http://kariera.mk

Palmer: SHBA përkrah mini-Shengenin ballkanik, edhe Kosova të jetë pjesë e saj

para 7 muajve - OraInfo

Matthew Palmer thotë se SHBA është pro krijimit të Mini-shengenit Ballkanik. I dërguari special i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor është shprehur se e përkrah bashkëpunimin midis Serbisë, Maqedonisë së...

Palmer: Evropa po largohet nga Ballkani Perëndimor, ndërsa SHBA po afrohet

para 7 muajve - Koha.mk

Gjenevë, 8 nëntor – Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit, nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Ai është shprehur se Evropa duhet...

Palmer: Ballkani Perendimor po zhvillohet, Europa po largohet SHBA po afrohet

para 7 muajve - Top Channel

Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perendimor. Ai është shprehur se Europa duhet ta rishikojë vendimin e saj dhe samë...

Mini-shengeni merr bekimin e SHBA

para 7 muajve - Zhurnal

Uashington, 8 nentor – Minishengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë...

Mini-shengeni Ballkanik merr bekimin e SHBA-ve

para 7 muajve - Alsat-M

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal pozitiv...

Palmer: Evropa po largohet nga Ballkani Perëndimor, ndërsa SHBA po afrohet

para 7 muajve - Shenja

Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit, nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Ai është shprehur se Evropa duhet ta rishikojë vendimin...

Mini-shengeni merr bekimin e SHBA

para 7 muajve - RTV 21

Palmer: Liderët e rajonit po marrin në dorë të ardhmen e tyre Minishengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të...

Palmer theksoi se SHBA mbështet iniciativa si “Shengeni Ballkanik”

para 7 muajve - Portalb

Metju Palmer, sekretari amerikan për Ballkanin Perëndimor, sot në Davos publikisht deklaroi se SHBA mbështet iniciativat si “Shengeni Ballkanik”, transmeton Portalb.mk. “Ky ka qenë themeli për angazhimin...

Palmer: Evropa po largohet nga Ballkani Perëndimor, ndërsa SHBA po afrohet

para 7 muajve - Gazeta e re

Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit, nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Ai është shprehur se Evropa duhet ta rishikojë vendimin...

Mini-shengeni Ballkanik merr bekimin e SHBA-ve

para 7 muajve - Tetova Sot

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal pozitiv...

Mini-shengeni Ballkanik merr bekimin e SHBA-ve

para 7 muajve - Lajm

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal pozitiv...

Mini-shengeni Ballkanik merr bekimin e SHBA-ve

para 7 muajve - Flaka

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal pozitiv...

Palmer: Shengeni i vogël ka përkrahje të SHBA, në të duhet të jetë edhe Kosova

para 7 muajve - Insajderi

“Pikërisht për këtë arsye, pamundësia e Këshillit të Evropës të arrijë konsensus për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ishte thellësisht zhgënjyese, por kjo nuk është fjala e fundit,...

Mini-shengeni Ballkanik merr bekimin e SHBA-ve

para 7 muajve - Fakti Ditor

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal pozitiv...

Palmer: Në Shengenin e vogël ka vend edhe për Kosovën

para 7 muajve - Sinjali

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të SHBA’së Matthew Palmer, ka deklaruar se pamundësia e Këshillit të Evropës të arrijë konsensus për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ishte thellësisht...

Palmer nga Davosi: KE t’i rikthehet çështjes së negociatave në maj

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor, zhurnal.mk I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer kërkon që Këshilli Europian t’i rikthehet ccështjes së negociatave me Shqipërinë...

Palmer: Mini-Shengeni gëzon mbështetjen e Amerikës

para 7 muajve - Klan Kosova

Mini-Shengeni, një iniciativë e nisur nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia është premtues dhe ka mbështetjen tonë. Kështu  tha sot në Gjenevë Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit Matthew Palmer....

SHBA këmbëngul: Hapni negociatat me Shqipërinë në 2020, jemi pro Minishengenit

para 7 muajve - Medial

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka deklaruar nga zvicra se është optimist për një vendim pozitiv vitin tjetër nga bashkimi europian për hapjen e negociatave....

SHBA këmbëngul: Hapni negociatat me Shqipërinë në 2020, jemi pro Minishengenit

para 7 muajve - Vizion Plus

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka deklaruar nga zvicra se është optimist për një vendim pozitiv vitin tjetër nga bashkimi europian për hapjen e negociatave....

Palmer: Ideja për “Schengen Ballkanik” ka mbështetjen e SHBA’së

para 7 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesi Special i SHBA’së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se iniciativa për krijimin e një “Schengeni Ballkanik”, ka mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe sipas tij...

“Minishengeni, nismë premtuese”, Palmer nga Davosi: KE t’i rikthehet çështjes së negociatave në maj

para 7 muajve - BalkanWeb

I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer kërkon që Këshilli Europian t’i rikthehet ccështjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut...

‘Mini-Shengeni Ballkanik’, flet zyrtari amerikan: Nisma është premtuese (Thirrja për Kosovën)

para 7 muajve - Sot News

I dërguari i SHBA për Ballkanin, Matthew Palmer ka komentuar sot nismën e Shqipërisë, Serbisë e Maqedonisë së Veriut, të ashtuquajturin “Mini-Shengen”. Palmer në fjalën e tij shtoi se nisma është shpresëdhënëse...

Mini-shengeni Ballkanik merr bekimin e SHBA-ve

para 7 muajve - Zyrtare

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal pozitiv...

Minishengeni Ballkanik ka mbështetjen amerikane, thotë Palmer

para 7 muajve - Koha.net

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë të angazhuar në perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor....

Palmer: KE t’i rikthehet çështjes së negociatave në Maj

para 7 muajve - Opinion

Matthew Palmer, i dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor ka folur për procesin e integrimit të vendeve të rajonit në Bashkimin Europian. Teksa foli për moshapjen e negociatave...

“Minishengeni, nismë premtuese”, Palmer nga Davosi: KE t’i rikthehet çështjes së negociatave në maj

para 7 muajve - Medial

I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer kërkon që Këshilli Europian t’i rikthehet ccështjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut...

Negociatat, Palmer: Vendimi i Këshillit Europian ishte zhgënjyes, shpresojmë që t’i rikthehen çështjes në mbledhjen e liderëve në Zagreb dhe të arrijnë konsensus

para 7 muajve - Gazeta Tema

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, përfaqësues special amerikan për Ballkanin Perëndimor deklaroi pamundësia e Këshillit Europian për të gjetur konsensus për të filluar bisedimet...

SHBA mbështet minishengenin/Palmer: Shpresëdhënës, ka vend edhe për Kosovën

para 7 muajve - Lexo

“SHBA-të vazhdojnë të jenë të angazhuar në perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor që ka qenë themeli për angazhimin amerikan në rajon për më shumë se 20 vite. Kjo nuk ka ndryshuar dhe nuk do të...

Palmer thotë se ShBA-ja mbështet ‘Schengenin Ballkanik’

para 7 muajve - Periskopi

Përfaqësuesi Special i SHBA’së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se iniciativa për krijimin e një “Schengeni Ballkanik”, ka mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe sipas tij...

Ballkani Perëndimor temë e takimit Varviciotis – Palmer

para 7 muajve - Zhurnal

Athinë, 7 nëntor, zhurnal.mk – Perspektiva evropiane e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe ngjarjet në Ballkanin Perëndimor kanë qenë në fokus së bisedimeve të ministrit alternativ të Punëve të Jashtme...

Ballkani Perëndimor, temë e takimit Varviciotis – Palmer

para 7 muajve - Tetova Sot

Perspektiva evropiane e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe ngjarjet në Ballkanin Perëndimor kanë qenë në fokus së bisedimeve të ministrit alternativ të Punëve të Jashtme të Greqisë, Miltidis Varviciotis...

Ballkani Perëndimor temë e takimit Varviciotis – Palmer

para 7 muajve - Medial

Athinë, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Perspektiva evropiane e Maqedonisë së Veriut  dhe Shqipërisë dhe ngjarjet në Ballkanin Perëndimor kanë qenë në fokus së bisedimeve të ministrit alternativ të Punëve të...

SHBA “presion” BE-së”: Hapni negociatat me Shqipërinë në mars

para 7 muajve - Medial

I dërguari special i SHBA për Ballkanin perëndimor , Matthew Palmer i bën thirrje Bashkimit Europian të marrë një vendim pozitiv për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut jo në samitin e Zagrebit...

SHBA “presion” BE-së”: Hapni negociatat me Shqipërinë në mars

para 7 muajve - Vizion Plus

I dërguari special i SHBA për Ballkanin perëndimor , Matthew Palmer i bën thirrje Bashkimit Europian të marrë një vendim pozitiv për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut jo në samitin e Zagrebit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK