http://kariera.mk

Palmer: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - Zhurnal

Tiranë, 8 nëntor – Matthew Palmer, i Dërguari i Posaçëm i Departamentit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka bërë sërish thirrje për një dialog midis opozitës dhe mazhorancës për arritjen e një marrëveshjeje...

Apeli amerikan, Palmer: Do na pëlqente një dialog që do sillte marrëveshje mbi Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - Gazeta Express

Matthew Palmer, i dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor duke folur në samitin e Davos ka apeluar sërish për dialog mes palëve për të zgjidhur krizën politike në Shqipëri. “Është e rëndësishme...

Palmer në Davos: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Top Channel

Matthew Palmer, i dërguari i posaëëm i Departamentit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka bërë sërish thirrje për një dialog midis opozitës dhe mazhorancës për arritjen e një marrëveshjeje për reformën...

Palmer: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - Klan Kosova

Matthew Palmer, i Dërguari i Posaçëm i Departamentit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka bërë sërish thirrje për një dialog midis opozitës dhe mazhorancës për arritjen e një marrëveshjeje për Reformën...

Palmer: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - GazetaBlic

Matthew Palmer, i Dërguari i Posaçëm i Departamentit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka bërë sërish thirrje për një dialog midis opozitës dhe mazhorancës për arritjen e një marrëveshjeje për reformën...

“Zgjedhjet të jenë të lira”, Palmer: Dialog me pas palëve për reformën zgjedhore

para 7 muajve - BalkanWeb

“Do na pëlqente të shihnim një dialog që sjell si rezultat një marrëveshje mbi Reformën Zgjedhore që zbaton rekomandimet e OSBE/OHDIR-it dhe një drejtim që çon sërisht drejt normalitetit për demokracinë...

Palmer: Shqipëria vend demokratik me zgjedhje të lira, dialogoni për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Medial

I dërguari special i SHBA në Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer I ka bërë apel palëve politike në Shqipëri që të dialogojnë në lidhje me reformën zgjedhore. Gjatë forumit ekonomik në Davos, Palmer tha...

Palmer flet sërish për krizën: Duam të shohim zgjedhje të lira dhe demokratike…

para 7 muajve - Standard

I dërguari i Departamentit të Shtetit për rajonin tonë, Mattheë Palmer, reagoi sërish për situatën në Shqipëri. Duke folur në samitin e Davos-it, ai apeloi për dialog mes palëve për të zgjidhur krizën...

Palmer: Shqipëria vend demokratik me zgjedhje të lira, dialogoni për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Vizion Plus

I dërguari special i SHBA në Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer I ka bërë apel palëve politike në Shqipëri që të dialogojnë në lidhje me reformën zgjedhore. Gjatë forumit ekonomik në Davos, Palmer tha...

I dërguari i SHBA flet për Shqipërinë, apel për dialog e marrëveshje. Palmer: Do të na pëlqente të kishim rezultate

para 7 muajve - Gazeta Tema

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, përfaqësues special amerikan për Ballkanin Perëndimor deklaroi se në Shqipëri duhet një dialog për të miratuar reformën zgjedhore sipas rekomandimeve...

“Zgjedhjet duhet të jenë të lira”, Palmer del me deklaratën e fortë: Dialog mes palëve për reformën zgjedhore!

para 7 muajve - Sot News

Matthew Palmer, përfaqësues special amerikan për Ballkanin Perëndimor gjatë forumit ekonomik në Davos, ku është i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama, tha se në Shqipëri duhet një dialog për të miratuar...

Palmer: Dialog dhe marrëveshje për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - Koha Jone

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, duke folur në samitin e Davos ka apeluar sërish për dialog mes palëve për të zgjidhur krizën politike në Shqipëri. ”Është e rëndësishme...

Reforma Zgjedhore/ Palmer thirrje politikës shqiptare: Gjeni dialogun

para 7 muajve - Opinion

I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer, ka folur në lidhje me situatën politike në Shqipëri. Në fjalën e tij në Forumin Botëror Ekonomik, Palmer...

Megafonët e Palmer

para 7 muajve - Respublica

Nëse për Partinë Demokratike udhërrëfyesi për të dalë nga kriza është rezoluta e Bundestagut gjerman me 9 kushtet për Shqipërinë, mazhoranca vepron me rekomandim nga Palmer. Ky i fundit ka shprehur publikisht...

Palmer: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - Infokusi

Matthew Palmer, i Dërguari i Posaçëm i Departamentit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka bërë sërish thirrje për një dialog midis opozitës dhe mazhorancës për arritjen e një marrëveshjeje për Reformën...

SHBA flet qartë: Zgjedhjet në Shqipëri të lira e demokratike. Opozita të ulet për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - Lexo

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer në Davos ka folur për Shqipërinë dhe Reformën Zgjedhore. “Është e rëndësishme që themelet demokratike të Shqipërisë janë të forta, që zgjedhjet...

Palmer u bën thirrje forcave politike në Shqipëri për dialog dhe marrëveshje

para 7 muajve - Illyria

Davos, 8 nëntor 2019 – Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Metthew Palmer, i dërguar i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, ka dhënë mesazhe të qarta për partitë dhe liderët politikë...

Palmer: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Ekonomia Online

Matthew Palmer, i Dërguari i Posaçëm i Departamentit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka bërë sërish thirrje për një dialog midis opozitës dhe mazhorancës për arritjen e një marrëveshjeje për Reformën...

Palmer: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - Zyrtare

Matthew Palmer, i Dërguari i Posaçëm i Departamentit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka bërë sërish thirrje për një dialog midis opozitës dhe mazhorancës për arritjen e një marrëveshjeje për Reformën...

Palmer kërkon dialog dhe marrëveshje për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Arbresh

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, duke folur në  samitin e Davos ka apeluar sërish për dialog mes palëve për të zgjidhur krizën politike në Shqipëri. Për Palmer, “është...

Palmeri: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për reformën zgjedhore në Shqipëri

para 7 muajve - Epoka e Re

I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, i ka bërë sërish thirrje për një dialog pozitës dhe opozitës në Shqipëri për arritjen e një marrëveshjeje...

Luan Rama: Nuk mund të ketë Reformë Zgjedhore, duke iu kundërvënë kushteve të Gjermanisë!

para 7 muajve - BalkanWeb

Zëvendëskryetari i LSI, Luan Rama, shkruan në “Facebook” se vendimi negativ i Këshillit Evropian për negociatat dhe kushtet e vëna nga Gjermania imponojnë për qeverinë shqiptare, por edhe për gjithë klasën...

Zëvendëskryetari i LSI : Reforma zgjedhore duhet të nisë me dënimin e tyre…

para 7 muajve - Standard

Zëvendëskryetari i LSI, Luan Rama, shkruan në “Facebook” se vendimi negativ i Këshillit Evropian për negociatat dhe kushtet e vëna nga Gjermania imponojnë për qeverinë shqiptare, por edhe për gjithë klasën...

Pas demokratëve, reagon edhe LSI për Reformën Zgjedhore: Duhet të jetë në përputhje me rekomandimet e OSBE/ODIHR-it dhe Gjermanisë!

para 7 muajve - Sot News

Zëvendëskryetari i LSI, Luan Rama, është shprehur në “Facebook” se duhet një reflektim i menjëhershëm dhe përgjegjshmëri maksimale për të bërë të mundur Reformën Zgjedhore. “Reforma zgjedhore duhet të...

Luan Rama: Nuk mund të ketë Reformë Zgjedhore, duke iu kundërvënë kushteve të Gjermanisë!

para 7 muajve - Medial

Zëvendëskryetari i LSI, Luan Rama, shkruan në “Facebook” se vendimi negativ i Këshillit Evropian për negociatat dhe kushtet e vëna nga Gjermania imponojnë për qeverinë shqiptare, por edhe për gjithë klasën...

Luan Rama: Nuk mund të ketë reformë zgjedhore, duke iu kundërvënë kushteve të Gjermanisë!

para 7 muajve - Koha Jone

Nga Luan Rama * Vendimi i Këshillit Europian që nuk miratoi çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në dhe kushtet e vëna nga Gjermania, imponojnë për qeverinë në rradhë të parë e mandej edhe për gjithë...

Luan Rama: Nuk mund të ketë reformë zgjedhore, duke iu kundërvënë kushteve të Gjermanisë!

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Luan Rama: Vendimi i Këshillit Europian që nuk miratoi çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në dhe kushtet e vëna nga Gjermania, imponojnë për qeverinë në rradhë të parë e mandej edhe për gjithë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK