http://kariera.mk

Apple do ta angazhojë Valve për helmetën e vet AR

para 8 muajve - Koha.mk

Apple prej kohësh ka plane të krijojë helmeta për realitet të shtuar (AR), ndërsa sipas parashikimeve të mëparshme vitin e ardhshëm mund ta shohim një pajisje të tillë nga kompania nga Kupertino, raporton...

Apple bashkohet me Valven për pajisjen e saj AR

para 8 muajve - Zhurnal

Kompania e njohur e teknologjisë, Apple, ka planifikuar të krijojë një pajisje AR (Realiteti i Shtuar) për disa kohë tani, dhe sipas parashikimeve të mëparshme vitin e ardhshëm, ne mund të shohim një pajisje...

Apple raportohet se po bashkëpunon me Valve për pajisjen e tyre të realitetit të shtuar

para 8 muajve - Zhurnal

Për një kohë tashmë kemi dëgjuar spekulime se Apple mund të punoj në një pajisje të realitetit të shtuar. Në fakt, sipas parashikimeve të një analisti shumë të afërt me çështjen, duket se viti 2020 në...

Apple angazhon Valve për pajisjen e saj AR

para 8 muajve - Arbresh

Kompania Apple ka planifikuar të krijojë një helmetë të realitetit të shtuar për disa kohë tani, dhe sipas parashikimeve të mëparshme vitin e ardhshëm, ne mund të shohim një pajisje të tillë. DigiTimes...

Apple angazhon Valve për pajisjen e saj AR

para 8 muajve - Periskopi

Kompania Apple ka planifikuar të krijojë një helmetë të realitetit të shtuar për disa kohë tani, dhe sipas parashikimeve të mëparshme vitin e ardhshëm, ne mund të shohim një pajisje të tillë. DigiTimes...

Apple angazhon Valve për pajisjen e saj AR

para 8 muajve - KosovaPress

DigiTimes zbulon më shumë detaje në lidhje me pajisjen AR, dhe bazuar në burimet e saj, Apple aktualisht ka angazhuar kompaninë Valve për të zhvilluar një helmetë AR. Kjo është shumë interesante pasi nuk...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK