http://kariera.mk

Rama i falimentoi ekonominë dhe financat e vendit

para 7 muajve - Koha Jone

Nga: Koço Kokëdhima Ministrja e Financave, Anila Denaj, konfirmoi sot se për vitin 2020 nuk do të ketë rritje pagash, ndërsa do të reduktohen investimet publike. “Për vitin në vijim, konteksti i rritjes...

PD: Nuk ka rritje të pagave, buxheti nuk rrit as pensionet

para 7 muajve - Top Channel

Në analizën e demokratëve, projektbuxheti i vitit 2020 është i pamëshirshëm me qytetarët e ndershëm dhe favorizues për atë kategori që Partia Demokratike i etiketon si oligarkët. “Pa asnjë dyshim, ky buxhet...

Buxheti 2020, 64 mln euro shtesë për fondin pensional

para 7 muajve - Flaka

Ministria e financave planifikon të ndajë 64.3 milion euro më shumë, në fondin e sigurimit pensional dhe invalidor për vitin e ardhshëm, sipas projekt-buxhetit të vitit 2020. Edhe pse vetë Fondi ka kërkuar...

“Buxheti 2020 nuk ka rritje pagash e pensionesh”, PD: Do pasurohen më shumë oligarkët e Ramës!

para 7 muajve - Standard

Partia Demokratike përmes  drejtorit të kabinetit Dorian Telitit ka reaguar për buxhetin e  vitit 2020. Ai thekson se ky buxhet nuk parashikon rritje pagash e pensionesh, por  vetëm rritje të PPP-ve duke...

Buxheti 2020: Problemet e para financiare paraqiten pas 31 marsit 2020

para 7 muajve - RTV 21

Rafuna: Nëse deri në mars nuk aprovohet buxheti atëherë paraqiten probleme.- Gashi: Kemi kohë që para 31 dhjetorit të miratohet buxheti Projektbuxheti për vitin 2020 nuk është proceduar tutje, pasi që,...

Buxheti 2020, 64 mln euro shtesë për fondin pensional

para 7 muajve - Alsat-M

Ministria e financave planifikon të ndajë 64.3 milion euro më shumë, në fondin e sigurimit pensional dhe invalidor për vitin e ardhshëm, sipas projekt-buxhetit të vitit 2020. Edhe pse vetë Fondi ka kërkuar...

“Do pasurohen më shumë oligarkët e Ramës” PD: Buxheti 2020 nuk ka rritje pagash e pensionesh

para 7 muajve - BalkanWeb

Partia Demokratike përmes  drejtorit të kabinetit Dorian Telitit ka reaguar për buxhetin e  vitit 2020. Ai thekson se ky buxhet nuk parashikon rritje pagash e pensionesh, por  vetëm rritje të PPP-ve duke...

“Rritja ekonomike 4,1%,” Denaj prezanton pr/buxhetin 2020: Hapim 35 mijë vendeve të reja pune

para 7 muajve - BalkanWeb

Projektbuxheti i vitit 2020 do të mbështesë reformat e ndërmarra nga qeveria që promovojnë rritjen ekonomike, punësimin, përmirësimin e cilësisë së shërbimeve ndaj qytetarit dhe procesin e integrimit....

“Do pasurohen më shumë oligarkët e Ramës” PD: Buxheti 2020 nuk ka rritje pagash e pensionesh

para 7 muajve - Medial

Partia Demokratike përmes  drejtorit të kabinetit Dorian Telitit ka reaguar për buxhetin e  vitit 2020. Ai thekson se ky buxhet nuk parashikon rritje pagash e pensionesh, por  vetëm rritje të PPP-vë duke...

Basha në gjyq, PD nuk i ndal sulmet për projekt-buxhetin e 2020-s: Favorizues për oligarkët (Reagimi i plotë)

para 7 muajve - Sot News

Partia Demokratike i ka reaguar sërish me anë të një deklarate zyrtare për projektbuxhetin e vitit 2020 duke e quajtur të pamëshirshëm me qytetarët e ndershëm dhe favorizues për oligarkët. “Pa asnjë dyshim,...

Prezantohet Buxheti 2020 për Shqipërinë, synohet të hapen 35 mijë vende pune

para 7 muajve - Koha.net

Pas rishikimit në rënie që i bëri rritjes ekonomike për këtë vit, Qeveria e Shqipërisë parashikon se vitin tjetër ekonomia do të zgjerohet me 4.1%. Anila Denaj teksa prezantoi buxhetin në konferencën e...

Denaj flet për rritje ekonomike në 2020, reagon PD: Buxheti nuk ka rritje pagash…

para 7 muajve - Standard

Partia Demokratike i është kundërpërgjigjur menjëherë Ministres së Financave Anila Denaj, e cila foli sot gjatë një Forumi Global, për rritje ekonomike të vendit dhe veçoi si sukses, reformën e qeverisë...

Prezantohet buxheti 2020, synohet të hapen 35 mijë vende pune

para 7 muajve - Vizion Plus

Pas rishikimit në rënie që i bëri rritjes ekonomike për këtë vit, qeveria parashikon se vitin tjetër ekonomia do të zgjerohet me 4.1%. Anila Denaj teksa prezantoi buxhetin në konferencën e kryetarëve u...

Buxheti 2020, 64 mln euro shtesë për fondin pensional

para 7 muajve - Tetova Sot

Ministria e financave planifikon të ndajë 64.3 milion euro më shumë, në fondin e sigurimit pensional dhe invalidor për vitin e ardhshëm, sipas projekt-buxhetit të vitit 2020. Edhe pse vetë Fondi ka kërkuar...

Projekt-buxheti 2020/ Ministrja Denaj: Më shumë rritje ekonomike, papunësia do bjerë në 10.6%

para 7 muajve - Top Channel

“Do të ketë më shumë rritje ekonomike dhe reforma të rëndësishme. Papunesia do bjerë në 10.6% në vitin 2020”. Këto ishin premtimet dhe angazhimet e Anila Denajt, ministre e Financave, gjatë prezantimit...

Projekt-buxheti 2020/ Ministrja Denaj: Papunësia do bjerë në 10.6%

para 7 muajve - Koha Jone

”Do të ketë më shumë rritje ekonomike dhe reforma të rëndësishme. Papunesia do bjerë në 10.6% në vitin 2020”. Këto ishin premtimet dhe angazhimet e Anila Denajt, ministre e Financave, gjatë prezantimit...

Prezantohet Buxheti 2020 për Shqipërinë, synohet të hapen 35 mijë vende pune

para 7 muajve - Ekonomia Online

Pas rishikimit në rënie që i bëri rritjes ekonomike për këtë vit, Qeveria e Shqipërisë parashikon se vitin tjetër ekonomia do të zgjerohet me 4.1%. Anila Denaj teksa prezantoi buxhetin në konferencën e...

Projekt-buxheti 2020/ Ministrja Denaj: Më shumë rritje ekonomike, papunësia do bjerë në 10.6%

para 7 muajve - 24 ore

“Do të ketë më shumë rritje ekonomike dhe reforma të rëndësishme. Papunesia do bjerë në 10.6% në vitin 2020”. Këto ishin premtimet dhe angazhimet e Anila Denajt, ministre e Financave, gjatë prezantimit...

Ministrja e Financave konfimon: Nuk ka rritje rrogash për vitin 2020!! Ekonomia në kolaps…

para 7 muajve - Standard

Ministrja e Financave, Anila Denaj, ka konfirmuar zërat që qarkullonin edhe më herët, lidhur mbi kolapsin ekonomik ku është zhytur Shqipëria në keqqeverisjen e Ramës. Në një dalje të fundit publike, Denaj...

Kosto 105 mln euro/ Deri më 2022 në skemën e pensioneve shtohen 48 mijë përfitues

para 7 muajve - BalkanWeb

Instituti i Sigurimeve Shoqërorë parashikon se në tre vitet e ardhshme 2020-2022 numri i pensionistëve që shtohen në skemën e sigurimeve shoqërore rishtas arrijnë në 48 mijë me një shtesë vjetore mesatarisht...

Kosto 105 mln euro/ Deri më 2022 në skemën e pensioneve shtohen 48 mijë përfitues

para 7 muajve - Medial

Instituti i Sigurimeve Shoqërorë parashikon se në tre vitet e ardhshme 2020-2022 numri i pensionistëve që shtohen në skemën e sigurimeve shoqërore rishtas arrijnë në 48 mijë me një shtesë vjetore mesatarisht...

Kosto 105 milionë euro/ Çfarë do të ndodhë me skemën e pensioneve…

para 7 muajve - Opinion

Instituti i Sigurimeve Shoqërorë parashikon se në tre vitet e ardhshme 2020-2022 numri i pensionistëve që shtohen në skemën e sigurimeve shoqërore rishtas arrijnë në 48 mijë me një shtesë vjetore mesatarisht...

Prof.Dr. Bajram Hysa/ Arsimi dhe Shqipëria, në rreth vicioz

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Arsimi dhe Shqipëria, në rreth vicioz Prof. Dr. Bajram Hysa Buxheti i vogël dhe nevoja për të ulur borxhin e lartë publik e ka vendosur Shqipërinë në një rreth vicioz, atë të pamundësisë për të mbështetur...

Kosto 105 mln euro/ Deri më 2022 në skemën e pensioneve shtohen 48 mijë përfitues

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Instituti i Sigurimeve Shoqërorë parashikon se në tre vitet e ardhshme 2020-2022 numri i pensionistëve që shtohen në skemën e sigurimeve shoqërore rishtas arrijnë në 48 mijë me një shtesë vjetore mesatarisht...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK