http://kariera.mk

Shpër.th.imi i fuqishëm bllokon 35 punëtorë 700 metra nën tokë

para 7 muajve - Medial

Lexime: 1 Zjarrëfikësit kanë shpëtuar minatorët e bllokuar nën tokë pas një shpërthimi në qytetin Lindor të Gjeermanisë, Teutschenthal. Rreth 35 njerëz mbetën të bllokuar brenda në minierë, Ndërkohë që...

Shpërthim i fuqishëm në një minierë, rreth 35 punëtorë të bllokuar 700 metra nën tokë…

para 7 muajve - Standard

Një shpërthim në një minierë në qytetin lindor gjerman Teutschenthal ka lënë të plagosur të paktën dy persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Mediat lokale raportojnë se të plagosurit, njëri prej të cilëve...

Shpërthim i fuqishëm në një minierë në Gjermani, rreth 35 punëtorë të bllokuar 700 metra nën tokë

para 7 muajve - BalkanWeb

Një shpërthim në një minierë në qytetin lindor gjerman Teutschenthal ka lënë të plagosur të paktën dy persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Mediat lokale raportojnë se të plagosurit, njëri prej të cilëve...

GJERMANI: 30 PUNËTORË TË BLLOKUAR NË MINIERË

para 7 muajve - Klan Macedonia

Më shumë se 30 punëtorë të një miniere në Gjermani janë bllokuar pas një shpërthimi brenda nentokës që ndodhi në orët e para të mëngjesit. Shpërthimi në minierën e potasiumit la punëtorët të bllokuar 2,000...

Shpërthimi i fuqishëm bllokon 35 punëtorë 700 metra nën tokë

para 7 muajve - Arbresh

Zjarrëfikësit kanë shpëtuar minatorët e bllokuar nën tokë pas një shpërthimi në qytetin Lindor të Gjeermanisë, Teutschenthal. Rreth 35 njerëz mbetën të bllokuar brenda në minierë, Ndërkohë që dy punërtorë...

30 punëtorë ngecin në një minierë në Gjermani

para 7 muajve - Gazeta Express

30 punëtorë janë bllokuar si pasojë e një shpërthimi në një minierë në Gjermani, ku raportohet se disa prej tyre edhe janë plagosur. Punëtorët ngecën 700 metra nën tokë në zonën e Tojts Shentalit. Zjarrfiksit...

Gjermani, 30 punëtorë ngecin në minierë

para 7 muajve - Top Channel

Shpërthimi në një minierë në Gjermani ka bërë që të bllokohen 30 punëtorë, ndërkohë që disa prej tyre janë plagosur. Punëtorët ngecën 700 metra nën tokë në zonën e Tojts Shentalit. Zjarrfiksit dhe punonjësit...

Shpërthim në një minierë në Gjermani, rreth 35 persona të bllokuar nën tokë

para 7 muajve - Anadolu Agency

Berlin Një shpërthim në një minierë në qytetin lindor gjerman Teutschenthal ka lënë të plagosur të paktën dy persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Mediat lokale raportojnë se të plagosurit, njëri prej...

Shpërthim brenda minierës në Gjermani, 30 punëtorë të bllokuar 2000 metra nën tokë

para 7 muajve - Zhurnal

Më shumë se 30 punëtorë të një miniere në Gjermani janë bllokuar pas një shpërthimi brenda nentokës që ndodhi në orët e para të mëngjesit. Shpërthimi në minierën e potasiumit la punëtorët të bllokuar 2,000...

Shpërthim në një minierë në Gjermani, 30 persona ngelin nëntokë

para 7 muajve - Anadolu Agency

Berlin Gjatë një shpërthimi në një minierë në qytetin e Teutschenthal të Gjermanisë Lindore janë lënduar së paku dy persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të përditshmes Mitteldeutsche, e cila...

30 punëtorë ngecin në një minierë në Gjermani

para 7 muajve - Sinjali

30 punëtorë janë bllokuar si pasojë e një shpërthimi në një minierë në Gjermani, ku raportohet se disa prej tyre edhe janë plagosur. Punëtorët ngecën 700 metra nën tokë në zonën e Tojts Shentalit. Zjarrfiksit...

Shpëtohen minatorët në Gjermani

para 7 muajve - TV21

Shpëtohen 35 minatorë, të cilët ishin robëruar pas shpërthimit në minierën  e kaliumit në Gjermaninë lindore, lajmëruan mediat gjermane. Dy minatorë janë lënduar, ndërsa  në operacionin për shpëtim janë...

Shpërthim në një minierë gjermane, 38 persona të bllokuar nën tokë

para 7 muajve - TV21

Nga një shpërthimi në minierën Teutshental në qendër të Gjermanisë të paktën 38 persona kanë mbetur të bllokuar në minierë me ç’rast janë plagosur dy persona, raporton TV21. Shpërthimi ka ndodhur në orën...

Gjermani/ Shpërthim i fuqishëm në një minierë, punëtorët bllokohen 700 metra nën tokë

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Një minierë ka shpërthyer në qytetin lindor gjerman Teutschenthal ka lënë të plagosur të paktën dy persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Mediat lokale raportojnë se të plagosurit, njëri prej të cilëve...

30 punëtorë ngecin në një minierë në Gjermani

para 7 muajve - Ekonomia Online

30 punëtorë janë bllokuar si pasojë e një shpërthimi në një minierë në Gjermani, ku raportohet se disa prej tyre edhe janë plagosur. Punëtorët ngecën 700 metra nën tokë në zonën e Tojts Shentalit. Zjarrfiksit...

Tridhjetë punëtorë ngecin në një minierë në Gjermani

para 7 muajve - Epoka e Re

Tridhjetë  punëtorë janë bllokuar si pasojë e një shpërthimi në një minierë në Gjermani, ku raportohet se disa prej tyre edhe janë plagosur. Punëtorët ngecën 700 metra nën tokë në zonën e Tojts Shentalit....

Shpërthim brenda minierës në Gjermani, 30 punëtorë të bllokuar 2000 metra nën tokë

para 7 muajve - Te Sheshi

Më shumë se 30 punëtorë të një miniere në Gjermani janë bllokuar pas një shpërthimi brenda nentokës që ndodhi në orët e para të mëngjesit. Shpërthimi në minierën e potasiumit la punëtorët të bllokuar 2,000...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK