http://kariera.mk

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE

para 7 muajve - Koha.mk

Berlin, 8 nëntor – Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë...

Von der Leyen: Shqipëria, përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian

para 7 muajve - Medial

“ Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen,...

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE

para 7 muajve - Aktuale

Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE. Siç...

Fon del Lajen dhe Merkel: Të tejkalojmë bllokadën franceze për në BE

para 7 muajve - Zhurnal

Bruksel, 8 nëntor – Presidentja e Komisionit Europian, Fon der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të pajisen me perspektivën e BE....

Merkel dhe Palmer pro Ballkanit në BE

para 7 muajve - Klan Kosova

Dy gratë më të pushtetshme të Evropës, gjermanet Angela Merkel dhe Ursula Von der Leyen folën për Ballkanin, të premten në Berlin. Kryetarja e Komisionit Evropian dhe Kancelarja nga Berlini thanë se gjashtë...

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE

para 7 muajve - Medial

Beograd, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u...

Mbështeti fuqimisht hapjen e negociatave, Merkel jep mesazhin e qartë: Do të sillte përfitime për BE-në!

para 7 muajve - Sot News

Në një konferencë të përbashkët shtypi me presidenten e ardhshme të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se pranimi i mundshëm i Shqipërisë dhe Maqedonisë...

Von der Leyen: Në fjalimin programatik për Europën zë vend edhe Ballkani

para 7 muajve - DW

Në një fjalim programatik në Berlin, presidentja e ardhshme e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka prezantuar prioritetet e politikave të ardhshme të BE, ku bën pjesë edhe një Europë që mëson gjuhën...

Von Der Leyen dhe Merkel kundër Macron: Do t`i ofrojmë Shqipërisë dhe Maqedonisë rrugë alternative!

para 7 muajve - Top Channel

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi se është shumë e një rëndësie kyce që Ballkani të lidhet sa më shumë që të jetë e mundur me BE-në. Sipas Politico-s, von der Leyen...

Ursula von der Leyen kundër Macronit rreth Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut

para 7 muajve - Koha.net

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi se është shumë e një rëndësie kyçe që Ballkani të lidhet sa më shumë që të jetë e mundur me BE-në. Sipas Politico-s, von der Leyen...

Shpresë për hapjen e negociatave? Presidentja e KE-së: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë përpjekje të pabesueshme, unë do të...!

para 7 muajve - Sot News

Pas takimit në Berlin me kancelaren Angela Merkel, Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar...

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE. Siç...

Paralajmërimi i Von Der Leyen: Të mbajmë afër Ballkanin ose do ta bëjnë të tjerët

para 7 muajve - GazetaBlic

“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von...

Paralajmërimi i Von Der Leyen: Të mbajmë afër Ballkanin ose do ta bëjnë të tjerët

para 7 muajve - Gazeta Tema

“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von...

Von Der Leyen paralajmëron: Të mbajmë afër Ballkanin, pa e bërë të tjerët

para 7 muajve - Opinion

Pas bisedimeve me kancelaren gjermane Angela Merkel, Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen ka bërë një paralajmërim për politikat e zgjerimit të Bashkimit Evropian, lidhur...

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE

para 7 muajve - Flaka

Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE. Siç...

Shefja e KE-së: Shqipëria ka bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në BE

para 7 muajve - BalkanWeb

“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen të...

Ursula von der Leyen: BE bashkëpunim të ngushtë me Shqipërinë, nëse nuk e bëjmë ne të tjerë do ta mbushin këtë boshllëk

para 7 muajve - Lexo

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi sot se sigurimi i një rruge drejt anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian është “i një rëndësie...

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE

para 7 muajve - Zyrtare

Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE. Siç...

Von Der Leyen: Të mbajmë afër Ballkanin ose do ta bëjnë të tjerët

para 7 muajve - Koha Jone

”Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von...

Von der Leyen: Do të zhvillojmë projekte të veçanta për Maqedoninë e Veriut

para 7 muajve - Arbresh

Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE. Sipas...

Mbështeti fuqimisht hapjen e negociatave, Merkel jep mesazhin e qartë: Do të sillte përfitime për BE-në

para 7 muajve - Lajme.al

Në një konferencë të përbashkët shtypi me presidenten e ardhshme të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se pranimi i mundshëm i Shqipërisë dhe Maqedonisë...

Presidentja e Komisionit Europian kundër Macronit rreth Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut

para 7 muajve - Periskopi

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi se është shumë e një rëndësie kyçe që Ballkani të lidhet sa më shumë që të jetë e mundur me BE-në. Sipas Politico-s, von der Leyen...

Shefja e KE-së: Shqipëria ka bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në BE

para 7 muajve - Lexo

“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi të Premten presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von der...

Paralajmërimi i Von Der Leyen: Të mbajmë afër Ballkanin ose do ta bëjnë të tjerët

para 7 muajve - Gazeta Observer

“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von...

Kryetarja e Komisionit Evropian, Der Lejn, pret nga komisari për zgjërim të vazhdojë me mbështetje për negociatat me Shkupin

para 7 muajve - Portalb

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lejn, në letrën dërguar kandidatit për komisar për zgjerim, Oliver Varhejli, pret prej tij të vazhdojë të angazhohet për hapje të negociatave me Maqedoninë...

Fon der Lejn pret nga Varhejli të vazhdojë me mbështetje për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Portalb

Kryetarja e Komisionit evropian, Ursulla fon der Lejn, në letrën dërguar kandidatit për komisar për zgjerim, Oliver Varhejli, pret prej tij të vazhdojë të angazhohet për hapje të negociatave me Maqedoninë...

Fon der Lejn pret nga Varhejli të vazhdojë me mbështetje për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Koha.mk

Bruksel, 7 nëntor – Kryetarja e Komisionit evropian, Ursulla fon der Lejn, në letrën dërguar kandidatit për komisar për zgjerim, Oliver Varhejli, pret prej tij të vazhdojë të angazhohet për hapje të negociatave...

Fon der Lejn pret nga Varhejli të vazhdojë me mbështetje për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Flaka

Kryetarja e Komisionit evropian, Ursulla fon der Lejn, në letrën dërguar kandidatit për komisar për zgjerim, Oliver Varhejli, pret prej tij të vazhdojë të angazhohet për hapje të negociatave me Maqedoninë...

Fon der Lejn pret nga Varhejli të vazhdojë me mbështetje për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Flaka

Kryetarja e Komisionit evropian, Ursulla fon der Lejn, në letrën dërguar kandidatit për komisar për zgjerim, Oliver Varhejli, pret prej tij të vazhdojë të angazhohet për hapje të negociatave me Maqedoninë...

Ursula von der Leyen pret nga Oliver Varhelyi të vazhdojë me përkrahjen e Shkupit dhe Tiranës drejt BE-së

para 7 muajve - Arbresh

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në letrën dërguar kandidatit për komisarit për zgjerim, Oliver Varheulyi, thuhet se pret nga ai të vazhdojë të angazhohet për nisjen e bisedimeve...

Bruksel, Von der Leyen zgjedh rumunen Valean në ekipin e saj

para 7 muajve - Zhurnal

Presidentja e përzgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, zgjodhi komisioneren Adina Valean për postin e Transportit, njoftoi zëdhënësi i Von der Leyen-it. “Rumania kishte propozuar dy kandidatë....

Bruksel, Von der Leyen zgjedh rumunen Valean në ekipin e saj

para 7 muajve - BalkanWeb

Presidentja e përzgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, zgjodhi komisioneren Adina Valean për postin e Transportit, njoftoi zëdhënësi i Von der Leyen-it. “Rumania kishte propozuar dy kandidatë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK