http://kariera.mk

Limaj për ftesat nga Gjykata Speciale: Asgjë s’keni parë, çka keni për të parë

para 7 muajve - Gazeta Express

Kreu i Nismas Socialdemokrate, dikur komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, i njohur me nofkën “Çeliku”, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Limaj tha se Kosova është tronditur...

‘Kurrgjë s’keni pa – çka keni me pa’ – Limaj flet për Gjykatën Speciale

para 7 muajve - Insajderi

Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i njohur në luftën e Kosovës me nofkën Komandant Çeliku, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Ndërsa u diskutua ftesa për intervistim e Kadri Veselit,...

Limaj për ftesat nga Specialja: Asgjë s’keni parë, çfarë keni për të parë

para 7 muajve - Iliria News

Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i njohur në luftën e Kosovës me nofkën Komandant Çeliku, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Ndërsa u diskutua ftesa për intervistim e Kadri Veselit,...

Limaj për ftesat nga Specialja: Asgjë s’keni pa, çka keni me pa

para 7 muajve - Koha.mk

Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i njohur në luftën e Kosovës me nofkën Komandant Çeliku, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Ndërsa u diskutua ftesa për intervistim e Kadri Veselit,...

Limaj për ftesat nga Specialja: Asgjë s’keni parë, çfarë keni për të parë

para 7 muajve - Medial

00:02 | 9 Nëntor 2019 Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i njohur në luftën e Kosovës me nofkën Komandant Çeliku, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Ndërsa u diskutua ftesa për intervistim...

Limaj për ftesat e Speciales: Asgjë s’keni parë, çka keni për të parë

para 7 muajve - OraInfo

Fatmir Limaj ka komentuar ftesat e Gjykatës Speciale. Kreu i Nismas Socialdemokrate, dikur komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i njohur me nofkën “Çeliku”, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale....

Fatmir Limaj për ftesat nga Specialja: Asgjë s’keni parë, çfarë keni për të parë

para 7 muajve - Klan Kosova

Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i njohur në luftën e Kosovës me nofkën Komandant Çeliku, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Ndërsa u diskutua ftesa për intervistim e Kadri Veselit,...

Fatmir Limaj për ftesat nga Specialja: Asgjë s’keni parë, çfarë keni për të parë

para 7 muajve - Medial

Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i njohur në luftën e Kosovës me nofkën Komandant Çeliku, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Ndërsa u diskutua ftesa për intervistim e Kadri Veselit,...

Fatmir Limaj për ftesat nga Gjykata Speciale: Asgjë s’keni parë, çfarë keni për të parë

para 7 muajve - GazetaBlic

Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i njohur në luftën e Kosovës me nofkën Komandant Çeliku, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Ndërsa u diskutua ftesa për intervistim e Kadri Veselit,...

Limaj për ftesat nga Gjykata Speciale: Asgjë s’keni parë, çka keni për të parë

para 7 muajve - Infokusi

Kreu i Nismas Socialdemokrate, dikur komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, i njohur me nofkën “Çeliku”, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Limaj tha se Kosova është tronditur...

Limaj për ftesat nga Specialja: Asgjë s’keni pa, çka keni me pa

para 7 muajve - Zyrtare

Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i njohur në luftën e Kosovës me nofkën Komandant Çeliku, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Ndërsa u diskutua ftesa për intervistim e Kadri Veselit,...

Selim Krasniqi, i ftuari i radhës nga Specialja

para 7 muajve - Gazeta Express

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. “Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Limaj për ftesat nga Specialja: Asgjë s’keni parë, çfarë keni për të parë

para 7 muajve - Arbresh

Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i njohur në luftën e Kosovës me nofkën Komandant Çeliku, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Ndërsa u diskutua ftesa për intervistim e Kadri Veselit,...

Limaj për ftesat nga Specialja: Asgjë s’keni pa, çka keni me pa

para 7 muajve - Periskopi

Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i njohur në luftën e Kosovës me nofkën Komandant Çeliku, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale. Ndërsa u diskutua ftesa për intervistim e Kadri Veselit,...

Limaj për ftesat nga Specialja: Asgjë s’keni parë, çfarë keni për të parë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i njohur në luftën e Kosovës me nofkën Komandant Çeliku, ka folur rreth ftesave të Gjykatës Speciale, duke thënë se asgjë nuk ka ndodh deri tash, se çfarë do...

Labi: Mos u gëzoni, Gjykata Speciale s’po i fton komandantët për korrupsion

para 7 muajve - Insajderi

Këngëtari nga Ferizaji, Labinot Tahiri-Labi, i cili ishte deputet në legjislaturën e fundit ka reaguar pas ftesës që Gjykata Speciale i ka bërë Kadri Veselit. Tahiri përmes një statusi në Facebook ka shkruar...

Labi: Mos u gëzoni, Gjykata Speciale s’po i fton komandantët për korrupsion

para 7 muajve - Gazeta Express

Këngëtari nga Ferizaji, Labinot Tahiri-Labi i cili ishte deputet në legjislaturën e fundit ka reaguar pas ftesës që Gjykata Speciale i ka bërë Kadri Veselit. Tahiri përmes një statusi në Facebook ka shkruar...

Pas Lladrovcit edhe një i ftuar nga Specialja

para 7 muajve - RTV 21

Selim Krasniqi i ftuari i radhës Ish- pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Selim Krasniqi është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Krasniqi këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet...

Ky është i ftuari i radhës nga Specialja

para 7 muajve - Insajderi

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Selim Krasniqi është i ftuari i radhës nga Specialja

para 7 muajve - Koha.net

Selim Krasniqi ish-pjesëtar i UÇK-së është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai, përmes një postimi në Facebook. Selimi ka shkruar se vendimi i është komunikuar gojarisht,...

Edhe një ftesë nga Specialja, Selim Krasniqi do të intervistohet në Dhomat e Specializuara

para 7 muajve - Medial

17:40 | 8 Nëntor 2019 Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur...

Selim Krasniqi i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale

para 7 muajve - Klan Kosova

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Trupave Mbrojtëse të Kosovës, Gjeneral Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar vet ai nëpërmjet një shkrimi...

Edhe një tjetër ftesë nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Sinjali

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Trupave Mbrojtëse të Kosovës, Gjeneral Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Krasniqi, i cili përmes...

Specialja fton edhe një ish-luftëtar të UÇK-së

para 7 muajve - OraInfo

Gjykata Speciale po vazhdon me ftesat esaj. Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës...

Selim Krasniqi i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale

para 7 muajve - Medial

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Trupave Mbrojtëse të Kosovës, Gjeneral Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar vet ai nëpërmjet një shkrimi...

Rivalët, Asnjë reagim nga Kurti e Mustafa për Kadri Veselin

para 7 muajve - Gazeta Express

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk e kanë thënë asnjë fjalë për ftesën që dje e mori Kadri Veseli, kreu i PDK-së, e kryeparlamentari në detyrë, për...

Ramiz Lladrovci është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale

para 7 muajve - Portalb

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, u ftua për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lladrovci, në një postim në Facebook, tha se “data e dhënies...

Gjykata Speciale fton edhe ish-komandantin e UÇK-së dhe TMK-së, Selim Krasniqi

para 7 muajve - GazetaBlic

Ish-komandanti i UÇK-së dhe Zonës së Dytë të TMK-së në Prizren Selim Krasniqi ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. “Mu komunikua gojarisht ftesa për në Hagë, por unë personalisht kërkova që çdo veprim...

Kryetari i Drenasit ftohet për intervisti në Hagë/ Lladrovci: Përtejetësisht krenar me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryetari i komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci u ftua për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lladrovci, në një postim në Facebook, tha se “data e dhënies...

Edhe Selim Krasniqi është ftuar nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - PortaliOnline

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. “Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Asnjë reagim nga Kurti e Mustafa pas ftesës së Speciales për Kadri Veselin

para 7 muajve - GazetaBlic

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk e kanë thënë asnjë fjalë për ftesën që dje e mori Kadri Veseli, kreu i PDK-së, e kryeparlamentari në detyrë, për...

Selim Krasniqi, i ftuari i radhës nga Specialja

para 7 muajve - Infokusi

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. “Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Pas Kadri Veselit e Ramiz Lladrovcit specialja qon edhe një ftesë

para 7 muajve - Infokusi

Kadri Veseli të enjten e Ramiz Lladrovci të premten pranuan një ftesë jo fort të këndshme. Këta të dy, do të dalin para hetuesve të Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë, shkruan gazeta inFokus....

Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe Haga

para 7 muajve - Gazeta Express

Jam më se i sigurt se njëri nga drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kadri Veseli, do të ketë forcën morale, politike dhe kombëtare të qëndrojë stoik përballë kësaj sfide. I vetëdijshëm për vlerat...

Ky është mesazhi i Labinot Tahirit pas ftesës së Speciales që i erdhi Kadri Veselit

para 7 muajve - GazetaBlic

Ish-deputeti i kuvendit Labinot Tahiri ka reaguar pas ftesës së ardhur nga Gjykata Speciale për kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. Tahiri përmes një postimi në ‘Facebook’, ka thënë se t’i gëzohesh ftesave...

Ish-ambasadori i Kosovës në Tiranë thirret nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Standard

Ish-ambasadori i Kosovës në Shqipëri Ramiz Lladrovci është thirrur në Hagë. Lladrovci, i cili aktualisht është kryetarit i Komunës se Drenasit ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Ai ka...

Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe Haga

para 7 muajve - Medial

Jam më se i sigurt se njëri nga drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kadri Veseli, do të ketë forcën morale, politike dhe kombëtare të qëndrojë stoik përballë kësaj sfide. I vetëdijshëm për vlerat...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar

para 7 muajve - Gazeta Express

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai do të intervistohet më 19 dhjetor, raporton Express. Lajmin se është ftuar nga Specialja...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Insajderi

Ftesë nga Gjykata Speciale sot ka marrë edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata as dijeni...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar

para 7 muajve - Zhurnal

Drenas, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai ka njoftuar se do të intervistohet në cilësi të dëshmitarit...

Selim Krasniqi, i ftuari i radhës nga Specialja

para 7 muajve - Fakti Ditor

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. “Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Gjykata Speciale fton edhe Ramiz Lladrovcin

para 7 muajve - Alsat-M

Gjykata Speciale e ka ftuar për në Hagë edhe kryetarin e qytetit të Drenasit në Kosovë, Ramiz Lladrovci. Ai është ftuar në Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Njoftimin për ftesën Lladrovci e ka bërë publik...

Shqiptaro-amerikanët u dalin në mbrojtje eprorëve të UÇK-së

para 7 muajve - Tetova Sot

Pas ftesave të fundit për intervistim në Hagë nga Gjykata Speciale, ku të ftuar janë dy eprorët e lartë të UÇK-së, Kadri Veseli dhe Ramiz Lladrovci, ka pasur reagime të shumta në Kosovë dhe jashtë saj....

Kryetari i Drenasit ftohet për intervistim nga Prokuroria Speciale

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, u ftua për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lladrovci, në një postim në Facebook, tha se "data e dhënies...

Edhe Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë të Holandës. Kështu ai ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook duke theksuar se është ftuar në...

Specialja e fton edhe Ramiz Lladrovcin

para 7 muajve - RTV 21

Lladrovci do të intervistohet në muajin dhjetor Gjykata Speciale e ka ftuar për në Hagë edhe kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci. Ai është ftuar në Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Lladrovci përmes...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë me dije se është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se Dhomat e Specializuara e kanë ftuar në Hagë, në cilësinë e dëshmitarit, më 19 dhjetor....

Ramiz Lladrovci: Valës së ftesave nga Gjykata Speciale iu bashkova edhe unë

para 7 muajve - Aktuale

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka bërë të ditur se është ftuar nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale në Hagë. Siç ka thënë Lladrovci, përmes një postimi në Facebook, data e dhënies...

Ky është i ftuari i radhës nga Specialja, ka një mesazh për ata që e votuan këtë Gjykatë

para 7 muajve - Zyrtare

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Ina

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Lladrovci përmes një postimi në Facebook, shkruan lajmi.net. Postimi i plotë i Lladrovcit: Valës...

Ky është i ftuari i radhës nga Specialja, ka një mesazh për ata që e votuan këtë Gjykatë

para 7 muajve - Periskopi

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar

para 7 muajve - Presheva Jone

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai ka njoftuar se do të intervistohet në cilësi të dëshmitarit më 19 dhjetor, raporton Express....

Edhe Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - OraInfo

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar. Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai do të intervistohet më 19 dhjetor,...

Edhe një ftesë nga Specialja, Selim Krasniqi do të intervistohet në Dhomat e Specializuara

para 7 muajve - Arbresh

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 7 muajve - Koha.net

Edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata as dijeni...

Edhe Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 7 muajve - GazetaBlic

Edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata as dijeni...

Edhe një ftesë nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 8 Nëntor – Ish-komandanti i UÇK-së dhe Zonës së Dytë të TMK-së në Prizren Selim Krasniqi ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale.“Mu komunikua gojarisht ftesa për në Hagë, por unë personalisht kërkova...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 7 muajve - Sinjali

Në vazhdën e ftesave të Gjykatës Speciale është edhe Ramiz Lladrovci, i ftuar në cilësi të dëshmitarit. Këtë e ka bërë të ditur vetë Lladrovci përmes një postimi në Facebook, i cili ka thësë se është i...

Labinot Tahiri: Gabim i madh të gëzoheni për ftesave të Speciales, Kadri Veseli, të pastë vendi e kombi për jetë e mot

para 7 muajve - Zyrtare

Ish-deputeti, Labinot Tahiri përmes një postimi në facebook, i ka dal në mbrojtje kreut të PDK-së, Kadri Veseli i cili u ftua nga Gjykata Speciale. Ai tha se askush nuk bën t’i gëzohet ftesave të Gjykatës...

Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe Haga

para 7 muajve - GazetaBlic

Dalëngadalë ftesat e Prokurorisë Speciale për “krimet” e luftës në Kosovës po e rrumbullakojnë “grishjen” dhe po arrijnë edhe tek krerët më të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që njëkohësisht patën...

Specialja thërret edhe një ish-luftëtar, ai ka një mesazh të ashpër për personat që e votuan!

para 7 muajve - Gazeta Observer

Selim Krasniqi, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi të gjatë në Facebook. Për hir të transparencës dhe duke mos pasur të fshehë asgjë, ju...

Labinot Tahiri: Gabim i madh të gëzoheni për ftesave të Speciales, Kadri Veseli, të pastë vendi e kombi për jetë e mot

para 7 muajve - Periskopi

Ish-deputeti, Labinot Tahiri përmes një postimi në facebook, i ka dal në mbrojtje kreut të PDK-së, Kadri Veseli i cili u ftua nga Gjykata Speciale. Ai tha se askush nuk bën t’i gëzohet ftesave të Gjykatës...

Gjykata Speciale fton edhe ish-komandantin e UÇK-së dhe TMK-së, Selim Krasniqi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ish-komandanti i UÇK-së dhe Zonës së Dytë të TMK-së në Prizren Selim Krasniqi ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. “Mu komunikua gojarisht ftesa për në Hagë, por unë personalisht kërkova që çdo veprim...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar

para 7 muajve - Lajm

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai ka njoftuar se do të intervistohet në cilësi të dëshmitarit më 19 dhjetor, raporton Express....

Publikohet fotografia e rrallë e Kadri Veselit sa ishte në UÇK

para 7 muajve - OraInfo

Gjykata Speciale ka ftuar për intervisimt kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin. Kadri Veseli është ftuar dje nga Specialja për intervistim. Ftesa ndaj Veselit ka të bëj me veprimtarinë e Veselit gjatë kohës...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin si dëshmitar

para 7 muajve - Shenja

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai ka njoftuar se do të intervistohet në cilësi të dëshmitarit më 19 dhjetor, raporton Express....

Kryetari i Drenasit ftohet për intervistim nga Prokuroria Speciale

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 nëntor 2019 – Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lladrovci, në një postim...

Vela: Ftesa për Veselin, dëshmi që Specialja ka në fokus hierarkinë e UÇK-së

para 7 muajve - Ekonomia Online

Gjykata Speciale, kohëve të fundit është bërë shumë aktive duke dërguar ftesa te ish-pjesëtarët e komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Së fundmi një ftesë të tillë, e ka marrë kryetari i Partisë...

Dy deklarata interesante të Kadri Veselit për Gjykatën Speciale dhe në mbrojtje të UÇK-së

para 7 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

Gjykata Speciale fton edhe Ramiz Lladrovcin

para 7 muajve - KosovaLive360

Gjykata Speciale fton edhe kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci. Data e dhënies së dëshmisë është më 19 dhjetor 2019.

Shqiptaro-amerikanët u dalin në mbrojtje eprorëve të UÇK-së

para 7 muajve - Gazeta Observer

Pas ftesave të fundit për intervistim në Hagë nga Gjykata Speciale, ku të ftuar janë dy eprorët e lartë të UÇK-së, Kadri Veseli dhe Ramiz Lladrovci, ka pasur reagime të shumta në Kosovë dhe jashtë saj....

Ky është mesazhi i Labinot Tahirit pas ftesës së Speciales që i erdhi Kadri Veselit

para 7 muajve - Bota Press

Ish-deputeti i kuvendit Labinot Tahiri ka reaguar pas ftesës së ardhur nga Gjykata Speciale për kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.Tahiri përmes një postimi në ‘Facebook’, ka thënë se t’i gëzohesh ftesave...

Lajmi i fundit: Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 7 muajve - Infokusi

Në listën e të ftuarve nga Gjykata Speciale me seli në Hagë të Holandës hyri edhe kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci. Kështu ka bërë të ditur vetë Lladrvovci përmes një njoftimi në Facebook...

Lajmi i fundit: Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

para 7 muajve - Infokusi

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë të Holandës. Kështu ai ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook duke theksuar se është ftuar në...

Pas Veselit dhe Lladrovcit, a do të ketë të tjerë të ftuar nga Specialja? Flasin nga OVL-UÇK

para 7 muajve - Periskopi

Gjykata Speciale po vazhdon të dërgojë ftesa ndaj ish- eprorëve dhe ish -luftëtarëve të UÇK-së, e madje nuk ka kursyer as civilë që kanë marrë pjesë në luftën e fundit në Kosovë. Disa në cilësinë e të...

Pacolli: Veseli do të ngadhënjejë në këtë sfidë, bashkë me të gjithë ish luftëtarët e UÇK-së

para 7 muajve - Koha.mk

Behgjet Pacolli ka reaguar pas ftesës që i është bërë kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale. Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ftesës...

Në raportin e Martyt, Veseli përshkruhet si kryesori në kampet e supozuara të mbajtjes në Shqipëri

para 7 muajve - Koha.net

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Specialja, Pacolli: Veseli do të ngadhënjejë në këtë sfidë

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ftesës që i është bërë kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale. “Lufta...

Specialja, Pacolli: Veseli do të ngadhënjejë në këtë sfidë

para 7 muajve - Indeks.mk

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ftesës që i është bërë kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli  nga Gjykata Speciale. “Lufta e popullit të Kosovës për liri...

Specialja e fton edhe Lladrovcin

para 7 muajve - Gazeta e re

Gjykata Speciale e ka ftuar për në Hagë edhe kryetarin e Drenasit Ramiz Lladrovci. Ai është ftuar në Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Njoftimin për ftesën Lladrovci e ka bërë publik në një postim në...

Porosia e Nait Hasanit për Kadri Veselin

para 7 muajve - Infokusi

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani e ka mbështetur kryesuesin e PDK-së Kadri Veselin i cili gjatë ditës së djeshme bëri të ditur se është ftuar nga Gjykata Speciale. Hasani ka thënë se asnjë...

Specialja, Pacolli: Veseli do të ngadhënjejë në këtë sfidë

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ftesës që i është bërë kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli  nga Gjykata Speciale. “Lufta e popullit të Kosovës për liri...

Migjen Kelmendi: I bindun që miku im, Kadri Veseli do të dalë fitues nga Specialja

para 7 muajve - Klan Kosova

Publicisti Migjen Kelmendi që vjen nga Partia Demokratike e Kosovës ka komentuar ftesën për intervistim që i është bërë kreut të këtij subjekti politik nga Gjykata Speciale. Ai në një postim në llogarinë...

Syla: UÇK dhe Haga

para 7 muajve - KosovaPress

Syla në një opinion të gjatë për UÇK-në dhe Hagën ka shkruar se është i sigurt se njëri nga drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kadri Veseli, do të ketë forcën morale, politike dhe kombëtare të...

Ramiz LLadrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Albinfo

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë të Holandës. Kështu ai ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook, duke theksuar se është ftuar në...

Ramiz Lladrovci është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Arbresh

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Lladrovci përmes një postimi në Facebook. Postimi i plotë i Lladrovcit: Valës së ftesave, nga...

Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale si dëshmitar

para 7 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë me dije se ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale. Lladrovci ka thënë se më 19 dhjetor do të intervistohet nga kjo gjykatë në cilësinë e dëshmitarit....

Specialja e fton edhe Lladrovcin

para 7 muajve - KosovaPress

Njoftimin për ftesën Lladrovci e ka bërë publik në një postim në Facebook; Postimi i Lladrovcit: Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata...

Specialja, Pacolli: Veseli do të ngadhënjejë në këtë sfidë

para 7 muajve - Medial

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ftesës që i është bërë kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli  nga Gjykata Speciale. “Lufta e popullit të Kosovës për liri...

Ftesa nga Specialja, krerë politikë nga Shqipëria e Kosova dhe bashkëluftëtarë në mbështetje të Kadri Veselit

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli është ftuar sot nga Gjykata Speciale në Hagë për intervistim. Këtë të ditur e ka bërë vet Veseli nëpërmjet një konference për media ku është shprehur se do të shkojë...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ftesë nga Gjykata Speciale sot ka marrë edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. I pari i komunës sapo e ka publikuar informacionin në profilin e tij në Facebook. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara,...

Gjykata Speciale e fton edhe Ramiz Lladrovcin

para 7 muajve - Bota Press

Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe Kryetarit të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit. Ai ka njoftuar se do të intervistohet në cilësi të dëshmitarit më 19 dhjetor. Lajmin se është...

Lajmi i fundit: Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Fakti Ditor

Ftesë nga Gjykata Speciale sot ka marrë edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. “Valës së ftesave, nga Dhomat e specializuara, iu bashkova edhe unë, në cilësi të dëshmitarit. Nuk kam informata as dijeni...

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Periskopi

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë me dije se është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se Dhomat e Specializuara e kanë ftuar në Hagë, në cilësinë e dëshmitarit, më 19 dhjetor....

Ramiz Lladrovci ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë me dije se është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se Dhomat e Specializuara e kanë ftuar në Hagë, në cilësinë e dëshmitarit, më 19 dhjetor....

Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe Haga

para 7 muajve - Periskopi

Dalëngadalë ftesat e Prokurorisë Speciale për “krimet” e luftës në Kosovës po e rrumbullakojnë “grishjen” dhe po arrijnë edhe tek krerët më të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që njëkohësisht patën...

Pacolli: Veseli do të ngadhënjejë në këtë sfidë, bashkë me të gjithë ish luftëtarët e UÇK-së

para 7 muajve - Lajm

Behgjet Pacolli ka reaguar pas ftesës që i është bërë kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale. Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ftesës...

USHTRIA ÇLIRIMTARE E KOSOVËS DHE HAGA

para 7 muajve - Epoka e Re

Ismail Syla Dalëngadalë ftesat e Prokurorisë Speciale për “krimet” e luftës në Kosovës po e rrumbullakojnë “grishjen” dhe po arrijnë edhe tek krerët më të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që njëkohësisht...

Armë në duar e syze në kokë, publikohet fotografia e rrallë e Veselit sa ishte në UÇK

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kadri Veseli është ftuar dje nga Specialja për intervistim. Ftesa ndaj Veselit ka të bëj me veprimtarinë e Veselit gjatë kohës sa ishte në UÇK, shkruan lajmi.net. E pas ftesës, në rrjete sociale ka nisur...

Pacolli flet për Veselin pas ftesës së Speciales

para 7 muajve - Infokusi

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli është shprehur pas ftesës që i është bërë kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli  nga Gjykata Speciale. Pacolli përmes një postimi në rrjetin...

Publikohet fotografia e rrallë e Veselit sa ishte në UÇK

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kadri Veseli është ftuar dje nga Specialja për intervistim. Ftesa ndaj Veselit ka të bëj me veprimtarinë e Veselit gjatë kohës sa ishte në UÇK, shkruan lajmi.net. E pas ftesës, në rrjete sociale ka nisur...

Nait Hasani kujton momente të luftës me Veselin, i uron të dalë faqebardhë

para 7 muajve - Periskopi

Vazhdojnë reagimet për ftesën e Gjykatës Speciale për Kadri Veselin. Ish-deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka reaguar për ftesën e ardhur nga Gjykata Speciale për shefin e  partisë , njëherësh bashkëluftëtarin...

Armë në duar e syze në kokë, publikohet fotografia e rrallë e Veselit sa ishte në UÇK

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kadri Veseli është ftuar dje nga Specialja për intervistim. Ftesa ndaj Veselit ka të bëj me veprimtarinë e Veselit gjatë kohës sa ishte në UÇK, shkruan lajmi.net. E pas ftesës, në rrjete sociale ka nisur...

Nait Hasani: Shoku im Kadri, mbaje kokën lart, çlirimtarët nuk ka gjyq e gjykatë që i dënon

para 7 muajve - Epoka e Re

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, ka reaguar pas thirrjes së intervistimit nga Gjykata Speciale për kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli. Hasani përmes një shkrimi në llogarinë e vet në “Facebook”,...

Ramush e Daut Haradinaj i dalin në përkrahje Veselit: Do ta mbrojë pastërinë e UÇK-së me dinjitet

para 7 muajve - Shprehja

Në përkrahje të Veselit kanë dalur një pjesë e madhe e politikanëve dhe bashkëluftëtarëve të tij, shkruan lajmi.net. Përkrahje për Veselin dhe të bindur në pastërinë e luftës së UÇK-së janë shprehur edhe...

Pacolli: Kadri  Veseli do të ngadhënjejë në këtë sfidë, lufta e UÇK ishte heroike

para 7 muajve - Zyrtare

Kryetari i AKR-së njëherësh ministër i Punëve të Jashtme në detyrë Behgjet Pacolli, ka reaguar pas ftesës që i është bërë kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale. Pacolli...

Pacolli: Kadri  Veseli do të ngadhënjejë në këtë sfidë, lufta e UÇK ishte heroike

para 7 muajve - Periskopi

Kryetari i AKR-së njëherësh ministër i Punëve të Jashtme në detyrë Behgjet Pacolli, ka reaguar pas ftesës që i është bërë kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale. Pacolli...

Ftesa e Speciales për Veselin, Pacolli: Lufta e UÇK-së ishte heroike

para 7 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ftesës që i është bërë kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale. Pacolli përmes një postimi në llogarinë...

Specialja, Pacolli: Veseli do të ngadhënjejë në këtë sfidë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ftesës që i është bërë kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli  nga Gjykata Speciale. “Lufta e popullit të Kosovës për liri...

Migjen Kelmendi: I bindur që miku im, Kadri Veseli do të dalë fitues nga Specialja

para 7 muajve - Ekonomia Online

Publicisti Migjen Kelmendi që vjen nga Partia Demokratike e Kosovës ka komentuar ftesën për intervistim që i është bërë kreut të këtij subjekti politik nga Gjykata Speciale. Ai në një postim në llogarinë...

Kelmendi: Jam i bindun që miku im Kadri Veseli, ka me dalë fitues nga debati në Hagë

para 7 muajve - Periskopi

Migjen Kelmendi ka reaguar ndaj ftesës së bërë nga Haga për liderin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Kelmendi nëpërmjet një statusi në facebook, shprehet i bindur se Veseli do të dalë fites...

Basha reagon pas ftesës për Veselin: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës

para 7 muajve - Shprehja

“Askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës për liri dhe pavarësi. Kadri Veseli dhe të gjithë bashkëluftëtarët e tij të thirrur në Hagë do ti dëshmojnë sërish...

Selmanaj për ftesën e Veselit nga Specialja: Po gabojnë ata që po i gëzohen ftesave nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Zyrtare

Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj, ka reaguar pas ftesës që Gjykata Speciale ka çuar në adresë të kryetarit të Partisë Demokratike...

Pacolli: Kadri Veseli do të ngadhnjejë në këtë sfidë

para 7 muajve - Medial

00:33 | 8 Nëntor 2019 Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka reaguar pasi kreu i PDK-së, Kadri Veseli, bëri të ditur se me katër dhjetor do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara në Hagë. “Lufta...

Edhe Limaj reagon pas ftesës nga Haga për Veselin

para 7 muajve - Gazeta Express

Edhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, dikur komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas ftesës për marrje në pyetje nga Gjykata Speciale për ish-bashkëluftëtarin e tij, tani...

Ftesa nga Specialja, krerë politikë nga Shqipëria e Kosova dhe bashkëluftëtarë në mbështetje të Kadri Veselit

para 7 muajve - Shprehja

Këtë të ditur e ka bërë vet Veseli nëpërmjet një konference për media ku është shprehur se do të shkojë në Hagë për intervistim më 4 dhjetor ku do të dëshmojë pastërtinë e luftës së UÇK-së, shkruan lajmi.net....

Limaj: Ftesa për Kadri Veselin e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë

para 7 muajve - Zyrtare

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj ftesës së Gjykatës Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli. Limaj tha se ftesa për bashkëluftëtarin e tij,...

Çollaku: Të gjithë të ftuarit e Speciales janë përmendur në raportin e Dick Martyt

para 7 muajve - Koha.mk

Analisti politik Adrian Çollaku, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka folur për ftesën e marrë nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe njërit nga ish-udhëheqësit...

Edhe Limaj reagon pas ftesës nga Haga për Veselin

para 7 muajve - Medial

23:19 | 7 Nëntor 2019 Edhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, dikur komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas ftesës për marrje në pyetje nga Gjykata Speciale për ish-bashkëluftëtarin...

Basha: Veseli do t’i dëshmojë sërish botës drejtësinë e kauzës së lirisë

para 7 muajve - Medial

TIRANË, 7 nëntor /MEDIAL – I. Vata/- “Veseli do t’i dëshmojë sërish botës drejtësinë e kauzës së lirisë”, ka deklaruar sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në reagimin e tij në lidhje me me...

Thirrja e Kadri Veselit nga Gjykata Speciale, reagon Basha: Askush se përdhos luftën çlirimtare për pavarësinë e Kosovës

para 7 muajve - BalkanWeb

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas lajmit se politikani kosovar, Kadri Veseli, është thirrur për t’u marrë në pyetje nga Gjykata e Hagës. Basha shkruan në “Twitter” se askush nuk...

​Basha: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryedemokrati shqiptar, Lulzim Basha përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata Speciale e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli.

Burimet nga Haga: Hashim Thaci do te ftohet i fundit nga specialja

para 7 muajve - Presheva Jone

Hagë, 8 nentor -Ftesa për Kryetarin e PDK-së z.Kadri Veseli nga Gjykata e Hages nuk është  lajm i mire as per Kosoven e as për liderët e UCK-së. Kjo ftese per Kadrine eshte me shume se një ftese. Me kete...

Velija: Emri i Kadri Veselit ishte në raportin e Dick Martyt, do të ishte çudi sikur të mos ftohej nga Specialja

para 7 muajve - Klan Kosova

Dardan Velija, analisti politik, ka thënë se reagimi i Kadri Veselit për thirrjen nga Gjykata Speciale ka qenë korrekt ashtu si do ta bënin të gjithë. Ai në emisionin Analiza Zgjedhore të Klan Kosovës...

Limaj: Ftesa për Kadri Veselin e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj ftesës së Gjykatës Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli. Limaj tha se ftesa për bashkëluftëtarin e tij,...

Haradinajt reagojnë pas thirrjes që Specialja i bëri Kadri Veselit

para 7 muajve - Gazeta Express

Kandidati për kryeministër nga radhët e AAK’së dhe vëllau i tij, njëkohësisht edhe kandidati për deputet nga e njëjta parti, Ramush e Daut Haradinaj, kanë reaguar pas thirrjes së kandidatit për kryeministër...

Basha: Askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare të popullit të Kosovës

para 7 muajve - Medial

Kreu demokrat Lulzim Basha ka deklaruar se askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës për liri dhe pavarësi. Nw njw postim nw Twitter, Basha shkruan se .Kadri...

Çollaku: Të gjithë të ftuarit e Speciales janë përmendur në raportin e Dick Martyt

para 7 muajve - Medial

22:47 | 7 Nëntor 2019 Analisti politik Adrian Çollaku, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka folur për ftesën e marrë nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe...

Haradinaj: Veseli ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive të Serbisë

para 7 muajve - RTV 21

Haradinaj në përkrahje të Veselit Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli gjatë ditës së sotme ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Në përkrahje...

Basha: Askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare të popullit të Kosovës

para 7 muajve - Vizion Plus

Kreu demokrat Lulzim Basha ka deklaruar se askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës për liri dhe pavarësi. Nw njw postim nw Twitter, Basha shkruan se .Kadri...

Kadri Veseli në Hagë, Lulzim Basha jep mesazhin e fortë

para 7 muajve - Sot News

Lideri demokrat, Lulzim Basha ka reaguar në një status në Twitter mbi thirrjen nga Gjykata Speciale e Hagës për Kadri Veselin. Basha shkroi në Tëitter se askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare dhe...

Kadri Veseli në Hagë – reagon bashkëluftëtari dhe kundërshtari i tij politik

para 7 muajve - Insajderi

Kadri Veseli, njëri nga krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është ftuar sot nga Gjykata Speciale. Pas këtij lajmi ka reaguar edhe bashkëluftëtari dhe kundërshtari i tij politik, Ramush Haradinaj. “Kadri...

Me rroba ushtarake dhe kallashnikov në dorë – fotografi e papublikuar më parë e Kadri Veselit

para 7 muajve - Insajderi

Kjo fotografi e Kadri Veselit në të cilën ai shfaqet me rroba ushtarake, me syze dhe me armë të tipit ‘kallashnikov’ në duar, nuk është publikuar më parë. Në këtë fotografi, të cilën e ka siguruar Insajderi,...

Çollaku: Të gjithë të ftuarit e Speciales janë përmendur në raportin e Dick Martyt

para 7 muajve - Klan Kosova

Analisti politik Adrian Çollaku, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka folur për ftesën e marrë nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe njërit nga ish-udhëheqësit...

​Cakaj: Thirrja për intervistim e Kadri Veselit, është vazhdim i padrejtësive sistematike ndaj UÇK-së

para 7 muajve - Top Channel

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka theksuar se thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit, është vetëm vazhdim i padrejtësive sistematike dhe qasjes së njëanshme...

Limaj: Ftesa për Veselin është e padrejtë dhe nga një gjykatë e padrejtë

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se ftesa që iu bë kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale është e padrejtë dhe sipas tij kjo gjykatë...

Limaj: Ftesa për Kadri Veselin e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë

para 7 muajve - Medial

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj ftesës së Gjykatës Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli. Limaj tha se ftesa për bashkëluftëtarin e tij,...

Selmanaj: Po gabojnë ata që po i gëzohen ftesave nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Gazeta Express

Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj, ka reaguar pas ftesës që Gjykata Speciale ka çuar në adresë të kryetarit të Partisë Demokratike...

Kadri Veseli në Hagë, Basha: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës

para 7 muajve - Koha Jone

Kryedemokrati Lulzim Basha përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli. “Askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare...

Ramush Haradinaj: Kadri Veseli do ta mbrojë me dinjitet pastërtinë e luftës së UÇK-së

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit Gjykata Speciale i dërgoi sot ftesë. Ndonëse ende nuk dihet...

Ftesa nga Specialja për Veselin, reagon Sami Lushtaku

para 7 muajve - Medial

21:57 | 7 Nëntor 2019 Sami Lushtaku përmes një postimi në Facebook ka komentuar ftesën e Gjykatës Speciale për bashkëluftëtarin e tij, Kadri Veseli. Ai ka thënë se është i bindur se Veseli dhe të gjithë...

Çollaku: Të gjithë të ftuarit e Speciales janë përmendur në raportin e Dick Martyt

para 7 muajve - Medial

Analisti politik Adrian Çollaku, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka folur për ftesën e marrë nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe njërit nga ish-udhëheqësit...

Kadri Veseli ftohet në Hagë, flet Haradinaj: Jam i bindur se do ta mbrojë pastërtinë e luftës për liri

para 7 muajve - BalkanWeb

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj përmes një statusi në “Facebook” ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli. Haradinaj shprehet se është i...

Veseli në Hagë/ Haradinaj: Do ngadhënjejë e vërteta dhe e drejta jonë

para 7 muajve - Vizion Plus

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli për të dëshmuar në lidhje me krimet e luftës. Në një postim në Facebook,...

Kelmendi: Ftesa për Veselin nuk është lajm i mirë për Kosovën

para 7 muajve - GazetaBlic

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe biznesmeni i njohur, Ramiz Kelmendi, përmes një postimi në Facebook ka shkruar për ftesën që iu bë kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Dhomat e Specializuara në...

Ftesa nga Haga për Kadri Veselin – reagon Sami Lushtaku

para 7 muajve - Insajderi

Sami Lushtaku përmes një postimi në Facebook ka komentuar ftesën e Gjykatës Speciale për bashkëluftëtarin e tij, Kadri Veseli. Ai ka thënë se është i bindur se Veseli dhe të gjithë luftëtarët e ftuar do...

Lushtaku për Veselin: Strateg, luftëtar dhe lider i ndërtimit të paqes dhe shtetit

para 7 muajve - Klan Kosova

Sami Lushtaku ka reaguar pas ftesës nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit. Ish-bashkëluftëtari i Veselit me këtë rast tha se është i bindur se gjithë luftëtarët...

Ramush Haradinaj: Kadri Veseli do ta mbrojë me dinjitet pastërtinë e luftës së UÇK-së

para 7 muajve - Medial

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit Gjykata Speciale i dërgoi sot ftesë. Ndonëse ende nuk dihet...

Haradinaj: Veseli do ta mbrojë pastërtinë e luftës së UÇK-së me dinjitet

para 7 muajve - Medial

21:35 | 7 Nëntor 2019 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Haradinaj ka thënë se Veseli ka luftuar kundër...

Çka thoshte Dick Marty për Kadri Veselin në raportin e tij

para 7 muajve - Gazeta Express

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Ramush e Daut Haradinaj i dalin në mbrojtje Veselit pas ftesës nga Specialja

para 7 muajve - OraInfo

Krerë të shumtë shtetërorë kanë reaguar pas ftesës që Gjykata Speciale i bëri Kadri Veselit. Kandidati për kryeministër nga radhët e AAK’së dhe vëllau i tij, njëkohësisht edhe kandidati për deputet nga...

Ramush Haradinaj reagon për ftesën e Gjykatës Speciale ndaj Kadri Veselit

para 7 muajve - Sinjali

Kryeministri i Kosovës në largim, Ramush Haradinaj, ka lënë anash inatet me ish-partnerin e tij të koalicionet Kadri Veselin, pasi ky i fundit ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Sinjali....

Thirrja e Kadri Veselit në Hagë, reagon Gent Cakaj: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

para 7 muajve - Portalb

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Çka thoshte Dick Marty për Kadri Veselin në raportin e tij famëkeq

para 7 muajve - Gazeta Express

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Basha: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës

para 7 muajve - Infokusi

Lulzim Basha, Kryedemokrati shqiptar, përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata Speciale e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli. “Askush nuk e përdhos...

Lushtaku për Veselin: Strateg, luftëtar dhe lider i ndërtimit të paqes dhe shtetit

para 7 muajve - Medial

Sami Lushtaku ka reaguar pas ftesës nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit. Ish-bashkëluftëtari i Veselit me këtë rast tha se është i bindur se gjithë luftëtarët...

Vjen edhe reagimi i Ramush Haradinajt për ftesën e Speciales ndaj Veselit

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me ftesën e Gjykatës Speciale ndaj kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, shkruan GazetaBlic. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se Veseli...

Cakaj: Ftesa e Speciales për Veselin, vazhdim i padrejtësive sistematike ndaj UÇK-së

para 7 muajve - OraInfo

Sot, Kadri Veseli ka marrë ftesën për intervistim nga Gjykata Speciale. Ministri shqiptar në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, ka reaguar pas thirrjes që Kadri Veseli ka marrë nga Gjykata...

Selmanaj: Po gabojnë ata që po i gëzohen ftesave nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - GazetaBlic

Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj, ka reaguar pas ftesës që Gjykata Speciale ka çuar në adresë të kryetarit të Partisë Demokratike...

Veseli ftohet nga Specialja – ky është reagimi i Cakajt

para 7 muajve - Insajderi

Kadri Veseli, njëri nga krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është ftuar sot nga Gjykata Speciale. Pas këtij lajmi ka regjur edhe kosovare Gent Cakaj që shërben si ministër i Jashtëm në qeverinë shqiptare....

Cakaj i kërkon Serbisë t’i paguaj dëmshpërblim ushtarak Kosovës

para 7 muajve - Koha.mk

Tirana, 7 nëntor – Ushtruesi i detyrës Ministër i Punëve të Jashtme dhe Evropiane i Shqipërisë, Gent Cakaj, deklaroi sot se Serbia duhet të iniciojë çështjen e dëmshpërblimit ushtarak për Kosovën dhe se...

Rama solidar me Kadri Veselin

para 7 muajve - RTV 21

Rama reagoi pas ftesës që mori Veseli nga Specialja Ftesën e Gjykatës Speciale për Kadri Veseli n nuk e priti mirë as kryeministri shqiptar Edi Rama. Ai i doli në mbështetje Veselit duke i quajtur të padrejta...

Thirrja e Kadri Veselit në Hagë, reagon Gent Cakaj: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

para 7 muajve - BalkanWeb

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Veseli ftohet nga Specialja, nuk dihet cilësia

para 7 muajve - Klan Kosova

Kadri Veseli ka marrë ftesë nga Haga për tu intervistuar në Gjykatën Speciale. Njoftimin për thirrje, kryetari në detyrë i Kuvendit, e bëri në një konferencë për medie, njofton Klan Kosova. Megjithatë,...

Rama solidarë me Kadri Veselit

para 7 muajve - RTV 21

Rama reagoi pas ftesës që mori Veseli nga Specialja Ftesën e Gjykatës Speciale për Kadri Veseli n nuk e priti mirë as kryeministri shqiptar Edi Rama. Ai i doli në mbështetje Veselit duke i quajtur të padrejta...

Reagimi i Lushtakut për ftesën e Kadri Veselit: Ishte luftëtari dhe strategu i denjë i UÇK-së

para 7 muajve - Sinjali

Sami Lushtaku ka reaguar pasi kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Lushtaku përmes një shkrimi të publikuar në rrjetin social...

Veseli në Gjykatën e Hagës, Cakaj: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

para 7 muajve - Medial

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Ftesa nga Gjykata Speciale për Kadri Veselin – Reagon Sami Lushtaku

para 7 muajve - GazetaBlic

Sami Lushtaku përmes një postimi në Facebook ka komentuar ftesën e Gjykatës Speciale për bashkëluftëtarin e tij, Kadri Veseli. Ai ka thënë se është i bindur se Veseli dhe të gjithë luftëtarët e ftuar do...

Zeka thotë se pas ftesës nga Specialja po bëhet garë kush po e do me shumë Kadri Veselin

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës (PEK), Milaim Zeka, në një postim në Facebook ka shkruar për ftesën e Gjykatës Speciale të bërë ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), shkruan...

Veseli në Gjykatën e Hagës, Cakaj: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

para 7 muajve - Vizion Plus

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Kadri Veseli thirret të dëshmojë në Hagë, reagon Gent Cakaj: Lufta e UÇK-së, e vetmja përgjigje ndaj genocidit serb!

para 7 muajve - Sot News

“Drejtësia selektive nuk është drejtësi! E, aq më pak proceset e nisura mbi paragjykime dhe të ndërtuara mbi të pavërteta!”- shprehet ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj Cakaj në postimin...

Pacolli: Kadri Veseli do të ngadhnjejë në këtë sfidë

para 7 muajve - Arbresh

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka reaguar pasi kreu i PDK-së, Kadri Veseli, bëri të ditur se me katër dhjetor do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara në Hagë. “Lufta e popullit të Kosovës...

Nën akuza ndaj ndërkombëtareve, Veseli tregoi se do të udhëtojë drejt Hagës

para 7 muajve - Portalb

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka njoftuar se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Veseli në konferencën për media, tha se më 4 dhjetor do të udhëtojë për në Hagë. “Si një nga udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare...

Rama në mbështetje të Veselit pas ftesës nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Aktuale

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjesëtarëve të tjerë të UÇK-së. Rama e ka cilësuar të padrejtë ftesën...

Cakaj: Thirrja nga Specialja për Veselin vetëm vazhdim i padrejtësive

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UCK-së është historikisht e drejtë. “Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit është vetëm...

Gent Cakaj reagon për Veselin: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

para 7 muajve - Koha Jone

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Thirrja e Kadri Veselit në Gjykatën Speciale të Hagës, Rama: Solidarë me Veselin!

para 7 muajve - Medial

MEDIAL.mk

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata e Hagës, Rama: Ftesë e padrejtë, solidarë me Kadri Veselin

para 7 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një statusi në Twitter në lidhje me thirrjen që i është bërë Kadri Veselit për të dëshmuar në Gjykatën Speciale të Hagës. Statusi i Ramës: Sado e padrejtë ftesa...

Haradinaj: Kadri Veseli do ta mbrojë me dinjitet pastërtinë e luftës së UÇK-së

para 7 muajve - Tetova1

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit Gjykata Speciale i dërgoi sot ftesë. Ndonëse ende nuk dihet...

Limaj: Ftesa për Kadri Veselin e padrejtë nga gjykatë e padrejtë

para 7 muajve - Infokusi

Edhe Fatmir Limaj, kryetar i NISMA-së ka reaguar pas ftesës së Gjykatës Speciale për Kadri Veselin. Limaj tha se kjo ftesë është e padrejtë dhe poashtu edhe gjykata speciale është e padrejtë. “Ftesa për...

Ftesa nga Haga për Veselin, Organizata e Veteranëve të Luftës paralajmëron mbledhje urgjente

para 7 muajve - Insajderi

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli do të shkojë në Hagë për t’u intervistuar nga Prokurorët e Speciales, pikërisht në kohën kur bashkëluftëtarët e tij në organizatën e veteranëve po flasin se priten arrestime...

Reagon Haradinaj: Kadri Veseli ka luftuar kundër mizorive të Serbisë

para 7 muajve - Infokusi

Ramush Haradinaj, kryeministri i dorëhequr, ka reaguar pas ftesës së Kadri Veselit nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se Veseli ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive të Serbisë. “Kadri Veseli, si një...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - RTV 21

Veseli: Ky është procesi i pestë i drejtësisë të cilës i nënshtrohet kjo luftë Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ish-shef i Shërbimit Informativ të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar të merret...

Hashim Thaçi reagon për shokun e luftës: Nuk ka Gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas lajmit se kreu i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express. Thaçi ka shkruar në Facebook se ka pasur nderin që...

Presidenti Thaçi: Nuk ka gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin dhe luftën e tij

para 7 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nuk ka dyshim që Kadri Veseli dhe luftëtarët tjetër të UCK-së që janë ftuar nga Gjykata Speciale kanë pasur moralin më të lartë patriotik, politik dhe ushtarak....

Cakaj: Thirrja nga Specialja për Veselin vetëm vazhdim i padrejtësive

para 7 muajve - Medial

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UCK-së është historikisht e drejtë. “Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit është vetëm...

Rasim Selmanaj iu dërgon mesazh atyre që po ju gëzohen ftesave të Speciales

para 7 muajve - Infokusi

Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga AAK-ja, Rasim Selmanaj,ka reaguar pas ftesës së Kadri Veselit nga Specialja. Ai ka thënë se Kosova po i vuan pasojat e një gjykate të padrejtë e diskriminuese....

Edi Rama reagon për ftesën e Gjykatës Speciale ndaj Kadri Veselit

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas lajmit se kryetari i Partisë Demokratike e Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai përmes një postimi në Tëitter ka thënë se sado...

Në raportin e Martyt, Veseli përshkruhet si kryesori në kampet e supozuara të mbajtjes në Shqipëri

para 7 muajve - Koha.net

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Veteranët thonë se s’kanë ditur asgjë për ftesën e Veselit, paralajmërojnë një takim urgjent

para 7 muajve - Gazeta Express

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli do të shkojë në Hagë për t’u intervistuar nga Prokurorët e Speciales, pikërisht në kohën kur bashkëluftëtarët e tij në organizatën e veteranëve po flasin se priten arrestime...

Haradinajt reagojnë pas thirrjes që Specialja i bëri Kadri Veselit

para 7 muajve - Tetova Sot

Kandidati për kryeministër nga radhët e AAK’së dhe vëllau i tij, njëkohësisht edhe kandidati për deputet nga e njëjta parti, Ramush e Daut Haradinaj, kanë reaguar pas thirrjes së kandidatit për kryeministër...

Basha reagon pas ftesës për Veselin: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën e popullit të Kosovës

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kryedemokrati Lulzim Basha përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli. “Askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare...

Edi Rama reagon për ftesën e Gjykatës Speciale ndaj Kadri Veselit

para 7 muajve - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas lajmit se kryetari i Partisë Demokratike e Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai përmes një postimi në Tëitter ka thënë se sado...

Limaj: Ftesa e Speciales për Veselin është e padrejtë, do ta mbrojë luftën e drejtë të UÇK-së

para 7 muajve - Fol

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për Kadri Veselin është e padrejtë. Limaj ka shkruar në profilin e tij në Facebook se Kadri Veseli...

Vjen edhe reagimi i Ramush Haradinajt për ftesën e Speciales ndaj Veselit

para 7 muajve - InfoShqip

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me ftesën e Gjykatës Speciale ndaj kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, shkruan GazetaBlic. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se Veseli...

Gent Cakaj reagon për ftesën e Gjykatës Speciale ndaj Kadri Veselit

para 7 muajve - Sinjali

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë në detyrë, Gent Cakaj, ka reaguar lidhur me ftesën nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale ndaj Kadri Veselit. Ai ka thënë se po vazhdohet me padrejtësi sistematike...

Edhe Limaj reagon pas ftesës nga Haga për Veselin

para 7 muajve - Arbresh

Edhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, dikur komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas ftesës për marrje në pyetje nga Gjykata Speciale për ish-bashkëluftëtarin e tij, tani...

Rama në mbështetje të Veselit dhe luftëtarëve të tjerë të UÇK-së pas ftesave nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Klan Kosova

Kreministri i Shqipërsië Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjeëtarëve të tjerë të UÇK-së. Rama e ka cilësuar të padrejtë ftesën...

U ftua sot nga Specialja – ja për cilat krime mund të dyshohet Kadri Veseli

para 7 muajve - Insajderi

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, sot është ftuar nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një konferencë për media. “Si një nga udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, unë sot kam...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, tendencë as fabrikim që mund ta njollosë Kadri Veselin dhe luftën e tij

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se nuk ka dyshim që Kadri Veseli dhe luftëtarët tjetër të UCK-së që janë ftuar nga Gjykata Speciale kanë pasur moralin më të lartë patriotik, politik dhe ushtarak. “Nuk...

Gent Cakaj i kërkon Serbisë t’i paguaj dëmshpërblim ushtarak Kosovës

para 7 muajve - InfoShqip

Ushtruesi i detyrës Ministër i Punëve të Jashtme dhe Evropiane i Shqipërisë, Gent Cakaj, deklaroi sot se Serbia duhet të iniciojë çështjen e dëmshpërblimit ushtarak për Kosovën dhe se procesi i normalizimit...

Gjykata Speciale i dërgon ftesë edhe Kadri Veselit

para 7 muajve - Zhurnal

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër dhjetor në Hagë. “Ashtu...

Ftesa për të dëshmuar në Hagë, Rama solidarizohet me Kadri Veselin

para 7 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama është solidarizuar me kreun e LDK, Kadri Veseli për ftesën e marrë prej këtij të fundit për të dëshmuar në Gjykatën Speciale të Hagës. Në një postim në Tëitter, Rama duke e cilësuar...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - Medial

18:14 | 7 Nëntor 2019 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social...

Basha: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës

para 7 muajve - KosovaPress

“Askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës për liri dhe pavarësi. Kadri Veseli dhe të gjithë bashkëluftëtarët e tij të thirrur në Hagë do ti dëshmojnë sërish...

Çollaku: Të gjithë të ftuarit e Speciales janë përmendur në raportin e Dick Martyt

para 7 muajve - Arbresh

Analisti politik Adrian Çollaku, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka folur për ftesën e marrë nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe njërit nga ish-udhëheqësit...

Për tre muaj Specialja çoi dy ftesa – për dy krerët më të lartë të shtetit

para 7 muajve - Insajderi

Njëri nga njerëzit kryesor të politikës kosovare, kryetari i PDK-së dhe ish-kreu i Kuvendit është ftuar sot nga Gjykata Speciale për intervistim. Lajmin e bëri të ditur vetë ai përmes një konferencë për...

Basha reagon pas ftesës për Veselin: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës

para 7 muajve - Periskopi

Kryedemokrati Lulzim Basha përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli. “Askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare...

Thaçi: Nuk ka gjykatë që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës së Gjykatës Speciale ndaj kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se Veseli ashtu si edhe dhjetëra luftëtarë...

Ftesa për të dëshmuar në Hagë, Rama solidarizohet me Kadri Veselin

para 7 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama është solidarizuar me kreun e LDK, Kadri Veseli për ftesën e marrë prej këtij të fundit për të dëshmuar në Gjykatën Speciale të Hagës. Në një postim në Tëitter, Rama duke e cilësuar...

Thaçi: Nuk ka gjykatë që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - OraInfo

Sot, Kadri Veseli ka pranuar ftesën për t’u intervistuar nga Gjykata Speciale. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së. Gjatë ditës së...

Limaj: Ftesa për Kadri Veselin e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë

para 7 muajve - Periskopi

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj ftesës së Gjykatës Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli. Limaj tha se ftesa për bashkëluftëtarin e tij,...

Limaj: Edhe këtë radhë Kadri Veseli do dijë ta mbrojë luftën e drejtë të UÇK-së

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka theksuar se ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për bashkëluftëtarin, Kadri Veseli, është e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë, ashtu sikur që...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, tendencë as fabrikim që mund ta njollosë Kadri Veselin dhe luftën e tij

para 7 muajve - Medial

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se nuk ka dyshim që Kadri Veseli dhe luftëtarët tjetër të UCK-së që janë ftuar nga Gjykata Speciale kanë pasur moralin më të lartë patriotik, politik dhe ushtarak. “Nuk...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin

para 7 muajve - RTV 21

Thaçi në mbrojtje të Veselit Lideri i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar nga Gjykata Speciale. Siç ka bërë të ditur vetë ai, Veseli do të paraqitet në Speciale me 4 dhjetor të këtij viti. Presidenti i Republikës...

​​Fatmir Limaj: Edhe këtë radhë Kadri Veseli do dijë ta mbrojë luftën e drejtë të UÇK-së

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka theksuar se ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për bashkëluftëtarin, Kadri Veseli, është e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë, ashtu sikur që...

Pas ftesës së Veselit nga Specialja, veteranët paralajmërojnë takim urgjent

para 7 muajve - OraInfo

Sot, Kadri Veseli ka pranuar ftesën për t’u intervistuar nga Gjykata Speciale. Kreu i PDK-së, do të shkojë në Hagë për t’u intervistuar nga Prokurorët e Speciales, pikërisht në kohën kur bashkëluftëtarët...

Haradinaj: Veseli si një nga udhëheqësit e UÇK-së ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive të Serbisë

para 7 muajve - KosovaPress

Reagimi i Haradinajt vie pas ftesës që i është bërë kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Gjykata Speciale për intervistim. “Kadri Veseli, si një nga udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka luftuar...

Thaçi reagon pasi Veseli u ftua nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar vetëm pak kohë pasi kryetari i PDK-së, Kadri Veseli njoftoi se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Thaçi shkroi se nuk ka gjykatë që mund...

Prokurorët e Hagës thërrasin Kadri Veselin

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kadri Veseli, një ish-figurë kryesore e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i cili drejton Partinë Demokratike të Kosovës, është thirrur për t’u marrë në pyetje nga prokurorët e Hagës të cilët ppo hetojnë krimet...

Rama reagon për thirrjen në Hagë të Kadri Veselit

para 7 muajve - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është thirrur nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë për të dëshmuar. Lajmi është konfirmuar nga vetë Veseli, i...

​Fatmir Limaj: Edhe këtë radhë Kadri Veseli do dijë ta mbrojë luftën e drejtë të UÇK-së

para 7 muajve - KosovaPress

Postimi i Limajt në Facebook: Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për bashkëluftëtarin tonë, z. Kadri Veseli, është e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë, ashtu sikur që janë të padrejta ftesat për...

Kadri Veseli thirret në Hagë, reagon kryeministri Rama: Sado e padrejtë të jetë ftesa, nuk mbetet tjetër veçse...

para 7 muajve - Sot News

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka reaguar më anë të një postimi në Twitter, për ftesën e Gjykatës Speciale të Hagës ndaj Kadri Veselit, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës. Rama e cilëson ftesën...

Vjen reagimi i Hashim Thaçit pasi Gjykata Speciale lëshoi ftesë për Kadri Veselin

para 7 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka komentuar ftesën nga Gjykata Speciale, për kreun e PDK-së, Kadri Veseli, shkruan Gazeta Blic. Përmes një shkrimi në facebook, Thaçi ka thënë se “nuk ka gjykatë, as...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata e Hagës, Rama: Ftesë e padrejtë, solidarë me Kadri Veselin

para 7 muajve - Flaka

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një statusi në Twitter në lidhje me thirrjen që i është bërë Kadri Veselit për të dëshmuar në Gjykatën Speciale të Hagës. Statusi i Ramës: Sado e padrejtë ftesa...

Brenda një kohe të shkurtër Specialja ftoi dy prej funksionarëve më të lartë të shtetit

para 7 muajve - Gazeta Express

Brenda një periudhe të shkurtër kohore, Gjykata Speciale, ka ftuar dy prej udhëheqësve më të lartë të shtetit të Kosovës. Më 19 korrik, ish-komandanti i Zonës së Dukagjinit, Ramush Haradinaj, kishte dhënë...

Selmanaj për ftesën e Veselit nga Specialja: Po gabojnë ata që po i gëzohen ftesave nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Periskopi

Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj, ka reaguar pas ftesës që Gjykata Speciale ka çuar në adresë të kryetarit të Partisë Demokratike...

Në raportin e Martyt, Veseli përshkruhet si kryesori në kampet e supozuara të mbajtjes në Shqipëri

para 7 muajve - Gazeta e re

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Fjala e plotë e Kadri Veselit: Do t’i përgjigjem ftesës së Hagës me 4 dhjetor

para 7 muajve - Gazeta Express

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese. “Gjithë jetën kam...

Veseli në Gjykatën Speciale/ Cakaj: Lufta e UÇK ka qenë historikisht e drejtë

para 7 muajve - Lexo

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit. “Drejtësia selektive...

Ftesa nga Specialja për Veselin, reagon Sami Lushtaku

para 7 muajve - Arbresh

Sami Lushtaku përmes një postimi në Facebook ka komentuar ftesën e Gjykatës Speciale për bashkëluftëtarin e tij, Kadri Veseli. Ai ka thënë se është i bindur se Veseli dhe të gjithë luftëtarët e ftuar do...

Limaj përkrah bashkëluftëtarit, Kadri Veseli, pas thirrjes nga Specialja

para 7 muajve - Epoka e Re

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për bashkëluftëtarin tonë, z. Kadri Veseli, është e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë, ashtu sikur që janë të padrejta ftesat për drejtues dhe luftëtarë tjerë...

E pret Gjykata Speciale, Kadri Veseli: Kush jam dhe pse s’ka të dytë si unë

para 7 muajve - InfoShqip

Kreu i PDK-së Kadri Veseli, do të fluturojë drejt Hagës për t’u paraqitur te Specialja, i ftuar nga kjo gjykatë mes shumë emrave të tjerë, përfshirë dhe atë të Haradinajt pak kohë më parë. Veseli doli...

Thaçi: Asgjë s’mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 7 nëntor 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar lidhur me thirrjen për intervistim në Prokurorinë e Gjykatës Speciale në Hagë të kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Thaçi, i cili...

Fjala e plotë e Kadri Veselit: Do t’i përgjigjem ftesës së Hagës me 4 dhjetor

para 7 muajve - Gazeta Express

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese. “Gjithë jetën kam...

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale, epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 7 muajve - Top Channel

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Haradinaj: Kadri Veseli do ta mbrojë me dinjitet pastërtinë e luftës së UÇK-së

para 7 muajve - Periskopi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit Gjykata Speciale i dërgoi sot ftesë. Ndonëse ende nuk dihet...

Ramiz Kelmendi: Ftesa për Veselin nga Specialja nuk është lajm i mirë për Kosovën

para 7 muajve - Epoka e Re

Ish-deputeti Ramiz Kelmendi ka thënë se ftesa për kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, nga Gjykata e Hages është edhe një ftesë e radhës për liderët e UÇK-së dhe nuk është lajm i mirë për Kosovën. “Jam i...

Cakaj reagon lidhur me thirrjen e Veselit në Gjykatën Speciale

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 7 nëntor 2019 – Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka reaguar lidhur me thirrjen e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, për intervistim në Gjykatën...

Haradinaj: Veseli do ta mbrojë pastërtinë e luftës së UÇK-së me dinjitet

para 7 muajve - Arbresh

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Haradinaj ka thënë se Veseli ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive...

Haradinaj reagon për Veselin: Ai do ta mbrojë pastërtinë e luftës me dinjitet

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka reaguar pas ftesës nga Gjyjata Speciale për ish-kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, shkruan Gazeta Monitor. Haradinaj është shprehur i bindur se Veseli do ta...

Haradinaj: Veseli si çdo luftëtar i lirisë do ta mbrojë me dinjitet luftën e UÇK-së

para 7 muajve - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas marrjes së lajmit se kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale “Kadri Veseli, si një nga udhëheqësit e...

Veseli pranon ftesën nga Gjykata Speciale – reagojnë nga OVL e UÇK-së

para 7 muajve - Insajderi

Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai do të intervistohet me 4 dhjetor në Hagë. Në lidhje me këtë ftesë nga Specialja ka folur nënkryetari i OVL UÇK-së,...

Reagon edhe Haradinaj: Veseli do ta mbrojë me dinjitet luftën e UÇK-së

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit Gjykata Speciale i dërgoi sot ftesë. Ndonëse ende nuk dihet...

Lajmi i fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Gazeta Express

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër...

Haradinajt reagojnë pas thirrjes që Specialja i bëri Kadri Veselit

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kandidati për kryeministër nga radhët e AAK’së dhe vëllau i tij, njëkohësisht edhe kandidati për deputet nga e njëjta parti, Ramush e Daut Haradinaj, kanë reaguar pas thirrjes së kandidatit për kryeministër...

Kadri Veseli ftohet nga Specialja

para 7 muajve - Insajderi

Kadri Veseli, përmes konferencës për media ka njoftuar se është ftuar për intervistim nga Gjyakta Speciale. Ai duhet të paraqitet në Hagë me 4 dhjetor, shkruan Insajderi. “Si një nga udhëheqësit e Ushtrisë...

Pas ftesës së Speciales ndaj Veselit, reagon Organizata e Veteranëve të Luftës

para 7 muajve - Medial

16:31 | 7 Nëntor 2019 Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai do të intervistohet me 4 dhjetor në Hagë. Në lidhje me këtë ftesë nga Specialja ka folur...

Kadri Veseli thirret në Hagë

para 7 muajve - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të enjten se është thirrur për t’u intervistuar në Dhomat e Specializuara në Hagë, që trajtojnë pretendimet për krime lufte dhe të pasluftës...

Uk Lushi: Jam me Kadri Veselin në ballafaqimin e tij me Hagën

para 7 muajve - Periskopi

Ambasadori Uk Lushi ka përkrahur Kadri Veselin pasi Gjykata Specila i bëri ftesë sot, transmeton Periskopi. Ja reagimi i plotë: Kur është çështja për mbrojtjen e interesit nacional nga cilido shqiptar,...

Gazeta kosovare feston ftesën e Speciales për Veselin – Kërkon edhe Thaçin

para 7 muajve - Periskopi

“Ndodhi më në fund, Kadri Veseli nuk shpëton prej Speciales, a po i vjen radha edhe Thaçit?” – është titulli i një gazete shqiptare, e jo serbe, nga Kosova. Gazeta Bota Sot nuk ka fshehur gëzimin pas ftesës...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar...

Gazeta kosovare feston festën e Speciales për Veselin – Kërkon edhe Thaçin

para 7 muajve - Periskopi

“Ndodhi më në fund, Kadri Veseli nuk shpëton prej Speciales, a po i vjen radha edhe Thaçit?” – është titulli i një gazete shqiptare, e jo serbe, nga Kosova. Gazeta Bota Sot nuk ka fshehur gëzimin pas ftesës...

Kadri Veseli thirret nga Gjykata e Hagës, do intervistohet më 4 dhjetor

para 7 muajve - BalkanWeb

Ish-kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se...

Veseli pas ftesës nga Specialja: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet...

Kosovë: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - DW

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli më 4 dhjetor do të udhëtojë për në Hagë. Ai njoftoi se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale për Krime Lufte në Kosovë. Kryetari i PDK-së dhe ish-kryetari...

Krimet e luftës, Kadri Veseli në Gjykatën e Hagës

para 7 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në një konferencë...

LAJMI I FUNDIT: Specialja e fton Kadri Veselin

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një konference për media ku ka thënë se do të paraqitet pranë kësaj gjykate më...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Albeu

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës , njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë.Ai tha se do...

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale, më 4 dhjetor do të jem në Hagë

para 7 muajve - Aktuale

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale, më 4 dhjetor do të jem në Hagë

para 7 muajve - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Lajmi i fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Iliria News

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër dhjetor në Hagë....

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale në Hagë

para 7 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nëpërmjet një konference për media njoftoi se është ftuar nga Gjykata Speciale për krime lufte në Hagë të Holandës, raporton Anadolu Agency (AA)....

Kadri Veseli – thirret në Hagë

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të enjten se është thirrur për t’u intervistuar në Dhomat e Specializuara në Hagë, që trajtojnë pretendimet për krime lufte dhe të pasluftës...

Pas ftesës ndaj Veselit, reagon ashpër Nasim Haradinaj kundër Gjykatës Speciale

para 7 muajve - GazetaBlic

Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai do të intervistohet me 4 dhjetor në Hagë. Në lidhje me këtë ftesë nga Specialja ka folur nënkryetari i OVL UÇK-së,...

Ftesa nga Gjykata Speciale për Kadri Veselin – Reagon Sami Lushtaku

para 7 muajve - Bota Press

Sami Lushtaku përmes një postimi në Facebook ka komentuar ftesën e Gjykatës Speciale për bashkëluftëtarin e tij, Kadri Veseli.Ai ka thënë se është i bindur se Veseli dhe të gjithë luftëtarët e ftuar do...

Çka thoshte Dick Marty për Kadri Veselin në raportin e tij

para 7 muajve - Fakti Ditor

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Krimet e luftës në Kosovë, Kadri Veseli thirret nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Opinion

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është thirr për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në një konferencë...

Zeka thotë se pas ftesës nga Specialja po bëhet garë kush po e do me shumë Kadri Veselin

para 7 muajve - Bota Press

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës (PEK), Milaim Zeka, në një postim në Facebook ka shkruar për ftesën e Gjykatës Speciale të bërë ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), shkruan...

Cakaj: Thirrja nga Specialja për Veselin vetëm vazhdim i padrejtësive

para 7 muajve - Zyrtare

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UCK-së është historikisht e drejtë. “Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit është vetëm...

Kadri Veseli merr ftesë nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në një konferencë...

Gjykata Speciale thërret Kadri Veselin…

para 7 muajve - Standard

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër dhjetor në Hagë. ‘Ashtu...

Kadri Veseli thirret në Hagë

para 7 muajve - KDPolitik

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të enjten se është thirrur për t’u intervistuar në Dhomat e Specializuara në Hagë, që trajtojnë pretendimet për krime lufte dhe të pasluftës...

Çfarë tha Kadri Veseli dhe çfarë fshehu në konferencën ku tregoi së është ftuar nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Sinjali

Kadri Veseli i njohur me nofkën “Luli” gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), nuk ka pranuar ndonjë pyetje nga gazetarët, përderisa ka treguar shumë shkurt për ftesën e tij nga Gjykata Speciale....

Gjykata Speciale thërret Kadri Veselin

para 7 muajve - Koha Jone

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër dhjetor në Hagë. “Ashtu...

Kadri Veseli thirret në Hagë/ Rama: Të tregohet e vërteta për të drejtën e fituar me luftë nga një popull

para 7 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit se kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës , Kadri Veseli është thirrur për të dëshmuar në Hagë. Rama thotë se sado e padrejtë është ftesa për në Hagë për...

Çka thoshte Dick Marty për Kadri Veselin në raportin e tij famëkeq

para 7 muajve - Gazeta Observer

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

LAJMI I FUNDIT: Specialja e fton Kadri Veselin

para 7 muajve - Medial

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Ai e ka bërë të ditur vet nëpërmes një konference për media ku ka thënë se do të paraqitet kësaj Gjykate më 4 dhjetor,...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - RTV 21

Veseli do të intervistohet me 4 dhjetor Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli deklaroi se e ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Ai përmes një konference për media tregoi se kësaj ftese...

Kjo është data kur Veselit udhëton drejt Hagës, për t’u intervistuar nga Prokurori Special

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Kadri Veseli ftohet nga Specialja

para 7 muajve - OraInfo

Gjykata Speciale po vazhdon me ftesa për ish-drejtuesit e UÇK-së. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara...

Thaçi: Nuk ka gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin

para 7 muajve - Infokusi

Hashim Thaçi, president i Kosovës ka reaguar pas ftesës nga Gjykata Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Thaçi në një status në facebook ka lavdëruar Veselin për kontributin...

Çka thoshte Dick Marty për Kadri Veselin në raportin e tij famëkeq

para 7 muajve - Bota Press

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që çoi...

Kadri Veseli merr ftesë nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Sinjali

Kryetari i PDK-së Kadi Veseli ka njoftuar se ka marrë ftesë të dhomave të specializuara. Veseli në konferencën për media, tha se më 4 dhjetor do të udhëtojë për në Hagë./ Gazeta Sinjali/

Kadri Veseli merr ftesë nga Specialja

para 7 muajve - Koha.net

Kryetari i PDK-së Kadi Veseli ka njoftuar se ka marrë ftesë të dhomave të specializuara. Veseli në konferencën për media, tha se më 4 dhjetor do të udhëtojë për në Hagë, raporton KTV.

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Rama në mbështetje të Veselit dhe luftëtarëve të tjerë të UÇK-së pas ftesave nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kreministri i Shqipërsië Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjeëtarëve të tjerë të UÇK-së. Rama e ka cilësuar të padrejtë ftesën...

Kadri Veseli: Më 4 dhjetor jam ftuar në Hagë, UÇK-ja pjesa më krenare e jetës sime, krenar që isha luftëtar i lirisë

para 7 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

​Cakaj: Thirrja për intervistim e Kadri Veselit, është vazhdim i padrejtësive sistematike ndaj UÇK-së

para 7 muajve - KosovaPress

“Lufta e UÇK-së ka qenë historikisht e drejtë dhe realisht, e vetmja përgjigje ndaj përpjekjeve gjenocidiale të Serbisë ndaj popullit shqiptar të Kosovës në përgjithësi”, ka shkruar Cakaj. Postimi i plotë...

Cakaj: Thirrja për intervistim e Kadri Veselit, është vazhdim i padrejtësive sistematike ndaj UÇK-së

para 7 muajve - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka theksuar se thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit, është vetëm vazhdim i padrejtësive sistematike dhe qasjes së njëanshme...

Cakaj: Thirrja nga Specialja për Veselin vetëm vazhdim i padrejtësive

para 7 muajve - Gazeta Observer

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UÇK-së është historikisht e drejtë. “Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit...

Cakaj: Thirrja nga Specialja për Veselin vetëm vazhdim i padrejtësive

para 7 muajve - Arbresh

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UÇK-së është historikisht e drejtë. “Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit është vetëm...

Cakaj: Veseli me shokë janë dëshmitarë të pastërtisë në kauzën e çlirimit për Kosovën

para 7 muajve - Periskopi

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka reaguar në Facebook pas ftesës së kreu i PDK-së, Kadri Veseli mori nga Gjykata Speciale, transmeton Periskopi. Cakaj e ka quajtur padrejtësi ftesën...

Kadri Veseli ftohet në Gjykatën Speciale, reagon Edi Rama

para 7 muajve - Gazeta Observer

Pas ftesës për intervistë që Gjykata Speciale në Hagë i bëri kreut të PDK-së, në Kosovë Kadri Veseli ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në Twitter, Rama solidarizohet me Veselin, ndërsa shkruan...

Rama reagon ndaj ftesës së Speciales dërguar Veselit

para 7 muajve - Epoka e Re

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, duhet të paraqitet para Gjykatës Speciale në dhjetor të këtij viti. Lajmin e konfirmoi vetë Veseli ditën e sotme. Ndërkohë që kryeministri i Shqipërisë...

Kadri Veseli në Gjykatën Speciale, Rama i del në mbrojtje

para 7 muajve - Epoka e Re

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, duhet të paraqitet para Gjykatës Speciale në dhjetor të këtij viti. Lajmin e konfirmoi vetë Veseli ditën e sotme. Ndërkohë që kryeministri i Shqipërisë...

Rama në mbështetje të Veselit dhe luftëtarëve të tjerë të UÇK-së pas ftesave nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjesëtarëve të tjerë të UÇK-së. Përmes një shkrimi në Twitter, Rama...

Reagon Edi Rama për thirrjen e Veselit në Hagë

para 7 muajve - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas njoftimit të fundit që dha kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, se është thirrur për të dëshmuar në Hagë. Përmes një postimi në llogarinë...

Thaçi: Nuk ka Gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin e luftën e UÇK-së

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas lajmit se kreu i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Thaçi ka shkruar në Facebook se ka pasur nderin që gjatë luftës ka rrugëtuar...

Kadri Veseli thirret në Gjykatën Speciale, reagon Rama

para 7 muajve - Ekonomia Online

Pas ftesës për Intervistë që Gjykata Speciale në Hagë i bëri kreut të PDK-së, në Kosovë Kadri Veseli ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në Twitter, Rama solidarizohet me Veselin, ndërsa shkruan...

Rama në mbështetje të Veselit pas ftesës nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Zyrtare

Kreministri i Shqipërsië Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjeëtarëve të tjerë të UÇK-së. Kreministri i Shqipërsië Edi Rama, ka...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - Gazeta e re

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas lajmit se kreu i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Thaçi ka shkruar në Facebook se ka pasur nderin që gjatë luftës ka rrugëtuar...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas ftesës që Kadri Veseli sot  e mori nga Gjykata Speciale. Thaçi në Facebook ka shkruar se gjithmonë është ndjerë krenar me punën dhe angazhimin e Veselit...

Për çfarë krimesh dyshohej Kadri Veseli?

para 7 muajve - Infokusi

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, të enjten në një konferencë për media dha lajmin që është ftuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Aty, Veseli, do të paraqitet më 4 dhjetor ku do të intervistohet...

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale, më 4 dhjetor do të jem në Hagë

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

​Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - KosovaPress

“Kam pasur nderin e madh që për lirinë e Kosovës që nga fillimi të rrugëtoj vazhdimisht me Kadriun dhe në çdo hap jam ndjerë krenar me punën dhe angazhimin e tij të pa shoq, tash e tri dekada. Nuk ka asnjë...

Hashim Thaçi reagon për shokun e luftës: Nuk ka Gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin

para 7 muajve - Bota Press

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas lajmit se kreu i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Thaçi ka shkruar në Facebook se ka pasur nderin që gjatë luftës ka rrugëtuar...

Rama në mbështetje të Veselit pas ftesës nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Periskopi

Kreministri i Shqipërsië Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjeëtarëve të tjerë të UÇK-së. Rama e ka cilësuar të padrejtë ftesën...

Rama në mbështetje të Veselit dhe luftëtarëve të tjerë të UÇK-së pas ftesave nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Zyrtare

Kreministri i Shqipërsië Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjeëtarëve të tjerë të UÇK-së. Rama e ka cilësuar të padrejtë ftesën...

Kadri Veseli thirret nga Gjykata Speciale: Paraqitem në 4 dhjetor

para 7 muajve - Lexo

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në një konferencë...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook, Thaçi ka...

Nasim Haradinajn nuk e çuditë ftesa e Speciales për Kadri Veselin

para 7 muajve - Infokusi

Nënkryetari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj ka folur rrethë ftesës nga Gjykata Speciale që i është bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veselit. Haradinaj për gazetën inFokus ka thënë se nuk çuditet aspak për...

Presidenti Thaçi: Nuk ka Gjykatë që mund ta njollosë Kadri Veselin

para 7 muajve - Gazeta Observer

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas lajmit se kreu i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Thaçi ka shkruar në Facebook se ka pasur nderin që gjatë luftës ka rrugëtuar...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale, kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Gjatë ditës së sotme në një konferencë kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK),...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas ftesës që Kadri Veseli sot  e mori nga Gjykata Speciale, transmeton Periskopi. Thaçi në Facebook ka shkruar se gjithmonë është ndjerë krenar me punën dhe...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas ftesës që Kadri Veseli sot  e mori nga Gjykata Speciale. Thaçi në Facebook ka shkruar se gjithmonë është ndjerë krenar me punën dhe angazhimin e Veselit...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale në Hagë

para 7 muajve - Lajm

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Lajmi i Fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht...

Veseli pas ftesës nga Specialja: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 7 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet...

Veseli: Nuk ka gjykatë që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

para 7 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas ftesës nga Gjykata Speciale që ka pranuar kryetari i PDK-së, Kadri Veseli Thaçi ka thënë se nuk ka gjykatë që mund ta njollos Veselin dhe...

Veteranët thonë se s’kanë ditur asgjë për ftesën e Veselit, paralajmërojnë një takim urgjent

para 7 muajve - Bota Press

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli do të shkojë në Hagë për t’u intervistuar nga Prokurorët e Speciales, pikërisht në kohën kur bashkëluftëtarët e tij në organizatën e veteranëve po flasin se priten arrestime...

Veseli me 4 dhjetor intervistohet në Hagë

para 7 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

APOLOGJIA/ E pret Specialja, Kadri Veseli: kush jam dhe pse s’ka të dytë si unë

para 7 muajve - Te Sheshi

Kreu i PDK-së  Kadri Veseli, do të fluturojë drejt Hagës për t’u paraqitur te Specialja, i ftuar nga kjo gjykatë mes shumë emrave të tjerë, përfshirë dhe atë të Haradinajt pak kohë më parë. Veseli doli...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale në Hagë

para 7 muajve - Shenja

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Lajmi i Fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Infokusi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Ai e ka bërë të ditur vet nëpërmes një konference për media ku ka thënë se do të paraqitet kësaj Gjykate më 4 dhjetor....

Kadri Veseli merr ftesë nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Illyria

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në një konferencë...

Brenda një kohe të shkurtër Specialja ftoi dy prej funksionarëve më të lartë të shtetit

para 7 muajve - Bota Press

Brenda një periudhe të shkurtër kohore, Gjykata Speciale ka ftuar dy prej udhëheqësve më të lartë të shtetit të Kosovës. Më 19 korrik, ish-komandanti i Zonës së Dukagjinit, Ramush Haradinaj, kishte dhënë...

Pas ftesës së Speciales ndaj Veselit, reagon Organizata e Veteranëve të Luftës

para 7 muajve - Arbresh

Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai do të intervistohet me 4 dhjetor në Hagë. Në lidhje me këtë ftesë nga Specialja ka folur nënkryetari i OVL UÇK-së,...

Jam ftuar nga Gjykata Speciale dhe do t’i përgjigjem kësaj ftese

para 7 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t'u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t'i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese.

Veseli: Do t’i përgjigjem ftesës së Gjykatës Speciale

para 7 muajve - KosovaPress

Këtë e ka bërë të ditë vet Veseli në një konferencë për media, i cili deklaroi se do t’i përgjigjet kësaj ftese. Ai tha se epoka e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është pjesa më krenare e jetës së tij....

Pas ftesës ndaj Veselit, reagon ashpër Nasim Haradinaj kundër Gjykatës Speciale

para 7 muajve - Bota Press

Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai do të intervistohet me 4 dhjetor në Hagë.Në lidhje me këtë ftesë nga Specialja ka folur nënkryetari i OVL UÇK-së,...

Pas ftesës nga Specialja për Kadri Veselin, ka disa fjalë Nasim Haradinaj

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, sapo ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. “Ashtu siç jam zotuar se në momentin që do ta kisha një ftesë të tillë...

Gjykata Speciale thërret Kadri Veselin

para 7 muajve - Fol

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për mediat bëri publike sot ftesën nga Gjykata Speciale Veseli bëri të ditur se do t’i përgjigjet kësaj ftese dhe para Prokurorisë Speciale do të dal me 4...

Lajmi i fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - 24 ore

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër dhjetor në Hagë. “Ashtu...

Veseli: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 7 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli,  ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese....

Lajmi i fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur në një konferencë për media se ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express Veseli ka thënë se do të intervistohet me katër...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Specialja e fton Kadri Veselin të intervistohet në Hagë më 4 dhjetor

para 7 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

E FUNDIT: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Albinfo

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 7 muajve - Gazeta e re

​Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor...

Veseli më 4 dhjetor në Hagë, thotë se epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Lajmi i fundit: Gjykata Speciale e fton Kadri Veselin

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 7 muajve - KosovaPress

Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese. “Gjithë jetën kam qenë i angazhuar për të mirën e Kosovës dhe këtë e kam bërë tërësisht në baza vullnetare dhe me përkushtimin më të lartë. E kam nisur...

Kadri Veseli: Kam marrë ftesë nga Gjykata Speciale, krenar me UÇK-në

para 7 muajve - Periskopi

Kryetari i PDK’së dhe njëri nga themeluesit e UÇK-së, Kadri Veseli, ka bërë me dije që është ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim më 4 dhjetor. “Si një nga udhëheqësit e UCK-së unë sot kam pranuar...

Veseli: Jam ftuar nga Specialja, epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do...

Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale

para 7 muajve - Epoka e Re

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka bërë me se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Ai në një konferencë për medie ka thënë se kësaj ftese do t’i përgjigjet më 4 dhjetor në Hagë.

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK