http://kariera.mk

Akuzat për falsifikim dokumentash, Basha: 90% e gënjeshtrës ra

para 7 muajve - Top Channel

Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë në një prononcim për mediat në lidhje me vendimin e prokurorisë për ta marrë të pandehur pasi akuzohet për falsifikim dokumentash. Basha ka thënë se 90% e gënjeshtrës...

Zbardhet pjesa tjetër e dosjes/ Si e argumentuan prokurorët çështjen e financimeve

para 7 muajve - Top Channel

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare duke rrezikuar deri në 7 vite burg nëse shpallet fajtor. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së...

Dosja për Bashën krijon përplasje në prokurori, flet Imeraj: Nuk ka shkuar në gjykatë!

para 7 muajve - Gazeta Express

Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje finale për shkak se një nga...

Akuza e prokurorisë, Basha: Lidhjet me rusët i mban vëllai i presidentit më të dashur të Putinit në Evropë

para 7 muajve - Gazeta Express

Pas takimit me të rinjtë në Krujë, lideri i demokratëve i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me faktin se prokuroria ka dorëzuar në gjykatë dosjen për lobimin rus, ku e akuzon Bashën dhe disa...

Lidhjet me rusët?! Basha e thotë prerë: I ka ‘vëllai’ i presidentit më të dashur të Putinit në Ballkan!!

para 7 muajve - Standard

Në përfundim të takimit me të rinjtë në Krujë, kryetari i PD Lulzim Basha komentoi vendimin e sotëm të Prokurorisë për ta marrë si të pandehur nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. DEKLARATA Sot 90%...

‘Lobimi rus’ shkon në gjykatë, reagon PD: Ra akuza e sajuar nga Rama

para 7 muajve - Gazeta Express

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me dosjen penale në drejtim të Lulzim Bashës dhe çështjes së mirënjohur të lobimit rus, duke thënë se tashmë ka rënë akuza e stisur nga Edi Rama. Prokuroria e ka...

PD: Prokuroria pranoi se akuzat për lobim rus nuk qëndrojnë, u sajuan nga Rama

para 7 muajve - Portalb

Partia Demokratike ka dalë me një reagim në lidhje me akuzat e Prokurorisë së Tiranës për Lulzim Bashën, Arben Ristanin dhe financierin e PD, Ilir Derivshi, transmeton OraNews . Sipas PD, Prokuroria pranoi...

Taulant Balla publikon dokumentet, tregon si do të fundoset Lulzim Basha: Këto para i ka siguruar me punë të ndershme? Kaq për sot!

para 7 muajve - Sot News

Shefi i opozitës, Lulzim Basha, është dërguar zyrtarisht i pandehur në gjykatë për akuzën e falsifikimit të formularëve, lidhur me kontratat e lobimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në shumën e 675...

Basha: 90% e gënjeshtrës për financim të paligjshëm u çmontua, 10% rrëzohet në Gjykatë

para 7 muajve - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë në një prononcim për mediat, pas takimit në Krujë në lidhje me vendimin e prokurorisë për ta marrë të pandehur pasi akuzohet për falsifikim dokumentash....

E plotë/ Bien akuzat për lobimin rus ndaj Lulzim Bashës. Bllokohet dosja për kreun e PD-së, njëri nga prokurorët refuzon ta firmosë

para 7 muajve - BalkanWeb

Shefi i opozitës, Lulzim Basha, është dërguar zyrtarisht i pandehur në gjykatë për akuzën e falsifikimit të formularëve, lidhur me kontratat e lobimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në shumën e 675...

Basha: 90% e gënjeshtrës për financim të paligjshëm u çmontua, 10% rrëzohet në Gjykatë

para 7 muajve - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë në një prononcim për mediat në lidhje me vendimin e prokurorisë për ta marrë të pandehur pasi akuzohet për falsifikim dokumentash. Basha ka thënë...

“Ka thënë se jemi financuar nga rusët”, flet Basha pas akuzës për falsifikim: Rama gënjeu për të tërhequr vëmendjen nga skandalet qeveritare

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryetari i PD Lulzim Basha ka folur për herë të parë, pasi mediat raportuan se dosja në ngarkim të tij ka shkuar në gjykatë nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Basha u shpreh se Rama ka hedhur lloj...

FAKSIMILE: Prokuroria pranon se Basha ka dhënë 650 mijë dollar cash, por e mbylli dosjen pa hetuar

para 7 muajve - Gazeta Tema

Prokuroria ka vendosur të mbyllë sytë përpara provave, për lobimin e Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës në SHBA, me para ruse. Në dosjen hetimore, Prokuroria e pranon vetë se PD ka paguar 650 mijë dollarë...

Lulzim Basha në gjykatë, reagon Partia Demokratike: Akuzë e sajuar nga Rama

para 7 muajve - Top Channel

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë së Tiranës për të marrë të pandehur kreun e kësaj partie, Lulzim Basha për akuzën “falsifikim dokumentesh” në lidhje me lobimin 675.000 dollar...

Dosja e Lulzim Bashës bllokohet në Prokurorinë e Tiranës

para 7 muajve - Koha Jone

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj thotë se grupi hetimor për kontratat e lobimit në SHBA është përçarë dhe se dosja gjendet në tryezën e saj pa vendimmarrje finale. Nga Gjergj Erebara...

Lulzim Basha: Më akuzuan për pastrim parash, por Prokuroria u detyrua të tërhiqej me turp

para 7 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha ka reaguar për marrjen i pandehur, për falsifikim dokumentesh. Basha tha se Prokuroria është përdorur nga Edi Rama. “Prokuroria është e përdorur nga Edi Rama dhe u detyrua të tërhiqej nga...

Rrezikon 7 vite burg për lobimin rus, reagon për herë të parë Basha

para 7 muajve - Albeu

Ditën e sotme Basha është shpallur i panderuar nga Prokuroria për dosjen e lobimit rus. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë nga Kruja lidhur me thirrjen e tij si i pandehur...

Basha: Prokuroria e përdorur nga Edi Rama, u detyrua të tërhiqej nga akuzat

para 7 muajve - Medial

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar  pas mbylljes se hetimeve nga Prokuroria e Tiranës për lobim në SHBA në zgjedhjet e 2017. Menjëherë pas mbylljes së takimit me të rinjtë nga Kruja...

E plotë/ Bien akuzat për lobimin rus ndaj Lulzim Bashës. Bllokohet dosja për kreun e PD-së, njëri nga prokurorët refuzon ta firmosë

para 7 muajve - Medial

Shefi i opozitës, Lulzim Basha, është dërguar zyrtarisht i pandehur në gjykatë për akuzën e falsifikimit të formularëve, lidhur me kontratat e lobnimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në shumën e 675...

Padia në Prokurori, Basha: Akuzat e Ramës, për të shkëputur vëmendjen nga skandalet qeveritare

para 7 muajve - Koha Jone

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka folur për herë të parë, pasi mediat raportuan se dosja në ngarkim të tij ka shkuar në gjykatë nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Basha u shpreh se Rama ka hedhur lloj...

Një hetim që nis për pastrim paresh, dhe përfundon për pastrim të Bashës

para 7 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Prokuroria e Tiranës ka mbyllur, pa hetuar plotësisht skandalin e pagesës prej 675 mijë dollar, në emër të Partisë Demokratike për një kompani lobuese në SHBA, pagesa që aty janë livruar nga...

Zyrtarisht i pandehur për lobimin rus, reagon për herë të parë Lulzim Basha

para 7 muajve - Sot News

Kryedemokrati Lulzim Basha komentoi vendimin e sotëm të Prokurorisë për ta marrë si të pandehur nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Basha tha: "90 % e gënjeshtrës u rrëzua dhe 10 % do rrëzohet në...

Basha: Prokuroria e përdorur nga Edi Rama, u detyrua të tërhiqej nga akuzat

para 7 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar  pas mbylljes se hetimeve nga Prokuroria e Tiranës për lobim në SHBA në zgjedhjet e 2017. Menjëherë pas mbylljes së takimit me të rinjtë nga Kruja...

Basha: Sot ra 90% e gënjeshtrës, 10% do i çmontojmë në gjykatë

para 7 muajve - Opinion

Akuzat për pastrim parash janë bërë nga Rama thjesht për të tërhequr vëmendjen nga përgjimet e gazetës Bild ka deklaruar kreu i opozitës, Lulzim Basha. Në përfundim të takimit me të rinjtë në Krujë, ai...

Përçahet Prokuroria, Elisabeta Imeraj akuza vartësve të saj

para 7 muajve - Albeu

Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje finale për shkak se një...

Basha i pandehur për falsifikim formularësh? Reagon Partia Demokratike: U vërtetua se nuk ka patur kurrë asnjë hetim në SHBA

para 7 muajve - BalkanWeb

Partia Demokratike ka reaguar pas mbylljes se hetimeve për lobim në SHBA në zgjedhjet e 2017 ndaj kreut të saj, Lulzim Bashës, i cili pritet të merret i pandehur për veprën  “falsifikim formularësh”. Me...

Hetimi i Bashës për falsifikim dokumentesh, Balla: Mungon edhe një akuzë tjetër

para 7 muajve - Top Channel

Nëpërmjet statuseve të bëra në Twitter, Taulant Balla kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste është shprehur se për Bashën duhet edhe një akuzë tjetër “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose...

PD: Akuzat për lobim rus nuk qëndrojnë, u sajuan nga Rama. Të merret i pandehur Rama, jo Basha

para 7 muajve - Gazeta Tema

Partia Demokratike ka dalë me një reagim në lidhje me akuzat e Prokurorisë së Tiranës për Lulzim Bashën, Arben Ristanin dhe financierin e PD, Ilir Derivshi. Sipas PD, Prokuroria pranoi se akuzat për lobim...

Lobimi 675 mijë $ në SHBA, PD: Prokuroria rrëzoi akuzat e stisura nga Rama për përdorim të parave ruse

para 7 muajve - Medial

Partia Demokratike ka reaguar zyrtarisht pak minuta më parë, lidhur me vendimin e Prokurorisë së Tiranës, për të çuar në gjykatë kreun e PD-së, Lulzim Basha. Sipas PD-së, “Prokuroria u detyrua të pranojë...

Elisabeta Imeraj akuzon prokurorët e dosjes “Basha”: Kanë vepruar me kokë të tyre, hetimet kanë parregullsi

para 7 muajve - Gazeta Tema

Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje finale për shkak se një...

Basha merret si i pandehur, rrezikon deri në 7 vjet burg

para 7 muajve - Alsat-M

Pas gati 2 vitesh hetim, prokuroria e Tiranës çon në gjykatë dosjen penale në ngarkim të kreut të Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, në lidhje me Çështjen kontratave të lobimit në Shtetet e...

PD reagon për padinë ndaj Bashës: Akuzë e sajuar nga Rama

para 7 muajve - Koha Jone

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë së Tiranës për të marrë të pandehur kreun e kësaj partie, Lulzim Basha për akuzën “falsifikim dokumentesh” në lidhje me lobimin 675.000 dollar...

“Ra akuza e sajuar nga Rama”, PD reagon për vendimin e Prokurorisë

para 7 muajve - Opinion

Pas vendimit të Prokurorisë për të rrëzuar akuzën për pastrim parash të Lulzim Bashës dhe çuarjen e tij para gjykatës vetëm me akuzën e ‘falsifikimit të vulave stampave ose formularëve’, ka reaguar Partia...

Basha i pandehur për lobimin rus, reagon Partia Demokratike

para 7 muajve - Albeu

Ditën e sotme Prokuroria mori të pandehur kryetarin e opozitës Lulzim Basha, dhe dy fuksionarë të PD në lidhje me lobimin rus. Pak orë pas vendimit ka reaguar zyrtarisht PD duke e quajtur sajësë të stisur...

Prokuroria mbyll hetimet, PD: Akuzat për lobim rus ishin sajesë e Ramës

para 7 muajve - Vizion Plus

Partia Demokratike ka reaguar pasi Prokuroria i ka komunikuar akuzën kreut të PD Lulzim Basha, për falsifikim dokumentesh, ndërsa ka hedhur poshtë akuzën për lobimi rus dhe pastrim parash. Në reagimin...

“Kajmaku” i PD-së është vetë kryetari

para 7 muajve - Gazeta Tema

Këputën disa koka në të majtë me ligjin e dekriminalizimit, ku i fundit ishte Kajmaku i Vorës për deklarim të rremë në formularin e dekriminalizimit, por në fund edhe PD prodhoi Kajmakun e vet. As më pak...

Lulzim Basha merret i pandehur, reagon për herë të parë Partia Demokratike: Ju tregojmë si qëndron e vërteta

para 7 muajve - Sot News

"Sot prokuroria vendosi pushimin e akuzës qesharake që e stisën dhe e përdorën për të goditur kundërshtarin politik sipas një strategjie të miratuar nga zyra e Edi Ramës. Pasi u keqpërdorën duke akuzuar...

PD reagon për padinë ndaj Lulzim Bashës: Akuzë e sajuar nga Rama, për të hequr vëmendjen nga korrupsionet e ‘Rilindjes’!!!

para 7 muajve - Standard

Partia Demokratike ka dalë në një deklaratë lidhur mbi padinë që kanë çuar në dy prokurorë në gjykatë për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha. ‘Sot prokuroria vendosi pushimin e akuzës qesharake që e stisën...

Lulzim Basha akuzohet për falsifikim, reagon Balla: Lideri i opozitës ka mbi kurriz vepra të rënda. Duhet të hetohet nga SPAK e jo nga KÇK

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar në lidhje me lajmin se kreu demokrat Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh dhe se dosja në ngarkim...

Dosja e Bashës mbërrin në gjykatë? Gazetarja jep detaje: Në Prokurori u zhvillua debat i ashpër, kush është prokurori që nuk firmosi

para 7 muajve - BalkanWeb

Gazetarja Klodiana Lala në një lidhje telefonike për “News 24” ka treguar detaje për dosjen në ngarkim të Lulzim Bashës për “falsifikim dokumentesh”. Lala shprehet se në lidhje me dosjen e Lulzim Bashës,...

Balla akuza Prokurorisë: Pse mungon akuza e pastrimit të parave për Bashën?

para 7 muajve - Albeu

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taualant Balla ka reaguar pas lajmit se Luzlim Basha është marrë i pandehur nga Gjykata për lobimin në SHBA. Në një reagim në mediat sociale Balla akuzon...

Dosja e Bashës mbërrin në gjykatë?! Lala jep detajet: Debat i ashpër në Prokurori, ja cili nuk firmosi dosjen…

para 7 muajve - Standard

Gazetarja Klodiana Lala në një lidhje telefonike për “News 24” ka treguar detaje për dosjen në ngarkim të Lulzim Bashës për “falsifikim dokumentesh”. Lala shprehet se në lidhje me dosjen e Lulzim Bashës,...

Kreu i grupit të PS, Balla: Gjykata s’duhet të pranojë akuzat e prokurorisë. Basha duhet hetuar nga SPAK dhe jo nga KÇK-ja

para 7 muajve - Medial

Pas informacionit zyrtar se Prokuroria e Tiranës ka marrë të pandehur kryetarin e PD, Lulzim Basha, vetëm për falsifikim dokumentesh dhe pastrim të produkteve të veprave penale, ka reaguar edhe kryetari...

Balla i drejtohet Gjykatës: Rikthejeni për hetim çështjen e Bashës

para 7 muajve - Opinion

Kryetari i Partisë Demokratike do të përballet në gjykatë për akuzën e ‘falsifikimit të vulave stampave ose formularëve’ por sipas kreut të grupit parlamentar socialist Taulant Balla, gjykata duhet ta...

Balla: Basha nuk mund të gjykohet vetëm si fallsifikator, hetimi nga SPAK jo nga KÇK

para 7 muajve - Medial

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas lajmit se kryedemokrati  Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh dhe se dosja në ngarkim të tij...

U mor i pandehur/ Shpërthen Ristani: Prokurorët të paqëndrueshëm mendërisht!!!

para 7 muajve - Standard

Ish-sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani ka dhënë një deklaratë të fortë, pasi është marrë si i pandehur për akuzën e falsifikimit në çështjen ne ceshtjen e ngritur nga prokuroria...

Lulzim Basha në gjykatë për falsifikim dokumentesh

para 7 muajve - Gazeta Express

Prej ditës së djeshme prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit rus nga PD-ja, duke marrë të pandehur kryedemokratin Lulzim Basha, ish-sekretarin e kësaj partie Arben Ristani dhe...

Partia Demokratike: Basha hetohet për “falsifikim formularësh” dhe jo “pastrim parash”

para 7 muajve - Medial

Partia Demokratike, nëpërmjet një materiali të shpërndarë për mediat, deklaron se kreu i saj z. Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi, janë marrë të pandehur vetëm për “falsifikim formularësh”,...

U mor i pandehur për lobimin me para ruse, reagon Arben Ristani: Unë nuk kam firmosur asnjë dokument, i ka bërë Basha

para 7 muajve - Gazeta Tema

“Unë personalisht nuk kam asnjë dokument që ta kem përpiluar firmosur apo vulosur unë, dhe që i drejtohet KQZ-së.” Kështu deklaroi ish-Sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani në një prononcim për Report...

Lulzim Basha thirret në Gjykatë për falsifikim, Taulant Balla del me deklaratë të fortë: Të hetohet nga SPAK! (Akuzat e rëndë për liderin e PD)

para 7 muajve - Sot News

Pas lajmit se kreu demokrat Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh, ka reaguar menjëherë kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla. Balla shprehet se...

Lulzim Basha i pandehur për “falsifikim dokumentesh’

para 7 muajve - Opinion

Është mbyllur nga Prokuroria e Tiranës dosja për financimet ruse në SHBA për zgjedhjet e përgjithshme të 2017, kundër kreut të PD-së Lulzim Bashës. Akuza për pastrim parash kundër tij ka rënë Mirëpo tashmë...

Lulzim Basha akuzohet për falsifikim, reagon Balla: Lideri i opozitës ka mbi kurriz vepra të rënda. Duhet të hetohet nga SPAK e jo nga KÇK

para 7 muajve - Medial

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar në lidhje me lajmin se kreu demokrat Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh dhe se dosja në ngarkim...

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha në gjykatë për pastrim parash dhe falsifikim dokumentash

para 7 muajve - Top Channel

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti Basha do të shkojë në Gjykatën e Tiranës si...

“Basha s’mund të gjykohet vetëm si fallsifikator”, Balla: Gjykata duhet ta rikthejë për hetim. Kjo dosje duhet të hetohet nga SPAK jo nga KÇK

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kreu i grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar pasi Prokuroria mori të pandehur Lulzim Bashën vetëm për falsifikim dokumentesh dhe pastrim i produkteve të veprave penale, duke pushuar akuzën...

Balla: Basha nuk mund të gjykohet vetëm si fallsifikator, hetimi nga SPAK jo nga KÇK

para 7 muajve - Vizion Plus

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas lajmit se kryedemokrati  Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh dhe se dosja në ngarkim të tij...

Balla sulmon prokurorinë: Pse nuk hetuat Bashën për pastrim parash? Çështja do verifikohet nga SPAK

para 7 muajve - Koha Jone

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas padisë së prokurorisë kundër Lulzim Bashës. Prokuroria dërgoi çështjen për gjykim për akuzën e falsifikimit dhe jo për financimet ruse që...

Plas keq sherri në Prokurorinë e Tiranës për çështjen e Lulzim Bashës, Klodiana Lala nxjerr detajet e forta, zbulon prokurorin që nuk firmosi kërkesën për gjykim

para 7 muajve - Sot News

Ditën e sotme janë mbyllur hetimet për dosjen e lobimit rus të Partisë Demokratike në SHBA, ndërsa prokuroria e ka kaluar për gjykim çështjen, duke e marrë si të pandehur kreun e opozitës Lulzim Basha,...

DOKUMENTI/ Basha në gjyq për falsifikim dokumentesh, deklarata e Gazmend Bardhit ‘fundos’ Arben Ristanin

para 7 muajve - Sot News

Lideri i PD-së, Lulzim Basha, ish-Sekretari i Përgjithshëm Arben Ristani dhe financieri i PD Ilir Dervishi janë marrë të pandehur nga Prokuroria e Tiranës për falsifikim dokumentesh dhe pastrim i produkteve...

Lulzim Basha në gjykatë për falsifikim dokumentesh

para 7 muajve - Zhurnal

Tiranë, 8 nëntor – Prej ditës së djeshme prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit rus nga PD-ja, duke marrë të pandehur kryedemokratin Lulzim Basha, ish-sekretarin e kësaj partie...

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha në gjykatë për falsifikim dokumentash

para 7 muajve - Klan Kosova

Për të dytën herë kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, Basha do të...

Tentoi ta "fundosë" me dosjen e Kalimashit, kush është prokurori që mori Bashën të pandehur

para 7 muajve - Albeu

Çështja e lobimit rus e Partisë Demokratike në SHBA është bërë tashmë një betejë me drejtësinë e cila ditën e sotme me kalimin për gjykim të saj për mbylljen e hetimeve, Kreu i opozitës Lulzim Basha është...

Basha merret i pandehur, rrezikon deri në 7 vjet burg

para 7 muajve - Vizion Plus

Pas gati 2 vitesh hetim, prokuroria e Tiranës çon në gjykatë dosjen penale në ngarkim të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në lidhje me Çështjen kontratave të lobimit në Shtetet e Bashkuara, për...

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha në gjykatë për lobimin 675 mijë usd

para 7 muajve - Top Channel

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti Basha do të shkojë në Gjykatën e Tiranës si...

Basha merret i pandehur, rrezikon deri në 7 vjet burg

para 7 muajve - Medial

Pas gati 2 vitesh hetim, prokuroria e Tiranës çon në gjykatë dosjen penale në ngarkim të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në lidhje me Çështjen kontratave të lobimit në Shtetet e Bashkuara, për...

Prokuroria çon në gjyq Lulzim Bashën, vjen reagimi i parë nga qeveria: Diplomati dixhital i di të gjitha

para 7 muajve - Sot News

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit rus nga Partia Demokratike. Dosja për lobimin rus është dërguar në Gjykatën e Tiranës. Sipas një shkresë nga prokuroria, Basha është njoftuar...

Ristani reagon për padinë: Akuza është e paargumentuar

para 7 muajve - Koha Jone

Lulzim Basha merret i pandehur për veprën penale të “falsifikimit të vulave, stampave ose formularëve”, ndërsa Prokuroria kërkon të pushojë hetimet për veprën penale “kryerjen e veprimeve financiare ose...

Basha akuzohet vetëm për falsifikim dokumentesh. Dëshmia e Gazmend Bardhit kalon përgjegjësinë tek Ristani

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryetari I Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-Sekretari i Përgjithshëm Arben Ristani dhe financieri i PD Ilir Dervishi janë marrë të pandehur nga Prokuroria e Tiranës për falsifikim dokumentesh dhe...

Merret zyrtarisht si i pandehur, ja si reagonte Lulzim Basha kur u njoftua për hetimet

para 7 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është marrë si i pandehur nga prokuroria e Tiranës, në lidhje me financimet ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017. Akuza dhe marrja e tij i...

Lobimi në SHBA/ Prokuroria mbyll hetimet: Lulzim Basha i pandehur për falsifikim formulari. Dosja në gjykatë

para 7 muajve - BalkanWeb

Prokuroria e Tiranës pushon akuzën e pastrimit të parave për Lulzim Bashën. Organi i akuzës ka mbyllur hetimet për cështjen e financimeve ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017, duke e dërguar...

Bie mashtrimi i PS për lobimin rus të PD. Prokuroria padit Bashën për falsifikim

para 7 muajve - Koha Jone

Prokuroria ka vendosur të çojë në Gjykatën e Tiranës kreun e PD, Lulzim Basha. Mësohet se Prokuroria e Tiranës ka dërguar një shkresë në selinë e PD, për të njoftuar kreun e kësaj partie Lulzim Basha,...

U thirr në Prokurori si i pandehur bashkë me Bashën, reagon Arben Ristani

para 7 muajve - Sot News

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristanin ka reaguar pasi u njoftua se është marrë si i pandehur nga Prokuroria për çështjen e lobimit rus.“Kjo është një akuzë e pabazuar dhe dashakeqe, akuzohem...

Financimi prej 650 mijë USD në SHBA, Prokuroria e Tiranës merr zyrtarisht të pandehur kreun e PD, Lulzim Basha

para 7 muajve - Medial

Kreu i PD në opozitë, Lulzim Basha, do të përballet sërish me drejtësinë shqiptare. Prokuroria e Tiranës ka njoftuar se ndaj tij kanë përfunduar hetimet për lobimin në SHBA përmes kompanisë offshore Biniata...

Lulzim Basha si i PANDEHUR në Prokurori për falsifikim formulari, ja sa vite burg rrezikon nëse vërtetohen akuzat

para 7 muajve - Sot News

Prokuroria e Tiranës pasi ka përfunduar hetimet për kreun e PD, Lulzim Bashën, ish-sekretarin e Përgjithshëm të PD-së, Arben Ristanin dhe financierin e PD-së Ilir Dervishin, e ka çuar çështjen në Gjykatën...

Lobimi në SHBA/ Prokuroria mbyll hetimet: Lulzim Basha i pandehur për falsifikim formulari. Dosja në gjykatë

para 7 muajve - Medial

Prokuroria e Tiranës pushon akuzën e pastrimit të parave për Lulzim Bashën. Organi i akuzës ka mbyllur hetimet për cështjen e financimeve ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017, duke e dërguar...

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha merret i pandehur

para 7 muajve - Albeu

Kryetari i opozitës Lulzim Basha është marrë i pandehur . Ky vendim ka ardhur pasi janë mbyllur hetimet për çështjen e lobimit rus. Basha akuzohet se ka gënjyer në formularin e financimit të PD-së në zgjedhje,...

Lulzim Basha merret i pandehur për lobim me para ruse, ja sa vite burg parashikon ligji

para 7 muajve - Gazeta Tema

Tashmë Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet në lidhje me çështjen lobimeve të kreut të PD-së, Lulzim Basha në SHBA, në prag të zgjedhjeve të vitit 2017. Në përfundim të hetimeve, prokuroria e Tiranës...

Basha shkon në gjyq, akuzohet për dy vepra penale

para 7 muajve - Medial

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për kreun e PD Lulzim Basha dhe zyrtaret e tjerë të sëlisë blu, ish sekretarin e përgjithshëm Arben Ristani dhe financiarin e PD, Ilir Dervishi. Kreu i opozitës...

Mbyllen hetimet për lobimin në SHBA, Basha në Gjykatë:Të merret i pandehur

para 7 muajve - Opinion

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të përballet me drejtësinë shqiptare në lidhje me akuzat për lobimin në SHBA përmes kompanisë offshore Biniata Trade. Basha mund të shkoj si i pandehur në Gjykatën...

Balla: Basha nuk mund të gjykohet vetëm si falsifikator, dosja të hetohet nga SPAK

para 7 muajve - Lexo

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ka reaguar pasi Prokuroria e Tiranës pushoi akuzën e pastrimit të parave për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke e dërguar në gjykatë...

Balla: Me porosi të kujt u censurua kjo analiza e ‘The European’: “Me porosi të rusëve?”

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se media e debatit politik në Gjermani mbi çështjet europiane “THE EUROPEAN” ka publikuar prej ditës së djeshme një artikull...

Basha shkon në gjyq, akuzohet për dy vepra penale

para 7 muajve - Vizion Plus

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për kreun e PD Lulzim Basha dhe zyrtaret e tjerë të sëlisë blu, ish sekretarin e përgjithshëm Arben Ristani dhe financiarin e PD, Ilir Dervishi. Kreu i opozitës...

Lulzim Basha merret zyrtarisht si i pandehur, Prokuroria e Tiranës i komunikon akuzën

para 7 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është marrë si i pandehur nga prokuroria e Tiranës, në lidhje me financimet ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017. Akuza dhe marrja e tij i...

Financimi rus, Spiropali: Basha të përballet me Drejtësinë

para 7 muajve - Lexo

“Basha të përballet me drejtësinë dhe të përgjigjet për financimin rus “, tha sot ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali në një studio televizive, e cila reagoi për marrjen të pandehur...

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha në gjykatë për lobimin 675 mijë dallorë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti Basha do të shkojë në Gjykatën e Tiranës si...

Taulant Balla publikon artikullin e plotë dhe pyet Bashën: Me porosi të kujt u censurua kjo analiza e ‘The European’ me titull “Me porosi të rusëve?”

para 7 muajve - Sot News

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se media e debatit politik në Gjermani mbi çështjet europiane “THE EUROPEAN” ka publikuar prej ditës së djeshme një artikull...

Basha: Prokuroria e përdorur nga Rama u detyrua të tërhiqej nga gënjeshtra

para 7 muajve - KosovaPress

Basha tha se akuzat për lobim rus, të cilat sipas tij u montuan nga kryeministri Rama u rrëzuan. Ndërsa pjesa tjetër, u shpreh kreu i opozitës, do të rrëzohen në gjykatë. "90 % e gënjeshtrës u rrëzua dhe...

Zyrtarisht i pandehur për lobimin rus, reagon për herë të parë Lulzim Basha

para 7 muajve - Lajme.al

Kryedemokrati Lulzim Basha komentoi vendimin e sotëm të Prokurorisë për ta marrë si të pandehur nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Basha tha: “90 % e gënjeshtrës u rrëzua dhe 10 % do rrëzohet në...

Balla: Basha nuk mund të gjykohet vetëm si falsifikator

para 7 muajve - KosovaPress

“Teksa shqiptarët presin të ngrihet SPAK është papranueshme që prokurorë të caktuar të bëjnë amnisti për vepra penale kaq të rënda. Gjykata nuk duhet ta pranojë dhe duhet ta rikthejë për hetim. Kjo dosje...

675 mijë $ për lobim në SHBA, Ristani “lan duart”: Nuk kam firmosur asnjë dokument

para 7 muajve - Lexo

“Unë personalisht nuk kam asnjë dokument që ta kem përpiluar firmosur apo vulosur unë, dhe që i drejtohet KQZ-së.” Kështu deklaroi ish-Sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani në një prononcim për Report...

Basha akuzohet vetëm për falsifikim dokumentesh. Dëshmia e Gazmend Bardhit kalon përgjegjësinë tek Ristani

para 7 muajve - Lexo

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-Sekretari i Përgjithshëm Arben Ristani dhe financieri i PD Ilir Dervishi janë marrë të pandehur nga Prokuroria e Tiranës për falsifikim dokumentesh dhe...

Balla: Mediat gjermane, të dhëna për përfshirjen e rusëve në financimin e Bashës

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i Grupit Parlamentarë të PS-së Taulant Balla tha sot se mediet gjermane, sjellin fakte të reja të përfshirjes së kryetarit të PD-së Lulzim Basha në skandalin e financimin rus për fushatën elektorale,...

Plas keq sherri në Prokurorinë e Tiranës për çështjen e Lulzim Bashës, Klodiana Lala nxjerr detajet e forta, zbulon prokurorin që nuk firmosi kërkesën për gjykim

para 7 muajve - Lajme.al

Ditën e sotme janë mbyllur hetimet për dosjen e lobimit rus të Partisë Demokratike në SHBA, ndërsa prokuroria e ka kaluar për gjykim çështjen, duke e marrë si të pandehur kreun e opozitës Lulzim Basha,...

Banka Botërore përgënjeshtron opozitën: Ulet korrupsioni, ja si zbriti nga 2013 në 2019

para 7 muajve - Lexo

Tashmë Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet në lidhje me çështjen lobimeve të kreut të PD-së, Lulzim Basha në SHBA, në prag të zgjedhjeve të vitit 2017. Në përfundim të hetimeve, prokuroria e Tiranës...

Merret zyrtarisht si i pandehur, ja si reagonte Lulzim Basha kur u njoftua për hetimet

para 7 muajve - Lajme.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është marrë si i pandehur nga prokuroria e Tiranës, në lidhje me financimet ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017. Akuza dhe marrja e tij i...

Lulzim Basha thirret në Gjykatë për falsifikim, Taulant Balla del me deklaratë të fortë: Të hetohet nga SPAK

para 7 muajve - Lajme.al

Pas lajmit se kreu demokrat Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh, ka reaguar menjëherë kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla. Balla shprehet se...

U mor si i pandehur, shpërthen Ristani: Prokurorët jo mirë mendërisht, dashakeqësi idiote!

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka dhënë një deklaratë të fortë, pasi është marrë si i pandehur për akuzën e falsifikimit. Ristani ka deklaruar se prokurorët që kanë...

Merret i pandehur Lulzim Basha, i komunikohet akuza për fshehje të financimeve

para 7 muajve - Lexo

Merret i pandehur nga prokuroria e Tirnaës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në lidhje me financimet ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017. Report Tv mëson se akuza dhe marrja...

"Kajmaku" i PD-së është vetë kryetari

para 7 muajve - Respublica

Këputën disa koka në të majtë me ligjin e dekriminalizimit, ku i fundit ishte Kajmaku i Vorës për deklarim të rremë në formularin e dekriminalizimit, por në fund edhe PD prodhoi Kajmakun e vet. As më pak...

Balla: Mediet gjermane, të dhëna të reja për përfshirjen e disa shtetasve rusë në financimin e 675 mijë dollarëve për interes të Bashës

para 7 muajve - Lexo

Kryetari i Grupit Parlamentarë të PS-së Taulant Balla tha sot se mediet gjermane, sjellin fakte të reja të përfshirjes së kryetarit të PD-së Lulzim Basha në skandalin e financimin rus për fushatën elektorale,...

Bashkë me Bashën në gjyq, Ristani: unë, asnjë firmë a vulë në dokumenta

para 7 muajve - Te Sheshi

Arben Ristani, ish-nr.2 i PD-së, tha se ai është i pastër nga ajo çfarë e akuzon prokuroria, lidhur me një lobim në kanale të dyshimta parash drejt SHBA, në prag të zgjedhjeve të 2017-ës. “Prokuroria e...

Lulzim Basha në gjykatë për falsifikim dokumentash

para 7 muajve - Periskopi

Për të dytën herë kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, Basha do të...

Paratë e dyshimta të një lobimi, Prokuroria: Basha, gati për gjykim

para 7 muajve - Te Sheshi

Kreut demokrat Lulzim Basha do i duhet të përballet në gjykatë, pasi dosja hetuese e një transferte parash për lobim nga PD, ka përfunduar e duhet tashmë të çohet për gjykim. Në media ka dalë kërkesa që...

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha në gjykatë për falsifikim dokumentash

para 7 muajve - Zyrtare

Për të dytën herë kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, Basha do të...

Me porosi të rusëve?

para 7 muajve - BalkanWeb

Në mes të nëntorit shefat e qeverive të vendeve të BE-së do të vendosin nëse Bashkimi Evropian do t’i hapë dyert për Shqipërinë. Ndërkohë që shumica e vendeve evropiane i vlerësojnë përpjekjet e Shqipërisë...

Me porosi të rusëve?

para 7 muajve - Medial

TIRANË, 7 nëntor /MEDIAL/ Në mes të nëntorit shefat e qeverive të vendeve të BE-së do të vendosin nëse Bashkimi Evropian do t’i hapë dyert për Shqipërinë. Kështu e nis artikullin revista “The European...

Russiagate: Nikc Muzin, miku i Lulzim Bashës kërkon garanci për të dëshmuar. Zbardhen letërporositë e prokurorisë shqiptare me SHBA

para 7 muajve - Gazeta Tema

Lobisti amerikan Nicolas Muzin, dëshmia e të cilit cilësohet si “thembra e Akilit” për hetimin që po zhvillon prokuroria shqiptare ndaj kreut të PD, Lulzim Basha për lobimin rus në SHBA, ka kërkuar garanci...

Russiagate: Nikc Muzin, miku i Lulzim Bashës kërkon garanci për të dëshmuar. Zbardhen letërporositë e prokurorisë shqiptare me SHBA

para 7 muajve - Lexo

Lobisti amerikan Nicolas Muzin, dëshmia e të cilit cilësohet si “thembra e Akilit” për hetimin që po zhvillon prokuroria shqiptare ndaj kreut të PD, Lulzim Basha për lobimin rus në SHBA, ka kërkuar garanci...

ANALIZA/ Media gjermane: Basha pagoi lobistë për të penguar me çdo kusht integrimin e Shqipërisë. Pas tij qendrojnë rusët

para 7 muajve - Gazeta Tema

Në mes të nëntorit shefat e qeverive të vendeve të BE-së do të vendosin nëse Bashkimi Evropian do ti hapë dyert për Shqipërinë. Ndërkohë që shumica e vendeve europiane i vlerësojnë përpjekjet e Shqipërisë...

ANALIZA/ Media gjermane: Ja si PD po rrezikon rrugën e vendit drejt BE dhe porosia e Rusisë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Në mes të nëntorit shefat e qeverive të vendeve të BE-së do të vendosin nëse Bashkimi Evropian do ti hapë dyert për Shqipërinë. Ndërkohë që shumica e vendeve evropiane i vlerësojnë përpjekjet e Shqipërisë...

Me porosi të rusëve?

para 7 muajve - Top Channel

Në mes të nëntorit shefat e qeverive të vendeve të BE-së do të vendosin nëse Bashkimi Evropian do t’i hapë dyert për Shqipërinë. Ndërkohë që shumica e vendeve evropiane i vlerësojnë përpjekjet e Shqipërisë...

ANALIZA/ Media gjermane: Basha pagoi lobistë për të penguar me çdo kusht integrimin e Shqipërisë. Pas tij qendrojnë rusët

para 7 muajve - 24 ore

Në mes të nëntorit shefat e qeverive të vendeve të BE-së do të vendosin nëse Bashkimi Evropian do ti hapë dyert për Shqipërinë. Ndërkohë që shumica e vendeve europiane i vlerësojnë përpjekjet e Shqipërisë...

Thellohet skandali me lobimet, mediat europiane: Basha kundër integrimit të Shqipërisë, përdori Nick Muzin

para 7 muajve - Lexo

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me lobistin e Partisë Demokratike në Washington, Nick Muzin. Media “ The European ” shkruan së fundi se opozita shqiptare, e drejtuar nga Lulzim Basha po bën...

Media gjermane fshikullon ashpër Bashën: PD po rrezikon rrugën e vendit drejt BE-së, për interes të Rusisë…

para 7 muajve - Lexo

Marrë nga gazeta gjermane The European Në mes të nëntorit shefat e qeverive të vendeve të BE-së do të vendosin nëse Bashkimi Evropian do t’i hapë dyert për Shqipërinë. Ndërkohë që shumica e vendeve evropiane...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK