http://kariera.mk

Me letra false drejt vendeve të BE/Policia godet grupin kriminal

para 7 muajve - Medial

TIRANË, 8 nëntor /MEDIAL/ – Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e falsifikimit të dokumenteve, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit,...

Një tjetër i arrestuar në Gjirokastër, ndihmoi një grua të kalonte ilegalisht kufirin

para 7 muajve - Top Channel

Një 23 vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia për veprën penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”. Në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë, shtetasi R. L. u kap nga shërbimet e Policisë...

Basha merret si i pandehur, rrezikon deri në 7 vjet burg

para 7 muajve - Lajm

Albania’s main opposition Democratic Party leader and mayor of Tirana Lulzim Basha delivers a speech during a peaceful rally in Tirana on Saturday, Nov. 22, 2014. Tens of thousands of Albanians protested...

Goditen falsifikatorët, tre në pranga, sekuestrohen karta e dokumenta

para 7 muajve - Vizion Plus

Policia finalizoi operacionin “Laboratori” per goditjen e nje rrjeti falsifikatoresh. Uniformat blu pas nje pune afro gjashte mujore arriten te dokumentotin veprimtarine e grupit. Në pranga perfunduan...

Kalim i paligjshëm i kufirit, tre pjesëtarë të një grupi kriminal në pranga

para 7 muajve - Top Channel

Një grup kriminal që kryente falsifikimin e dokumenteve është goditur nga policia, ndërsa është shkatërruar baza ku kryhej ky aktivitet kriminal. Ndalimi i shtetasve u bë për veprat penale “Falsifikimi...

Tentoi të ndihmonte një grua të kalonte kufirin me pasaportë me vula të falsifikuara, arrestohet i riu

para 7 muajve - BalkanWeb

Një 23-vjeçar ka rënë në pranga, pasi akuzohet për veprën penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”, ndërkohë që një femër po hetohet në gjendje të lirë. Burime zyrtare nga policia bënë...

Prodhonin dokumente false për udhëtim në vendet e BE-së, 3 persona në pranga

para 7 muajve - Gazeta Express

Policia e Tiranës godet një grup që merrej me falsifikimin e dokumenteve, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Vihen në pranga tre pjesëtarë të grupit kriminal....

Po kalonte ilegalisht një vajzë në kufi, arrestohet 23-vjeçari në Kakavijë/ Ajo që iu gjet me vete të resë, e ‘fundos’ edhe atë

para 7 muajve - Sot News

Një person është arrestuar në flagrancë në Kakavijë dhe një vajzë është proceduar penalisht. Blutë raportojnë se kanë vënë në pranga të riun me iniciale R. L., 23 vjeç, banues në fshatin Greshicë, Mallakastër,...

Falsifikonte vula dhe kalonte ilegalisht emigrantët, kapet 23 vjeçari

para 7 muajve - Albeu

Policia e Kakavijës ka arrestuar në flagrancë një shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë një shtetase, për veprat penale "Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit " dhe "Falsifikim i vulave,...

Operacioni “Laboratori”, goditet grupi që falsifikonte dokumente, tre burra në pranga

para 7 muajve - BalkanWeb

Policia e Tiranës ka goditur një grup kriminal që kryente falsfikimin e dokumenteve dhe ka shkatërruar bazën ku kryhej ky aktivitet kriminal duke arrestuar tre pjesëtarë të grupit kriminal. Pas një pune...

Zbulohet ‘ambasada’ që lëshonte dokumente të falsifikuara…

para 7 muajve - Standard

Një grup që merrej me falsifikimin e dokumenteve në Tiranë dhe Durrës është shkatërruar gjatë ditës së sotme. Policia bën të ditur se ka prangosur 3 persona dhe janë sekuestruar dhjetëra dokumente të falsifikuara....

Falsifikonin dokumente, arrestohen tre persona

para 7 muajve - Opinion

Një grup kriminal i cili kryente falsifikimin e dokumenteve është goditur nga policia e Tiranës. Mësohet se në kuadër të operacionit të koduar “Laboratori” policia ka arrestuar tre persona. Tre të arrestuarit...

Falsifikonin dokumente dhe vula, shkatërrohet grupi kriminal në Tiranë

para 7 muajve - Albeu

Tre persona kanë përfunduar në prangat e Policisë së Tiranë s pasi ishin pjesë e një grupi kriminal. Sipas policisë, ndalimi i tyre u bë për veprat penale “Falsifikimi i dokumenteve , vulave stampave dhe...

Falsifikimi i dokumenteve, vulave, stampave dhe formularëve/ Finalizohet super-operacioni “Laboratori”, goditet grupi kriminal, tre persona në pranga (Çfarë iu sekuestruan?)

para 7 muajve - Sot News

Policia e Tiranës ka goditur një grup kriminal që kryente falsifikimin e dokumenteve dhe ka shkatërruar bazën ku kryhej ky aktivitet kriminal duke arrestuar tre pjesëtarë të grupit kriminal. Pas një pune...

Zbulohet “ambasada” që lëshonte dokumente të falsifikuara

para 7 muajve - Koha Jone

Foto ilustruese Një grup që merrej me falsifikimin e dokumenteve në Tiranë dhe Durrës është shkatërruar gjatë ditës së sotme. Policia bën të ditur se ka prangosur 3 persona dhe janë sekuestruar dhjetëra...

Tentoi të ndihmonte një grua të kalonte kufirin me pasaportë me vula të falsifikuara, arrestohet 23 vjeçari në Kakavijë

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Një 23-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë, pasi akuzohet se ka ndihmuar një shtetase tjetër që të kalonte kufirin me Greqinë në mënyrë të jashtë ligjshme. Sipas informacioneve bëhet me dije se shtetasi...

Falsifikonin dokumente dhe vula, shkatërrohet grupi kriminal në Tiranë

para 7 muajve - Tetova Sot

Tre persona kanë përfunduar në prangat e Policisë së Tiranës pasi ishin pjesë e një grupi kriminal. Sipas policisë, ndalimi i tyre u bë për veprat penale “Falsifikimi i dokumenteve, vulave stampave dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK