http://kariera.mk

Selim Krasniqi, i ftuari i radhës nga Specialja

para 11 muajve - Gazeta Express

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. “Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Selim Krasniqi është i ftuari i radhës nga Specialja

para 11 muajve - Koha.net

Selim Krasniqi ish-pjesëtar i UÇK-së është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai, përmes një postimi në Facebook. Selimi ka shkruar se vendimi i është komunikuar gojarisht,...

Edhe një ftesë nga Specialja, Selim Krasniqi do të intervistohet në Dhomat e Specializuara

para 11 muajve - Medial

17:40 | 8 Nëntor 2019 Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur...

Edhe një tjetër ftesë nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Sinjali

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Trupave Mbrojtëse të Kosovës, Gjeneral Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Krasniqi, i cili përmes...

Selim Krasniqi i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale

para 11 muajve - Klan Kosova

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Trupave Mbrojtëse të Kosovës, Gjeneral Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar vet ai nëpërmjet një shkrimi...

Specialja fton edhe një ish-luftëtar të UÇK-së

para 11 muajve - OraInfo

Gjykata Speciale po vazhdon me ftesat esaj. Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës...

Ky është i ftuari i radhës nga Specialja

para 11 muajve - Insajderi

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Selim Krasniqi i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale

para 11 muajve - Medial

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Trupave Mbrojtëse të Kosovës, Gjeneral Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar vet ai nëpërmjet një shkrimi...

Selim Krasniqi, i ftuari i radhës nga Specialja

para 11 muajve - Infokusi

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. “Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Pas Kadri Veselit e Ramiz Lladrovcit specialja qon edhe një ftesë

para 11 muajve - Infokusi

Kadri Veseli të enjten e Ramiz Lladrovci të premten pranuan një ftesë jo fort të këndshme. Këta të dy, do të dalin para hetuesve të Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë, shkruan gazeta inFokus....

Gjykata Speciale fton edhe ish-komandantin e UÇK-së dhe TMK-së, Selim Krasniqi

para 11 muajve - GazetaBlic

Ish-komandanti i UÇK-së dhe Zonës së Dytë të TMK-së në Prizren Selim Krasniqi ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. “Mu komunikua gojarisht ftesa për në Hagë, por unë personalisht kërkova që çdo veprim...

Ramiz Lladrovci është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale

para 11 muajve - Portalb

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, u ftua për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lladrovci, në një postim në Facebook, tha se “data e dhënies...

Rivalët, Asnjë reagim nga Kurti e Mustafa për Kadri Veselin

para 11 muajve - Gazeta Express

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk e kanë thënë asnjë fjalë për ftesën që dje e mori Kadri Veseli, kreu i PDK-së, e kryeparlamentari në detyrë, për...

Kryetari i Drenasit ftohet për intervisti në Hagë/ Lladrovci: Përtejetësisht krenar me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës

para 11 muajve - BalkanWeb

Kryetari i komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci u ftua për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lladrovci, në një postim në Facebook, tha se “data e dhënies...

Asnjë reagim nga Kurti e Mustafa pas ftesës së Speciales për Kadri Veselin

para 11 muajve - GazetaBlic

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk e kanë thënë asnjë fjalë për ftesën që dje e mori Kadri Veseli, kreu i PDK-së, e kryeparlamentari në detyrë, për...

Ky është i ftuari i radhës nga Specialja, ka një mesazh për ata që e votuan këtë Gjykatë

para 11 muajve - Zyrtare

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Ky është i ftuari i radhës nga Specialja, ka një mesazh për ata që e votuan këtë Gjykatë

para 11 muajve - Periskopi

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Edhe një ftesë nga Specialja, Selim Krasniqi do të intervistohet në Dhomat e Specializuara

para 11 muajve - Arbresh

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë me dije se është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se Dhomat e Specializuara e kanë ftuar në Hagë, në cilësinë e dëshmitarit, më 19 dhjetor....

Ish-ambasadori i Kosovës në Tiranë thirret nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Standard

Ish-ambasadori i Kosovës në Shqipëri Ramiz Lladrovci është thirrur në Hagë. Lladrovci, i cili aktualisht është kryetarit i Komunës se Drenasit ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Ai ka...

Edhe një ftesë nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Bota Press

Botapress 8 Nëntor – Ish-komandanti i UÇK-së dhe Zonës së Dytë të TMK-së në Prizren Selim Krasniqi ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale.“Mu komunikua gojarisht ftesa për në Hagë, por unë personalisht kërkova...

Pas ftesës së Speciales për Veselin, reagon ambasadorja Çitaku

para 11 muajve - Klan Kosova

“Nevoja për liri është shkalla më e lartë e vetëdijes. UÇK është faqja më e ndritur e historisë sonë të re”. Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka thënë se nevoja për...

Pas ftesës së Speciales për Veselin, reagon ambasadorja Çitaku

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka thënë se nevoja për liri është shkalla më e lartë e vetëdijes. Ajo kështu ka thënë pas ftesës që kryetari i PDK-së, Kadri Veseli,...

Specialja thërret edhe një ish-luftëtar, ai ka një mesazh të ashpër për personat që e votuan!

para 11 muajve - Gazeta Observer

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe Haga

para 11 muajve - Medial

Jam më se i sigurt se njëri nga drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kadri Veseli, do të ketë forcën morale, politike dhe kombëtare të qëndrojë stoik përballë kësaj sfide. I vetëdijshëm për vlerat...

Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe Haga

para 11 muajve - Gazeta Express

Jam më se i sigurt se njëri nga drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kadri Veseli, do të ketë forcën morale, politike dhe kombëtare të qëndrojë stoik përballë kësaj sfide. I vetëdijshëm për vlerat...

Gjykata Speciale fton edhe ish-komandantin e UÇK-së dhe TMK-së, Selim Krasniqi

para 11 muajve - Ekonomia Online

Ish-komandanti i UÇK-së dhe Zonës së Dytë të TMK-së në Prizren Selim Krasniqi ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. “Mu komunikua gojarisht ftesa për në Hagë, por unë personalisht kërkova që çdo veprim...

Çitaku i reagon Speciales për Kadri Veselin

para 11 muajve - Infokusi

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar rreth Speciales e cila ka ftuar së fundmi shefin e PDK-së Kadri Veselin Ajo kështu ka thënë se nevoja për liri është shkallë...

Kryetari i Drenasit ftohet për intervistim nga Prokuroria Speciale

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, u ftua për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lladrovci, në një postim në Facebook, tha se "data e dhënies...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar

para 11 muajve - Zhurnal

Drenas, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai ka njoftuar se do të intervistohet në cilësi të dëshmitarit...

Gjykata Speciale fton edhe Ramiz Lladrovcin

para 11 muajve - Alsat-M

Gjykata Speciale e ka ftuar për në Hagë edhe kryetarin e qytetit të Drenasit në Kosovë, Ramiz Lladrovci. Ai është ftuar në Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Njoftimin për ftesën Lladrovci e ka bërë publik...

Specialja e fton edhe Ramiz Lladrovcin

para 11 muajve - RTV 21

Lladrovci do të intervistohet në muajin dhjetor Gjykata Speciale e ka ftuar për në Hagë edhe kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci. Ai është ftuar në Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Lladrovci përmes...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar

para 11 muajve - Gazeta Express

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai do të intervistohet më 19 dhjetor, raporton Express. Lajmin se është ftuar nga Specialja...

Kryetari i Drenasit ftohet për intervistim nga Prokuroria Speciale

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 nëntor 2019 – Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lladrovci, në një postim...

Ramiz Lladrovci: Valës së ftesave nga Gjykata Speciale iu bashkova edhe unë

para 11 muajve - Aktuale

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka bërë të ditur se është ftuar nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale në Hagë. Siç ka thënë Lladrovci, përmes një postimi në Facebook, data e dhënies...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Insajderi

Ftesë nga Gjykata Speciale sot ka marrë edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata as dijeni...

Vela: Ftesa për Veselin, dëshmi që Specialja ka në fokus hierarkinë e UÇK-së

para 11 muajve - Ekonomia Online

Gjykata Speciale, kohëve të fundit është bërë shumë aktive duke dërguar ftesa te ish-pjesëtarët e komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Së fundmi një ftesë të tillë, e ka marrë kryetari i Partisë...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar

para 11 muajve - Lajm

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai ka njoftuar se do të intervistohet në cilësi të dëshmitarit më 19 dhjetor, raporton Express....

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Ina

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Lladrovci përmes një postimi në Facebook, shkruan lajmi.net. Postimi i plotë i Lladrovcit: Valës...

Dy deklarata interesante të Kadri Veselit për Gjykatën Speciale dhe në mbrojtje të UÇK-së

para 11 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

Edhe Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë të Holandës. Kështu ai ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook duke theksuar se është ftuar në...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar

para 11 muajve - Presheva Jone

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai ka njoftuar se do të intervistohet në cilësi të dëshmitarit më 19 dhjetor, raporton Express....

Edhe Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - OraInfo

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar. Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai do të intervistohet më 19 dhjetor,...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar

para 11 muajve - Shenja

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai ka njoftuar se do të intervistohet në cilësi të dëshmitarit më 19 dhjetor, raporton Express....

Edhe Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 11 muajve - GazetaBlic

Edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata as dijeni...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 11 muajve - Koha.net

Edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata as dijeni...

Gjykata Speciale fton edhe Ramiz Lladrovcin

para 11 muajve - KosovaLive360

Gjykata Speciale fton edhe kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci. Data e dhënies së dëshmisë është më 19 dhjetor 2019.

Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 11 muajve - Sinjali

Në vazhdën e ftesave të Gjykatës Speciale është edhe Ramiz Lladrovci, i ftuar në cilësi të dëshmitarit. Këtë e ka bërë të ditur vetë Lladrovci përmes një postimi në Facebook, i cili ka thësë se është i...

Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe Haga

para 11 muajve - GazetaBlic

Dalëngadalë ftesat e Prokurorisë Speciale për “krimet” e luftës në Kosovës po e rrumbullakojnë “grishjen” dhe po arrijnë edhe tek krerët më të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që njëkohësisht patën...

Pas Veselit dhe Lladrovcit, a do të ketë të tjerë të ftuar nga Specialja? Flasin nga OVL-UÇK

para 11 muajve - Periskopi

Gjykata Speciale po vazhdon të dërgojë ftesa ndaj ish- eprorëve dhe ish -luftëtarëve të UÇK-së, e madje nuk ka kursyer as civilë që kanë marrë pjesë në luftën e fundit në Kosovë. Disa në cilësinë e të...

Çitaku pas ftesave të fundit nga Specialja: UÇK-ja, faqja më e ndritur e historisë sonë

para 11 muajve - Epoka e Re

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA), Vlora Çitaku, ka reaguar pas ftesave të fundit nga Gjykata Speciale, në mesin e të cilave është edhe ajo për kryetarin e Kuvendit...

Lajmi i fundit: Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 11 muajve - Infokusi

Në listën e të ftuarve nga Gjykata Speciale me seli në Hagë të Holandës hyri edhe kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci. Kështu ka bërë të ditur vetë Lladrvovci përmes një njoftimi në Facebook...

Pas ftesës së Speciales për Veselin, reagon ambasadorja Çitaku

para 11 muajve - Ekonomia Online

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka thënë se nevoja për liri është shkalla më e lartë e vetëdijes. Ajo kështu ka thënë pas ftesës që kryetari i PDK-së, Kadri Veseli,...

Lajmi i fundit: Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 11 muajve - Infokusi

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë të Holandës. Kështu ai ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook duke theksuar se është ftuar në...

Publikohet fotografia e rrallë e Kadri Veselit sa ishte në UÇK

para 11 muajve - OraInfo

Gjykata Speciale ka ftuar për intervisimt kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin. Kadri Veseli është ftuar dje nga Specialja për intervistim. Ftesa ndaj Veselit ka të bëj me veprimtarinë e Veselit gjatë kohës...

Specialja e fton edhe Lladrovcin

para 11 muajve - Gazeta e re

Gjykata Speciale e ka ftuar për në Hagë edhe kryetarin e Drenasit Ramiz Lladrovci. Ai është ftuar në Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Njoftimin për ftesën Lladrovci e ka bërë publik në një postim në...

Syla: UÇK dhe Haga

para 11 muajve - KosovaPress

Syla në një opinion të gjatë për UÇK-në dhe Hagën ka shkruar se është i sigurt se njëri nga drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kadri Veseli, do të ketë forcën morale, politike dhe kombëtare të...

Porosia e Nait Hasanit për Kadri Veselin

para 11 muajve - Infokusi

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani e ka mbështetur kryesuesin e PDK-së Kadri Veselin i cili gjatë ditës së djeshme bëri të ditur se është ftuar nga Gjykata Speciale. Hasani ka thënë se asnjë...

Ramiz LLadrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Albinfo

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë të Holandës. Kështu ai ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook, duke theksuar se është ftuar në...

Ramiz Lladrovci është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Lladrovci përmes një postimi në Facebook. Postimi i plotë i Lladrovcit: Valës së ftesave, nga...

Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale si dëshmitar

para 11 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë me dije se ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale. Lladrovci ka thënë se më 19 dhjetor do të intervistohet nga kjo gjykatë në cilësinë e dëshmitarit....

Specialja e fton edhe Lladrovcin

para 11 muajve - KosovaPress

Njoftimin për ftesën Lladrovci e ka bërë publik në një postim në Facebook; Postimi i Lladrovcit: Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Ekonomia Online

Ftesë nga Gjykata Speciale sot ka marrë edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. I pari i komunës sapo e ka publikuar informacionin në profilin e tij në Facebook. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara,...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin

para 11 muajve - Bota Press

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai ka njoftuar se do të intervistohet në cilësi të dëshmitarit më 19 dhjetor. Lajmin se është...

Lajmi i fundit: Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Fakti Ditor

Ftesë nga Gjykata Speciale sot ka marrë edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata as dijeni...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë me dije se është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se Dhomat e Specializuara e kanë ftuar në Hagë, në cilësinë e dëshmitarit, më 19 dhjetor....

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë me dije se është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se Dhomat e Specializuara e kanë ftuar në Hagë, në cilësinë e dëshmitarit, më 19 dhjetor....

Në raportin e Martyt, Veseli përshkruhet si kryesori në kampet e supozuara të mbajtjes në Shqipëri

para 11 muajve - Koha.net

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe Haga

para 11 muajve - Periskopi

Dalëngadalë ftesat e Prokurorisë Speciale për “krimet” e luftës në Kosovës po e rrumbullakojnë “grishjen” dhe po arrijnë edhe tek krerët më të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që njëkohësisht patën...

USHTRIA ÇLIRIMTARE E KOSOVËS DHE HAGA

para 11 muajve - Epoka e Re

Ismail Syla Dalëngadalë ftesat e Prokurorisë Speciale për “krimet” e luftës në Kosovës po e rrumbullakojnë “grishjen” dhe po arrijnë edhe tek krerët më të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që njëkohësisht...

Armë në duar e syze në kokë, publikohet fotografia e rrallë e Veselit sa ishte në UÇK

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kadri Veseli është ftuar dje nga Specialja për intervistim. Ftesa ndaj Veselit ka të bëj me veprimtarinë e Veselit gjatë kohës sa ishte në UÇK, shkruan lajmi.net. E pas ftesës, në rrjete sociale ka nisur...

Migjen Kelmendi: I bindun që miku im, Kadri Veseli do të dalë fitues nga Specialja

para 11 muajve - Klan Kosova

Publicisti Migjen Kelmendi që vjen nga Partia Demokratike e Kosovës ka komentuar ftesën për intervistim që i është bërë kreut të këtij subjekti politik nga Gjykata Speciale. Ai në një postim në llogarinë...

Publikohet fotografia e rrallë e Veselit sa ishte në UÇK

para 11 muajve - Gazeta Observer

Kadri Veseli është ftuar dje nga Specialja për intervistim. Ftesa ndaj Veselit ka të bëj me veprimtarinë e Veselit gjatë kohës sa ishte në UÇK, shkruan lajmi.net. E pas ftesës, në rrjete sociale ka nisur...

Nait Hasani kujton momente të luftës me Veselin, i uron të dalë faqebardhë

para 11 muajve - Periskopi

Vazhdojnë reagimet për ftesën e Gjykatës Speciale për Kadri Veselin. Ish-deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka reaguar për ftesën e ardhur nga Gjykata Speciale për shefin e  partisë , njëherësh bashkëluftëtarin...

Armë në duar e syze në kokë, publikohet fotografia e rrallë e Veselit sa ishte në UÇK

para 11 muajve - Ekonomia Online

Kadri Veseli është ftuar dje nga Specialja për intervistim. Ftesa ndaj Veselit ka të bëj me veprimtarinë e Veselit gjatë kohës sa ishte në UÇK, shkruan lajmi.net. E pas ftesës, në rrjete sociale ka nisur...

Nait Hasani: Shoku im Kadri, mbaje kokën lart, çlirimtarët nuk ka gjyq e gjykatë që i dënon

para 11 muajve - Epoka e Re

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, ka reaguar pas thirrjes së intervistimit nga Gjykata Speciale për kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli. Hasani përmes një shkrimi në llogarinë e vet në “Facebook”,...

Ftesa nga Specialja, krerë politikë nga Shqipëria e Kosova dhe bashkëluftëtarë në mbështetje të Kadri Veselit

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli është ftuar sot nga Gjykata Speciale në Hagë për intervistim. Këtë të ditur e ka bërë vet Veseli nëpërmjet një konference për media ku është shprehur se do të shkojë...

Ramush e Daut Haradinaj i dalin në përkrahje Veselit: Do ta mbrojë pastërinë e UÇK-së me dinjitet

para 11 muajve - Shprehja

Në përkrahje të Veselit kanë dalur një pjesë e madhe e politikanëve dhe bashkëluftëtarëve të tij, shkruan lajmi.net. Përkrahje për Veselin dhe të bindur në pastërinë e luftës së UÇK-së janë shprehur edhe...

Migjen Kelmendi: I bindur që miku im, Kadri Veseli do të dalë fitues nga Specialja

para 11 muajve - Ekonomia Online

Publicisti Migjen Kelmendi që vjen nga Partia Demokratike e Kosovës ka komentuar ftesën për intervistim që i është bërë kreut të këtij subjekti politik nga Gjykata Speciale. Ai në një postim në llogarinë...

Kelmendi: Jam i bindun që miku im Kadri Veseli, ka me dalë fitues nga debati në Hagë

para 11 muajve - Periskopi

Migjen Kelmendi ka reaguar ndaj ftesës së bërë nga Haga për liderin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Kelmendi nëpërmjet një statusi në facebook, shprehet i bindur se Veseli do të dalë fites...

Limaj: Ftesa për Kadri Veselin e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë

para 11 muajve - Zyrtare

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj ftesës së Gjykatës Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli. Limaj tha se ftesa për bashkëluftëtarin e tij,...

Ftesa nga Specialja, krerë politikë nga Shqipëria e Kosova dhe bashkëluftëtarë në mbështetje të Kadri Veselit

para 11 muajve - Shprehja

Këtë të ditur e ka bërë vet Veseli nëpërmjet një konference për media ku është shprehur se do të shkojë në Hagë për intervistim më 4 dhjetor ku do të dëshmojë pastërtinë e luftës së UÇK-së, shkruan lajmi.net....

Edhe Getinjo ia dedikon disa rreshta Kadri Veselit, pas ftesës që iu bë nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Shprehja

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë së fundmi ftesë nga Gjykata Speciale e Hagës. Ai ka bërë të ditur se do ta pranojë këtë ftesë, dhe do të jetë prezentë në Hagë të Holandës më 4 dhjetor...

Edhe Limaj reagon pas ftesës nga Haga për Veselin

para 11 muajve - Medial

23:19 | 7 Nëntor 2019 Edhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, dikur komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas ftesës për marrje në pyetje nga Gjykata Speciale për ish-bashkëluftëtarin...

Çollaku: Të gjithë të ftuarit e Speciales janë përmendur në raportin e Dick Martyt

para 11 muajve - Koha.mk

Analisti politik Adrian Çollaku, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka folur për ftesën e marrë nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe njërit nga ish-udhëheqësit...

E thotë Baton Haxhiu: Ftesa për Veselin nga Specialja është e parafundit- vetëm edhe ky ish- udhëheqës i lartë i UÇK-së nuk u ftua ende

para 11 muajve - GazetaBlic

Publicisti Baton Haxhiu, ka thënë se befasi është dita kur është dorëzuar por jo edhe ftesa nga Gjykata Speciale për Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. “Realisht befasi është tërë procesi dhe ftesat për...

Burimet nga Haga: Hashim Thaci do te ftohet i fundit nga specialja

para 11 muajve - Presheva Jone

Hagë, 8 nentor -Ftesa për Kryetarin e PDK-së z.Kadri Veseli nga Gjykata e Hages nuk është  lajm i mire as per Kosoven e as për liderët e UCK-së. Kjo ftese per Kadrine eshte me shume se një ftese. Me kete...

Edhe Limaj reagon pas ftesës nga Haga për Veselin

para 11 muajve - Gazeta Express

Edhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, dikur komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas ftesës për marrje në pyetje nga Gjykata Speciale për ish-bashkëluftëtarin e tij, tani...

Baton Haxhiu: Vetëm Thaçi ka mbetur pa u ftuar nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Koha Jone

Gazetari Baton Haxhiu ka thënë se befasi është dita kur është dorëzuar, por jo edhe ftesa nga Gjykata Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. “Realisht befasi është tërë...

Çollaku: Të gjithë të ftuarit e Speciales janë përmendur në raportin e Dick Martyt

para 11 muajve - Medial

22:47 | 7 Nëntor 2019 Analisti politik Adrian Çollaku, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka folur për ftesën e marrë nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe...

Haradinaj: Veseli ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive të Serbisë

para 11 muajve - RTV 21

Haradinaj në përkrahje të Veselit Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli gjatë ditës së sotme ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Në përkrahje...

“Ftesa për Kadri Veselin nga Specialja është e parafundit” – a do të jetë e fundit për Hashim Thaçin? Flet Baton Haxhiu

para 11 muajve - Insajderi

Publicisti Baton Haxhiu, ka thënë se befasi është dita kur është dorëzuar por jo edhe ftesa nga Gjykata Speciale për Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. “Realisht befasi është tërë procesi dhe ftesat për...

Baton Haxhiu: Vetëm Thaçi ka mbetur pa u ftuar nga Gjykata Speciale, Veseli është i parafundit

para 11 muajve - Gazeta Express

Gazetari Baton Haxhiu ka thënë se befasi është dita kur është dorëzuar, por jo edhe ftesa nga Gjykata Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. “Realisht befasi është tërë...

Limaj: Ftesa për Veselin është e padrejtë dhe nga një gjykatë e padrejtë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se ftesa që iu bë kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale është e padrejtë dhe sipas tij kjo gjykatë...

Limaj: Ftesa për Kadri Veselin e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj ftesës së Gjykatës Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli. Limaj tha se ftesa për bashkëluftëtarin e tij,...

Limaj: Ftesa për Kadri Veselin e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë

para 11 muajve - Medial

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj ftesës së Gjykatës Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli. Limaj tha se ftesa për bashkëluftëtarin e tij,...

Edhe Getinjo ia dedikon disa rreshta Kadri Veselit, pas ftesës që iu bë nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Telegrafi

Fotomontazh: Getinjo dhe Kadri Veseli

Çollaku: Të gjithë të ftuarit e Speciales janë përmendur në raportin e Dick Martyt

para 11 muajve - Klan Kosova

Analisti politik Adrian Çollaku, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka folur për ftesën e marrë nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe njërit nga ish-udhëheqësit...

Çollaku: Të gjithë të ftuarit e Speciales janë përmendur në raportin e Dick Martyt

para 11 muajve - Medial

Analisti politik Adrian Çollaku, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka folur për ftesën e marrë nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe njërit nga ish-udhëheqësit...

Haradinajt reagojnë pas thirrjes që Specialja i bëri Kadri Veselit

para 11 muajve - Gazeta Express

Kandidati për kryeministër nga radhët e AAK’së dhe vëllau i tij, njëkohësisht edhe kandidati për deputet nga e njëjta parti, Ramush e Daut Haradinaj, kanë reaguar pas thirrjes së kandidatit për kryeministër...

Baton Haxhiu: Ftesa për Veselin nga Specialja është e parafundit – vetëm Thaçi është i paftuar deri tash

para 11 muajve - Klan Kosova

Opinionisti Baton Haxhiu, ka thënë se befasi është dita kur është dorëzuar por jo edhe ftesa nga Gjykata Speciale për Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. “Realisht befasi është tërë procesi dhe ftesat për...

Veseli në Hagë/ Haradinaj: Do ngadhënjejë e vërteta dhe e drejta jonë

para 11 muajve - Vizion Plus

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli për të dëshmuar në lidhje me krimet e luftës. Në një postim në Facebook,...

Kelmendi: Ftesa për Veselin nuk është lajm i mirë për Kosovën

para 11 muajve - GazetaBlic

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe biznesmeni i njohur, Ramiz Kelmendi, përmes një postimi në Facebook ka shkruar për ftesën që iu bë kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Dhomat e Specializuara në...

Kadri Veseli në Hagë – reagon bashkëluftëtari dhe kundërshtari i tij politik

para 11 muajve - Insajderi

Kadri Veseli, njëri nga krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është ftuar sot nga Gjykata Speciale. Pas këtij lajmi ka reaguar edhe bashkëluftëtari dhe kundërshtari i tij politik, Ramush Haradinaj. “Kadri...

Me rroba ushtarake dhe kallashnikov në dorë – fotografi e papublikuar më parë e Kadri Veselit

para 11 muajve - Insajderi

Kjo fotografi e Kadri Veselit në të cilën ai shfaqet me rroba ushtarake, me syze dhe me armë të tipit ‘kallashnikov’ në duar, nuk është publikuar më parë. Në këtë fotografi, të cilën e ka siguruar Insajderi,...

Ramush Haradinaj: Kadri Veseli do ta mbrojë me dinjitet pastërtinë e luftës së UÇK-së

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit Gjykata Speciale i dërgoi sot ftesë. Ndonëse ende nuk dihet...

Ramush Haradinaj: Kadri Veseli do ta mbrojë me dinjitet pastërtinë e luftës së UÇK-së

para 11 muajve - Medial

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit Gjykata Speciale i dërgoi sot ftesë. Ndonëse ende nuk dihet...

Haradinaj: Veseli do ta mbrojë pastërtinë e luftës së UÇK-së me dinjitet

para 11 muajve - Medial

21:35 | 7 Nëntor 2019 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Haradinaj ka thënë se Veseli ka luftuar kundër...

​Cakaj: Thirrja për intervistim e Kadri Veselit, është vazhdim i padrejtësive sistematike ndaj UÇK-së

para 11 muajve - Top Channel

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka theksuar se thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit, është vetëm vazhdim i padrejtësive sistematike dhe qasjes së njëanshme...

Ramush e Daut Haradinaj i dalin në mbrojtje Veselit pas ftesës nga Specialja

para 11 muajve - OraInfo

Krerë të shumtë shtetërorë kanë reaguar pas ftesës që Gjykata Speciale i bëri Kadri Veselit. Kandidati për kryeministër nga radhët e AAK’së dhe vëllau i tij, njëkohësisht edhe kandidati për deputet nga...

Ramush Haradinaj reagon për ftesën e Gjykatës Speciale ndaj Kadri Veselit

para 11 muajve - Sinjali

Kryeministri i Kosovës në largim, Ramush Haradinaj, ka lënë anash inatet me ish-partnerin e tij të koalicionet Kadri Veselin, pasi ky i fundit ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Sinjali....

Kadri Veseli ftohet në Hagë, flet Haradinaj: Jam i bindur se do ta mbrojë pastërtinë e luftës për liri

para 11 muajve - BalkanWeb

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj përmes një statusi në “Facebook” ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli. Haradinaj shprehet se është i...

Baton Haxhiu: Ftesa për Veselin nga Specialja është e parafundit – vetëm Thaçi është i paftuar deri tash

para 11 muajve - Klan Kosova

Opinionisti Baton Haxhiu, ka thënë se befasi është dita por jo edhe ftesa nga Gjykata Speciale për Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. “Realisht befasi është tërë procesi dhe ftesat për një shumicë liderësh....

Baton Haxhiu: Ftesa për Veselin nga Specialja është e parafundit – vetëm Thaçi është i paftuar deri tash

para 11 muajve - Medial

Opinionisti Baton Haxhiu, ka thënë se befasi është dita por jo edhe ftesa nga Gjykata Speciale për Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. “Realisht befasi është tërë procesi dhe ftesat për një shumicë liderësh....

Vjen edhe reagimi i Ramush Haradinajt për ftesën e Speciales ndaj Veselit

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me ftesën e Gjykatës Speciale ndaj kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, shkruan GazetaBlic. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se Veseli...

Cakaj: Ftesa e Speciales për Veselin, vazhdim i padrejtësive sistematike ndaj UÇK-së

para 11 muajve - OraInfo

Sot, Kadri Veseli ka marrë ftesën për intervistim nga Gjykata Speciale. Ministri shqiptar në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, ka reaguar pas thirrjes që Kadri Veseli ka marrë nga Gjykata...

Haradinaj: Kadri Veseli do ta mbrojë me dinjitet pastërtinë e luftës së UÇK-së

para 11 muajve - Tetova1

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit Gjykata Speciale i dërgoi sot ftesë. Ndonëse ende nuk dihet...

Limaj: Ftesa për Kadri Veselin e padrejtë nga gjykatë e padrejtë

para 11 muajve - Infokusi

Edhe Fatmir Limaj, kryetar i NISMA-së ka reaguar pas ftesës së Gjykatës Speciale për Kadri Veselin. Limaj tha se kjo ftesë është e padrejtë dhe poashtu edhe gjykata speciale është e padrejtë. “Ftesa për...

Thirrja e Kadri Veselit në Hagë, reagon Gent Cakaj: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

para 11 muajve - Portalb

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Reagon Haradinaj: Kadri Veseli ka luftuar kundër mizorive të Serbisë

para 11 muajve - Infokusi

Ramush Haradinaj, kryeministri i dorëhequr, ka reaguar pas ftesës së Kadri Veselit nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se Veseli ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive të Serbisë. “Kadri Veseli, si një...

Rama solidar me Kadri Veselin

para 11 muajve - RTV 21

Rama reagoi pas ftesës që mori Veseli nga Specialja Ftesën e Gjykatës Speciale për Kadri Veseli n nuk e priti mirë as kryeministri shqiptar Edi Rama. Ai i doli në mbështetje Veselit duke i quajtur të padrejta...

Limaj: Ftesa e Speciales për Veselin është e padrejtë, do ta mbrojë luftën e drejtë të UÇK-së

para 11 muajve - Fol

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për Kadri Veselin është e padrejtë. Limaj ka shkruar në profilin e tij në Facebook se Kadri Veseli...

Rama solidarë me Kadri Veselit

para 11 muajve - RTV 21

Rama reagoi pas ftesës që mori Veseli nga Specialja Ftesën e Gjykatës Speciale për Kadri Veseli n nuk e priti mirë as kryeministri shqiptar Edi Rama. Ai i doli në mbështetje Veselit duke i quajtur të padrejta...

Edhe Limaj reagon pas ftesës nga Haga për Veselin

para 11 muajve - Arbresh

Edhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, dikur komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas ftesës për marrje në pyetje nga Gjykata Speciale për ish-bashkëluftëtarin e tij, tani...

Çka thoshte Dick Marty për Kadri Veselin në raportin e tij

para 11 muajve - Gazeta Express

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Haradinajt reagojnë pas thirrjes që Specialja i bëri Kadri Veselit

para 11 muajve - Tetova Sot

Kandidati për kryeministër nga radhët e AAK’së dhe vëllau i tij, njëkohësisht edhe kandidati për deputet nga e njëjta parti, Ramush e Daut Haradinaj, kanë reaguar pas thirrjes së kandidatit për kryeministër...

Cakaj i kërkon Serbisë t’i paguaj dëmshpërblim ushtarak Kosovës

para 11 muajve - Koha.mk

Tirana, 7 nëntor – Ushtruesi i detyrës Ministër i Punëve të Jashtme dhe Evropiane i Shqipërisë, Gent Cakaj, deklaroi sot se Serbia duhet të iniciojë çështjen e dëmshpërblimit ushtarak për Kosovën dhe se...

Veseli në Gjykatën e Hagës, Cakaj: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

para 11 muajve - Medial

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Çka thoshte Dick Marty për Kadri Veselin në raportin e tij famëkeq

para 11 muajve - Gazeta Express

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Veseli merr ftesë nga Specialja, reagon reperi Getinjo

para 11 muajve - Insajderi

Reperi nga Ferizaj, Getoar Aliu – Getinjo, i ka dalë në krah Kadri Veselit pasi ai ka treguar se është ftuar nga Gjykata Speciale. Gjatë ditës së sotme, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli...

Vjen edhe reagimi i Ramush Haradinajt për ftesën e Speciales ndaj Veselit

para 11 muajve - InfoShqip

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me ftesën e Gjykatës Speciale ndaj kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, shkruan GazetaBlic. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se Veseli...

Thirrja e Kadri Veselit në Hagë, reagon Gent Cakaj: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

para 11 muajve - BalkanWeb

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Veseli ftohet nga Specialja, nuk dihet cilësia

para 11 muajve - Klan Kosova

Kadri Veseli ka marrë ftesë nga Haga për tu intervistuar në Gjykatën Speciale. Njoftimin për thirrje, kryetari në detyrë i Kuvendit, e bëri në një konferencë për medie, njofton Klan Kosova. Megjithatë,...

Zeka thotë se pas ftesës nga Specialja po bëhet garë kush po e do me shumë Kadri Veselin

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës (PEK), Milaim Zeka, në një postim në Facebook ka shkruar për ftesën e Gjykatës Speciale të bërë ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), shkruan...

Çollaku: Të gjithë të ftuarit e Speciales janë përmendur në raportin e Dick Martyt

para 11 muajve - Arbresh

Analisti politik Adrian Çollaku, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka folur për ftesën e marrë nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe njërit nga ish-udhëheqësit...

Veseli në Gjykatën e Hagës, Cakaj: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

para 11 muajve - Vizion Plus

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Kadri Veseli thirret të dëshmojë në Hagë, reagon Gent Cakaj: Lufta e UÇK-së, e vetmja përgjigje ndaj genocidit serb!

para 11 muajve - Sot News

“Drejtësia selektive nuk është drejtësi! E, aq më pak proceset e nisura mbi paragjykime dhe të ndërtuara mbi të pavërteta!”- shprehet ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj Cakaj në postimin...

Limaj: Ftesa për Kadri Veselin e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj ftesës së Gjykatës Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli. Limaj tha se ftesa për bashkëluftëtarin e tij,...

Veseli ftohet nga Specialja – ky është reagimi i Cakajt

para 11 muajve - Insajderi

Kadri Veseli, njëri nga krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është ftuar sot nga Gjykata Speciale. Pas këtij lajmi ka regjur edhe kosovare Gent Cakaj që shërben si ministër i Jashtëm në qeverinë shqiptare....

Limaj: Edhe këtë radhë Kadri Veseli do dijë ta mbrojë luftën e drejtë të UÇK-së

para 11 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka theksuar se ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për bashkëluftëtarin, Kadri Veseli, është e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë, ashtu sikur që...

​​Fatmir Limaj: Edhe këtë radhë Kadri Veseli do dijë ta mbrojë luftën e drejtë të UÇK-së

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka theksuar se ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për bashkëluftëtarin, Kadri Veseli, është e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë, ashtu sikur që...

Haradinaj: Veseli si një nga udhëheqësit e UÇK-së ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive të Serbisë

para 11 muajve - KosovaPress

Reagimi i Haradinajt vie pas ftesës që i është bërë kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Gjykata Speciale për intervistim. “Kadri Veseli, si një nga udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka luftuar...

Rama në mbështetje të Veselit pas ftesës nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Aktuale

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjesëtarëve të tjerë të UÇK-së. Rama e ka cilësuar të padrejtë ftesën...

Gent Cakaj i kërkon Serbisë t’i paguaj dëmshpërblim ushtarak Kosovës

para 11 muajve - InfoShqip

Ushtruesi i detyrës Ministër i Punëve të Jashtme dhe Evropiane i Shqipërisë, Gent Cakaj, deklaroi sot se Serbia duhet të iniciojë çështjen e dëmshpërblimit ushtarak për Kosovën dhe se procesi i normalizimit...

​Fatmir Limaj: Edhe këtë radhë Kadri Veseli do dijë ta mbrojë luftën e drejtë të UÇK-së

para 11 muajve - KosovaPress

Postimi i Limajt në Facebook: Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për bashkëluftëtarin tonë, z. Kadri Veseli, është e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë, ashtu sikur që janë të padrejta ftesat për...

Gent Cakaj reagon për Veselin: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

para 11 muajve - Koha Jone

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Thirrja e Kadri Veselit në Gjykatën Speciale të Hagës, Rama: Solidarë me Veselin!

para 11 muajve - Medial

MEDIAL.mk

Baton Haxhiu: Vetëm Thaçi ka mbetur pa u ftuar nga Gjykata Speciale, Veseli është i parafundit

para 11 muajve - Bota Press

Gazetari Baton Haxhiu ka thënë se befasi është dita kur është dorëzuar, por jo edhe ftesa nga Gjykata Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. “Realisht befasi është tërë...

Nën akuza ndaj ndërkombëtareve, Veseli tregoi se do të udhëtojë drejt Hagës

para 11 muajve - Portalb

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka njoftuar se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Veseli në konferencën për media, tha se më 4 dhjetor do të udhëtojë për në Hagë. “Si një nga udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - RTV 21

Veseli: Ky është procesi i pestë i drejtësisë të cilës i nënshtrohet kjo luftë Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ish-shef i Shërbimit Informativ të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar të merret...

Në raportin e Martyt, Veseli përshkruhet si kryesori në kampet e supozuara të mbajtjes në Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta e re

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Limaj përkrah bashkëluftëtarit, Kadri Veseli, pas thirrjes nga Specialja

para 11 muajve - Epoka e Re

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për bashkëluftëtarin tonë, z. Kadri Veseli, është e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë, ashtu sikur që janë të padrejta ftesat për drejtues dhe luftëtarë tjerë...

Cakaj: Thirrja nga Specialja për Veselin vetëm vazhdim i padrejtësive

para 11 muajve - Klan Kosova

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UCK-së është historikisht e drejtë. “Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit është vetëm...

Thaçi: Asgjë s’mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 7 nëntor 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar lidhur me thirrjen për intervistim në Prokurorinë e Gjykatës Speciale në Hagë të kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Thaçi, i cili...

Cakaj: Thirrja nga Specialja për Veselin vetëm vazhdim i padrejtësive

para 11 muajve - Medial

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UCK-së është historikisht e drejtë. “Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit është vetëm...

Edi Rama reagon për ftesën e Gjykatës Speciale ndaj Kadri Veselit

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas lajmit se kryetari i Partisë Demokratike e Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai përmes një postimi në Tëitter ka thënë se sado...

Haradinaj: Kadri Veseli do ta mbrojë me dinjitet pastërtinë e luftës së UÇK-së

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit Gjykata Speciale i dërgoi sot ftesë. Ndonëse ende nuk dihet...

Ramiz Kelmendi: Ftesa për Veselin nga Specialja nuk është lajm i mirë për Kosovën

para 11 muajve - Epoka e Re

Ish-deputeti Ramiz Kelmendi ka thënë se ftesa për kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, nga Gjykata e Hages është edhe një ftesë e radhës për liderët e UÇK-së dhe nuk është lajm i mirë për Kosovën. “Jam i...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata e Hagës, Rama: Ftesë e padrejtë, solidarë me Kadri Veselin

para 11 muajve - Flaka

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një statusi në Twitter në lidhje me thirrjen që i është bërë Kadri Veselit për të dëshmuar në Gjykatën Speciale të Hagës. Statusi i Ramës: Sado e padrejtë ftesa...

Në raportin e Martyt, Veseli përshkruhet si kryesori në kampet e supozuara të mbajtjes në Shqipëri

para 11 muajve - Koha.net

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Cakaj reagon lidhur me thirrjen e Veselit në Gjykatën Speciale

para 11 muajve - Illyria

Tiranë, 7 nëntor 2019 – Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka reaguar lidhur me thirrjen e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, për intervistim në Gjykatën...

Haradinaj: Veseli do ta mbrojë pastërtinë e luftës së UÇK-së me dinjitet

para 11 muajve - Arbresh

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Haradinaj ka thënë se Veseli ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive...

Haradinaj reagon për Veselin: Ai do ta mbrojë pastërtinë e luftës me dinjitet

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka reaguar pas ftesës nga Gjyjata Speciale për ish-kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, shkruan Gazeta Monitor. Haradinaj është shprehur i bindur se Veseli do ta...

Haradinaj: Veseli si çdo luftëtar i lirisë do ta mbrojë me dinjitet luftën e UÇK-së

para 11 muajve - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas marrjes së lajmit se kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale “Kadri Veseli, si një nga udhëheqësit e...

Edi Rama reagon për ftesën e Gjykatës Speciale ndaj Kadri Veselit

para 11 muajve - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas lajmit se kryetari i Partisë Demokratike e Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai përmes një postimi në Tëitter ka thënë se sado...

Reagon edhe Haradinaj: Veseli do ta mbrojë me dinjitet luftën e UÇK-së

para 11 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit Gjykata Speciale i dërgoi sot ftesë. Ndonëse ende nuk dihet...

Haxhiu: Vetëm Thaçi ka mbetur i paftuar nga Specialja

para 11 muajve - Ekonomia Online

Opinionisti Baton Haxhiu, ka thënë se befasi është dita por jo edhe ftesa nga Gjykata Speciale për Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. “Realisht befasi është tërë procesi dhe ftesat për një shumicë liderësh....

Veseli në Gjykatën Speciale/ Cakaj: Lufta e UÇK ka qenë historikisht e drejtë

para 11 muajve - Lexo

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Haradinajt reagojnë pas thirrjes që Specialja i bëri Kadri Veselit

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kandidati për kryeministër nga radhët e AAK’së dhe vëllau i tij, njëkohësisht edhe kandidati për deputet nga e njëjta parti, Ramush e Daut Haradinaj, kanë reaguar pas thirrjes së kandidatit për kryeministër...

E pret Gjykata Speciale, Kadri Veseli: Kush jam dhe pse s’ka të dytë si unë

para 11 muajve - InfoShqip

Kreu i PDK-së Kadri Veseli, do të fluturojë drejt Hagës për t’u paraqitur te Specialja, i ftuar nga kjo gjykatë mes shumë emrave të tjerë, përfshirë dhe atë të Haradinajt pak kohë më parë. Veseli doli...

Gent Cakaj reagon për ftesën e Gjykatës Speciale ndaj Kadri Veselit

para 11 muajve - Sinjali

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë në detyrë, Gent Cakaj, ka reaguar lidhur me ftesën nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale ndaj Kadri Veselit. Ai ka thënë se po vazhdohet me padrejtësi sistematike...

Gazeta kosovare feston ftesën e Speciales për Veselin – Kërkon edhe Thaçin

para 11 muajve - Periskopi

“Ndodhi më në fund, Kadri Veseli nuk shpëton prej Speciales, a po i vjen radha edhe Thaçit?” – është titulli i një gazete shqiptare, e jo serbe, nga Kosova. Gazeta Bota Sot nuk ka fshehur gëzimin pas ftesës...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata e Hagës, Rama: Ftesë e padrejtë, solidarë me Kadri Veselin

para 11 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një statusi në Twitter në lidhje me thirrjen që i është bërë Kadri Veselit për të dëshmuar në Gjykatën Speciale të Hagës. Statusi i Ramës: Sado e padrejtë ftesa...

Gazeta kosovare feston festën e Speciales për Veselin – Kërkon edhe Thaçin

para 11 muajve - Periskopi

“Ndodhi më në fund, Kadri Veseli nuk shpëton prej Speciales, a po i vjen radha edhe Thaçit?” – është titulli i një gazete shqiptare, e jo serbe, nga Kosova. Gazeta Bota Sot nuk ka fshehur gëzimin pas ftesës...

Ftesa nga Haga për Veselin, Organizata e Veteranëve të Luftës paralajmëron mbledhje urgjente

para 11 muajve - Insajderi

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli do të shkojë në Hagë për t’u intervistuar nga Prokurorët e Speciales, pikërisht në kohën kur bashkëluftëtarët e tij në organizatën e veteranëve po flasin se priten arrestime...

Hashim Thaçi reagon për shokun e luftës: Nuk ka Gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas lajmit se kreu i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express. Thaçi ka shkruar në Facebook se ka pasur nderin që...

Presidenti Thaçi: Nuk ka gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin dhe luftën e tij

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nuk ka dyshim që Kadri Veseli dhe luftëtarët tjetër të UCK-së që janë ftuar nga Gjykata Speciale kanë pasur moralin më të lartë patriotik, politik dhe ushtarak....

Ftesa për të dëshmuar në Hagë, Rama solidarizohet me Kadri Veselin

para 11 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama është solidarizuar me kreun e LDK, Kadri Veseli për ftesën e marrë prej këtij të fundit për të dëshmuar në Gjykatën Speciale të Hagës. Në një postim në Tëitter, Rama duke e cilësuar...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - Medial

18:14 | 7 Nëntor 2019 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social...

Rama në mbështetje të Veselit dhe luftëtarëve të tjerë të UÇK-së pas ftesave nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Klan Kosova

Kreministri i Shqipërsië Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjeëtarëve të tjerë të UÇK-së. Rama e ka cilësuar të padrejtë ftesën...

Thaçi: Nuk ka gjykatë që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës së Gjykatës Speciale ndaj kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se Veseli ashtu si edhe dhjetëra luftëtarë...

Veteranët thonë se s’kanë ditur asgjë për ftesën e Veselit, paralajmërojnë një takim urgjent

para 11 muajve - Gazeta Express

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli do të shkojë në Hagë për t’u intervistuar nga Prokurorët e Speciales, pikërisht në kohën kur bashkëluftëtarët e tij në organizatën e veteranëve po flasin se priten arrestime...

Ftesa për të dëshmuar në Hagë, Rama solidarizohet me Kadri Veselin

para 11 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama është solidarizuar me kreun e LDK, Kadri Veseli për ftesën e marrë prej këtij të fundit për të dëshmuar në Gjykatën Speciale të Hagës. Në një postim në Tëitter, Rama duke e cilësuar...

Thaçi: Nuk ka gjykatë që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - OraInfo

Sot, Kadri Veseli ka pranuar ftesën për t’u intervistuar nga Gjykata Speciale. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së. Gjatë ditës së...

Mozzik i del në krah Kadri Veselit: Shkofsh e u kthefsh faqebardhë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Reperi Mozzik përkrahë Kadri Veselin pasi ai ka treguar se është ftuar nga Gjykata Speciale. Gjatë ditës së sotme, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka njoftuar se ai është ftuar nga...

Mozzik i del në krah Kadri Veselit pas ftesës nga Haga

para 11 muajve - Insajderi

Reperi nga Ferizaj, Gramoz Aliu – Mozzik, i ka dalë në krah Kadri Veselit pasi ai ka treguar se është ftuar nga Gjykata Speciale. Gjatë ditës së sotme, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli...

Mozzik i del në mbrojtje Kadri Veselit: Shkofsh e u kthefsh faqebardhë! UÇK shkruhet, liri lexohet

para 11 muajve - Telegrafi

Fotomontazh: Mozzik dhe Kadri Veseli

Thaçi: Nuk ka gjykatë, tendencë as fabrikim që mund ta njollosë Kadri Veselin dhe luftën e tij

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se nuk ka dyshim që Kadri Veseli dhe luftëtarët tjetër të UCK-së që janë ftuar nga Gjykata Speciale kanë pasur moralin më të lartë patriotik, politik dhe ushtarak. “Nuk...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, tendencë as fabrikim që mund ta njollosë Kadri Veselin dhe luftën e tij

para 11 muajve - Medial

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se nuk ka dyshim që Kadri Veseli dhe luftëtarët tjetër të UCK-së që janë ftuar nga Gjykata Speciale kanë pasur moralin më të lartë patriotik, politik dhe ushtarak. “Nuk...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin

para 11 muajve - RTV 21

Thaçi në mbrojtje të Veselit Lideri i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar nga Gjykata Speciale. Siç ka bërë të ditur vetë ai, Veseli do të paraqitet në Speciale me 4 dhjetor të këtij viti. Presidenti i Republikës...

Mozzik për Kadri Veselin: Shkofsh e u kthefsh faqebardhë

para 11 muajve - RTV 21

Mozzik përkrahë Veselin Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Në mesin e atyre që Veslit i ofruan mbështejte...

Pas ftesës së Veselit nga Specialja, veteranët paralajmërojnë takim urgjent

para 11 muajve - OraInfo

Sot, Kadri Veseli ka pranuar ftesën për t’u intervistuar nga Gjykata Speciale. Kreu i PDK-së, do të shkojë në Hagë për t’u intervistuar nga Prokurorët e Speciales, pikërisht në kohën kur bashkëluftëtarët...

Çka thoshte Dick Marty për Kadri Veselin në raportin e tij

para 11 muajve - Fakti Ditor

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Zeka thotë se pas ftesës nga Specialja po bëhet garë kush po e do me shumë Kadri Veselin

para 11 muajve - Bota Press

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës (PEK), Milaim Zeka, në një postim në Facebook ka shkruar për ftesën e Gjykatës Speciale të bërë ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), shkruan...

Thaçi reagon pasi Veseli u ftua nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar vetëm pak kohë pasi kryetari i PDK-së, Kadri Veseli njoftoi se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Thaçi shkroi se nuk ka gjykatë që mund...

Cakaj: Thirrja nga Specialja për Veselin vetëm vazhdim i padrejtësive

para 11 muajve - Zyrtare

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UCK-së është historikisht e drejtë. “Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit është vetëm...

Gjykata Speciale i dërgon ftesë edhe Kadri Veselit

para 11 muajve - Zhurnal

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër dhjetor në Hagë. “Ashtu...

Prokurorët e Hagës thërrasin Kadri Veselin

para 11 muajve - Gazeta Tema

Kadri Veseli, një ish-figurë kryesore e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i cili drejton Partinë Demokratike të Kosovës, është thirrur për t’u marrë në pyetje nga prokurorët e Hagës të cilët ppo hetojnë krimet...

Rama reagon për thirrjen në Hagë të Kadri Veselit

para 11 muajve - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është thirrur nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë për të dëshmuar. Lajmi është konfirmuar nga vetë Veseli, i...

Vjen reagimi i Hashim Thaçit pasi Gjykata Speciale lëshoi ftesë për Kadri Veselin

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka komentuar ftesën nga Gjykata Speciale, për kreun e PDK-së, Kadri Veseli, shkruan Gazeta Blic. Përmes një shkrimi në facebook, Thaçi ka thënë se “nuk ka gjykatë, as...

Kadri Veseli thirret në Hagë, reagon kryeministri Rama: Sado e padrejtë të jetë ftesa, nuk mbetet tjetër veçse...

para 11 muajve - Sot News

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka reaguar më anë të një postimi në Twitter, për ftesën e Gjykatës Speciale të Hagës ndaj Kadri Veselit, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës. Rama e cilëson ftesën...

Kadri Veseli thirret në Hagë

para 11 muajve - KDPolitik

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të enjten se është thirrur për t’u intervistuar në Dhomat e Specializuara në Hagë, që trajtojnë pretendimet për krime lufte dhe të pasluftës...

Mozzik i del në krah Kadri Veselit: Shkofsh e u kthefsh faqebardhë

para 11 muajve - Gazeta Express

Reperi Mozzik përkrahë Kadri Veselin pasi ai ka treguar se është ftuar nga Gjykata Speciale. Gjatë ditës së sotme, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka njoftuar se ai është ftuar nga...

U ftua sot nga Specialja – ja për cilat krime mund të dyshohet Kadri Veseli

para 11 muajve - Insajderi

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, sot është ftuar nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një konferencë për media. “Si një nga udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, unë sot kam...

Çka thoshte Dick Marty për Kadri Veselin në raportin e tij famëkeq

para 11 muajve - Gazeta Observer

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Çka thoshte Dick Marty për Kadri Veselin në raportin e tij famëkeq

para 11 muajve - Bota Press

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Rama në mbështetje të Veselit dhe luftëtarëve të tjerë të UÇK-së pas ftesave nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kreministri i Shqipërsië Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjeëtarëve të tjerë të UÇK-së. Rama e ka cilësuar të padrejtë ftesën...

Mozzik reagon pas ftesës së Kadri Veselit nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - GazetaBlic

Ditën e sotme kryetari i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për media bëri të ditur se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale, shkruan GazetaBlic. Veseli gjithashtu tregoi se me datë 4 dhjetor do të udhëtojë...

Për tre muaj Specialja çoi dy ftesa – për dy krerët më të lartë të shtetit

para 11 muajve - Insajderi

Njëri nga njerëzit kryesor të politikës kosovare, kryetari i PDK-së dhe ish-kreu i Kuvendit është ftuar sot nga Gjykata Speciale për intervistim. Lajmin e bëri të ditur vetë ai përmes një konferencë për...

Edhe Mozzik reagon pas ftesës së Speciales për Kadri Veselin

para 11 muajve - Shprehja

Gjatë ditës së sotme, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka njoftuar se ai është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë dhe se ai do të intervistohet më katër dhjetor të këtij viti. E ndër...

Kadri Veseli: Më 4 dhjetor jam ftuar në Hagë, UÇK-ja pjesa më krenare e jetës sime, krenar që isha luftëtar i lirisë

para 11 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

​Cakaj: Thirrja për intervistim e Kadri Veselit, është vazhdim i padrejtësive sistematike ndaj UÇK-së

para 11 muajve - KosovaPress

“Lufta e UÇK-së ka qenë historikisht e drejtë dhe realisht, e vetmja përgjigje ndaj përpjekjeve gjenocidiale të Serbisë ndaj popullit shqiptar të Kosovës në përgjithësi”, ka shkruar Cakaj. Postimi i plotë...

Kadri Veseli thirret në Hagë/ Rama: Të tregohet e vërteta për të drejtën e fituar me luftë nga një popull

para 11 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit se kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës , Kadri Veseli është thirrur për të dëshmuar në Hagë. Rama thotë se sado e padrejtë është ftesa për në Hagë për...

Cakaj: Thirrja për intervistim e Kadri Veselit, është vazhdim i padrejtësive sistematike ndaj UÇK-së

para 11 muajve - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka theksuar se thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit, është vetëm vazhdim i padrejtësive sistematike dhe qasjes së njëanshme...

Thaçi: Nuk ka gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin

para 11 muajve - Infokusi

Hashim Thaçi, president i Kosovës ka reaguar pas ftesës nga Gjykata Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Thaçi në një status në facebook ka lavdëruar Veselin për kontributin...

Cakaj: Thirrja nga Specialja për Veselin vetëm vazhdim i padrejtësive

para 11 muajve - Gazeta Observer

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UÇK-së është historikisht e drejtë. “Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit...

Pas ftesës së Speciales ndaj Veselit, reagon Organizata e Veteranëve të Luftës

para 11 muajve - Medial

16:31 | 7 Nëntor 2019 Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai do të intervistohet me 4 dhjetor në Hagë. Në lidhje me këtë ftesë nga Specialja ka folur...

Debati për heronjtë dhe dëshmorët, Braçe reagon ashpër: sul.mi ndaj tyre, akt kriminal dhe i patolerueshëm

para 11 muajve - Medial

TIRANË Zëvendëskryeministri, Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me përkujtimin e dëshmorëve dhe heronjve të luftës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.  Ai iu është përgjigjur zërave kritikë, ndërsa thotë...

Kadri Veseli thirret në Hagë

para 11 muajve - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të enjten se është thirrur për t’u intervistuar në Dhomat e Specializuara në Hagë, që trajtojnë pretendimet për krime lufte dhe të pasluftës...

Cakaj: Thirrja nga Specialja për Veselin vetëm vazhdim i padrejtësive

para 11 muajve - Arbresh

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UÇK-së është historikisht e drejtë. “Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit është vetëm...

Cakaj: Veseli me shokë janë dëshmitarë të pastërtisë në kauzën e çlirimit për Kosovën

para 11 muajve - Periskopi

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka reaguar në Facebook pas ftesës së kreu i PDK-së, Kadri Veseli mori nga Gjykata Speciale, transmeton Periskopi. Cakaj e ka quajtur padrejtësi ftesën...

Debati për heronjtë dhe dëshmorët, Braçe reagon ashpër: Sulmi ndaj tyre, akt kriminal dhe i patolerueshëm

para 11 muajve - BalkanWeb

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me përkujtimin e dëshmorëve dhe heronjve të luftës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.  Ai zgjodhi t’iu përgjigjej edhe zërave kritikë, ndërsa thotë...

Brenda një kohe të shkurtër Specialja ftoi dy prej funksionarëve më të lartë të shtetit

para 11 muajve - Gazeta Express

Brenda një periudhe të shkurtër kohore, Gjykata Speciale, ka ftuar dy prej udhëheqësve më të lartë të shtetit të Kosovës. Më 19 korrik, ish-komandanti i Zonës së Dukagjinit, Ramush Haradinaj, kishte dhënë...

Fjala e plotë e Kadri Veselit: Do t’i përgjigjem ftesës së Hagës me 4 dhjetor

para 11 muajve - Gazeta Express

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese. “Gjithë jetën kam...

Kosovë: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - DW

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli më 4 dhjetor do të udhëtojë për në Hagë. Ai njoftoi se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale për Krime Lufte në Kosovë. Kryetari i PDK-së dhe ish-kryetari...

Krimet e luftës, Kadri Veseli në Gjykatën e Hagës

para 11 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në një konferencë...

Kadri Veseli ftohet në Gjykatën Speciale, reagon Edi Rama

para 11 muajve - Gazeta Observer

Pas ftesës për intervistë që Gjykata Speciale në Hagë i bëri kreut të PDK-së, në Kosovë Kadri Veseli ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në Twitter, Rama solidarizohet me Veselin, ndërsa shkruan...

Rama reagon ndaj ftesës së Speciales dërguar Veselit

para 11 muajve - Epoka e Re

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, duhet të paraqitet para Gjykatës Speciale në dhjetor të këtij viti. Lajmin e konfirmoi vetë Veseli ditën e sotme. Ndërkohë që kryeministri i Shqipërisë...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Albeu

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës , njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë.Ai tha se do...

Fjala e plotë e Kadri Veselit: Do t’i përgjigjem ftesës së Hagës me 4 dhjetor

para 11 muajve - Gazeta Express

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese. “Gjithë jetën kam...

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale, epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 11 muajve - Top Channel

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale, më 4 dhjetor do të jem në Hagë

para 11 muajve - Aktuale

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Kadri Veseli në Gjykatën Speciale, Rama i del në mbrojtje

para 11 muajve - Epoka e Re

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, duhet të paraqitet para Gjykatës Speciale në dhjetor të këtij viti. Lajmin e konfirmoi vetë Veseli ditën e sotme. Ndërkohë që kryeministri i Shqipërisë...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale në Hagë

para 11 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nëpërmjet një konference për media njoftoi se është ftuar nga Gjykata Speciale për krime lufte në Hagë të Holandës, raporton Anadolu Agency (AA)....

Rama në mbështetje të Veselit dhe luftëtarëve të tjerë të UÇK-së pas ftesave nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjesëtarëve të tjerë të UÇK-së. Përmes një shkrimi në Twitter, Rama...

Thaçi: Nuk ka Gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin e luftën e UÇK-së

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas lajmit se kreu i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Thaçi ka shkruar në Facebook se ka pasur nderin që gjatë luftës ka rrugëtuar...

Reagon Edi Rama për thirrjen e Veselit në Hagë

para 11 muajve - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas njoftimit të fundit që dha kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, se është thirrur për të dëshmuar në Hagë. Përmes një postimi në llogarinë...

Veseli pranon ftesën nga Gjykata Speciale – reagojnë nga OVL e UÇK-së

para 11 muajve - Insajderi

Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai do të intervistohet me 4 dhjetor në Hagë. Në lidhje me këtë ftesë nga Specialja ka folur nënkryetari i OVL UÇK-së,...

Kadri Veseli thirret në Gjykatën Speciale, reagon Rama

para 11 muajve - Ekonomia Online

Pas ftesës për Intervistë që Gjykata Speciale në Hagë i bëri kreut të PDK-së, në Kosovë Kadri Veseli ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në Twitter, Rama solidarizohet me Veselin, ndërsa shkruan...

Kadri Veseli thirret nga Gjykata e Hagës, do intervistohet më 4 dhjetor

para 11 muajve - BalkanWeb

Ish-kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se...

Veseli pas ftesës nga Specialja: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet...

Kadri Veseli – thirret në Hagë

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të enjten se është thirrur për t’u intervistuar në Dhomat e Specializuara në Hagë, që trajtojnë pretendimet për krime lufte dhe të pasluftës...

Lajmi i fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Gazeta Express

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër...

Pas ftesës ndaj Veselit, reagon ashpër Nasim Haradinaj kundër Gjykatës Speciale

para 11 muajve - GazetaBlic

Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai do të intervistohet me 4 dhjetor në Hagë. Në lidhje me këtë ftesë nga Specialja ka folur nënkryetari i OVL UÇK-së,...

Krimet e luftës në Kosovë, Kadri Veseli thirret nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Opinion

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është thirr për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në një konferencë...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas lajmit se kreu i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Thaçi ka shkruar në Facebook se ka pasur nderin që gjatë luftës ka rrugëtuar...

Kadri Veseli ftohet nga Specialja

para 11 muajve - Insajderi

Kadri Veseli, përmes konferencës për media ka njoftuar se është ftuar për intervistim nga Gjyakta Speciale. Ai duhet të paraqitet në Hagë me 4 dhjetor, shkruan Insajderi. “Si një nga udhëheqësit e Ushtrisë...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas ftesës që Kadri Veseli sot  e mori nga Gjykata Speciale. Thaçi në Facebook ka shkruar se gjithmonë është ndjerë krenar me punën dhe angazhimin e Veselit...

LAJMI I FUNDIT: Specialja e fton Kadri Veselin

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një konference për media ku ka thënë se do të paraqitet pranë kësaj gjykate më...

Kadri Veseli merr ftesë nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në një konferencë...

​Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - KosovaPress

“Kam pasur nderin e madh që për lirinë e Kosovës që nga fillimi të rrugëtoj vazhdimisht me Kadriun dhe në çdo hap jam ndjerë krenar me punën dhe angazhimin e tij të pa shoq, tash e tri dekada. Nuk ka asnjë...

Gjykata Speciale thërret Kadri Veselin…

para 11 muajve - Standard

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër dhjetor në Hagë. ‘Ashtu...

Hashim Thaçi reagon për shokun e luftës: Nuk ka Gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas lajmit se kreu i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Thaçi ka shkruar në Facebook se ka pasur nderin që gjatë luftës ka rrugëtuar...

Rama në mbështetje të Veselit pas ftesës nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Periskopi

Kreministri i Shqipërsië Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjeëtarëve të tjerë të UÇK-së. Rama e ka cilësuar të padrejtë ftesën...

Çfarë tha Kadri Veseli dhe çfarë fshehu në konferencën ku tregoi së është ftuar nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Sinjali

Kadri Veseli i njohur me nofkën “Luli” gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), nuk ka pranuar ndonjë pyetje nga gazetarët, përderisa ka treguar shumë shkurt për ftesën e tij nga Gjykata Speciale....

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale, më 4 dhjetor do të jem në Hagë

para 11 muajve - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Lajmi i fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Iliria News

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër dhjetor në Hagë....

Gjykata Speciale thërret Kadri Veselin

para 11 muajve - Koha Jone

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër dhjetor në Hagë. “Ashtu...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook, Thaçi ka...

Presidenti Thaçi: Nuk ka Gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin

para 11 muajve - Gazeta Observer

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas lajmit se kreu i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Thaçi ka shkruar në Facebook se ka pasur nderin që gjatë luftës ka rrugëtuar...

LAJMI I FUNDIT: Specialja e fton Kadri Veselin

para 11 muajve - Medial

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Ai e ka bërë të ditur vet nëpërmes një konference për media ku ka thënë se do të paraqitet kësaj Gjykate më 4 dhjetor,...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - RTV 21

Veseli do të intervistohet me 4 dhjetor Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli deklaroi se e ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Ai përmes një konference për media tregoi se kësaj ftese...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Gjatë ditës së sotme në një konferencë kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK),...

Kjo është data kur Veselit udhëton drejt Hagës, për t’u intervistuar nga Prokurori Special

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Kadri Veseli ftohet nga Specialja

para 11 muajve - OraInfo

Gjykata Speciale po vazhdon me ftesa për ish-drejtuesit e UÇK-së. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas ftesës që Kadri Veseli sot  e mori nga Gjykata Speciale, transmeton Periskopi. Thaçi në Facebook ka shkruar se gjithmonë është ndjerë krenar me punën dhe...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas ftesës që Kadri Veseli sot  e mori nga Gjykata Speciale. Thaçi në Facebook ka shkruar se gjithmonë është ndjerë krenar me punën dhe angazhimin e Veselit...

Kadri Veseli merr ftesë nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Sinjali

Kryetari i PDK-së Kadi Veseli ka njoftuar se ka marrë ftesë të dhomave të specializuara. Veseli në konferencën për media, tha se më 4 dhjetor do të udhëtojë për në Hagë./ Gazeta Sinjali/

Kadri Veseli merr ftesë nga Specialja

para 11 muajve - Koha.net

Kryetari i PDK-së Kadi Veseli ka njoftuar se ka marrë ftesë të dhomave të specializuara. Veseli në konferencën për media, tha se më 4 dhjetor do të udhëtojë për në Hagë, raporton KTV.

Për çfarë krimesh dyshohej Kadri Veseli?

para 11 muajve - Infokusi

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, të enjten në një konferencë për media dha lajmin që është ftuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Aty, Veseli, do të paraqitet më 4 dhjetor ku do të intervistohet...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale, më 4 dhjetor do të jem në Hagë

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Veseli: Nuk ka gjykatë që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 11 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës nga Gjykata Speciale që ka pranuar kryetari i PDK-së, Kadri Veseli Thaçi ka thënë se nuk ka gjykatë që mund ta njollos Veselin dhe...

Veteranët thonë se s’kanë ditur asgjë për ftesën e Veselit, paralajmërojnë një takim urgjent

para 11 muajve - Bota Press

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli do të shkojë në Hagë për t’u intervistuar nga Prokurorët e Speciales, pikërisht në kohën kur bashkëluftëtarët e tij në organizatën e veteranëve po flasin se priten arrestime...

Kadri Veseli thirret nga Gjykata Speciale: Paraqitem në 4 dhjetor

para 11 muajve - Lexo

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në një konferencë...

APOLOGJIA/ E pret Specialja, Kadri Veseli: kush jam dhe pse s’ka të dytë si unë

para 11 muajve - Te Sheshi

Kreu i PDK-së  Kadri Veseli, do të fluturojë drejt Hagës për t’u paraqitur te Specialja, i ftuar nga kjo gjykatë mes shumë emrave të tjerë, përfshirë dhe atë të Haradinajt pak kohë më parë. Veseli doli...

Nasim Haradinajn nuk e çuditë ftesa e Speciales për Kadri Veselin

para 11 muajve - Infokusi

Nënkryetari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj ka folur rrethë ftesës nga Gjykata Speciale që i është bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veselit. Haradinaj për gazetën inFokus ka thënë se nuk çuditet aspak për...

Mozzik reagon pas ftesës së Kadri Veselit nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Bota Press

Ditën e sotme kryetari i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për media bëri të ditur se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale.Veseli gjithashtu tregoi se me datë 4 dhjetor do të udhëtojë drejt Hagës.Për...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale në Hagë

para 11 muajve - Lajm

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

“Nuk e kisha menduar kurrë këtë”, Braçe nuk lë gjë pa thënë pas akuzave për fotot e heronjve në Bulevard: Sharlatanë e sharlatane që ‘antikomunizmin’ e kanë biznes të madh!

para 11 muajve - Sot News

Vendosja e fotove të disa prej figurave komuniste në bulevardin kryesor të Tiranës ka ngjallur reagime të shumta. Në valën e këtyre komenteve dhe kundërshtive ka ardhur edhe reagimi i zv.kryeministrit...

Lajmi i Fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht...

Veseli pas ftesës nga Specialja: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 11 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet...

Veseli me 4 dhjetor intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Mozzik në përkrahje të Veselit: Shkofsh e u kthefsh faqebardhë

para 11 muajve - Periskopi

Reperi Mozzik përkrahë Kadri Veselin pasi ai ka treguar se është ftuar nga Gjykata Speciale Gjatë ditës së sotme, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka njoftuar se ai është ftuar nga Gjykata...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale në Hagë

para 11 muajve - Shenja

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Lajmi i Fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Infokusi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Ai e ka bërë të ditur vet nëpërmes një konference për media ku ka thënë se do të paraqitet kësaj Gjykate më 4 dhjetor....

Kadri Veseli merr ftesë nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Illyria

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në një konferencë...

Brenda një kohe të shkurtër Specialja ftoi dy prej funksionarëve më të lartë të shtetit

para 11 muajve - Bota Press

Brenda një periudhe të shkurtër kohore, Gjykata Speciale ka ftuar dy prej udhëheqësve më të lartë të shtetit të Kosovës. Më 19 korrik, ish-komandanti i Zonës së Dukagjinit, Ramush Haradinaj, kishte dhënë...

Pas ftesës së Speciales ndaj Veselit, reagon Organizata e Veteranëve të Luftës

para 11 muajve - Arbresh

Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai do të intervistohet me 4 dhjetor në Hagë. Në lidhje me këtë ftesë nga Specialja ka folur nënkryetari i OVL UÇK-së,...

Jam ftuar nga Gjykata Speciale dhe do t’i përgjigjem kësaj ftese

para 11 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t'u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t'i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese.

Veseli: Do t’i përgjigjem ftesës së Gjykatës Speciale

para 11 muajve - KosovaPress

Këtë e ka bërë të ditë vet Veseli në një konferencë për media, i cili deklaroi se do t’i përgjigjet kësaj ftese. Ai tha se epoka e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është pjesa më krenare e jetës së tij....

Pas ftesës ndaj Veselit, reagon ashpër Nasim Haradinaj kundër Gjykatës Speciale

para 11 muajve - Bota Press

Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai do të intervistohet me 4 dhjetor në Hagë.Në lidhje me këtë ftesë nga Specialja ka folur nënkryetari i OVL UÇK-së,...

Pas ftesës nga Specialja për Kadri Veselin, ka disa fjalë Nasim Haradinaj

para 11 muajve - Gazeta Observer

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, sapo ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. “Ashtu siç jam zotuar se në momentin që do ta kisha një ftesë të tillë...

Gjykata Speciale thërret Kadri Veselin

para 11 muajve - Fol

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për mediat bëri publike sot ftesën nga Gjykata Speciale Veseli bëri të ditur se do t’i përgjigjet kësaj ftese dhe para Prokurorisë Speciale do të dal me 4...

Lajmi i fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - 24 ore

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër dhjetor në Hagë. “Ashtu...

Veseli: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli,  ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese....

Lajmi i fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

E FUNDIT: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Albinfo

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Specialja e fton Kadri Veselin të intervistohet në Hagë më 4 dhjetor

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 11 muajve - Gazeta e re

​Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor...

Veseli më 4 dhjetor në Hagë, thotë se epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës

para 11 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Lajmi i fundit: Gjykata Speciale e fton Kadri Veselin

para 11 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 11 muajve - KosovaPress

Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese. “Gjithë jetën kam qenë i angazhuar për të mirën e Kosovës dhe këtë e kam bërë tërësisht në baza vullnetare dhe me përkushtimin më të lartë. E kam nisur...

Kadri Veseli: Kam marrë ftesë nga Gjykata Speciale, krenar me UÇK-në

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i PDK’së dhe njëri nga themeluesit e UÇK-së, Kadri Veseli, ka bërë me dije që është ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim më 4 dhjetor. “Si një nga udhëheqësit e UCK-së unë sot kam pranuar...

Veseli: Jam ftuar nga Specialja, epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 11 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Epoka e Re

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka bërë me se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Ai në një konferencë për medie ka thënë se kësaj ftese do t’i përgjigjet më 4 dhjetor në Hagë.

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK