http://kariera.mk

Forumi ekonomik botëror në Gjenevë, Zaev: Nuk ka rrugë tjetër, përveç integrimit në BE

para 7 muajve - Flaka

Për Maqedoninë e Veriut dhe vendet rajonale nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit të plotë në Bashkimin Evropian, ka thënë kryeministri, Zoran Zaev, në forumin ekonomik botëror në Gjenevë. Përpara...

Nikolla Dimitrov-Coleman-Borel bisedojnë për perspektivën euroatlantike të Maqedonisë

para 7 muajve - Fakti Ditor

Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov u takua sot me Ministrin e Jashtëm spanjoll, Josep Borrell, si dhe me Coleman Bonn, Këshilltar për Evropë në Kabinetin e Presidentit të Francës, Emmanuel Macron. Nga...

Nikolla Dimitrov-Coleman-Borel bisedojnë për perspektivën euroatlantike të Maqedonisë

para 7 muajve - Arbresh

Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov u takua sot me Ministrin e Jashtëm spanjoll, Josep Borrell, si dhe me Coleman Bonn, Këshilltar për Evropë në Kabinetin e Presidentit të Francës, Emmanuel Macron. Nga...

Takime të Dimitrovit me Borel, trashëgimtarin e Mogerinit dhe me këshilltarin e Makron, Kleman Bon

para 7 muajve - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov në margjinat e “Dialogut strategjik për Ballkanin Perëndimor” të organizuar nga Forumi ekonomik botëror në Gjenevë, sot u takua me shefin e diplomacisë spanjolle...

Takime të Dimitrovit me Borel, trashëgimtarin e Mogerinit dhe me këshilltarin e Makron, Kleman Bon

para 7 muajve - Medial

Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov  në margjinat e “Dialogut strategjik për Ballkanin Perëndimor” të organizuar nga Forumi ekonomik botëror në Gjenevë, sot u...

ZAEV: VENDIMET E GABUARA TË BE-së, KËRCËNIM PËR RAJONIN

para 7 muajve - Klan Macedonia

Vendimet e gabuara të BE-së mund të rezultojnë me rritjen e nacionalizmit në Ballkan, ka paralajmëruar Kryeministri Zoran Zaev gjatë takimit të liderëve për Ballkanin Perëndimor në organizim të Forumit...

Në Gjenevë do të takohen shefat e diplomacive të RMV-së dhe Greqisë dhe kryeministri Zaev

para 7 muajve - Portalb

Në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë greke, Nikos Dendias. Në takim me...

Në Gjenevë shefat e diplomacive të RMV-së dhe Greqisë dhe kryeministri Zaev

para 7 muajve - Portalb

Në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë greke, Nikos Dendias. Në takim me...

Zaev dhe Dimitrov në takim me Dendias

para 7 muajve - Shprehja

Në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë greke, Nikos Dendias. Në takim me...

Zaev dhe Dimitrov në takim me Dendias

para 7 muajve - Gazeta Express

Në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë greke, Nikos Dendias. Në takim me...

Zaev dhe Dimitrov takohen me Nikos Dendias në Gjenevë

para 7 muajve - Lajm

Në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë greke, Nikos Dendias. Në takim me...

Zaev dhe Dimitrov në takim me Dendias

para 7 muajve - Ina

Në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë greke, Nikos Dendias. Në takim me...

Zaev dhe Dimitrov sot në Gjenevë në takim me Dendias

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor, zhurnal.mk – Në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë greke,...

Në Gjenevë takim i Zaevit dhe Dimitrovit me Dendiasin

para 7 muajve - Medial

Athinë, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë...

Zaevi dhe Dimitrovi sot takohen në Gjenevë me Dendiasin

para 7 muajve - Tetova Sot

Në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë greke, Nikos Dendias. Në takim me...

Zaev dhe Dimitrov takohen me Nikos Dendias në Gjenevë

para 7 muajve - Shenja

Në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë greke, Nikos Dendias. Në takim me...

Zaevi dhe Dimitrovi sot takohen në Gjenevë me Dendiasin

para 7 muajve - Republika

Në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë greke, Nikos Dendias. Në takim me...

Zaevi dhe Dimitrovi sot takohen në Gjenevë me Dendiasin

para 7 muajve - Fakti Ditor

Në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë sot kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov do të takohen me shefin e diplomacisë greke, Nikos Dendias. Në takim me...

Dendias: Refuzimi i BE-së për RMV-në dhe Shqipërinë mund të kthen situatën në pikë të vështirë

para 7 muajve - Portalb

Nikos Dendias, ministri i punëve të jashtme të Greqisë para takimit me Zoran Zaevin dhe Nikolla Dimitrovin nesër, ka folur për raportet ndërmjet BE-së dhe Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut, transmeton...

Dendias: BE krijoi hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

para 7 muajve - Koha.mk

Athinë, 7 nëntor – Bashkimi Evropian ka krijuar hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe ndaj Shqipërisë, i ka lënë në “pritje”, ndërsa “pritja” nuk është assesi as pozicion, ka thënë ministri...

Dendias: BE krijoi hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

para 7 muajve - Lajm

Bashkimi Evropian ka krijuar hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe ndaj Shqipërisë, i ka lënë në “pritje”, ndërsa “pritja” nuk është assesi as pozicion, ka thënë ministri i Jashtëm i Greqisë,...

Dendias: BE krijoi hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

para 7 muajve - Flaka

Bashkimi Evropian ka krijuar hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe ndaj Shqipërisë, i ka lënë në “pritje”, ndërsa “pritja” nuk është assesi as pozicion, ka thënë ministri i Jashtëm i Greqisë,...

Dendias: BE krijoi hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

para 7 muajve - Zhurnal

Athinë, 7 nëntor – Bashkimi Evropian ka krijuar hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe ndaj Shqipërisë, i ka lënë në “pritje”, ndërsa “pritja” nuk është assesi as pozicion, ka thënë ministri...

Dendias: BE krijoi hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

para 7 muajve - Medial

Athinë, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Bashkimi Evropian ka krijuar hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe ndaj Shqipërisë, i ka lënë në “pritje”, ndërsa “pritja” nuk është assesi as pozicion, ka...

Dendias: BE krijoi hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

para 7 muajve - Tetova Sot

Bashkimi Evropian ka krijuar hendek në politikën drejt Maqedonisë së Veriut dhe ndaj Shqipërisë, i ka lënë në “pritje”, ndërsa “pritja” nuk është assesi as pozicion, ka thënë ministri i Jashtëm i Greqisë,...

Zaev dhe Dimitrov në Gjenevë do të takohen me Dendias

para 7 muajve - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë në suaza të Forumit ekonomik botëror në Gjenevë nesër do të takohet me kryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, lajmëroi korrespondentja...

Zaev dhe Micotakis të enjten e ardhshme takohen në Selanik

para 7 muajve - Ina

Kryeministrat e Greqisë dhe të Maqedonisë së Veriut, Kirjakos Micotakis dhe Zoran Zaev, do të kenë takim bilateral në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”, që të enjten dhe të premten e ardhshme më 14...

Zaev dhe Micotakis të enjten e ardhshme takohen në Selanik

para 7 muajve - Shprehja

Kryeministrat e Greqisë dhe të Maqedonisë së Veriut, Kirjakos Micotakis dhe Zoran Zaev, do të kenë takim bilateral në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”, që të enjten dhe të premten e ardhshme më 14...

Zaev dhe Micotakis të enjten e ardhshme takohen në Selanik

para 7 muajve - Lajm

Kryeministrat e Greqisë dhe të Maqedonisë së Veriut, Kirjakos Micotakis dhe Zoran Zaev, do të kenë takim bilateral në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”, që të enjten dhe të premten e ardhshme më 14...

Zaev dhe Micotakis të enjten e ardhshme takohen në Selanik

para 7 muajve - InfoShqip

Kryeministrat e Greqisë dhe të Maqedonisë së Veriut, Kirjakos Micotakis dhe Zoran Zaev, do të kenë takim bilateral në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”, që të enjten dhe të premten e ardhshme më 14...

Zaev dhe Dimitrov në Gjenevë do të takohen me Dendias

para 7 muajve - Medial

Athinë, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë në suaza të Forumit ekonomik botëror në Gjenevë nesër do të takohet me kryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë...

Zaev dhe Micotakis të enjten e ardhshme takohen në Selanik

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryeministrat e Greqisë dhe të Maqedonisë së Veriut, Kirjakos Micotakis dhe Zoran Zaev, do të kenë takim bilateral në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”, që të enjten dhe të premten e ardhshme më 14...

Dendias: Bashkimi Evropian krijoji hendek në politikën ndaj Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

para 7 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias në intervistë për radion greke ‘Tema FM’ thotë se “Bashkimi Evropian krijoi hendek në politikën ndaj Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, dhe i në...

Zaev dhe Micotakis të enjten e ardhshme takohen në Selanik

para 7 muajve - Zhurnal

Athinë, 7 nëntor, zhurnal.mk – Kryeministrat e Greqisë dhe të Maqedonisë së Veriut, Kirjakos Micotakis dhe Zoran Zaev, do të kenë takim bilateral në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”, që të enjten...

Zaev dhe Micotaqis javën e ardhshme takohen në Selanik

para 7 muajve - Aktuale

Kryeministrat e Greqisë dhe të Maqedonisë së Veriut, Kirjakos Micotakis dhe Zoran Zaev, do të kenë takim bilateral në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”, që të enjten dhe të premten e ardhshme më 14...

Zaev dhe Micotakis të enjten e ardhshme takohen në Selanik

para 7 muajve - Alsat-M

Kryeministrat e Greqisë dhe të Maqedonisë së Veriut, Kirjakos Micotakis dhe Zoran Zaev, do të kenë takim bilateral në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”, që të enjten dhe të premten e ardhshme më 14...

Zaevi dhe Micotakis do të takohen në Selanik

para 7 muajve - Portalb

Kryeministrat e Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, Kirjakos Micotakis dhe Zoran Zaev, do të kenë takim bilateral në kuadër të “Thessaloniki Summit 209”, i cili do të mbahet më 14 dhe 15 nëntor të  vitit...

Takim Micotakis – Zaev të enjten e ardhshme në Selanik

para 7 muajve - Koha.mk

Athinë, 7 nëntor – Kryeministrat e Greqisë dhe të Maqedonisë së Veriut, Kirjakos Micotakis dhe Zoran Zaev, do të kenë takim bilateral në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”, që të enjten dhe të premten...

Takim Micotakis – Zaev të enjten e ardhshme në Selanik në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”

para 7 muajve - Medial

Athinë, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kryeministrat e Greqisë dhe të Maqedonisë së Veriut, Kirjakos Micotakis dhe Zoran Zaev, do të kenë takim bilateral në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”, që të enjten...

Micotakis e Zaev takohen të enjten e ardhshme në Selanik

para 7 muajve - Lajm

Kryeministri grek Kirjakos Micotakis dhe ai maqedonas Zoran Zaev, do të realizojnë një takim në margjinat e „Thessaloniki Summit 2019”, që të enjten dhe të premten e ardhshme më 14 dhe 15 nëntor të vitit...

Zaev të enjten në takim me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis

para 7 muajve - Arbresh

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, do të realizojë takim me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, në kuadër të samitit “Thessaloniki Summit 209”. Ky samit sipas AIM, do të mbahet më 14...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK