http://kariera.mk

Shqipëria rritje ekonomike dhe zhvillime pozitive/ BB: 15% e firmave në 2019 eksportuan drejtpërdrejt të paktën 10% të shitjeve

para 7 muajve - Medial

TIRANË, 8 nëntor/MEDIAL/ Që nga viti 2013, ekonomia shqiptare ka parë një rritje të konsiderueshme në përqindjen e mallrave që firmat eksportojnë në tregjet ndërkombëtare. Sipas Vrojtimit të ndërmarrjeve...

Banka Botërore publikon vrojtimin e ndërmarrjeve për Shqipërinë!

para 7 muajve - Top Channel

Rezultatet e Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë flasin për një pamje të larmishme të mjedisit të biznesit në të cilën veprojnë kompanitë shqiptare. Vrojtimi bën një renditje të pengesave që has biznesi...

BB: Ulet korrupsioni për lejet/ Nga 32% në vitin 2013 në 17% në vitin 2019

para 7 muajve - Top Channel

Shefja e zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri shpjegon për Top Channel gjetjet e një raporti në lidhje me biznesin, ekonominë dhe korrupsioni. Ajo thotë se është vërejtur një ulje e korrupsionit për lejet...

BB publikon Vrojtimin e ndërmarrjeve për Shqipërinë 2019: Nga rritja e shitjeve vjetore te ulja me më shumë se 50% e korrupsionit (dhe krahasimi me 2013)

para 7 muajve - Lexo

BB ka publikuar Vrojtimin e ndërmarrjeve për Shqipërinë 2019. Ajo që bie në sy është rritja reale e shitjeve vjetore e cila është shumë më e lartë se në 2013 dhe po kështu rritja e punësimit vjetor. Po...

Raporti i BB, Vasili: Shqipëria në greminën e kolapsit ekonomik, korrupsioni 3 herë më i lartë se vendet e rajonit

para 7 muajve - BalkanWeb

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas raportit të Bankës Botërore dhe prezantimit nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë sot të projekt buxhetin e vitit 2020 duke deklaruar se korrupsioni...

Banka Botërore publikon vrojtimin e ndërmarrjeve për Shqipërinë!

para 7 muajve - Arbresh

Rezultatet e Vrojtimit të ndërmarrjeve për Shqipërinë flasin për një pamje të larmishme të mjedisit të biznesit në të cilën veprojnë kompanitë shqiptare. Vrojtimi bën një renditje të pengesave që has biznesi...

Banka Botërore përgënjeshtron opozitën: Ulet korrupsioni, ja si zbriti nga 2013 në 2019

para 7 muajve - Lexo

Shefja e zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri shpjegon për Top Channel gjetjet e një raporti në lidhje me biznesin, ekonominë dhe korrupsioni. Ajo thotë se është vërejtur një ulje e korrupsionit për lejet...

Ish deputeti ngre alarmin: Shqipëria në greminën e kolapsit ekonomik. Ky është armiku i jashtëzakonshëm që rëndon mbi buxhetin e të gjithë shqiptarëve

para 7 muajve - Sot News

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas raportit të Bankës Botërore dhe prezantimit nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë sot të projekt buxhetin e vitit 2020 duke deklaruar se korrupsioni...

Të bëhemi bllok kombëtar kundër qeverisë/ Thirrja e fortë e Vasilit…

para 7 muajve - Standard

Duhet të bëhemi një bllok kombëtar që qëndron përballë kësaj qeverie, për të shpëtuar veten dhe për të shpëtuar të ardhmen e këtij vendi. Apeli është bërë nga nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, i cili...

Raporti i BB, Vasili: Korrupsioni në Shqipëri, 3 herë më i lartë se vendet e rajonit

para 7 muajve - Koha Jone

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili se raporti i fundit i Bankës Botërore konfirmoi nivelin e lartë të korrupsionit në Shqipëri, i cili është 3 herë më i lartë se vendet e rajonit Deklarata për mediat...

Vasili: Korrupsioni në Shqipëri, 3 herë më i lartë se vendet e rajonit…

para 7 muajve - Standard

Nekryetari i LSI Petrit Vasili ka dalë në një konferencë shtypi ku ka denoncuar gjendjen e rëndë në të cilën ndodhet venedi. Ai ka vlerësuar duke ju referuar një raporti të Bankës Botërore se Korrupsioni...

Korrupsioni në Shqipëri, më i larti në rajon

para 7 muajve - Tetova1

Korrupsioni në Shqipëri është tri herë më i lartë se në vendet e tjera të Europës Lindore dhe Azisë Qendrore. Nuk ka krahasim me vendet e BE-së, ku duam të hapim negociatat për anëtarësim. Shifra më e...

Raporti i BB: Ryshfeti në Shqiperi më i larti në rajon

para 7 muajve - Albinfo

Në raport jepet alarmi për nivelin e lartë të korrupsionit në 6 vitet e fundit në Shqipëri Korrupsioni në Shqipëri është tre herë më i lartë se në vendet e tjera të Europës Lindore dhe Azisë qendrore....

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku: Qeveria “Rama” ka prodhuar korrupsionin më të pamenduar për shqiptarët

para 7 muajve - Medial

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, në një deklaratë për shtyp,  u shpreh se sondazhi i fundit i Bankës Botërore është një tjetër kambanë që i kujton qeverisë shqiptare se si koha e saj në pushtet ka prodhuar...

Ryshfeti “kambanë”alarmi, ekspertët: Qeveria të marrë masa

para 7 muajve - Koha Jone

Ekspertët janë shprehur të alarmuar në lidhje me të dhënat e publikuara në raportin e Bankës Botërore. Selami Xhepa deklaron se këto të dhëna janë shumë shqetësuese pasi do të ndikojnë direkt në thithjen...

Shqetësimet e biznesit, plagë taksat e larta dhe korrupsioni

para 7 muajve - Koha Jone

Taksat e larta dhe korrupsionin e zyrtarëve, për bizneset shqiptare janë pengesat më të mëdha në aktivitetin e tyre. Anketa e Ndërmarrjeve e zhvilluar nga Banka Botërore, BERZH dhe Banka Europiane e Investimeve...

‘Shifrat e BB janë alarmante’/ Tabaku: Qeveria Rama më e korruptuara, situatë e papërballueshme për bizneset

para 7 muajve - Standard

PD ka reaguar përmes ish deputetes Jorida Tabaku lidhur me sondazhin e fundit te Bankës Botërore lidhur me korrupsionin në vend. Sondazhi i fundit i Bankës Botërore është një tjetër këmbanë që i kujton...

Tabaku: Qeveria shqiptare ka prodhuar korrupsion, Banka Botërore publikoi shifrat alarmante

para 7 muajve - Top Channel

Në një deklaratë për shtyp, ish-deputetja Jorida Tabaku u shpreh se sondazhi i fundit i Bankës Botërore është një tjetër kambanë që i kujton qeverisë shqiptare se si koha e saj në pushtet ka prodhuar korrupsionin...

“34.6% e biznesit duhet të përgatisë zarfin sa herë që takojnë një ofiqar të shtetit” Tabaku: Shifrat e BB, alarmante

para 7 muajve - BalkanWeb

PD ka reaguar përmes ish deputetes Jorida Tabaku lidhur me sondazhin e fundit te Bankës Botërore lidhur me korrupsionin në vend. “Sondazhi i fundit i Bankës Botërore është një tjetër këmbanë që i kujton...

Tabaku akuza qeverisë për korrupsion: Biznesi i “vdekur” nëse nuk paguan haraç

para 7 muajve - Medial

Partia Demokratike akuzon qeverinë për korrupsionin në administratën publike. Ish deputetja Jorida Tabaku duke iu referuar publikimeve të Bankës Botërore thotë se shifrat janë alarmante pasi sipas saj...

Tabaku:Shifrat e BB, biznesi zarf gati sa herë që takon ofiqarët e shtetit

para 7 muajve - Opinion

Në një deklaratë për mediat, ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me sondazhin e fundit të Bankës Botërore. Tabaku u shpreh se sondazhi është një tjetër këmbanë që i kujton...

“Duhet të përgatisin zarfin sa herë që të takojnë një ofiqar të shtetit”, Tabaku akuza të rënda qeverisë: Banka Botërore publikon shifra alarmante

para 7 muajve - Sot News

Në një deklaratë për shtyp, ish-deputetja Jorida Tabaku u shpreh se sondazhi i fundit i Bankës Botërore është një tjetër kambanë që i kujton qeverisë shqiptare se si koha e saj në pushtet ka prodhuar korrupsionin...

Jorida Tabaku: Rama dhe klika e tij janë rrjetë merimange korrupsioni

para 7 muajve - Koha Jone

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku, në një deklaratë për mediet nga selia blu tha se biznesi në Shqipëri akuzon qeverinë për korrupsion në administratën publike. Sipas saj Banka Botërore ka publikuar...

“Raporti i BB, këmbanë alarmi”/ Tabaku: Rama dhe oligarkët kanë krijuar një rrjetë merimange të korrupsionit

para 7 muajve - Standard

Jorida Tabaku, ish-deputetja demokrate, ka dhënë një deklaratë sot nga selia e PD, me anë të së cilës bëri të ditur rezultatet aspak shpresëdhënëse të sondazhit të fundit të Bankës Botëroire për Shqipërinë....

Tabaku akuza qeverisë për korrupsion: Biznesi i “vdekur” nëse nuk paguan haraç

para 7 muajve - Vizion Plus

Partia Demokratike akuzon qeverinë për korrupsionin në administratën publike. Ish deputetja Jorida Tabaku duke iu referuar publikimeve të Bankës Botërore thotë se shifrat janë alarmante pasi sipas saj...

Jorida Tabaku: BB publikon shifrat alarmante, 34.6% e biznesit duhet të përgatisë zarfin sa herë që takojnë një ofiqar të shtetit

para 7 muajve - Koha Jone

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku, ka deklaruar një një deklaratë për mediet nga selia blu se biznesi në Shqipëri akuzon qeverinë për korrupsion në administratën publike. Sipas saj Banka Botërore ka...

Banka Botërore deklaron: Korrupsion i tmerrshëm qeveritar rilindas

para 7 muajve - Koha Jone

-Kryeministri Rama ka mbetur i rrethuar tashmë në “ishullin e oligarkëve”, të cilët diktojnë gjithçka në ekonominë e vendit. Ata bëjnë ligjet për interesat e tyre, ata heqin dhe emërojnë ministrat, ata...

Banka Botërore deklaron: Korrupsion i tmerrshëm qeveritar rilindas

para 7 muajve - Zhurnal

Tiranë, 7 nëntor – -Kryeministri Rama ka mbetur i rrethuar tashmë në “ishullin e oligarkëve”, të cilët diktojnë gjithçka në ekonominë e vendit. Ata bëjnë ligjet për interesat e tyre, ata heqin dhe emërojnë...

Banka Botërore deklaron: Korrupsion i tmerrshëm qeveritar rilindas

para 7 muajve - Standard

-Kryeministri Rama ka mbetur i rrethuar tashmë në “ishullin e oligarkëve”, të cilët diktojnë gjithçka në ekonominë e vendit. Ata bëjnë ligjet për interesat e tyre, ata heqin dhe emërojnë ministrat, ata...

Tabaku: PD e vendosur për të rrëzuar qeverinë, ekonomia në kolaps

para 7 muajve - Medial

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku deklaroi se PD ka nisur një rrugë pa kthim me qëllim rrëzimin e qeverisë. E ftuar në edicionin qendror të lajmeve në Vizion Plus, Tabaku akuzoi qeverinë se ka rritur taksat...

Tabaku: PD e vendosur për të rrëzuar qeverinë, ekonomia në kolaps

para 7 muajve - Vizion Plus

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku deklaroi se PD ka nisur një rrugë pa kthim me qëllim rrëzimin e qeverisë. E ftuar në edicionin qendror të lajmeve në Vizion Plus, Tabaku akuzoi qeverinë se ka rritur taksat...

Banka Botërore: Shqipëria e zhytur në korrupsion

para 7 muajve - RTV 21

Korrupsioni ka njohur një zgjerim të ndjeshëm në 6 vitet e fundit në Shqipëri Konstatimi vjen nga një raport i Bankës Botërore, i cili ka analizuar një sërë kompanish që operojnë në vend. Duke ju referuar...

Banka Botërore: Shqipëria e zhytur në korrupsion

para 7 muajve - Vizion Plus

Korrupsioni ka njohur një zgjerim të ndjeshëm në 6 vitet e fundit në Shqipëri. Konstatimi vjen nga një raport i Bankës Botërore, i cili ka analizuar një sërë kompanish që operojnë në vend. Duke ju referuar...

Banka Botërore: Korrupsioni në Shqipëri, edhe më keq se gjashtë vite më parë

para 7 muajve - Gazeta Observer

Një raport i Bankës Botërore (BB) jep të dhëna alarmante për nivelin e korrupsionit në Shqipëri. Raporti vë në dukje se fenomeni i korrupsionit në administratën shqiptare është përkeqësuar, në raport me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK