë lobuese për çeljen e negociatave të anëtarësimit në BE. Në këtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK