http://kariera.mk

VIDEO/ Presidenti Meta: Jam i nderuar dhe i emocionuar për mikpritjen e arbëreshëve

para 7 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta ka postuar ne rrjetin e tij Facebook, nje video nga rajoni i Puglias ku ndjehet mjaft i lumtur dhe i nderuar per mikpritjen qe po i behet nga arbereshet. Postimi i plote Sot në Casalvecchio,...

Meta në Kalabri: Bashkëpunim me Italinë që trashëgimia arbëreshe të mbrohet

para 7 muajve - Zhurnal

Tiranë, 8 nëntor – Në kuadër të nismës “U’ jam Arbëresh”, Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zhvillon një vizitë pune në rajonet e banuara nga arbëreshët në Kalabri dhe Pulja. Me ftesë të autoriteteve...

Presidenti Meta mikpritet nga arbëreshët në rajonin e Puglias

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Shtetit Ilir Meta me anë të një postimi në rrjetin social Facebook është sh0prehur se ndihet i emocionuar nga mikpritja vëllazërore e arbëreshëve në rajonin e Puglias Ja postimi i plotë: Sot...

Meta në Kalabri: Bashkëpunim me Italinë që trashëgimia arbëreshe të mbrohet nga UNESCO

para 7 muajve - Top Channel

Në kuadër të nismës “U’ jam Arbëresh”, Presidenti Ilir Meta po zhvillon një vizitë pune në rajonet e banuara nga arbëreshët në Kalabri dhe Pulja. Me ftesë të autoriteteve lokale, Kreu i Shtetit vizitoi...

Mesazhi i Metës nga Kalabria: Botën e çojnë përpara njerëzit me personalitet të fortë

para 7 muajve - BalkanWeb

Në kuadër të nismës “U’ jam Arbëresh”, presidenti Ilir Meta po zhvillon një vizitë pune në rajonet e banuara nga arbëreshët në Kalabri dhe Pulja. Meta vizitoi fillimisht Bashkinë e Plataçit (Pllatën),...

Meta në Kalabri: Bashkëpunim me Italinë që trashëgimia arbëreshe të mbrohet

para 7 muajve - Medial

Në kuadër të nismës “U’ jam Arbëresh”, Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zhvillon një vizitë pune në rajonet e banuara nga arbëreshët në Kalabri dhe Pulja. Me ftesë të autoriteteve lokale, Kreu i Shtetit...

Meta në Kalabri: Bashkëpunim me Italinë që trashëgimia arbëreshe të mbrohet nga UNESCO

para 7 muajve - Standard

Në kuadër të nismës “U’ jam Arbëresh”, Presidenti Ilir Meta po zhvillon një vizitë pune në rajonet e banuara nga arbëreshët në Kalabri dhe Pulja. Me ftesë të autoriteteve lokale, Kreu i Shtetit vizitoi...

Meta në Kalabri: Bashkëpunim me Italinë që trashëgimia arbëreshe të mbrohet nga UNESCO

para 7 muajve - Portalb

Në kuadër të nismës “U’ jam Arbëresh”, Presidenti Ilir Meta po zhvillon një vizitë pune në rajonet e banuara nga arbëreshët në Kalabri dhe Pulja, transmeton Top Channel . Me ftesë të autoriteteve lokale,...

Meta në Kalabri: Bashkëpunim me Italinë që trashëgimia arbëreshe të mbrohet

para 7 muajve - Vizion Plus

Në kuadër të nismës “U’ jam Arbëresh”, Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zhvillon një vizitë pune në rajonet e banuara nga arbëreshët në Kalabri dhe Pulja. Me ftesë të autoriteteve lokale, Kreu i Shtetit...

Presidenti Meta në Kalabri: Bashkëpunim me Italinë që trashëgimia arbëreshe të mbrohet nga UNESCO

para 7 muajve - Koha Jone

Në kuadër të nismës “U’ jam Arbëresh”, Presidenti Ilir Meta po zhvillon një vizitë pune në rajonet e banuara nga arbëreshët në Kalabri dhe Pulja. Me ftesë të autoriteteve lokale, Kreu i Shtetit vizitoi...

Sot takimi i Metës me komunitetin arbëresh

para 7 muajve - Indeks.mk

Këtë të premte, në Itali presidenti i Republikës, Ilir Meta do të takohet me komunitetin arbëresh të Casalvecchio di Puglia, në provincën e Foggias. Bëjnë me dije se takimi do të organizohet në orën 10:00....

Sot takimi i Metës me komunitetin arbëresh…

para 7 muajve - Standard

Këtë të premte, në Itali presidenti i Republikës, Ilir Meta do të takohet me komunitetin arbëresh të Casalvecchio di Puglia, në provincën e Foggias. Bëjnë me dije se takimi do të organizohet në orën 10:00....

Meta: Qendra historike në Kalabri, dëshmi e trashëgimisë arbëreshe

para 7 muajve - 24 ore

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës së tij në Itali ka vizituar qendrën historike të Plataçit (Pllatën) në Kalabri. Meta ka vlerësuar vlerat kulturore, duke i konsideruar si dëshmi e trashëgimisë arbëreshe....

Mesazhi i Presidentit Meta nga Kalabria: Botën e çojnë përpara njerëzit me personalitet të fortë

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Në kuadër të nismës “U’ jam Arbëresh”, Presidenti i Republikës Ilir Meta po zhvillon një vizitë pune në rajonet e banuara nga arbëreshët në Kalabri dhe Pulja. Me ftesë të autoriteteve lokale, Kreu i Shtetit...

Presidenti Meta në Kalabri: Bashkëpunim të ngushtë me Italinë që trashëgimia e pasur kulturore arbëreshe të mbrohet nga UNESCO

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Në kuadër të nismës “U’ jam Arbëresh”, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta po zhvillon një vizitë pune në rajonet e banuara nga arbëreshët në Kalabri dhe Pulja. Me ftesë të autoriteteve lokale,...

Video/ Meta tek komuniteti arberesh në Itali…

para 7 muajve - Standard

Presidenti Meta ndodhet në Itali te komuniteti arberesh. Ja se ç’shkruan Meta në facebook: Shumë i emocionuar nga pritja e ngrohtë e komunitetit shumë të dashur arbëresh të Plataci (Pllatënit) në Kalabri!

Presidenti Meta në komunitetin arberesh në Itali

para 7 muajve - Koha Jone

Presidenti Meta ndodhet në Itali te komuniteti arberesh. Ja se ç’shkruan Meta në facebook: Shumë i emocionuar nga pritja e ngrohtë e komunitetit shumë të dashur arbëresh të Plataci (Pllatënit) në Kalabri!

Meta në Kalabri, arbëreshët organizojnë pritje të ngrohtë

para 7 muajve - Medial

Presidenti Ilir Meta këtë të enjte ka zhvilluar një vizitë në Kalabri, ku është pritur në mënyrë shumë miqësore nga komuniteti arbëresh i Platacit (Pllatënit). “Shumë i emocionuar nga pritja e ngrohtë...

Meta në Kalabri, arbëreshët organizojnë pritje të ngrohtë

para 7 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta këtë të enjte ka zhvilluar një vizitë në Kalabri, ku është pritur në mënyrë shumë miqësore nga komuniteti arbëresh i Platacit (Pllatënit). “Shumë i emocionuar nga pritja e ngrohtë...

VIDEO/ Vizita në Kalabri, arbëreshët i rezervojnë pritje të ngrohtë Presidentit Meta

para 7 muajve - Standard

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndodhet për një vizitë në Kalabri, ku është pritur mjaft ngrohtë nga komuniteti arbëresh atje. “ Shumë i emocionuar nga pritja e ngrohtë e komunitetit shumë të dashur...

VIDEO/ Vizita në Kalabri, arbëreshët i rezervojnë pritje të ngrohtë Presidentit Meta

para 7 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndodhet për një vizitë në Kalabri, ku është pritur mjaft ngrohtë nga komuniteti arbëresh atje. “ Shumë i emocionuar nga pritja e ngrohtë e komunitetit shumë të dashur...

“Konferencë kushtuar personalitetit të shquar italian e shqiptar”, Meta në Kalabri

para 7 muajve - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta do të marrë pjesë në konferencën kushtuar Antonio Gramshit, që po mbahet në Kalabri. Ka qenë vet kreu i shtetit që ka njoftuar përmes një statusi në ‘Facebook’. “Mirëmëngjes nga Kalabria,...

Në Tiranë ka “plasur” sherri për komunistët, Presidenti Meta në Kalabri për të nderuar liderin komunist që u burgos nga regjimi fashist

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ilir Meta, president i vendit, sapo ka publikuar një foto nga Kalabria duke treguar edhe qëllimin e vizitës së tij. Presidenti thotë se do të marrë pjesë në konferencën kushtuar Antonio Gramshit, personalitet...

Presidenti Meta merr pjesë në konferencën kushtuar personalitetit të shquar italian e shqiptar

para 7 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka postuar mëngjesin e sotëm një foto nga Kalabria, ku do të marrë pjesë në konferencën kushtuar personalitetit të shquar italian dhe shqiptar, Antonio Gramshit. “ Mirëmëngjes...

Presidenti Meta merr pjesë në konferencën kushtuar personalitetit të shquar italian dhe shqiptar

para 7 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka postuar mëngjesin e sotëm një foto nga Kalabria, ku do të marrë pjesë në konferencën kushtuar personalitetit të shquar italian dhe shqiptar, Antonio Gramshit. “ Mirëmëngjes...

Presidenti Meta përshëndet shqiptarët nga Kalabria…

para 7 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta ka postuar nje shkrim dhe foto ne rrjetin e tij social Facebook ku pershendet shqiptaret nga Kalabria. Ai ndodhet atje pasi do të marr pjesë në konferencën kushtuar personalitetit...

Ilir Meta pritet nga komuniteti arbëresh në Kalabri

para 7 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipëris Ilir Meta është pritur sot nga komuniteti arbëresh në Kalabri. Meta do të marr pjesë në konferencën kushtuar Antonio Gramshit, këtij personaliteti të shquar italian dhe shqiptar....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK