http://kariera.mk

Nënkryetari i Listës Serbe: Duam të jemi në institucione

para 4 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Jemi takuar në kuvend” – Nënkryetari i Listës Serbe tregon se a ka biseduar me Albin Kurtin për koalicion

para 4 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Jevtiq: Albin Kurti e ka obligim ligjor të flas me Listën Serbe

para 4 muajve - Insajderi

Nënkryetari i Listës Serbe Dalibor Jevtiq, ka thënë se brenda këtij subjekti nuk e kanë diskutuar ende çështjen e pjesëmarrjes së tyre në Qeverinë e cila pritet të drejtohet nga Lideri i Vetëvendosjes...

“Jemi takuar në kuvend” – Nënkryetari i Listës Serbe a ka biseduar me Albin Kurtin për koalicion

para 4 muajve - Sinjali

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i qytetarëve...

Jevtiq: Dyert tona janë të hapura për ata që i kanë fituar zgjedhjet – duam të jemi në institucione

para 4 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Jevtiq: Dyert tona janë të hapura për ata që i kanë fituar zgjedhjet – duam të jemi në institucione

para 4 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Lista serbe dëshiron të jetë pjesë e institucioneve

para 4 muajve - OraInfo

Lista serbe dëshiron të jetë pjesë e institucioneve. Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të...

Dalibor Jevtiq: Albin Kurti e ka obligim ligjor të flas me Listën Serbe

para 4 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i Listës Serbe Dalibor Jevtiq, ka thënë se brenda këtij subjekti nuk e kanë diskutuar ende çështjen e pjesëmarrjes së tyre në Qeverinë e cila pritet të drejtohet nga Lideri i Vetëvendosjes...

Jevtiq: Dyert tona janë të hapura për ata që i kanë fituar zgjedhjet – duam të jemi në institucione

para 4 muajve - Medial

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Gjuriq kërcënoi Kurtin nga Mitrovica, reagon MPJ

para 4 muajve - OraInfo

Shefi i ashtuquajturës Zyrë për Kosovën ka qëndruar sot në Mitrovicën e Veriut. Ministria e Punëve të Jashtme ka dënuar gjuhën që Marko Gjuriq ka përdorur kur ka folur para qytetarëve serbë të Kosovës....

Nënkryetari i Listës Serbe: Duam të jemi në institucione të Kosovës

para 4 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Albin Kurti tha se nuk do ta marrë në Qeveri Listën Serbe: Vjen reagimi i Jevtiq

para 4 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Listës Serbe Dalibor Jevtiq, ka thënë se brenda këtij subjekti nuk e kanë diskutuar ende çështjen e pjesëmarrjes së tyre në Qeverinë e cila pritet të drejtohet nga Lideri i Vetëvendosjes...

“Jemi takuar në kuvend”, nënkryetari i Listës Serbe tregon se a ka biseduar me Albin Kurtin për koalicion

para 4 muajve - InfoShqip

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Nënkryetari i Listës Serbe: Duam të jemi në institucione

para 4 muajve - Tetova Sot

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Nënkryetari i Listes Serbe, Dalibor Jevtiq thotë që Albin Kurti e ka obligim të flas me ta

para 4 muajve - Infokusi

Nënkryetari i Listes Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë që brenda partisë nuk e kanë diskutuar ende çështjen e pjesëmarrjes së tyre në qverinë që pritet të drejtohet nga Albin Kurti “Kjo nuk është diçka që...

Gjuriq shkel rregullat e vizitës, reagon zyrtari i MPJ-së e quan mbeturinë nacionaliste

para 4 muajve - Gazeta Express

Ministria e Punëve të Jashtme kanë konfirmuar për Gazetën Express se i kanë dhënë leje për të hyrë në Kosovë, drejtorit të të ashtuquajturës zyrë serbe për Kosovën, Marko Gjuriqit. Nga MPJ ndërkaq kanë...

Jevtiç: Duam të jemi pjesë e institucioneve

para 4 muajve - Flaka

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiç ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i qytetarëve...

Gjurqi shkel rregullat e vizitës – Reagon zyrtari i MPJ-së

para 4 muajve - Insajderi

Ministria e Punëve të Jashtme kanë konfirmuar për Gazetën Express se i kanë dhënë leje për të hyrë në Kosovë, drejtorit të të ashtuquajturës zyrë serbe për Kosovën, Marko Gjuriqit. Nga MPJ ndërkaq kanë...

​Gjuriç në Kosovë: Mitrovica një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb

para 4 muajve - Top Channel

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriç, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën Mitri (Mitrovdan) ndërsa ka përçuar...

Ekskluzive: Dalibor Jevtiq flet në Info Magazine të Klan Kosovës

para 4 muajve - Klan Kosova

Në edicionin e sotëm të Info Magazine do të keni rastin ta ndiqni intervistën ekskluzive me nënkryetarin e Listës Serbe, Dalibor Jevtiq. A do të jetë kjo listë pjesë e institucioneve të Kosovës? Kur do...

Gjuriq i kërcënohet Albin Kurtit nga Mitrovica: Tërhiqi fjalët për Ivanoviqin

para 4 muajve - Gazeta Express

Në një i intervistë të para pak ditëve në televizionin N1 të Serbisë, kreu i LVV’së, Albin Kurti, e kishte quajtur Oliver Ivanoviqin kriminel lufte. Një gjë e tillë si duket nuk i ka pëlqyer fare drejtorit...

Gjuriç: Mitrovica, themel i mbrojtjes së identitetit të popullit serb

para 4 muajve - BalkanWeb

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriç deklaroi se Mitrovica është një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb. Deklarata në fjalë u bë sot në lutjen që është...

Gjuriq në Kosovë: Mitrovica një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb

para 4 muajve - Zhurnal

Mitrovicë, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën...

Nënkryetari i Listës Serbe: Duam të jemi në institucione

para 4 muajve - Fakti Ditor

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Gjuriq në Kosovë: Mitrovica një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb

para 4 muajve - Insajderi

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën Mitri (Mitrovdan) ndërsa ka përçuar...

Jevtiç: Duam të jemi pjesë e institucioneve

para 4 muajve - KosovaPress

“Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i qytetarëve serbë dhe duhet të pranohemi në mënyrë të barabartë. Nuk do të jemi ata që do të imponohemi dhe do të iniciojmë takime. Dyert tona janë të hapura...

Gjuriq nga Mitrovica kërcënon Albin Kurtin për Ivanoviqin

para 4 muajve - OraInfo

Gjuriq e kërcënon Albin Kurtin nga Mitrovica: Tërhiqi fjalët për Ivanoviqin. Në një i intervistë të para pak ditëve në televizionin N1 të Serbisë, kreu i LVV-së, Albin Kurti, e kishte quajtur Oliver Ivanoviqin...

Gjuriqi në Kosovë: Le të jetë Mitrovica jonë qytet i fitores për popullin serb

para 4 muajve - Sinjali

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën Mitri (Mitrovdan) ndërsa ka përçuar...

Nënkryetari i Listës Serbe: Duam të jemi në institucione të Kosovës

para 4 muajve - Gazeta Observer

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Gjuriq e kërcënon Albin Kurtin nga Mitrovica

para 4 muajve - GazetaBlic

Në një i intervistë të para pak ditëve në televizionin N1 të Serbisë, kreu i LVV-së, Albin Kurti, e kishte quajtur Oliver Ivanoviqin kriminel lufte. Një gjë e tillë si duket nuk i ka pëlqyer fare drejtorit...

Jevtiq: Dyert tona janë të hapura për ata që i kanë fituar zgjedhjet – duam të jemi në institucione

para 4 muajve - Arbresh

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Jevtiq: Duam të jemi në institucione

para 4 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se nuk ka kurrfarë problemi të takohen me këdo qoftë sa i përket krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. “Ne duam të respektohet vullneti zgjedhor i...

Gjuriq në Kosovë: Mitrovica një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb

para 4 muajve - Alsat-M

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën Mitri (Mitrovdan) ndërsa ka përçuar...

Marko Gjuriq në Kosovë – a mori leje?

para 4 muajve - Insajderi

Institucionet e Kosovës nuk e kanë thënë ende asnjë fjalë për vizitën e Marko Gjuriqit, drejtorit të të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën në veri të Mitrovicës. Megjithatë, pa asnjë problem i njëjti...

Albin Kurti tha se nuk do ta marrë në Qeveri Listën Serbe: Vjen reagimi i Jevtiq

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 8 Nëntor – Nënkryetari i Listës Serbe Dalibor Jevtiq, ka thënë se brenda këtij subjekti nuk e kanë diskutuar ende çështjen e pjesëmarrjes së tyre në Qeverinë e cila pritet të drejtohet nga Lideri...

A mori leje Marko Gjuriq për të hyrë në Kosovë?

para 4 muajve - Gazeta Express

Institucionet e Kosovës nuk e kanë thënë ende asnjë fjalë për vizitën e Marko Gjuriqit, drejtorit të të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën në veri të Mitrovicës. Megjithatë, pa asnjë problem i njejti...

Gjuriq: Vizita ime në Kosovë për çështje humanitare, askush s’do të krijojë tensione

para 4 muajve - RTV 21

Gjuriq në Kosovë për festën e Shën Mitrit Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën...

Gjuriq: Mitrovica një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb

para 4 muajve - RTV 21

Gjuriq në Kosovë për festën e Shën Mitrit Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën...

Gjuriq në Kosovë: Mitrovica një nga themelet e identitetit të serbëve

para 4 muajve - GazetaBlic

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën Mitri (Mitrovdan) ndërsa ka përçuar...

Gjuriqi në Kosovë: Mitrovica, një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb

para 4 muajve - Tetova Sot

Drejtori i të së ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën Mitrit (Mitrovdan), ndërsa ka...

Gjuriq shkel rregullat e vizitës, reagon zyrtari i MPJ-së e quan mbeturinë nacionaliste

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Ministria e Punëve të Jashtme ka konfirmuar për Gazetën Express se i kanë dhënë leje për të hyrë në Kosovë, drejtorit të të ashtuquajturës zyrë serbe për Kosovën, Marko Gjuriq. MPJ-ja, ndërkaq, ka dënuar...

A mori leje Marko Gjuriq për të hyrë në Kosovë?

para 4 muajve - Presheva Jone

Institucionet e Kosovës nuk e kanë thënë ende asnjë fjalë për vizitën e Marko Gjuriqit, drejtorit të të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën në veri të Mitrovicës. Megjithatë, pa asnjë problem i njejti...

MPJ reagon për deklaratën e Gjuriqit: Është në kundërshtim me qëllimin për të cilin iu dha leja

para 4 muajve - Periskopi

Ministria e Punëve të Jashtme ka dënuar gjuhën që Marko Gjuriq ka përdorur kur ka folur para qytetarëve serbë të Kosovës. Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit, ministrit të Punëve të Jashtme në...

Gjuriq në veriun e Mitrovicës, këto janë vendet që do t’i vizitojë

para 4 muajve - Gazeta Express

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në Qeverinë e Serbisë, ka ardhur sot në veriun e Mitrovicës, dhe po merr pjesë në lutjen për festën e “Shën Mitrit”. Për një gjë të tillë ka lajmëruar edhe...

Marko Gjuriq a mori leje për të hyrë në Kosovë?

para 4 muajve - OraInfo

A mori leje Marko Gjuriq për të hyrë në Kosovë? Institucionet e Kosovës nuk e kanë thënë ende asnjë fjalë për vizitën e Marko Gjuriqit, drejtorit të të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën në veri të...

Ku ishit më herët?

para 4 muajve - Gazeta Express

Vetëm kur u shfaq problemi i quajtur “prag zgjedhor”, partive që dështuan ta kalojnë atë dhe përkrahësve të tyre iu ra ndërmend të reagojnë ndaj mënyrës se si KQZ procedonte votat e serbëve jashtë Kosovës....

Marko Gjuriq sot në veri të Mitrovicës

para 4 muajve - RTV 21

Gjuriq në Kosovë për “Shën Mitrin” Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq sot ka hyrë në veri të Mitrovicës. Vizita e tij po realizohet për festën e “Shën Mitrit”, që e shënon nisjen...

Kështu e vlerëson Gjuriq Mitrovicën

para 4 muajve - Albinfo

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën Mitri (Mitrovdan) ndërsa ka përçuar...

Gjuriq shkel rregullat e vizitës, reagon zyrtari i MPJ-së e quan mbeturinë nacionaliste

para 4 muajve - Gazeta Observer

Gjuriq shkel rregullat e vizitës, reagon zyrtari i MPJ-së e quan mbeturinë nacionaliste Ministria e Punëve të Jashtme ka konfirmuar për Gazetën Express se i kanë dhënë leje për të hyrë në Kosovë, drejtorit...

Lista Serbe do ta marrë vendimin për pjesëmarrjen në institucione të Kosovës në koordinim me Beogradin

para 4 muajve - Klan Kosova

Anëtari i Kryesisë së Listës Serbe, Sllavko Simiq ka deklaruar se vendimin për pjesëmarrjen në institucionet e Kosovës do ta marrin në koordinim me Beogradin dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq. Sipas...

Marko Gjuriq sfidon shtetin e Kosovës, vjen në veri të Mitrovicës pa marrë leje nga askush

para 4 muajve - OraInfo

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovës, Marko Gjuriq, ka ardhur sot në Mitrovicën Veriore për të marrë pjesë në lutjet për festën e “Shën Mitrit”. Thuhet se ai nuk ka marrë leje për këtë vizitë....

Gjuriq shkel rregullat e vizitës, reagon zyrtari i MPJ’së e quan mbeturinë nacionaliste

para 4 muajve - Bota Press

Ministria e Punëve të Jashtme kanë konfirmuar për Gazetën Express se i kanë dhënë leje për të hyrë në Kosovë, drejtorit të të ashtuquajturës zyrë serbe për Kosovën, Marko Gjuriqit. Nga MPJ ndërkaq kanë...

Gjuriq në Kosovë: Mitrovica një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb

para 4 muajve - Lajm

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën Mitri (Mitrovdan) ndërsa ka përçuar...

Ja cila është përgjigjja e Listës Serbe dhe e Gjuriqit në deklaratën e Kurtit

para 4 muajve - Insajderi

Kështu ka deklaruar i ashtuquajturi drejtor i zyrës serbe për Kosovën pas “konsultimeve” me liderët e Listë Serbe në Beograd. Ai ka reaguar “ashpër në gjithë atë çfarë ka deklaruar fituesi i zgjedhjeve...

Gjuriq thotë se sot do të vijë në Kosovë

para 4 muajve - Iliria News

Një ditë pasi që Lista Serbe u takua në Beograd me drejtorin e të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka paralajmëruar se do të qëndrojë sot në Kosovë, raporton Gazeta Express. Nga kjo...

Lista Serbe do ta marrë vendimin për pjesëmarrjen në institucione të Kosovës në koordinim me Beogradin

para 4 muajve - Medial

Anëtari i Kryesisë së Listës Serbe, Sllavko Simiq ka deklaruar se vendimin për pjesëmarrjen në institucionet e Kosovës do ta marrin në koordinim me Beogradin dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq. Sipas...

Marko Gjuriq në veri të Mitrovicës

para 4 muajve - Koha.net

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovës, Marko Gjuriq, ka ardhur sot në Mitrovicën Veriore për të marrë pjesë në lutjet për festën e "Shën Mitrit".

Marko Gjuriq sot në Veri

para 4 muajve - RTV 21

Gjuriq në Kosovë për “Shën Mitrin” Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, do të vizitojë sot Mitrovicën Veriore. Kallxo.com merr vesh se vizita po realizohet për festën e “Shën...

Gjuriq thotë se sot do të vijë në Kosovë

para 4 muajve - Gazeta Express

Një ditë pasi që Lista Serbe u takua në Beograd me drejtorin e të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka paralajmëruar se do të qëndojë sot në Kosovë, raporton Gazeta Express. Nga kjo zyrë...

Marko Gjuriq në vizitë në veri të Mitrovicës

para 4 muajve - Insajderi

Ai do të marrë pjesë në litiumin sllav që do të kalojë nëpër qytet, dhe pastaj do të jetë pjesë e ceremonisë së “prerjes së tortës sllave në sheshin ” Shumadija”, njofton zyra e tij, transmetojë mediet serbe. /Insajderi.com.

Gjuriq e kërcënon Albin Kurtin nga Mitrovica: Tërhiqi fjalët për Ivanoviqin

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Në një i intervistë të para pak ditëve në televizionin N1 të Serbisë, kreu i LVV-së, Albin Kurti, e kishte quajtur Oliver Ivanoviqin kriminel lufte. Një gjë e tillë si duket nuk i ka pëlqyer fare drejtorit...

Gjuriqi në Kosovë: Mitrovica, një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb

para 4 muajve - Gazeta Observer

Drejtori i të së ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën Mitrit (Mitrovdan), ndërsa ka...

Gjuriq e kërcënon Albin Kurtin nga Mitrovica: Tërhiqi fjalët për Ivanoviqin

para 4 muajve - Fakti Ditor

Në një i intervistë të para pak ditëve në televizionin N1 të Serbisë, kreu i LVV-së, Albin Kurti, e kishte quajtur Oliver Ivanoviqin kriminel lufte. Një gjë e tillë si duket nuk i ka pëlqyer fare drejtorit...

Lista Serbe nuk ndryshon sjellje: Pa konsultim me Beogradin, s’hyjmë në qeveri

para 4 muajve - Tetova Sot

Lista Serbe nuk do të ndryshojë sjellje as në qeverisjen e re në Kosovë. Ky subjekt ka paralajmëruar konsultim paraprak me Beogradin lidhur me vendimin se a do të jenë ose jo pjesë e institucioneve të...

Gjuriq thotë se sot do të vijë në Kosovë

para 4 muajve - Indeks.mk

Një ditë pasi që Lista Serbe u takua në Beograd me drejtorin e të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka paralajmëruar se do të qëndrojë sot në Kosovë, raporton Gazeta Express. Nga kjo...

Marko Gjuriq në veri të Mitrovicës për festë

para 4 muajve - Klan Kosova

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën,  Marko Gjuriq do të marrë pjesë sot në shënimin e një feste të qytetit e njohur si Shën Dimitrije ose “Mitrovdani”. Ai do të marrë pjesë në litiumin...

Gjuriq në Mitrovicë: Ky qytet është themeli jonë, këtu fillon mbrojtja e identitetit dhe shpirtit serb

para 4 muajve - Periskopi

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën Mitri (Mitrovdan) ndërsa ka përçuar...

Marko Gjuriq në veri të Mitrovicës për festë

para 4 muajve - Medial

09:17 | 8 Nëntor 2019 Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën,  Marko Gjuriq do të marrë pjesë sot në shënimin e një feste të qytetit e njohur si Shën Dimitrije ose “Mitrovdani”. Ai do të marrë...

A mori leje Marko Gjuriq për të hyrë në Kosovë?

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Institucionet e Kosovës nuk e kanë thënë ende asnjë fjalë për vizitën e Marko Gjuriqit, drejtorit të të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën në veri të Mitrovicës. Megjithatë, pa asnjë problem i njejti...

Gjuriq: Vizita ime në Kosovë për çështje humanitare, askush s’do të krijojë tensione

para 4 muajve - Ekonomia Online

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq e ka vizituar Kosovën. Ai gjatë të premtes ka marrë pjesë në lutjet për festën e Shën Mitrit. Ndonëse tha se vizita e tij nuk ka qëllime...

Gjuriq në Kosovë: Mitrovica një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb

para 4 muajve - KosovaPress

Ai e ka quajtur qytetin e Mitrovicës si një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb në këto hapësira. Sipas tij, Mitrovica për serbët është qytet i fitores, forcës së re dhe rezistencës...

Gjuriq në Kosovë: Mitrovica një nga themelet e mbrojtjes së identitetit të popullit serb

para 4 muajve - Gazeta e re

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka marrë pjesë sot në lutjen që është zhvilluar nëpër rrugët e veriut të Mitrovicës për festën e Shën Mitri (Mitrovdan) ndërsa ka përçuar...

Marko Gjuriq në veri të Mitrovicës për festë

para 4 muajve - GazetaBlic

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq do të marrë pjesë sot në shënimin e një feste të qytetit e njohur si Shën Dimitrije ose “Mitrovdani”. Ai do të marrë pjesë në litiumin...

Lista Serbe nuk ndryshon sjellje: Pa konsultim me Beogradin, s’hyjmë në qeveri

para 4 muajve - Fakti Ditor

Lista Serbe nuk do të ndryshojë sjellje as në qeverisjen e re në Kosovë. Ky subjekt ka paralajmëruar konsultim paraprak me Beogradin lidhur me vendimin se a do të jenë ose jo pjesë e institucioneve të...

Gjuriq në veriun e Mitrovicës, këto janë vendet që do t’i vizitojë

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në Qeverinë e Serbisë, ka ardhur sot në veriun e Mitrovicës dhe po merr pjesë në lutjen për festën e Shën Mitrit. Për një gjë të tillë ka lajmëruar edhe...

A mori leje Marko Gjuriq për të hyrë në Kosovë?

para 4 muajve - Bota Press

Institucionet e Kosovës nuk e kanë thënë ende asnjë fjalë për vizitën e Marko Gjuriqit, drejtorit të të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën në veri të Mitrovicës. Megjithatë, pa asnjë problem i njejti...

Lista Serbe nuk ndryshon sjellje: Pa konsultim me Beogradin, s’hyjmë në qeveri

para 4 muajve - Gazeta Observer

Lista Serbe nuk do të ndryshojë sjellje as në qeverisjen e re në Kosovë. Ky subjekt ka paralajmëruar konsultim paraprak me Beogradin lidhur me vendimin se a do të jenë ose jo pjesë e institucioneve të...

Lista Serbe do ta marrë vendimin për pjesëmarrjen në institucione të Kosovës në koordinim me Beogradin

para 4 muajve - Ekonomia Online

Anëtari i Kryesisë së Listës Serbe, Sllavko Simiq ka deklaruar se vendimin për pjesëmarrjen në institucionet e Kosovës do ta marrin në koordinim me Beogradin dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq. Sipas...

Gjuriq thotë se sot do të vijë në Kosovë

para 4 muajve - Gazeta e re

Një ditë pasi që Lista Serbe u takua në Beograd me drejtorin e të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka paralajmëruar se do të qëndrojë sot në Kosovë. Nga kjo zyrë kanë bërë të ditur...

Gjuriq thotë se sot do të vijë në Kosovë

para 4 muajve - Gazeta Observer

Një ditë pasi që Lista Serbe u takua në Beograd me drejtorin e të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka paralajmëruar se do të qëndrojë sot në Kosovë, raporton Gazeta Express. Nga kjo...

Nuk zë mend nga arrestimi, Marko Gjuriç hyn pa leje në Mitrovicën Veriore: për festë dhe…pazare!

para 4 muajve - Te Sheshi

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën, Marko Gjuriç, po qëndron sot në Mitrovicë Veriore për të shënuar festën ortodokse të serbëve Shën Dimitrije, apo siç preferojnë ta quajnë banorët, “Mitrovdan”....

Gjuriq thotë se sot do të vijë në Kosovë

para 4 muajve - Fakti Ditor

Një ditë pasi që Lista Serbe u takua në Beograd me drejtorin e të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka paralajmëruar se do të qëndrojë sot në Kosovë, raporton Gazeta Express. Nga kjo...

Marko Gjuriq në veri të Mitrovicës për festë

para 4 muajve - Arbresh

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën,  Marko Gjuriq do të marrë pjesë sot në shënimin e një feste të qytetit e njohur si Shën Dimitrije ose “Mitrovdani”. Ai do të marrë pjesë në litiumin...

Marko Gjuriq në veri të Mitrovicës për festë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën,  Marko Gjuriq do të marrë pjesë sot në shënimin e një feste të qytetit e njohur si Shën Dimitrije ose “Mitrovdani”. Ai do të marrë pjesë në litiumin...

Marko Gjuriq sot ka festë, vjen në veri të Mitrovicës

para 4 muajve - Periskopi

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën,  Marko Gjuriq do të marrë pjesë sot në shënimin e një feste të qytetit e njohur si Shën Dimitrije ose “Mitrovdani”. Ai do të marrë pjesë në litiumin...

Gjuriq e reklamon pak Radojiçiqin që Kosova është duke e kërkuar si të dyshuar për vrasjen e Oliverit

para 4 muajve - Gazeta Express

Mediet serbe raportojnë se zyrtarë të Listës Serbe janë takuar me shefin e zyrës për Kosovën në Beograd, Marko Gjuriq. Në këtë takim ka qenë i pranishëm edhe i kërkuari nga institucionet e drejtësisë në...

Gjuriq: Serbët do të largohen nga institucionet e Kosovës nëse ushtrohet presion mbi ta

para 4 muajve - Shenja

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë e Qeverisë për Kosovën, Marko Gjuriq, tha sot pas bisedimeve me përfaqësuesit e Listës Serbe në Kosovë, se serbët nuk do të marrin pjesë në asnjë koalicion nëse dikush...

Gjuriq takohet me Listën Serbe, kërcënojnë me largim nga institucionet e Kosovës

para 4 muajve - Gazeta Express

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe duhet të këmbëngul për të qenë pjesë e Qeverisë së Kosovës. Përndryshe sipas tij nuk do të respektohej vullneti...

Gjuriq e reklamon pak Radojiçiqin që Kosova është duke e kërkuar si të dyshuar për vrasjen e Oliverit

para 4 muajve - Tetova Sot

Mediet serbe raportojnë se zyrtarë të Listës Serbe janë takuar me shefin e zyrës për Kosovën në Beograd, Marko Gjuriq. Në këtë takim ka qenë i pranishëm edhe i kërkuari nga institucionet e drejtësisë në...

Lista Serbe kërcënon me largim nga të gjitha institucionet e Kosovës

para 4 muajve - Zhurnal

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe duhet të këmbëngul për të qenë pjesë e Qeverisë së Kosovës. Përndryshe sipas tij nuk do të respektohej vullneti...

Kërcënon Gjuriq: Serbët do të largohen nga institucionet e Kosovës

para 4 muajve - Insajderi

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë e Qeverisë për Kosovën, Marko Gjuriq, tha sot pas bisedimeve me përfaqësuesit e Listës Serbe në Kosovë, se serbët nuk do të marrin pjesë në asnjë koalicion nëse dikush...

Lista Serbe kërcënon me largim nga të gjitha institucionet e Kosovës

para 4 muajve - Klan Kosova

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe duhet të këmbëngul për të qenë pjesë e Qeverisë së Kosovës. Përndryshe sipas tij nuk do të respektohej vullneti...

Lista Serbe kërcënon me largim nga të gjitha institucionet e Kosovës

para 4 muajve - Medial

17:45 | 7 Nëntor 2019 Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe duhet të këmbëngul për të qenë pjesë e Qeverisë së Kosovës. Përndryshe sipas tij nuk do të...

Gjuriq kërcënon: Serbët mund të largohen nga institucionet e Kosovës

para 4 muajve - Sinjali

Marko Gjuriq drejtori i të ashtuquajturës Zyrë e Qeverisë për Kosovën  pas bisedimeve me përfaqësuesit e Listës Serbe ka deklaruar se serbët nuk do të marrin pjesë në asnjë koalicion nëse dikush i trajton...

Kërcënon Gjuriq: Serbët do ta bëjnë këtë veprim ndaj institucioneve të Kosovës

para 4 muajve - GazetaBlic

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë e Qeverisë për Kosovën, Marko Gjuriq, tha sot pas bisedimeve me përfaqësuesit e Listës Serbe në Kosovë, se serbët nuk do të marrin pjesë në asnjë koalicion nëse dikush...

Gjuriq – Kurtit: Serbët nuk do t`i luten askujt

para 4 muajve - Klan Kosova

Lista Serbe nuk do të hyjë në koalicione dhe marrëveshje koalicioni që nuk do t’i trajtojnë serbët si qytetarë të barabartë dhe nuk e pranojnë vullnetin e tyre legjitim të treguar në zgjedhje. Kështu deklaroi...

Gjuriq: Serbët do të largohen nga institucionet e Kosovës, nëse ushtrohet presion mbi ta

para 4 muajve - Koha.net

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë e Qeverisë për Kosovën, Marko Gjuriq, tha sot pas bisedimeve me përfaqësuesit e Listës Serbe në Kosovë, se serbët nuk do të marrin pjesë në asnjë koalicion nëse dikush...

Gjuriq – Kurtit: Serbët nuk do t`i luten askujt

para 4 muajve - Medial

Lista Serbe nuk do të hyjë në koalicione dhe marrëveshje koalicioni që nuk do t’i trajtojnë serbët si qytetarë të barabartë dhe nuk e pranojnë vullnetin e tyre legjitim të treguar në zgjedhje. Kështu deklaroi...

Lista Serbe: Mesazhet e Albin Kurtit nuk inkurajojnë

para 4 muajve - Insajderi

Jeftiq për RTS ka thënë se Lista Serbe do të sillet në harmoni me interesat e saj, e që është të vazhdohet dialogu në mes Serbisë dhe Kosovës. “Lista Serbe është gjithmonë e drejtuar kah ajo që të ketë...

Lista Serbe kërcënon me largim nga të gjitha institucionet e Kosovës

para 4 muajve - Arbresh

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe duhet të këmbëngul për të qenë pjesë e Qeverisë së Kosovës. Përndryshe sipas tij nuk do të respektohej vullneti...

Kërcënon Gjuriq: Serbët do të largohen nga institucionet e Kosovës, nëse ushtrohet presion mbi ta

para 4 muajve - Periskopi

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë e Qeverisë për Kosovën, Marko Gjuriq, tha sot pas bisedimeve me përfaqësuesit e Listës Serbe në Kosovë, se serbët nuk do të marrin pjesë në asnjë koalicion nëse dikush...

Jevtic: Nuk po vrapojmë të futemi në Qeverinë Kurti, por ligji është i qartë

para 4 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtic, ka thënë se partia e tij nuk po vrapon që të futet në Qeverinë e re të Kosovës, megjithatë shton se ligji për një gjë të tillë është shumë i qartë dhe sipas...

Kërcënon Gjuriq: Serbët do të largohen nga institucionet e Kosovës

para 4 muajve - KosovaPress

Gjuriq tha gjithashtu se nëse ‘presioni mbi ta intensifikohet pas formimit të Qeverisë së re të Kosovës, ata do të përgjigjen me rezistencë paqësore dhe jo të dhunshme duke lënë të gjitha institucionet...

Jevtiq: Lista Serbe ka të drejtë të jetë pjesë e institucioneve të Kosovës

para 4 muajve - Aktuale

Lista Serbe ka të drejtë të jetë pjesë e institucioneve të reja të Kosovës, ka thënë nënkryetari i saj, Dalibor Jevtiq. Përfaqësuesit e Listës Serbe nuk insistojnë të hyjnë në Qeverinë e Kosovës por thonë...

Gjuriq i përgjigjet Kurtit: Serbët nuk do t`i luten askujt

para 4 muajve - Periskopi

Lista Serbe nuk do të hyjë në koalicione dhe marrëveshje koalicioni që nuk do t’i trajtojnë serbët si qytetarë të barabartë dhe nuk e pranojnë vullnetin e tyre legjitim të treguar në zgjedhje. Kështu deklaroi...

Gjuriq-Kurtit: Serbët nuk do t`i luten askujt

para 4 muajve - Gazeta Observer

Lista Serbe nuk do të hyjë në koalicione dhe marrëveshje koalicioni që nuk do t’i trajtojnë serbët si qytetarë të barabartë dhe nuk e pranojnë vullnetin e tyre legjitim të treguar në zgjedhje. Kështu deklaroi...

Jevtiq: Nuk po ngutemi me Qeverinë e Kosovës – por ligji është i qartë

para 4 muajve - Klan Kosova

Përfaqësuesit e Listës Serbe nuk po nxitojnë në Qeverinë e Kosovës, por ligjet janë të qarta – se një qeveri pa një Listë Serbe nuk është e mundur, tha sot nënkryetari i kësaj liste, Dallibor Jevtiq. Jevtic...

Jevtiq: Lista Serbe ka të drejtë të jetë pjesë e institucioneve të Kosovës

para 4 muajve - Medial

10:39 | 7 Nëntor 2019 Lista Serbe ka të drejtë të jetë pjesë e institucioneve të reja të Kosovës, ka thënë nënkryetari i saj, Dalibor Jevtiq. Përfaqësuesit e Listës Serbe nuk insistojnë të hyjnë në Qeverinë...

A po i ndërron fjalët Kurti për ministrin nga Lista Serbe

para 4 muajve - Insajderi

Kurti ka deklaruar për televizionin N1 se në Qeverinë e re të Kosovës Lista Serbe do të jetë në opozitë, e që një ministër duhet të jetë me bekimin e Listës, kjo nuk do të thotë se ai do të jetë në koalicion....

Jevtiqin e Listës Serbe “nuk e interesuaka nëse do të jetë pjesë e Qeverisë së Kurtit”, por vetëm interesi i popullit serb

para 4 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq thotë se ajo që plason lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i mundshëm për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti paraqet kthim në vitet e nëntëdhjeta dhe...

Jevtiqin e Listës Serbe “nuk e interesuaka nëse do të jetë pjesë e Qeverisë së Kurtit”, por vetëm interesi i popullit serb

para 4 muajve - Koha.net

Beograd, 7 nëntor – Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq thotë se ajo që plason lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i mundshëm për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti paraqet kthim në vitet...

Kurti për mediat serbe: Lista Serbe do të jetë në opozitë

para 4 muajve - InfoShqip

Kryetari i Lëvizja Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër nga kjo parti, Albin Kurti ka thënë se Lista Serbe nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së Kosovës. Në një intervistë për mediumin serb “N1”, Kurti...

Jevtiq: Lista Serbe ka të drejtë të jetë pjesë e institucioneve të Kosovës

para 4 muajve - Arbresh

Lista Serbe ka të drejtë të jetë pjesë e institucioneve të reja të Kosovës, ka thënë nënkryetari i saj, Dalibor Jevtiq. Përfaqësuesit e Listës Serbe nuk insistojnë të hyjnë në Qeverinë e Kosovës por thonë...

Jevtiq: Lista Serbe ka të drejtë të jetë pjesë e institucioneve të Kosovës

para 4 muajve - Ekonomia Online

Lista Serbe ka të drejtë të jetë pjesë e institucioneve të reja të Kosovës, ka thënë nënkryetari i saj, Dalibor Jevtiq. Përfaqësuesit e Listës Serbe nuk insistojnë të hyjnë në Qeverinë e Kosovës por thonë...

Jevtiq: Lista Serbe ka të drejtë të jetë pjesë e institucioneve të Kosovës

para 4 muajve - Gazeta Observer

Lista Serbe ka të drejtë të jetë pjesë e institucioneve të reja të Kosovës, ka thënë nënkryetari i saj, Dalibor Jevtiq. Përfaqësuesit e Listës Serbe nuk insistojnë të hyjnë në Qeverinë e Kosovës por thonë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK