http://kariera.mk

Limajt i vjen përgjigja nga Vetëvendosje: S’kemi faj pse ke abuzuar në qeverisje

para 7 muajve - Gazeta Express

Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i ndodhi partisë së tij, do ta kallnin Prishtinën . Kjo...

Isa Mustafa: Ka disa pika që nuk pajtohemi me VV-në

para 7 muajve - TV21

Çka u tha në mbledhjen e Kryesisë së LDK-së? Pas takimit të 6 të grupeve punuese të Vetëvendosjes dhe LDK-së për harmonizimin e programit qeverisës sot u mblodh kryesia e LDK-së. Pas takimit kryetari i...

Analiza Zgjedhore: Fatmir Limaj përballë analistëve

para 7 muajve - Medial

Sonte në Analizën Zgjedhore përballë analistëve do të jetë kryetari i NISMA-s Socialdemokrate Fatmir Limaj, ku do të diskutohet për procesin zgjedhor. A ka shpresë Limaj se Nisma do të kalojë pragun? Cilat...

Analiza Zgjedhore: Fatmir Limaj përballë analistëve

para 7 muajve - Klan Kosova

Sonte në Analizën Zgjedhore përballë analistëve do të jetë kryetari i NISMA-s Socialdemokrate Fatmir Limaj, ku do të diskutohet për procesin zgjedhor. A ka shpresë Limaj se Nisma do të kalojë pragun? Cilat...

LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 7 muajve - Alsat-M

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar për rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit të koalicionit me këtë parti,...

Mustafa: Ka disa pika që nuk pajtohemi me VV-në

para 7 muajve - RTV 21

Çka u tha në mbledhjen e Kryesisë së LDK-së? Pas takimit të 6 të grupeve punuese VV_LDK për harmonizimin e programit qeverisës u mblodh sot kryesia e LDK-së. Pas takimit kryetari i këtij subjekti Isa Mustafa...

Haxhiu për akuzat e Limajt: S’ka faj Vetëvendosje që Nisma qeverisi në mënyrë abuzive

para 7 muajve - GazetaBlic

Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjen Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i ndodhi partisë së tij, do ta kallnin Prishtinën, shkruan...

A po e synon postin e presidentit? Flet Isa Mustafa

para 7 muajve - OraInfo

Së shpejti pritet të arrihet marrëveshja në mes të LDK dhe LVV-së. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, ka folur për ambiciet e tij që në të ardhmen ta marrë postin e presidentit...

Mustafa: LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar për rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit...

​Mustafa: LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 7 muajve - Top Channel

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar për rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit të koalicionit me këtë parti,...

Sa është dallimi në votat që morën ish-deputetët e PSD-së në zgjedhjet e vitit 2017 dhe 2019

para 7 muajve - Gazeta Express

Në zgjedhjet e vitit 2017 Lëvizja Vetëvendosje kishte arritur të marrë 200 mijë e 135 vota apo 27,49% duke shënuar rritje prej 100% nga zgjedhjet e vitit 2014 dhe në Kuvendin e Kosovës ky subjekt politik...

Isa Mustafa tregon sa afër është arritja e koalicionit me VV

para 7 muajve - Albeu

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa , bashkë me Kryesinë e LDK-së, ka mbajtur konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë. Mustafa , në këtë mbledhje ka thënë se kanë përafrim me Vetëvendosjen, por janë...

Sa është dallimi në votat që morën ish-deputetët e PSD-së në zgjedhjet e vitit 2017 dhe 2019

para 7 muajve - GazetaBlic

Në zgjedhjet e vitit 2017 Lëvizja Vetëvendosje kishte arritur të marrë 200 mijë e 135 vota apo 27,49% duke shënuar rritje prej 100% nga zgjedhjet e vitit 2014 dhe në Kuvendin e Kosovës ky subjekt politik...

LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 7 muajve - Lajm

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar për rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit të koalicionit me këtë parti,...

Mustafa: Me VV-në kemi mospajtime të vogla rreth Qeverisë, postin e presidentit s’e kemi në agjendë

para 7 muajve - Iliria News

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur para mediave pas mbledhjes që pati me kryesinë e partisë, raporton Gazeta Express. Mustafa ka deklaruar se në mbledhje të kryesisë janë informuar nga ekipi negociues...

Isa Mustafa: Presidenti nuk do të propozohet tani, por kur t’i vjen koha

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do të diskutojnë edhe çështjen e presidentin me Lëvizjen Vetëvendosje, por se propozimi i tij do të bëhet kur t’i vjen koha. “Nuk e kemi në rend të ditës çëshjen...

Mustafa: Me VV’në kemi mospajtime të vogla rreth Qeverisë, postin e Presidentit s’e kemi në agjendë

para 7 muajve - Gazeta Express

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur para mediave pas mbledhjes që pati me kryesinë e partisë, raporton Gazeta Express. Mustafa ka deklaruar se në mbledhje të kryesisë janë informuar nga ekipi negociues...

Mustafa tregon se a kanë diskutuar postin e presidentit me LVV-në

para 7 muajve - KosovaPress

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës para mediave, tha se kryesia ka vlerësuar që grupi punues ka bërë një punë të mirë, por ai ka deklaruar se janë disa çështje të ekonomisë dhe për çështjet sociale,...

Mustafa: Tash do të flasim për presidentin, njëra prej dy subjekteve do ta propozojë atë

para 7 muajve - Insajderi

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka pranuar se në takimet e ardhshme të nivelit të lartë ndërmjet LDK-së dhe LVV-së do të diskutohet për çështjen e pozitës së Presidentit të Kosovës....

Mustafa për bisedimet me Vetëvendosjen: Kemi arritur mjaft shumë harmonizim

para 7 muajve - Aktuale

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë është diskutuar lidhur me zhvillimet “Ne sot në mbledhje të Kryesisë së LDK-së u informuam nga ekipi lidhur me rrjedhën e dialogut, bisedave...

Mustafa: Nëse s’merremi vesh tash për presidentin, shkojmë në zgjedhje brenda një viti

para 7 muajve - Sinjali

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka folur për media pas mbledhjes së Kryesisë së kësaj partie. Mustafa tha se me LVV-në duhet të merren vesh qysh tash për emërin e kandidatit për...

Mustafa: Pajtueshmëri e kënaqshme, tani do të diskutohet posti i presidentit

para 7 muajve - RTV 21

Përfundon takimi i Kryesisë së LDK-së Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Pas kësaj mbledhjeje në një konferencë për media, kreu...

Ja çfarë u diskutua në mbledhjen e kryesisës së LDK-së

para 7 muajve - Albinfo

Pas takimit të 6 të grupeve punuese VV_LDK për harmonizimin e programit qeverisës u mblodh sot kryesia e LDK-së. Pas takimit kryetari i këtij subjekti Isa Mustafa tha se do të vazhdojnë konsultimet për...

Sa është dallimi në votat që morën ish-deputetët e PSD-së në zgjedhjet e vitit 2017 dhe 2019

para 7 muajve - Infokusi

Në zgjedhjet e vitit 2017 Lëvizja Vetëvendosje kishte arritur të marrë 200 mijë e 135 vota apo 27,49% duke shënuar rritje prej 100% nga zgjedhjet e vitit 2014 dhe në Kuvendin e Kosovës ky subjekt politik...

Mustafa për bisedimet me Vetëvendosjen: Kemi arritur mjaft shumë harmonizim

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë është diskutuar lidhur me bisedimet që kjo parti ka zhvilluar me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit për bashkëqeverisje....

Përfundon mbledhja e LDK-së, Mustafa: Kemi pajtueshmëri me Vetëvendosjen

para 7 muajve - Medial

14:53 | 8 Nëntor 2019 Pas 2 ore ka përfunduar takimi i mbledhjes së kryesisë së LDK-së. Pas takimit, Kryetari i saj Isa Mustafa para mediave ka thënë se sot kanë diskutuar për çështjet që janë harmonizuar...

A po e synon postin e presidentit si pjesë e marrëveshjes me VV-në? – Isa Mustafa habit me përgjigjen

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, ka folur për ambiciet e tij që në të ardhmen ta marrë postin e presidentit të vendit. Para mediave, Mustafa ka thënë se kjo është më...

Isa Mustafa: Kësaj partia duhet t’i takojë posti i kryeministrit

para 7 muajve - GazetaBlic

Në një konferencë për media pas këtij takimi, kryetari i partisë, Isa Mustafa ka thënë se sot në mbledhjen e Kryesisë janë informuar lidhur me rrjedhjen e dialogut me Vetëvendosjen. Ai ka thënë se megjithëse...

Mustafa: Postin e kryeministrit e merr partia që ka më shumë vota

para 7 muajve - OraInfo

Dorëzohet LDK, Mustafa ka thënë se postin e kryeministrit e merr partia që ka më shumë vota. Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë së këtij subjekti....

Isa Mustafa tregon sa është afër arritja e koalicionit me LVV-në

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me Kryesinë e LDK-së, ka mbajtur konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë. Mustafa, në këtë mbledhje ka thënë se kanë përafrim me Vetëvendosjen, por janë disa...

Haxhiu për akuzat e Limajt: S’ka faj Vetëvendosje që Nisma qeverisi në mënyrë abuzive

para 7 muajve - Bota Press

Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjen Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i ndodhi partisë së tij, do ta kallnin Prishtinën. Kjo...

Mustafa: Me LVV-në do ta diskutojmë edhe çështjen e Presidentit

para 7 muajve - Shenja

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së kësaj partie ka thënë se kanë diskutuar për punën që ka bërë grupi punues i LDK-së në takimet me LVV-në. Mustafa ka thënë se ende...

Përfundon mbledhja e Kryesisë së LDK-së, u diskutuan tri pika

para 7 muajve - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është...

Isa Mustafa flet për postin e Presidentit

para 7 muajve - Infokusi

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë të LDK-së , kryetari i kësaj partie Isa Mustafa në një prononcim para mediave ka treguar se për çfarë është diskutuar. Isa Mustafa ka bërë me dije se me Vetëvendosjen...

VV: Akoma s’ka datë për takimin Kurti-Mustafa

para 7 muajve - Medial

Të enjten është zhvilluar takimi i gjashtë dhe i fundit midis grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për harmonizim të programeve për koalicionin që pritet ta qeverisë...

Kryesia e LDK-së i diskutoi tri pika

para 7 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është...

Gjithsej 100 ankesa dorëzohen në PZAP

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror Zgjedhor dje shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhje të 6 tetorit 2019. Pas kësaj të gjitha partitë garuese kanë afat 24 orë të paraqesin ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

VV: Akoma s’ka datë për takimin Kurti-Mustafa

para 7 muajve - Klan Kosova

Të enjten është zhvilluar takimi i gjashtë dhe i fundit midis grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për harmonizim të programeve për koalicionin që pritet ta Qeverisë...

Gjithsej 100 ankesa dorëzohen në PZAP

para 7 muajve - Medial

Komisioni Qendror Zgjedhor dje shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhje të 6 tetorit 2019. Pas kësaj të gjitha partitë garuese kanë afat 24 orë të paraqesin ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

LDK-ja mblodhi Kryesinë, aty u diskutuan tri pika

para 7 muajve - Koha.net

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është...

Kur do të takohen Albin Kurti e Isa Mustafa: Kjo është përgjigja e Vetëvendosjes

para 7 muajve - GazetaBlic

Të enjten është zhvilluar takimi i gjashtë dhe i fundit midis grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për harmonizim të programeve për koalicionin që pritet ta Qeverisë...

Fillon mbledhja e kryesisë së LDK-së

para 7 muajve - Gazeta Express

Në Selinë Qendrore të LDK-së ka filluar mbledhja e kryesisë e thirrur nga kreu i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, raporton Gazeta Express. Grupet punuese të LDK-së dhe VV-së, dje mbajtën raundin e fundit...

Nis mbledhja e kryesisë së LDK-së

para 7 muajve - OraInfo

Fillon mbledhja e kryesisë së LDK-së. Në Selinë Qendrore të LDK-së ka filluar mbledhja e kryesisë e thirrur nga kreu i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, raporton Gazeta Express. Grupet punuese të LDK-së...

Nis mbledhja e Kryesisë së LDK-së

para 7 muajve - GazetaBlic

Para pak minutash ka nisur mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Burime të Gazetës Blic brenda Lidhjes Demokratike bëjnë me dije se tema kryesore e diskutimit do të jetë raportimi i grupeve...

Sa është dallimi në votat që morën ish-deputetët e PSD-së në zgjedhjet e vitit 2017 dhe 2019

para 7 muajve - Bota Press

Në zgjedhjet e vitit 2017 Lëvizja Vetëvendosje kishte arritur të marrë 200 mijë e 135 vota apo 27,49% duke shënuar rritje prej 100% nga zgjedhjet e vitit 2014 dhe në Kuvendin e Kosovës ky subjekt politik...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 7 muajve - Gazeta Express

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Fillon mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës

para 7 muajve - Sinjali

Ka filluar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), e cila po udhëhiqet nga kryetari Isa Mustafa. Në kryesi do të diskutohen tri pika të rendit të ditës, një ndër to është edhe informimi...

Fillon mbledhja e Kryesisë së LDK-së

para 7 muajve - Klan Kosova

Tashmë ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të takimeve të grupeve punuese mes LDK-së dhe LVV-së për harmonizim të programeve për Qeverisje....

Mblidhet kryesia e LDK-së, Isa Mustafa deklarohet pas takimit

para 7 muajve - Medial

13:19 | 8 Nëntor 2019 | Vlora Selimi Ka filluar mbledhja e kryesisë së LDK-së. Në këtë takim i cili po mbahet me dyer të mbyllura do të diskutohen çështjet e vendosura në tavolinën e negociatave ndërmjet...

Mustafa: Me VV’në kemi mospajtime të vogla rreth Qeverisë, postin e Presidentit s’e kemi në agjendë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur para mediave pas mbledhjes që pati me kryesinë e partisë. Mustafa ka deklaruar se në mbledhje të kryesisë janë informuar nga ekipi negociues për bisedimet që i kanë...

Fillon mbledhja e Kryesisë së LDK-së

para 7 muajve - Medial

Tashmë ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të takimeve të grupeve punuese mes LDK-së dhe LVV-së për harmonizim të programeve për Qeverisje....

Rreth 100 ankesa dorëzohen në PZAP nga subjektet politike dhe kandidatët

para 7 muajve - OraInfo

Në PZAP dorëzohen 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatët. Nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

Mblidhet Kryesia e LDK-së

para 7 muajve - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 13:00 ta mbajë mbledhjen e Kryesisë. LDK edhe përmes një njoftimi të lëshuar për media ka njoftuar për mbajtjen e kësaj mbledhjeje të Kryesisë. “Sot (e premte),...

Mustafa për bisedimet me Vetëvendosjen: Kemi arritur mjaft shumë harmonizim

para 7 muajve - Zyrtare

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë është diskutuar lidhur me zhvillimet “Ne sot në mbledhje të Kryesisë së LDK-së u informuam nga ekipi lidhur me rrjedhën e dialogut, bisedave...

100 ankesa në PZAP – Kur mund t’i certifikojë rezultatet KQZ’ja?

para 7 muajve - Zyrtare

PZAP ka bërë të ditur se pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), janë dorëzuar rreth 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatëve për deputetë. Nisma...

Gjithsej 100 ankesa dorëzohen në PZAP

para 7 muajve - Shenja

Komisioni Qendror Zgjedhor dje shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhje të 6 tetorit 2019. Pas kësaj të gjitha partitë garuese kanë afat 24 orë të paraqesin ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun (Emrat)

para 7 muajve - GazetaBlic

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Mustafa: LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas Mustafës, kryesia ka vlerësuar që grupi punues ka bërë një punë të shkëlqyeshme. Kreu i LDK-së para mediave, tha se janë disa çështje të ekonomisë, që nuk kanë arritur pajtueshmëri të plotë me LVV....

Mustafa: LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 7 muajve - Gazeta e re

​Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar për rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit të koalicionit me këtë parti,...

Mustafa: Asnjëherë nuk kam kërkuar që të jem president

para 7 muajve - Epoka e Re

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, pas mbledhjes së Kryesisë së kësaj partie ka bërë me dije se janë informuar nga ekipi negociues i LDK-së me ecurinë e bisedimeve me Lëvizjen...

Përfundon mbledhja e LDK-së, Mustafa: Kemi pajtueshmëri me Vetëvendosjen

para 7 muajve - Fol

Pas 2 ore ka përfunduar takimi i mbledhjes së kryesisë së LDK-së. Pas takimit, Kryetari i saj Isa Mustafa para mediave ka thënë se sot kanë diskutuar për çështjet që janë harmonizuar në takimet e grupeve...

100 ankesa në PZAP – Kur mund t’i certifikojë rezultatet KQZ’ja?

para 7 muajve - Periskopi

PZAP ka bërë të ditur se pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), janë dorëzuar rreth 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatëve për deputetë. Nisma...

Mustafa: Me Vetëvendosjen vendosim edhe për postin e Presidentit, ndryshe shkojmë në zgjedhje shumë shpejt

para 7 muajve - Fakti Ditor

sa Mustafa ka bërë me dije se me Vetëvendosjen do të diskutojnë edhe për postin e Presidentit. Ai ka thënë se kjo duhet të bëhet patjetër, sepse sipas tij, ndryshe rrezikohet të shkohet shumë shpejt në...

Isa Mustafa mbledh Kryesinë e partisë

para 7 muajve - Infokusi

Ka filluar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila po udhëhiqet nga kryetari Isa Mustafa. Në kryesi do të diskutohen tri pika të rendit të ditës, një ndër to është edhe informimi...

9 vite “luftë” për tu bërë kryeministër – Votat që grumbulloi Albin Kurtit nga viti 2010

para 7 muajve - Insajderi

Që nga viti 2010, Lëvizja Vetëvendosje është pjesëmarrëse e zgjedhjeve në Kosovë. Po nga ky vit kandidat për kryeministër ka qenë Albin Kurti, njëherit edhe kryetari i partisë. Nga zgjedhjet e vitit 2010...

Ahmet Isufi mbetet jashtë Kuvendit

para 7 muajve - Insajderi

Koalicioni AAK-PSD arriti ti fitojë 14 deputetë në legjislaturën e re, por që jashtë Kuvendit të Kosovës mbeti ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi. Isufi në listën e koalicioni AAK-PSD...

Isa Mustafa tregon sa është afër arritja e koalicionit me LVV-në

para 7 muajve - Bota Press

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me Kryesinë e LDK-së, ka mbajtur konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë.Mustafa, në këtë mbledhje ka thënë se kanë përafrim me Vetëvendosjen, por janë disa...

Mustafa: Me VV-në kemi mospajtime për ekonominë, Presidenti s’është temë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa tha se me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) kanë arritur që për pjesën më të madhe të programit qeverisës, raporton Ekonomia Online.

Isa Mustafa: Për dialogun me Serbinë dhe ndarjen e posteve në Qeveri, do të flas me Albin Kurtin

para 7 muajve - Zyrtare

Lajme / 08 Nëntor 2019, 14:49 Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, thotë se Kryesia e LDK’së u informua nga ekipi që po përfaqëson këtë parti në bisedime për koalicion qeverisës me Lëvizjen Vetëendosje. Mustafa...

Në PZAP dorëzohen 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatët

para 7 muajve - RTV 21

Prinë Partia e Pavarur Liberale (SLS) me gjithsej 42 ankesa Nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa...

Ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së nuk arriti të bëhet deputet

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e djeshme ka shpallur rezultatet përfundimtare të gjashtë tetorit . Partia e Haradinajt që ishte pjesë e Qeverisë doli e katërta në zgjedhje së bashku në koalicion...

Përfundon mbledhja e LDK-së, Mustafa: Kemi pajtueshmëri me Vetëvendosjen

para 7 muajve - Arbresh

Pas 2 ore ka përfunduar takimi i mbledhjes së kryesisë së LDK-së. Pas takimit, Kryetari i saj Isa Mustafa para mediave ka thënë se sot kanë diskutuar për çështjet që janë harmonizuar në takimet e grupeve...

Isa Mustafa: Për dialogun me Serbinë dhe ndarjen e posteve në Qeveri, do të flas me Albin Kurtin

para 7 muajve - Periskopi

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, thotë se Kryesia e LDK’së u informua nga ekipi që po përfaqëson këtë parti në bisedime për koalicion qeverisës me Lëvizjen Vetëendosje. Mustafa ka thënë se Kryesia është...

PZAP pranon 100 ankesa nga partitë politike dhe kandidatët

para 7 muajve - Sinjali

Në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, janë dorëzuar 100 ankesa nga partitë politike...

Mblidhet Kryesia e LDK-së: Këto çështje do të diskutohen

para 7 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 13:00 ta mbajë mbledhjen e Kryesisë. Burime të Gazetës Blic brenda Lidhjes Demokratike bëjnë me dije se tema kryesore e diskutimit do të jetë raportimi i...

Përfundon mbledhja e kryesisë së LDK-së, u diskutuan tri pika

para 7 muajve - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është...

LDK-ja mblodhi Kryesinë, aty u diskutuan tri pika

para 7 muajve - Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është...

PZAP pranon 100 ankesa nga partitë politike dhe kandidatët

para 7 muajve - Infokusi

Në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, janë dorëzuar 100 ankesa nga partitë politike...

Kryesia e LDK-së i diskutoi tri pika

para 7 muajve - Bota Press

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa.Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është edhe...

Pas zgjedhjeve: Këta janë hapat për konstituimin e Kuvendit dhe formimin e Qeverisë se re

para 7 muajve - Bota Press

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve duhet të mirren shumë hapa për konstituimin e Kuvendit dhe formimin e Qeverisë se re. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dje ka shpallur rezultatet...

Ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së nuk arriti të bëhet deputet

para 7 muajve - Tetova Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e djeshme ka shpallur rezultatet përfundimtare të gjashtë tetorit. Partia e Haradinajt që ishte pjesë e Qeverisë doli e katërta në zgjedhje së bashku në koalicion me...

Nis mbledhja e Kryesisë së LDK-së

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Tashmë ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të takimeve të grupeve punuese mes LDK-së dhe LVV-së për harmonizim të programeve për Qeverisje....

Isa Mustafa mbledh Kryesinë e partisë

para 7 muajve - Gazeta e re

Ka filluar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila po udhëhiqet nga kryetari Isa Mustafa. Në kryesi do të diskutohen tri pika të rendit të ditës, një ndër to është edhe informimi...

100 ankesa dorëzohen në PZAP pas rezultateve përfundimtare

para 7 muajve - GazetaBlic

Tashmë edhe zyrtarisht është mbyllur afati i përcaktuar për ankesa nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. 24 orë pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve nga KQZ  janë paraqitur gjithsej 100...

Kë e votuan prishtinasit?

para 7 muajve - Infokusi

Albin Kurti ja mori zemrën prishtinasve. Dashurin e  tyre për politikanët e shprehen me 6 tetor. Ata në këtë ditë i besuan me së shumti Kurtit që të udhëheq vendin për katër vitet e ardhshme. Në bazë të...

Mblidhet Kryesia e LDK-së

para 7 muajve - Epoka e Re

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të takimeve të grupeve punuese në mes të LDK-së dhe LVV-së për harmonizim të programeve për qeverisje....

Mblidhet kryesia e LDK-së, Isa Mustafa deklarohet pas takimit

para 7 muajve - Arbresh

Ka filluar mbledhja e kryesisë së LDK-së. Në këtë takim i cili po mbahet me dyer të mbyllura do të diskutohen çështjet e vendosura në tavolinën e negociatave ndërmjet kësaj partie dhe Lëvizjes Vetëvendosje,...

Nis mbledhja e Kryesisë së LDK-së

para 7 muajve - Periskopi

Tashmë ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të takimeve të grupeve punuese mes LDK-së dhe LVV-së për harmonizim të programeve për Qeverisje....

Mblidhet LDK-ja, diskuton për ecurinë e bisedimeve me VV-në

para 7 muajve - Ekonomia Online

Grupet punuese të LDK-së dhe VV-së, dje mbajtën raundin e fundit të bisedimeve teknike për harmonizimin e programit qeverisës. Ndërsa sot Lidhja Demokratike e Kosovës ka thirrur mbledhjen e kryesisë ku...

77 ankesa deri më tani në PZAP

para 7 muajve - RTV 21

Të pakënaqurit me rezultatet e KQZ-së kanë afat deri në orën 10:50 Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga KQZ-ja subjektet dhe kandidatët patën 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

Deri më tani 77 ankesa në PZAP

para 7 muajve - RTV 21

Të pakënaqurit me rezultatet e KQZ-së kanë afat deri në orën 10:50 Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga KQZ-ja subjektet dhe kandidatët patën 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

Pas publikimit të rezltateve, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 7 muajve - Indeks.mk

Edhe pak orë u ka mbetur që të ankohen të gjitha subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë ndarë të pakënaqur nga rezultati i zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Afatin 24-orësh e kanë shfrytëzuar gati...

Pas publikimit të rezltateve, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 7 muajve - Insajderi

Edhe pak orë u ka mbetur që të ankohen të gjitha subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë ndarë të pakënaqur nga rezultati i zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Afatin 24-orësh e kanë shfrytëzuar gati...

Në PZAP dorëzohen 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatët

para 7 muajve - KosovaPress

Kryesuesi i Sekretariatit të PZAP-së, Mul Desku, tha  për KosovaPress se deri më tani janë paraqitur gjithsej 100 ankesa. Prinë Partia e Pavarur Liberale (SLS) me gjithsej 42 ankesa, derisa për nga numri...

PZAP: Arrin në 100 numri i ankesave nga partitë dhe kandidatët

para 7 muajve - Periskopi

Nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa janë dorëzuar 100 ankesa nga partitë politike dhe...

Mblidhet Kryesia e LDK-së: Këto çështje do të diskutohen

para 7 muajve - Bota Press

grupet punueseKryesiaLDKVV!Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 13:00 ta mbajë mbledhjen e Kryesisë.Burime të Gazetës brenda Lidhjes Demokratike bëjnë me dije se tema kryesore e diskutimit do...

Mblidhet Kryesia e LDK-së: Këto çështje do të diskutohen

para 7 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 13:00 ta mbajë mbledhjen e Kryesisë. Burime të Gazetës Blic brenda Lidhjes Demokratike bëjnë me dije se tema kryesore e diskutimit do të jetë...

LDK mbledh kryesinë

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. LDK dhe VV pritet që brenda...

67 ankesa në PZAP

para 7 muajve - GazetaBlic

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka deklaroi se subjektet dhe kandidatët kanë afat 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. E ky afat do...

Rreth 70 ankesa nga subjektet politike pas publikmit të rezultatit zgjedhor nga KQZ

para 7 muajve - Sinjali

Rreth 70 ankesa janë bërë deri më tash në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa pas shpalljes së rezultatit zgjedhor nga ana e KQZ-së. Kohën e ankesave e kanë shfrytëzuar gati të gjitha partitë e...

Sot mbyllet afati i ankesave për zgjedhjet në Kosovë, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 7 muajve - Ina

Shpallja e rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ka sjellë pakënaqësi te shumë subjekte politike, që për këtë proces janë ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Në një përgjigje...

67 ankesa në PZAP

para 7 muajve - Koha.net

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka deklaroi se subjektet dhe kandidatët kanë afat 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. E ky afat do...

Rezultati i zgjedhjeve, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 7 muajve - Gazeta Express

Shpallja e rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ka sjellë paknaqësi te shumë subjekte politike, që për këtë proces janë ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Në një përgjigje...

Këto janë disa nga ankesat e partive politike dorëzuar në PZAP

para 7 muajve - OraInfo

KQZ dje ka shpallë rezultatet finale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet. përfundimtare të KQZ-së kanë të...

Isa Mustafa mbledhë sot kryesinë

para 7 muajve - Tetova Sot

Një ditë pas përfundimit të koordinimit në mes të grupeve punuese LDK-VV për harmonizim të programit, Isa Mustafa do të mbledh sot kryesinë e partisë. Mbledhja që do të mbahet në Selinë Qendrore të LDK-së,...

Isa Mustafa mbledhë sot kryesinë

para 7 muajve - Aktuale

Një ditë pas përfundimit të koordinimit në mes të grupeve punuese LDK-VV për harmonizim të programit, Isa Mustafa do të mbledh sot kryesinë e partisë. Mbledhja që do të mbahet në Selinë Qendrore të LDK-së,...

LDK mbledh kryesinë

para 7 muajve - Shprehja

Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. LDK dhe VV pritet që brenda dy-tri ditëve të ardhshme të formalizojnë...

Zgjedhjet në Kosovë/ Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, sot afati i fundit për ankesat

para 7 muajve - BalkanWeb

Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot është afati i fundit për ankesat pranë PZAP. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur...

Sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - Koha.net

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

Ankesat eventuale në Kushtetuese nuk e ndalin konstituimin e institucioneve

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 nëntor 2019 – Rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit nuk do të marrë epilog as pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror Zgjedhor, pasi Nisma Socialdemokrate dhe disa subjekte...

Kuvendi i ri i Kosovës, pa fytyra ministrash të shkuar

para 7 muajve - Te Sheshi

Legjislatura e re e Kuvendit të Kosovës ka lënë jashtë shumicën e ministrave të mëhershëm, duke u dhënë vend fytyrave të reja, madje, edhe përfaqësuesve të rinj që janë vetëm 27 vjeç. Një numër i madh...

LDK mbledh kryesinë

para 7 muajve - RTV 21

Pas mbledhjes Mustafa në konferencë për media Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Mbledhja e Kryesisë së LDK-së do të mbahet nga ora 13:00 në selinë qendrore të LDK-së...

Në PZAP dorëzohen 67 ankesa lidhur me rezultatet e zgjedhjeve

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 nëntor 2019 – Në Panelin Zgjedhor të Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), deri sot (e premte) në mëngjes, janë dorëzuar 67 ankesa lidhur me rezultatet e zgjedhjeve. Mulë Desku nga PZAP ka treguar...

Zgjedhjet: Sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - Gazeta Express

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

Dorëzohen 73 ankesa në PZAP pas rezultatit të zgjedhjeve

para 7 muajve - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) dje ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhje të 6 tetorit 2019. Pas kësaj të gjitha partitë garuese kanë afat 24 orë të paraqesin ankesat e tyre në Panelin...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - Insajderi

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

LDK mbledh sot kryesinë

para 7 muajve - Insajderi

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Ministrat e qeverisë Haradinaj që s’u zgjodhën as deputetë

para 7 muajve - Sinjali

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

​Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - Medial

07:55 | 8 Nëntor 2019 Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit...

Në ora 10:00 mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - OraInfo

KQZ të enjten ka shpallur rezultatin final të zgjedhjeve të 6 tetorit. Disa parti përfshirë LDK-në dhe PDK-në tashmë kanë dorëzuar ankesa. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me...

Mblidhet Kryesia e LDK-së, a do të vendoset për emrat e ministrave?

para 7 muajve - OraInfo

Isa Mustafa do ta mbledh sot Kryesinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - RTV 21

Të pakënaqurit kanë afat deri në orën 10:00 Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës...

Isa Mustafa mbledhë sot kryesinë

para 7 muajve - Gazeta Express

Një ditë pas përfundimit të koordinimit në mes të grupeve punuese LDK-VV për harmonizim të programit, Isa Mustafa do të mbledh sot kryesinë e partisë, raporton Gazeta Express. Mbledhja që do të mbahet...

​LDK mbledh kryesinë

para 7 muajve - Medial

07:27 | 8 Nëntor 2019 Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 7 muajve - Gazeta Express

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - GazetaBlic

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

67 ankesa deri tash në PZAP, kjo parti dërgoi më shumë

para 7 muajve - Gazeta Observer

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në orën 10:00 të ditës së sotme. Deri tasht në këtë institucion...

PZAP pranon ankesat e para të subjekteve politike, afati mbyllet sot

para 7 muajve - Sinjali

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në orën 10:00 të ditës së sotme. Ndryshe, ankesat e para vetëm...

Krejt çka ndodhi pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve, reagimet, akuzat…

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), këtë të enjte, ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Sipas KQZ-së pjesëmarrja e qytetarëve në zgjedhjet e 6 tetorit...

65 ankesa deri tani në PZAP

para 7 muajve - Periskopi

65 ankesa janë dorëzuar në PZAP pas shpalljes së rezultatit përfundimtar nga KQZ-ja. Këtë e ka konfirmuar edhe Mul Desku nga ky institucion. Ai ka bëtrë të ditur se numrin më të madh të ankesave e kanë...

Një ditë pas shpalljes së rezultateve, mblidhet Kryesia e LDK-së

para 7 muajve - Klan Kosova

Një ditë pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, Kryesia e LDK-së do të mbajë një mbledhje. Mbledhja e cila do të mbahet në selinë qendrore të LDK-së pritet të nisë në orën...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - Shenja

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

LDK mbledh kryesinë

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Kryesia e LDK-së diskuton sot rreth marrëveshjes për bashkëqeverisje me VV-në

para 7 muajve - Sinjali

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Merret vesh se çka do të diskutohet në mbledhjen e kryesisë së LDK-së

para 7 muajve - Periskopi

Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Megjithëse në njoftimin paraprak LDK nuk ka njoftuar se për çfarë do të bisedohet, Periskopi jo-zyrtarisht kupton se do të flitet...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - Infokusi

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

Isa Mustafa mbledhë sot kryesinë

para 7 muajve - Bota Press

Një ditë pas përfundimit të koordinimit në mes të grupeve punuese LDK-VV për harmonizim të programit, Isa Mustafa do të mbledh sot kryesinë e parties. Mbledhja që do të mbahet në Selinë Qendrore të LDK-së,...

Ankesat eventuale në Kushtetuese nuk e ndalin konstituimin e institucioneve

para 7 muajve - Koha.net

Rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit nuk do të marrë epilog as pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Kjo pasi Nisma Socialdemokrate dhe disa subjekte të komunitetit...

Zgjedhjet në Kosovë/ Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, sot afati i fundit për ankesat

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot është afati i fundit për ankesat pranë PZAP. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur...

67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 7 muajve - Albinfo

Afatin 24-orësh e kanë shfrytëzuar gati të gjitha partitë e koalicionet që garuan në zgjedhje Shpallja e rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ka sjellë pakënaqësi te shumë subjekte politike, që...

Rezultati i zgjedhjeve, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 7 muajve - Fakti Ditor

Shpallja e rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ka sjellë paknaqësi te shumë subjekte politike, që për këtë proces janë ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Në një përgjigje...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - Gazeta e re

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

Dorëzohen 67 ankesa në PZAP lidhur me rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve

para 7 muajve - Ekonomia Online

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka se deklaroi se subjektet dhe kandidatët kanë afat 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. E ky afat...

LDK mbledh kryesinë

para 7 muajve - Infokusi

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - Ekonomia Online

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

​Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - Arbresh

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

Ankesat eventuale në Kushtetuese nuk e ndalin konstituimin e institucioneve

para 7 muajve - Ekonomia Online

Rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit nuk do të marrë epilog as pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Kjo pasi Nisma Socialdemokrate dhe disa subjekte të komunitetit...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 7 muajve - KosovaPress

Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i, subjektet politike që janë sërish të pakënaqura, kanë të drejtë të paraqitjes së ankesave në Gjykatën Supreme brenda 24 orëve. Ndryshe, ankesat e para vetëm kanë shkuar...

​LDK mbledh kryesinë

para 7 muajve - Arbresh

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Mblidhet kryesia e LDK-së

para 7 muajve - Periskopi

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Këta janë ministra që mbetën jashtë Kuvendit

para 7 muajve - Zyrtare

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Këto tri komuna e deshën Fatmir Limajn për kryeministër

para 7 muajve - Zyrtare

Koalicioni Nisma-AKR-PD në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arrit ta kalojë pragun zgjdhor, shkruan Periskopi. Ky koalicion mori 42.072 mijë vota apo në përqindje  4,984%. Kandidati për kryeministër, Fatmir Limaj...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 7 muajve - Zhurnal

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 7 muajve - GazetaBlic

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Grupet e punuës të LVV-së dhe LDK-së përmbyllin takimet

para 7 muajve - Vizion Plus

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për përafrimin e qëndrimeve mbi parimet e qeverisë së ardhshme, të enjten, i kanë përmbyllur diskutimet. Avdullah Hoti, nga Lidhja...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 7 muajve - Gazeta Express

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 7 muajve - Infokusi

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Ministrat e Qeverisë ‘Haradinaj’ që mbeten jashtë Kuvendit

para 7 muajve - OraInfo

KQZ sot ka shpallur rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit. Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë...

Formimi i Qeverisë së re, LVV dhe LDK arrijnë marrëveshje programore

para 7 muajve - Shenja

Ka përfunduar takimi i gjashtë, njëherësh i fundit mes grupeve punuese të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizje Vetëvendosje, për arritjen e marrëveshjes për programimin qeverisës. Takimi, sipas rotacionit,...

NISMA e “dështuar” e Fatmir Limajt – nga mos kalimi i pragut deri tek komuna që s’e mori asnjë votë

para 7 muajve - Insajderi

Fatmir Limaj mori 26 mijë e 14 vota në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare. Rrjedhimisht partia e tij s’e ka kaluar pragun – duke marrë sipas KQZ-së vetëm 4.985 të votave të përgjithshme, shkruan...

Kuvendi i Kosovës, ja këngëtarët e aktorët që do të bëhen deputetë

para 7 muajve - Koha Jone

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të mërkurën shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se shpallja e këtyre rezultateve...

Ja sa vota mori Geta Beqa

para 7 muajve - Shprehja

Si kandidatet për deputete në radhët e Partisë Demokratike të Kosovës ishte edhe sportistja e suksesshme, Geta Beqa. Por, që numri i votave që ajo mori nuk do të i jap asaj një ulëse në legjislaturën e...

Shumë ministra mbetën jashtë Kuvendit, më i dobëti doli Mustafa

para 7 muajve - Koha.net

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Cilat janë procedurat deri te certifikimi i rezultatit zgjedhor dhe sa ditë ka afat për ankesa?

para 7 muajve - Gazeta Express

Me shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit nuk është përmbyllur i gjithë procesi zgjedhor. Ky proces përmbyllet tek pasi të jenë certifikuar rezultatet zgjedhore. E për të ardhur...

Këto janë procedurat deri te certifikimi i rezultatit zgjedhor

para 7 muajve - Sinjali

Procesi zgjedhor përfundon pas certifikimit të zgjedhjeve, akt i cili bëhet pas shqyrtimit të ankesave të mundshme dhe marrjes së vendimeve nga ana e PZAP-së dhe Gjykatës Supreme. I gjithë ky proces mund...

“Komandantët” me vota edhe në veri, por i mund Albin Kurti

para 7 muajve - Infokusi

Shpeshherë ani se e mohuar nga qeveritarët, pjesa veriore e vendit është konsideruar si e pa kontrollueshme nga shteti i Kosovës. Kjo, pasi komunat e asaj ane janë të banuara nga komuniteti serb, e që...

Befasojnë VV-LDK, nuk e kanë pothuajse asnjë dallim për programin qeveritar

para 7 muajve - Gazeta Express

Janë parti krejtësisht të ndryshme. Njëra konsiderohet të jetë e majtë, ndërsa tjetra e djathtë. Lëvizja Vetëvendosje, e cila doli e para në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, pritet të...

VV dhe LDK me asnjë dallim në programin qeveritar

para 7 muajve - OraInfo

VV dhe LDK janë partitë që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit. Janë parti krejtësisht të ndryshme. Njëra konsiderohet të jetë e majtë, ndërsa tjetra e djathtë. Lëvizja Vetëvendosje, e cila doli e...

Nisma – AKR- PD mbesin jashtë Kuvendit

para 7 muajve - Klan Kosova

Rezultatin e publikuar nga KQZ-ja, po e konteston NISMA Socialdemokrate. Këto rezultate të KQZ po kontestohen nga Socialdemokratët, meqë institucioni zgjedhor i vlerësoi edhe rreth 3 mijë vota të ardhura...

Mbyllen zgjedhjet në Kosovë, dalin rezultatet dhe ndahen vendet në Parlament

para 7 muajve - Top Channel

Qytetarët e Kosovës në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit nuk kanë vendosur vetëm për një qasje të re qeverisëse por edhe frymë të re politike brenda Kuvendit të Kosovës. Legjislatura e shtatë do të...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 7 muajve - Albinfo

Vetëm një nga katër zëvendëskryeministrat shqiptarë ka arritur të marrë votat e mjaftueshme Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat...

Përfundon takimi LDK-VV: Albin Kurti dhe Isa Mustafa vendosin për postin e presidentit

para 7 muajve - InfoShqip

Posti i presidentit të vendit nuk është ende sipas Avdulla Hotit mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Për këtë post pritet të diskutojnë Albin Kurti dhe Isa Mustafa. Pas takimit...

Rezultatet, VV fiton zgjedhjet, NISMA nuk kalon pragun

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) doli me rezultatet e zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 6 tetorit, njofton Klan Kosova. Sipas këtij institucioni, Lëvizja Vetëvendosje i fitoi zgjedhjet, ndërkaq, pragun...

Rrustemi nga VV: Nuk ka bazë për rinumërim votash

para 7 muajve - Medial

20:10 | 7 Nëntor 2019 Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, ka thënë se rezultatin e procesit të fundit zgjedhor në Kosovë, e përcaktuan qytetarët e saj më 6 tetor. ”Sot...

Mblidhet kryesia e LDK-së

para 7 muajve - GazetaBlic

Zyra për Informim nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka njoftuar se nesër do të ketë mbledhje Kryesia e LDK-së, shkruan GazetaBlic. Sipas njoftimit, pas takimit, lideri i kësaj partie, Isa Mustafa,...

Këto tri komuna e deshën Fatmir Limajn për kryeministër

para 7 muajve - Periskopi

Koalicioni Nisma-AKR-PD në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arrit ta kalojë pragun zgjdhor, shkruan Periskopi. Ky koalicion mori 42.072 mijë vota apo në përqindje  4,984%. Kandidati për kryeministër, Fatmir Limaj...

Cilat janë procedurat deri te certifikimi i rezultatit zgjedhor dhe sa ditë ka afat për ankesa?

para 7 muajve - Infokusi

Me shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit nuk është përmbyllur i gjithë procesi zgjedhor. Ky proces përmbyllet tek pasi të jenë certifikuar rezultatet zgjedhore. E për të ardhur...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 7 muajve - Bota Press

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Vetëvendosje: Në takimin me LDK-në u pajtuam për shumicën e temave

para 7 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se takimi i sotëm ndërmjet përfaqësuesve të LVV-së dhe LDK-së, ishte i fundit ndërmjet grupeve punuese të dy partive. Përmes një njoftimi për media, LVV ka thënë se takimet...

Kosovë, koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve

para 7 muajve - BalkanWeb

Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, të shpallur të enjten nga Komisioni Qendror...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

para 7 muajve - Zhurnal

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u tha...

Grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së i përmbyllin takimet

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për përafrimin e qëndrimeve mbi parimet e qeverisë së ardhshme, të enjten, i kanë përmbyllur diskutimet. Avdullah Hoti, nga Lidhja...

VV-LDK përfundon takimet, marrëveshja brenda 2-3 ditëve

para 7 muajve - Top Channel

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës brenda dy-tri ditëve të ardhshme pritët të formalizojnë marrëveshjen politike për qeverisjen e ardhshme. Në takimin e fundit të grupeve punuese të...

Pajtohen VV e LDK, mbetet veç zyrtarizmi

para 7 muajve - Infokusi

Janë parti krejtësisht të ndryshme. Njëra konsiderohet të jetë e majtë, ndërsa tjetra e djathtë. Lëvizja Vetëvendosje, e cila doli e para në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, pritet të...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

para 7 muajve - Alsat-M

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u tha...

KQZ: 1.LVV, 2.LDK, 3.PDK – NISMA nuk e kalon pragun

para 7 muajve - RTV 21

KQZ shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit.-Daka: Subjektet politike, kandidatët për deputetë kanë të drejtë ankese 24 orë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare...

LDK-ja ka deponuar më së shumti ankesa në PZAP

para 7 muajve - Epoka e Re

Pas shpalljes së rezultateve të përgjithshme nga KQZ, në PZAP janë paraqitur dhjetëra ankesa. Kryearti i Sekretarit të PZAP-it, Mulë Desku ka thënë për RTK, se deri më tani janë parashtruar 65 ankesa,...

Hoti: Grupet punuese VV-LDK përmbyllën diskutimet

para 7 muajve - Portalb

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka thënë se sot është mbajtur takimi i fundit i grupeve punese të VV-së dhe LDK-së, transmeton KlanKosova . Hoti në një prononcim për media deklaroi...

Kush sa fitoi në zgjedhjet e 6 tetorit

para 7 muajve - Koha.net

Jashtë legjislaturës së shtatë ka mbetur përfundimisht koalicioni Nisma-AKR-PD. Në bazë të rezultateve përfundimtare, ky koalicion ka marrë 4.98 për qind të votave. Rezultatet përfundimtare të Nismës dhe...

Nisma s’e pranon rezultatin, do rinumërim të tërësishëm e anulim të votave nga Serbia

para 7 muajve - Koha.net

I papranueshëm është rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit për Nismën Socialdemokrate të Fatmir Limajt. Për rezultatet përfundimtare që e lënë jashtë Kuvendit të Kosovës, subjekti i tij do të shfrytëzojë...

Ish-deputetët që “s’e kaluan pragun” dhe deputetët e rinj të legjislaturës së VII-të

para 7 muajve - Koha.net

Rezultatet përfundimtare e kanë nxjerrë liderin e Vetëvendosjes si më të votuarin në mesin e 5 kandidatëve për kryeministër. Albin Kurti ka marrë më së shumti vota, gjithsej 183,868. Pas Kurtit, me 176,188...

Vetëvendosje konfirmon pajtueshmërinë programore me LDK-në, në takimin e fundit të grupeve punuese

para 7 muajve - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje, ka bërë të ditur se ka përfunduar cikli i takimeve të grupeve punuese me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Vetëvendosje përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se tema të këtij takimi...

Këta janë ministra që mbetën jashtë Kuvendit

para 7 muajve - Periskopi

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

“Manipulim nga votat serbe”, Nisma nuk pranon rezultatin e zgjedhjeve

para 7 muajve - Opinion

Rezultati i publikuar sot nga KQZ në Kosovë për zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë nuk është pranuar nga Nisma Socialdemokrate. Sipas tyre rezultati është manipuluar me votat e ardhura nga Serbia “KQZ shpalli...

Përfundon takimi LDK-VV – Albin Kurti dhe Isa Mustafa vendosin për pozitat ministrore

para 7 muajve - Insajderi

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u tha...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike LVV-LDK

para 7 muajve - Albeu

Ka përfunduar takimi i gjashtë i LDK-së dhe LVV-së. Avdullah Hoti nga LDK ka thënë para medieve se ky ishte takimi i fundit për pjesën programore , transmeton Telegrafi. “Ishte takimi i fundit për pjesën...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

para 7 muajve - Flaka

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u tha...

Nisma nuk e kalon pragun zgjedhor

para 7 muajve - RTV 21

Shala: KQZ bëri fabrikim të rezultateve – do të ankohemi në PZAP, votat nga Serbia të paligjshme Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga KQZ, reagoi Nisma Socialdemokrate. Thanë se do të bëjnë ankesë...

Hoti: Grupet punuese VV-LDK përmbyllën diskutimet

para 7 muajve - Klan Kosova

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka thënë se sot është mbajtur takimi i fundit i grupeve punese të VV-së dhe LDK-së. Hoti në një prononcim për media deklaroi se tani ka mbetur të takohen...

Hoti: Grupet punuese VV-LDK përmbyllën diskutimet

para 7 muajve - Medial

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka thënë se sot është mbajtur takimi i fundit i grupeve punese të VV-së dhe LDK-së. Hoti në një prononcim për media deklaroi se tani ka mbetur të takohen...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

para 7 muajve - Lajm

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u tha...

VV-LDK përfundon takimet, marrëveshja brenda 2-3 ditëve

para 7 muajve - Tetova1

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës brenda dy-tri ditëve të ardhshme pritët të formalizojnë marrëveshjen politike për qeverisjen e ardhshme. Në takimin e fundit të grupeve punuese të...

Rrustemi nga VV: Nuk ka bazë për rinumërim votash

para 7 muajve - Klan Kosova

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, ka thënë se rezultatin e procesit të fundit zgjedhor në Kosovë, e përcaktuan qytetarët e saj më 6 tetor. ”Sot Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve...

Përfundon takimi LDK-VV: Albin Kurti dhe Isa Mustafa vendosin për postin e presidentit

para 7 muajve - GazetaBlic

Posti i presidentit të vendit nuk është ende sipas Avdulla Hotit mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Për këtë post pritet të diskutojnë Albin Kurti dhe Isa Mustafa. Pas takimit...

Përfundoi takimi VV- LDK, u deklarua Hoti

para 7 muajve - RTV 21

Ky është takimi i fundit i grupeve punuese Përfundoi takimi i grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në selinë e VV-së, i cili zgjati tri orë. Në këtë takim i cili...

Hoti: Kemi arritur marrëveshje programore me Vetëvendosjen, formalizimi u takon liderëve

para 7 muajve - Koha.net

Ka përfunduar takimi i gjashtë, njëherësh i fundit mes grupeve punuese të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizje Vetëvendosje, për arritjen e marrëveshjes për programimin qeverisës. Takimi, sipas rotacionit,...

VV-LDK përmbyllin pikat programore, marrëveshja përfundimtare në duart e liderëve politikë

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi ndërmjet grupeve punuese të VV-së dhe LDK-së, për harmonizimin e programit qeverisës. Pas takimi para medieve foli Avdullah Hoti, i cili tha se ky është takimi i fundit i grupeve punuese...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - Aktuale

Endrit Shala nga Nisma për Kosovën ka folur në konferencën për media të kësaj partie. Aty Shala tha se KQZ ka shpallur rezultatet të fabrikuara. “KQZ ka shpallur rezultate të fabrikuara, duke numëruar...

Përfundon takimi LDK-VV: Albin Kurti dhe Isa Mustafa vendosin për postin e presidentit

para 7 muajve - Sinjali

Posti i presidentit të vendit nuk është ende sipas Avdulla Hotit mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Për këtë post pritet të diskutojnë Albin Kurti dhe Isa Mustafa, raporton Gazeta Sinjali....

Kaq vota ka më shumë Albin Kurti se Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj e Behgjet Pacolli bashkë

para 7 muajve - Infokusi

Albin Kurti, nga zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit, ka dalë si lideri më i votuar në vend. Kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër, ka arritur të marrë besimin e plot 183 mijë e 868 qytetarëve,...

Sipas popullaritetit të votuesve brenda partisë, Osmani del të jetë e para

para 7 muajve - Koha.net

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot gjatë ditës ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të cilat u mbajtën më 6 tetor. Si rezultat i këtyre zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje doli...

Grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së përfundojnë punën në programin qeverisës

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 7 nëntor 2019 – Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për përafrimin e qëndrimeve mbi programin qeverisës i kanë përfunduar diskutimet, të enjten. Avdullah...

LDK me mese shumti ankesa në PZAP

para 7 muajve - KosovaPress

Kryearti i Sekretarit të PZAP-it, Mulë Desku ka thënë për RTK, se deri më tani janë parashtruar 65 ankesa, nga disa subjekte politike dhe kandidatë. Sipas tij, me numrin më të madh të ankesave prinë LKD...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR, nëse do ta kalonin pragun

para 7 muajve - Insajderi

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Mblidhet kryesia e LDK-së

para 7 muajve - Bota Press

Zyra për Informim nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka njoftuar se nesër do të ketë mbledhje Kryesia e LDK-së. Sipas njoftimit, pas takimit, lideri i kësaj partie, Isa Mustafa, do të mbaj konferencë...

Dështimi total i artistëve në politikë

para 7 muajve - Gazeta Express

Artistëve kosovarë nuk iu shkoi aspak mirë inkuadrimi në politikë dhe tentimi për t’u bërë deputetë. Aderimet e artistëve në parti politike në prag të zgjedhjeve qenë të shumta, e madje u kritikuan nga...

Anash bartësve të listave, këta janë pesë politikanët më të votuar në Kosovë

para 7 muajve - Insajderi

Përveç Albin Kurtit, Vjosa Osmanit, Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt, të cilët siguruan dhjetëra mijëra vota në zgjedhjet e 6 tetorit, edhe disa kandidatë për deputetë nga LVV, PDK dhe LDK kanë arritur...

Rrustemi nga VV: Nuk ka bazë për rinumërim votash

para 7 muajve - Gazeta Observer

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, ka thënë se rezultatin e procesit të fundit zgjedhor në Kosovë, e përcaktuan qytetarët e saj më 6 tetor. ”Sot Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve...

Rrustemi nga VV: Nuk ka bazë për rinumërim votash

para 7 muajve - Arbresh

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, ka thënë se rezultatin e procesit të fundit zgjedhor në Kosovë, e përcaktuan qytetarët e saj më 6 tetor. ”Sot Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve...

Dështimi total i artistëve në politikë

para 7 muajve - Shprehja

Aderimet e artistëve në parti politike në prag të zgjedhjeve qenë të shumta, e madje u kritikuan nga populli për këtë, Adelina Berisha, Arta Nitaj, Kaci Lleshi, Aida Doçi, Fisnik Ademi, Jeton Zogjani,...

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 7 nëntor 2019 – Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, të shpallur të enjten...

65 ankesa dorëzohen në PZAP

para 7 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. E lidhur me këtë rezultat në PZAP kanë arritur deri më tani 65 ankesa nga partitë politike, shkruan arbresh.info....

Vetëvendosje: Në takimin me LDK-në u pajtuam për shumicën e temave

para 7 muajve - Gazeta Observer

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se takimi i sotëm ndërmjet përfaqësuesve të LVV-së dhe LDK-së, ishte i fundit ndërmjet grupeve punuese të dy partive. Përmes një njoftimi për media, LVV ka thënë se takimet...

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranoi rezultatin e zgjedhjeve

para 7 muajve - Portalb

Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, të shpallur të enjten nga Komisioni Qendror...

Përfundon cikli i takimeve të grupeve punuese të LVV dhe LDK-së

para 7 muajve - KosovaLive360

Përfundon cikli i takimeve të grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Sot, në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje! u mbajt takimi i fundit i grupeve punuese të Lëvizjes...

Hapat që duhet të ndiqen për formimin e Kuvendit

para 7 muajve - RTV 21

Hapi i parë ka përfunduar Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, duke i lënë rrugë procesit të formimit të qeverisë së re. Paraprakisht...

VV deklarohet për takimin e fundit me LDK’në

para 7 muajve - Periskopi

Sot është mbajtur takimi i fundit i grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. LVV përmes një statusi në Facebook ka thënë se ky takim u zhvillua në frymë konstruktive dhe se u gjetë pajtueshmëri...

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Kosovë, Nisma nuk e kalon pragun

para 7 muajve - Albeu

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave. Ndërsa koalicioni...

10 politikanët më të votuar

para 7 muajve - RTV 21

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit Komisoni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit në bazë të se cilave Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para....

Këto janë pesë gratë më të votuara të PDK-së

para 7 muajve - Infokusi

Të enjten Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Partia e tretë në këto zgjedhje sipas rezultateve përfundimtare është Partia Demokratike e Kosovës...

Artistët të cilëve u shkoi huq futja në politikë, dështim total në zgjedhje

para 7 muajve - GazetaBlic

Aderimet e artistëve në parti politike në prag të zgjedhjeve qenë të shumta, e madje u kritikuan nga populli për këtë, shkruan GazetaBlic. Adelina Berisha, Arta Nitaj, Kaci Lleshi, Aida Doçi, Fisnik Ademi,...

Grupet punuese të VV-LDK përfundojnë takimet, marrëveshja pritët brenda 2-3 ditëve

para 7 muajve - KosovaPress

Në takimin e gjashtë me radhë i cili zgjati rreth tre orë, anëtari i kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti para mediave, tha se me anë të këtyre takimeve kanë vendosur një standard të ri për marrëveshje politike....

Grupet punuese të VV-LDK përfundojnë takimet, marrëveshja pritët brenda 2-3 ditëve

para 7 muajve - Gazeta e re

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës brenda dy-tri ditëve të ardhshme pritët të formalizojnë marrëveshjen politike për qeverisjen e ardhshme. Në takimin e fundit të grupeve punuese të...

Këta janë 10 politikanët më të votuar

para 7 muajve - RTV 21

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit Komisoni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit në bazë të se cilave Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para....

Kreu i PSD’së heshtë pas humbjes së thellë

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar në zgjedhjet e gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Kur Vetëvendosje u nda, e disa...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - OraInfo

Rezultatet finale të shpallura nga KQZ kanë lënë jashtë Kuvendit Nismën dhe AKR-në. Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve...

Partia e tij pësoi debakël në zgjedhje, Shpend Ahmeti vazhdon heshtjen

para 7 muajve - OraInfo

Komisioni Qendror Zgjedhor sot ka publikuar rezultatin final të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - Klan Kosova

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit 07 nëntor, 2019

para 7 muajve - Portalb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit, shkruan REL.

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të...

Zva.rritjet parsyeshmërisht të arsyetuara të formimit të institucioneve nga LVV dhe LDK

para 7 muajve - Medial

Po bëhet thuaja një muaj kur zgjedhjet e përgjithshme , të parakohshme , përfunduan e që tani , pas numërimeve dhe rinumërimeve, ankesave dhe parashtresave e kemi një pasqyrë më të qartë , edhe të fituesve...

Eliza Hoxha, deputetja e më e votuar e PDK-së

para 7 muajve - RTV 21

Eliza mori mbi 9 mijë vota Sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të 06 tetorit. Nga rezultatet e zgjedhjeve u bë e ditur se tetë ulëse të Kuvendit...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - GazetaBlic

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

Kreu i PSD-së hesht pas humbjes së thellë

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar në zgjedhjet e gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Kur Vetëvendosja u nda, e disa...

Kandidatët që nuk i votoi as “familja” e tyre

para 7 muajve - Infokusi

Zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit tashmë kanë përfunduar. Pas një muaji nga dita e votimeve, KQZ ka shpallur edhe rezultatet përfundimtare, jo veç për partitë politike, por edhe për...

Kjo kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës mori vetëm katër vota

para 7 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, ku nga të gjitha subjektet politike ishin 1070 kandidatë për deputetë. Janë 10 prej tyre që nuk kanë mundur...

LDK dhe VV pajtohen për programin qeverisës

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ka përfunduar takimi i gjashtë, njëherësh i fundit mes grupeve punuese të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizje Vetëvendosje, për arritjen e marrëveshjes për programimin qeverisës. Takimi, sipas rotacionit,...

Nsima dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - Klan Kosova

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

Nsima dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - Medial

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

Nisma paralajmëron ankesa, rezultatin e publikuar nga KQZ e konsideron të fabrikuar

para 7 muajve - Lajm

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se sot do të parashtrojë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me rezultatin përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat u bënë publike sot dhe të cilat...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

para 7 muajve - KosovaPress

Në takimin e gjashtë me radhë, i cili zgjati rreth tre orë, anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti tha se me anë të këtyre takimeve kanë vendosur një standard të ri për marrëveshje politike. “Ky ka...

Përmbyllen takimet e grupeve punuese të VV-së e LDK-së, pritet nënshkrimi i marrëveshjes

para 7 muajve - Arbresh

Pas tre orëve ka përfunduar takimi i gjashtë me radhë njeherit dhe  i fundit ndërmjet dy grupeve punuese të LDK-së dhe VV-së. Pas përfundimit të takimit, Avdullah Hoti nga LDK, tha se i kanë përfunduar...

Përfundon takimi LDK-VV: Albin Kurti dhe Isa Mustafa vendosin për këtë post

para 7 muajve - Bota Press

Posti i presidentit të vendit nuk është ende sipas Avdulla Hotit mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Për këtë post pritet të diskutojnë Albin Kurti dhe Isa Mustafa.Pas takimit...

Kjo kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës mori vetëm katër vota

para 7 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, ku nga të gjitha subjektet politike ishin 1070 kandidatë për deputetë. Janë 10 prej tyre që nuk kanë mundur...

VV e LDK nisin takimin e gjashtë, flasin për politikat sociale

para 7 muajve - Gazeta Express

Grupi punues i Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë arritur te zyret e VV-së ku do të mbahet takimi i gjashtë në mes të grupeve punuese për koordinim të programit qeverisës, raporton Gazeta Express. Sot...

Kreu i PSD-së hesht pas humbjes së thellë

para 7 muajve - Infokusi

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar në zgjedhjet e gjashtë tetorit. Kur Vetëvendosja u nda, e disa deputetë të kësaj partie...

Për 135 vota Nisma dhe AKR nuk e kaluan pragun

para 7 muajve - OraInfo

Nisma dhe AKR nuk kanë arritur ta kalojnë pragun zgjedhor. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot publike rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas KQZ-së, koalicioni NISMA-AKR-PD...

Fillon takimi i gjashtë i grupeve punuese të VV-së e LDK-së

para 7 muajve - Insajderi

Ka filluar takimi i gjashtë ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në këtë takim do diskutohet për Energjinë, Kulturë dhe Rini. Nga LDK në takim po marrin pjesë: Avdullah Hoti,...

VV-LDK përmbyllin pikat programore, marrëveshja përfundimtare – në duart e liderëve politikë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi ndërmjet grupeve punuese të VV-së dhe LDK-së, për harmonizimin e programit qeverisës, raporton EkonomiaOnline. Pas takimi para medieve foli Avdullah Hoti, i cili tha se ky është takimi...

Nisma paralajmëron ankesa, rezultatin e publikuar nga KQZ e konsideron të fabrikuar

para 7 muajve - Alsat-M

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se sot do të parashtrojë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me rezultatin përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat u bënë publike sot dhe të cilat...

LDK dhe VV në takim për të gjashtën herë

para 7 muajve - Klan Kosova

Ka nisur takimi i radhës (i gjashti) në mes të grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Takimi po zhvillohet në selinë qendrore të VV-së, ku erdhën Avdullah Hoti, Lumir...

Nis takimi VV – LDK, sot bisedojnë për politikat sociale

para 7 muajve - OraInfo

Edhe në ditën kur janë shpallë rezultatet finale të zgjdhjeve të 6 tetorit. Vetëvendosje dhe LDK kanë vazhduar takimet e tyre punuese në përpjekje për harmonizim të programit qeverisës. Grupi punues i...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 7 muajve - Ekonomia Online

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

LDK dhe VV në takim për të shtatën herë

para 7 muajve - Klan Kosova

Ka nisur takimi i radhës (i shtati) në mes të grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Takimi po zhvillohet në selinë qendrore të VV-së, ku erdhën Avdullah Hoti, Lumir...

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, të shpallur të enjten nga Komisioni Qendror...

Nisi takimi i grupeve punuese i VV-së dhe LDK-së

para 7 muajve - RTV 21

Pritet të diskutohet për çështje sociale Filloi takimi i grupeve punuese i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në selinë e VV-së. Në këtë takim i cili është i gjashti me radhë do të...

Artistët që nuk arritën të bëhen deputetë

para 7 muajve - RTV 21

KQZ sot shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve Në zgjedhjet e parakohshme parlamentare garës për deputetë nga parti të ndryshme i hynë edhe disa artistë. Aktori i njohur kosovar, Jeton Zogjani,...

Takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 7 muajve - Sinjali

Ka nisur takimi i radhës (i gjashti) në mes të grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Takimi po zhvillohet në selinë qendrore të VV-së, ku erdhën Avdullah Hoti, Lumir...

Vetëvendosje e LDK takohen për energjinë, rininë, kultërën dhe çështjet sociale

para 7 muajve - Medial

15:23 | 7 Nëntor 2019 | Vlora Selimi Ka filluar takimi i gjashtë i  dy grupeve punuese LDK-së e VV-së  për harmonizim të pikave  për bashkëqeverisje. Në këtë takim do të diskutohet për çështjen e  energjisë,...

Nisi takimi i grupeve punuese të VV-së dhe LDK-së

para 7 muajve - RTV 21

Pritet të diskutohet për çështje sociale Filloi takimi i grupeve punuese i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në selinë e VV-së. Në këtë takim i cili është i gjashti me radhë do të...

Fillon takimi i grupeve punuese

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka filluar takimi i gjashtë ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në këtë takim do diskutohet për Energjinë, Kulturë dhe Rini. Nga LDK në takim po marrin pjesë: Avdullah Hoti,...

Këta janë 10 politikanët më të votuar të këtyre zgjedhjeve në Kosovë

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ku Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua se ka dalë si parti e parë, derisa pas VV-së, radhitet Lidhja Demokratike...

Top 10 femrat dhe meshkujt më të votuar për deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Tetova Sot

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor 2019. Nga këto rezultate Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fituese e këtyre zgjedhjeve...

Nsima dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - Infokusi

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

Behgjet Pacolli: Rezultatet e zgjedhjeve paraqesin një rezultat të manipuluar

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 tetor – Zhurnal.mk – Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se rezultatet e shpallura nga KQZ paraqesin një rezultat të manipuluar që nuk e pasqyron vullnetin e popullit...

Top 10 femrat dhe meshkujt më të votuar për deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Koha.mk

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor 2019. Nga këto rezultate Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fituese e këtyre zgjedhjeve...

Nisma godet KQZ’në: Rezultatet janë të fabrikuara, KQZ kontrabandoi votat nga Serbia

para 7 muajve - Gazeta Express

Endrit Shala nga Nisma për Kosovën ka folur në konferencën për media të kësaj partie , raporton Gazeta Express. Aty Shala tha se KQZ ka shpallur rezultatet të fabrikuara. “KQZ ka shpallur rezultate të...

Si do të duket paralamenti pas zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatin përfundimtar sipas të cilit, Lëvizja Vetëvendosje në krye me Albin Kurtin ka marrë 32 deputetë, dhe si partia më e madhe në sallën Kuvendit të...

Ja si do të duket parlamenti pas zgjedhjeve të 6 Tetorit

para 7 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatin përfundimtar sipas të cilit, Lëvizja Vetëvendosje në krye me Albin Kurtin ka marrë 32 deputetë, dhe si partia më e madhe në sallën Kuvendit të...

KOSOVË: SHPALLEN REZULTATET PËRFUNDIMTARE TË ZGJEDHJEVE

para 7 muajve - Klan Macedonia

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë.Sic njofton korespodentja e Tv Klan nga Prishtina Blerta Dalloshi Berisha, Konfirmohet fitorja e Lëvizjes Vetëvendosje ndërsa...

NISMA nuk heq dorë, thotë se i kanë mbi 5%

para 7 muajve - Insajderi

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, koalicioni NISMA-AKR-PD, doli se nuk e kanë kaluar pragun zgjedhor dhe kësisoj do të mbesin jashtë ulëseve të Kuvendit të Kosovës....

Ja kush mori vetëm katër vota për deputet

para 7 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, ku nga të gjitha subjektet politike ishin 1070 kandidatë për deputetë. Ndërsa, ne kemi gjet 10 prej tyre...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 7 muajve - Gazeta Observer

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 7 muajve - Zyrtare

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Kosovë, KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Alsat-M

Komisioni qendror i zgjedhjeve në Kosovë ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje është partia më e votuar në Kosovë me 220 mijë e 811 vota,...

Nisma paralajmëron ankesë: Kemi kaluar pragun, KQZ-ja shpalli rezultate të fabrikuara

para 7 muajve - Koha.net

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të bëjë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, rezultatet përfundimtare të të cilave sipas KQZ-së...

Nisma paralajmëron ankesë në Kushtetuese: Kemi mbi 5%, është shkelur ligji

para 7 muajve - GazetaBlic

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media pas shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve nga KQZ. Endrit Shala i Nismës ka thënë se rezultati i rregullt, pa votat e ardhura nga...

Nuk arriti ta kaloj pragun, Nisma paralajmëron ankesë në Kushtetuese

para 7 muajve - OraInfo

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit. Nisma Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media pas shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 7 muajve - Periskopi

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Kështu do të duket Parlamenti pas zgjedhjeve 2019

para 7 muajve - Shprehja

KQZ ka bërë të ditur se pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë 44.72 për qind dhe sipas numrit të ulëseve, kështu do të duket Parlamenti i ardhshëm i Kosovës. 32 deputetë i ka Lëvizja Vetëvendosje, 29 Lidhja...

Endrit Shala: Do t’i përdorim të gjitha instancat për ankesa

para 7 muajve - Klan Kosova

Endrit Shala nga Nisma i ka quajtur rezultatet të fabrikuara të ardhura nga votat e paligjshme. Ai tha se do të përdorin të gjitha instancat për ankesa drejtuar institucioneve, njofton Klan Kosova. “KQZ...

Nisma thotë kanë mbi 5% të votave dhe do t’i dorëzojnë provat

para 7 muajve - RTV 21

Nisma në “luftë” për pragun: KQZ shpalli rezultate të fabrikuara Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje është...

I kishte 50 mijë vota më 2017 – Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt

para 7 muajve - Insajderi

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Aktori i “O sa mirë” dështon keq  – Vetëm kaq vota ka arritur t’i marr

para 7 muajve - Insajderi

Aktori i njohur kosovar që ishte edhe kandidat për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Jeton Zogjani, nuk ka arritur t’i marr votat e mjaftueshme që të sigurojë një ulëse në kuvend, shkruan Gazeta Insajderi....

Ja sa vota i mori në tërë vendin Geta Beqa

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kandidatja për deputet nga radhët e PDK-së, Gentiana Beqa Ahmeti, njëherësh edhe ‘bodybuildere’ e suksesshme e Kosovë në zgjedhjet e 6 tetorit ka arritur t’i marrë vetëm 2465 vota, shkruan Periskopi. Këto...

Lufta poshtë pragut: Fatmir Limaj vs. Behgjet Pacolli, ja cili fitoi

para 7 muajve - Periskopi

Koalicioni Nisma-AKR del se nuk e ka kaluar pragun prej 5 për qind për t’u bërë pjesë e Legjislaturës së VII të Kuvendit të Kosovës. Kësaj partie i vyenin vetëm edhe 133 vota për ta arritur një gjë të...

Nisma kapet me KQZ-në: Shpalli rezultate të cilat i fabrikoi vetë

para 7 muajve - Sinjali

Nisma Socialdemokrate nuk i ka pranuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, të shpallura sot, e të cilat e lënë këtë parti jashtë Kuvendit të Kosovës. Endrit Shala nga kjo parti, në një konferencë për...

AAK me 13 deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin e ri të Kosovës do të ketë 13 deputetë. AAK-ja që në zgjedhjet e 6 tetorit të 2019-ës hyri në garë në koalicion me Partinë...

Artistët të cilëve u shkoi huq futja në politikë, dështim total në zgjedhje

para 7 muajve - Bota Press

Aderimet e artistëve në parti politike në prag të zgjedhjeve qenë të shumta, e madje u kritikuan nga populli për këtë, Adelina Berisha, Arta Nitaj, Kaci Lleshi, Aida Doçi, Fisnik Ademi, Jeton Zogjani,...

Xhavit Halitit nuk i mjaftuan 8 mijë 351 vota për t’u bërë deputet

para 7 muajve - Epoka e Re

Xhavit Haliti, i cili është një nga themeluesit e UÇK-së dhe PDK-së, nuk ka arritur të zgjidhet deputet i Kuvendit të Kosovës, edhe në legjislaturën e shtatë. Haliti ka marrë gjithsej 8 mijë 351 vota,...

Dardan Molliqaj më 2017 mori 50 mijë vota, në zgjedhjet e 6 tetorit vetëm 4 mijë e 83 vota

para 7 muajve - TV21

Deputeti në Kuvendin e Kosovës Dardan Molliqaj në zgjedhjet e qershorit të vitit 2017 arriti të merrte 49 mijë e 26 vota dhe duke u llogaritur si deputeti i tretë më i votuar pas Albin Kurtit dhe Shpend...

Kush është kandidatja që mori vetëm 4 vota në zgjedhjet e 6 tetorit?

para 7 muajve - Insajderi

Xhejlane Jashari është kandidatja për deputete e cila arriti të marrë vetëm 4 vota në zgjedhjet e 6 tetorit. Jashari është nga Partia Rome e Bashkuar e Kosovës. Në këto zgjedhje kanë marrë pjesë gjithsej...

Ja sa vota i mori në tërë vendin Geta Beqa

para 7 muajve - Periskopi

Kandidatja për deputet nga radhët e PDK-së, Gentiana Beqa Ahmeti, njëherësh edhe ‘bodybuildere’ e suksesshme e Kosovë në zgjedhjet e 6 tetorit ka arritu t’i marrë vëtem 2465 vota, shkruan Periskopi. Këto...

Këta janë 29 deputetët e ardhshëm të LDK-së

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, ka bërë të ditur se Lidhja Demokratike...

Këta janë 10 politikanët më të votuar të këtyre zgjedhjeve në Kosovë

para 7 muajve - Shenja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ku Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua se ka dalë si parti e parë, derisa pas VV-së, radhitet Lidhja Demokratike...

PDK mban konferencë për media pas shpalljes së rezultateve nga KQZ

para 7 muajve - Gazeta Express

Partia e Kadri Veselit ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie, raporton Gazeta Express. Në konferencë do të flasë, kryetari i partisë Kadri...

PDK mban konferencë për media në ora 15:00, çfarë do të ndodh?!

para 7 muajve - OraInfo

KQZ ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Partia e Kadri Veselit ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie. Në konferencë...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit.Pas publikimit të rezultateve nga...

Dështuan të kalojnë pragun por sa është numri i votave që morën Limaj e Pacolli

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendrore Zgjedhore ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor. Koalicioni Nisma-AKR nuk ka arritur që të kaloj pragun pasi që ka mbledhur veç 42 mijë e 72 vota...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP për rezultatet e zgjedhjeve

para 7 muajve - Epoka e Re

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit...

Prej 50 mijë votash Molliqaj ra në 4 mijë vota

para 7 muajve - RTV 21

PSD nuk arriti të kalojë pragun Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Dardan Molliqaj në zgjedhjet e qershorit të vitit 2017 ka arritur të merrte 49 mijë e 26 vota dhe duke u llogaritur si deputeti i tretë...

Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, Nisma nuk e kalon pragun

para 7 muajve - Aktuale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat kanë nxjerrë Lëvizjen Vetëvendosjen të parën me 32 deputetë, ndërkohë që Lidhja Demokratike...

Kreu i PSD’së heshtë pas humbjes së thellë

para 7 muajve - Bota Press

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar në zgjedhjet e gjashtë tetorit. Kur Vetëvendosje u nda, e disa deputetë të kësaj partie...

Rezultatet: VV 32 deputetë, LDK 29, PDK 25, AAK-PSD 14

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni ka bërë të ditur se Lëvizja Vetëvendosje ka...

Endrit Shala: KQZ ka fabrikuar votat – sot do të paraqesim ankesë

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve....

VV 32 deputetë, LDK 29, PDK 25/ Shpallet rezultati përfundimtar i zgjedhjeve në Kosovë

para 7 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019. Për më tepër ndiqni lidhjen direkte me...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për Kryeministër

para 7 muajve - Medial

13:33 | 7 Nëntor 2019 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet e zgjedhjeve, ku doli se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, është njeriu që ka marrë më...

Pas shpalljes të rezultateve përfundimtare nga KQZ, PDK thërret konferencë për media

para 7 muajve - Medial

13:49 | 7 Nëntor 2019 Partia e Kadri Veselit ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie. Në konferencë do të flasë, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli....

Molliqaj më 2017 ka marrë 50 mijë vota, në këto zgjedhje vetëm 4 mijë e 83 vota

para 7 muajve - RTV 21

PSD nuk arriti të kalojë pragun Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Dardan Molliqaj në zgjedhjet e qershorit të vitit 2017 ka arritur të merrte 49 mijë e 26 vota dhe duke u llogaritur si deputeti i tretë...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për Kryeministër

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet e zgjedhjeve, ku doli se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, është njeriu që ka marrë më së shumti vota Kurti,...

Kadri Veseli jashtë Kuvendit, PDK në orën 15 konferencë për media

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli nuk do të jetë pjesë e legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës. Burime të “Gazeta Blic” brenda këtij subjekti politik kanë treguar se ish kryetari...

Kreu i PSD-së heshtë pas humbjes së thellë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar në zgjedhjet e gjashtë tetorit. Kur Vetëvendosje u nda, e disa deputetë të kësaj partie...

Kjo kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës mori vetëm katër vota

para 7 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, ku nga të gjitha subjektet politike ishin 1070 kandidatë për deputetë. Janë 10 prej tyre që nuk kanë mundur...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - Gazeta Observer

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

E konfirmuar: Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - Zyrtare

Nisma Socialdemokrate, ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, shkruan Periskopi. Mul Desku për Periskopin ka bërë...

I kishte 50 mijë vota më 2017 – Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt

para 7 muajve - Shenja

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - Albinfo

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

Rënia e madhe e Dardan Molliqajt

para 7 muajve - OraInfo

I kishte 50 mijë vota më 2017: Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt. Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët...

Sa për qind të votave të partisë kanë marrë kandidatët për kryeministër

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendrore Zgjedhore ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor. Sipas, Albert Krasniqit popullariteti i liderëve në mes votuesve të subjekteve të tyre politike del...

NISMA nuk pajtohet me humbjen

para 7 muajve - Infokusi

Pas shpalljes se rezultateve përfundimtare nga KQZ, NISMA ka mbajtur konferencë ku ka shprehur pakënaqësitë e saj, shkruan Gazeta inFokus. Sipas kësaj partie rezultatet e shpallura nga KQZ jan rezultatet...

Ja kush mori vetëm katër vota për deputet

para 7 muajve - KosovaPress

Kandidatja për deputete Xhejlane Jashari nga Partia Rome e Bashkuar e Kosovës, ka marrë vetëm katër vota. Shpejtim Bajrami dhe Liridona Mustafa nga Partia Demokratike e Ashkalinjëve të Kosovës, kanë marrë...

I kishte 50 mijë vota më 2017: Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt

para 7 muajve - Gazeta Express

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

E konfirmuar: Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 7 muajve - Periskopi

Nisma Socialdemokrate, ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, shkruan Periskopi. Mul Desku për Periskopin ka bërë...

Edhe kaq vota i duheshin koalicionit Nisma-AKR për t’a kaluar pragun

para 7 muajve - Insajderi

Vetëm edhe 134 vota i duheshin koalicioni NISMA-AKR-PD për t’a kaluar pragun zgjedhor. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 2019-s, ku është bërë se...

Nis takimi i gjashtë ndërmjet LDK-së dhe LVV-së

para 7 muajve - Fol

Ka nisur takimi i gjashtë me radhë i grupeve punuese të LDK-së dhe LVV-së. Takimi është duke u zhvilluar në selinë kryesore të Lëvizjes Vetëvendosje. Siç është paralajmëruar, në takim do të diskutohet...

Nisma nuk pajtohet me rezultatin përfundimtar të KQZ-së

para 7 muajve - Insajderi

Nisma Socialdemokrate nuk po pajtohet assesi me rezultatin e shpallur nga Komision Qendror i Zgjedhjeve, me të cilin koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka kaluar pragun, pasi ka arritur të sigurojë veç 42 mijë...

Këta janë 10 politikanët më të votuar të këtyre zgjedhjeve në Kosovë

para 7 muajve - 24 ore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, në të cilat Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua se ka dalë si parti e parë, derisa pas VV-së radhitet Lidhja Demokratike...

Nga 50 mijë vota në 2017, Dardan Molliqaj pëson rënie prej 92 përqind

para 7 muajve - GazetaBlic

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Kaq vota morën kandidatët për kryeministër – dallimi ndërmjet tyre

para 7 muajve - OraInfo

Numri i votave përfundimtare të kandidatëve për kryeministër – dallimi ndërmjet tyre. Nga rezultatet e shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve del se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër,...

Më 2017 kishte 50 mijë vota, tani mori vetëm 4 mijë

para 7 muajve - Albinfo

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Veseli po e mban premtimin, po e ‘nginë’ SHIK Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Sinjali

Ish-shefi i Shërbimit Iformativ të Kosovës (SHIK), tani shef i Partisë Demokratike të Kosovës, duket se po e mbanë premtimin, kur para dy vitesh, si kryetar i Kuvendit, i thoshte Driton Selmanajt të LDK-së...

Këto janë votat e kandidatëve për kryeministër në Kosovë

para 7 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit është Albin Kurti me 183 868 vota. Pas Kurti më shumë vota...

Dalin rezultatet përfundimtare: Si do të duket paralamenti pas zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - 24 ore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatin përfundimtar sipas të cilit, Lëvizja Vetëvendosje në krye me Albin Kurtin ka marrë 32 deputetë, dhe si partia më e madhe në sallën Kuvendit të...

Endrit Shala: KQZ ka fabrikuar votat, sot do të paraqesim ankesë

para 7 muajve - Medial

13:04 | 7 Nëntor 2019 Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve. Në një...

Nisma: Rezultatet janë të fabrikuara, KQZ kontrabandoi votat nga Serbia

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Endrit Shala nga Nisma për Kosovën ka folur në konferencën për media të kësaj partie . Aty Shala tha se KQZ ka shpallur rezultatet të fabrikuara. “KQZ ka shpallur rezultate të fabrikuara, duke numëruar...

Mësoni cilët janë 10 politikanët më të votuar të këtyre zgjedhjeve në Kosovë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ku Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua se ka dalë si parti e parë, derisa pas VV-së, radhitet Lidhja Demokratike...

Nis takimi i gjashtë për negociata mes LDK-së dhe VV-së

para 7 muajve - Gazeta Observer

Grupi punues i Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë arritur te zyret e VV-së ku do të mbahet takimi i gjashtë në mes të grupeve punuese për koordinim të programit qeverisës. Sot ndërkaq u bë e ditur se...

Largimi nga Vetëvendosja i kushtoi Shpend Ahmetit, ja sa vota mori tani

para 7 muajve - Ekonomia Online

Partia Socialdemokrate e udhëhequr nga Shpend Ahmeti, në zgjedhjet e 6 tetorit ka arritur të fitojë vetëm një ulëse në Kuvend. Në këto zgjedhje, Ahmeti shihet se ka dështuar keq pasi ka marrë vetëm 5 mijë...

Pacolli: Rezultatet e KQZ-së të manipuluara, nuk e pasqyrojnë vullnetin e popullit

para 7 muajve - Sinjali

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet e përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Rënia e komandant Çelikut

para 7 muajve - Infokusi

Fatmir  Limajt dhe Nismës Social Demokrate në  zgjedhjet e vitit 2019 i shkoj puna keq. Kjo pasi që Limaj  me koalicionin e tij Nisma –AKR-PD nuk arriti t’a kalonte pragun që të bëhej pjesë e Kuvendit,...

Nisma paralajmëron ankesa, rezultatin e publikuar nga KQZ e konsideron të fabrikuar

para 7 muajve - KosovaPress

Shefi i Shtabit Zgjedhor të Nisma Socialdemokrate, Endrit Shala në një konferencë për media, tha se Nisma Socialdemokrate do të bëjë ankesa lidhur me rezultatin zgjedhor të 6 tetorit në të gjitha institucionet...

Kush është kandidatja që mori vetëm 4 vota në zgjedhjet në Kosovë?

para 7 muajve - Tetova1

Xhejlane Jashari është kandidatja për deputete e cila arriti të marrë vetëm 4 vota në zgjedhjet e 6 tetorit. Jashari është nga Partia Rome e Bashkuar e Kosovës. Në këto zgjedhje kanë marrë pjesë gjithsej...

Fillon takimi i grupeve punese të LDK-VV, flasin për politikat sociale

para 7 muajve - Periskopi

Grupi punues i Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë arritur te zyret e VV-së ku do të mbahet takimi i gjashtë në mes të grupeve punuese për koordinim të programit qeverisës. Sot ndërkaq u bë e ditur se...

Pas dështimit në zgjedhje flet Pacolli: Rezultati është i manipuluar

para 7 muajve - Insajderi

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

KQZ jep lajmin përfundimtar për të fortin e Pejës nga PDK

para 7 muajve - Tetova1

Xhavit Haliti ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës. Në zgjedhjet e 6 tetorit Haliti nga Partia Demokratike e Kosovës nuk ka arritur të sigurojë vota të mjaftueshme për të qenë sërish deputet. Haliti ka...

Deputetet e reja të PDK-së që lanë prapa me vota Ganimete Musliun, Blerta Deliun e Evgjeni Thaçi

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Partia Demokratike e Kosovës ka dalë partia e tretë në nivel vendi derisa ka arritur të sigurojë...

Elektorati ndëshkoi Dhurata Hoxhën – por sa vota arritën të marrin ish-ministrat e tjerë të PDK-së?

para 7 muajve - Insajderi

Uran Ismaili, Bedri Hamza, Abelard Tahiri, Kujtim Gashi kanë arritur të sigurojnë votat për të qenë deputetë në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës, të katër këta mbanin edhe poste ministrore...

LV-ja e LDK-ja nisin takimin e gjashtë, diskutojnë për politikat sociale

para 7 muajve - Epoka e Re

Grupi punues i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), kanë arritur të zyrat e Lëvizjes  Vetëvendosje ku do të mbahet takimi i gjashtë në mes të grupeve punuese për koordinim të programit qeverisës. Sot...

Votat e kandidatëve për kryeministër të Kosovës

para 7 muajve - Alsat-M

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit është Albin Kurti me 183 868 vota. Pas Kurti...

Endrit Shala: KQZ ka fabrikuar votat – sot do të paraqesim ankesë

para 7 muajve - Klan Kosova

Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve. Në një prononcim për Klan...

Kosovë/ Ja emrat deputetëve të kësaj legjislature

para 7 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë. Më...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, 24 orë afat për ankesa nga subjektet dhe kandidatët

para 7 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat kanë nxjerrë Lëvizjen Vetëvendosjen të parën me 32 deputetë, ndërkohë që Lidhja Demokratike...

Pacolli: Rezultat i manipuluar, do të përdorim të gjitha mjetet ligjore

para 7 muajve - Top Channel

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet e përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për Kryeministër

para 7 muajve - Shenja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet e zgjedhjeve, ku doli se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, është njeriu që ka marrë më së shumti vota Kurti,...

Lajmërohet Pacolli: Përfshirja e votave nga Serbia në rezultat skandal dhe gabim historik, do t’i përdorim të gjitha mjetet ligjore

para 7 muajve - Gazeta Express

Pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve nga Komisioni Qendror Zgjedhor, është lajmëruar edhe kreu i AKR’së, Behgjet Pacolli, partia e së cilit mbeti jashtë Kuvendit. Sipas Pacollit, rezultatet paraqesin...

Vetëvendosje e LDK takohen për energjinë, rininë, kultërën dhe çështjet sociale

para 7 muajve - Arbresh

Ka filluar takimi i gjashtë i  dy grupeve punuese LDK-së e VV-së  për harmonizim të pikave  për bashkëqeverisje. Në këtë takim do të diskutohet për çështjen e  energjisë, rinisë,  kulturës dhe çështjet...

KQZ partia e Limajt nuk e kaloi pragun – vjen reagimi nga Nisma

para 7 muajve - Insajderi

Nisma Socialdemokrate nuk po pajtohet assesi me rezultatin e shpallur nga Komision Qendror i Zgjedhjeve, me të cilin koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka kaluar pragun, pasi ka arritur të sigurojë veç 42 mijë...

Isa Mustafa mori 55,128 vota më pak se Vjosa Osmani si kandidat për kryeministër

para 7 muajve - Periskopi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës [LDK], Isa Mustafa, në zgjedhjet e përgjithshme të 8 qershorit 2014 garonte për kryeministër. Por, rezultati i tij ishte shumë shumë larg atij të znj.Vjosa Osmani...

VV e LDK nisin takimin gjashtë flasin për politikat sociale

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Grupi punues i Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë arritur te zyret e VV-së ku do të mbahet takimi i gjashtë në mes të grupeve punuese për koordinim të programit qeverisës. Sot ndërkaq...

Reagon ashpër Endrit Shala: Ky është fabrikim i rezultatit të zgjedhjeve

para 7 muajve - GazetaBlic

KQZ sot publikuar  zyrtarisht rezultatin zgjedhjeve, ku NISMA në bazë të këtij rezultati mbetet jashtë Kuvendit të Kosovës. Sipas të dhënëvae zyrtare NISMA ka marrë rreth 4.98% të votave. Ky rezultat sipas...

Kështu do të duket paralamenti pas zgjedhjeve

para 7 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatin përfundimtar sipas të cilit, Lëvizja Vetëvendosje në krye me Albin Kurtin ka marrë 32 deputetë, dhe si partia më e madhe në sallën Kuvendit të...

1 muaj pas zgjedhjeve në Kosovë, del rezultati përfundimtar

para 7 muajve - Lajme.al

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka bërë shpalljen e rezultateve përfundimtare. KQZ lajmëroi se Lëvizja Vetëvendosje ka fituar zgjedhjet e 6 tetorit me mbi 220 mije vota. Kryetarja e KQZ-se Valdete...

Kush është Natyra Kuçi, e vetmja përfaqësuese e PSD-së në legjislaturën e VII-të të Kuvendit të Kosovës

para 7 muajve - Insajderi

E lindur më 1992, Natyra Kuçi ka kryer studimet pasdiplomike në fushën e Menaxhmentit të Përgjithshëm. Ajo u bë pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje, ku mori pjesë në disa aktivitete të kësaj partie. Ndërsa në...

Ekspertët e VV-së e LDK-së diskutojnë për energjinë, çështjet sociale, kulturën e rininë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ka filluar takimi i gjashtë ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, raporton Ekonomia Online. Në këtë takim do diskutohet për energjinë, çështjet sociale, kulturë dhe rini. Nga...

Behgjet Pacolli: Rezultatet e zgjedhjeve paraqesin një rezultat të manipuluar

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se rezultatet e shpallura nga KQZ paraqesin një rezultat të manipuluar që nuk e pasqyron vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja...

Këto janë votat e kandidatëve të nominuar për kryeministër

para 7 muajve - Albeu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. KQZ ka publikuar edhe votat e kandidatëve për kryeministër . Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin...

Emrat e 39 grave që fituan votat për deputete në legjislaturën e re

para 7 muajve - RTV 21

Sot KQZ shpalli reultatet përfundimtare të zgjedhjeve 39 gra kanë fituar votat për deputete të Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e re, nga zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 06 tetor. Nga radhët...

Reagon ashpër Endrit Shala: Ky është fabrikim i rezultatit të zgjedhjeve, me rezultatet e rregullta e kemi kaluar pragun

para 7 muajve - GazetaBlic

KQZ sot publikuar  zyrtarisht rezultatin zgjedhjeve, ku NISMA në bazë të këtij rezultati mbetet jashtë Kuvendit të Kosovës. Sipas të dhënëvae zyrtare NISMA ka marrë rreth 4.98% të votave. Ky rezultat sipas...

Pas rënies nga pragu, vjen reagimi i Behgjet Pacollit

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Rezultat i ngushtë mes Ramush Haradinajt dhe Glauk Konjufcës – Ja cili doli më i votuari

para 7 muajve - Insajderi

Ndonëse ishte bartës i listës së koalicionit AAK-PSD në zgjedhjet e 6 tetorit, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është lideri që ka marrë më së paku vota në krahasim me Albin Kurtin, Vjosa Osmanin...

Kjo është kandidatja që mori vetëm katër vota

para 7 muajve - Gazeta Observer

Më 6 tetor, në vendin tonë u mbajtën zgjedhjet parlamentare, teksa qytetarët votuan për ndryshim. Sot u publikuan nga KQZ rezultatet përfundimtare, ndërsa u bën të ditura edhe votat që kandidatët për deputet...

Kështu do të duket paralamenti pas zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatin përfundimtar sipas të cilit, Lëvizja Vetëvendosje në krye me Albin Kurtin ka marrë 32 deputetë, dhe si partia më e madhe në sallën Kuvendit të...

Shpallen përfundimisht rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, këta janë numrat e deputetëve të partive

para 7 muajve - InfoShqip

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme. “Janë statistikat e përgjithshme, numri i votuesve të regjistruar...

Behgjet Pacolli reagon pas publikimit të rezultateve: Të manipuluara

para 7 muajve - RTV 21

Nisma-AKR mbesin jashtë Kuvendit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot shpalli rezultatet e Zgjedhjeve Parlamentare të 6 Tetorit. Kryetarja Valdete Daka bëri të ditur se koalicioni Nisma -AKR – PD nuk ka...

Pacolli: Rezultat i manipuluar

para 7 muajve - Koha.net

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Ja emrat e deputetëve të Kuvendit të ri të Kosovës

para 7 muajve - Koha Jone

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë. Më...

Nisma paralajmëron ankesë, e bindur se e ka kaluar pragun

para 7 muajve - Periskopi

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të bëjë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, rezultatet përfundimtare të të cilave sipas KQZ-së...

SA PËR QIND TË VOTAVE TË PARTISË KANË MARRË KANDIDATËT PËR KRYEMINISTËR

para 7 muajve - Tetova Sot

Sa për qind të votave të partisë kanë marrë kandidatët për kryeministër Komisioni Qendrore Zgjedhore ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor. Sipas, Albert Krasniqit popullariteti...

Nisma paralajmëron ankesë në Kushtetuese: Kemi mbi 5%, është shkelur ligji

para 7 muajve - Gazeta Observer

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media pas shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve nga KQZ. Endrit Shala i Nismës ka thënë se rezultati i rregullt, pa votat e ardhura nga...

Si do të duket paralamenti pas zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - Gazeta Observer

???????????????????????????????????? Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatin përfundimtar sipas të cilit, Lëvizja Vetëvendosje në krye me Albin Kurtin ka marrë 32 deputetë, dhe si partia...

PDK thërret konferencë

para 7 muajve - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës, ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie. Në konferencë do të flasë, kryetari i partisë Kadri Veseli. Pas shpalljes...

Top 10 femrat dhe meshkujt më të votuar për deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Fol

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor 2019. Nga këto rezultate Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fituese e këtyre zgjedhjeve...

Endrit Shala: Koalicioni ynë ka kaluar pragun, KQZ-ja shpalli rezultate të fabrikuara

para 7 muajve - Epoka e Re

Shefi i Shtabit Zgjedhor të Nismës Socialdemokrate, Endrit Shala, në një konferencë për media ka thënë se KQZ-ja sot shpalli rezultate të fabrikuara dhe të prodhuara nga ajo vetë, dhe nuk shpalli rezultatet...

Ky është numri i votave që mori Fatmir Limaj në zgjedhjet e 6 tetorit

para 7 muajve - Sinjali

Bartësi i listës zgjedhore të koalicionit Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka marrë 26 mijë e 14 vota, shkruan Gazeta Sinjali. Fatmir Limaj ka marrë më së paku vota krahasuar me bartësit e listës së partive...

Këta janë 10 politikanët më të votuar të këtyre zgjedhjeve në Kosovë

para 7 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ku Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua se ka dalë si parti e parë, derisa pas VV-së, radhitet Lidhja Demokratike...

Rezultatet: VV 32 deputetë, LDK 29, PDK 25, AAK-PSD 14

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni ka bërë të ditur se Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, Lidhja Demokratike e...

Nisma paralajmëron ankesë: Kemi kaluar pragun, KQZ shpalli rezultate të fabrikuara

para 7 muajve - KosovaPress

Shefi i Shtabit Zgjedhor të Nisma Socialdemokrate Endrit Shala në një konferencë për media tha se KQZ shpalli rezultate të fabrikuara dhe të prodhuara nga ajo vetë, dhe nuk shpalli rezultatet e rregullta...

Nisma paralajmëron ankesë: Kemi kaluar pragun, KQZ shpalli rezultate të fabrikuara

para 7 muajve - Gazeta e re

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të bëjë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, rezultatet përfundimtare të të cilave sipas KQZ-së...

KQZ shpalli rezultatin e zgjedhjeve, LDK tregon si do të veprojë tani për koalicionin me VV-në!

para 7 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon të hezitojë për të konkretizuar marrëveshjen për bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje, edhe pas shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit nga Komisioni...

Gratë më të votuara nëpër parti politike

para 7 muajve - OraInfo

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Rezultatet sipas subjekteve politike...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë

para 7 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit, nga të cilat ka mbetur fitues Lëvizja Vetëvendosje, e pasuar nga Lidhja...

Nisma paralajmëron ankesë në Kushtetuese: Kemi mbi 5%, është shkelur ligji

para 7 muajve - Fakti Ditor

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media pas shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve nga KQZ. Endrit Shala i Nismës ka thënë se rezultati i rregullt, pa votat e ardhura nga...

Kush fitoi më shumë vota, Albin Kurti apo Vjosa Osmani

para 7 muajve - TV21

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje është fituese e këtyre zgjedhjeve. Sipas rezultateve përfundimtare kreu i...

Si do të duket paralamenti pas zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatin përfundimtar sipas të cilit, Lëvizja Vetëvendosje në krye me Albin Kurtin ka marrë 32 deputetë, dhe si partia më e madhe...

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Rezultatet sipas subjekteve politike janë: Lëvizja Vetëvendosje ka fituar gjithsej 220.811...

Ndodh pas 20 vjetësh në PDK, ky është njeriu që nuk arriti të bëhet deputet

para 7 muajve - Gazeta Express

Zgjedhjet e 6 tetorit kanë qenë befasuese për shumëkënd. Sigurisht edhe për ish-deputetin e PDK’së, Xhavit Halitin, i cili nuk do të mund të ulet më as në karrigen e nënkryetarit të Kuvendit e as në atë...

NISMA: KQZ shpalli rezultat të fabrikuar

para 7 muajve - Arbresh

NISMA Socialdemokrate pretendon se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultate të fabrikuara, dhe për këtë thonë se do të ankohen në institucionet relevante. Endrit Shala, nga kjo parti, përmendi...

Nisma godet KQZ’në: Rezultatet janë të fabrikuara, KQZ kontrabandoi votat nga Serbia

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Endrit Shala nga Nisma për Kosovën ka folur në konferencën për media të kësaj partie.Aty Shala tha se KQZ ka shpallur rezultatet të fabrikuara. “KQZ ka shpallur rezultate të fabrikuara,...

10 femrat më të votuara në gjithë Kosovën

para 7 muajve - Arbresh

Më gjashtë tetor qytetarë të shumtë të vendit iu drejtuan kutive të votimit. Duke besuar në ndryshim të mirë të Kosovës qytetarët zgjodhën që votat e tyre t’i drejtonin për kandidatët dhe partitë t2ë cilëve...

Deputetët nga PDK-ja që për herë të parë hynë në Kuvend

para 7 muajve - Infokusi

Shumë figura të vjetra politike do ti mungojnë Partisë Demokratike të Kosovës në legjislaturën e re të Kuvendit të Kosovës. Në partinë që kësaj radhe u radhit e treta në listë, sipas rezultateve nga zgjedhjet...

Shala: Do të ankohemi në PZAP, votat nga Serbia të paligjshme

para 7 muajve - Ekonomia Online

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur konferencë për media, pas shpalljes së rezultatit përfundimtarë nga KQZ-ja, ku edhe u konfirmua se koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e kaloi pragun, raporton EkonomiaOnline....

Kaq vota ka arritur t’i mbledh deputetja e vetme e PSD-së

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Koalicioni AAK-PSD ka fituar 14 ulëse në Kuvendin e Kosovës, me gjithsej  96 mijë e 883 vot apo...

Deputetja e LVV-së merr rreth 5 mijë vota më shumë sesa komplet koalicioni Nisma-AKR-PD

para 7 muajve - Sinjali

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka marrë gjithsej 46 mijë e 861 vota në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Sipas rezultate ve përfundimtare të shpallura...

Këta deputetë do t’i përfaqësojnë komunitetet në Kuvendin e ri të Kosovës

para 7 muajve - Klan Kosova

20 deputetë do të jenë përfaqësues të komuniteteve në Kuvendin e ri të Kosovës. Lista Serbe ka 10 deputetë, Vakat dy deputetë, Kosova Demokratik Turk Partisi dy deputetë, Partia Liberiane Egjiptiane ka...

Lista me emrat e deputetëve të zgjedhur në Kosovë

para 7 muajve - Shenja

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet e përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

KQZ publikon rezultatet, këto janë deputetët e rinj të Kosovës

para 7 muajve - Albeu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës . Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të...

“Të dështuarit” e zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - RTV 21

Kishin pozita të rëndësishme në ligjeslaturën e kaluar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje është e para me 26.159...

Lista e deputetëve të koalicionit AAK-PSD

para 7 muajve - Koha.net

Koalicioni AAK-PSD ka arritur që të marr 11.477 për qind të votave në zgjedhjet e 6 tetorit. Koalicioni AAK-PSD ka marr 14 ulëse në Kuvendin e Kosovës, transmeton Koha.net. Nga radhët e PSD-së vetëm Natyra...

KQZ shpall rezultatin përfundimtar të 6 tetorit në Kosovë, sa deputetë morën zyrtarisht VV dhe LDK, do surprizoheni nga Lista SERBE

para 7 muajve - Sot News

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit të mbajtura në Kosovë. Sipas rezultateve të raportuara nga kryetarja e KQZ, Valdete Daka, Vetëvendosja ka marrë 32 deputetë,...

Milimetrat e Nismës nën prag, ky është rezultati përfundimtar i partisë së Limajt

para 7 muajve - Gazeta Express

Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në dhe PD-në përfundimisht ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Koalicioni me kandidat për kryeministër, Fatmir Limajn kanë marrë në...

KQZ jep lajmin përfundimtar për “të fortin” e Pejës nga PDK

para 7 muajve - Insajderi

Xhavit Haliti ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës. Në zgjedhjet e 6 tetorit Haliti nga Partia Demokratike e Kosovës nuk ka arritur të sigurojë vota të mjaftueshme për të qenë sërish deputet. Haliti ka...

Nisma-AKR-PD kanë mbetur nën pragun zgjedhor për 135 vota

para 7 muajve - Gostivari Sot

Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në dhe PD-në përfundimisht ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Koalicioni me kandidat për kryeministër, Fatmir Limajn kanë marrë në...

Këto janë deputetet më të votuara në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Shprehja

Sipas këtyre rezultateve femra me e votuar për deputete po del të jetë Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje. Haxhiu në këto zgjedhje ka marrë 46 mijë e 861 vota, ndërsa e dyta më e votuar është Mimiza...

PDK në Kuvend me shumë emra të rinj dhe tetë deputete gra

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor. Sipas këtyre rezultateve, PDK-ja ka marrë...

Shpallen rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, këta numrat e deputetëve të partive

para 7 muajve - Ina

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme. “Janë statistikat e përgjithshme,...

Lista e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje

para 7 muajve - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur që të dal në zgjedhjet e 6 tetorit. LVV ka marr 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, transmeton Koha.net. Këta janë deputetët nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje:

Rezultati i LDK-së 206.458 vota, 29 deputetë, lista me emrat e tyre

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Këtë e ka bërë kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ku ka...

Votat përfundimtare të kandidatëve për kryeministër

para 7 muajve - Koha.net

Albin Kurti, kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër të Kosovës, mbetet me më së shumti vota. Kurti, pasohet nga Vjosa Osmani, kandidate e LDK-së. Kurti ka marrë gjithsej 183.868 vota, transmeton Koha.net....

PSD-së nga 12 deputetë, i mbetet vetëm një

para 7 muajve - Gazeta Express

Partia Socialdemokrate nga 12 deputetë sa ka pasur në legjislaturën e kaluar, në zgjedhjet e gjashtë tetorit ka siguruar vetëm një deputete, raporton Gazeta Express. Natyra Kuçi është deputetja e ardhshme...

A arriti të bëhet deputete Eliza Hoxha?

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Nga Partia Demokratike e Kosovës mandatin e deputetit ka rritur ta marrë edhe Eliza Hoxha . Hoxha ka arritur të marrë 9 mijë e 303 vota.

Ndodh pas 20 vjetësh në PDK, ky është njeriu që nuk arriti të bëhet deputet

para 7 muajve - GazetaBlic

Zgjedhjet e 6 tetorit kanë qenë befasuese për shumëkënd. Sigurisht edhe për ish-deputetin e PDK-së, Xhavit Halitin, i cili nuk do të mund të ulet më as në karrigen e nënkryetarit të Kuvendit e as në atë...

Kaq vota ka më shumë Albin Kurti se Vjosa Osmani

para 7 muajve - Insajderi

Sipas rezultateve zyrtare të publikuara nga KQZ, Albin Kurti është kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit. Kurti ka dalë më i votuari se të gjithë kandidatët për kryeministër. Sipas këtyre rezultateve...

Kandidatët më të votuar nga secila parti – Ky është numri i votave që morën ata

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjve të parakohshme të 6 tetorit. Sipas këtyre rezultateve Vetëvendosje është fituese e zgjedhjve me 26%, apo 32 deputetetë,...

Kandidatja për deputete që mori vetëm 4 vota

para 7 muajve - Periskopi

Xhejlane Jashari është kandidatja për deputete e cila arriti të marrë vetëm 4 vota në zgjedhjet e 6 tetorit. Jashari është nga Partia Rome e Bashkuar e Kosovës. Në këto zgjedhje kanë marrë pjesë gjithsej...

Këta janë 32 deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje

para 7 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të dalë partia e parë, më e votuara në zgjedhjet e 6 tetorit. Vetëvendosje ka siguruar 26.159% apo 220 mijë e 811 vota. Sipas këtij rezultati kjo parti do t’i ketë 32 deputetë...

Këta janë 29 deputetët e ardhshëm të LDK-së

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, ka bërë të ditur se Lidhja Demokratike e Kosovës është partia e...

AAK me 13 deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Klan Kosova

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin e ri të Kosovës do të ketë 13 deputetë. AAK-ja që në zgjedhjet e 6 tetorit të 2019-ës hyri në garë në koalicion me Partinë Socialdemokrate ka marrë 13 deputetë...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, Vetëvendosje del e para

para 7 muajve - Medial

11:09 | 7 Nëntor 2019 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Gjithsej në këto zgjedhje janë regjistruar për të drejtë vote 1...

PDK në Kuvend me shumë emra të rinj dhe tetë deputete gra

para 7 muajve - Medial

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor. Sipas këtyre rezultateve, PDK-ja ka marrë...

Kjo është lista e deputetëve të LDK-së

para 7 muajve - Koha.net

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dal e dyta, pas Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit. LDK-ja ka arritur që të marr 29 deputetë. Këta janë deputetët nga radhët e Lidhjes Demokratike:

Befason Eliza Hoxha, kështu renditet në listën e PDK-së

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Nga Partia Demokratike e Kosovës mandatin e deputetit ka rritur ta marrë edhe Eliza Hoxha . Hoxha ka arritur të marrë 9 mijë e 303 vota.

Ish-deputetë që s’do të ulen më në karriget e Kuvendit të Kosovës

para 7 muajve - Koha.net

Nga shpallja e rezultateve përfundimtare nga KQZ, janë disa ish-deputetë që s’do të jenë më pjesë e legjislaturës së shtatë. Nga Partia Socialdemokrate, asnjë nga ish-deputetët s’kanë marrë vota të mjaftueshme,...

Rezultati i LDK’së 206.458 vota, 29 deputetë, lista me emrat e tyre

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit.  Këtë e ka bërë Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur...

AAK -PSD me 96.883 vota, këta janë deputetët e këtij koalicioni

para 7 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe PSD-ja me kandidat për kryeministër Ramush Haradinaj kanë dalë të...

PDK-ja me 178.645 vota ka marrë 25 deputetë, lexojini emrat e tyre

para 7 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Partia Demokratike e Kosovës me kandidat për kryeministër Kadri Veselin kanë dalë si parti e tretë nga...

Kjo është deputetja e vetme prej PSD-së që ka arritur të fitoj ulëse në kuvend

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Sipas këtyre rezultateve koalicioni AAK-PSD ka fituar 14 ulëse në Kuvendin e Kosovës, me gjithsej ...

Lista zyrtare e deputetëve të LDK-së

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendrore Zgjedhore ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor. Lidhja Demokratike e Kosovës në këto zgjedhje ka ndalur partia e dyte me LDK- 206 mijë e 458...

Zyrtare: Këta janë 25 deputetët e PDK

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Partia Demokratike e Kosovës ka dalë partia e tretë në nivel vendi derisa ka arritur të sigurojë vetëm 178...

Ky është numri i votave që morën Limaj e Pacolli

para 7 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendrore Zgjedhore ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor. Koalicioni Nisma-AKR nuk ka arritur që të kaloj pragun pasi që ka mbledhur veç 42 mijë e 72 vota...

Ramush Haradinaj vetëm 3 mijë vota më shumë se Glauk Konjufca

para 7 muajve - Sinjali

Ndonëse ishte bartës i listës së koalicionit AAK-PSD në zgjedhjet e 6 tetorit, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është lideri që ka marrë më së paku vota në krahasim me Albin Kurtin, Vjosa Osmanin...

PDK mban konferencë për media pas shpalljes së rezultateve nga KQZ

para 7 muajve - Bota Press

Partia e Kadri Veselit ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie. Në konferencë do të flasë, kryetari i partisë Kadri Veseli. Pas shpalljes së...

Sa vota morën kandidatët për kryeministër në zgjedhjet e 6 tetorit?

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallë rezultatet përfundimtare të 6 tetorit 2019. Kandidati për kryeministër që doli i pari në këto zgjedhje, Albin Kurti, ka marrë 183 868 vota. Kandidatja e LDK-së që...

Natyra Kuçi, deputetja e vetme e PSD-së

para 7 muajve - Klan Kosova

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Natyra Kuçi do të jetë përfaqësuesja e vetme e këtij subjekti politik me 4 mijë e 452 vota.

Emrat e deputetëve të legjislaturës së re

para 7 muajve - RTV 21

VV ka më së shumti deputetë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve- KQZ sot publikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve. Sipas rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD...

Natyra Kuçi deputetja e vetme e PSD-së

para 7 muajve - RTV 21

Jashtë Kuvendit Dardan Molliqaj, Frashër Krasniqi, Dardan Sejdiu e Fisnik Ismaili Natyra Kuçi do të jetë deputetja e vetme nga radhët e Partisë Socialdemokrate (PSD) të Shpend Ahmetit, në legjislaturën...

PSD-ja mbetet veç me 1 deputete

para 7 muajve - Koha.net

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit, ka mbetur me veç një deputet. Është Natyra Kuçi që do të bëhet deputete e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e shtatë. Kuçi ka marrë gjithsej 4.452 vota. Asnjë...

Pas rezultateve përfundimtare, këto janë ulëset për secilën parti

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve, ka shpallur sot rezultatet përfundimtare sipas të cilave Vetëvendosje është fituese me 26.159 për qind. Sipas këtij rezultati ajo do t`I ketë 32 depuetët. Lidhja Demokratike...

Kosovë/ Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma nuk kalon pragun

para 7 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave. Sipas Valdete Dakës, LDK ka fituar 24.458%, PDK 21.163%,...

Albin Kurti, Vjosa Osmani, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj – ky është numri përfundimtar i votave të tyre

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Albin Kurti, kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër ka dalë si më i votuari...

Shpallen rezultatet: Nisma s’e kalon pragun, këto janë votat përfundimtare të VV-së, LDK-së, PDK-së e AAK-së

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme. “Janë statistikat e përgjithshme,...

Diferenca në vota ndërmjet Ramush e Daut Haradinaj

para 7 muajve - GazetaBlic

14 deputetë do të jenë nga koalicioni PSD-AAK në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit. Bartësi i kësaj liste, Ramush Haradinaj ka marrë shumicën totale të votave, apo 75 mijë e 917 sosh. I dyti në listë...

Kështu dolën me vota vëllezërit Haradinaj

para 7 muajve - GazetaBlic

14 deputetë do të jenë nga koalicioni PSD-AAK në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit. Bartësi i kësaj liste, Ramush Haradinaj ka marrë shumicën totale të votave, apo 75 mijë e 917 sosh. I dyti në listë...

AAK mori 96.883 vota, këta janë 14 deputetët e saj (Emrat)

para 7 muajve - GazetaBlic

Koalicioni AAK- PSD ka arritur të marrë vetëm 96 mijë e 883 vota, sipas rezultateve të publikuar nga KQZ. Më i votuari nga AAK ka dalë kreu i kësaj partie, Ramush Haradinaj. I dyti është renditur, Daut...

PDK me 6 tetor mori 178.645 vota: Këta janë 25 deputetët e saj

para 7 muajve - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 6 tetorit kanë dalë si parti e tretë. Kjo radhitje ia ka siguruar PDK-së 25 ulëse në Kuvendin e Kosovës. PDK-ja ka marrë 178.645 vota ose 21,163%. Si më i votuari...

Këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës (emrat)

para 7 muajve - OraInfo

Ja emrat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë,...

Ja sa vota ka më shumë Albin Kurti se Vjosa Osmani

para 7 muajve - OraInfo

Kaq vota ka më shumë Albin Kurti se Vjosa Osmani. Sipas rezultateve zyrtare të publikuara nga KQZ, Albin Kurti është kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit. Kurti ka dalë më i votuari se të gjithë...

Nuk e kaloi pragun, Behgjet Pacolli nxehet me KQZ-në

para 7 muajve - Infokusi

Pas shpalljes se rezultateve përfundimtare nga KQZ, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Behxhet Pacolli. Pacolli i ka quajtur rezultate të manipuluar të cilat nuk pasqyrojnë vullnetin e popullit të Kosovës,...

Pas shpalljes të rezultateve përfundimtare nga KQZ, PDK thërret konferencë për media

para 7 muajve - Arbresh

Partia e Kadri Veselit ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie. Në konferencë do të flasë, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli. Pas shpalljes së...

KQZ shpallë rezultatet përfundimtare: Vetëvendosje fituese me 26%

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendrore Zgjedhore po mban mbledhjen ku do te shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor Sipas KQZ, partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje me 26,159 për qind. Radhitja...

Lista zyrtare, ja cili është lideri më i votuar i partive konkuruese në zgjedhje

para 7 muajve - Sinjali

Me shpalljen e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të 6 tetorit, janë publikuar edhe listat e deputetëve të partive politike që kaluan pragun zgjedhor. Albin Kurti, kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër,...

Rezultatet zyrtare, Vetëvendosje fiton zgjedhjet me 26,15 %

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor. Sipas rezultateve zyrtare, Lëvizja Vetëvendosje...

Rezultatet përfundimtare/ Ja sa vota dhe deputetë morën Vetëvendosje, LDK, PDK dhe AAK

para 7 muajve - Medial

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve  në Kosovë ka shpallur zyrtarisht rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Me përfundimin e numerimit të të gjitha votave, rezulton që Vetevendosje...

Natyra Kuçi, deputetja e vetme e PSD-së

para 7 muajve - Medial

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Natyra Kuçi do të jetë përfaqësuesja e vetme e këtij subjekti politik me 4 mijë e 452 vota. MEDIAL.mk

Këta janë deputet e LDK-së që do hyn në Kuvend

para 7 muajve - Medial

11:04 | 7 Nëntor 2019 29 deputete do ti ketë në këtë legjislaturë Lidhja Demokratike e Kosovës. Përmes një konference për media KQZ ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Nga tabela...

KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Shpallja e rezultateve dhe certifikimi do t’i hapë rrugë krijimit të...

Kush fitoi më shumë vota, Albin Kurti apo Vjosa Osmani

para 7 muajve - Lajm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje është fituese e këtyre zgjedhjeve. Sipas rezultateve përfundimtare kreu i...

Këto janë rezultatet përfundimtare sipas KQZ-së

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendrore Zgjedhore po mban mbledhjen ku do te shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor Sipas KQZ, partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje me 24 për qind, pas saj...

LDK mori 206.458 vota: Këta janë 29 deputetët

para 7 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Këtë e ka bërë kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ku ka...

Kush fitoi më shumë vota, Kurti apo Osmani

para 7 muajve - RTV 21

VV e Albin Kurti të parët Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje është fituese e këtyre zgjedhjeve. Sipas rezultateve...

Vjosa Osmani i bën konkurrencë të fortë Albin Kurtit, ja si qëndrojnë me vota

para 7 muajve - GazetaBlic

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani , del se ka fituar edhe më shumë vota se sa që u tha para disa javësh. Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së, del se Vjosa Osmani ka arritur...

Pas rezultateve përfundimtare, këto janë ulëset për secilën parti

para 7 muajve - Indeks.mk

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve, ka shpallur sot rezultatet përfundimtare sipas të cilave Vetëvendosje është fituese me 26.159 për qind. Sipas këtij rezultati ajo do t`I ketë 32 depuetët. Lidhja Demokratike...

Ky është fati i Nismës – KQZ e thotë fjalën përfundimtare

para 7 muajve - Insajderi

Partia e Fatmir Limajt, Nisma Socialdemokrate nuk ka arritur ta kalojë pragun zgjedhor në zgjedhjet e 6 tetorit. Valdete Daka, kryetarja e KQZ-së ka bërë me dije që koalicioni Nisma-AKR-PD ka arritur të...

Ndëshkohet keq ish-ministrja e dy ministrive, nuk siguron votat as për deputete

para 7 muajve - Te Sheshi

Kandidatja e PDK-së, Dhurata Hoxha, është ndëshkuar keq me votat që ka marrë, dhe nuk ka arritur të zë postin për deputete. Ish ministrja e drejtësisë dhe integrimeve evropiane është gjendur në mesin e...

Nga 50 mijë vota në 2017, Dardan Molliqaj pëson rënie prej 92 përqind

para 7 muajve - Bota Press

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje.Molliqaj në zgjedhjet...

Kadri Veseli thërret konferencë për media

para 7 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 6 tetorit, raporton EkonomiaOnline. Aty u bën publike rezultatet e partive politike, por edhe të kandidatëve për deputetë....

KQZ publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

para 7 muajve - Bashke

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka...

Këta janë kandidatët për deputetë që s’i morën as 10 vota

para 7 muajve - Ekonomia Online

Më 6 tetor, në vendin tonë u mbajtën zgjedhjet parlamentare, teksa qytetarët votuan për ndryshim. Sot u publikuan nga KQZ rezultatet përfundimtare, ndërsa u bën të ditura edhe votat që kandidatët për deputet...

Rënia drastike e Dardan Molliqajt, i kishte 50 mijë vota më 2017, tani mori vetëm 4 mijë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

para 7 muajve - Alsat-M

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka...

Zgjedhjet në Kosovë/ Dalin rezultatet, Vetëvendosja siguron 32 deputetë, LDK-ja 29

para 7 muajve - BalkanWeb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën në Kosovë. Vetëvendosje ka marrë 32 deputetë, ndërsa LDK-ja 29. Ndërkohë Nisma Socialdemokrate...

Rezultatet: VV 32 deputetë, LDK 29, PDK 25, AAK-PSD 14

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni ka bërë të ditur se Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, Lidhja Demokratike e...

Nisma nuk kalon PRAGUN

para 7 muajve - RTV 21

Nisma me 4.984% të votave Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave. Sipas Valdete Dakës,...

KQZ publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Në faqen zyrtare të KQZ-së, janë publikuar emrat...

Rezultatet përfundimtare/ Ja sa vota dhe deputetë morën Vetëvendosje, LDK, PDK dhe AAK

para 7 muajve - Vizion Plus

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve  në Kosovë ka shpallur zyrtarisht rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Me përfundimin e numerimit të të gjitha votave, rezulton që Vetevendosje...

KQZ: Ky është numri i deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga të gjitha subjektet politike!

para 7 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni ka bërë të ditur se Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, Lidhja Demokratike e...

1 muaj pas zgjedhjeve në Kosovë, del rezultati përfundimtar, fitues Vetëvendosja

para 7 muajve - Koha Jone

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave. Sipas Valdete Dakës, LDK ka fituar 24.458%, PDK 21.163%,...

Ja sa vota morën liderët kryesorë të partive politike

para 7 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Albin Kurti, kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër, ka dalë si më i votuari nga këto zgjedhje,...

Punë e kryer: NISMA-AKR nuk e kalon pragun

para 7 muajve - OraInfo

Koalicioni NISMA-AKR nuk e kalon pragun. KQZ shpall rezultatet, Lëvizja Vetëvendosje i fitoi zgjedhjet. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme...

Publikohen rezultatet zyrtare të zgjedhjeve në Kosovë

para 7 muajve - Opinion

Është publikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rezultati përfundimtar i zgjedhjeve të parakohshme të zhvilluara më 6 tetor në Kosovë. Në faqen zyrtare të KQZ-së, janë publikuar emrat dhe numri i votave...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për Kryeministër

para 7 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet e zgjedhjeve, ku doli se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, është njeriu që ka marrë më së shumti vota Kurti,...

Këta janë të gjithë deputetët e legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës

para 7 muajve - Sinjali

Në faqen zyrtare të Komisionit Qendror Zgjedhor janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka marrë secili kandidat për deputet. Klikoni KËTU për t’i parë rezultatet finale të deputetëve që arritën të...

Veseli në orën 15:00 mban konferencë për medie

para 7 muajve - Epoka e Re

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, sot në orën 15:00 do të mbajë një konferencë për medie. Zyra për Informim e PDK-së ka bërë me dije se kjo konferencë do të mbahet në selinë...

Zyrtare: Nisma-AKR-PD nuk e kalon pragun

para 7 muajve - Klan Kosova

Koalicioni Nisma-AKR- PD nuk e ka kaluar pragun në zgjedhjet e 6 tetorit. KQZ ka shpallë rezultatet përfundimtare dhe ky koalicion mori 42 mijë e 72 vota apo 4,984 %, njofton Klan Kosova.

Rezultatet zyrtare, Vetëvendosje fiton zgjedhjet me 26,15 %

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare  të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019. Sipas këtyre rezultateve, Lëvizja...

Ndarja e ulëseve, AAK ka 13 deputetë kurse PSD përfaqësohet vetëm me Natyra Kuçin

para 7 muajve - Shenja

Nga shpallja e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare nga ana e KQZ-së, AAK-PSD kanë arritur të marrin 96 mijë e 883 vota apo 11, 477%. Bazuar nga ky numër i votave, këtij...

Pas numërimit të votave, këto janë procedurat tjera deri tek konstituimi i Kuvendit

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) sot shpallë rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit, duke i hapur rrugë konstituimit e përbërjes së re të Kuvendit të Kosovës. Kuvendi i Kosovës ka 120 ulëse,...

Shpallen rezultatet përfundimtare, VV fituese

para 7 muajve - RTV 21

VV prinë me mbi 200 mijë vota Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha...

Nisma-AKR-PD kanë mbetur nën pragun zgjedhor për 135 vota

para 7 muajve - Flaka

Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në dhe PD-në përfundimisht ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Koalicioni me kandidat për kryeministër, Fatmir Limajn kanë marrë në...

PSD me vetëm një deputet në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - GazetaBlic

Partia  Socialdemokrate e udhëhequr nga Shpend Ahmeti ka arritur të sigurojë vetëm një deputetë në Kuvendin e Kosovës. Votat për të hyrë në Kuvend i ka marrë vetëm Natyra Kuqi që ka mbajtur postin e zëdhënëses...

Ja sa vota merr partia fituese e këtyre zgjedhjeve

para 7 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare  të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019. Sipas këtyre rezultateve, Lëvizja...

Votat e kanditatëve për kryeministër

para 7 muajve - Albinfo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, sipas së cilave kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit është Albin Kurti, me 183 868 vota. Pas Kurti, më shumë...

Këta janë deputetët e ardhëshëm nga koalicioani AAK-PSD

para 7 muajve - Infokusi

Koalicioani pas rezultateve përfundimtarë të KQZ-së , koalicioni AAK-PSD ka arritur të marr 11.477% të votave. Ndërsa KQZ gjatë konferëncës së mbajtur shpalli edhe kandidatët të cilët janë fitues të këtyre...

ZYRTARE: PSD vetëm me një deputet

para 7 muajve - Infokusi

Në listën prej 110 deputetesh nga koalicionin AAK-PSD, Partia Socialedemokratike ka arrit të ketë vetëm një deputet në Kuvendin e Kosovës. Në bazë të rezultateve përfundimtare  vetëm Natyra Kuçi do të...

Endrit Shala nuk pajtohet me humbjen, ja për çka po e akuzon KQZ-në?

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve. Në një prononcim për Klan...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për Kryeministër

para 7 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet e zgjedhjeve, ku doli se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, është njeriu që ka marrë më së shumti vota Kurti,...

Kaq ulëse siguruan partitë politike në Kuvend sipas KQZ-së

para 7 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zyrtarizuar rezultatin e zgjedhjeve të përkthyer në mandate të deputetëve në Kuvend. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka tha se  Vetëvendosje ka fituar 32 ulëse në Kuvend...

Koalicioni Nisma-AKR-PD përfundimisht jashtë Kuvendit të Kosovës

para 7 muajve - Sinjali

Në zgjedhjet e 6 tetorit, koalicioni Nisma-AKR-PD ka arritur të marrë 42.072 vota apo 4.984%, përqindje kjo që nuk ia siguron kalimin e pragut, raporton Gazeta Sinjali. Në një konferencë për media, kryetarja...

Zyrtare: Nisma-AKR-PD nuk e kalon pragun

para 7 muajve - Medial

Koalicioni Nisma-AKR- PD nuk e ka kaluar pragun në zgjedhjet e 6 tetorit. KQZ ka shpallë rezultatet përfundimtare dhe ky koalicion mori 42 mijë e 72 vota apo 4,984 %, njofton Klan Kosova. MEDIAL.mk

Këta janë deputetët e PDK-së që do të hyjnë në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Infokusi

Në zgjedhjet e 6 tetorit Partia Demokratike e Kosovës, kishte dalë të jetë subjekti i tret më i votuar. Kjo bëri që  PDK të del në opozitë  pas shume viteve sa ishte në pushtet, shkruan Gazeta inFokus,...

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma përfundimisht s'hyn në Kuvend

para 7 muajve - Koha.net

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha procedurave”, tha ajo, transmeton...

Shpallen rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - RTV 21

VV prinë me mbi 200 mijë vota Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha...

KQZ publikon rezultatet perfundimtare

para 7 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së, janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka...

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma përfundimisht s’hyn në Kuvend

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha procedurave”, tha ajo. Këto...

Endrit Shala: KQZ ka fabrikuar votat, sot do të paraqesim ankesë

para 7 muajve - Arbresh

Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve. Në një prononcim për Klan...

Shpallen rezultatet përfundimtare, kjo është renditja e partive

para 7 muajve - OraInfo

KQZ shpall rezultatet përfundimtare. Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të...

I kishte 50 mijë vota më 2017: Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt

para 7 muajve - Gazeta Observer

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Shala: KQZ-ja ka fabrikuar votat, sot do të paraqesim ankesë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve. Në një prononcim për Klan...

KQZ shpall rezultatet, Lëvizja Vetëvendosje i fitoi zgjedhjet

para 7 muajve - Sinjali

Një muaj pas mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare, Komisioni Qëndror Zgjedhor, ka shpallur rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Sipas rezultatit final të KQZ-së, Lëvizja Vetëvendosje i ka fituar zgjedhjet,...

I kishte 50 mijë vota më 2017: Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt

para 7 muajve - Periskopi

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Këta janë deputetët e PDK-së që do të hyjnë në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Infokusi

Në zgjedhjet e 6 tetorit Partia Demokratike e Kosovës, kishte dalë të jetë subjekti i tret më i votuar. Kjo bëri që  PDK të del në opozitë  pas shume viteve sa ishte në pushtet, shkruan Gazeta inFokus,...

Këta janë artistët që dështuan në politikë

para 7 muajve - Periskopi

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve sot me 7 nëntor,ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme që u mbajtën me 6 tetor. Nga disa artistë e këngëtarë që kanë kandiduar për tu bërë...

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma nuk kalon pragun

para 7 muajve - Shenja

Komisioni Qendrore Zgjedhore po mban mbledhjen ku do te shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor Sipas KQZ, partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje me 26,159 për qind. Radhitja...

Ja emrat e 29 deputetëve të LDK-së

para 7 muajve - KosovaPress

Lidhja Demokratike e Kosovës u konfirmua si forca e dytë më e madhe në nivel vendi me 29 deputetë, pas Lëvizjes Vetëvendosje, me të cilën synojnë të qeverisin për katër vitet e ardhshme. Vjosa Osmani është...

Ja nga sa vota morën kandidatët e nominuar për kryeministër

para 7 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. KQZ ka publikuar edhe votat e kandidatëve për kryeministër. Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin...

Votat e ministrave të Rambo II: Uran Ismaili merr më së shumti zgjedhës

para 7 muajve - Periskopi

Disa ish-ministra të Qeverisë Haradinaj arritën t’i marrin votat e mjaftueshme që të fitojnë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ndër ish-ministrat, ai që mori më së shumti vota është ministri në detyrë i shëndetësisë,...

AAK me 13 deputetë, PSD një, ja emrat

para 7 muajve - KosovaPress

Koalicioni Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisa Socialdemokrate në legjislaturën e ardhshme do të ketë 14 deputetë. Ramush Haradinaj ka marrë numrin më të madh të votave me 75,917 të tilla, mirëpo...

Ja emrat deputetëve të kësaj legjislature (Dokument)

para 7 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë. Më...

Nisma-AKR-PD se kaloi pragun vetëm për 135 vota

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në dhe PD-në përfundimisht ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Koalicioni me kandidat për kryeministër, Fatmir Limajn kanë marrë në...

Këto janë deputetet më të votuara në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve. Sipas këtyre rezultateve femra me e votuar për deputete po del të jetë Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje. Haxhiu në...

Ja sa vota mori deputetja e vetme e PSD-së

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Koalicioni AAK-PSD ka fituar 14 ulëse në Kuvendin e Kosovës, me gjithsej  96 mijë e 883 vot apo...

Pas publikimit të rezultateve përfundimtare, vjen reagimi i Behgjet Pacollit

para 7 muajve - Bota Press

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës.Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Pacolli: Numërimi i votave nga Serbia, gabim historik

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet e përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Vjosa Osmani më e fuqishme brenda LDK-së, se Kurti brenda VV-së e Veseli brenda PDK-së

para 7 muajve - Periskopi

Albin Kurti i fitoi zgjedhjet e brendshme në Vetëvendosje me rreth 97 për qind të votave vitin e kaluar. Por, rezultatet përfundimtare të KQZ-së brenda partive politike del se janë mjaft befasuese. Vetëvendosje...

Këto janë votat e kandidatëve për kryeministër

para 7 muajve - KosovaPress

Pas Kurti më shumë vota ka marrë Vjosa Osmani. Ajo ka vota 176 188. Derisa, Kadri Veseli ka marrë 146 763 vota, Ramush Haradinaj ka marrë 75 917 vota. E Fatmir Limaj ka marrë 26. 014 vota. /KosovaPress/...

Këto janë votat e kandidatëve për kryeministër

para 7 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit është Albin Kurti me 183 868 vota. Pas Kurti më shumë vota...

KQZ shpalli rezultatin e zgjedhjeve, LDK tregon si do të veprojë tani për koalicionin me VV-në!

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon të hezitojë për të konkretizuar marrëveshjen për bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje, edhe pas shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve të...

Pacolli: Rezultati i zgjedhjeve, i manipuluar

para 7 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka komentuar shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit nga ana e KQZ-së, sipas të cilave koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e ka...

VV-LDK, grupet sot diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore....

Rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit do të shpallen në këtë orë nga KQZ-ja

para 7 muajve - Albeu

Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji, më 6 tetor. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka konfirmuar për se...

NISMA s’e kalon pragun!

para 7 muajve - GazetaBlic

Koalicioni parazgjedhor NISMA-AKR-PD nuk ka arritur të sigurojë votat e nevojshme për të kaluar pragun prej 5% të votave të përgjithshme për tu bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës. Lajmin e kanë konfirmuar...

VV-LDK, do të diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 7 muajve - Aktuale

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në seli...

Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, Nisma nuk e kalon pragun

para 7 muajve - Lajm

KQZ ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më 6 tetor. Këto janë përqindjet e partive: Vetëvendosje: 26.159 % LDK: 24.458% PDK: 21.163 % AAK-PSD: 11.477 % AKR-NISMA-PD:...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, 24 orë afat për ankesa nga subjektet dhe kandidatët

para 7 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat kanë nxjerrë Lëvizjen Vetëvendosjen të parën me 32 deputetë, ndërkohë që Lidhja Demokratike...

Pacolli: Rezultat i manipuluar, do të përdorim të gjitha mjetet ligjore

para 7 muajve - Gazeta e re

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet e përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

KQZ: Nisma nuk e kalon pragun

para 7 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Koalicioni NISMA-AKR-PD nuk ka kaluar pragun. Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, ky koalicion ka marrë...

Pacolli: Përfshirja e votave nga Serbia në rezultat skandal dhe gabim historik

para 7 muajve - Gazeta Observer

Pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve nga Komisioni Qendror Zgjedhor, është lajmëruar edhe kreu i AKR’së, Behgjet Pacolli, partia e së cilit mbeti jashtë Kuvendit. Sipas Pacollit, rezultatet paraqesin...

Kështu u votuan ish-ministrat e qeverisë Haradinaj, prin Uran Ismaili

para 7 muajve - Gazeta Observer

Disa ish-ministra të Qeverisë Haradinaj arritën t’i marrin votat e mjaftueshme që të fitojnë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ndër ish-ministrat, ai që mori më së shumti vota është ministri në detyrë i shëndetësisë,...

KQZ shpall rezultate përfundimtare, kështu do të duket Kuvendi i Kosovës

para 7 muajve - Infokusi

KQZ  gjatë ditës se enjte ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të  parakohshme të 6 tetori. Lëvizja Vetëvendosje është partia e cila ka marrë me se shumti vota  në  zgjedhjet e 6 tetorit...

NISMA poshtë pragut akuzon rëndë KQZ-në: Fabrikuat rezultatet, e kaluam pragun

para 7 muajve - Periskopi

KQZ sot publikuar  zyrtarisht rezultatin zgjedhjeve, ku NISMA në bazë të këtij rezultati mbetet jashtë Kuvendit të Kosovës. Sipas të dhënëvae zyrtare NISMA ka marrë rreth 4.98% të votave Ky rezulatat sipas...

Kjo është ora kur do të shpallen rezultatet e zgjedhjeve

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do  t’i shpallë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu ka bërë të ditur për Insajderin, zëdhënësi për medie, Valmir Elezi, i cili tha se në ora 10:30...

Pacolli për rezultatet:  Do t’i përdorim të gjitha mjetet për parandalimin e këtij gabimi historik

para 7 muajve - Periskopi

Përfshirja në numëirm e votave nga Serbia gabim historik, parlajmëron  e quan të manipuluar rezultatin e zgjedhjeve,  Rezultat i manipuluar, do të përdorim të gjitha mjetet ligjore Kryetari i AKR-së, Behgjet...

Traumatike: Vetëm kaq vota i vyenin Nisma-AKR-së për ta kaluar pragun

para 7 muajve - Zyrtare

Sipas rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve [KQZ], koalicioni Nisma-AKR nuk ka kaluar pragun zgjedhor prej 5 për qind. Kjo parti paralajmëroi për Periskopin se do të ushtronte sërish...

Shifrat e 6 tetorit: ja sa vota kanë marrë liderët e partive kryesore

para 7 muajve - Te Sheshi

Pasi  janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve  të parakohshme të 6 tetori, janë publikuar edhe votat e secilit kandidat për kryeministër të Kosovës. Sipas të dhënave përfundimtare, kandidati...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, 24 orë afat për ankesa nga subjektet dhe kandidatët

para 7 muajve - KosovaPress

Nga këto zgjedhje Nisma Socialdemokrate nuk ka arritur të kalojë pragun për t’u  bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës. Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka bëri të ditur që partitë dhe kandidatët kanë të drejtë...

Në këtë orë KQZ-ja i shpall rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji, më 6 tetor, shkruan Gazeta Express. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi,...

Pacolli: Rezultat i manipuluar, do të përdorim të gjitha mjetet ligjore

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas tij, përfshirja në numërimin e votave nga Serbia është një skandal dhe një gabim historik. Ai ka paralajmëruar se do të përdorin të gjitha mjetet ligjore, sipas tij, për të parandaluar këtë gabim...

Pas shpalljes se rezultateve nga KQZ, Pacolli konsideron se u manipulua me rezultatet

para 7 muajve - Arbresh

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka reaguar sot pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve nga KQZ. Përmes një postimi në facebook, Pacolli, ka shkruar se rezultatet paraqesin një rezultat të manipuluar...

Ja ku mund ti gjeni të gjitha rezultatet e zgjedhjeve

para 7 muajve - Bota Press

Sot janë shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 Tetor 2019. Kuvendit të Kosovës iu bashkuan këta deputet dhe këta emra dështuan të bëhen pjesë e Kuvendit.  Ky është linku i plotë...

Traumatike: Vetëm kaq vota i vyenin Nisma-AKR-së për ta kaluar pragun

para 7 muajve - Periskopi

Sipas rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve [KQZ], koalicioni Nisma-AKR nuk ka kaluar pragun zgjedhor prej 5 për qind. Kjo parti paralajmëroi për Periskopin se do të ushtronte sërish...

Kjo është deputetja e vetme e PSD-së në Kuvend

para 7 muajve - Epoka e Re

Partia Socialdemokrate (PSD) në zgjedhjet e 6 tetorit ka garuar në koalicion me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Nga PSD-ja vetëm Natyra Kuçi ka arritur të bëhet deputete e Kuvendit të Kosovës....

Shpallen rezultatet: Vetëvendosje fituese e zgjedhjeve, Nisma s’e kalon pragun

para 7 muajve - Te Sheshi

Institucioni për mbarëvajtjen e zgjedhjeve dhe rezultateve zgjedhore në Kosovë  ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, duke nxjerrë fituese Lëvizjen Vetëvendosje, ndërsa duke e lënë jashtë...

Në këtë orë KQZ-ja i shpall rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - Indeks.mk

Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji, më 6 tetor, shkruan Gazeta Express. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi,...

Në këtë orë KQZ shpallë rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror Zgjedhor sot në ora 10:30 do t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji më 6 tetor, shkruan Gazeta Express. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Aktuale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

Ish-deputetë që s’do të ulen më në karriget e Kuvendit të Kosovës

para 7 muajve - Gazeta e re

Nga shpallja e rezultateve përfundimtare nga KQZ, janë disa ish-deputetë që s’do të jenë më pjesë e legjislaturës së shtatë. Nga Partia Socialdemokrate, asnjë nga ish-deputetët s’kanë marrë vota të mjaftueshme....

Dështimi i artistëve në zgjedhjet e 6 tetorit, nga pesë kandidatë, vetëm njëri bëhet deputet

para 7 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve sot me 7 Nëntor,ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme që u mbajtën me 6 Tetor, shkruan Indeksonline. Nga disa artistë e këngëtarë që kanëkandiduar...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për deputetë të koalicionit Nisma-AKR-PD (Dokument)

para 7 muajve - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019. Sipas këtyre rezultateve, koalicioni...

Drama e 6 tetorit: Pesë kandidatët që shokuan me rezultatet e tyre

para 7 muajve - Periskopi

Zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit do të mbahen mend për një mori çështjesh të ndryshme. Gara ndër-partiake ishte shumë e fortë, ashtu si edhe gara brenda-partiake mes kandidatëve për deputetë. Periskopi...

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike

para 7 muajve - Gazeta e re

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Rezultatet sipas subjekteve politike janë: Lëvizja Vetëvendosje ka fituar gjithsej 220.811 vota ose 26,29%, LDK-ja...

Kjo do të jetë ndarja e ulëseve në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor. Nga rezultatet Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 26.159% apo 220 mijë e 811 vota....

Mësoni emrat e deputetëve të rinj nga radhët e minoriteteve

para 7 muajve - Epoka e Re

Komunitetet joshumicë në Kosovë do të përfaqësohen në legjislaturën e shtatë të Kuvend me 20 deputetë. Në bazë të rezultateve përfundimtare të KQZ-së, Lista Serbe do të përfaqësohet në Kuvend me 10 deputetë,...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për kryeministër

para 7 muajve - Epoka e Re

Në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit më së shumti vota kanë marrë pesë kandidatët për kryeministër nga radhët e tri subjekteve politike dhe dy koalicioneve parazgjedhore. Kandidati për kryeministër i...

Ja dështakët e PDK-së në zgjedhjet e 6 Tetorit

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Komisioni Qendror Zgjedhor sot publikoi rezultatet zyrtare të zgjedhjeve parlamentare  të mbajtura më 6 Tetor. VV mori 32 deputetë LDK 29 ndërsa PDK 25. Disa zëra të kandidateve të...

Sot në orën 10:30 KQZ do të shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror Zgjedhor do të shpallë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Sot...

Diferenca mes vëllezërve, Ramush e Daut Haradinaj dhjetëra mijëra vota dallim

para 7 muajve - Fakti Ditor

14 deputetë do të jenë nga koalicioni PSD-AAK në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit. Bartësi i kësaj liste, Ramush Haradinaj ka marrë shumicën totale të votave, apo 75 mijë e 917 sosh, shkruan lajmi.net....

Zëdhënësja që mposhti shefin e partisë, kjo është deputetja e vetme e PSD-së

para 7 muajve - Fakti Ditor

AAK-PSD në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit do të ketë vetëm 14 deputetë. Megjithatë 13 nga ta do të jenë të partisë së Ramush Haradinajt, AAK-së, shkruan lajmi.net. E vetmja e zgjedhur nga partia...

Sot në orën 10:30 KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Koha.net

Komisioni Qendror Zgjedhor, njofton se sot më 7 nëntor në orën 10:30, do të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019....

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike

para 7 muajve - Arbresh

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Rezultatet sipas subjekteve politike janë: Lëvizja Vetëvendosje ka fituar gjithsej 220.811 vota ose 26,29%, LDK-ja...

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Rezultatet sipas subjekteve politike janë: Lëvizja Vetëvendosje ka fituar gjithsej 220.811...

KQZ në ora 10:30 shpall rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - OraInfo

Nuk dorëzohet asnjë ankesë në PZAP, KQZ në ora 10:30 shpall rezultatet përfundimtare. Pas një muaji nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë...

KQZ cakton orën për shpalljen e rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - GazetaBlic

omisioni Qendror Zgjedhor, njofton se sot më 7 nëntor në orën 10:30, do të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019....

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma nuk kalon pragun

para 7 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave. Sipas Valdete Dakës, LDK ka fituar 24.458%, PDK 21.163%,...

Ndodh pas 20 vjetësh në PDK, ky është njeriu që nuk arriti të bëhet deputet

para 7 muajve - Gazeta e re

Zgjedhjet e 6 tetorit kanë qenë befasuese për shumëkënd. Sigurisht edhe për ish-deputetin e PDK’së, Xhavit Halitin, i cili nuk do të mund të ulet më as në karrigen e nënkryetarit të Kuvendit e as në atë...

Koalicioni AAK-PSD do të përfaqësohet në Kuvend me 14 deputetë (Emrat)

para 7 muajve - Epoka e Re

Koalicioni AAK-PSD në Kuvendin e Kosovës do të përfaqësohet nga 14 deputetë. Sipas rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), AAK-ja do t’i ketë 13 deputetë, ndërsa PSD-ja do...

VV-LDK, grupet sot diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 7 muajve - Top Channel

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në seli...

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike

para 7 muajve - Arbresh

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Rezultatet sipas subjekteve politike janë: Lëvizja Vetëvendosje ka fituar gjithsej 220.811 vota ose 26,29%, LDK-ja...

AAK -PSD me 96.883 vota, këta janë deputetët e këtij koalicioni

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe PSD-ja me kandidat për kryeministër Ramush Haradinaj kanë dalë të katërt nga zgjedhjet e jashtëzakonshme....

PDK-ja me 178.645 vota ka marrë 25 deputetë, lexojini emrat e tyre

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Partia Demokratike e Kosovës me kandidat për kryeministër Kadri Veselin kanë dalë si parti e tretë nga zgjedhjet. Kjo radhitje...

Shpallen rezultatet: Nisma s’e kalon pragun, këto janë votat përfundimtare të VV-së, LDK-së, PDK-së e AAK-së

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme. “Janë statistikat e përgjithshme,...

Rezultati i LDK-së 206.458 vota, 29 deputetë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Këtë e ka bërë kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ku ka...

KQZ shpallë rezultatet përfundimtare: Vetëvendosja fituese

para 7 muajve - Albinfo

Komisioni Qendrore Zgjedhore po mban mbledhjen ku do te shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor Sipas KQZ, partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje me 26,159 për qind. Radhitja...

PDK e treta por Kadri Veseli merr 16 mijë vota më shumë se në vitin 2017

para 7 muajve - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës e njohur me akronimin PDK për herë të parë pas 11 vitesh nuk do të jetë pjesë e Ekzekutivit në Kosovë. Pavarësisht se deklaronin që do të fitonin, kjo parti doli e treta në...

Këta janë 29 deputetët e ardhshëm të LDK-së

para 7 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, ka bërë të ditur se Lidhja Demokratike e Kosovës është partia e...

PDK-ja në Kuvend me shumë emra të rinj dhe tetë deputete gra

para 7 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor. Sipas këtyre rezultateve, PDK-ja ka marrë...

PDK-ja do t’i ketë 25 deputetë në Kuvend. Këta janë emrat

para 7 muajve - Epoka e Re

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në bazë të rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) do t’i ketë 25 deputetë në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Sipas këtyre...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Tetova Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, Vetëvendosje del e para

para 7 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Gjithsej në këto zgjedhje janë regjistruar për të drejtë vote 1 milionë e 900 regjistrueses. ...

Nisma – AKR – PD përfundimisht jashtë Kuvendit për kaq vota

para 7 muajve - Insajderi

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

Rezultati i LDK-së 206.458 vota, 29 deputetë, lista me emrat e tyre

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Këtë e ka bërë kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë...

Kosovë, KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Bashke

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo...

Këta janë 29 deputetët e rinj të LDK-së (Emrat)

para 7 muajve - Epoka e Re

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka arritur që në zgjedhjet e 6 tetorit t’i ketë 29 deputetë. Në bazë të rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Vjosa Osmani ka dalë kandidatja...

Votat e kandidatëve për kryeministra, kjo është distanca mes Kurtit e Osmanit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Sot janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve  të parakohshme të 6 tetorit. Po ashtu, janë publikuar edhe votat e secilit kandidat për kryeministër, teksa shihet se kandidati i VV-së, Albin...

Natyra Kuçi, deputetja e vetme e PSD-së

para 7 muajve - Ekonomia Online

artia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Natyra Kuçi do të jetë përfaqësuesja e vetme e këtij subjekti politik me 4 mijë e 452 vota.

AAK-ja me 13 deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin e ri të Kosovës do të ketë 13 deputetë. AAK-ja që në zgjedhjet e 6 tetorit të 2019-ës hyri në garë në koalicion me Partinë Socialdemokrate ka marrë 13 deputetë...

Nisma-AKR përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota

para 7 muajve - Shprehja

Pavarësisht deklarimeve të përfaqësuesve të këtij koalicioni se e kanë kaluar pragun, njohësit e procesit zgjedhor vlerësojnë se ky koalicion ka mbetur jashtë Kuvendit për vetëm 134 vota, shkruan “Zëri”...

Kosovë, KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Alsat-M

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo...

Nisma – AKR – PD përfundimisht jashtë Kuvendit, për 134 vota

para 7 muajve - Gazeta Express

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

KQZ shpallë rezultatet përfundimtare: Vetëvendosja e fituese

para 7 muajve - Albinfo

Komisioni Qendrore Zgjedhore po mban mbledhjen ku do te shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor Sipas KQZ, partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje me 26,159 për qind. Radhitja...

Deputetët e 100 përqindëshit, PSD me vetëm një

para 7 muajve - Fakti Ditor

KQZ ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Po ashtu në janë publikuar edhe rezultatet për deputetët e rinj të cilët do të jenë pjesë e legjislaturës së shtatë...

Këta janë deputet e LDK-së që do hyn në Kuvend

para 7 muajve - Arbresh

29 deputete do ti ketë në këtë legjislaturë Lidhja Demokratike e Kosovës. Përmes një konference për media KQZ ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Nga tabela e publikuar shihet...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, Vetëvendosje del e para

para 7 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Gjithsej në këto zgjedhje janë regjistruar për të drejtë vote 1 milionë e 900 regjistrueses. ...

Lista e deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës

para 7 muajve - Gazeta Observer

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Partia Demokratike e Kosovës me kandidat për kryeministër Kadri Veselin kanë dalë si parti e tretë nga zgjedhjet. Kjo radhitje i ka siguruar...

Ja emrat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës (Tabela)

para 7 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë. Më...

Glauk Konjufca fyt-a-fyt me Ramush Haradinajn: Ja kush doli më i votuar

para 7 muajve - Periskopi

Glauk Konjufca doli deputeti i dytë më i votuar në Lëvizjen Vetëvendosje me mbi 72 mijë vota. Dhe, rezultati i tij del të jetë sfidues edhe për të parin e koalicionit AAK-PSD, z.Ramush Haradinajn. Albin...

Zyrtare: PSD-ja do të jetë brenda Kuvendit të Kosovës, Nisma jo

para 7 muajve - Periskopi

Megjithëse u tha se kishin pësuar debakël në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit, e që ishte e vërtetë, del se PSD-ja do ta ketë një deputete në Kuvendin e Kosovës. Nisma, AKR, PD, Partia Fjala etj –...

Ja sa vota morën liderët kryesorë të partive politike

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit.Albin Kurti, kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër, ka dalë si më i votuari...

Vjosa Osmani i bën konkurrencë të fortë Albin Kurtit, ja si qëndrojnë me vota

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, del se ka fituar edhe më shumë vota se sa që u tha para disa javësh.Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së, del se Vjosa...

Rezultatet zyrtare: Deputetët e Kuvendit të Kosovës

para 7 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka...

Këta janë 32 deputetët e Vetëvendosjes

para 7 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka...

KQZ publikon emrat e 29 deputetëve të rinj të LDK-së

para 7 muajve - Fakti Ditor

KQZ ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Në faqen e KQZ-së jaën publikuar edhe emrat e deputetëve në legjislaturën e ardhshme, shkruan lajmi.net. Sipas votave, LDK ka fituar...

Kadri Veseli i pari, këta janë deputetët e zgjedhur të PDK-së

para 7 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin final të zgjedhjeve të 6 tetorit. Në bazë të rezultateve bëhet e ditur se koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e ka kaluar pragun, shkruan lajmi.net. Kësisoj,...

Sot KQZ do të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor do të shpallë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit , shkruan gazeta inFokus. Lajmin për gazetën inFokus e ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi....

Ska ankesa në PZAP, hapet rruga për shpalljen e rezultateve përfundimtare

para 7 muajve - GazetaBlic

Në Panelin për Ankesa dhe Parastesa nuk kanë ardhur ankesa deri më tani, këtë e ka konfirmuar për Ekonomia Online, Kryesuesi i Sekretarjatit të PZAP-së Mul Desku. Ai ka treguar se deri më tani nuk ka ndonjë...

Lista përfundimtare e deputetëve të Vetëvendosjes

para 7 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të Zgjedhjeve për Kuvendin e Kosovës 2019. Më poshtë do të gjeni listën përfundimtare të deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

PSD e Shpend Ahmetit siguron vetëm një deputet në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Arbresh

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në Kuvendin e Kosovës. Natyra Kuçi do të jetë përfaqësuesja e vetme femër në Kuvendin e Kosovës. Kandidatja nga Deçani ka marrë 4552...

PSD me vetëm një deputet në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - Bota Press

Partia  Socialdemokrate e udhëhequr nga Shpend Ahmeti ka arritur të sigurojë vetëm një deputetë në Kuvendin e Kosovës. Votat për të hyrë në Kuvend i ka marrë vetëm Natyra Kuqi që ka mbajtur postin e zëdhënëses...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

VV-LDK takohen sot, kjo do të jetë tema e diskutimit

para 7 muajve - Insajderi

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në seli...

Këta janë kandidatët e PDK-së që për herë të parë po bëhen deputetë

para 7 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të votave të kandidatëve të të gjitha partive për deputet. Partia Demokratike e Kosovës me rezultatin zgjedhor ka ftuar 25 ulëse në...

Zyrtare: Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e kalon pragun

para 7 muajve - Epoka e Re

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, gjatë një konference për media ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së koalicioni Nisma-AKR-PD...

Kosovë, KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Lajm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo...

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma nuk kalon pragun

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas Valdete Dakës, LDK ka fituar 24.458%, PDK 21.163%, AAK-PSD 11.477, Nisma - 4.984% dhe Lista serbe 6.754 përqind. Loading... Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress....

Përfundimtare: Vjosa Osmani i mori 176 mijë vota, dridh Albin Kurtin e VV-së

para 7 muajve - Periskopi

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani , del se ka fituar edhe më shumë vota se sa që u tha para disa javësh. Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së, del se Vjosa Osmani ka arritur...

Nisma-AKR jashtë Kuvendit, ja sa vota u mungojë

para 7 muajve - OraInfo

Nisma-AKR përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota. Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë...

KQZ publikon rezultatet e zgjedhjeve, Nisma zyrtarisht nuk e kalon pragun

para 7 muajve - Periskopi

KQZ në konferencën për media ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më 6 tetor. Këto janë përqindjet e partive: Vetëvendosje, ka marrë 220.811 mijë vota ose shprehur...

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma nuk e kalon pragun

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare.“Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha procedurave”,...

A do të mirren sot vesh VV e LDK për koalicion

para 7 muajve - OraInfo

LVV e LDK sot mbajnë takimin e gjashtë a do të mirren vesh. Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot do t`i vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale...

Shpallen rezultatet përfundimtare, VV-ja siguron 32 deputetë, Nisma mbetet jashtë Kuvendit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor, raporton Ekonomia Online. Lëvizja...

KQZ publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së, janë publikuar emrat dhe...

Pas numërimit të votave, këto janë procedurat tjera deri tek konstituimi i Kuvendit

para 7 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) sot shpallë rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit, duke i hapur rrugë konstituimit e përbërjes së re të Kuvendit të Kosovës. Kuvendi i Kosovës ka 120 ulëse,...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot shpallen rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Vizion Plus

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë pritet që këtë të enjte të shpallë rezultatet përfundimtare. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse PZAP dhe Gjykata Supreme nuk kanë pranuar ankesa nga asnjë...

KQZ sot shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu ka deklaruar kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, mbrëmë në emisionin Analiza Zgjedhore....

Sot takohen grupet punuese të LDK-së dhe VV-së

para 7 muajve - Periskopi

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë,...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot shpallen rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - BalkanWeb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa të...

KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu ka deklaruar kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, mbrëmë në emisionin Analiza Zgjedhore...

KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Medial

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu ka deklaruar kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, mbrëmë në emisionin Analiza Zgjedhore...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

Sot shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

LVV e LDK sot mbajnë takimin e gjashtë a do të mirren vesh

para 7 muajve - Gazeta Express

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot do t`i vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në selinë...

Sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 7 muajve - Klan Kosova

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë,...

VV-LDK diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 7 muajve - RTV 21

Vazhdojnë takimet e grupeve punuese Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore....

Sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 7 muajve - GazetaBlic

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë,...

​KQZ shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Medial

07:19 | 7 Nëntor 2019 Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur, me zyrtarët e KQZ-së të cilët kanë paralajamëruar se...

Sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 7 muajve - Medial

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë,...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot shpallen rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Lexo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa të...

Sot shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Shenja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

Nëse s’ankohet askush, KQZ sot me rezultate përfundimtare

para 7 muajve - RTV 21

Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse PZAP dhe Gjykata Supreme nuk kanë pranuar ankesa Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar...

Nisma – AKR – PD-ja përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota

para 7 muajve - Infokusi

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

Grupet punuese të VV-së dhe LDK-së diskutojnë sot për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 7 muajve - Sinjali

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet në kuadër të përafrimit të programit për bashkëqeverisje. Takimi do të zhvillohet në seliinë e Lëvizjes...

Sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 7 muajve - Ekonomia Online

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë....

KQZ pritet t`i shpallë rezultatet e përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

Ja ora kur KQZ do të shpall rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Arbresh

Komisioni Qendrorë I Zgjedhjeve (KQZ) do të shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Këtë e ka bërë të ditur për abresh.info zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Ai ka thënë se rezultati...

Përfundimisht Nisma-AKR mbetet jashtë Kuvendit, për kaq vota!

para 7 muajve - Albinfo

Në mungesë të 134 votave koalicioni Nisma – AKR – PD nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e ardhshme Duke qenë se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet...

Në këtë orë KQZ-ja i shpall rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji, më 6 tetor, shkruan Gazeta Express. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi,...

KQZ në ora 10:30 shpall rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë rezultatet përfundimtare. Pas një muaji nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë rezultatet...

Nisma-AKR përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota

para 7 muajve - Fakti Ditor

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

Ja ora kur KQZ do të shpall rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Arbresh

Komisioni Qendrorë I Zgjedhjeve (KQZ) do të shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Këtë e ka bërë të ditur për abresh.info zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Ai ka thënë se rezultati...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare.Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së...

Limaj: Jemi rreth 200 vota mbi prag

para 7 muajve - Zyrtare

Kryteari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj,  në emisionin “Pressing” tha se  aktualisht Nisma ka fituar 5,12% të votave dhe pa paketat e Serbisë. Limaj theksoi se Nisma ka kaluar pragun zgjedhor për...

LVV-ja e LDK-ja sot mbajnë takimin e gjashtë, a do të merren vesh

para 7 muajve - Fakti Ditor

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot do t’i vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në...

KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare në ora 10:30

para 7 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në ora 10:30 do t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, raporton Ekonomia Online. Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare dhe shqyrtimit të ankesave...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

VV-LDK, do të diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 7 muajve - Gazeta Observer

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në seli...

Daka: Sot mund të shpallen rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Infokusi

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se të enjten mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve...

Sot shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

Nisma – AKR – PD përfundimisht jashtë Kuvendit, për 134 vota

para 7 muajve - Gazeta Observer

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

Sot takohen grupet punuese të VV-së e LDK-së

para 7 muajve - Infokusi

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, sot do t`i vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në selinë...

Nisma – AKR – PD përfundimisht jashtë Kuvendit, për 134 vota

para 7 muajve - Ekonomia Online

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

Ska ankesa në PZAP, hapet rruga për shpalljen e rezultateve përfundimtare

para 7 muajve - Ekonomia Online

Në Panelin për Ankesa dhe Parastesa nuk kanë ardhur ankesa deri më tani, këtë e ka konfirmuar për Ekonomia Online, Kryesuesi i Sekretarjatit të PZAP-së  Mul Desku. Ai ka treguar se deri më tani nuk ka...

Vetëvendosje-LDK, sot diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 7 muajve - Epoka e Re

Takimi i LDK-së dhe LV-së do të zhvillohet në seli të Lëvizjes Vetëvendosje, duke filluar nga ora 15:00. Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet,...

Sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 7 muajve - Arbresh

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë,...

​KQZ shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Arbresh

Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur, me zyrtarët e KQZ-së të cilët kanë paralajamëruar se një gjë e tillë pritet...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - KosovaPress

Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur, me zyrtarët e KQZ-së të cilët kanë paralajamëruar se një gjë e tillë pritet...

VV-LDK, grupet sot diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 7 muajve - KosovaPress

Takimi do të zhvillohet në seli të Lëvizjes Vetëvendosje, duke filluar nga ora 15:00. KosovaPress merr vesh se grupet punuese pothuajse janë në përfundim të punës së tyre dhe pastaj i mbetet kryetarit...

Nesër takim, këto janë temat që do t?i diskutojnë LDK e Vetëvendosje

para 7 muajve - Albeu

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet...

Një muaj nga zgjedhjet, ende pa një rezultat përfundimtar

para 7 muajve - OraInfo

Ende nuk kemi rezultate përfundimtare nga zgjedhjet e fundit. Sot janë bërë një muaj që nga dita kur u zhvilluan zgjedhjet e jashtëzakonshme në vend. Qytetarë të shumtë iu drejtuan kutive të votimit që...

Rezultati i zgjedhjeve mund të përfundojë në Kushtetuese

para 7 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 6 nëntor – Ankesat e paralajmëruara nga koalicioni Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë, mund të çojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit...

KQZ pritet që nesër të shpall rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - RTV 21

Desku: Deri në orët e pasdites nuk kemi pranuar ndonjë ankesë.-Elezi: Nëse nuk ka ankesa, KQZ i shpall rezultatet përfundimtare nesër Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që nesër të bëjë shpalljen e...

Valdete Daka: Nesër i shpallim rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se ky komision ka më tepër se një javë që është gati t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetori. “Por përfundimisht nesër do t’i shpallim...

Rezultati i zgjedhjeve mund të përfundojë në Kushtetuese

para 7 muajve - Top Channel

Ankesat e paralajmëruara nga koalicioni Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë, mund të çojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në instanca tjera,...

Daka: Votimi jashtë Kosovës, lehtë i manipulueshëm

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se votat nga Serbia gjithmonë kanë ardhur në mënyrën e njëjtë. “Këto vota kanë ardh me kohë, para ditës së zgjedhjeve më mënyrën e njëjtë....

Daka: Votimi jashtë Kosovës është vështirë i menaxhueshëm dhe lehtë i manipulueshëm

para 7 muajve - Insajderi

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se votat nga Serbia gjithmonë kanë ardhur në mënyrën e njëjtë. “Këto vota kanë ardh me kohë, para ditës së zgjedhjeve më mënyrën e njëjtë. KQZ asnjëherë nuk i...

Daka: Votimi jashtë Kosovës është vështirë i menaxhueshëm dhe lehtë i manipulueshëm

para 7 muajve - Medial

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se votat nga Serbia gjithmonë kanë ardhur në mënyrën e njëjtë. “Këto vota kanë ardh me kohë, para ditës së zgjedhjeve më mënyrën e njëjtë. KQZ asnjëherë nuk i...

Limaj që ende s’e di a e ka kaluar pragun, jep një koment për rezultatin e VV-së

para 7 muajve - Insajderi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, e ka komentuar rezultatin e arritur nga Vetëvendosje në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare. “Sondazhet tregon se LDK do të jetë e para, por gjërat...

Daka: Votimi jashtë Kosovës është vështirë i menaxhueshëm dhe lehtë i manipulueshëm

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se votat nga Serbia gjithmonë kanë ardhur në mënyrën e njëjtë. “Këto vota kanë ardh me kohë, para ditës së zgjedhjeve më mënyrën e njëjtë. KQZ asnjëherë nuk i...

Daka: Nesër shpallen rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se ky komision ka më tepër se një javë që është gati t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetori. “Por përfundimisht nesër  do t’i shpallim rezultatet...

Daka: Nesër i shpallim rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Koha.mk

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se ky komision ka më tepër se një javë që është gati t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetori. “Por përfundimisht nesër do t’i shpallim...

Daka: Votimi jashtë Kosovës është vështirë i menaxhueshëm dhe lehtë i manipulueshëm

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se votat nga Serbia gjithmonë kanë ardhur në mënyrën e njëjtë. “ Këto vota kanë ardh me kohë, para ditës së zgjedhjeve më mënyrën e njëjtë. KQZ asnjëherë nuk...

Limaj gjen gabime në formularët e KQZ-ës, kërkon rimunërim

para 7 muajve - OraInfo

Fatmir Limaj ka gjetur gabime në formularët e lëshuar nga KQZ-ja. Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka treguar formularët me gabime të lëshuara nga KQZ për komisionerë. “Ka kuptim me bë një pjesë, siç...

Fatmir Limaj tregon se a do të ketë koalicion me VV-në nëse kalon pragun

para 7 muajve - Sinjali

Fatmir Limaj, kryetari i Nismës Socialdemokrate, që në këto zgjedhje bëri koalicion me AKR-në dhe PD-në, ka folur për mundësin e një koalicioni me VV-në nëse partia e tij kalon pragun zgjedhor. Ai ka thënë...

Daka: Votimi jashtë Kosovës është vështirë i menaxhueshëm dhe lehtë i manipulueshëm

para 7 muajve - Medial

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se votat nga Serbia gjithmonë kanë ardhur në mënyrën e njëjtë. “ Këto vota kanë ardh me kohë, para ditës së zgjedhjeve më mënyrën e njëjtë. KQZ asnjëherë nuk...

Limaj: Pa paketat e Serbisë kaluam pragun për 200 vota

para 7 muajve - Medial

21:44 | 6 Nëntor 2019 Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se e aktualisht Nisma ka fituar 5,12% të votave dhe pa paketat e Sërbisë, Nisma ka kaluar pragun zgjedhor për 200 vota. “Aktualisht...

Fatmir Limaj i tregon formularët me gabime të KQZ-së, kërkon rinumërim

para 7 muajve - Insajderi

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka treguar formularët me gabime të lëshuara nga KQZ për komisionerë. “Ka kuptim me bë një pjesë, siç ka bë KQZ-ja sikur të kishin qenë dy formularë apo tre. Do ishte e...

Fatmir Limaj i tregon formularët me gabime të KQZ’së, kërkon rinumërim

para 7 muajve - Medial

21:30 | 6 Nëntor 2019 Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka treguar formularët me gabime të lëshuara nga KQZ për komisionerë. “Ka kuptim me bë një pjesë, siç ka bë KQZ’ja sikur të kishin qenë dy formularë...

Limaj: Pa paketat e Serbisë kaluam pragun për 200 vota

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryteari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka thënë se e aktualisht Nisma ka fituar 5,12% të votave dhe pa paketat e Sërbisë, Nisma ka kaluar pragun zgjedhor...

Fatmir Limaj i tregon formularët me gabime të KQZ’së, kërkon rinumërim

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, në emisionin Pressing në T7 ka treguar formularët me gabime të lëshuara nga KQZ për komisionerë. “Ka kuptim me bë një pjesë, siç ka bë KQZ’ja sikur të kishin qenë dy formularë...

Daka: Votimi jashtë Kosovës, lehtë i manipulueshëm

para 7 muajve - Infokusi

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se votat nga Serbia gjithmonë kanë ardhur në mënyrën e njëjtë. “Këto vota kanë ardh me kohë, para ditës së zgjedhjeve më mënyrën e njëjtë....

Fatmir Limaj thotë se e ka kaluar pragun, por ka ende frikë nga votat e Serbisë

para 7 muajve - Sinjali

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, po vazhdon të pretendoj se koalicioni Nisma-AKR-PD, e ka kaluar pragun në zgjedhje e 6 tetorit. “Nisma Socialdemokrate ka kohë që ka kaluar pragun”, tha Limaj duke shtuar...

Valdete Daka: Nesër i shpallim rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se ky komision ka më tepër se një javë që është gati t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetori. “Por përfundimisht nesër  do t’i shpallim...

Valdete Daka: Nesër i shpallim rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Medial

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se ky komision ka më tepër se një javë që është gati t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetori. “Por përfundimisht nesër  do t’i shpallim...

Nesër takim mes LDK-së e VV-së

para 7 muajve - Albinfo

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet...

Daka tregon kur KQZ do t’i shpall rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - OraInfo

Nesër mund të shpallet rezultati përfundimtar i zgjedhjeve të 6 tetorit. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo...

Fatmir Limaj tregon se a do të ketë koalicion me VV-në nëse kalon pragun

para 7 muajve - Infokusi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, e kandidati i koalicionit të kësaj partie me AKR-në e PD-në, Fatmir Limaj, ka treguar se nëse e kalojnë pragun prej 5%, e bëhen pjesë e Kuvendit, a do të shikoj mundësinë...

Limaj: Nisma ka kohë që e ka kaluar pragun

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se koalicioni AKR-Nisma-PD ka kohë që e ka kaluar pragun. “Nisma Socialdemokrate ka kohë që ka kaluar pragun”, tha Limaj duke shtuar...

Limaj: Pa paketat e Serbisë kaluam pragun për 200 vota

para 7 muajve - RTV 21

Limaj thotë se pa paketat e Serbisë e kanë kaluar pragun Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se e aktualisht Nisma ka fituar 5,12% të votave, dhe pa paketat e Sërbisë, Nisma ka kaluar...

Fatmir Limaj i tregon formularët me gabime të KQZ-së, kërkon rinumërim

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, në emisionin Pressing në T7 ka treguar formularët me gabime të lëshuara nga KQZ për komisionerë. “Ka kuptim me bë një pjesë, siç ka bë KQZ’ja sikur të kishin qenë dy formularë...

Nesër takim i radhës mes LDK e Vetëvendosjes…

para 7 muajve - Standard

Ditën e nesërme pritet që grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhen në një takim në kuadër të krijimi të qeverisë së re. Takimi do të zhvillohet në selinë e...

Fatmir Limaj edhe sot thotë se NISMA e ka kaluar pragun

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se koalicioni AKR-Nisma-PD ka kohë që e ka kaluar pragun. “Nisma Socialdemokrate ka kohë që ka kaluar pragun”, tha Limaj duke shtuar...

Nesër shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Insajderi

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Daka: Nesër mund t’i shpallim rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve...

Daka: Nesër mund t’i shpallim rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Medial

20:35 | 6 Nëntor 2019 Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të...

Qeveria e re e Kosovës, nesër takim i radhës mes LDK e Vetëvendosjes

para 7 muajve - Koha Jone

Ditën e nesërme pritet që grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhen në një takim në kuadër të krijimi të qeverisë së re. Takimi do të zhvillohet në selinë e...

Daka: Nesër mund t’i shpallim rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Shprehja

Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve që i kanë nga QNR dhe Sekretariati, nesër do të jenë në gjendje t’i shpallim rezultatet përfundimtare. Ajo ka sqaruar se pas...

Valdete Daka: Nesër mund t’i shpallim rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Sinjali

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve...

Qeveria e re e Kosovës, nesër takim i radhës mes LDK e Vetëvendosjes

para 7 muajve - BalkanWeb

Ditën e nesërme pritet që grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhen në një takim në kuadër të krijimi të qeverisë së re. Takimi do të zhvillohet në selinë e...

Daka: Votimi jashtë Kosovës lehtë i manipulueshëm

para 7 muajve - KosovaPress

“Këto vota kanë ardhur me kohë, para ditës së zgjedhjeve më mënyrën e njëjtë. KQZ asnjëherë nuk i ka ndërruar procedurat e pranimit të atyre votave. Subjektet nuk janë ankuar herave të tjera, sepse nuk...

Daka: Nesër mund të shpallen rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Daka: Votimi jashtë Kosovës është vështirë i menaxhueshëm dhe lehtë i manipulueshëm

para 7 muajve - Arbresh

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se votat nga Serbia gjithmonë kanë ardhur në mënyrën e njëjtë. “Këto vota kanë ardh me kohë, para ditës së zgjedhjeve më mënyrën e njëjtë. KQZ asnjëherë nuk i...

Daka: Nesër mund t’i shpallim rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Infokusi

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve...

Daka: Nesër mund t’i shpallim rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve...

Daka: Votimi jashtë Kosovës, mundësi për manipulim

para 7 muajve - Albinfo

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se votat nga Serbia gjithmonë kanë ardhur në mënyrën e njëjtë. “Këto vota kanë ardh me kohë, para ditës së zgjedhjeve më mënyrën e njëjtë....

Daka: Nesër shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit

para 7 muajve - Gazeta e re

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për televizionin publik është shprehur se sipas të gjitha...

Limaj e përsërit edhe njëherë, “Kemi kaluar pragun”

para 7 muajve - Infokusi

Një prej temave më të përfolura të zgjedhjeve të jashtëzakonshme të datës 6 tetor, padyshim që ishte edhe NISMA Socialdemokrate me koalicionin e saj me AKR-në e PD-në. Kjo, pasi, rezultatet fillimisht,...

Qeveria e re e Kosovës, nesër takim i radhës mes LDK e Vetëvendosjes

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Ditën e nesërme pritet që grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhen në një takim në kuadër të krijimi të qeverisë së re. Takimi do të zhvillohet në selinë e...

Nisma e AKR mund ta vonojnë krijimin e Qeverisë

para 7 muajve - Gazeta Express

Ankesat e paralajmëruara nga koalicioni Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë, mund të çojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në instanca tjera,...

Valdete Daka: Nesër i shpallim rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se ky komision ka më tepër se një javë që është gati t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetori. “Por përfundimisht nesër  do t’i shpallim...

Daka: KQZ nuk plotëson dëshira

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka tha se gjithmonë votat nga Serbia kanë ardhur në mënyrën e njëjtë, shkruan Gazeta Monitor. Sipas saj votat nga Serbia gjithmonë janë sjell në...

Limaj: KQZ të mos shpallë rezultatet të falsifikuara

para 7 muajve - Epoka e Re

Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka deklaruar se koalicioni AKR-NISMA-PD ka kohë që e ka kaluar pragun zgjedhor. Sipas tij problemet me formularë  kanë ndikuar që i gjithë procesi zgjedhor të...

Fatmir Limaj i tregon formularët me gabime të KQZ-së, kërkon rinumërim

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, në emisionin Pressing në T7 ka treguar formularët me gabime të lëshuara nga KQZ për komisionerë. “Ka kuptim me bë një pjesë, siç ka bë KQZ’ja sikur të kishin qenë dy formularë...

Daka: Votimi jashtë Kosovës është vështirë i menaxhueshëm

para 7 muajve - Periskopi

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka,  në “Analiza Zgjedhore” tha se votat nga Serbia gjithmonë kanë ardhur në mënyrën e njëjtë. “ Këto vota kanë ardh me kohë, para ditës së zgjedhjeve më mënyrën e njëjtë....

Nesër takim, këto janë temat që do t’i diskutojnë LDK e Vetëvendosje

para 7 muajve - Gazeta Express

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet...

Kosovë, përfundon numërimi i votave – pritet shpallja e rezultatit përfundimtar

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Në Kosovë, tashmë ka përfunduar procesi i numërimit të votave të zgjedhjeve të parakoshme parlamentare të mbajtura një muaj më parë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka lënë të hapur mundësinë që nesër të...

Rezultati i zgjedhjeve mund të përfundojë në Kushtetuese

para 7 muajve - OraInfo

Ankesat e paralajmëruara nga koalicioni Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë, mund të çojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në instanca tjera,...

Nisma e AKR-ja mund ta vonojnë krijimin e Qeverisë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ankesat e paralajmëruara nga koalicioni Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë, mund të çojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në instanca tjera,...

Limaj: Pa paketat e Serbisë kaluam pragun për 200 vota

para 7 muajve - Arbresh

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se e aktualisht Nisma ka fituar 5,12% të votave dhe pa paketat e Sërbisë, Nisma ka kaluar pragun zgjedhor për 200 vota. “Aktualisht kemi 5,12%...

Rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit pritet të shpallen 1 muaj e 1 ditë pas mbajtjes së tyre

para 7 muajve - Koha.net

Mundësia e subjekteve politike për të bërë ankesë lidhur me administrimin e numërimit, mund të shtyjë shpalljen e rezultateve përfundimtare. Sipas zëdhënësit të KQZ-së, Valmir Elezi, shpallja e tyre mund...

Valdete Daka: Nesër mund të shpallen rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Flaka

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve...

Limaj: Nisma ka kohë që e ka kaluar pragun

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se koalicioni AKR-Nisma-PD ka kohë që e ka kaluar pragun. “Nisma Socialdemokrate ka kohë që ka kaluar pragun”, tha Limaj duke shtuar...

Mësohet dita kur do të mbahet takimi i radhës mes LVV-së dhe LDK-së!

para 7 muajve - GazetaBlic

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet...

Limaj: Nëse KQZ shpall rezultatin me zarfet e trafikuara nga Serbia, falsifikon rezultatin

para 7 muajve - KosovaPress

“Aktualisht kemi 5,12% të votave, dhe jemi rreth 200 vota mbi prag”, është shprehur Limaj në emisionin “Pressing” në T7. Limaj gjithashtu tha se nëse KQZ-ja shpall rezultatet preliminare duke i numëruar...

Fatmir Limaj i tregon formularët me gabime të KQZ-së, kërkon rinumërim

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka treguar formularët me gabime të lëshuara nga KQZ për komisionerë. “Ka kuptim me bë një pjesë, siç ka bë KQZ-ja sikur të kishin qenë dy formularë apo tre. Do ishte e...

Limaj: Pa paketat e Serbisë kaluam pragun për 200 vota

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kryteari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka thënë se e aktualisht Nisma ka fituar 5,12% të votave dhe pa paketat e Sërbisë, Nisma ka kaluar pragun zgjedhor...

Limaj: Nisma ka kohë që e ka kaluar pragun

para 7 muajve - Arbresh

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka thënë se koalicioni AKR-Nisma-PD ka kohë që e ka kaluar pragun. “Nisma Socialdemokrate ka kohë që ka kaluar pragun”, tha Limaj duke shtuar se këtë e kishte bërë edhe...

Fatmir Limaj i tregon formularët me gabime të KQZ’së, kërkon rinumërim

para 7 muajve - Arbresh

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka treguar formularët me gabime të lëshuara nga KQZ për komisionerë. “Ka kuptim me bë një pjesë, siç ka bë KQZ’ja sikur të kishin qenë dy formularë apo tre. Do ishte e...

Limaj: Pa paketat e Serbisë kaluam pragun për 200 vota

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kryteari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka thënë se e aktualisht Nisma ka fituar 5,12% të votave dhe pa paketat e Sërbisë, Nisma ka kaluar pragun zgjedhor...

Limaj: Jemi rreth 200 vota mbi prag

para 7 muajve - Periskopi

Kryteari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj,  në emisionin “Pressing” tha se  aktualisht Nisma ka fituar 5,12% të votave dhe pa paketat e Serbisë. Limaj theksoi se Nisma ka kaluar pragun zgjedhor për...

Daka: Nesër mund t’i shpallim rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve...

Nisma e AKR mund ta vonojnë krijimin e Qeverisë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ankesat e paralajmëruara nga koalicioni Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë, mund të çojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në instanca tjera,...

Limaj insiston në rinumërim të të gjitha votave

para 7 muajve - Periskopi

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing  se e vetmja mënyrë për të eliminuar gabimet është rinumërim të plotë të votave, përcjell Periskopi. Ka kuptim me bë një pjesë, siç ka bë...

Fatmir Limaj edhe sot thotë se NISMA e ka kaluar pragun

para 7 muajve - Bota Press

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se koalicioni AKR-Nisma-PD ka kohë që e ka kaluar pragun.“Nisma Socialdemokrate ka kohë që ka kaluar pragun”, tha Limaj duke shtuar...

Asnjë ankesë në PZAP, Desku jep detaje se kur do të shpallen rezultate përfundimtare

para 7 muajve - Shenja

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe Gjykata Supreme deri tani nuk kanë pranuar ankesa nga asnjë subjekt politik lidhur me rezultatet e mbrëmshme të numërimit të 1806 pako të fletëvotimeve të...

Të enjten takimi LDK-VV

para 7 muajve - Shenja

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet...

Daka: Nesër mund të shpallen rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve...

Daka: Nesër mund t’i shpallim rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Arbresh

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve...

Daka: Nesër mund t’i shpallim rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 7 muajve - Bota Press

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se nesër mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve...

Nisma e AKR mund ta vonojnë krijimin e Qeverisë

para 7 muajve - Fakti Ditor

Ankesat e paralajmëruara nga koalicioni Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë, mund të çojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në instanca tjera,...

Nesër takim, këto janë temat që do t’i diskutojnë LDK e Vetëvendosje

para 7 muajve - Fakti Ditor

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet...

Rezultati i zgjedhjeve mund të përfundojë në Kushtetuese

para 7 muajve - KDPolitik

Ankesat e paralajmëruara nga koalicioni Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë, mund të çojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në instanca tjera,...

Valdete Daka: Nesër mund të shpallen rezultatet përfundimtare

para 7 muajve - KosovaPress

Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve që i kanë nga QNR dhe Sekretariati, nesër do të jenë në gjendje t’i shpallim rezultatet përfundimtare. Ajo ka sqaruar se pas...

Mësohet dita kur do të mbahet takimi i radhës mes LVV-së dhe LDK-së

para 7 muajve - Bota Press

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.Takimi do të zhvillohet...

Ankesa, shqyrtim ankesash, vendime për ankesat: Ja çka ndodh pas rezultateve përfundimtare

para 7 muajve - Zyrtare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve – KQZ pritet që të enjten (nesër) të shpallë rezultatet përfundimtare, pas numërimit të të gjitha votave nga zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit, raporton Periskopi....

Nesër takimi i radhës LDK-VV

para 7 muajve - Gazeta Observer

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nesër në mesditë vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet...

Zvarritjet paarsyeshmërisht të arsyetuara të formimit të institucioneve nga LV-ja dhe LDK-ja

para 7 muajve - Epoka e Re

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Dashuri pa pasion, marrëdhënie pa ereksion: Po bëhet thuaja një muaj kur zgjedhjet e përgjithshme, të parakohshme, përfunduan e që tani, pas numërimeve dhe rinumërimeve, ankesave...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK