http://kariera.mk

Pompeo në Berlin: Luftë e përbashkët për lirinë

para 3 muajve - Top Channel

Ministri i Jashtëm i SHBA-së Pompeo në Berlin 30 vjet pas rënies së murit bën thirrje për luftë të përbashkët për lirinë dhe kujton revolucionin paqësor para 30 vjetësh duke hequr paralele me zhvillimet...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

para 3 muajve - Top Channel

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit francez...

Sek. Pompeo kundërshton vlerësimin e Macronit për NATO-n

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se NATO mbetet një ndër partneritetet më të rëndësishme strategjike në gjithë kujtesën e njerëzimit. Në komentet dje në Gjermani në 30-vjetorin e shembjes...

Pompeo kritikon Rusinë dhe Kinën në fjalimin në Berlin

para 3 muajve - Anadolu Agency

Berlin Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, u ka bërë thirrje shteteve evropiane që t'i bashkangjiten fushatës amerikane kundër rivalëve të saj, Rusisë, Kinës dhe Iranit, raporton Anadolu Agency...

Pompeo: NATO duhet të rritet e të ndryshojë

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit francez...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

para 3 muajve - BalkanWeb

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit francez...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetrohet

para 3 muajve - Alsat-M

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit francez...

Një ditë pas deklaratave të Macron, Pompeo kërkon që NATO të ndryshojë

para 3 muajve - Gazeta Express

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit francez...

Pompeo në Berlin: Luftë e përbashkët për lirinë

para 3 muajve - DW

Ministri i Jashtëm i SHBA-së Pompeo në Berlin 30 vjet pas rënies së murit bën thirrje për luftë të përbashkët për lirinë dhe kujton revolucionin paqësor para 30 vjetësh duke hequr paralele me zhvillimet...

POMPEO PARALAJMËRON PËR RREZIQET NGA RUSIA DHE KINA

para 3 muajve - Klan Macedonia

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t’i mbrojnë liritë e tyre. Duke folur në...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetrohet

para 3 muajve - Koha.net

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetrohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit francez...

“Aleanca po vdes”, Rusia e quan të “artë” deklaratën e Macronit për NATO-n

para 3 muajve - Gazeta Tema

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar vendet e tjera evropiane se NATO-ja po vdes për shkak të mungesës së parashikueshmërisë së Uashingtonit nën udhëheqjen e presidentit, Donald Trump....

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetrohet

para 3 muajve - Lajm

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit francez...

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

para 3 muajve - Lajm

U.S. Secretary of State, Mike Pompeo speaks after meeting Italian Foreign Minister Luigi Di Maio in Rome, Wednesday, Oct. 2, 2019. U.S. Secretary of State Mike Pompeo is in Italy at the start of a four-nation...

MAKRON DHE MERKEL PËRPLASEN SËRISH PËR TË ARDHMEN E EVROPËS

para 3 muajve - Shenja

Dy liderët më të rëndësishëm evropianë, Angela Merkel dhe Emanuel Makron, përplasin sërsish qëndrimet e tyre nga distanca, duke vënë në pah edhe një herë dallimet e tyre rreth politikave të jashtme. Pas...

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

para 3 muajve - Zhurnal

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t’i mbrojnë liritë e tyre. Duke folur në...

GJERMANIA KUNDËR, RUSIA MBËSHTET DEKLARATËN E MACRONIT

para 3 muajve - Klan Macedonia

Presidenti francez Macron, ka paralajmëruar vendet e tjera evropiane se NATO-ja po vdes. Kjo pikëpamje u refuzua shpejt nga Gjermania. Stoltenberg paralajmëroi se një aleancë e dobësuar transatlantike...

Pompeo paralajmëroi për rreziqet nga Rusia dhe Kina

para 3 muajve - Portalb

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t’i mbrojnë liritë e tyre. Duke folur në...

Merkel kritikon presidentin francez Macron

para 3 muajve - Medial

Washingtoni dhe Berlini kanë kritikuar ashpër qasjen e presidentit francez ndaj Aleancës së Atlantikut të Veriut. Në një intervistë për prestigjozen “The economist” e cila është publikuar një ditë më parë,...

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

para 3 muajve - Insajderi

Duke folur në kryeqytetin gjerman, në prag të shënimit të 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, Pompeo tha se vendet e lira janë në një “konkurrencë vlerash” me ata që i kanë mohuar të drejtat e...

Merkel kritikon presidentin frances Macron

para 3 muajve - Vizion Plus

Washingtoni dhe Berlini kanë kritikuar ashpër qasjen e presidentit francez ndaj aleancës së atlantikut të veriut. Në një intervistë për prestigjozen “The economist” e cila është publikuar një ditë më parë,...

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

para 3 muajve - Alsat-M

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t’i mbrojnë liritë e tyre. Duke folur në...

Pompeo: NATO të rritet dhe të ndryshojë, ndryshe rrezikon

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit francez...

Merkel e zemëruar me Macron: Nuk duhet të fliste ashtu për NATO-n

para 3 muajve - Tetova Sot

Angela Merkel ka deklaruar se nuk pajtohet aspak me fjalët e thëna një ditë më parë nga Macron përsa i përket NATO-s. “Ky nuk është aspak këndvështrimi im përsa i takon bashkëpunimit brenda NATO-s…edhe...

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t'i mbrojnë liritë e tyre. Duke folur në...

Një ditë pas deklaratave të Macron, Pompeo kërkon që NATO të ndryshojë

para 3 muajve - Bota Press

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit francez...

Rusia e quan të “artë” deklaratën e Macronit për NATO-n

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar vendet e tjera evropiane se NATO-ja po vdes për shkak të mungesës së parashikueshmërisë së Uashingtonit nën udhëheqjen e presidentit, Donald Trump....

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

para 3 muajve - Epoka e Re

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka paralajmëruar për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u ka kërkuar aleatëve perëndimorë që t’i mbrojnë liritë e tyre. Duke...

Gjermania kundër, Rusia e quajti të “artë” deklaratën e Macronit për NATO-n

para 3 muajve - Portalb

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar vendet e tjera evropiane seNATO-ja po vdes për shkak të mungesës së parashikueshmërisë së Uashingtonit nën udhëheqjen e presidentit, Donald Trump,...

Një kontinent në rrezik. Macron dhe e ardhmja e Europës

para 3 muajve - Koha Jone

Europa është “në buzë të greminës”, thotë presidenti i Francës. A ka të drejtë ai? Europa e sotme ia detyron Shteteve të Bashkuara ekzistencën e saj. Amerika luftoi dy luftëra botërore në tokën evropiane;...

Gjermania kundër, Rusia e quan të “artë” deklaratën e Macronit për NATO-n

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar vendet e tjera evropiane se NATO-ja po vdes për shkak të mungesës së parashikueshmërisë së Uashingtonit nën udhëheqjen e presidentit, Donald Trump....

Reagon Angela Merkel pas deklaratës së rëndë të Macron

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se mungesa e udhëheqjes amerikane po shkakton “vdekjen klinike” të NATO-s dhe se Bashkimi Evropian duhet të fillojë të veprojë si një fuqi strategjike botërore. Zoti...

Merkel dhe Pompeo reagojnë pas kritikave të Macron ndaj NATO-s, Rusia i quan “fjalë të arta”

para 3 muajve - Epoka e Re

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka përshkruar kritikën e Emmenuel Macron-it ndaj NATO-s si drastike, pak orë pasi Presidenti francez tha se aleanca e Atlantikut verior ishte në prag të vdekjes për...

Macron: NATO-s i ka vdekur truri

para 3 muajve - Indeks.mk

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka dhënë një intervistë për The Economist ka folur për NATO-n. Macron e ka quajtur NATO-n një “tru i vdekur” duke theksuar përkushtimin në rënie të SHBA-së. Macron...

Macron: NATO-s i ka vdekur truri

para 3 muajve - Portalb

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka dhënë një intervistë për The Economist ka folur për NATO-n. Macron e ka quajtur NATO-n një “tru i vdekur” duke theksuar përkushtimin në rënie të SHBA-së. Macron...

"I ka vdekur truri", Macron nuk përmbahet ndaj NATO-s, zemëron keq Angela Merkel

para 3 muajve - Sot News

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka dhënë një intervistë për The Economist ka folur për NATO-n. Macron e ka quajtur NATO-n një “tru i vdekur” duke theksuar përkushtimin në rënie të SHBA-së. Macron...

Macron nuk përmbahet ndaj NATO-s, zemëron keq Angela Merkel

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka dhënë një intervistë për The Economist ka folur për NATO-n. Macron e ka quajtur NATO-n një “tru i vdekur” duke theksuar përkushtimin në rënie të SHBA-së. Macron...

“I ka vde*kur truri”, Macron nuk përmbahet ndaj NATO-s, zemëron keq Angela Merkel

para 3 muajve - Fol

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka dhënë një intervistë për The Economist ka folur për NATO-n. Macron e ka quajtur NATO-n një “tru i vdekur” duke theksuar përkushtimin në rënie të SHBA-së. Macron...

Macron: NATO-s i ka vdekur truri

para 3 muajve - Top Channel

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka dhënë një intervistë për The Economist ka folur për NATO-n. Macron e ka quajtur NATO-n një “tru i vdekur” duke theksuar përkushtimin në rënie të SHBA-së. Macron...

Macron: NATO-s i ka vdekur truri

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka dhënë një intervistë për The Economist ka folur për NATO-n. Macron e ka quajtur NATO-n një “tru i vdekur” duke theksuar përkushtimin në rënie të SHBA-së. Macron...

Merkeli i dënon “fjalët drastike” të Macronit ndaj NATO-s

para 3 muajve - Shenja

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë të enjten se NATO-ja është larg të qenit në pozitën që të ketë nevojë për t’u mbajtur në jetë, teksa shtoi se kjo aleancë është gurthemeli i sigurisë së Gjermanisë....

"NATO në vdekje klinike, BE në buzë të greminës"

para 3 muajve - Respublica

Teksa po afron samiti i NATO-s që do të mbahet në Londër në fillim të dhjetorit, presidenti francez adresoi kritika për sjelljen e SHBA-ve dhe Turqisë në raport me Aleancën dhe përsëriti nevojën për të...

Presidenti Macron: NATO po vdes, SHBA po i kthen shpinën aleatëve

para 3 muajve - Koha Jone

Presidenti francez, Emmanuel Macron, paralajmëroi se NATO kërcënohet prej “vdekjes së trurit”, dhe se vendet evropiane nuk mund të mbështeten më tek mbrojtja e SHBA-së për aleatët e saj. “Ajo që ne po...

Merkel dhe Stoltenberg kundër Macron: NATO mbetet gur themeli i sigurisë sonë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se fjalori i përdorur nga presidenti Francez Emanuel Makron për NATO-n ishte i ashpër dhe bëri të qartë se ajo nuk ndante të njëjtin qëndrim me të. “NATO mbetet gur...

Macron: NATO po vdes, SHBA po i kthen shpinën aleatëve

para 3 muajve - Top Channel

Presidenti francez, Emmanuel Macron, paralajmëroi se NATO kërcënohet prej “vdekjes së trurit”, dhe se vendet evropiane nuk mund të mbështeten më tek mbrojtja e SHBA-së për aleatët e saj. “Ajo që ne po...

Presidenti Macron: Nato’s i ka vdekur truri

para 3 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e përshkroi NATO-n si “të vdekur në tru” dhe tha se garantuesi i saj kryesor, SHBA-ja, e ka zvogëluar përkushtimin ndaj aleancës transatlantike. Duke folur në një intervistë...

Presidenti Macron ‘godet’ NATO-n me deklaratën e fundit

para 3 muajve - OraInfo

Presidenti i Francës ka thënë se NATO-s i ka vdekur truri. Emmanuel Macron, e përshkroi NATO-n si “të vdekur në tru” dhe tha se garantuesi i saj kryesor, SHBA-ja, e ka zvogëluar përkushtimin ndaj aleancës...

Macron thotë se NATO-s i ka vdekur truri

para 3 muajve - Sinjali

Presidenti i Francës Emmanuel Macron, e ka përshkruar NATO-n si “të vdekur në tru” dhe tha se garantuesi i saj kryesor, SHBA-ja, e ka zvogëluar përkushtimin ndaj aleancës transatlantike. Macron duke folur...

Merkel nuk dakordohet me diagnozën e Makronit për NATO-n

para 3 muajve - Koha.mk

Berlin, 7 nëntor – Kancelarja gjermane, Angela Merkel e hodhi poshtë mendimin e presidentit francez, Emanuel Makron se NATO është në gjendje të “vdekjes klinike” dhe theksoi se komente të tilla nuk janë...

Deklaratat e rënda të Macronit për NATO’n, Amerikën e Evropën – vjen reagimi i Angela Merkelit

para 3 muajve - Gazeta Express

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se mungesa e udhëheqjes amerikane po shkakton “vdekjen klinike” të NATO-s dhe se Bashkimi Evropian duhet të fillojë të veprojë si një fuqi strategjike botërore. Zoti...

NATO, Merkel: Nuk ndaj të njëjtin vizion “radikal” me Makronin

para 3 muajve - Alsat-M

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot në Berlin se nuk ndante vizionin “radikal” të presidentit francez, Emmanuel Macron, i cili e gjykoi NATO-n në gjendje të “vdekjes cerebrale”. “Nuk mendoj...

NATO-ja përplasë Merkelin me Macron

para 3 muajve - Klan Kosova

Gjermania dhe Franca janë përplasur këtë të enjte pasi që Presidenti Emmaneul Macron tha se NATO është duke shkruar drejt “vdekjes së trurit” për shkak të abstenimit të lidershipit amerikan. Këto komente...

Deklarata e rënda të Macron për NATO’n Amerikën e Evropën vjen reagimi i Angela Merkel

para 3 muajve - Gazeta Express

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se mungesa e udhëheqjes amerikane po shkakton “vdekjen klinike” të NATO-s dhe se Bashkimi Evropian duhet të fillojë të veprojë si një fuqi strategjike botërore. Zoti...

Macron: NATO-s i ka vdekur truri

para 3 muajve - Portalb

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e përshkroi NATO-n si “të vdekur në tru” dhe tha se garantuesi i saj kryesor, SHBA-ja, e ka zvogëluar përkushtimin ndaj aleancës transatlantike, transmeton REL ....

Macron: NATO-s i ka vdekur truri

para 3 muajve - RTV 21

“Ajo që ne po përjetojmë tani, është vdekja e trurit të NATO-s” Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e përshkroi NATO-n si “të vdekur në tru” dhe tha se garantuesi i saj kryesor, SHBA-ja, e ka zvogëluar...

Merkel: Nuk ndaj të njëjtin vizion “radikal” me Makronin në lidhje me NATO-n

para 3 muajve - Tetova Sot

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot në Berlin se nuk ndante vizionin “radikal” të presidentit francez, Emmanuel Macron, i cili e gjykoi NATO-n në gjendje të “vdekjes cerebrale”. “Nuk mendoj...

Macron: Mungesa e udhëheqjes amerikane po shkakton “vdekjen klinike” të NATO-s

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor, Zhurnal.mk – Presidenti francez Emmanuel Macron tha se mungesa e udhëheqjes amerikane po shkakton “vdekjen klinike” të NATO-s dhe se Bashkimi Evropian duhet të fillojë të veprojë si një...

Merkel dhe Stoltenberg kundër Macron: NATO mbetet gur themeli i sigurisë sonë

para 3 muajve - Medial

Lexime: 2 Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se fjalori i përdorur nga Presidenti Francez Emanuel Makron për NATO-n ishte i ashpër dhe bëri të qartë se ajo nuk ndante të njëjtin qëndrim me të. “NATO...

Macron: NATO-s i ka vdekur truri

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e përshkroi NATO-n si "të vdekur në tru" dhe tha se garantuesi i saj kryesor, SHBA-ja, e ka zvogëluar përkushtimin ndaj aleancës transatlantike. Duke folur në një...

Deklaratat e rënda të Macronit për NATO’n, Amerikën e Evropën – vjen reagimi i Angela Merkelit

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se mungesa e udhëheqjes amerikane po shkakton “vdekjen klinike” të NATO-s dhe se Bashkimi Evropian duhet të fillojë të veprojë si një fuqi strategjike botërore. Zoti...

Alarmi i Macron: Europa ndodhet në buzë të greminës, Trump dhe SHBA na kanë braktisur dhe po shkaktojnë vdekjen e NATO-s

para 3 muajve - Gazeta Tema

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se mungesa e udhëheqjes amerikane po shkakton “vdekjen klinike” të NATO-s dhe se Bashkimi Evropian duhet të fillojë të veprojë si një fuqi strategjike botërore. Zoti...

Angela Merkel dënon ‘fjalët drastike’ të Macron për NATO-n

para 3 muajve - Arbresh

Si Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ashtu edhe kancelarja gjermane Angela Merkel forcuan rëndësinë e rolit të Gjermanisë në aleancën transatlantike pas një takimi për të diskutuar të...

NATO, Merkel: Nuk ndaj të njëjtin vizion “radikal” me Makronin

para 3 muajve - Lajm

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot në Berlin se nuk ndante vizionin “radikal” të presidentit francez, Emmanuel Macron, i cili e gjykoi NATO-n në gjendje të “vdekjes cerebrale”. “Nuk mendoj...

Macron e quan NATO-n “klinikisht të vdekur”, e konteston përkushtimin e SHBA-së

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë të enjten se NATO-ja ndodhet në grahmat e “vdekjes klinike” teksa i paralajmëroi vendet e Evropës se tanimë nuk mund të mbështeten në Shtetet e Bashkuara të...

Pas BE-së me negociatat, Macron “godet” dhe NATO-n”

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti francez Emmanuel Macron ka dhënë një intervistë për të përjavshmen britanike The Economist, ku ka deklaruar se vendet evropiane nuk mund të mbështeten më te SHBA-ja për të mbrojtur vendet aleate...

Macron: Mungesa e udhëheqjes amerikane po shkakton "vdekjen klinike" të NATO-s

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se mungesa e udhëheqjes amerikane po shkakton "vdekjen klinike" të NATO-s dhe se Bashkimi Evropian duhet të fillojë të veprojë si një fuqi strategjike botërore. Zoti...

Macron: NATO-s i ka vdekur truri

para 3 muajve - KDPolitik

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e përshkroi NATO-n si “të vdekur në tru” dhe tha se garantuesi i saj kryesor, SHBA-ja, e ka zvogëluar përkushtimin ndaj aleancës transatlantike. Duke folur në një...

Macron: NATO-s i ka vdekur truri

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e përshkroi NATO-n si “të vdekur në tru” dhe tha se garantuesi i saj kryesor, SHBA-ja, e ka zvogëluar përkushtimin ndaj aleancës transatlantike. Duke folur në një...

Makron paralajmëron Evropën: NATO është para vdekjes

para 3 muajve - Ina

Presidenti francez Emanuel Makron në një intervistë për “The Economist” tha se NATO është para vdekjes dhe paralajmëroi vendet evropiane se ata nuk mund më të mbështeten më në mbrojtjen e SHBA-së. Makron...

Merkel: Macron, fjalë të rënda për NATO-n!

para 3 muajve - Te Sheshi

Kancelarja gjermane Angela Merkel hodhi poshtë të enjten, pas takimit me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg në Berlin, kritikat e Presidentit francez Emmanuel Macron në kurriz të udhëheqjes...

Merkel në krahë të Stoltenberg: NATO mbetet gur themeli i sigurisë sonë

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Gjatë një konference për shtyp, Angela Merkel, tha se fjalori i përdorur nga Presidenti Francez Emanuel Makron për NATO-n ishte i ashpër dhe bëri të qartë se ajo nuk ndante të njëjtin qëndrim me të. “NATO...

“SHBA po braktis aleatët”, Emmanuel Macron paralajmëron Europën: NATO është para vdekjes ( Thirrje të fortë për ndryshim kursi)

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në një intervistë për prestigjiozen angleze “The Economist” tha se Aleanca e Atlantikut të Veriut (NATO) ndodhet para “vdekjes”, ndërsa paralajmëroi në mënyrë të qartë...

Makron paralajmëron Evropën: NATO është para vdekjes

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti francez Emanuel Makron në një intervistë për “The Economist” tha se NATO është para vdekjes dhe paralajmëroi vendet evropiane se ata nuk mund më të mbështeten më në mbrojtjen e SHBA-së. Makron...

Makron paralajmëron Evropën: NATO është para vdekjes

para 3 muajve - Tetova Sot

Presidenti francez Emanuel Makron në një intervistë për “The Economist” tha se NATO është para vdekjes dhe paralajmëroi vendet evropiane se ata nuk mund më të mbështeten më në mbrojtjen e SHBA-së. Makron...

Macron: NATO është në gjendje të vdekjes së trurit

para 3 muajve - Insajderi

“Ajo çfarë ne jemi duke përjetuar tani është vdekja e trurit të NATO-s”, ka thënë Macron. Ai ka thënë se tani duhet sqaruar se çfarë janë qëllimet strategjike të NATO-s, dhe përsëri është angazhuar për...

Presidenti francez Emmanuel Macron: NATO është në gjendjen e Vde.kjes cerebrale

para 3 muajve - Medial

Lexime: 7 Presidenti francez Emanuel Macron mendon se Nato është në gjendjen e vdekjes cerebrale. Në një intervistë për të përjavshmen The Ekonomist, kreu i shtetit francez paralajmëroi për të ardhmen...

Macron ankohet se SHBA po e lë Evropën në mëshirën e Rusisë dhe Kinës

para 3 muajve - Shenja

Dy organizatat më të mëdha ndërkombëtare, Bashkimi Evropian dhe NATO, rrezikojnë që të humbin fuqinë e tyre, sipas presidentit francez, Emanuel Makron. Ai ka alarmuar shtetet e tjera evropiane se ata nuk...

Makron paralajmëron Evropën: NATO është para vdekjes

para 3 muajve - Koha.mk

Presidenti francez Emanuel Makron në një intervistë për “The Economist” tha se NATO është para vdekjes dhe paralajmëroi vendet evropiane se ata nuk mund më të mbështeten më në mbrojtjen e SHBA-së. Makron...

Macron frikëson Europën: NATO po “Vd.es”, duhet strategji urgjente

para 3 muajve - Medial

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka paralajmëruar Europën se po shkon drejt një gremine në kushtet kur aleanca e Atlantikut të Veriut, sipas tij po përjeton vdekje të trurit. Në një intervistë për prestigjiozen,...

Macron frikëson Europën: NATO po “vdes”, duhet strategji urgjente

para 3 muajve - Vizion Plus

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka paralajmëruar Europën se po shkon drejt një gremine në kushtet kur aleanca e Atlantikut të Veriut, sipas tij po përjeton vdekje të trurit. Në një intervistë për prestigjiozen,...

Presidenti Macron sulmon NATO-n dhe ShBA-në: Secili shtet të vlerësojë sigurinë e vet

para 3 muajve - Zyrtare

Emmanuel Macron ka thënë që Nato është në agoninë e një “vdekjeje të trurit” dhe vendet evropiane nuk mund të mbështeten në ShBA-në për t’i mbrojtur aleatët. “Ajo çka po përjetojmë së fundi është vdekja...

Presidenti Macron sulmon NATO-n dhe ShBA-në: Secili shtet të vlerësojë sigurinë e vet

para 3 muajve - Periskopi

Emmanuel Macron ka thënë që Nato është në agoninë e një “vdekjeje të trurit” dhe vendet evropiane nuk mund të mbështeten në ShBA-në për t’i mbrojtur aleatët. “Ajo çka po përjetojmë së fundi është vdekja...

Makron paralajmëron Evropën: NATO është para vdekjes

para 3 muajve - Alsat-M

Presidenti francez Emanuel Makron në një intervistë për “The Economist” tha se NATO është para vdekjes dhe paralajmëroi vendet evropiane se ata nuk mund më të mbështeten më në mbrojtjen e SHBA-së. Makron...

Makron paralajmëron Evropën: NATO është para vdekjes

para 3 muajve - Tetova Sot

Presidenti francez Emanuel Makron në një intervistë për “The Economist” tha se NATO është para vdekjes dhe paralajmëroi vendet evropiane se ata nuk mund më të mbështeten më në mbrojtjen e SHBA-së. Makron...

Macron: NATO është në gjendje të trurit të vdekur

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka thënë se NATO është në gjendje të “trurit të vdekur”, në një deklaratë për të përjavshmen “Economist”, duke arsyetuar këtë me zvogëlimin e angazhimit amerikan dhe...

Makron paralajmëron Evropën: NATO është para vdekjes

para 3 muajve - Lajm

Presidenti francez Emanuel Makron në një intervistë për “The Economist” tha se NATO është para vdekjes dhe paralajmëroi vendet evropiane se ata nuk mund më të mbështeten më në mbrojtjen e SHBA-së. Makron...

Macron e quan NATO-n tru të vdekur

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Francës  Emmanuel Macron  ka deklaruar se NATO është një tru i vdekur,  duke theksuar atë që ai e sheh si përkushtim në rënie të aleancës transatlantike nga garantuesi i saj kryesor,  ShBA-ja....

Macron jep alarmin: NATO është në prag të vdekjes, BE po e humbë kontrollin

para 3 muajve - Shenja

Presidenti francez Emanuel Macron ka dhënë alarmin se NATO është në prag të vdekjes, ndërsa Bashkimi Evropian po e humbë kontrollin. Në një intervistë për revistën presigjioze “The Economist”, Macron ka...

Macron frikëson Europën: NATO po “Vd.es”, duhet strategji urgjente

para 3 muajve - Fol

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka paralajmëruar Europën se po shkon drejt një gremine në kushtet kur aleanca e Atlantikut të Veriut, sipas tij po përjeton vdekje të trurit. Në një intervistë për prestigjiozen,...

DEKLARATA/ Pas BE-së me negociatat, Macron “godet” dhe NATO-n”: në vdekje klinike!

para 3 muajve - Te Sheshi

Presidenti francez Emmanuel Macron ka dhënë një intervistë për të përjavshmen britanike The Economist, ku ka deklaruar se vendet evropiane nuk mund të mbështeten më te SHBA-ja për të mbrojtur vendet aleate...

Makron paralajmëron Evropën: NATO është para vdekjes

para 3 muajve - Fakti Ditor

Presidenti francez Emanuel Makron në një intervistë për “The Economist” tha se NATO është para vdekjes dhe paralajmëroi vendet evropiane se ata nuk mund më të mbështeten më në mbrojtjen e SHBA-së. Makron...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK