http://kariera.mk

Rama: Evropa ka nevojë për Ballkanin Perëndimor

para 7 muajve - Klan Kosova

Pas marrjes së një “JO” për negociatat më Bashkimin Evropian, kryeministri Edi Rama nuk ka nguruar të ironizojë vendimin e marrë në Këshillin Evropian. “Bashkimi Evropian ka nevojë për Ballkanin Perëndimor,...

Rama: Ballkani ndodhet si në një varkë në mes të detit

para 7 muajve - Zhurnal

Davos, 8 nentor – Kryeministri Edi Rama, nga Gjeneva ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Davos-it, ka theksuar se është e rëndësishme të kuptohet se procesi i integrimit, është shumë i rëndësishme....

Negociatat, Rama mesazh nga Gjeneva: Ndihemi si një varkë në mes të detit, na e kanë marrë me forcë busullën

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjenevë, ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Davos-it. Kreu i qeverisë, ka theksuar se është e rëndësishme të kuptohet se procesi i integrimit, është shumë i rëndësishme....

Rama mesazh të qartë Macronit nga Gjeneva: BE ka nevojë për Ballkanin, kush nuk e kupton këtë …

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor. Në fjalën e tij, Rama i dërgoi një mesazh të qartë presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili...

Rama: Jemi si një varkë në mes të detit, na e kanë marrë busullën me forcë

para 7 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjenevë, ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Davos-it. Gjatë fjalës në një nga panelet e këtij forumi, Rama theksuar se për Shqipërinë procesi i integrimit është shumë...

Davos, kryeministri Rama: Ballkani ndodhet si në një  varkë në mes të detit. BE ka nevojë për Ballkanin, po aq sa ne kemi nevojë për BE

para 7 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama, nga Gjeneva ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Davos-it, ka theksuar se është e rëndësishme të kuptohet se procesi i integrimit, është shumë i rëndësishme. Ai ka theksuar se...

Nuk ndalet Rama pas vendimit negativ për Shqipërinë: Kush nuk e kupton, nuk di çfarë është në lojë!

para 7 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar vendimin negativ të marrë në Këshillin Evropian për Shqipërinë. “Bashkimi Evropian ka nevojë për Ballkanin Perëndimor, apo Evropën Juglindore, po aq sa Evropa Juglindore...

Rama: BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor, po aq sa ne kemi nevojë për BE

para 7 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor, ku është shprehur se BE ka nevojë për Ballkanin aq sa ç’kemi ne nevojë për Evropën. Kreu i qeverisë...

“Ajo që ndodhi në tetor e bëri plotësisht të paparashikueshme”, Edi Rama jep mesazhin e fortë

para 7 muajve - Sot News

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama komentoi vendimin negativ që mori Shqipëria lidhur me negociatat. Gjatë fjalës së tij në Gjenevë ditën e sotme në Gjenevë, ku mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun...

Rama: BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor, po aq sa ne kemi nevojë për BE

para 7 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor, ku është shprehur se BE ka nevojë për Ballkanin aq sa ç’kemi ne nevojë për Evropën. Kreu i qeverisë...

Rama mesazh të qartë Macronit nga Gjeneva: BE ka nevojë për Ballkanin, kush nuk e kupton këtë …

para 7 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor. Në fjalën e tij, Rama i dërgoi një mesazh të qartë presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili...

Negociatat, Rama në Davos: Ndihemi si një varkë në mes të detit, na e kanë marrë me forcë busullën

para 7 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjenevë, ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Davos-it. Kreu i qeverisë, ka theksuar se është e rëndësishme të kuptohet se procesi i integrimit, është shumë i rëndësishme....

Rama ironizon me vendimin e Këshillit Evropian

para 7 muajve - Periskopi

Pas marrjes së një “JO” për negociatat më Bashkimin Evropian, kryeministri Edi Rama nuk ka nguruar të ironizojë vendimin e marrë në Këshillin Evropian. “Bashkimi Evropian ka nevojë për Ballkanin Perëndimor,...

​Rama: BE ka nevojë për Evropën Juglindore

para 7 muajve - KosovaPress

“Bashkimi Evropian ka nevojë për Ballkanin Perëndimor, apo Evropën Juglindore, po aq sa Evropa Juglindore ka nevojë për Bashkimin Evropian. Ata që nuk e kuptojnë këtë, nuk kuptojnë mirë çfarë është në...

​​Rama: BE ka nevojë për Evropën Juglindore

para 7 muajve - Arbresh

Pas marrjes së një “JO” për negociatat më Bashkimin Evropian, kryeministri Edi Rama nuk ka nguruar të ironizojë vendimin e marrë në Këshillin Evropian. “Bashkimi Evropian ka nevojë për Ballkanin Perëndimor,...

Nuk ndalet Rama pas vendimit negativ për Shqipërinë: Kush nuk e kupton, nuk di çfarë është në lojë

para 7 muajve - Lajme.al

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar vendimin negativ të marrë në Këshillin Evropian për Shqipërinë. “Bashkimi Evropian ka nevojë për Ballkanin Perëndimor, apo Evropën Juglindore, po aq sa Evropa Juglindore...

Rama, kritika “Jo”-së së negociatave nga Davosi: edhe BE ka nevojë për ne!

para 7 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Rama shfrytëzoi praninë dhe një fjalim të tij në Davos, për të hedhur sërish kritika për “Jo”-në e negociatave. “Nuk kemi më mundësi të dimë se çfarë duhet të bëjmë për të marrë atë që kërkojmë”,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK