http://kariera.mk

Europa pa zgjidhje për kthimin e militantëve të ISIS-it

para 7 muajve - Top Channel

Europa ende nuk e ka një zgjidhje për kthimin e militantëve të ISIS-it. Këta janë njerëz që në kontinentin e vjetër, nuk i do askush: Anëtarët e grupit terrorist mbahen në burgjet apo kampet kurdë në veriun...

Pasi u arrestua nga autoritetet turke, gruaja e Baghdadit zbuloi shumë informacione për ISIS-in

para 7 muajve - Sinjali

Gruaja e liderit të vrarë të ISIS-it, Abu Bakr al-Baghdadi, ka zbuluar “informacione për punën e brendshme” të grupit xhihadist pasi ishte kapur gjatë vitit të kaluar, ka njoftuar një zyrtar i qeverisë...

Turqia do të kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre

para 7 muajve - Opinion

Ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu ka thënë se që prej javës së ardhshme Turqia do të nisi të kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre. “Ju njoftojmë se do t’i kthejmë. Do të fillojmë ta bëjmë...

Europa ende pa zgjidhje për kthimin e milicëve të IS-it

para 7 muajve - Top Channel

Turqia kërkon të kthejë në vendet e origjinës përkrahësit e IS-it. Ky njoftim e gjen të papërgatitur mirë Europën që i mbylli sytë këto muaj para problemit. Si të veprohet me luftëtarët e IS-it dhe familjet...

Europa pa zgjidhje për kthimin e militantëve të ISIS-it

para 7 muajve - Arbresh

Europa ende nuk e ka një zgjidhje për kthimin e militantëve të ISIS-it. Këta janë njerëz që në kontinentin e vjetër, nuk i do askush: Anëtarët e grupit terrorist mbahen në burgjet apo kampet kurdë në veriun...

Europa ende pa zgjidhje për kthimin e ish-terroristëve të IS-it

para 7 muajve - Alsat-M

Janë njerëz që nuk i do kush në Europë: Anëtarët e milicisë terroriste, “Shteti Islamik” mbahen të burgosur në burgjet apo kampet kurde në veriun e Sirisë, gjithnjë e më shumë edhe në burgjet turke. Zëdhënësi...

Europa ende pa zgjidhje për kthimin e milicëve të IS-it

para 7 muajve - Gazeta Express

Turqia kërkon të kthejë në vendet e origjinës përkrahësit e IS-it. Ky njoftim e gjen të papërgatitur mirë Europën që i mbylli sytë këto muaj para problemit. Si të veprohet me luftëtarët e IS-it dhe familjet...

Turqia thotë se do t’i kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre

para 7 muajve - Gazeta Express

Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t’i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, tha të premten ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. “Ju njoftojmë se do t’i kthejmë. Do të fillojmë ta...

Pasi u arrestua nga autoritetet turke, foli për të gjitha sekretet e militantëve

para 7 muajve - Arbresh

Gruaja e liderit të vrarë të ISIS-it, Abu Bakr al-Baghdadi, ka zbuluar “informacione për punën e brendshme” të grupit xhihadist pasi ishte kapur gjatë vitit të kaluar, ka njoftuar një zyrtar i qeverisë...

Turqia thotë se do t’i kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre

para 7 muajve - Zhurnal

Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t’i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, tha të premten ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. “Ju njoftojmë se do t’i kthejmë. Do të fillojmë ta...

Europa ende pa zgjidhje për kthimin e ish-terroristëve të IS-it

para 7 muajve - Tetova Sot

Janë njerëz që nuk i do kush në Europë: Anëtarët e milicisë terroriste, “Shteti Islamik” mbahen të burgosur në burgjet apo kampet kurde në veriun e Sirisë, gjithnjë e më shumë edhe në burgjet turke. Zëdhënësi...

Turqia thotë se do t’i kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre

para 7 muajve - Portalb

Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t’i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, tha të premten ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. “Ju njoftojmë se do t’i kthejmë. Do të fillojmë ta...

Europa ende pa zgjidhje për kthimin e ish-terroristëve të IS-it

para 7 muajve - Lajm

Janë njerëz që nuk i do kush në Europë: Anëtarët e milicisë terroriste, “Shteti Islamik” mbahen të burgosur në burgjet apo kampet kurde në veriun e Sirisë, gjithnjë e më shumë edhe në burgjet turke. Zëdhënësi...

Europa ende pa zgjidhje për kthimin e milicëve të IS-it

para 7 muajve - Portalb

Turqia kërkon të kthejë në vendet e origjinës përkrahësit e IS-it. Ky njoftim e gjen të papërgatitur mirë Europën që i mbylli sytë këto muaj para problemit, shkuran DW. Si të veprohet me luftëtarët e IS-it dhe familjet e tyre?

Turqia thotë se do t'i kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t'i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, tha të premten ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. "Ju njoftojmë se do t'i kthejmë. Do të fillojmë ta...

Europa ende pa zgjidhje për kthimin e milicëve të IS-it

para 7 muajve - KDPolitik

Turqia kërkon të kthejë në vendet e origjinës përkrahësit e IS-it. Ky njoftim e gjen të papërgatitur mirë Europën që i mbylli sytë këto muaj para problemit. Si të veprohet me luftëtarët e IS-it dhe familjet...

Evropa ende pa zgjidhje për kthimin e milicëve të IS-it

para 7 muajve - Arbresh

Turqia kërkon të kthejë në vendet e origjinës përkrahësit e IS-it. Ky njoftim e gjen të papërgatitur mirë Europën që i mbylli sytë këto muaj para problemit. Si të veprohet me luftëtarët e IS-it dhe familjet...

Europa ende pa zgjidhje për kthimin e milicëve të IS-it

para 7 muajve - DW

Turqia kërkon të kthejë në vendet e origjinës përkrahësit e IS-it. Ky njoftim e gjen të papërgatitur mirë Europën që i mbylli sytë këto muaj para problemit. Si të veprohet me luftëtarët e IS-it dhe familjet...

Turqia thotë se do t’i kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre

para 7 muajve - Arbresh

Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t’i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, tha të premten ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. “Ju njoftojmë se do t’i kthejmë. Do të fillojmë ta...

Turqia thotë se do t’i kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre

para 7 muajve - Ekonomia Online

Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t’i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, tha të premten ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. “Ju njoftojmë se do t’i kthejmë. Do të fillojmë ta...

Turqia thotë se do t’i kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre

para 7 muajve - Epoka e Re

Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t’i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, tha të premten ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. “Ju njoftojmë se do t’i kthejmë. Do të fillojmë ta...

Erdogan: E kemi në duar motrën e madhe të al-Baghdadi bashkë me burrin e saj sikurse gruan e tij

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka njoftuar se shteti i tij i ka kapur motrën e ish kreut të ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi bashkë me burrin e saj. Ai ka thënë se përveç këtyre dyve në duar i kanë...

Erdogan: E kemi në duar motrën e madhe të al-Bahdatit bashkë me burrin e saj sikurse gruan e tij

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka njoftuar se shteti i tij i ka kapur motrën e ish kreut të ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi bashkë me burrin e saj. Ai ka thënë se përveç këtyre dyve në duar i kanë...

Turqia arreston 17 vetë, të dyshuar për lidhje me IS-in

para 7 muajve - Alsat-M

Policia turke arrestoi 17 shtetas të huaj, nën dyshimet se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik, raportoi agjencia e lajmeve Anadolu. Sipas burimit të njëjtë, të shtatëmbëdhjetit – kombësia e...

Erdogan: E kemi në duar motrën e madhe të al-Baghdadit bashkë me burrin e saj sikurse gruan e tij

para 7 muajve - Lajm

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka njoftuar se shteti i tij i ka kapur motrën e ish kreut të ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi bashkë me burrin e saj. Ai ka thënë se përveç këtyre dyve në duar i kanë...

Turqia arreston 17 vetë, të dyshuar për lidhje me ISIS-in

para 7 muajve - Zhurnal

Policia turke arrestoi 17 shtetas të huaj, nën dyshimet se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik, raportoi agjencia e lajmeve Anadolu. Sipas burimit të njëjtë, të shtatëmbëdhjetit – kombësia e...

Turqia arreston 17 vetë, të dyshuar për lidhje me IS-in

para 7 muajve - Tetova Sot

Policia turke arrestoi 17 shtetas të huaj, nën dyshimet se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik, raportoi agjencia e lajmeve Anadolu. Sipas burimit të njëjtë, të shtatëmbëdhjetit – kombësia e...

Arrestohen në Turqi 17 persona, të dyshuar për lidhje me Shtetin Islamik

para 7 muajve - Opinion

Policia turke arrestoi 17 persona të huaj, pasi ekzistojnë dyshimet se kanë lidhje me grupin militant “IS”. 17 personat, kombësia e të cilëve ende nuk dihet kanë rënë në prangat e policisë në Ankara dhe,...

Turqia arrestoi 17 vetë, të dyshuar për lidhje me IS-in

para 7 muajve - Portalb

Policia turke arrestoi 17 shtetas të huaj, nën dyshimet se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik, raportoi agjencia e lajmeve Anadolu. Sipas burimit të njëjtë, të shtatëmbëdhjetit – kombësia e...

Turqia arreston 17 vetë, të dyshuar për lidhje me IS-in

para 7 muajve - Alsat-M

Policia turke arrestoi 17 shtetas të huaj, nën dyshimet se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik, raportoi agjencia e lajmeve Anadolu. Sipas burimit të njëjtë, të shtatëmbëdhjetit – kombësia e...

TURQIA ARRESTON 17 VETË TË DYSHUAR PËR LIDHJE ME IS-IN

para 7 muajve - Klan Macedonia

Policia turke arrestoi 17 shtetas të huaj, nën dyshimet se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik. Sipas burimit të njëjtë, të shtatëmbëdhjetit – kombësia e të cilëve nuk u bë e ditur – u arrestuan...

Turqia arreston 17 vetë, të dyshuar për lidhje me IS-in

para 7 muajve - Lajm

Policia turke arrestoi 17 shtetas të huaj, nën dyshimet se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik, raportoi agjencia e lajmeve Anadolu. Sipas burimit të njëjtë, të shtatëmbëdhjetit – kombësia e...

Turqia arreston 17 vetë, të dyshuar për lidhje me IS-in

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Policia turke arrestoi 17 shtetas të huaj, nën dyshimet se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik, raportoi agjencia e lajmeve Anadolu. Sipas burimit të njëjtë, të shtatëmbëdhjetit - kombësia e...

Turqia arreston 17 persona, dyshohen për lidhje me ISIS-in

para 7 muajve - Epoka e Re

Policia turke ka arrestuar 17 shtetas të huaj, nën dyshimet se kanë lidhje me grupin militant Shteti Islamik (ISIS), raporton agjencia e lajmeve “Anadolu”. Sipas burimeve të kësaj agjenci, të shtatëmbëdhjetit...

Turqia ndalon gruan e ish-liderit të IS-it, Abu Bakr al-Baghdadi

para 7 muajve - Top Channel

Turqia ka zënë gruan e ish-liderit të grupit militant, Shteti Islamik (IS), Abu Bakr al-Baghdadi, ka njoftuar presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Të martën Turqia ka thënë se ka ndaluar edhe motrën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK