http://kariera.mk

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

para 8 muajve - Koha.mk

Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura nga thatësira – po përkeqësohen nga erërat dhe nxehtësia deri në 35 gradë Celsius. Në disa vende raportohet...

Zjarre të mëdha në Australi

para 8 muajve - Zyrtare

Autoritetet australiane thanë se një numër “i paparë” i zjarreve ka prekur shtetin e New South Wales. Më shumë se 90 zjarre ishin lajmëruar në të tërë shtetin këtë të premte, ku disa prej tyre e bënë qiellin...

Zjarre të mëdha në Australi

para 8 muajve - Aktuale

Autoritetet australiane thanë se një numër “i paparë” i zjarreve ka prekur shtetin e New South Wales. Më shumë se 90 zjarre ishin lajmëruar në të tërë shtetin këtë të premte, ku disa prej tyre e bënë qiellin...

Zjarre të mëdha në Australi

para 8 muajve - Klan Kosova

Autoritetet australiane thanë se një numër “i paparë” i zjarreve ka prekur shtetin e New South Wales. Më shumë se 90 zjarre ishin lajmëruar në të tërë shtetin këtë të premte, ku disa prej tyre e bënë qiellin...

Zjarre të mëdha në Australi

para 8 muajve - Zyrtare

Autoritetet australiane thanë se një numër “i paparë” i zjarreve ka prekur shtetin e New South Wales. Më shumë se 90 zjarre ishin lajmëruar në të tërë shtetin këtë të premte, ku disa prej tyre e bënë qiellin...

Zjarre të mëdha në Australi

para 8 muajve - Periskopi

Autoritetet australiane thanë se një numër “i paparë” i zjarreve ka prekur shtetin e New South Wales. Më shumë se 90 zjarre ishin lajmëruar në të tërë shtetin këtë të premte, ku disa prej tyre e bënë qiellin...

RRITET NUMRI I VATRAVE TË ZJARRIT NË AUSTRALI

para 8 muajve - Klan Macedonia

Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura...

Zjarre të mëdha po përhapen në Australi, ja detajet e fundit

para 8 muajve - InfoShqip

Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të nxehtë...

Australia në flakë, autoritetet japin alarmin: Tepër vonë për t’u larguar

para 8 muajve - Opinion

Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë Australinë. Zjarret, shumë prej të cilave në zonat e prekura nga thatësira po përkeqësohen nga erërat dhe nxehtësia deri në 35 gradë Celsius. Në disa...

Australia kërcënohet nga zjarret, dy shtete në rrezik

para 8 muajve - Koha.net

Thatësira që vazhdon prej vitesh në rajonet lindore të Australisë ka ndihmuar përhapjen e zjarreve që tani kërcënojnë banesat dhe popullsinë. Autoritetet thonë se situata është serioze ndërsa evakuimi...

Zjarr i madh kaplon Australinë

para 8 muajve - Arbresh

Autoritetet Australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve të nivelit të urgjencës po kërcënojnë shtetin e Uellsit të Ri Jugor (NSW). Më shumë se 80 zjarre kanë kapluar të gjithë shtetin të premten...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

para 8 muajve - Gazeta Express

Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

para 8 muajve - Alsat-M

Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

para 8 muajve - Indeks.mk

Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura...

Është rritur numri i vatrave të zjarrit në Australi

para 8 muajve - Portalb

Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor, njofton REL . Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

para 8 muajve - TV21

Zjarret po përkeqësohen nga erërat dhe nxehtësia Zjarret po përkeqësohen nga erërat dhe nxehtësia Autoritetet australiane thonë se një numër i paparë i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor....

Zjarre të mëdha po përhapen në Australi

para 8 muajve - Zhurnal

Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të nxehtë...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

para 8 muajve - RTV 21

Zjarret po përkeqësohen nga erërat dhe nxehtësia Autoritetet australiane thonë se një numër i paparë i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në...

Zjarre të mëdha po përhapen në Australi

para 8 muajve - Klan Kosova

Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të nxehtë...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Autoritetet australiane thonë se një numër "i paparë" i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret - shumë në zonat e prekura...

Zjarre të mëdha po përhapen në Australi

para 8 muajve - Ina

Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të nxehtë...

Zjarret përpinë Australinë, përkeqësohet situata në shumë zona/ FOTO

para 8 muajve - Vizion Plus

Autoritetet Australiane kanë ngritur alarmin se një numër “i paparë” zjarresh të po kërcënojnë seriozisht shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë aktivizuar në të gjithë shtetin...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

para 8 muajve - Lajm

Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

para 8 muajve - Epoka e Re

Autoritetet australiane kanë thënë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret shumë në zonat...

Zjarret përpinë Australinë, përkeqësohet situata në shumë zona

para 8 muajve - Shenja

Autoritetet Australiane kanë ngritur alarmin se një numër “i paparë” zjarresh të po kërcënojnë seriozisht shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë aktivizuar në të gjithë shtetin...

Rritet numri i vatrave të zjarrit në Australi

para 8 muajve - Arbresh

Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri janë shënuar në të gjithë vendin. Zjarret – shumë në zonat e prekura...

Zjarre të mëdha po përhapen në Australi

para 8 muajve - Ekonomia Online

Zjarrfikësit janë duke luftuar me disa raste të paprecedentë të përhapjes së zjarreve në të gjithë Australinë Lindore. Më shumë se 30 zjarre janë përhapur në të gjithë Queensland në mes të motit të nxehtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK