http://kariera.mk

Ministria e Ekologjisë për rastin në “Ohis”: Situata është në kontroll

para 7 muajve - Portalb

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (Ekologjisë) ka njoftuar se situata në “Ohis” është vënë në kontroll dhe se nuk ka vend për panik, transmeton Portalb.mk. “Bazuar në informatat e fundit...

Makraduli: Të gjitha institucionet kanë reaguar shpejtë për rastin në Ohis

para 7 muajve - Koha.mk

Shkup, 8 nëntor – Zv. ministri i Mjedisit, Jani Makraduli në intervistë për “Fokus” tha se të gjitha institucionet përkatëse janë përgjigjur shpejt në derdhjen e mbeturinave toksike në OHIS. Ai gjithashtu...

Materie toksike dhe të rrezikshme po përhapen nga fabrika OHIS

para 7 muajve - Aktuale

Materie me toksikë të lartë dhe të rrezikshëm u derdhën nga një cisternë në fabrikën OHIS. Aktualisht, ekziston një prani e madhe e policisë dhe automjeteve të zjarrfikësve në fabrikë, ndërsa nuk ka të...

Derisa barteshin mbeturinat kimikale nga “Ohisi” u derdhën, duke u pastruar u shpërndanë dhe ndotën ajrin

para 7 muajve - Portalb

Derisa ndërmarrja përgjegjëse “Ecocenter 97” bartte mbeturinat kimikale në gjendje të lëngshme nga “Ohisi”, ato janë derdhur. Gjatë përpjekjes për të pastruar me cisternë, lëngu kimikal është shpërndarë...

Makraduli: Të gjitha institucionet kanë reaguar shpejtë për rastin në Ohis

para 7 muajve - Flaka

Zv. ministri i Mjedisit, Jani Makraduli në intervistë për “Fokus” tha se të gjitha institucionet përkatëse janë përgjigjur shpejt në derdhjen e mbeturinave toksike në OHIS. Ai gjithashtu njoftoi mbikëqyrje...

Lëngu i cili rrodhi në “Ohis” do të paketohet në paketim të përshtatshëm, inspektorët nesër sërish në terren

para 7 muajve - Medial

Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Inspektorati Shtetëror për Mjedis Jetësor informoi se gjatë ekspertizës së bërë në fabrikën “Ohis” është marrë një ekzemplar nga laboratori i MPB i cili do të hetohet, ndërsa...

Makraduli: Të gjitha institucionet kanë reaguar shpejtë për rastin në Ohis

para 7 muajve - Shenja

Zv. ministri i Mjedisit, Jani Makraduli në intervistë për “Fokus” tha se të gjitha institucionet përkatëse janë përgjigjur shpejt në derdhjen e mbeturinave toksike në OHIS. Ai gjithashtu njoftoi mbikëqyrje...

Alarm në fabrikën OHIS në Shkup, materie toksike rrjedhin nga shpërthimi i një tubacioni

para 7 muajve - Ina

Gjashtë ton ujë të përzier me materie toksike kanë rrjedh nga një cisternë me kimikate me toksikë të lartë dhe të rrezikshme. Ky helm kimik i rrezikshëm duhej të transportohej jashtë vendit. Punonjës të...

Materie toksike dhe të rrezikshme po përhapen nga fabrika OHIS

para 7 muajve - Zyrtare

Materie me toksikë të lartë dhe të rrezikshëm u derdhën nga një cisternë në fabrikën OHIS. Aktualisht, ekziston një prani e madhe e policisë dhe automjeteve të zjarrfikësve në fabrikë, ndërsa nuk ka të...

Derdhen materie helmuese nga F-ka OHIS në Shkup

para 7 muajve - Derveni

Materie helmuese ka rrjedhur mbrëmë  nga shpërthimi i një cisterne brenda fabrikës kimike OHIS nga Shkupi. Siç njoftojnë mediumet maqedonase sot në mëngjes kanë reaguar banorët e lagjeve përreth të cilët...

Materie toksike dhe të rrezikshme po përhapen nga fabrika OHIS

para 7 muajve - Shenja

Materie me toksikë të lartë dhe të rrezikshëm u derdhën nga një cisternë në fabrikën OHIS. Aktualisht, ekziston një prani e madhe e policisë dhe automjeteve të zjarrfikësve në fabrikë, ndërsa nuk ka të...

Materie toksike dhe të rrezikshme po përhapen nga fabrika OHIS

para 7 muajve - Fakti Ditor

Materie me toksikë të lartë dhe të rrezikshëm u derdhën nga një cisternë në fabrikën OHIS. Aktualisht, ekziston një prani e madhe e policisë dhe automjeteve të zjarrfikësve në fabrikë, ndërsa nuk ka të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK