http://kariera.mk

10 shprehi që ju bëjnë të pasur

para 7 muajve - Ekonomia Online

Të bëheni milionerë nga përpjekjet tuaja nuk është një gjë e lehtë. Por, për individët të cilët kanë arritur këtë gjë në të kaluarën, ky proces përfshin disa rregulla ose udhëzime të cilat i kanë ndihmuar...

Si të filloni një karrierë që 20 vjeç

para 7 muajve - Ekonomia Online

Sa më shpejt që të filloni, aq më shpejt do jeni të aftë të ndërtoni diçka në të ardhmen. Kjo vlen në të gjitha aspektet e jetës, jo vetëm karrierës, por edhe kontrollet financiare, sukseset dhe rritjen...

Çfarë flet për ju stili i përditshëm i flokut?

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Shprehitë tona flasin dhe zbulojnë shumë të fshehta për ne. Stili i përditshëm i flokut zbulon anët e këqija dhe të mira të karakterit. Pikërisht flokët thonë shumë për pronaret e tyre. Gërshetat, bishtaleci,...

Gjërat që duhet t’i keni në mendje kur e zgjidhni karrierën tuaj

para 7 muajve - Ekonomia Online

Përzgjedhja e karrierës është vendim i rëndësishëm që e forcon apo e “shkatërron” jetën tuaj. Çdo person duhet të hulumtoj dhe eksploroj shumë para se të marrë vendimin për zgjedhjen e fushës të cilën...

Këshilla si ta “dominoni” një bisedë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Jo të gjithë ne ndihemi të aftë në mbajtjen e bisedave, por ka shumë truke psikologjike dhe këshilla që mund t’ju ndihmojnë të filloni një dialog dhe të tërhiqni të tjerët rreth jush. Lexoni këto këshilla:...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK