http://kariera.mk

A do të ketë sanksione amerikane kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

para 7 muajve - Alsat-M

Uashingtoni zyrtar ka dënuar sjelljen e Serbisë, përkundër deklaratës së presidentit Aleksandar Vuçiq, se Serbia nuk ka para për të blerë sistemet raketore ruse S-400. Ky sistem është transportuar së fundi...

Amerika e çon në Serbi zyrtarin e saj për të paralajmëruar për armët ruse

para 7 muajve - Gazeta Express

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur. Uashingtoni...

Amerika dërgon zyrtarin e saj në Serbi për të paralajmëruar sanksionet për armët ruse

para 7 muajve - OraInfo

Amerika paralajmëron sanksione për Serbinë Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DË në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg....

A do të ketë sanksione amerikane kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

para 7 muajve - Top Channel

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur. Uashingtoni...

A do të ketë sanksione amerikane kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

para 7 muajve - Tetova1

Uashingtoni zyrtar ka dënuar sjelljen e Serbisë, përkundër deklaratës së presidentit Aleksandar Vuçiq, se Serbia nuk ka para për të blerë sistemet raketore ruse S-400. Ky sistem është transportuar së fundi...

A do të ketë sanksione amerikane kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

para 7 muajve - Alsat-M

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur. Uashingtoni...

Në Beograd vjen zyrtari i lartë amerikan, a do të ketë sanksione kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

para 7 muajve - InfoShqip

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur. Uashingtoni...

A do të ketë sanksione amerikane kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

para 7 muajve - Lajm

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur. Uashingtoni...

A do të ketë sanksione amerikane kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

para 7 muajve - DW

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur. Uashingtoni...

Amerika e çon në Serbi zyrtarin e saj për të paralajmëruar për armët ruse

para 7 muajve - Ekonomia Online

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur. Uashingtoni...

Amerika e çon në Serbi zyrtarin e saj për të paralajmëruar për armët ruse

para 7 muajve - Arbresh

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur. Uashingtoni...

Blerja e raketave ruse, SHBA sanksione ndaj Serbisë!

para 7 muajve - Gazeta Tema

“Armatosja deri në dhëmbë” me raketa ruse duket se mund t’i kushtojë Serbisë shumë shtrenjtë. Pas paralajmërimit të të dërguarit të posaçëm të SHBA-së për Ballkanin, Mattheë Palmer, Perëndimor, se Beogradi...

Beogradin e viziton zyrtari i lartë amerikan, a do të ketë sanksione kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

para 7 muajve - Ekonomia Online

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur. Uashingtoni...

Serbia po vazhdon të armatoset nga Rusia

para 7 muajve - Ina

Rusia do t’i dorëzojë Serbisë sistemin e saj kundërajror “Pantsir-S” brenda disa muajve të ardhshëm, “thanë mediat shtetërore ruse këtë javë. Serbia ka blerë armët pavarësisht paralajmërimeve nga zyrtarët...

Serbia provokon keq SHBA-në, porosit raketa kundër ajrore ruse

para 7 muajve - Gazeta Express

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik, në rast se blen raketa...

Një amerikan në Beograd për armët ruse, Vuçiç: do merremi vesh!

para 7 muajve - Te Sheshi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se qytetarët serbë nuk duhet të shqetësohen për sanksione të mundshme amerikane të spekuluara nga media për blerjen e armëve ruse, duke thënë se do të zgjidhë mosmarrëveshjet...

Serbia provokon keq SHBA-në, porosit raketa kundër ajrore ruse

para 7 muajve - Arbresh

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik, në rast se blen raketa...

Serbia do të pranojë sistemet raketore ruse pavarësisht rrezikut nga sanksionet e SHBA-së

para 7 muajve - Shenja

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon këtë proces. Agjencia ruse...

Sistemi raketor rus, së shpejti në Serbi

para 7 muajve - Sinjali

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon këtë proces. Agjencia ruse...

Serbia i blen sistemet raketore ruse pavarësisht kërcënimeve me sanksionet e SHBA

para 7 muajve - Insajderi

Agjencia ruse e lajmeve, TASS ka raportuar më 6 nëntor se sistemi, Pantsir-S do të dërgohet në Serbi “në muajt e ardhshëm në përputhje me kontratën e nënshkruar”. Muajin e kaluar, i dërguari special i...

Sistemi raketor rus, së shpejti në Serbi

para 7 muajve - Top Channel

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon këtë proces. Agjencia ruse...

Serbia do të blejë raketa ruse, përkundër paralajmërimeve amerikane

para 7 muajve - Illyria

Beograd, 7 nëntor 2019 – Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik...

Serbia vazhdon të armatoset nga Rusia

para 7 muajve - Albinfo

Serbia mbetet aleat i Rusisë, ndonëse synon anëtarësimin në Bashkimin Evropian Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundërajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar...

Vuçiç pas paralajmërimit amerikan: pse po armatosemi dhe a do marrim S-400 nga Rusia

para 7 muajve - InfoShqip

Serbia vetëm blen vetëm armë mbrojtëse, e nuk do të blejë armë që mund ta vendosin atë nën sanksione, tha presidenti serb Aleksandar Vuçiç, si reagim ndaj një paralajmërimi amerikan se nuk mund ta marrë...

Serbia do të blejë raketa ruse pavarësisht paralajmërimeve amerikane

para 7 muajve - Top Channel

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa të...

Serbia do të blejë raketa ruse me gjithë paralajmërimet amerikane

para 7 muajve - Top Channel

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa të...

A po kërcënohet seriozisht Serbia me sanksione nga SHBA

para 7 muajve - Insajderi

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë për RTS se Serbia ka blerë “vetëm armatim për mbrojtje, dhe se nuk do të blejë armatim për shkak të cilit vendi ynë do të ballafaqohej me sanksione”, duke...

Serbia do blejë raketa nga Rusia, pavarësisht paralajmërimeve amerikane për sanksione

para 7 muajve - Epoka e Re

“Zëri Amerikës” raporton se Serbia pritet të pajiset shumë shpejt me një sistem të sofistikuar raketash ruse, edhe pse Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar për sanksione të mundshme ndaj...

Serbia do të blejë raketa ruse pavarësisht paralajmërimeve amerikane

para 7 muajve - Indeks.mk

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa të...

Serbia do të pranojë raketat ruse, pavarësisht rrezikut nga sanksionet e SHBA

para 7 muajve - Vizion Plus

Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, duket se nuk do të heqë dorë nga sistemi raketor rus. Sipas agjencisë ruse e lajmeve, TASS, sistemi...

Daçiq: Në Serbi po vjen zyrtari amerikan i ngarkuar për vendosjen e sanksioneve

para 7 muajve - Insajderi

Ky zyrtar, Thomas Zarzecki “do të ketë biseda në ministritë e jashtme, të mbrojtjes dhe asaj të financave. Dëshiron të njoftohet me situatën”, ka deklaruar Daçiq për gazetën serbe Politika. Daçiq ka pretenduar...

Serbia nuk dëgjon paralajmërimet amerikane, do të blejë raketa ruse të sofistikuara

para 7 muajve - Gazeta Tema

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa të...

Serbia do të pranojë sistemet raketore ruse pavarësisht rrezikut nga sanksionet e SHBA-së

para 7 muajve - Alsat-M

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon këtë proces. Agjencia ruse...

Serbia sfidon ndërkombëtarët: Blen sisteme antiraketore ruse

para 7 muajve - BalkanWeb

Serbia do të blejë sistemet anti raketore ruse Pantsir-S pavarësisht paralajmërimeve për sanksione nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sipas mediave ndërkombëtare Rusia do t’i dërgojë këto sisteme në Serbi...

Serbia do të blejë raketa ruse me gjithë paralajmërimet amerikane

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa të...

Serbia sfidon ndërkombëtarët: Blen sisteme antiraketore ruse

para 7 muajve - Standard

Nga Erion Kaçorri Serbia do të blejë sistemet anti raketore ruse Pantsir-S pavarësisht paralajmërimeve për sanksione nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sipas mediave ndërkombëtare Rusia do t’i dërgojë këto...

Serbia injoron paralajmërimet e SHBA, do të pranojë sistemet raketore ruse

para 7 muajve - Opinion

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon procesin. Agjencia ruse e lajmeve,...

Serbia do të pajiset me sistemin raketor rus përkundër sanksioneve amerikane

para 7 muajve - Gazeta e re

Matthew Palmer, i dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, më herët ka paralajmëruar Serbinë se blerja e armëve ruse mund të shkaktojë vendosjen e sanksioneve nga ana e Washingtonit. Rusia...

Serbia do të pranojë sistemet raketore ruse pavarësisht rrezikut nga sanksionet e SHBA-së

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon këtë proces. Agjencia ruse...

Serbia do të pranojë sistemet raketore ruse pavarësisht rrezikut nga sanksionet e SHBA-së

para 7 muajve - Sinjali

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon këtë proces. Agjencia ruse...

Zëri Amerikës: Serbia do të blejë raketa ruse me gjithë paralajmërimet amerikane

para 7 muajve - Tetova1

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa të...

Serbia do të pranojë sistemet raketore ruse pavarësisht rrezikut nga sanksionet e SHBA-së

para 7 muajve - Lajm

FILE - In this Friday, Oct. 25. 2019 file photo provided by the Serbian Presidential Press Service, Russian air defense system Pantsir S is displayed during joint air defense drills at the military airport...

Serbia do të pranojë sistemet raketore ruse pavarësisht rrezikut nga sanksionet e ShBA-së

para 7 muajve - Ekonomia Online

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon këtë proces. Agjencia ruse...

Serbia do të blejë raketa ruse pavarësisht paralajmërimeve amerikane

para 7 muajve - Fakti Ditor

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa të...

Serbia do të pranojë sistemet raketore ruse pavarësisht rrezikut nga sanksionet e SHBA-së

para 7 muajve - Fol

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon këtë proces. Agjencia ruse...

Pavarësisht paralajmërimeve të SHBA-së, Serbia do t’i blejë sërish armë dhe municione Rusisë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Rusia do t’i dorëzojë Serbisë një sistem raketash anti-ajrore edhe pse SH.B.A.-të kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit të Ballkanit në rast të blerjeve të tilla. Agjensia e lajmeve shtetërore...

Vuçiç pas paralajmërimit amerikan: Pse po e armatosim Serbinë dhe a do marrim S-400 nga Rusia

para 7 muajve - InfoShqip

Serbia vetëm blen vetëm armë mbrojtëse, e nuk do të blejë armë që mund ta vendosin atë nën sanksione, tha presidenti serb Aleksandar Vuçiç, si reagim ndaj një paralajmërimi amerikan se nuk mund ta marrë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK