http://kariera.mk

Fatos Qato/ KPA lë në fuqi vendimin e KPK, “gjyqtari nuk justifikon pasurinë”

para 7 muajve - Top Channel

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shpallur vendimin për ankimimin që kishte bërë Gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Fatos Qato, në lidhje me shkarkimin e tij nga KPK pasi ai nuk justifikonte pasurinë....

KPA lë në fuqi vendimin e KPK, shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit Fatos Qato

para 7 muajve - Vizion Plus

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatos Qato. KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK, të datës 17 dhjetor 2018, ku gjyqtari Qato rezultoi...

Probleme me pasurinë? Kundërshtoi KPK-në, merret vendimin nga KPA për gjyqtarin e Apelit, Fatos Qato

para 7 muajve - Sot News

Ditën e sotme, trupi gjykues i Komisioni të Posaçëm të Aplikimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK-së për gjyqtarin Fatos Qato. Qato kishte bërë ankimim në KPA ndërsa ky i fundit nuk i pranoi pretendimet...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit kthehet në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve/ Përlotje, përqafime dhe buzëqeshje sot në KPK, kalon Vettingun edhe gjyqtari i Apelit në Tiranë

para 7 muajve - Sot News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot dy gjyqtarë...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit kthehet në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve/ Përqafime e buzëqeshje sot në KPK, kalon Vettingun edhe gjyqtari i Apelit në Tiranë

para 7 muajve - Sot News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot dy gjyqtarë...

Përqafime e buzëqeshje sot në KPK, kalon Vettingun edhe gjyqtari i Apelit në Tiranë

para 7 muajve - BalkanWeb

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot dy gjyqtarë...

FOTO/ U konfirmua në detyrë, gjyqtarja Daniela Shirka përlotet pas vendimit të KPK

para 7 muajve - BalkanWeb

Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e përbërë...

Reagime plot emocione të gjyqtarëve që kaluan sot vettingun në Shqipëri

para 7 muajve - Zyrtare

Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda dhe gjyqtari i Apelit të Tiranës Artur Kalaja kanë kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Shirka është emocionuar...

Vetting-u/ Konfirmohen në detyrë dy gjyqtarë të ‘Krimeve të Rënda’ dhe ‘Apelit’

para 7 muajve - Top Channel

Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit. Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, u konfirmua...

Vetting-u: Konfirmohen në detyrë dy gjyqtarë të ‘Krimeve të Rënda’ dhe ‘Apelit’

para 7 muajve - Gazeta Tema

Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit. Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, u konfirmua...

Reagime plot emocione të gjyqtarëve që kaluan sot vettingun në Shqipëri

para 7 muajve - Periskopi

Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda dhe gjyqtari i Apelit të Tiranës Artur Kalaja kanë kaluar sot sitën e vettingut, duke u konfirmuar në detyrë. Shirka është emocionuar...

Konfirmohen në detyrë dy gjyqtarë të Krimeve të Rënda dhe Apelit

para 7 muajve - Koha Jone

Dy gjyqtarë kanë arritur të kalojnë sot procesin e vetting-ut. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur Kualifikimit. Daniela Shirka, gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, u konfirmua...

Konfirmohet në detyrë gjyqtarja e Krimeve të Rënda, Daniela Shirka

para 7 muajve - Arbresh

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Gjykatës së Krimeve të Rënda, Daniela Shirka. Trupa gjyqësore që kreu rivlerësimin për tre kriteret ndaj  Shirkas përbëhej...

Vettingu/ Dy gjyqtarë kalojnë “klasën”

para 7 muajve - Vizion Plus

Dy gjykates kanë kaluar procesin e vettingut këtë të premte. Artur Kalaj, Gjykates I Apelit në Tiranë ishte I pari që mori rikonfirmimin për të qëndruar në detyre. KPK nuk gjeti shkelje në kriteret e përcaktuara...

Çfarë u vendos? KPK merr vendimin për gjyqtaren e Krimeve të Rënda, u identifikua mungesë e burimeve të ligjshme për blerjen e një apartamenti

para 7 muajve - Sot News

Konfirmohet në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit gjyqtarja e Gjykatës së Krimeve të Rënda, Daniela Shirka. Trupa gjyqësore që kreu rivlerësimin për tre kriteret ndaj Shirkas përbëhej nga Valbona...

Kërkoi konfirmimin mes lotësh, kalon vettingun gjyqtari i Apelit

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë gjyqtarin e Apelit, Artur Kalaja. Në seancën e parë gjyqtari u përball me dyshime për “trajtim preferencial”. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ngriti...

“Kam dy fëmijë në shkollë”, kërkoi me lot në sy konfirmimin, KPK merr vendimin për gjyqtarin e Apelit

para 7 muajve - Sot News

Gjyqtari i Apelit, Artur Kalaja ka kaluar në sitën e vettingut. Në seancë e parë gjyqtari u përball me dyshime për “trajtim preferencial”. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ngriti pikëpyetje mbi një kontratë...

Vetingu, shkarkohet gjyqtarja e Apelit Korçë, Daniela Shirka rezulton me probleme, KPA mbyll shqyrtimin për Besnik Muçin

para 7 muajve - Sot News

Problemet në pasuri fundosën gjyqtaren e Apelit të Korçës, Brunilda Malo. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi dje nga detyra gjyqtaren, e cila u hetua vetëm në kriterin e pasurisë. Gjatë seancës...

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda Daniela Shirka përballet me Vetting-un

para 7 muajve - Zhurnal

Mungesa e burimeve të ligjshme e një prej huadhënësve për një apartament dhe një vendim i dhënë prej saj dhe dy gjyqtarëve të tjerë në Gjykatën e Elbasanit, u theksuan si dy probleme të gjyqtares së...

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda Daniela Shirka përballet me vetingun

para 7 muajve - Gazeta Tema

Mungesa e burimeve të ligjshme e një prej huadhënësve për një apartament dhe një vendim i dhënë prej saj dhe dy gjyqtarëve të tjerë në Gjykatën e Elbasanit, u theksuan si dy probleme të  gjyqtares së Gjykatës...

Vetingu, shkarkohen nga detyra Përparim Kulluri dhe Sulejman Kurti, problemet që u konstatuan nga KPK për Artur Kalanë

para 7 muajve - Sot News

Prokurori i Krimeve të Rënda, Përparim Kulluri dhe kreu i Gjykatës së Elbasanit, Sulejman Kurti nuk i shpëtuan Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Paraditen e së mërkurës, trupa gjykuese e Komisionit...

Gjyqtari i Apelit, Artur Kalaja përballet me dyshime për “trajtim preferencial”

para 7 muajve - Gazeta Express

Gjyqtari i Apelit të Tiranës, Artur Kalaja u përball me dyshime për ‘trajtim preferencial” të bashkëshortes dhe babait të tij gjatë seancës dëgjimore të së mërkurës, ndërkohë që Komisioni i Pavarur i Kualifikimit...

Gjyqtari i Apelit, Artur Kalaja përballet me dyshime për “trajtim preferencial”

para 7 muajve - Gazeta Tema

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ngriti pikëpyetje mbi një kontratë sipërmarrjeje të bashkëshortes së gjyqtarit Kalaja si dhe përfitimin e 24 milionë lekëve të babait në AKPP. Gjyqtari lotoi në seancë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK