http://kariera.mk

Xhepa: Ekonomia e Shqipërisë ka mangësi nga pikpamja strukturore

para 7 muajve - Vizion Plus

Ministrja e Financave Anila Denaj këtë të premte ka prezantuar buxhetin për vitin 2020, ku parashikon se ekonomia gjatë viti tjetër do të zgjerohet me 4.1%. Ndërkohë nga ana tjetër opozita është shprehur...

Proceset e shpeshta zgjedhore, dëmtojnë ekonominë e Maqedonisë

para 7 muajve - Fol

Formimi i Qeverisë teknike në janar vitit të ardhshëm me mandate deri në mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përkatësisht deri në formimin e Qeverisë së re, do të ketë ndikim në rritjen...

Proceset e shpeshta zgjedhore, dëmtojnë ekonominë e Maqedonisë

para 7 muajve - Arbresh

Formimi i Qeverisë teknike në janar vitit të ardhshëm me mandate deri në mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përkatësisht deri në formimin e Qeverisë së re, do të ketë ndikim në rritjen...

Zgjedhjet e shpeshta, dëmtojnë ekonominë

para 7 muajve - Lajm

Formimi i Qeverisë teknike në janar vitit të ardhshëm me mandate deri në mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përkatësisht deri në formimin e Qeverisë së re, do të ketë ndikim në rritjen...

Proceset e shpeshta zgjedhore, dëmtojnë ekonominë e Maqedonisë

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Formimi i Qeverisë teknike në janar vitit të ardhshëm me mandate deri në mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përkatësisht deri në formimin e Qeverisë së re, do të ketë ndikim në rritjen...

Proceset e shpeshta zgjedhore, dëmtojnë ekonominë e Maqedonisë

para 7 muajve - KDPolitik

Formimi i Qeverisë teknike në janar vitit të ardhshëm me mandate deri në mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përkatësisht deri në formimin e Qeverisë së re, do të ketë ndikim në rritjen...

‘Klimë e përmirësuar investimesh’, Presidenti i BERZH pyetet mbi raportin e Bankës Botërore për korrupsionin

para 7 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim(BERZH) Suma Chakrabarti, nuk ka dashur të komentojë raportinin e publikuar nga Banka Botërore lidhur me nivelin e korrupsionit në Shqipëri. Ai u...

Presidenti i BERZH-it: Shqipëria progres nën drejtimin e qeverisë Rama, klimë e përmirësuar investimesh

para 7 muajve - Lexo

Reformat e ndërmarra nga Shqipëria për përmirësimin e klimës së biznesit në vend dhe uljen e korrupsionit vlerësohen edhe nga institucionet financiare ndërkombëtare. Presidenti i Bankës Europiane për Rindërtim...

Xhepa: Rënia ekonomike si pasojë e krizës politike dhe dobësive strukturore

para 7 muajve - Vizion Plus

Eksperti i ekonomisë, Selami Xhepa ka deklaruar se arsyeja se pse në vendin tonë ka shifra të larta korrupsioni është keqqeverisja. I ftuar në studion e edicionit qendror të lajmeve, ne Vizion Plus, Xhepa...

Këtë vit rritje ekonomike prej 3.5%, vitin e ardhshëm 3.8%, janë marrë parasysh edhe zgjedhjet

para 7 muajve - TV21

Banka Popullore mbetet në parashikimin e saj për rritje ekonomike prej 3.5 për qind këtë vit, ndërsa 3.8 përqind për vitin e ardhshëm. Lëvizës kryesor të rritjes, sipas Bankës Popullore, do të jenë eksporti,...

Banka Popullore, parashihet rritje ekonomike prej 3.5%

para 7 muajve - Flaka

Banka Popullore parashikon rritje ekonomike prej 3.5% për këtë vit dhe 3.8% vitin e ardhshëm. Ajo mbetët në projeksionet e muajit prill, por pranon se rreziqet tani janë rritur si nga pasiguria globale...

BPRM: Rritja për këtë vit do të jetë 3.5 për qind

para 7 muajve - Alsat-M

Banka Popullore mbetet në parashikimin e saj, se Prodhimi Bruto Vendor do të rritet për 3.5 për qind këtë vit, ndërsa vitin e ardhshëm, 3.8 përqind. Megjithatë, guvernatorja Anita Bezhovska Angelovska,...

Banka Popullore: Këtë vit rritje ekonomike prej 3.5 përqind, vitin e ardhshëm 3.8

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor, zhurnal.mk – Rritje ekonomike prej 3.5 përqind këtë vit, dhe 3.8 përqind vitin e ardhshëm, parashikon Banka Popullore. Projeksionet e fundit në konferencën për shtyp i paraqiti guvernatorja,...

Berzhi sheh zbutje të rritjes ekonomike në Ballkanin Perëndimor

para 7 muajve - Insajderi

Në një komunikatë për shtyp, Banka tha se parashikimi vjen në vazhdën e dobësive ekonomike globale, krahas një ngadalësimi ekonomik të eurozonës. Sipas raportit të fundit të Bankës mbi Perspektivën Ekonomike...

Banka Botërore zbulon arsyen pse Shqipëria ndodhet në krizë: Ministrat i shpenzojnë paratë e shtetit për luks

para 7 muajve - Standard

Studimi i fundit i Bankës Botërore për korrupsionin zbulon një mori problemesh që karakterizojnë ekonominë shqiptare. Ndërsa pak ditë më parë, BB vërejti një ngadalësim të rritjes ekonomike, ndryshe nga...

Banka Popullore: Këtë vit rritje ekonomike prej 3.5 përqind, vitin e ardhshëm 3.8

para 7 muajve - Republika

Rritje ekonomike prej 3.5 përqind këtë vit, dhe 3.8 përqind vitin e ardhshëm, parashikon Banka Popullore. Projeksionet e fundit në konferencën për shtyp i paraqiti guvernatorja, Anita Angelovska Bezhovska. Ajo...

Shqipëria në krizë, Banka Botërore: Ministrat i shpenzojnë paratë e shtetit për luks

para 7 muajve - Lajme.al

Studimi i fundit i Bankës Botërore për korrupsionin zbulon një mori problemesh që karakterizojnë ekonominë shqiptare. Ndërsa pak ditë më parë, BB vërejti një ngadalësim të rritjes ekonomike, ndryshe nga...

Banka Popullore: Këtë vit rritje ekonomike prej 3.5 përqind, vitin e ardhshëm 3.8

para 7 muajve - Arbresh

Rritje ekonomike prej 3.5 përqind këtë vit, dhe 3.8 përqind vitin e ardhshëm, parashikon Banka Popullore. Projeksionet e fundit në konferencën për shtyp i paraqiti guvernatorja, Anita Angelovska Bezhovska....

BERZH: Rritja e ekonomisë së Maqedonisë këtë vit dhe vitin e ardhshëm 3.2 përqind

para 7 muajve - Fakti Ditor

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim rishikoi parashikimet për rritjen e ekonomisë së Maqedonisë së Veriut për këtë vit dhe vitin e ardhshëm prej 3.2 përqind, në vend të tre përqindëshit të parashikuar...

BERZH sheh zbutje të rritjes ekonomike në Ballkanin Perendimor

para 7 muajve - 24 ore

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) tha se sheh një zbutje të rritjes ekonomike në rajonin e Ballkanit Perëndimor për vitin 2020. Në një komunikatë për shtyp, Banka tha se parashikimi vjen...

BERZH: Rritja e ekonomisë së Maqedonisë këtë vit dhe vitin e ardhshëm 3.2 përqind

para 7 muajve - Arbresh

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim rishikoi parashikimet për rritjen e ekonomisë së Maqedonisë së Veriut për këtë vit dhe vitin e ardhshëm prej 3.2 përqind, në vend të tre përqindëshit të parashikuar...

BERZH pret rritje ekonomike 4% për Kosovën në vitin 2020

para 7 muajve - Lajm

BERZH sheh rritjen ekonomike të moderuar në rajonin e Ballkanit Perëndimor në vitin 2020. Rritja ekonomike në rajonin e Ballkanit Perëndimor ishte e dobët në gjysmën e parë të vitit 2019, me përjashtim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK