http://kariera.mk

ASH: Kjo qeveri manipulon me shifrat e të punësuarve shqiptarë

para 7 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 nëntor – Dokumenti që ne sot do ta shpalosim para jush, është fakt për një manipulim. Edhe pse në shpalljen publike për punësimin në Spitalin e Specializuar “13 Nëntori”, qëndron se të punësuar...

ASH: Kjo qeveri manipulon me shifrat e të punësuarve shqiptarë

para 7 muajve - Medial

Shkup, 8 nëntor 2019 Dokumenti që ne sot do ta shpalosim para jush, është fakt për një manipulim. Edhe pse në shpalljen publike për punësimin në Spitalin e Specializuar “13 Nëntori”, qëndron se të punësuar...

ASH: Kjo qeveri manipulon me shifrat e të punësuarve shqiptarë

para 7 muajve - Fol

Dokumenti që ne sot do ta shpalosim para jush, është fakt për një manipulim. Edhe pse në shpalljen publike për punësimin në Spitalin e Specializuar “13 Nëntori”, qëndron se të punësuar duhet të jenë një...

Regon ASH, “Në vend të shqiptarit e romit, punësohet maqedonasi”

para 7 muajve - TV21

Aleanca për Shqiptarët, në një konference për shtyp ka denoncuar një dokument ku në spitalin e specializuar geriatrisë dhe paliatrisë në “13 Nëntori” në Shkup. Ku sipas tyre në vend të një shqiptari dhe...

Ndryshojnë nacionalitetin për t’u punësuar në Administratë

para 7 muajve - Gazeta Express

Punësimet dhe organizimi i administratës publike, në Maqedoninë e Veriut, funksionon ende sipas Marrëveshjes kornizë të Ohrit ku parashihet përfaqësim proporcional i komuniteteve sipas përbërjes së popullsisë,...

Ndryshojnë nacionalitetin për t’u punësuar në Administratë

para 7 muajve - Insajderi

Punësimet dhe organizimi i administratës publike, në Maqedoninë e Veriut, funksionon ende sipas Marrëveshjes kornizë të Ohrit ku parashihet përfaqësim proporcional i komuniteteve sipas përbërjes së popullsisë,...

ASH: Në vend të shqiptarëve punësohen maqedonas

para 7 muajve - Fakti Ditor

Aleanca për Shqiptarët akuzon se në vend të shqiptarëve, në institucione punësohen maqedonas. Nga kjo parti theksojnë se në dokumentin që kanë siguruar, flitet qartë se si në spitalin e fëmijëve “13 Nëntori”...

ASH: “Ballancieri” i Qeverisë së RMV në vend ta mbrojë përfaqësimin e shqiptarëve, ai i diskriminon ato!

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor, zhurnal.mk – Aleanca për Shqiptarët sot nëpërjmet të të departamentit për Informim dhe Kryetarit të tij Shefik Durakut, ka reaguar me nje konferencë shtypi për një shpallje publike me...

ASH: Në vend të shqiptarëve punësohen maqedonas

para 7 muajve - Alsat-M

Aleanca për Shqiptarët akuzon se në vend të shqiptarëve, në institucione punësohen maqedonas. Nga kjo parti theksojnë se në dokumentin që kanë siguruar, flitet qartë se si në spitalin e fëmijëve “13 Nëntori”...

ASH zbulon skandalin: Maqedonasit punësohen në vend të shqiptarëve

para 7 muajve - Shenja

Aleanca për Shqiptarët ka publikuar një skandal me punësimet në administratë publike, ku përmes një vendimi për punësim akuzojnë se në vend të një shqiptari dhe një romi janë punësuar dy maqedonas. Zëdhënësi...

ASH: “Ballancieri” I Qeverisë së RMV në vend ta mbrojë përfaqësimin e shqiptarëve, ai i diskriminon ato!

para 7 muajve - Ina

Aleanca për Shqiptarët sot nëpërjmet të të departamentit për Informim dhe Kryetarit të tij Shefik Durakut, ka reaguar me nje konferencë shtypi për një shpallje publike me crast ka nënvizuar se si metotdologjia...

ASH: “Ballancieri” I Qeverisë së RMV në vend ta mbrojë përfaqësimin e shqiptarëve, ai i diskriminon ato!

para 7 muajve - Shprehja

Aleanca për Shqiptarët sot nëpërjmet të të departamentit për Informim dhe Kryetarit të tij Shefik Durakut, ka reaguar me nje konferencë shtypi për një shpallje publike me crast ka nënvizuar se si metotdologjia...

Në emër të shqiptarëve dhe romëve janë punësuar maqedonas, denoncon ASH

para 7 muajve - Flaka

Aleanca për Shqiptarët – ASH, përmes një konference për shtyp ka denoncuar skandal në Spitalin e  Specializuar “13 Nëntori”, ku në emër të shqiptarëve dhe romëve janë punësuar maqedonas, transmeton Agjencia...

ASH: Në vend të shqiptarëve punësohen maqedonas

para 7 muajve - Tetova Sot

Aleanca për Shqiptarët akuzon se në vend të shqiptarëve, në institucione punësohen maqedonas. Nga kjo parti theksojnë se në dokumentin që kanë siguruar, flitet qartë se si në spitalin e fëmijëve “13 Nëntori”...

ASH: Qeveria po punëson maqedonas në vendet e punës që u takojnë shqiptarëve

para 7 muajve - Lajm

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar permes një konference per shtyp lidhur me një shpallje publike me ç’rast ka nënvizuar se si metotdologjia e e njohur “Balancer” nuk implementohet për të rritur përfaqësimin...

Tomislav Jankulovski punësohet si shqiptarë-reagon ASH-ja

para 7 muajve - Tetova1

ASH: “Ballancieri” I Qeverisë së RMV në vend ta mbrojë përfaqësimin e shqiptarëve, ai I diskriminon ato! Aleanca për Shqiptarët sot nëpërjmet të të departamentit për Informim dhe Kryetarit të tij Shefik...

ASH: Në vend të shqiptarëve punësohen maqedonas

para 7 muajve - Zyrtare

Aleanca për Shqiptarët akuzon se në vend të shqiptarëve, në institucione punësohen maqedonas. Nga kjo parti theksojnë se në dokumentin që kanë siguruar, flitet qartë se si në spitalin e fëmijëve “13 Nëntori”...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK