http://kariera.mk

Basha-të rinjve krutanë: Paguajmë stazhin për 10 mijë studentët më të mirë, s’iu premtoj dot universitet, por …

para 7 muajve - BalkanWeb

“Rrugëtimi për Shqipërinë” i Partisë Demokratike ka zbarkuar këtë mbrëmje në qytetin e Krujës. I pranishëm në takim është edhe kreu i PD, Lulzim Basha, i tha se prioritet i opozitës është arsimimi dhe...

Lulzim Basha në Krujë: Rinia sot në udhëkryq, të shporrim “kalçeton” në pushtet e të sjellim shpresën

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryetari i PD Lulzim Basha nga Kruja deklaroi se rinia krutane sot është fatkeqësisht mes zgjedhjes së kriminalizimit dhe emigrimit. Basha tha se rinia shqiptare nuk ka më përse të drejtojë sytë vetëm...

Basha-të rinjve krutanë: Paguajmë stazhin për 10 mijë studentët më të mirë, s’iu premtoj dot universitet, por …

para 7 muajve - Medial

“Rrugëtimi për Shqipërinë” i Partisë Demokratike ka zbarkuar këtë mbrëmje në qytetin e Krujës. I pranishëm në takim është edhe kreu i PD, Lulzim Basha, i tha se prioritet i opozitës është arsimimi dhe...

Basha nga Kruja: Kemi gjithçka, por na duhet një qeveri që mendon për ju

para 7 muajve - Medial

Në ditën e pestë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur në Krujë. Lideri i opozitës në një bashkëbisedim me të rinjtë është ndalur tek problematikat...

Basha në Krujë: Rinia sot në udhëkryq, të shporrim “kalçeton” në pushtet

para 7 muajve - Koha Jone

Kryetari i PD Lulzim Basha nga Kruja deklaroi se rinia krutane sot është fatkeqësisht mes zgjedhjes së kriminalizimit dhe emigrimit. Basha tha se rinia shqiptare nuk ka më përse të drejtojë sytë vetëm...

Lulzim Basha nxehet në takim dhe zhvishet "live"

para 7 muajve - Sot News

Kryedemokrati Lulzim Basha në bashkëbisedimin me të rinjtë në Fushë-Krujë, i ftoi për të bërë pyetje dhe konstatime, por më parë hoqi xhaketën. Duke qeshur, ai tha se po e bënte këtë veprim pasi salla...

Deklaratë e fortë nga Basha: Të shporret ‘kalçetoja’ e oligarkëve dhe kryeministri hajdut që na mban peng

para 7 muajve - Standard

Kryetari i PD Lulzim Basha nga Kruja deklaroi se rinia krutane sot është fatkeqësisht mes zgjedhjes së kriminalizimit dhe emigrimit. Basha shtoi se duhet shporrur “kalçeto” në pushtet e të sillet shpresa....

Basha nga Kruja: Kemi gjithçka, por na duhet një qeveri që mendon për ju

para 7 muajve - Vizion Plus

Në ditën e pestë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur në Krujë. Lideri i opozitës në një bashkëbisedim me të rinjtë është ndalur tek problematikat...

U thirr të dëshmojë si i pandehur në Prokurori, Lulzim Basha bën lëvizjen e radhës

para 7 muajve - Sot News

Pasi doli lajmi se u thirr si i pandehur në Prokurori për çështjen e lobimit rus, kryetari i PD Lulzim Basha ka vazhdur turin e tij nëpër qytetet e vendit. Basha ka deklaruar nga Kruja se rinia krutane...

Basha me të rinjtë në Krujë: Papunësia dhe mjerimi, produkt i kësaj qeverie! Emigrimi dhe krimi nuk është zgjidhje!!!

para 7 muajve - Standard

Ndalesa e rradhës e kryetarit të PD Lulzim Basha, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë” ishte qyteti i Krujës. Lideri i opozitës u shreh ndër të tjera se, “Papunësia dhe mjerimi janë produkt i...

Takim me të rinjtë në Krujë, Basha: 10 mijë studentët më të mirë do marrin një vit stazh pune me pagesë

para 7 muajve - Arbresh

Në një takim me të rinjtë në Krujë, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i opozitës, Lulzim Basha deklaroi se papunësia dhe mjerimi janë produkt i kësaj qeverie dhe se e vetmja rrugë...

Basha me të rinjtë në Krujë: Do bëjmë gjithçka që të qëndroni e të ndërtoni këtu të ardhmen tuaj

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Ndalesa e rradhës e kryetarit të PD Lulzim Basha, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë” ishte qyteti i Krujës. Në bashkëbisedimin me të rinjtë krutanë, lideri i opozitës u shreh ndër të tjera se,...

Basha nga Vlora: Rinia është braktisur, unë do rikthej shpresën dhe kam një plan serioz

para 7 muajve - Lajme.al

Vlora ishte destinacioni i djeshëm i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të turit të takimeve me qytetarët. Duke e konsideruar rininë si pjesën më të pakompromentuar të shoqërisë, kryedemokrati...

Dita e pestë e Rrugëtimit për Shqipërinë, Basha sot në Krujë

para 7 muajve - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të takohet sot pasdite me qytetarët e Krujës. Në veçanti, në fokus të bashkëbisedimit do të jenë të rinjtë. Basha ka njoftuar në rrjetet sociale se “Rrugëtimit...

Rrugëtimi për Shqipërinë, Lulzim Basha sot në Krujë

para 7 muajve - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të takohet sot pasdite me qytetarët e Krujës. Në veçanti, në fokus të bashkëbisedimit do të jenë të rinjtë. Basha ka njoftuar në rrjetet sociale se “Rrugëtimit...

Basha nga Vlora: Rinia është braktisur, unë do rikthej shpresën dhe kam një plan serioz

para 7 muajve - InfoShqip

Vlora ishte destinacioni i djeshëm i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të turit të takimeve me qytetarët. Duke e konsideruar rininë si pjesën më të pakompromentuar të shoqërisë, kryedemokrati...

Basha nga Vlora: Rinia është braktisur, unë do rikthej shpresën dhe kam një plan serioz

para 7 muajve - Ina

Vlora ishte destinacioni i djeshëm i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të turit të takimeve me qytetarët. Duke e konsideruar rininë si pjesën më të pakompromentuar të shoqërisë, kryedemokrati...

Basha nga Vlora: Rinia është braktisur, unë do rikthej shpresën dhe kam një plan serioz për ta çarmatosur oligarkinë dhe krimin

para 7 muajve - Sot News

Vlora ishte destinacioni i djeshëm i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të turit të takimeve me qytetarët. Duke e konsideruar rininë si pjesën më të pakompromentuar të shoqërisë, kryedemokrati...

Basha ju jep arsye të rinjve për të qëndruar në Shqipëri…

para 7 muajve - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi sërish në rrjetet sociale pas takimit në Vlorë me të rinjtë. Teksa poston disa foto nga takimi, Basha shkruan se emigracioni nuk është zgjidhja. Lideri...

Basha: Emigracioni nuk është zgjidhja, ne kemi një plan për rininë

para 7 muajve - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi sërish në rrjetet sociale pas takimit në Vlorë me të rinjtë. Teksa poston disa foto nga takimi, Basha shkruan se emigracioni nuk është zgjidhja. Lideri...

Lulzim Basha në Vlorë: Unë nuk kam asnjë lidhje me oligarkinë

para 7 muajve - Top Channel

Jo vetëm që nuk pranoi se ka lidhje me oligarkinë, por kryedemokrati Lulzim Basha foli në Vlorë edhe për planin që ka për të çarmatosur oligarkinë nga instruementat me të cilat kap shtetin dhe pushtetin....

Basha: Emigracioni nuk është zgjidhja, ne kemi një plan për rininë

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi sërish në rrjetet sociale pas takimit në Vlorë me të rinjtë. Teksa poston disa foto nga takimi, Basha shkruan se emigracioni nuk është zgjidhja. Lideri...

Basha tregon çfarë e bën ndryshe atë nga Edi Rama

para 7 muajve - Albeu

Në takimin me të rinjtë në Vlorë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur pyetjes së çfarë e bën atë ndryshe nga kryeministri aktual. Ai nënvizoi dy aspekte kryesore që sipas tij...

Basha shpjegon se çfarë e bën ndryshe atë nga Edi Rama

para 7 muajve - Gazeta Express

Në debatin për ndërrimin e pushtetit në Shqipëri, një nga temat më të diskutuara është se çfarë të reje do të sjellë opozita nëse ajo do të vijë në pushtet. Në takimin me të rinjtë në Vlorë, kryetari i...

Basha tregon tre cilësitë e forta, për kryeministër: Jam i ndershëm, s’kam punë me oligarkët e me kriminelët

para 7 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha ka treguar në Vlorë, cilësitë e tij të forta, për të cilat duhet të zgjidhet kryeministër. Ai tha se është i ndershëm, nuk ka lidhje me oligarkët, dhe as me kriminelët. “Është e vështirë të...

Basha flet pë rastin e Alvinit, falenderon autoritetet italiane

para 7 muajve - Opinion

Në takimin me të rinjtë në Vlorë në kuadër të “Rrugëtimit për Shqipërinë”, kreu demokrat Basha u ndal edhe te historia e Alvin Berishës i cili u shpëtua sot nga kampi i refugjatëve në Siri. Basha falënderoi...

Basha përshëndet shpëtimin e Alvinit: Misioni vazhdon, ka dhe shumë fëmijë të tjerë

para 7 muajve - Medial

Lideri Demorkat gjatë takimit të zhvilluar në Vlorë me të rinjtë e këtij qyteti është solidarizuar me rastin e Alvin Berishës, 11 vjeçarit që kishte ngelur në kampin sirian dhe që iu nxorr prej andej vetëm...

Basha përshëndet shpëtimin e Alvinit: Misioni vazhdon, ka dhe shumë fëmijë të tjerë

para 7 muajve - Vizion Plus

Lideri Demorkat gjatë takimit të zhvilluar në Vlorë me të rinjtë e këtij qyteti është solidarizuar me rastin e Alvin Berishës, 11 vjeçarit që kishte ngelur në kampin sirian dhe që iu nxorr prej andej vetëm...

Deklaratë e fortë: Paga minimale 300 euro!!! Basha tregon cilësitë që e bëjnë kryeministër të mirë…

para 7 muajve - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka premtuar nga takimi të rinjtë në Vlorë, edhe për rritjen e pagës minimale në 300 euro. ‘Paga minimale do të jetë 300 euro në qeverisjen tonë. Rritja e pagave...

Basha i përgjigjet pyetjes se çfarë e bën ndryshe nga kryeministri aktual

para 7 muajve - Opinion

Në debatin për ndërrimin e pushtetit në Shqipëri, një nga temat më të diskutuara është se çfarë të reje do të sjellë opozita nëse ajo do të qeverisë. Shpesh herë politikanët anatemohen si të një lloji...

“I palidhur me krimin” Basha u përgjigjet të rinjve në Vlorë: Plan për ta çarmatosur oligarkinë

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga qyteti i Vlorës, ku zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë në turin “Rrugëtimi për Shqipërinë” iu përgjigj pyetjeve të tyre se çfarë cilësisht duhet të...

Lulzim Basha flet me shifra dhe “kryqëzon” Ramën: Rinia ka një braktisje totale nga qeveria

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në turin “Rrugëtimi për Shqipërinë” hodhi kritika të forta ndaj kryeministrit Edi Rama, ndërsa e akuzoi atë si përgjegjësin kryesor për largimin e të rinjve...

Basha me të rinjtë në Vlorë: Emigracioni nuk është zgjidhje, të marrim në dorë fatet e vendit

para 7 muajve - Medial

Në ditën e tretë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kreu demokrat ka zhvilluar një takim me të rinjtë në qytetin e Vlorës. Duke mos kursyer akuzat e sulmet ndaj qeverisë, Basha u bëri apel të rinjëve...

Lulzim Basha flet me shifra dhe “kryqëzon” Ramën: Rinia ka një braktisje totale nga qeveria

para 7 muajve - Medial

TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në turin “Rrugëtimi për Shqipërinë” hodhi kritika të forta ndaj kryeministrit Edi Rama, ndërsa e akuzoi atë si përgjegjësin kryesor për largimin e të...

Basha me të rinjtë në Vlorë: Emigracioni nuk është zgjidhje, të marrim në dorë fatet e vendit

para 7 muajve - Vizion Plus

Në ditën e tretë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kreu demokrat ka zhvilluar një takim me të rinjtë në qytetin e Vlorës. Duke mos kursyer akuzat e sulmet ndaj qeverisë, Basha u bëri apel të rinjëve...

Shpëtimi i Alvinit, Lulzim Basha: Falenderoj nga zemra autoritetet italiane, ndryshe nga Rama unë s’kam lidhje me asnjë kriminel

para 7 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha ka komentuar shpëtimin e 11-vjeçarit, Alvin Berisha nga kampi famëkeq në Siri ku thotë se meritat i kanë autoritetet italiane. Ai tha se ky është një lajm shumë i mirë. “Dua të shpreh kënaqësinë...

Basha flet për Alvin Berishën, përgëzon autoritetet italiane: Mirë se të kthehesh në gjirin familjar

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryedemokrati, Lulzim Basha nga qyteti i Vlorës në takim me qytetarët theksoi se shpresën kryesore e ka tek rinia. Ai tha se kjo pjesë e shoqërisë është më e pastër dhe më pak e kompromentuar. Basha pohoi...

Basha flet për Avlin Berishën, përgëzon autoritetet italiane: Mirë se të kthehesh në gjirin familjar

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryedemokrati, Lulzim Basha nga qyteti i Vlorës në takim me qytetarët theksoi se shpresën kryesore e ka tek rinia. Ai tha se kjo pjesë e shoqërisë  është  më e pastër dhe më pak e kompromentuar “Shumica...

Basha flet për Alvin Berishën, përgëzon autoritetet italiane: Mirë se të kthehesh në gjirin familjar

para 7 muajve - Medial

Kryedemokrati, Lulzim Basha nga qyteti i Vlorës në takim me qytetarët theksoi se shpresën kryesore e ka tek rinia. Ai tha se kjo pjesë e shoqërisë  është  më e pastër dhe më pak e kompromentuar “Shumica...

Basha përshëndet shpëtimin e Alvinit: Misioni vazhdon, ka dhe të tjerë në Siri

para 7 muajve - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka përshëndetur sot ndërhyrjen për vogëlushin Alvin Berisha i cili ndodhej në një kamp refugjatësh në Siri. Në takimin “Rrugëtimi për Shqipërinë”  të zhvilluar sot në Vlorë,...

“Të shihemi sy më sy dhe të flasim...”, Basha lëshon thirrjen e fortë nga Vlora: Ka ardhur koha të mos bëjmë kompromis!

para 7 muajve - Sot News

Gjatë takimit me të rinjtë në Vlorë, lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u bëri thirrje që të marrë në dorë fatin e vendit. “Të shihemi sy më sy dhe të flasim për gjithë ato probleme që ju shqetësojnë,...

Të rinjtë nuk e gjejnë të ardhmen në Shqipëri…Paralajmërim i fortë Bashës

para 7 muajve - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet këtë pasdite në Vlorë, në kuadër të turit ‘Rrugëtimi për Shqipërinë’. Në bashkëbisedimin me të rinjtë e këtij qyteti, Basha tha ndër të tjera se si...

Basha, robinhudizëm politik në Vlorë: paratë e oligarkëve do ia kthej popullit!

para 7 muajve - Te Sheshi

Kreu demokrat Basha tentoi të shfaqte diferencën mes tij dhe shefit të qeverisë Rama, ku në Vlorë, mes një grupi të rinjsh në kuadër të një rrugëtimi politik të nisur prej dy ditësh, tha se ai kurrë nuk...

"Tragjedia nuk ka mbaruar", Lulzim Basha tregon dramën e madhe

para 7 muajve - Sot News

Kryedemokrati Lulzim Basha ka komentuar nga Vlora lirimin e Alvin Berishës nga kampi famëkeq i Al Hol në Siri. “Dua të shpreh kënaqësinë time edhe si prind për lajmin e Alvinit. Ka qenë një dramë e madhe....

Të rinjtë nuk e gjejnë të ardhmen në Shqipëri…Paralajmërim i fortë Basha

para 7 muajve - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet këtë pasdite në Vlorë, në kuadër të turit ‘Rrugëtimi për Shqipërinë’. Në bashkëbisedimin me të rinjtë e këtij qyteti, Basha tha ndër të tjera se si...

Basha takim me të rinjtë në Vlorë: Në qeverisjen e PD-së paga minimale do të jetë 300 euro

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka vijuar turin e takimeve me të rinjtë. Kësaj radhe ai u ndal në qytetin e Vlorës. Basha ka premtuar para të rinjve rritje të pagës minimale në 300 euro. ‘Paga minimale...

Basha: Rinia dështimi më i madh i Ramës, klima për biznesin toksike

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet këtë pasdite në Vlorë, në kuadër të turit ‘Rrugëtimi për Shqipërinë’. Në bashkëbisedimin me të rinjtë e këtij qyteti, Basha tha ndër të tjera se si...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK