http://kariera.mk

Punëtorët e sektorit privat kërkojnë paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - Gazeta Express

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende...

Sindikata e Jurisprudencës pranë SAOSH-it reagon ndaj vendimit të pabarabartë

para 7 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 nëntor – Organizata Sindikale e Jurisprudencës pranë Sindikatës së Administratës dhe Organeve Shtetërore të Maqedonisë (SAOSH), e cila është pjesë e Konfederatës të Sindikatave të Lira (KSL),...

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - Top Channel

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende...

Kërkojnë paga mbi 350 euro, punëtorët e sektorit privat paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - OraInfo

Punëtorët e sektorit privat po kërkojnë që paga e tyre të rritet deri mbi 350 euro. Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua...

Sindikata e Jurisprudencës pranë SAOSH-it reagoi në vendimin e rritjes të pabarabartë të shtesës së pagës

para 7 muajve - Medial

Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Organizata Sindikale e Jurisprudencës pranë Sindikatës së Administratës dhe Organeve Shtetërore të Maqedonisë (SAOSH), e cila është pjesë e Konfederatës të Sindikatave të...

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - Insajderi

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende...

Sindikata e administratës së gjyqësorit: Duam shtesa të njëjta në paga sikurse gjykatësit

para 7 muajve - Flaka

Policia e gjyqësorit kërkon shtesa të njëjta në paga sikurse edhe gjykatësit. Nga Sindikata e Administratës së Gjyqësorit shprehin pakënaqësi të madhe rreth pagesave të shtesave të pagës që, sipas tyre,...

Sindikata e Jurisprudencës pranë SAOSH-it reagoi në vendimin e rritjes të pabarabartë të shtesës së pagës

para 7 muajve - Tetova Sot

Organizata Sindikale e Jurisprudencës pranë Sindikatës së Administratës dhe Organeve Shtetërore të Maqedonisë (SAOSH), e cila është pjesë e Konfederatës të Sindikatave të Lira (KSL), sot shfaqi pakënaqësi...

Punëtorët e sektorit privat kërkojnë paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - Koha.net

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende...

Punëtorët e sektorit privat paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - RTV 21

Duan paga deri në 350 euro Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në...

Punëtorët e sektorit privat kërkojnë paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - Infokusi

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende...

LSM: Punëdhënësit nga sektori privat të paguajnë regres për pushim vjetor

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Pagesa e regresit për pushim vjetor e vendosur me Marrëveshjen e përgjithshme kolektive (MPK) për sektorin privat nga sfera e ekonomisë është e obligueshme për punonjësit...

Punëtorët e sektorit privat kërkojnë paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - Bota Press

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende...

Punëtorët e sektorit privat duan rritje pagash, paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - Infokusi

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës të premten ka mbajtur një takim me kryetarë  të disa shoqatave sindikaliste . Gjatë këtij takimi u diskutua për gjendjen e punetorëve të këtij sektori,...

LOE: Punëdhënësit nga sektori privat të paguajnë regres për pushim vjetor

para 7 muajve - Medial

Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Pagesa e regresit për pushim vjetor e vendosur me Marrëveshjen e përgjithshme kolektive (MPK) për sektorin privat nga sfera e ekonomisë është e obligueshme për punonjësit...

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro

para 7 muajve - Arbresh

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende...

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - Gazeta Observer

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende...

Paralajmërojnë protesta, punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro

para 7 muajve - Periskopi

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende...

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - KosovaPress

Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija të punës dhe punëtorë që paguhen ende me pagë 130 dhe 170 euro. Ne këtë takim të SPSPK-së u vendos që nga java e ardhshme të fillohet me protesta dhe greva,...

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

para 7 muajve - Gazeta e re

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori. Në këtë takim u tha se ka ende...

Paga minimale

para 7 muajve - Koha.mk

Nëse llogarisim se dy paga minimale do të  arrijnë prej dhjetorit vlerën prej 29 mijë denarë që është për 3600 denarë më pak se shporta minimale sindikale, atëherë shtrohet çështja se ku mbeti jeta me...

SAOSH i mbështet kërkesat për paga më të larta të të punësuarve në FSSH dhe nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

para 7 muajve - Medial

Shkup, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Organizata Sindikale e Fondit për Sigurim Shëndetësor pranë Sindikatës së Administratës dhe Organeve Shtetërore të Maqedonisë SAOSH bëri të ditur se  i mbështet kërkesat...

Kostoja e pagave ë sektorin publik rrezikon konkurrueshmërinë dhe stabilitetin ekonomik

para 7 muajve - Ekonomia Online

Sektori privat duhet të jetë top prioritet i qeverisë Kurti. Kostoja e pagave të sektorit publik ka pasoja në politikat monetare dhe fiskale në Republikën e Kosovës dhe këto të fundit kanë gjithashtu një...

SAOSH i mbështet kërkesat për paga më të larta të të punësuarve në FSSH dhe nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

para 7 muajve - Tetova Sot

Organizata Sindikale e Fondit për Sigurim Shëndetësor pranë Sindikatës së Administratës dhe Organeve Shtetërore të Maqedonisë SAOSH bëri të ditur se i mbështet kërkesat e Sindikatës së AOGJSH-së për paga...

Edhe qytetarët kërkojnë që paga minimale në sektorin privat të jetë 350 euro

para 7 muajve - Koha.net

Nga 250 sa ishte kërkesa e tyre për rritje të pagës minimale në sektorin privat, tani mbrojtësit e të drejtave të punëtorëve kërkojnë që kjo shumë të rritet edhe për 100 euro. Sindikalistët kanë vendosur...

Edhe qytetarët reagojnë që paga minimale në sektorin privat të jenë 350 euro

para 7 muajve - Albinfo

Qytetarët kërkojnë që paga minimale në sektorin privat të rritet. Meqenëse paga minimale në sektorin privat 250 euro, tani mbrojtësit e të drejtave të punëtorëve kërkojnë që kjo shumë të rritet edhe për...

Edhe qytetarët kërkojnë që paga minimale në sektorin privat të jetë 350 euro

para 7 muajve - Koha.net

Nga 250 sa ishte kërkesa e tyre për rritje të pagës minimale në sektorin privat, tani mbrojtësit e të drejtave të punëtorëve kërkojnë që kjo shumë të rritet edhe për 100 euro. Sindikalistët kanë vendosur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK