http://kariera.mk

Alvin Berisha flet për herë të parë: Më qëllonin, thonin se duhej të bëhesha ushtar!

para 7 muajve - Gazeta Express

Këtë të premte mori fund ferri disa vjeçar për Alvin Berishën. 11 vjeçari është pritur nga familjarët në aeroportin e Romës dhe më në fund i ati do të mund ta përqafojë duke ditur se i biri do të jetë...

Zëdhënësja e qeverisë: Pas Alvinit po përgatitet shpëtimi i 150 shqiptarëve të izoluar në kampin famëkeq në Siri

para 7 muajve - Gazeta Tema

Akuzave dhe spekulimeve për vizitën në Siri të Ministrit të Bredshëm Sandër Lleshaj i është përgjigjur ditën e sotme në emisioni 45 Minuta me gazetarin Denis Minga zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali....

Alvin Berisha flet për herë të parë pas kthimit nga Siria: Më qëllonin, thonin se duhej të bëhesha ushtar!

para 7 muajve - GazetaBlic

Këtë të premte mori fund ferri disa vjeçar për Alvin Berishën. 11 vjeçari është pritur nga familjarët në aeroportin e Romës dhe më në fund i ati do të mund ta përqafojë duke ditur se i biri do të jetë...

5 vite në ferr, Alvini: Më qëllonin, thonin se duhej të bëhesha ushtar!

para 7 muajve - Albeu

Pas 5 vitesh në kampet e Sirisë, Alvini i vogël arriti të shpëtojë e të kthehet pranë babait të tij. Pikërisht këtë të premte mori fund ferri disa vjeçar për Alvin Berishën. 11 vjeçari Këtë të premte mori...

"Po përgatitet shpëtimi i tyre", ministrja e Ramës jep lajmin e madh

para 7 muajve - Sot News

Ministrja Elisa Spiropali tha se aksioni për shpëtimin e Alvin Berishës u shpreh se nisi me kërkesën e kryeministrit Rama ndaj kryeministrit italian Giuseppe Conte. Spiropali jep edhe lajmin se po përgatitet...

Italia zgjoi çështjen Alvin/Spiropali: Po përgatitet shpëtimi i 150 shqiptarëve nga kampi ”Al Hol”

para 7 muajve - Koha Jone

Rasti i Alvin Berishës u zgjua nga mediet Italiane dhe më pas ndoqën thirrjet për shpëtimin e 11-vjeçarit nga kampi famëkeq Al Hol, edhe institucionet shqiptare. Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali,...

Media italiane zbardh dëshminë e Alvinit: Më mësonin të gjuaja me armë, mami vishej si ninxha…

para 7 muajve - Standard

Alvin Berisha iu bashkua ditën e sotme në Itali familjes së tij biologjike, pas muajsh të tërë përpjekje për ta shpëtuar nga kampi famëkeq në Siri, ku ndodhej prej 5 vitesh. Media italiane, ka zbardhur...

Spiropali: Pas Alvinit po përgatitet shpëtimi i 150 shqiptarëve të izoluar në kampin famëkeq në Siri

para 7 muajve - Lexo

Akuzave dhe spekulimeve për vizitën në Siri të Ministrit të Bredshëm Sandër Lleshaj i është përgjigjur ditën e sotme në emisioni 45 Minuta me gazetarin Denis Minga zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali....

Nëna i ndryshoi emrin Alvinit, pasi shkuan në Siri. Ai harroi gjuhën

para 7 muajve - Koha Jone

Alvin Berisha u arrit të rimerrej nga kampi Al-Hol, në Siri dhe tashmë ndodhet pranë familjes së tij në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u mor në dhjetor 2014 nga nëna e tij, e cila donte të bashkohej...

“Më qëllonin që të bëhesha ushtar”! Zbardhet dëshmia e Alvin Berishës: ISIS më detyroi të flas vetëm në arabisht

para 7 muajve - BalkanWeb

“Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha,...

“Mami vishej si ninxha, nuk më lënë të shkoj në shkollë”, zbardhet dëshmia e Alvin Berishës: ISIS më detyroi të flas vetëm në arabisht, donin që të bëhesha ushtar

para 7 muajve - Gazeta Tema

“Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha,...

Alvin në shtëpi! Babai mban premtimin e dhënë

para 7 muajve - Top Channel

“Të kisha premtuar se do të ktheheshe në shtëpi. Tani je i rritur, thuajse je bërë burrë”. Me këto fjalë, dukshëm i mallëngjyer, babai i Alvinit, Afrim Berisha, e ka pritur të birin. Pranë tij, edhe motrat...

Alvini rrëfehet për jetën brenda në kampin e ISIS: Na mësonin të luftonim

para 7 muajve - Albeu

Pas 5 vitesh në një kamp lufte nw Siri vogëlushi Alvin Berisha është bashkuar me babain dhe motrat. Ndërkohë që lajmi ka bërë jehonë në mediat italiane, është zbardhur dëshmia e vogëlushtit Alvvin Berisha...

“Më qëllonin që të bëhesha ushtar”! Zbardhet dëshmia e Alvin Berishës: is.is më detyroi të flas vetëm në arabisht

para 7 muajve - Medial

ROMË “Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha,...

Gjenerali italian jep detaje: Mrekulli që Alvini është gjallë

para 7 muajve - Gazeta Express

Drejtori i SCIP, Giuseppe Spina në një intervistë për Ora News ka deklaruar për mediat italiane se fakti që sot Alvin Berisha është gjallë është një mrekulli. Duke ju kthyer sulmit me bombë të korrikut...

Më qëllonin që të bëhesha ushtar/ Dëshmia e Alvinit: ISIS më detyroi të flas vetëm në arabisht

para 7 muajve - Tetova Sot

“Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha,...

Flet doktoresha e Kryqit të Kuq Italian: Alvini ishte i buzëqeshur, megjithë atë që ka kaluar…

para 7 muajve - Standard

Doktoresha, pjesë e Kryqit të Kuq Italian që mori pjesë në operacionin për shpëtimin e Alvinit tha se për 11-vjeçarin tani fillon një jetë e re, ndërsa tregoi edhe rrugëtimin derisa u nxor nga kampi. “Ai...

Alvini në shtëpi, babai mban premtimin e dhënë

para 7 muajve - Klan Kosova

“Të kisha premtuar se do të ktheheshe në shtëpi. Tani je i rritur, thuajse je bërë burrë”. Me këto fjalë, dukshëm i mallëngjyer, babai i Alvinit, Afrim Berisha, e ka pritur të birin. Pranë tij, edhe motrat...

Lëreni djalin të shkojë në shtëpi dhe kthehuni merrni të tjerët. Nëse ua mban…

para 7 muajve - Standard

Nga Mentor Kikia Një shfaqje përtej çdo logjike vazhdon prej dy ditësh me marrjen e djaloshit 11 vjeçar Alvin Berisha nga një kamp në Siri, ku mbahen ish luftëtarë të ISIS si dhe gratë e fëmijët e tyre....

Mediat italiane pasqyrojnë dëshmi të reja të Alvinit: Më detyronin të gjuaja me armë!

para 7 muajve - Albinfo

"Më detyronin të flisja vetëm arabisht. Nuk më linin që të shkoja në shkollë” Meqenëse Alvin Berisha iu bashkua ditën e sotme në Itali familjes së tij biologjike, pas muajsh të tërë përpjekje për ta shpëtuar...

Alvin Berisha, kthim i lumtur në shtëpi

para 7 muajve - Vizion Plus

Vogëlushi 11 vjeçar shqiptar, Alvin Berisha më në fund ka mbërritur në Itali duke e lënë pas makthin e luftës dhe jetën e vështirë në kampet siriane. Mëngjesin e kësaj të premteje, Alvini u takua me babain...

Mami vishej si ninxha, nuk më lënë të shkoj në shkollë”, zbardhet dëshmia e Alvin Berishës

para 7 muajve - Lexo

“Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha,...

Alvin Berisha flet për herë të parë pas kthimit nga Siria: Më qëllonin, thonin se duhej të bëhesha ushtar!

para 7 muajve - Bota Press

Këtë të premte mori fund ferri disa vjeçar për Alvin Berishën. 11 vjeçari është pritur nga familjarët në aeroportin e Romës dhe më në fund i ati do të mund ta përqafojë duke ditur se i biri do të jetë...

Gjenerali italian: Mrekulli që Alvini është gjallë

para 7 muajve - Zhurnal

Drejtori i SCIP, Giuseppe Spina, ka deklaruar për mediat italiane se fakti që sot Alvin Berisha është gjallë është një mrekulli. Duke ju kthyer sulmit me bombë të korrikut të këtij viti në Siri, ai shpjegoi...

Alvini rrëfehet për jetën brenda në kampin e ISIS: Na mësonin të luftonim

para 7 muajve - Tetova Sot

Pas 5 vitesh në një kamp lufte nw Siri vogëlushi Alvin Berisha është bashkuar me babain dhe motrat. Ndërkohë që lajmi ka bërë jehonë në mediat italiane, është zbardhur dëshmia e vogëlushtit Alvvin Berisha...

Video ekskluzive e Ora News, përqafimi i parë i Alvinit me familjarët në aeroport

para 7 muajve - Fakti Ditor

Ora News ka siguruar një tjetër video ekskluzive nga mbërritja e 11-vjeçarit shqiptar, Alvin Berisha, në aeroportin Fiumicino të Romës mëngjesin e sotëm. Në pamje është dhe momenti kur autoritetet i dorëzojnë...

“Më qëllonin që të bëhesha ushtar”! Dëshmia e Alvinit: ISIS më detyroi të flas vetëm në arabisht

para 7 muajve - Fakti Ditor

“Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha,...

Ministri Lleshaj mesazh nga Roma pas lirimit të Alvin: Po! Po e përdorim politikisht

para 7 muajve - Gazeta Express

Ka qenë një operacion jashtëzakonisht i ndërlikuar ku janë përfshirë disa aspekte të rëndësishme. Kështu e cilesoi nga Roma, ne konferencen e shtypit së bashku me autoritetet italiane, Ministri i Brendshëm...

Dëshmia e Alvinit: ISIS më detyroi të flas vetëm në arabisht, më mësonin të bëja luftë

para 7 muajve - Arbresh

“Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha,...

Shpëtimi i Alvinit, presidenti i Kryqit të Kuq italian jep detaje

para 7 muajve - Insajderi

“Është krijuar rrjeti i domosdoshëm që gjithçka të shkonte mirë dhe arritëm këtë rezultat të jashtëzakonshëm. Kryqi i Kuq dhe Gjysmë Hëna u koordinuan në terren. Ne bëmë edhe konfirmimin që fëmija mund...

“Po përgatitet shpëtimi i tyre”, ministrja e Ramës jep lajmin e madh

para 7 muajve - Lajme.al

Ministrja Elisa Spiropali tha se aksioni për shpëtimin e Alvin Berishës u shpreh se nisi me kërkesën e kryeministrit Rama ndaj kryeministrit italian Giuseppe Conte. Spiropali jep edhe lajmin se po përgatitet...

Momente prekëse, babai i puth duart, motrat e përkedhelin, ja momenti kur Alvin takohet me familjen

para 7 muajve - Tetova1

Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen përqafimet e njerëzve të tij të dashur. Alvin më në...

Gjenerali italian: Mrekulli që Alvini është gjallë

para 7 muajve - Alsat-M

Drejtori i SCIP, Giuseppe Spina, ka deklaruar për mediat italiane se fakti që sot Alvin Berisha është gjallë është një mrekulli. Duke ju kthyer sulmit me bombë të korrikut të këtij viti në Siri, ai shpjegoi...

Shpëtimi i Alvinit/ Presidenti i Kryqit të Kuq italian jep detaje

para 7 muajve - Opinion

President i Kryqit të Kuq Italian, Francesco Rocca, në një konferencë për mediat ku ndodhet edhe ministri i Brendshëm shqiptar, Sandër Lleshaj, ka folur në lidhje me operacionin e shpëtimitë të Alvin Berishës...

Lëreni djalin të shkojë në shtëpi, kthehuni merrni të tjerët nëse ua mban

para 7 muajve - Opinion

Mentor Kikia- Një shfaqje përtej çdo logjike vazhdon prej dy ditësh me marrjen e djaloshit 11 vjeçar Alvin Berisha nga një kamp në Siri, ku mbahen ish luftëtarë të ISIS si dhe gratë e fëmijët e tyre. Video...

Alvini në shtëpi, babai mban premtimin e dhënë

para 7 muajve - Zyrtare

“Të kisha premtuar se do të ktheheshe në shtëpi. Tani je i rritur, thuajse je bërë burrë”. Me këto fjalë, dukshëm i mallëngjyer, babai i Alvinit, Afrim Berisha, e ka pritur të birin. Pranë tij, edhe motrat...

‘S’donte të flinte, por të luante’, Doktoresha, pjesë e Kryqit të Kuq Italian flet për Alvinin

para 7 muajve - Gazeta Express

Doktoresha, pjesë e Kryqit të Kuq Italian që mori pjesë në operacionin për shpëtimin e Alvinit ka treguar detaje nga takimi me vogëlushin. Sipas saj, Alvin ishte një fëmjë gjithmonë i qeshur dhe kjo do...

Shpëtimi i Alvinit, presidenti i Kryqit të Kuq italian jep detaje

para 7 muajve - Top Channel

Francesco Rocca, President i Kryqit të Kuq Italian gjatë fjalës së tij në konferencën që po zhvillohet në Romë, ku i pranishëm është edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, tha se në shpëtimin e Alvinit...

Telefonata rrëqethëse e Alvinit me të atin: Këtu nuk më lënë të shkoj në shkollë, mami vishet si ninxha

para 7 muajve - Albeu

Nga sot Alvin Berisha nisi një jetë të re, teksa u largua nga kampi famëkeq i Sirisë, ku qendronte i burgosur, pasi nëna e tij donte ta bënte një luftëtar xhihadist. Mëngjesin e sotëm, vogëlushi shqiptar...

Shpëtimi i djaloshit shqiptar nga kampi sirian, presidenti i Kryqit të Kuq italian jep detaje

para 7 muajve - Alsat-M

Francesco Rocca, President i Kryqit të Kuq Italian gjatë fjalës së tij në konferencën që po zhvillohet në Romë, ku i pranishëm është edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, tha se në shpëtimin e Alvinit...

Shpëtimi i Alvinit, presidenti i Kryqit të Kuq italian jep detaje

para 7 muajve - Zhurnal

Tiranë, 8 nëntor – Francesco Rocca, President i Kryqit të Kuq Italian gjatë fjalës së tij në konferencën që po zhvillohet në Romë, ku i pranishëm është edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, tha se...

Gjenerali italian jep detaje nga sulmi i korrikut: Mrekulli që Alvini është gjallë

para 7 muajve - Koha Jone

Drejtori i SCIP, Giuseppe Spina, ka deklaruar për mediat italiane se fakti që sot Alvin Berisha është gjallë është një mrekulli. Duke ju kthyer sulmit me bombë të korrikut të këtij viti në Siri, ai shpjegoi...

Premtimi u mbajt/ Alvin i lumtur as nuk ka fjetur duke pritur takimin me familjarët…

para 7 muajve - Standard

Doktoresha, pjesë e Kryqit të Kuq Italian që mori pjesë në operacionin për shpëtimin e Alvinit tha se për 11-vjeçarin tani po fillon një jetë e re, ndërsa tregoi edhe rrugëtimin derisa u nxor nga kampi....

Kthimi i Alvinit në shtëpi, Lleshaj nga Roma: Terrorizmi nuk ka vend në shoqërinë tonë

para 7 muajve - Klan Kosova

Pas përfundimit me sukses të operacionit të kthimit të Alvinit në shtëpi, ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritetet italiane nga Roma. Lleshaj...

Kthimi i Alvinit në shtëpi/ Lleshaj nga Roma: Terrorizmi nuk ka vend në shoqërinë tonë

para 7 muajve - Top Channel

Pas përfundimit me sukses të operacionit të kthimit të Alvinit në shtëpi, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritetet italiane nga Roma. Lleshaj falënderoi të...

“S’donte të flinte, por të luante”, doktoresha tregon reagimin e Alvinit pas daljes nga kampi i ferrit: Tani fillon jeta e tij e re, nuk mendoj se do të jetë e thjeshtë!

para 7 muajve - Sot News

Doktoresha, pjesë e Kryqit të Kuq Italian që mori pjesë në operacionin për shpëtimin e Alvinit ka nxjerrë detaje nga ky operacion teksa tha se për 11-vjeçarin tani fillon një jetë e re. "Ai është një kamp...

“Nuk më lënë të shkoj në shkollë dhe mami vishet si ninxha”, prokurori italian kujton fjalët e Alvin: Ka shumë fëmijë për të shpëtuar

para 7 muajve - BalkanWeb

“Të thashë se do ktheheshe në shtëpi. Je bërë i madh, je një burrë i vogël tani”. Alvin është pak konfuz por buzëqesh. Babai Afrim Berisha shpërthen në lot, pranë tij motrat më të mëdha. Ora është 6:40,...

Lëreni djalin të shkojë në shtëpi dhe kthehuni merrni të tjerët. Nëse ua mban…

para 7 muajve - Gazeta Tema

Nga Mentor Kikia Një shfaqje përtej çdo logjike vazhdon prej dy ditësh me marrjen e djaloshit 11 vjeçar Alvin Berisha nga një kamp në Siri, ku mbahen ish luftëtarë të ISIS si dhe gratë e fëmijët e tyre....

Lleshaj: Lirimi i Alvinit shumë i vështirë, vendimmtar takimi Conte-Rama

para 7 muajve - Vizion Plus

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, nga Roma, ka dhënë detaje në lidhje me shpëtimin e 11-vjeçarit, Alvin Berisha. Duke shprehur falenderime për të gjithë aktorët që dhanë kontributin e tyre në këtë operacion,...

“Nuk më lënë të shkoj në shkollë dhe mami vishet si ninxha”, prokurori italian tregon çfarë i tha Alvini babait para operacionit të shpëtimit dhe nxjerr prapaskenat e rënda: E ëma i ndryshoi edhe emrin!

para 7 muajve - Sot News

“Të thashë se do ktheheshe në shtëpi. Je bërë i madh, je një burrë i vogël tani”. Alvin është pak konfuz por buzëqesh. Babai Afrim Berisha shpërthen në lot, pranë tij motrat më të mëdha. Ora është 6:40,...

Prokurori italian kujton fjalët e Alvinit: Nuk më lënë të shkoj në shkollë dhe mami vishet si ninxha

para 7 muajve - Gazeta Tema

“Të thashë se do ktheheshe në shtëpi. Je bërë i madh, je një burrë i vogël tani”. Alvin është pak konfuz por buzëqesh. Babai Afrim Berisha shpërthen në lot, pranë tij motrat më të mëdha. Ora është 6:40,...

“Nëse nuk do të kishim informacione nga Shqipëria do të ishte e pamundur”, përfaqësuesi i Gjysmë Hënës Siriane bën paralajmërimin e fortë pas shpëtimit të Alvin Berishës: Jemi gati të...

para 7 muajve - Sot News

Përfaqësuesi i Gjysmë Hënës Siriane që luajti një rol mjaft të rëndësishëm në operacionin për shpëtimin e Alvin Berishës tha se organizata ku bën pjesë është gati edhe për operacione të tjera shpëtimi...

Shpëtimi i Alvinit, presidenti i Kryqit të Kuq italian jep detaje

para 7 muajve - Koha Jone

Francesco Rocca, President i Kryqit të Kuq Italian gjatë fjalës së tij në konferencën që po zhvillohet në Romë, ku i pranishëm është edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, tha se në shpëtimin e Alvinit...

Alvini i lirë, gazetari i “Le Iene”: Të riatdhesohen nga Siria fëmijët e tjerë shqiptarë

para 7 muajve - Gazeta Express

Taulant Kopliku, gazetari shqiptar që punon për  “Le Iene” së bashku me kolegun e tij Luigi Pelazza hodhën dritë mbi një nga ngjarjet më të rënda të kohëve që jetojmë, braktisjen e fëmijëve nga shtetet...

Alvin në Romë/ Lleshaj nga Italia: Rama dhe Conte e ndoqën drejtpërdrejt operacionin. Po, po e përdorim politikisht, ja mesazhi

para 7 muajve - BalkanWeb

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qenë sot bashkë me aktorë të tjerë të rëndësishëm në Romë për të folur për operacionin e shpëtimit dhe largimit të 11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha nga Siria. Lleshaj...

Lleshaj nga Italia: Lirimi i Alvinit pas një operacioni jashtëzakonisht të ndërlikuar

para 7 muajve - Medial

“Ka qenë operacion jashtëzakonisht i ndërlikuar ku janë përfshirë aspekte të rëndësishme” ka deklaruar ministri i brendshëm shqiptar Sandër Lleshaj, në një konferencë të përbashkët me autoritetet italiane,...

Nxorën nga kampi i ferrit Alvin Berishën, Presidenti i Kryqit të Kuq Italian nxjerr detajet ‘sekrete’ nga operacioni i shpëtimit: Ishte shumë e vështirë, ndërlidhësit tanë ishin të frikësuar!

para 7 muajve - Sot News

Francesco Rocca, President i Kryqit të Kuq Italian gjatë fjalës së tij theksoi se në shpëtimin e Alvinit ka luajtur një rol thelbësor, Gjysmë Hëna Siriane dhe vullnetarët kurdë, që e nxorën fëmijën nga...

Zv.prokurori italian: Alvinin e sollëm të gjithë në shtëpi, rasti i parë në Europë

para 7 muajve - Lexo

Alberto Nobili, zëvendës prokurori kundër terrorizmit i Zyrës së Prokurorisë së Milanos që mori pjesë në operacionin e shpëtimit u shpreh se gjëja më e bukur e operacionit ka qenë bashkëpunimi mes palëve...

Merr fund ankthi/ Alvini mbërrin në Romë, lot gëzimi. Momenti kur përqafohet me babain dhe dy motrat

para 7 muajve - Gazeta Express

Kthehet ne shtepi Alvin Berisha. Vogelushi 11 vjecar qe u rrembye nga e ema në dhjetor 2004 dhe iu bashkuan ISIS ne Siri ka mberritur ne Rome. Mediat italiane shkruajne se Alvin u transferua me një fluturim...

Conte: Alvini hodhi pas krahëve të keqen

para 7 muajve - Insajderi

Rimarrja e Alvinit, për Conten është nga ato lajme që të mbushin zemrën, ndërsa ka falenderuar për bashkëpunimin autoritetet italiane dhe ato shqiptare. “Kthimi i Alvinit në shtëpi është një nga ato lajme...

Nuk përmbahet Lleshaj: Po e përdorim Alvinin politikisht, por për qëllim tjetër…

para 7 muajve - Standard

Pas përfundimit të operacionit të kthimit të Alvinit në shtëpi, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritetet italiane nga Roma. Lleshaj falënderoi të gjithë ata...

Lleshaj nga Italia: Po, po e përdorim politikisht rastin e Alvinit, por për qëllim tjetër

para 7 muajve - Koha Jone

Pas përfundimit të operacionit të kthimit të Alvinit në shtëpi, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritetet italiane nga Roma. Lleshaj falënderoi të gjithë ata...

Merr fund ankthi, Alvin Berisha mbërrin në Romë

para 7 muajve - Aktuale

11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha, ka mbërritur në Itali. Alvin është transferuar me një fluturim të Alitalias (AZ 827) që ka mbërritur pak pas orës 7:00 në aeroportin e Romës, Fiumicino nga Bejruti....

Alvini në Romë, Lleshaj nga Italia: Rama dhe Conte e ndoqën drejtpërdrejt operacionin. Po e përdorim politikisht për të dhënë një mesazh

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qenë sot bashkë me aktorë të tjerë të rëndësishëm në Romë për të folur për operacionin e shpëtimit dhe largimit të 11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha nga Siria. Lleshaj...

Kthimi i Alvinit në shtëpi. Lleshaj nga Italia: Terrorizmi nuk ka vend në shoqërinë tonë

para 7 muajve - Koha Jone

Pas përfundimit me sukses të operacionit të kthimit të Alvinit në shtëpi, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritetet italiane nga Roma. Lleshaj falënderoi të...

Kthimi i Alvinit pranë familjes, ministri i Brendshëm flet nga Roma dhe zbulon disa detaje: Operacioni mori vëmendjen e Ramës dhe Contes

para 7 muajve - Sot News

Pas përfundimit me sukses të operacionit të kthimit të Alvinit në shtëpi, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritet italiane nga Roma. “Operacioni ka marrë vëmendjen...

Alvin në Romë/Lleshaj: Terrorizmi nuk duhet të ketë vend në shoqëritë tona

para 7 muajve - Opinion

Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar i cili ndodhej në një nga kampet e Sirisë, ditën e sotme është kthyer në Romë. Po ashtu, në momentin e ardhjes së Alvinit pranë babait dhe motrave të tij, ka qenë i pranishëm...

Alvini bashkohet me babain dhe dy motrat në Itali

para 7 muajve - Insajderi

Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino, ku u prit nga babai dhe dy motrat. “Gëzim i jashtëzakonshëm që mundëm të sjellim vogëlushin Alvin përsëri në Itali, në krahët e familjes...

Momenti prekës kur vogëlushi shqiptari kthehet në familje pasi shpëtoi nga ISIS-i

para 7 muajve - Sinjali

Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen përqafimet e njerëzve të tij të dashur. Alvini 11-vjeçar...

Alvini bashkohet me babanë dhe dy motrat në Itali

para 7 muajve - Alsat-M

Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino,...

Mbërrin në Itali Alvin Berisha

para 7 muajve - Top Channel

Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino,...

Gjenerali italian jep detaje: Mrekulli që Alvini është gjallë

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Drejtori i SCIP, Giuseppe Spina në një intervistë për Ora News ka deklaruar për mediat italiane se fakti që sot Alvin Berisha është gjallë është një mrekulli. Duke ju kthyer sulmit me bombë të korrikut...

Lirimi i Alvin Berishës/ Vogëlushi shpëton nga kampi i ISIS. Mediat botërore: Aksioni i italianëve dhe show i pahishëm i Lleshajt

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Jehona në median botërore. Gazetat egjiptiane: Presidenti i Shqipërisë luajti rol kryesor Vogëlushi shqiptar Alvin Berisha shpëtohet nga kampi i ISIS “Zëri i Amerikës”: Djali shqiptar i liruar nga kampi...

Përfaqësuesi i Gjysmë Hënës siriane: Gati për të shpëtuar edhe fëmijë të tjerë nga kampi Al Hol

para 7 muajve - Lexo

Përfaqësuesi i Gjysmë Hënës siriane foli për mediet pas finalizimit me sukses të operacionit për shpëtimin e Alvinit duke treguar gatishmërinë për të shpëtuar fëmijë të tjerë nga kampi Al Hol. “Gjëja më...

Gjenerali italian: Mrekulli që Alvini është gjallë

para 7 muajve - Tetova Sot

Drejtori i SCIP, Giuseppe Spina, ka deklaruar për mediat italiane se fakti që sot Alvin Berisha është gjallë është një mrekulli. Duke ju kthyer sulmit me bombë të korrikut të këtij viti në Siri, ai shpjegoi...

Dikush ka provuar të rrëmbejë Alvinin- Dalin detaje të reja nga operacioni i 11-vjeçarit

para 7 muajve - Insajderi

Mbrëmë në emisionin “Opinion”  janë transmetuar dy materiale audio që tregojnë se si është kryer operacioni për lirimin e 11-vjeçarit Alvin Berisha. Materialet janë siguruar nga një personi i përfshirë...

VIDEO/ Merr fund vuajtja e vogëlushit: Alvini arrin në Itali, përqafim mes lotësh dhe emocionesh me babanë e motrat

para 7 muajve - Gazeta Tema

Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen përqafimet e njerëzve të tij të dashur. Lot gëzimi...

Pse ambasadori shqiptar refuzoi të shkonte ta merrte? Rudina Hajdari bën reagimin e fortë pasi Alvin Berisha u kthye nga Siria

para 7 muajve - Sot News

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar për kthimin e 11-vjeçarit Alvin Beirsha në Siria pranë familjes së Itali ku është takuar mëngjesin e sotëm me motrat dhe babain e tij në aeroportin e Romës. Kryetarja...

Gjenerali italian jep detaje: Mrekulli që Alvini është gjallë

para 7 muajve - Gazeta Observer

Drejtori i SCIP, Giuseppe Spina në një intervistë për Ora News ka deklaruar për mediat italiane se fakti që sot Alvin Berisha është gjallë është një mrekulli. Duke ju kthyer sulmit me bombë të korrikut...

Alvini ktheht në shtëpi nga Siria, momenti kur përqafohet me babain dhe dy motrat

para 7 muajve - OraInfo

Kthehet ne shtepi Alvin Berisha. Vogelushi 11 vjecar qe u rrembye nga e ema në dhjetor 2004 dhe iu bashkuan ISIS ne Siri ka mberritur ne Rome. Mediat italiane shkruajne se Alvin u transferua me një fluturim...

Lot gëzimi në familjen Berisha, Alvini bashkohet me babain dhe dy motrat në Itali

para 7 muajve - Insajderi

Alvin Berisha mbërrin në Itali.  11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino nga Beiruti...

Momente prekëse, babai i puth duart, motrat e përkedhelin, ja momenti kur Alvin takohet me familjen

para 7 muajve - BalkanWeb

Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen përqafimet e njerëzve të tij të dashur. Alvin më në...

Lot gëzimi, Alvini bashkohet me babain dhe dy motrat pas khimit nga Siria

para 7 muajve - Klan Kosova

Alvin Berisha ka mbërritur në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia. Ai mbërriti nga Bejruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino, ku...

Alvin Berisha mbërrin në Itali

para 7 muajve - Medial

11 vjeçari shqiptar Alvin Berisha mbërriti mëngjesin e së premtes në Itali, pas pesë vjetësh në kampin Al Hol të refugjatëve në Siri. Ai zbriti në aeroportin e Romës Fiumicino, ku u prit me shumë dashuri...

E FUNDIT/ Alvin Berisha mbërrin në Itali

para 7 muajve - Albeu

Alvin Berisha mbërrin në Itali . 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino,...

Momente prekëse, babai i puth duart, motrat e përkedhelin, ja momenti kur Alvin takohet me familjen

para 7 muajve - Ina

Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen përqafimet e njerëzve të tij të dashur. Alvin më në...

Zv.prokurori italian: Alvinin e sollëm të gjithë në shtëpi, rasti i parë në Europë

para 7 muajve - 24 ore

Alberto Nobili, zëvendës prokurori kundër terrorizmit i Zyrës së Prokurorisë së Milanos që mori pjesë në operacionin e shpëtimit u shpreh se gjëja më e bukur e operacionit ka qenë bashkëpunimi mes palëve...

Momente prekëse, babai i puth duart, motrat e përkedhelin, ja momenti kur Alvin takohet me familjen

para 7 muajve - Medial

ROMË Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen përqafimet e njerëzve të tij të dashur. Alvin...

Mbërrin në Itali Alvin Berisha. Momente prekëse kur 11-vjeçari bashkohet me babain dhe motrat

para 7 muajve - Koha Jone

Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino,...

Mbërrin në Itali Alvin Berisha, 11-vjeçari bashkohet me babain dhe motrat

para 7 muajve - BalkanWeb

Është kthyer në Itali Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që u largua në dhjetor të vitit 2014 nga nëna që donte t’i bashkohej ISIS. I vogli, nëna e të cilit ka humbur jetën në një shpërthim, kishte përfunduar...

Lot gëzimi në familjen Berisha, vogëlushi bashkohet me babain dhe motrat

para 7 muajve - RTV 21

Alvini kthehet në Itali Alvin Berisha ka mbërrtur në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në...

Mbërrin në Itali Alvin Berisha, 11-vjeçari bashkohet me babain dhe motrat

para 7 muajve - Koha Jone

Është kthyer në Itali Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që u largua në dhjetor të vitit 2014 nga nëna që donte t’i bashkohej ISIS. I vogli, nëna e të cilit ka humbur jetën në një shpërthim, kishte përfunduar...

“Flet pak shqip…”/ Doktoresha: Si reagoi Alvin pas daljes nga kampi

para 7 muajve - Lexo

Doktoresha, pjesë e Kryqit të Kuq Italian që mori pjesë në operacionin për shpëtimin e Alvinit tha se për 11-vjeçarin tani fillon një jetë e re, ndërsa tregoi edhe rrugëtimin derisa u nxor nga kampi. “Ai...

Alvini mbërrin në Itali, bashkohet me familjarët

para 7 muajve - Koha.net

Alvin Berisha ka mbërritur në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino,...

Mbërrin në Romë vogëlushi shqiptar: Alvin Berisha përqafon babain e tij!

para 7 muajve - Standard

Ka mbërritur në Romë më në fund, vogëlushi shqiptar Alvin Berisha. 11 -vjeçari u përqafua me babain e tij Afrimin. Alvin Berisha zbriti në aeroportin e Fiumicinos, me një avion të nisur nga Bejruti. Babai...

Mbërrin në Itali Alvin Berisha, 11-vjeçari takon motrat e të atin/ VIDEO

para 7 muajve - Medial

Alvin Berisha, 11-vjeçari shjqiptar që u largua në dhjetor të vitit 2014 me nënën e tij në drejtim të Sirisë, është ktheyr më në fund në Itali. I vogli, kishte përfunduar në kampin e regfugjatëve Al Hol,...

Mbërrin në Itali Alvin Berisha, 11-vjeçari takon motrat e të atin/ VIDEO

para 7 muajve - Vizion Plus

Alvin Berisha, 11-vjeçari shjqiptar që u largua në dhjetor të vitit 2014 me nënën e tij në drejtim të Sirisë, është ktheyr më në fund në Itali. I vogli, kishte përfunduar në kampin e regfugjatëve Al Hol,...

Moment emocionues/ Alvin Berisha mbërrin në Itali, mes lotësh e përqafimesh takohet me motrat dhe babain

para 7 muajve - Sot News

Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që u largua në dhjetor të vitit 2014 nga nëna që donte t’i bashkohej ISIS është bashkuar më në fund me motrat dhe babain e tij. I vogli, nëna e të cilit ka humbur jetën...

Mbërrin në Itali Alvin Berisha, 11-vjeçari bashkohet me babain dhe motrat

para 7 muajve - Medial

Është kthyer në Itali Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që u largua në dhjetor të vitit 2014 nga nëna që donte t’i bashkohej ISIS. I vogli, nëna e të cilit ka humbur jetën në një shpërthim, kishte përfunduar...

Momenti kur Alvin takohet me familjen, babai i puth duart, motrat e përkedhelin!

para 7 muajve - Blitz

Merr fund vuajtja e familjes Berisha pasi mëngjesin e ditës së sotme Alvin ka mbërritur në Itali. Alvin më në fund është larguar nga Siria dhe ka mbërritur në Romë ku e kanë pritur babai i tij Afrim Berisha...

Biseda e Alvin në telefon me të atin: Mami vishet si ninxha

para 7 muajve - Tetova Sot

Në konferencën e përbashkët për shtyp që po mbahet në aeroportin e Fiumicinos, tregohet së lutjet e Alvin në telefonin të atit i prekën shumë “E ëma ishte radikalizuar. Mori djalin me vete sepse të çonte...

Momente prekëse, babai i puth duart, motrat e përkedhelin, ja momenti kur Alvin takohet me familjen

para 7 muajve - InfoShqip

Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen përqafimet e njerëzve të tij të dashur. Alvin më në...

Alvini sot në mëngjes zbriti në Romë. Presidenti i Kryqit të Kuq italian jep detaje

para 7 muajve - 24 ore

Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar. Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino, ku u prit nga babai...

“Nuk më lënë të shkoj në shkollë dhe mami vishet si ninxha”, prokurori italian kujton fjalët e Alvinit: Ka shumë fëmijë për të shpëtuar

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

“Të thashë se do ktheheshe në shtëpi. Je bërë i madh, je një burrë i vogël tani”. Alvin është pak konfuz por buzëqesh. Babai Afrim Berisha shpërthen në lot, pranë tij motrat më të mëdha. Ora është 6:40,...

Shpëtimi i Alvinit, presidenti i Kryqit të Kuq italian jep detaje

para 7 muajve - KosovaPress

“Është krijuar rrjeti i domosdoshëm që gjithçka të shkonte mirë dhe arritëm këtë rezultat të jashtëzakonshëm. Kryqi i Kuq dhe Gjysmë Hëna u koordinuan në terren. Ne bëmë edhe konfirmimin që fëmija mund...

Lot gëzimi, Alvini bashkohet me babain dhe dy motrat pas khimit nga Siria

para 7 muajve - Tetova Sot

Alvin Berisha ka mbërritur në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia. Ai mbërriti nga Bejruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino, ku...

Presidenti i Kryqit të Kuq italian jep detaje për shpëtimin e Alvinit

para 7 muajve - Periskopi

Francesco Rocca, President i Kryqit të Kuq Italian gjatë fjalës së tij në konferencën që po zhvillohet në Romë, ku i pranishëm është edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, tha se në shpëtimin e Alvinit...

Alvin arrin në Itali/ Përqafim mes lotësh dhe emocionesh me babanë e motrat

para 7 muajve - Lexo

Alvini rikthehet në shtëpi. Merr fund vuajtja dhe ankthi për vogëlushin shqiptar Alvin Berisha, që mëngjesin e sotëm është bashkuar mes lotësh dhe emocionesh me familjen, babanë dhe dy motrat që po e prisnin...

Dikush ka provuar ta rrëmbej Alvinin-dalin detaje të reja

para 7 muajve - Tetova1

Mbrëmë në emisionin “Opinion” janë transmetuar dy materiale audio që tregojnë se si është kryer operacioni për lirimin e 11-vjeçarit Alvin Berisha. Materialet janë siguruar nga një personi i përfshirë...

Lot gëzimi në familjen Berisha, Alvini bashkohet me babain dhe dy motrat në Itali

para 7 muajve - Tetova1

Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino nga Beiruti...

“Në kamp ka edhe tre fëmijë jetimë”, presidenti i Kryqit të Kuq tregon si u shpëtua Alvini

para 7 muajve - 24 ore

Francesco Rocca, President i Kryqit të Kuq Italian gjatë fjalës së tij theksoi se në shpëtimin e Alvinit ka luajtur një rol thelbësor, Gjysmë Hëna Siriane dhe vullnetarët kurdë, që e nxorën fëmijën nga...

Lleshaj, në deklaratë me palën italiane: Rastin e Alvinit po e përdorim politikisht, për të dhënë një mesazh

para 7 muajve - 24 ore

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qenë sot bashkë me aktorë të tjerë të rëndësishëm në Romë për të folur për operacionin e shpëtimit dhe largimit të 11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha nga Siria. Lleshaj...

Momente prekëse, babai i puth duart, motrat e përkedhelin, ja momenti kur Alvin takohet me familjen

para 7 muajve - Lajme.al

Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen përqafimet e njerëzve të tij të dashur. Alvin më në...

Alvini bashkohet me babain dhe dy motrat në Itali

para 7 muajve - Fakti Ditor

Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino,...

Alvini takohet me familjen, babai ia puth duart

para 7 muajve - Albinfo

Alvin shfaqet i qetë dhe i buzëqeshur Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen përqafimet e...

E përlotshme: “Happy End” për Alvin Berishën, i bashkohet familjes në Itali

para 7 muajve - Te Sheshi

11-vjeçari Alvin Berisha mbërriti në Romë nga Bejruti, duke i dhënë fund kështu një sage të jashtëzakonshme për nxjerrjen e tij nga kampi Al Hol në Siri, aty ku jetonte i vetëm, e për t’iu bashkuar familjes...

Alvini bashkohet me babain dhe dy motrat në Itali

para 7 muajve - Fakti Ditor

Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino,...

Alvini bashkohet me babain dhe dy motrat në Itali

para 7 muajve - Gazeta e re

Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino,...

Alvin Berisha mbërrin në Itali, lot dhe emocione gjatë takimit me babanë dhe motrat

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Një ditë më parë falë një operacioni të realizuar në bashkëpunim me Forcat Amerikane, Gjysmë Hënën, Kryqin e Kuq Ndërkombëtar dhe Inteligjencën Italine, 11-vjeçari u transportua nga Damasku në Liban dhe...

Lot gëzimi, Alvini bashkohet me babain dhe dy motrat pas khimit nga Siria

para 7 muajve - Periskopi

Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino,...

Alvini mbërrin në Itali, bashkohet me familjarët

para 7 muajve - Ekonomia Online

Alvin Berisha ka mbërritur në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827). Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino,...

Alvini bashkohet me babain dhe dy motrat në Itali

para 7 muajve - KosovaPress

Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino, ku u prit nga babai dhe dy motrat. "Gëzim i jashtëzakonshëm që mundëm të sjellim vogëlushin Alvin përsëri në Itali, në krahët e familjes...

Publikohen bisedat për operacionin e shpëtimit të Alvinit nga Siria

para 7 muajve - BalkanWeb

Në emisionin “Opinion” këtë të enjte janë transmetuar dy materiale audio që tregojnë se si është kryer operacioni për lirimin e 11-vjeçari Alvin Berisha. Materialet janë siguruar nga një personi i përfshirë...

Shkullaku: Ministri i Brendshëm e ka vendin në zyrë, ç’do në Bejrut?

para 7 muajve - Zhurnal

Analisti dhe gazetari Armand Shkullaku e konsideron të pakuptimtë praninë e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj në Bejrut për të pritur Alvin Berishën që u shpëtua nga kampi i Al-Hol në Siri. I ftuar...

Si u “rrëmbye” Alvini për të shpëtuar nga kampi! Gjinishi tregon prapaskenat e operacionit italian

para 7 muajve - Gazeta Express

Njëri prej administratorëve të kampit burg në Al- Hol ka treguar sesi e kanë “rrëmbyer” Alvin Berishën nga kampi për ta shpëtuar nga ferri. Prononcimi I administratorit u publikua këtë mbrëmje në emisionin...

Publikohen bisedat për operacionin e shpëtimit të Alvinit nga Siria

para 7 muajve - Medial

Në emisionin “Opinion” këtë të enjte janë transmetuar dy materiale audio që tregojnë se si është kryer operacioni për lirimin e 11-vjeçari Alvin Berisha. Materialet janë siguruar nga një personi i përfshirë...

Alvini u shpëtua, Lleshaj mbërrin në Bejrut për fëmijët e tjerë shqiptarë

para 7 muajve - Albeu

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj , bashkë me konsullin e nderit të Shqipërisë në Liban Mark Ghorayeb, ishin të parët që pritën daljen e 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi Al Holit në Siri. Në një lidhje...

Si u “rrëmbye” Alvini për tu shpëtuar nga kampi

para 7 muajve - Koha Jone

Njëri prej administratorëve të kampit burg në Al- Hol ka treguar sesi e kanë “rrëmbyer” Alvin Berishën nga kampi për ta shpëtuar nga ferri. Prononcimi i administratorit u publikua këtë mbrëmje në emisionin...

Shkullaku: Ministri i Brendshëm e ka vendin në zyrë, ç’do në Bejrut?

para 7 muajve - Koha Jone

Analisti dhe gazetari Armand Shkullaku e konsideron të pakuptimtë praninë e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj në Bejrut për të pritur Alvin Berishën që u shpëtua nga kampi i Al-Hol në Siri. I ftuar...

Alvin Berisha u shpëtua sot nga kampi i Al-Holit në Siri, publikohen bisedat gjatë operacionit

para 7 muajve - Sot News

Janë siguruar materialet audio që tregojnë se si është kryer operacioni për lirimin e 11-vjeçari Alvin Berisha. Bisedat që u transmetuan emisionin “Opinion” këtë të enjte janaë nxjerrë nga një person i...

Lirimi i Alvin Berishës, të pathënat e operacionit. Gjinishi: Lleshaj nuk e kaloi asnjëherë kufirin për në Siri, Presidenti ndoqi…

para 7 muajve - Standard

Në emisionin Opinion, Ermir Gjinishi ka treguar disa detaje për operacionin e lirimit te Alvinit. “ Lajmi është dhënë që në 31 tetor, ka rreth një javë që është bërë i ditur për fillimin e një operacioni...

Lirimi i Alvin Berishës, të pathënat e operacionit

para 7 muajve - Koha Jone

Pas 1 muaji plot ankth e frikë për jetën e tij, 11-vjeçari Alvin Berisha ka mundur të dalë jashtë kampit “Al Hol” në veri të Sirisë, ku mbahen të burgosur mbi 70 mijë luftëtarë të ISIS dhe të afërm të...

Conte: Alvini hodhi pas krahëve të keqen

para 7 muajve - Aktuale

Për lirimin e Alvin Berishës nga kampi Sirian, Al-Hol ka reaguar edhe kryeministri italian, Giuseppe Conte. Rimarrja e Alvinit, për Conten është nga ato lajme që të mbushin zemrën, ndërsa ka falenderuar...

Alvini hodhi pas krahëve të keqen

para 7 muajve - TV21

Për lirimin e Alvin Berishës nga kampi Sirian, Al-Hol ka reaguar edhe kryeministri italian, Giuseppe Conte. Rimarrja e Alvinit, për Conten është nga ato lajme që të mbushin zemrën, ndërsa ka falenderuar...

Kryeministri italian për Alvinin: Do të jetojë sërish fëmijërinë e tij, larg bombave dhe luftërave

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka reaguar pas lirimit të Alvin Berishës nga kampi al-Hol në veri të Sirisë. Conte falenderon të gjitha organizatat ndërkombëtare që bashkëpunuan në këtë operacion,...

​Conte: Alvini hodhi pas krahëve të keqen

para 7 muajve - RTV 21

​Conte ka falenderuar autoritetet italiane dhe ato shqiptare Për lirimin e Alvin Berishës nga kampi Sirian, Al-Hol ka reaguar edhe kryeministri italian, Giuseppe Conte.

AUDIO/ Publikohen bisedat për operacionin e shpëtimit të Alvin Berishës nga Siria

para 7 muajve - Koha Jone

Në emisionin “Opinion” në Tv Klan është transmetuar një material audio i një personi të përfshirë në operacionin për shpëtimin e të miturit shqiptar Alvin Berisha nga kampi i Al-Holit në Siri. Ky person,...

Publikohen bisedat për operacionin e shpëtimit të Alvinit nga Siria

para 7 muajve - Opinion

Në emisionin “Opinion” këtë të enjte janë transmetuar dy materiale audio që tregojnë se si është kryer operacioni për lirimin e 11-vjeçari Alvin Berisha. Materialet janë siguruar nga një personi i përfshirë...

Lirimi i Alvin Berishës, të pathënat e operacionit

para 7 muajve - Opinion

Pas 1 muaji plot ankth e frikë për jetën e tij, 11-vjeçari Alvin Berisha ka mundur të dalë jashtë kampit “Al Hol” në veri të Sirisë, ku mbahen të burgosur mbi 70 mijë luftëtarë të ISIS dhe të afërm të...

Kryeministri italian flet për Alvin Berishën: Një histori që të mbush zemrën me lumturi

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka reaguar zyrtarisht në lidhje me shpëtimin e 11 vjeçarit Alvin Berisha nga kampi- burg i Al Hol në Siri. Conte ka shkruar përmes një postimi në rrjetin social, ku...

Kryeministri Conte për Alvinin: Do të jetojë sërish fëmijërinë e tij, larg bombave dhe luftërave

para 7 muajve - Top Channel

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka reaguar pas lirimit të Alvin Berishës nga kampi al-Hol në veri të Sirisë. Conte falenderon të gjitha organizatat ndërkombëtare që bashkëpunuan në këtë operacion,...

“Shpëtimi i Alvinit, lajm që të mbush zemrën”! Kryeministri Conte: Do të jetojë sërish fëmijërinë e tij, larg bombave!

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, ka reaguar për lajmin e shpëtimit të vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha, nga kampi i ferrit “Al Hol”, në Siri. Kreu i qeverisë italiane ka falënderuar të gjithë...

Kryeministri italian: Kthimi i Alvinit lajm i gëzuar, fitore e diplomacisë

para 7 muajve - Opinion

Pas lajmit për kthimin në Itali të Alvinit ka reaguar kryeministri Italian Giuseppe Conte, i cili është shprehur se kthimi i djalit 11-vjeçar tek i ati ishte një “fitore të jashtëzakonshme e diplomacisë...

Flet ministri i Brendshëm: Si u shpëtua Alvini nga kampi i Al-Hol

para 7 muajve - Zhurnal

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Bejruti për Tv Klan ka treguar se si u arrit të nxirrej nga kapi Al-Hol, 11-vjeçari Alvin Berisha. Ai tha se pas komunikimit...

Kryeministri italian: Kthimi i Alvinit si një fitore e diplomacisë

para 7 muajve - Opinion

Pas lajmit për kthimin në Itali të Alvinit ka reaguar kryeministri Italian Giuseppe Conte, i cili është shprehur se kthimi i djalit 11-vjeçar tek i ati ishte një “fitore të jashtëzakonshme e diplomacisë...

Alvin Berisha bëhet lajm ndërkombëtar, ja çfarë shkruan Zëri i Amerikës

para 7 muajve - Gazeta Express

Një djalë shqiptar që ishte marrë në Siri nga e ëma kur ajo u bashkua me grupin Shteti Islamik, u lirua nga një kamp ndalimi në Sirinë verilindore dhe po kthehet në shtëpinë e tij në Itali, thanë zyrtarë...

“Alvini është i lirë” Gazetari italian poston fotot e shqiptarit duke u larguar nga ‘ferri’

para 7 muajve - Gazeta Express

Media investigative italiane “Le Iene” e cila e përcolli e para lajmin dhe historinë e Alvin Berishës, i ka bërë jehonë shpëtimit të 11 vjeçarit shqiptar nga kampi burg i Al- Holit në Siri. E teksa në...

Kryeministri italian reagon për lirimin e Alvin Berishës

para 7 muajve - Koha Jone

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka reaguar pas lirimit të 11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha nga kampi al-Hol në Siri. Duke falenderuar të gjitha organizatat ndërkombëtare që bashkëpunuan në këtë...

“Alvini është i lirë” Gazetari italian poston fotot e shqiptarit duke u larguar nga ‘ferri’

para 7 muajve - Insajderi

Media investigative italiane “Le Iene” e cila e përcolli e para lajmin dhe historinë e Alvin Berishës, i ka bërë jehonë shpëtimit të 11 vjeçarit shqiptar nga kampi burg i Al- Holit në Siri. E teksa në...

Në pritje të Alvinit, avokati i familjes: Operacioni vijon

para 7 muajve - Zyrtare

Darien Levani, avokati i familjes Berisha në një intervistë telefonike për Top Channel ka thënë se askush nuk e di me siguri kur Alvini do të mbërrijë në Itali, pasi operacioni vijon ende. Ndër të tjera,...

Kryeministri italian Conte: Falenderoj organizatat, autoritetet shqiptare e italiane. E kam ndjekur rastin bashkë me Ramën. Zemra plot për Alvinin

para 7 muajve - Gazeta Tema

Pas finalizimit me sukses të evakuimit të Alvinit 9-vjeçar nga kampi i shtetit islamik në Siri ka reaguar edhe kryeministri italian Giusepe Conte. Me anë të një reagimi të gjatë Conte falenderon shtetin...

Nëna e Alvinit, si ra në dashuri me rekrutuesin serb

para 7 muajve - Gazeta Express

Tre ditë pas lajmit për nxjerrjen nga kampi Al-Hol në Siri të Alvin Berishës, 11-vjeçari shqiptar është nxjerrë nga kampi i ferrit Al-Hol në Siri, dhe pasi është dorëzuar në ambasadën italiane në Beirut, pritet që shumë shpejt

Nëna e Alvinit, si ra në dashuri me rekrutuesin serb

para 7 muajve - Koha.mk

Tre ditë pas lajmit për nxjerrjen nga kampi Al-Hol në Siri të Alvin Berishës, 11-vjeçari shqiptar është nxjerrë nga kampi i ferrit Al-Hol në Siri, dhe pasi është dorëzuar në ambasadën italiane në Beirut, pritet që shumë shpejt

Operacioni në Siri për shpëtimin e Alvin Berishës, kryeministri italian Conte: Më në fund ai mund të përqafohet nga babai i tij

para 7 muajve - Medial

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, ka reaguar pas operacionit për shpëtimin e Alvin Berishës nga kampi Al-Hol në Siri. Kryeministri Conte thotë se në orët e ardhshme Alvin do të bashkohet me babain...

I qeshur e me kapele, Alvin Berisha jashtë kampit të Sirisë, drejt Shqipërisë

para 7 muajve - Portalb

I qeshur dhe me kapelen e kuqe dhe stemën e Gjysmë Hënës së Kuqe Siriane, Alvin shpëton nga kampi i të burgosurve Al Hole në Siri, transmeton OraNews . Operacioni i shpëtimit nisi në gusht nga shërbimi...

Djali shqiptar i liruar nga kampi me të ndaluar të ISIS po kthehet në Itali

para 7 muajve - Zhurnal

Një djalë shqiptar që ishte marrë në Siri nga e ëma kur ajo u bashkua me grupin Shteti Islamik, u lirua nga një kamp ndalimi në Sirinë verilindore dhe po kthehet në shtëpinë e tij në Itali, thanë zyrtarë...

“Qeveria italiane ka bërë gjithçka që ka qenë e mundur”, reagon kryeministri Conte pas shpëtimit të Alvinit

para 7 muajve - Sot News

Kryeministri i Italisë Giuseppe Conte ka folur pas lirimit të 11 vjeçarit Alvin Berisha nga kampi i ish luftëtarëve të ISIS, Al-Hol në Siri. Conte thotë se lirimi i Alvinit në shtëpinë e tij në Itali është...

Flet ministri i Brendshëm: Si u shpëtua Alvini nga kampi i Al-Hol

para 7 muajve - Aktuale

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Bejruti për Tv Klan ka treguar se si u arrit të nxirrej nga kapi Al-Hol, 11-vjeçari Alvin Berisha. Ai tha se pas komunikimit të...

“Zëri i Amerikës”: Djali shqiptar i liruar nga kampi me të ndaluar të ISIS po kthehet në Itali

para 7 muajve - BalkanWeb

Një djalë shqiptar që ishte marrë në Siri nga e ëma kur ajo u bashkua me grupin Shteti Islamik, u lirua nga një kamp ndalimi në Sirinë verilindore dhe po kthehet në shtëpinë e tij në Itali, thanë zyrtarë...

Ra në dashuri me rekrutuesin e saj, si u transformua nëna e Alvinit nga shtëpiake në luftëtare e IS-it

para 7 muajve - Alsat-M

Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin “ e ISIS-it. Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte...

Presidenti Meta përshëndet kthimin e vogëlushit nga Siria…

para 7 muajve - Standard

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka përshëndetur sot lirimin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha nga kampi Al Hol në Siri dhe nisjen e tij drejt Italisë, ku po e pret me padurim babai dhe dy motrat. “Alvini...

Lajmi për shpëtimin e Alvin Berishës, reagon ‘Zëri i Amerikës’: Ka ende shqiptarë që nuk janë tërhequr nga kampi Al-Hol!

para 7 muajve - Sot News

Lajmi për shpëtimin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha, nga kampi al-Hol në Siri ka bërë bujë të madhe në media. Një ndër to ka qenë edhe Zëri i Amerikës ku shkruan të gjithë historinë 11 vjeçarit dhe...

Si ra në kurth nëna e Alvin Berishës me islamikun

para 7 muajve - Koha Jone

Tre ditë pas lajmit për nxjerrjen nga kampi Al-Hol në Siri të Alvin Berishës, 11-vjeçari shqiptar është nxjerrë nga kampi i ferrit Al-Hol në Siri, dhe pasi është dorëzuar në ambasadën italiane në Beirut, pritet që shumë shpejt

Si u shpëtua vogëlushi Alvin nga kampi sirian, Lleshaj: Jam këtu edhe për shqiptarët e tjerë

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Bejruti për Tv Klan ka treguar se si u arrit të nxirrej nga kapi Al-Hol, 11-vjeçari Alin Berisha. Ai tha se pas komunikimit të...

Foto të reja/ Shpëtimi i Alvin Berishës “pushton” mediet e huaja, gazetari i “Le Iene” krah vogëlushit shqiptar: Gati për hyrë në Itali

para 7 muajve - BalkanWeb

Media investigative italiane “Le Iene”, që zbuloi e para kampin e ferrit “Al Hol” në Siri, ku jetonte vogëlushi shqiptar, Alvin Berisha, i ka bërë jehonë lajmit të shpëtimit të tij. Nxjerrja e 11-vjeçarit...

I mbuluar me flamur kuqezi, dalin fotot e para të Alvin Berishës (FOTO LAJM)

para 7 muajve - Albeu

Më në fund, Alvin Berisha ndodhet në Liban në pritje të udhëtimit të tij për në Romë, atje ku një njësi speciale e Policisë e pret me ankth bashkë me të atin. Ndërkohë janë publikuar fotot e para të momentin...

Në pritje të Alvinit, avokati i familjes: Operacioni vijon

para 7 muajve - Klan Kosova

Darien Levani, avokati i familjes Berisha në një intervistë telefonike për Top Channel ka thënë se askush nuk e di me siguri kur Alvini do të mbërrijë në Itali, pasi operacioni vijon ende. Ndër të tjera,...

Lleshaj nga Bejruti: Kam ardhur të shoh mundësitë për shpëtimin e fëmijëve të tjerë

para 7 muajve - Top Channel

Në një lidhje direkte gjatë edicionit informativ të orës 15:00 në Top Channel, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj foli mbi operacionin e shpëtimit të Alvinit, të cilit iu referua si tepër i ndërlikuar...

Shpëtimi i Alvinit, Sandër Lleshaj flet nga Bejruti për “News 24” : E shpëtuam nga ferri, vogëlushi do të takojë së shpejti babanë

para 7 muajve - BalkanWeb

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në një lidhje telefonike për “News 24” ka treguar detaje mbi operacionin, që bëri të mundur shpëtimin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha, që ndodhej në kampet e Sirisë....

Si u “rrëmbye” Alvini për të shpëtuar nga kampi! Gjinishi tregon prapaskenat e operacionit italian

para 7 muajve - Fakti Ditor

Njëri prej administratorëve të kampit burg në Al- Hol ka treguar sesi e kanë “rrëmbyer” Alvin Berishën nga kampi për ta shpëtuar nga ferri. Prononcimi I administratorit u publikua këtë mbrëmje në emisionin...

Presidenti përshëndet kthimin e vogëlushit nga Siria

para 7 muajve - Koha Jone

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka përshëndetur sot lirimin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha nga kampi Al Hol në Siri dhe nisjen e tij drejt Italisë, ku po e pret me padurim babai dhe dy motrat. “Alvini...

Shpëtimi i Alvinit nga kampi i ‘ferrit’, media investigative italiane “Le Iene” jehonë lajmit për vogëlushin shqiptar (Fotot)

para 7 muajve - Sot News

Lajmi kryesor në median italiane “Le Iene” është se Alvin Berisha sapo ka marrë një vizë hyrjeje në Itali dhe ndodhet në ambasadën italiane, në Liban. “Alvini është i lirë, ai është gati të kthehet në...

Foto të reja/ Shpëtimi i Alvin Berishës “pushton” mediet e huaja, gazetari i “Le Iene” krah vogëlushit shqiptar: Gati për hyrë në Itali

para 7 muajve - Medial

Media investigative italiane “Le Iene”, që zbuloi e para kampin e ferrit “Al Hol” në Siri, ku jetonte vogëlushi shqiptar, Alvin Berisha, i ka bërë jehonë lajmit të shpëtimit të tij. Nxjerrja e 11-vjeçarit...

Në pritje të Alvin! Avokati i familjes Berisha: Operacioni vijon

para 7 muajve - Top Channel

Darien Levani, avokati faliljes Berisha në një intervistë telefonike për Top Channel me gazetarin Muhamed Veliu thotë se askush nuk e di me siguri kur Alvini do të mbërrijë në Itali, pasi operacioni vijon...

Conte: Alvini hodhi pas krahëve të keqen

para 7 muajve - KosovaPress

Rimarrja e Alvinit, për Conten është nga ato lajme që të mbushin zemrën, ndërsa ka falenderuar për bashkëpunimin autoritetet italiane dhe ato shqiptare. “Kthimi i Alvinit në shtëpi është një nga ato lajme...

Kryeministri italian flet për Alvin Berishën: Një histori që të mbush zemrën me lumturi

para 7 muajve - Albinfo

Berisha do të bashkohet me familjen e tij në Itali Kryeministri italian Giuseppe Conte ka reaguar zyrtarisht në lidhje me shpëtimin e 11 vjeçarit Alvin Berisha nga kampi- burg i Al Hol në Siri. Conte ka...

Lleshaj nga Bejruti: Erdha të shoh mundësitë për shpëtimin e fëmijëve të tjerë

para 7 muajve - Klan Kosova

Në një lidhje direkte gjatë edicionit informativ të orës 15:00 në Top Channel, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj foli mbi operacionin e shpëtimit të Alvinit, të cilit iu referua si tepër i ndërlikuar...

Conte: Alvini e kaloi më të keqen, pas pak do jetë i lirë

para 7 muajve - Illyria

Romë, 7 nëntor 2019 – Kryeministri italian Giuseppe Conte e ka mirëpritur lirimin e Alvin Berishës nga kampi sirian Al-Hol. Conte e ka cilësuar lajmin për lirimin e djaloshit shqiptar si  njërin prej lajmeve...

Alvin po kthehet te i ati/ Operacioni në Siri, Lleshaj e dorëzon në ambasadën italiane në Liban

para 7 muajve - Top Channel

Ka marrë fund drama e Alvin Berishës në kampin Al Hol në Siri. 11-vjeçari ka dalë nga kampi i ferrit në Siri falë një operacioni të organizuar mes Shqipërisë dhe Italisë. Fotot e Alvin nën kujdesin e vullnetarëve...

Djali shqiptar i liruar nga kampi me të ndaluar të ISIS-it, po kthehet në Itali

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Një djalë shqiptar që ishte marrë në Siri nga e ëma kur ajo u bashkua me grupin Shteti Islamik, u lirua nga një kamp ndalimi në Sirinë verilindore dhe po kthehet në shtëpinë e tij në Itali, thanë zyrtarë...

Flet Sandër Lleshaj: Si u shpëtua Alvini nga kampi i Al-Hol

para 7 muajve - Sot News

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Bejruti për Tv Klan ka treguar se si u arrit të nxirrej nga kapi Al-Hol, 11-vjeçari Alvin Berisha. Ai tha se pas komunikimit të...

Lleshaj: Tërheqja e Alvin Berishës nga Siria – operacion i vështirë

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 7 nëntor 2019 – Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj, e ka cilësuar si operacion të vështirë atë për nxjerrjen e djaloshit Alvin Berisha nga kampi i refugjatëve Al Hol, në Siri. “Bëhet...

Alvini i dëshpëruar kërkonte të kthehej në shtëpi: Mami është veshur si Ninxha

para 7 muajve - Albeu

Ditën e sotme një lajm i mirë është dhënë për të miturin shqiptar, Alvin Berishën i cili prej disa javësh gjendej në kampet e Sirisë. Media italiane "Corriere Della Sera" ka zbardhur detaje të reja në...

“Alvini”/ Kryeministri italian Conte: Zemra plot! Kam qenë në komunikim të vazhdueshëm me Ramën. Falenderoj organizatat, autoritetet shqiptare e italiane

para 7 muajve - Lexo

Pas finalizimit me sukses të evakuimit të Alvinit 9-vjeçar nga kampi i shtetit islamik në Siri ka reaguar edhe kryeministri italian Giusepe Conte. Me anë të një reagimi të gjatë Conte falenderon shtetin...

Si u transformua mamaja e Alvinit nga shtëpiake, në luftëtare të ISIS-it

para 7 muajve - Insajderi

Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte sistemuar më familjen në Barzago të Italisë, u tërhoq shumë nga videot e propagandës së Shtetit islamik në internet dhe ra në dashuri me rekrutuesin e saj. Deri...

Lleshaj flet nga Bejruti: Po shohim mundësitë për shpëtimin e fëmijëve të tjerë

para 7 muajve - Koha Jone

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i ndodhur në Bejruti të Libanit, ka folur mbi operacionin e shpëtimit të Alvinit, të cilit iu referua si tepër i ndërlikuar duke shtuar se gjendet në Bejrut për të...

“Vjen nga ferri dhe në një gjendje mjaft të rënduar edhe fizike edhe psikologjike”, Sandër Lleshaj jep lajmin e rëndësishëm

para 7 muajve - Sot News

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj foli mbi operacionin e shpëtimit të Alvinit, të cilit iu referua si tepër i ndërlikuar duke shtuar se gjendet në Bejrut për të parë mundësitë e realizimit të një operacioni...

Flet ministri i Brendshëm: Si u shpëtua Alvini nga kampi i Al-Hol

para 7 muajve - Opinion

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Bejruti për Tv Klan ka treguar se si u arrit të nxirrej nga kapi Al-Hol, 11-vjeçari Alvin Berisha. Ai tha se pas komunikimit të...

U nxorr jashtë nga kampi, modelja shqiptare ka dy fjalë për Alvin Berishën

para 7 muajve - GazetaBlic

11 vjeçari, Alvin Berisha tashmë është nxjerrë jashtë kampit të ISIS, Al-Hol të Sirisë. Edhe pse nuk dihet shumë rreth operacionit që e shpëtoi vogëlushin shqiptar, bëhet e ditur se ai aktualisht gjendet...

Flet avokati i familjes Berisha: Operacioni vazhdon, Alvin nuk ka mbërritur ende në Itali

para 7 muajve - Albeu

Ditën e sotme, lajmi se Alvini doli nga kampi sirian u shpërnda me shpejtësi në media. Gjithashtu u raportua se ai do të bashkohet me familjen në Itali. por sipas avokatit të familjes Berisha, Darien Levani,...

Avokati i familjes Berisha jep detaje për operacionin, tregon aktorët që ndërhynë për lirimin e Alvinit nga kampi i ISIS

para 7 muajve - Sot News

Darien Levani, avokati familjes Berisha u shpreh se askush nuk e di me siguri kur Alvini do të mbërrijë në Itali, pasi operacioni vijon ende. Ndër të tjera, Levani jep detaje se kush ishin aktorët e përfshirë...

“Mami nuk më lë të vij, është veshur si ninxha”/ Çfarë thoshte Alvini për të ëmën

para 7 muajve - Top Channel

Valbona, nëna e Alvinit ishte një shtëpiake e thjeshtë, që ishte sistemuar më familjen në Barzago të Italisë, para se të tërhiqej shumë nga videot e propagandës së Shtetit islamik në internet dhe të binte...

Djaloshi Alvin Berisha, i liruar nga kampi al-Hol në Siri, po kthehet në Itali

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 7 nëntor 2019 – Një djalosh shqiptar që ishte marrë në Siri nga e ëma kur ajo u bashkua me grupin Shteti Islamik, u lirua nga një kamp ndalimi në Sirinë verilindore dhe po kthehet në shtëpinë e...

Operacioni që bëri bujë ishte kompleks dhe me rrezikshmëri të lartë, Alvini u identifikua në kampin sirian nga kjo shenjë dalluese që kishte në trup (Detajet)

para 7 muajve - Sot News

Alvini u identifkua në kamp nga një shenjë në vesh. Bëhet e ditur në deklaratën zyrtare që autoritetet italiane kanë bërë publike lidhur me operacionin e suksesshëm të lirimit të Alvin Berishës nga kampi...

“Alvini Berisha i lirë”, Meta: Një lajm i shumëpritur nga të gjithë!

para 7 muajve - BalkanWeb

Historia e Alvinit, që gjendej i vetëm në një nga kampet famëkeqe në Siri preku zemrat e shqiptarëve, pasi babai i dëshpëruar kërkonte ribashkimin me të birin. Kur sot duket më e afërt dita kur familja...

Ra në dashuri me rekrutuesin e saj, si u transformua nëna e Alvinit nga shtëpiake në luftëtare e IS-it

para 7 muajve - Lajm

Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin “ e ISIS-it. Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte...

Alvini tashmë është i lirë

para 7 muajve - Medial

15:07 | 7 Nëntor 2019 11-vjeçari Alvin Berisha është liruar sot nga kampi Al Hol në Siri. Këtë e ka bërë Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka postuar një video në llogarinë e tij në Facebook...

Ra në dashuri me rekrutuesin e saj. Si u transformua mamaja e Alvinit nga shtëpiake, në luftëtare të ISIS-it

para 7 muajve - Top Channel

Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin “ e ISIS-it. Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte...

Si u transformua mamaja e vogëlushit shqiptar nga shtëpiake, në luftëtare të ISIS-it

para 7 muajve - Alsat-M

Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin “ e ISIS-it. Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte...

“Alvini Berisha i lirë”, Meta: Një lajm i shumëpritur nga të gjithë!

para 7 muajve - Medial

Historia e Alvinit, që gjendej i vetëm në një nga kampet famëkeqe në Siri preku zemrat e shqiptarëve, pasi babai i dëshpëruar kërkonte ribashkimin me të birin. Kur sot duket më e afërt dita kur familja...

Ra në dashuri me rekrutuesin e saj. Si u transformua nëna e Alvinit nga shtëpiake, në luftëtare të ISIS-it

para 7 muajve - Koha Jone

Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin “ e ISIS-it. Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte...

Rrëmbeu fëmijën dhe u largua/ Eshtë e vërtetë që u dashurua me një terrorist???

para 7 muajve - Standard

“Gëzim e pritje”, “rikthehet në Itali Alvin”, me këto tituj mediat italiane i kanë bërë jehonë lajmit të shpëtimit dhe nxjerrjes nga kampi burg në Siri të vogëlushit shqiptar për të cilin prej kohësh shkruanin...

Kryeministri Conte për Alvinin: Do të jetojë sërish fëmijërinë e tij, larg bombave dhe luftërave

para 7 muajve - Arbresh

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka reaguar pas lirimit të Alvin Berishës nga kampi al-Hol në veri të Sirisë. Conte falenderon të gjitha organizatat ndërkombëtare që bashkëpunuan në këtë operacion,...

Meta: Alvini i lirë, një lajm i mrekullueshëm

para 7 muajve - Vizion Plus

Kreu i shtetit Ilir Meta ka reaguar për lirimin e të miturit Alvin Berisha, i cili ndodhej në një kamp kurd në Siri. Meta ka postuar në profilin e tij në Facebook, një video nga momenti kur 11 vjeçari...

U dashurua me rekrutuesin, si "devijoi" nëna e Alvinit nga shtëpiake në përkrahëse e ISIS

para 7 muajve - Albeu

Më në fund Alvin Berisha do të bashkohet me pjesën tjetër të familjes në Itali. Lajmi u bë i ditur edhe nga autoritetet shqiptare por dhe ato të huaja. Gjithccka nisi në 2014-tën kur Alvini, vetëm 6 vjecc...

Jo vetëm qesharakë…

para 7 muajve - Standard

Këta jo vetëm që janë qesharakë, por po bëhen lolo edhe në sytë dhe mediat e botës. Gati në të gjitha mediat pro-qeveritare dhe më pas vetë kryeministri Edi Rama, lajmin e lirimit të vogëlushit shqiptar,...

“Mami nuk më lë të vij, është veshur si ninxha”. Çfarë thoshte Alvini për të ëmën

para 7 muajve - Koha Jone

Valbona, nëna e Alvinit ishte një shtëpiake e thjeshtë, që ishte sistemuar më familjen në Barzago të Italisë, para se të tërhiqej shumë nga videot e propagandës së Shtetit islamik në internet dhe të binte...

Si u shpëtua vogëlushi Alvin nga kampi sirian, Lleshaj: Jam këtu edhe për shqiptarët e tjerë

para 7 muajve - Tetova Sot

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Bejruti për Tv Klan ka treguar se si u arrit të nxirrej nga kapi Al-Hol, 11-vjeçari Alin Berisha. Ai tha se pas komunikimit të...

Video/ Ja momenti kur Alvini transportohet për në Damask nga autoritetet

para 7 muajve - Top Channel

Ka marrë fund drama e Alvin Berishës në kampin Al Hol në Siri. Top Channel siguron disa foto të Alvinit bashkë me punonjësin e Gjysëm Hënës Siriane të cilët e nxorën nga kampi. Ndërsa nuk dihet ende se...

Mediat italine jehonë lirimit nga kampi sirian të Alvin Berishës

para 7 muajve - Medial

Lexime: 11 Nxjerrja nga kampi burg në verilindje të Sirisë i 11 vjecarit Alvin Berisha ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave italiane, të cilat vazhdimisht kishin trajtuar cështjen e tij: Fund i lumtur!...

Fotot e fundit/ Me sytë nga Alvini: Një tjetër media e rëndësishme në Liban pasqyron rastin dhe publikon fotot e reja

para 7 muajve - Lexo

Misioni i veshtire per shpetimin e Alvinit te vogel qe ndodhej ne nje kamp ne Siri, eshte pasqyruar gjeresisht edhe ne mediat e Libanit. Pas medias me te e madhe ne Liban edhe nje tjeter media e rendesishme...

“Le Iene” publikoi historinë e Alvin Berishës, çfarë shkruan emisioni investigativ për operacionin e shpëtimit

para 7 muajve - Gazeta Express

“Alvin i vogël është më në fund i lirë ! Pas pothuajse një muaji frikë dhe ankth për fëmijën 11-vjeçar shqiptar, të sjellë nga nëna e tij në 2014 në territoret e Shtetit Islamik në Siri, ka mbërritur lajmi...

Lleshaj rrëfen për Report Tv rrugëtimin për shpëtimin e Alvinit dhe jep lajmin e mirë për fëmijët e tjerë shqiptarë në kampin e ferrit

para 7 muajve - Lexo

Prej një jave, ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj, gjendet në Liban, në një operacion të vështirë të Gjysmë Hënës së Kuqe Siriane dhe Kryqit të Kuq ndëkombëtar në bashkëpunim me autoritetet...

Ra në dashuri me rekrutuesin e saj dhe braktisi familjen, si u transformua nëna e Alvin Berishës nga shtëpiake në luftëtare e ISIS

para 7 muajve - Sot News

Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin “ e ISIS-it. Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte...

Të fundit nga Alvini/ Me një këmbë të sëmurë… Babai: ‘Është kurajoz. U dëgjuam në telefon…’

para 7 muajve - Tetova Sot

Tashmë lajmi i mirë është që Alvin Berisha, djali 11 vjeçar shqiptar i cili ndihej i rrezikuar për jetën në kampin famëkeq sirian të Al Hol, ka nisur rrugëtimin e tij për tu kthyer në shtëpi, pas përpjekjeve...

FOTOT/ Si u transformua mamaja e Alvinit nga shtëpiake në luftëtare të ISIS-it pasi ra në dashuri me rekrutuesin e saj nga videot në You Tube

para 7 muajve - Gazeta Tema

Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin “ e ISIS-it. Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte...

‘Lirimin e Alvinit mund ta përdorë Asadi’/ AP zbardh prapaskenat gjeo-politike

para 7 muajve - Standard

Lirimi i Alvinit nga një kamp sirian ka ndezur betejën e zakonshme për marrjen e meritave mbi operacionin e udhëhequr nga një njësi speciale italiane. Por mediat amerikane e vënë fokusin tek një panorama...

Rama konfirmon nxjerrjen vogëlushit shqiptar nga kampi në Siri

para 7 muajve - Alsat-M

Autoritetet në Shqipëri, në bashkëpunim me ato të Italisë, kanë arritur të nxjerrin 11-vjeçarin shqiptar, Alvin Berisha, nga një kamp në Siri, ku kishte mbetur prej vitesh. Kryeministri i Shqipërisë, Edi...

Ra në dashuri me rekrutuesin e saj, si u transformua nëna e Alvinit nga shtëpiake në luftëtare e IS-it

para 7 muajve - Fakti Ditor

Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin “ e ISIS-it. Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte...

Detaje nga lirimi i vogëlushi shqiptar nga kampi i rrezikshëm në Siri

para 7 muajve - Alsat-M

Një operacion i paprecedentë, kështu e quajnë mediat italiane nxjerrjen dhe shpëtimin nga kampi sirian i vogëlushit shqiptar Alvin Berisha. “Një operacion i paprecedentë sepse një fëmijë nuk ishte liruar...

Të fundit nga Alvini. Me një këmbë të sëmurë… Babai: ‘Është kurajoz. U dëgjuam në telefon…’

para 7 muajve - Fakti Ditor

Tashmë lajmi i mirë është që Alvin Berisha, djali 11 vjeçar shqiptar i cili ndihej i rrezikuar për jetën në kampin famëkeq sirian të Al Hol, ka nisur rrugëtimin e tij për tu kthyer në shtëpi, pas përpjekjeve...

Si u shpëtua Alvini/ Detajet e operacionit të paprecedentë

para 7 muajve - Tetova Sot

Gëzim për Alvinin, gëzim edhe për të gjithë shqiptarët. Më në fund vogëlushi 11-vjeçar është i lirë. Sipas gazetës italiane, Repubblica, djaloshi u lirua nga kampi Al Hol falë një korridori humanitar të...

Rama konfirmon nxjerrjen vogëlushit shqiptar nga kampi në Siri

para 7 muajve - Tetova1

Autoritetet në Shqipëri, në bashkëpunim me ato të Italisë, kanë arritur të nxjerrin 11 vjeçarin shqiptar Alvin Berisha nga një kamp në Siri ku kishte mbetur prej vitesh. Kryeministri i Shqipërisë, Edi...

“Ra në dashuri me r ekrutuesin e saj”/ Transformimi i mamasë së Alvinit nga shtëpiake në luftëtare të ISIS-it

para 7 muajve - Tetova1

Makthi i 11-vjeçarit shqiptar, Alvin Berisha, mori fund ditën e sotme, pasi u mundësua që nëpërmjet një operacioni të paprecedentë të nxirrej dhe të shpëtohej nga kampi sirian Al-Hol. Qendrimi i tij në...

Pas shpëtimit të Alvinit, reagon Rama/ Publikon fotografinë e Lleshajt përkrah 11-vjeçarit

para 7 muajve - Top Channel

Fill pasi mori fund saga e vetmisë së Alvin Berishës në Al Hol, ku vogëlushi mundi të shpëtohej nga kampi famëkeq, ka reaguar kryeministri i vendit, Edi Rama. Krahas postimit, Rama ka publikuar një fotografi...

Gëzim dhe pritje për Alvinin, operacioni përfundoi me sukses

para 7 muajve - Top Channel

Gëzim dhe pritje për Alvin Berishën, fëmijën 11-vjeçar shqiptar – lindur në Itali, banues në Barzago, në provincën Lecco – i cili ishte rrëmbyer në Itali 5 vjet më parë dhe gjendje në kampet në Siri. Alvin...

Rama nxjerr foton e Lleshajt me Alvin: Po kthehet në shtëpi

para 7 muajve - Gazeta Express

“Alvin po kthehet në shtëpi”. Kështu shkruan kryeministri Edi Rama duke dhënë detaje për operacionin e shpëtimit të 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS. Rama ka publikuar dhe...

Lirimi i Alvinit, mediat egjiptiane zbardhin të vërtetën dhe rolin e Presidentit Meta

para 7 muajve - Koha Jone

Gati në të gjitha mediat pro-qeveritare dhe më pas vetë kryeministri Edi Rama, lajmin e lirimit të vogëlushit shqiptarë, Alvin Berisha, i cili mbahej si pjesë e robërve të ISIS në kampin “Al-Hol”, po e...

U nxorr jashtë nga kampi, modelja shqiptare ka dy fjalë për Alvin Berishën

para 7 muajve - Bota Press

11 vjeçari, Alvin Berisha tashmë është nxjerrë jashtë kampit të ISIS, Al-Hol të Sirisë.Edhe pse nuk dihet shumë rreth operacionit që e shpëtoi vogëlushin shqiptar, bëhet e ditur se ai aktualisht gjendet...

VIDEO/ Alvini gëzon lirinë, i qeshur dhe në gjëndje të mirë shëndetësore në Damask

para 7 muajve - Vizion Plus

Këto janë pamjet e para që tregojnë Alvin Berishën më në fund të lirë dhe në shoqërinë e përfaqësuesve të organizatave joqeveritare. Bëhet fjalë për një video të xhiruar në Damask, kryeqyteti i Sirisë....

Emocionuese, pas 5 vjetëve Alvin Berisha i qeshur largohet nga kampi sirian

para 7 muajve - RTV 21

Deklarohet babai i Alvinit I qeshur dhe me kapelë të kuqe dhe stemën e Gjysmë Hënës së Kuqe Siriane, Alvin Berisha duket i ulur pranë një punonjësi të organizatës dhe shikon në telefon. Alvini kishte mbetur...

“Alvini po kthehet në shtëpi”, Rama publikon foton: Lleshaj po e përcjell drejt babait

para 7 muajve - Koha.mk

Kryeministri Edi Rama reagon lidhur me lirimin e 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi i Al Hol në Siri. “Alvini po kthehet në shtëpi”, shkruan Rama, teksa publikon një fotografi të ministrit të Brendshëm...

Gëzim dhe pritje për Alvinin që u nxorr nga kampi i Sirisë

para 7 muajve - Klan Kosova

Gëzim dhe pritje për Alvin Berishën, fëmijën 11 vjeçar shqiptar – lindur në Itali, banues në Barzago, në provincën Lecco – i cili ishte rrëmbyer në Itali pesë vjet më parë dhe gjendej në kampet në Siri....

Në pritje të Alvinit, avokati i familjes: Operacioni vijon

para 7 muajve - Ekonomia Online

Darien Levani, avokati i familjes Berisha në një intervistë telefonike për Top Channel ka thënë se askush nuk e di me siguri kur Alvini do të mbërrijë në Itali, pasi operacioni vijon ende. Ndër të tjera,...

Mediat italiane për lirimin e Alvinit: Gjithçka u organizua nga ne, shqiptarët vetëm u informuan

para 7 muajve - Standard

Corriere della Sera shkruan se i gjithë operacioni që ka më shumë se 2 javë që ka nisur është planifikuar, organizuar dhe realizuar nga skuadra speciale e policisë italiane, Ros e Milanos. ‘Një operacion...

‘Alvinin e liroi Rama dhe Lleshaj’, mediat egjiptiane zbardhin të vërtetën dhe rolin e presidentit Meta

para 7 muajve - InfoShqip

Gati në të gjitha mediat pro-qeveritare dhe më pas vetë kryeministri Edi Rama, lajmin e lirimit të vogëlushit shqiptarë, Alvin Berisha, i cili mbahej si pjesë e robërve të ISIS në kampin ‘Al-Hol’, po e...

“Operacioni tejet kompleks e i rrezikshëm”, Rama nxjerr foton e Lleshajt me Alvin: Po kthehet në shtëpi

para 7 muajve - BalkanWeb

“Alvin po kthehet në shtëpi”. Kështu shkruan kryeministri Edi Rama duke dhënë detaje për operacionin e shpëtimit të 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS. Rama ka publikuar dhe...

Rama konfirmon nxjerrjen e Alvin Berishës, 11 vjeç, nga kampi në Siri

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Autoritetet në Shqipëri, në bashkëpunim me ato të Italisë, kanë arritur të nxjerrin 11-vjeçarin shqiptar, Alvin Berisha, nga një kamp në Siri, ku kishte mbetur prej vitesh. Kryeministri i Shqipërisë, Edi...

Shpëtohet Alvin Berisha, mbyllet me sukses operacioni i nxjerres nga kampi famëkeq sirian

para 7 muajve - Vizion Plus

Pritja e gjatë e Alvinit mes bombave dhe kaosit në kampet siriane ka marrë fund. Vogëlushi shqiptar më në fund është i lirë dhe së shpejti do ti bashkohet familjes së tij në Itali. Sikurse duket në këtë...

Afrim Berisha mezi pret ta përqafojë të birin, ka vetëm falenderime

para 7 muajve - Koha Jone

Makthit po i vjen fundit. Mediat italiane raportojnë se sipas të gjitha gjasave Alvin Berisha do të mbërrijë në Romë të premten. I ati i tij, Afrim Berisha, në një lidhje ekskluzive për Ora News nga Italia...

‘Alvini u lirua nga Rama’?!/ Mediat egjiptiane zbardhin të vërtetën dhe rolin e presidentit Meta!!!

para 7 muajve - Standard

Gati në të gjitha mediat u dha lajmi i lirimit të vogëlushit shqiptarë, Alvin Berisha, i cili mbahej si pjesë e robërve të ISIS në kampin ‘Al-Hol’. Faktikisht ‘autoritet shqiptare’ të cilat kanë më se...

Lleshaj nga Bejruti: Kam ardhur të shoh mundësitë për shpëtimin e fëmijëve të tjerë

para 7 muajve - Arbresh

Në një lidhje direkte gjatë edicionit informativ të orës 15:00 në Top Channel, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj foli mbi operacionin e shpëtimit të Alvinit, të cilit iu referua si tepër i ndërlikuar...

VIDEO/ Dalin pamjet në Siri, me çantë shpine e i sigurt Alvin Berisha në rrugën e kthimit për tek familja

para 7 muajve - BalkanWeb

Këto janë momentet kur Alvin Berisha shoqërohet nga humanitarët e Gjysmëhënës së kuqe për t’u kthyer në Itali tek babai dhe motrat e tij. “BalkanWeb” ka siguruar pamjet, ku 11-vjeçari shfaqet me një çantë...

Përfundon tmerri i Alvinit, por sapo nisi "lufta" e meritave për shpëtimin e tij

para 7 muajve - Albeu

Alvin Berisha tashmë është i lirë nga kampi "Al Hol" dhe tmerri i tij disa vjeçar në Siri ka marrë fund duke lënë pas nënën e vdekur, ndërsa mori me vete plagën në këmbë dhe kujtimet e hidhura. Por, ndërkohë...

Një operacion që nuk kishte ndodhur më parë’ Mediat italiane japin detajet, si u lirua nga kampi i rrezikshëm sirian vogëlushi shqiptar

para 7 muajve - Gazeta Express

Një operacion i paprecedentë, kështu e quajnë mediat italiane nxjerrjen dhe shpëtimin nga kampi sirian i vogëlushit shqiptar Alvin Berisha. “Një operacion i paprecedentë sepse një fëmijë nuk ishte liruar...

Detaje nga operacioni i shpëtimit të Alvin Berishës, gjithçka nisi pas takimit Rama-Conte, Lleshaj në Siri që të…

para 7 muajve - BalkanWeb

News24 mëson detaje të reja për opracionin e shpëtimit të Alvin Berishës, 11-vjeçarit shqiptar që tashmë është larguar nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS dhe ndodhet në rrugën e kthimit për në Itali....

Rama: Alvini po kthehet në shtëpi

para 7 muajve - Medial

“Alvini po kthehet në shtëpi” njofton në Facebook, kryeministri shqiptar Edi Rama ndërsa sjell një fotografi të vogëlushit shqiptar Alvin Berisha me ministrin e brendshëm Sandër Lleshi.”Pas një jave në...

“Babi jam duke ardhur”, Afrim Berisha rrëfen bisedën me Alvin e lirë: Ishte i trembur

para 7 muajve - Gazeta Express

Alvin Berisha është larguar nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS në Siri dhe ndodhet në Damask në rrugën e kthimit për në Itali ku ndodhen babai i tij, Afrimi dhe dy motrat. Në një bisedë telefonike...

Rama nxjerr foton e Lleshajt me Alvin: Po kthehet në shtëpi

para 7 muajve - Koha Jone

“Alvin po kthehet në shtëpi”. Kështu shkruan kryeministri Edi Rama duke dhënë detaje për operacionin e shpëtimit të 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS. Rama ka publikuar dhe...

Lirimi i Alvin Berishës nga kampi në Siri, Rama: Po kthehet në shtëpi

para 7 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lirimit të Alvi Berishës nga kapi në Siri. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama ka publikuar një foto ku shihet vogëlushi shqiptar dhe ministri i Brendshëm Sandër...

"Alvini po kthehet në shtëpi", reagon kryeministri Rama

para 7 muajve - Albeu

Mëngjesin e sotëm u raportua se 11 vjeçari Alvin Berisha u lirua nga kampi sirian dhe pritet ti bashkohet familjes në Itali. Pas këtij lajmi, ka reaguar dhe kryeministri Rama i cili ka publikuar një foto...

Alvini po kthehet në shtëpi/ Rama: Nxjerrim të tjerë fëmijë e gra shqiptare nga kampi-burg

para 7 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama reagoi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale mbi lirimin e Alvin Berishës nga kampi i Al Hol në Siri. Operacioni ndërkombëtar me bashkëpunimin e ngushte te qeverisë shqiptare,...

“Alvini po kthehet në shtëpi”, kryeministri Rama jep lajmin e gëzueshëm dhe nxjerr detajet nga operacioni ku mori pjesë edhe ministri Lleshaj: Shumë i rrezikshëm! (Kryeministri ka edhe 1 premtim)

para 7 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale detaje nga operacioni i shpëtimit të Alvin Berishës dhe transferimit të tij drejt Italisë. Ministri Sandër Lleshaj ka shkuar personalisht për të garantuar...

Lirimi i Alvinit nisi pas takimit Rama-Conte, Lleshaj në Siri për….

para 7 muajve - Opinion

Ditën e sotme u njoftua se 11-vjeçari Alvin Berisha është liruar nga kampi kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS dhe ndodhet në rrugën e kthimit për në Itali. Fillimi i operacionit për lirimin e tij, nisi...

Djaloshi shqiptar që ndodhej në Siri do të kthehet në shtëpi

para 7 muajve - Alsat-M

“Mirëmëngjesi të gjithëve nga Alvini i lirë në Damask!”. Me këtë foto që shihni më poshtë, gazetari Ilir Kulla ka dhënë lajmin e mirë dhe të shumëpritur për Alvin Berishën, djalin shqiptar i cili ndodhej...

Merr fund tmerri për Alvin Berishën, 11-vjeçari nxirret nga kampi Al Hol

para 7 muajve - Gazeta Express

Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që ishte bllokuar në kampin Al Hol në Siri ka mundur të shpëtojë. Sipas mediave italiane Alvini është nxjerr nga kampi dhe tashmë priten procedurat për kthimin e tij...

Dalin pamjet, momentet e shpëtimit të Alvinit nga kampi në Siri

para 7 muajve - Albeu

Alvin Berisha tashmë është një duar të sigurta jashtë Sirisë dhe sipas mediave italiane pritet të niset nga Libani për në Romë brenda disa orësh. Ndërkohë, "La Reppublica" ka publikuar momentet e shpëtimit...

Shpëtimi i Alvit, reagon Rama: Falenderim për kryeministrin Conte, operacionet e përbashkëta do të vazhdojnë më tej për të tjerë fëmijë dhe gra që gjenden në kampin-burg

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar kryeministrin italian Giuseppe Conte lidhur me operacionin e përbashkët për shpëtimin e Alvi Berishës, 11-vjeçarit shqiptar që gjendej në kampin e ferrit të luftëtarëve...

Sandër Lleshaj shkoi vet në Siri, dalin detajet ‘sekrete’ të operacionit të shpëtimit të Alvin Berishës, si nisi gjithçka pas takimit Rama-Conte

para 7 muajve - Sot News

Detaje të reja kanë dal nga operacioni i shpëtimit të 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS. Mësohet se gjithçka nisi pas takimit të kryeministrit Edi Rama me kryeministrin italian...

Fotot ekskluzive. Alvin Berisha pas daljes nga kampi Al Hol

para 7 muajve - Top Channel

Ka marrë fund saga e vetmisë së Alvin Berishës në kampin Al Hol. Top Channel siguron disa foto të Alvinit bashkë me punonjësin e Gjysëm Hënës Siriane të cilët e nxorrën nga kampi. Mbetet e paqartë për...

“Operacion i paprecedentë”, mediat italiane japin detajet e nxjerrjes së Alvin Berishës nga kampi i ferrit në Siri

para 7 muajve - Sot News

Mediat italiane i kanë kushtuar hapësirë mbulimi operacionit të nxjerrës dhe të shpëtimit nga kampi sirian të 11-vjeçarit shqiptar, Alvin Berisha. “Një operacion i paprecedentë sepse një fëmijë nuk ishte...

Në pritje të Alvin, avokati i familjes Berisha: Operacioni vijon

para 7 muajve - Arbresh

Darien Levani, avokati familjes Berisha në një intervistë telefonike për Top Channel thotë se askush nuk e di me siguri kur Alvini do të mbërrijë në Itali, pasi operacioni vijon ende. Ndër të tjera, Levani...

Alvin po kthehet te i ati/ Rama: Një falenderim i veçantë për kryeministrin italian Giuseppe Conte

para 7 muajve - 24 ore

Ka marrë fund drama e Alvin Berishës në kampin Al Hol në Siri. 11-vjeçari ka dalë nga kampi i ferrit në Siri falë një operacioni të organizuar mes Shqipërisë dhe Italisë. Fotot e Alvin nën kujdesin e vullnetarëve...

Foto/ Alvini jashtë kampit të ferrit, i lirë në Damask

para 7 muajve - Top Channel

Pas lajmit nga mediat arabe se vogëlushi Alvin Berisha u lirua nga kampi Al-Hol në Siri, Ilir Kulla ka postuar një foto në facebook me 11-vjeçarin. Ilir Kulla është ish gazetar si dhe ka qenë këshilltar...

Pas shpëtimit të Alvinit, reagon Rama/ Publikon fotografinë e Lleshajt përkrah 11-vjeçarit

para 7 muajve - 24 ore

Fill pasi mori fund saga e vetmisë së Alvin Berishës në Al Hol, ku vogëlushi mundi të shpëtohej nga kampi famëkeq, ka reaguar kryeministri i vendit, Edi Rama. Krahas postimit, Rama ka publikuar një fotografi...

Presidenti Meta: “Alvini i lirë, një lajm i mrekullueshëm dhe i shumëpritur nga të gjithë!”

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka përshëndetur sot lirimin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha nga kampi Al Hol në Siri dhe nisjen e tij drejt Italisë, ku po e pret me padurim babai dhe dy motrat. “Alvini...

“Babi jam tu ardh”, fëmija shqiptar që mbahej i burgosur në Siri shpëtohet nga italianët

para 7 muajve - Gazeta Tema

Fëmija shqiptar 11-vjeçar Alvin Berisha më në fund ka dalë nga kampi sirian “Al Hol” dhe së shpejti do të mund të kthehet pranë babait dhe dy motrave të tij. Babai i tij Afrim Berisha, ka treguar në një...

Alvini tashmë është i lirë

para 7 muajve - Arbresh

11-vjeçari Alvin Berisha është liruar sot nga kampi Al Hol në Siri. Këtë e ka bërë Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka postuar një video në llogarinë e tij në Facebook ku shihet Alvin Berisha,...

Rama për Alvinin: U angazhua një skuadër e policisë sonë, nuk do ndalemi

para 7 muajve - Lajme.al

Kryeministri Edi Rama reagoi pas lirimit të vogëlushit Alvin Berisha. Rama thotë se në këtë operacion u përfshi edhe një skuadër speciale e policisë shqiptare. Sipas tij, përpjekjet nuk do ndalen pasi...

Alvin Berisha ndodhet në Damask

para 7 muajve - Medial

Alvin Berisha, fëmija shqiptar që tërhoqi vemendjen me vetminë e tij në kampin e refugjatë Al-Hol në Siri, tashmë ndodhet në Damask. Lajmin sëbashku me foton e jep në rrjetet sociale gazetari shqiptar...

Fotot e fundit: Media më e rëndësishme në Liban jehonë lajmit për lirimin e Alvinit, publikon pamjet e tij në duart e shtetit shqiptar

para 7 muajve - Lexo

Misioni i veshtire per shpetimin e Alvinit te vogel qe ndodhej ne nje kamp ne Siri, eshte pasqyruar gjeresisht edhe ne mediat e Libanit. Media me e madhe ne Liban i ka kushtuar nje artikul l te posaçem...

“Babi jam duke ardhur”, Afrim Berisha tregon bisedën me të birin pas largimit nga kampi: Ishte i frikësuar, motrat mezi po e presim

para 7 muajve - BalkanWeb

Alvin Berisha është larguar nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS në Siri dhe ndodhet në Damask në rrugën e kthimit për në Itali ku ndodhen babai i tij, Afrimi dhe dy motrat. Në një bisedë telefonike...

Djali që përloti shqiptarët, niset për në shtëpi

para 7 muajve - RTV 21

Alvin Berisha i buzëqeshur jashtë kampit të Sirisë I qeshur dhe me kapelen e kuqe dhe stemën e Gjysmë Hënës së Kuqe Siriane, Alvin duket i ulur pranë një punonjësi të organizatës dhe shikon në telefon....

‘Alvinin e liroi Rama dhe Lleshaj’, mediat egjiptiane zbardhin të vërtetën dhe rolin e presidentit Meta

para 7 muajve - Lajme.al

Gati në të gjitha mediat pro-qeveritare dhe më pas vetë kryeministri Edi Rama, lajmin e lirimit të vogëlushit shqiptarë, Alvin Berisha, i cili mbahej si pjesë e robërve të ISIS në kampin ‘Al-Hol’, po e...

Vjen lajmi i mirë për Alvin, 11-vjeçari shqiptar largohet nga kampi i ferrit në Siri

para 7 muajve - BalkanWeb

Lajm i mirë i shumëpritur nga të gjithë. Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që preku zemrat e të gjithëve më në fund është larguar nga kampi i ferrit i luftëtarëve të ISIS. Babai i tij, Afrim Berisha konfirmoi...

LIRIA E ALVINIT, MISION I MUNDUR

para 7 muajve - Lexo

Kthimi i Alvinit në shtëpi, është padyshim një lajm i mirë për babi Afrimin por edhe për çdo qytetar shqiptar dhe cilido që përjetoi ndjesi prindërore dhe humane teksa dëgjonte përmes mediave mbi historinë...

I ati i Alvin Berishës tregon telefonatën me kryeministrin dhe Ministrin e Brendshëm: Më kontaktuan mbrëmë, më sollën foton

para 7 muajve - Sot News

11-vjeçari Alvin Berisha ditën e djeshme është larguar nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS në Siri. Ai tani ndodhet në Damask dhe po pritet të kthehet në Itali ku ndodhen babai i tij, Afrim Berisha...

I qeshur dhe i lumtur, dalin fotot ekskluzive të Alvin Berishës jashtë kampit

para 7 muajve - Sot News

11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha tani është jashtë kampit të ferrit 'Al Hol', nën pushtetin kurd. Në fotot e publikuara është Alvini bashkë me punonjësin e Gjysëm Hënës Siriane të cilët e nxorrën nga...

‘Babi jam t’u ardh’/ Afrim Berisha tregon bisedën me Alvinin pas lirimit: Falenderoj Presidentin Meta!

para 7 muajve - Standard

Alvin Berisha është i lirë. Vogëlushi që mbajti pezull opinionin publik në Itali dhe Shqipëri me historinë e tij, gjendet në Damask në pritje për të nisur udhëtimin fillimsht drejt Libanit, më pas për...

“Lirimin e Alvinit mund ta përdorë Asadi”

para 7 muajve - Albinfo

Lirimi i Alvinit nga një kamp sirian ka ndezur betejën e zakonshme për marrjen e meritave mbi operacionin e udhëhequr nga një njësi speciale italiane. Por mediat amerikane e vënë fokusin tek një panorama...

“Babi, jam tu ardh”, Afrim Berisha tregon bisedën me të birin pas lirimit

para 7 muajve - Opinion

Ditën e sotme u njoftua se 11-vjeçari Alvin Berisha është liruar nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS në Siri dhe aktualisht ndodhet në Damask. Pas lirimit, vogëlushi do të transportohet drejtë Italisë,...

E FUNDIT/ Fotoja, Alvin Berisha shpëtohet nga ferri sirian (FOTO LAJM)

para 7 muajve - Albeu

Alvin Berisha është nxjerrë më në fund nga kampi i Al Holit në Siri. Pritet që prej ditës së sotme 11 vjeçari të dërgohet drejt familjes në Itali . Lajmi i lirimit të tij është konfirmuar dhe nga i ati i Alvinit, Afrim Berisha .

Alvini jashtë kampit të ferrit, reagon i ati i 11-vjeçarit: Ja çfarë më tha djali në telefon (Telefonata e Sandër Lleshajt)

para 7 muajve - Sot News

Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që preku zemrat e të gjithëve më në fund është larguar nga kampi i ferrit i luftëtarëve të ISIS në Siri. Babai i tij, Afrim Berisha konfirmoi se Alvin është larguar nga...

Si u shpëtua Alvini?!/ Gazeta e njohur zbulon detajet e operacionit të paprecedentë

para 7 muajve - Standard

Sipas gazetës italiane, Repubblica, djaloshi u lirua nga kampi Al Hol falë një korridori humanitar të krijuar nga Kryqi i Kuq dhe homologët e tyre arabë. Gazeta shton se në operacion kanë qenë të pranishme...

Alvin Berisha lirohet nga kampi i “ferrit” në Siri

para 7 muajve - GazetaBlic

11-vjeçari Alvin Berisha është liruar nga kampi Al-Hol në Siri, i cili ishte nën kontrollin e luftëtarëve të ISIS. Lirimi i vogëlushit nga Kampi është konfirmuar dhe nga babai i tij, Afrim Berisha, i cili...

Ra në dashuri me rekrutuesin e saj - si u transformua mamaja e Alvinit nga shtëpiake, në luftëtare të ISIS-it

para 7 muajve - KosovaPress

Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte sistemuar më familjen në Barzago të Italisë, u tërhoq shumë nga videot e propagandës së Shtetit islamik në internet dhe ra në dashuri me rekrutuesin e saj. Deri...

Ra në dashuri me rekrutuesin e saj, si u transformua Valbona në luftëtare të ISIS-it

para 7 muajve - Periskopi

Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin “ e ISIS-it. Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte...

Vjen lajmi i mirë për Alvin, 11-vjeçari shqiptar largohet nga kampi i ferrit në Siri

para 7 muajve - Medial

Lajm i mirë i shumëpritur nga të gjithë. Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që preku zemrat e të gjithëve më në fund është larguar nga kampi i ferrit i luftëtarëve të ISIS në Siri. Babai i tij, Afrim Berisha...

Alvini, djali që përloti shqiptarët, niset për në shtëpi

para 7 muajve - Koha.net

“Mirëmëngjesi të gjithëve nga Alvini i lirë në Damask!”. Me këtë foto që shihni më poshtë, gazetari Ilir Kulla ka dhënë lajmin e mirë dhe të shumëpritur për Alvin Berishën, djalin shqiptar i cili ndodhej...

Theu zemrat e të gjithëve, publikohet fotoja e parë e Alvin Berishës pas daljes jashtë kampit ‘të ferrit’/ Ja ku do të shkojë sot 11-vjeçari (DETAJE)

para 7 muajve - Sot News

Fati po i buzëqesh më në fund Alvin Berishës, 11-vjeçari fund po bashkohet me babain e tij. Ndërkohë është bërë publike edhe fotoja e parë e Alvin Berishës Këshilltari i presidentit Ilir Kulla, ka publikuar...

Alvin Berisha lirohet nga kampi i “ferrit” në Siri

para 7 muajve - Opinion

11-vjeçari Alvin Berisha është liruar nga kampi Al-Hol në Siri, i cili ishte nën kontrollin e luftëtarëve të ISIS. Lirimi i vogëlushit nga Kampi është konfirmuar dhe nga babai i tij, Afrim Berisha, i cili...

Alvini 11 vjeçar lirohet nga kampi kurd, gati kthimi në Itali

para 7 muajve - Vizion Plus

Alvin Berisha është liruar nga kampi famëkeq i Al Hol në Siri. “La Republica” shkruan se 11 vjecari, I lindur në në Lecco të Italisë nga dy prindër shqiptarë është nxjerre nga kampi falë punës së organizateve...

Vjen lajmi i mirë për Alvin, 11-vjeçari shqiptar largohet nga kampi i ferrit në Siri

para 7 muajve - Koha Jone

Lajm i mirë i shumëpritur nga të gjithë. Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që preku zemrat e të gjithëve më në fund është larguar nga kampi i ferrit i luftëtarëve të ISIS. Babai i tij, Afrim Berisha konfirmoi...

Qendra e Bashkëpunimit Nderfetar mbështet nismën e qeverisë

para 7 muajve - ElbasaniPlus

Pasojat e luftës së Sirisë bota po i vuan akoma edhe sot megjithëse është shpallur kapitullimi i ISIS. Qindra fëmijë dhe gra kanë mbetur të bllokuar në zonat që para pak kohësh zhvilloheshin luftime të...

Foto/ Alvin Berisha lirohet nga kampi i “ferrit” në Siri

para 7 muajve - Opinion

11-vjeçari Alvin Berisha është liruar nga kampi Al-Hol në Siri, i cili ishte nën kontrollin e luftëtarëve të ISIS. Lirimi i vogëlushti nga Kampi është konfirmuar dhe nga babai i tij, Afrim Berisha, i cili...

Lajm i mirë, Alvini më në fund i lirë

para 7 muajve - Standard

Është nxjerrë nga kampi Al-Hol në Siri, 11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha, referuar mediave në gjuhën arabe dhe tani ndodhet në një vend të sigurt. Operacioni i shpëtimit u realizua në bashkëpunim me...

“Alvini po kthehet në shtëpi”, Rama publikon foton: Lleshaj po e përcjell drejt babait

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama reagon lidhur me lirimin e 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi i Al Hol në Siri. “Alvini po kthehet në shtëpi”, shkruan Rama, teksa publikon një fotografi të ministrit të Brendshëm...

‘ALVINI PO KTHEHET NË SHTËPI’/ Rama publikon foton e Alvinit në duart të sigurta dhe jep detaje të reja mbi operacionin që shpëtoi 11-vjeçarin

para 7 muajve - Lexo

Kryeministri Rama ka dhene detaje te reja mbi operacionin qe coi ne lirimin e Alvinit 11 vjecar nga kampi ne Siri. Rama me ane te nje reagimi ne Facebook, teksa publikon foton e Alvinit me ministrin Lleshaj...

“Babi jam duke ardhur”, Alvin Berisha niset drejt Italisë për t’ju bashkuar familjes

para 7 muajve - Blitz

Alvin Berisha është larguar nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS në Siri dhe ndodhet në Damask në rrugën e kthimit për në Itali ku ndodhen babai i tij, Afrimi dhe dy motrat. News24 mëson detaje të reja...

Detajet e fundit/ Alvini në duart të sigurta pas operacionit të përbashkët shqiptaro-italian që nisi pas takimit Rama-Conte (ministri Lleshaj shkoi vetë në Siri)

para 7 muajve - Lexo

Lajm i mirë i shumëpritur nga të gjithë. Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që preku zemrat e të gjithëve më në fund është larguar nga kampi i ferrit i luftëtarëve të ISIS në Siri. Babai i tij, Afrim Berisha...

Vjen një tjetër lajmi i mirë për Alvin Berishën, ja çfarë pritet të ndodhë sot me vogëlushin 11-vjeçar

para 7 muajve - Sot News

Një tjetër lajm i mirë vjen për vogëlushin shqiptarët Alvin Berisha. Mësohet se pas operacionit, Alvini  sot mund të niset për në Itali, ku pritet të bashkohen me babain e tij Afrimin. Alvini u lirua falë...

“Alvinin e liroi Rama dhe Lleshaj”, mediat egjiptiane zbardhin të vërtetën dhe rolin e Presidentit Meta

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Gati në të gjitha mediat pro-qeveritare dhe më pas vetë kryeministri Edi Rama, lajmin e lirimit të vogëlushit shqiptarë, Alvin Berisha, i cili mbahej si pjesë e robërve të ISIS në kampin ‘Al-Hol’, po e...

“Alvini po kthehet në shtëpi”, Rama publikon foton: Lleshaj po e përcjell drejt babait

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri Edi Rama reagon lidhur me lirimin e 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi i Al Hol në Siri. “Alvini po kthehet në shtëpi”, shkruan Rama, teksa publikon një fotografi të ministrit të Brendshëm...

“Alvini po kthehet në shtëpi”, Rama publikon foton: Lleshaj po e përcjell drejt babait

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Edi Rama reagon lidhur me lirimin e 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi i Al Hol në Siri. “Alvini po kthehet në shtëpi”, shkruan Rama, teksa publikon një fotografi të ministrit të Brendshëm...

Rama i emocionuar publikon fotot e reja: “Alvini po kthehet në shtëpi”

para 7 muajve - Te Sheshi

Pasi mori fund operacioni ndërkombëtar për shpëtimin e të miturit shqiptar Alvin Berisha në Siri, menjëherë ka reaguar kryeministri i vendit, Edi Rama. Krahas postimit, Rama ka publikuar një fotografi...

Si u shpëtua Alvini/ Detajet e operacionit të paprecedentë

para 7 muajve - Tetova Sot

Gëzim për Alvinin, gëzim edhe për të gjithë shqiptarët. Më në fund vogëlushi 11-vjeçar është i lirë. Sipas gazetës italiane, Repubblica, djaloshi u lirua nga kampi Al Hol falë një korridori humanitar të...

Alvin Berisha më në fund është i lirë, është larguar nga kampi i ferrit në Siri

para 7 muajve - Tetova1

Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar, ka dalë nga kampi i refugjatëve në Siri dhe tashmë i lirë në Damask. Kjo është fotoja e parë e tij pas lirimit. 11-vjeçari shqiptar që preku zemrat e të gjithëve më...

Alvini më në fund është i lirë/ Fotoja e parë e vogëlushit duke buzëqeshur

para 7 muajve - Tetova Sot

Alvini më në fund është i lirë/ Fotoja e parë e vogëlushit duke buzëqeshur Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar, ka dalë nga kampi i refugjatëve në Siri dhe tashmë i lirë në Damask. Ja fotoja e parë e tij...

“Babi jam duke ardhur”, Afrim Berisha rrëfen bisedën me Alvin e lirë

para 7 muajve - Arbresh

Alvin Berisha është larguar nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS në Siri dhe ndodhet në Damask në rrugën e kthimit për në Itali ku ndodhen babai i tij, Afrimi dhe dy motrat. Në një bisedë telefonike...

Dalin pamjet, momentet e shpëtimit të Alvinit nga kampi në Siri

para 7 muajve - Lajme.al

Alvin Berisha tashmë është një duar të sigurta jashtë Sirisë dhe sipas mediave italiane pritet të niset nga Libani për në Romë brenda disa orësh. Ndërkohë, “La Reppublica” ka publikuar momentet e shpëtimit...

‘Një operacion që nuk kishte ndodhur më parë’ Mediat italiane japin detajet, si u lirua nga kampi i rrezikshëm sirian vogëlushi shqiptar

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Një operacion i paprecedentë, kështu e quajnë mediat italiane nxjerrjen dhe shpëtimin nga kampi sirian  vogëlushin shqiptar Alvin Berisha. “Një operacion i paprecedentë sepse një fëmijë nuk ishte liruar...

Liriohet Alvin Berisha i cili mbahej në njërin nga kampet e Sirisë

para 7 muajve - Epoka e Re

Pas lajmit nga mediat arabe se vogëlushi Alvin Berisha u lirua nga kampi Al-Hol në Siri, këshilltari i presidentit të Shqipërisë, Ilir Kulla, ka postuar një fotografi në llogarinë e vet në “Facebook” të...

U ngujua mes luftëtarëve të ISIS: Djali i ri shqiptar kthehet në shtëpi shëndosh-e-mirë

para 7 muajve - Periskopi

“Mirëmëngjesi të gjithëve nga Alvini i lirë në Damask!”. Me këtë foto që shihni më poshtë, gazetari Ilir Kulla ka dhënë lajmin e mirë dhe të shumëpritur për Alvin Berishën, djalin shqiptar i cili ndodhej...

Alvin Berisha, në duar të sigurta në Damask

para 7 muajve - Te Sheshi

Kanë dalë pamjet e para nga djaloshi i mitur Alvin Berisha, i cili ishte izoluar në kampin Al Hol në Siri, e që me ndihmën e organizatave humanitare dhe autoriteteve italiane e shqiptare ia ka dalë që...

Alvini jashtë kampit të ferrit, i lirë në Damask

para 7 muajve - Gazeta Observer

Alvin Berisha u lirua nga kampi Al-Hol në Siri. Pas lajmit se vogëlushi Alvin Berisha u lirua nga kampi Al-Hol në Siri, Ilir Kulla ka postuar një foto në facebook me 11-vjeçarin. Ilir Kulla është ish gazetar...

Alvini, djali që përloti shqiptarët, niset për në shtëpi

para 7 muajve - Ekonomia Online

“Mirëmëngjesi të gjithëve nga Alvini i lirë në Damask!”. Me këtë foto që shihni më poshtë, gazetari Ilir Kulla ka dhënë lajmin e mirë dhe të shumëpritur për Alvin Berishën, djalin shqiptar i cili ndodhej...

Alvin Berisha jashtë kampit Al-Hol, publikohet fotoja e tij e parë në liri

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Alvin Berisha është nxjerrë më në fund nga kampi i Al Holit në Siri, dhe që prej ditës së sotme mund të dërgohet drejt familjes në Itali. Më poshtë është dhe fotoja e tij e parë, e shkrepur jashtë kampit.

Alvin Berisha nxirret jashtë kampit së ISIS-it, dalin fotografitë e para

para 7 muajve - Fakti Ditor

Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar tashmë është nxjerrë jashtë kampit Al-Hol të Sirisë. Tv Klan ka siguruar ekskluzivisht fotot e tij në një vend të sigurt jashtë kampit në pritje për t’u bashkuar me familjen...

Vjen lajmi i shumëpritur/ Nxirret nga kampi i kurdëve Alvin Berisha, dalin detaje të reja nga operacioni

para 7 muajve - Sot News

Një ditë pas lajmit për nxjerrjen nga kampi Al-Hol në Siri të Alvin Berishës janë zbardhur detaje të reja nga operacioni për shpëtimin e 11-vjeçarit shqiptar, prej 5 vitesh në kampin nën pushtetin kurd....

Flet babai i Alvinit: E vërteta e lajmit për nxjerrjen e tij nga kampi

para 7 muajve - Arbresh

Ditën e martë u raportua në media se 11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha, ishte nxjerrë nga kampi famëkeq Al Hol në Siri, ku qëndronte prej kohësh. Por ky lajm është përgënjeshtruar nga babai i Alvinit,...

Flitet për nënën e Alvin Berishës/Çfarë thuhet për të???

para 7 muajve - Standard

Kush ishte nëna e 11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha që sot ndodhet në kampin e Al-Hol në Siri, i burgosur, i vetëm me nevojën e kurave mjekësore pas plagëve të marra nga shpërthimi i një bombe, që i kanë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK