http://kariera.mk

Pacolli ka më shumë punëtorë sesa vota

para 4 muajve - RTV 21

Thotë se vetëm 260 vota ishin nga Kazakistani për partinë e tij Zëvendëskryeministri në detyrë, Behgjet Pacolli në zgjedhjet e 6 tetorit mblodhi mbi 10 mijë e 500 vota. Nëse krahasohet numri i votave me...

Zhvillime dramatike në LDK – Grupi i Veliut e Hazirit në luftë “frontale” me grupin e Osmanit e Abdixhikut

para 4 muajve - Insajderi

Dy grupe politikanësh në Lidhjen Demokratike të Kosovës janë në një betejë të hapur me njëri-tjetrin. Secili prej tyre është duke lobuar te kryetari Mustafa për me shumë fuqi në vendimarrje. Secili prej...

Behgjet Pacolli gjen fajtorin për humbjen e thellë në zgjedhjet e 6 tetorit

para 4 muajve - Sinjali

Zëvendëskryeministri në detyrë, Behgjet Pacolli, ka komentuar rezultatin ku partia e tij së bashku me partnerët e koalicionit parazgjedhor Nisma, PD pësuan humbje të thellë në zgjedhjet e 6 tetorit. Përveç...

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e kaloi pragun, e komenton Pacolli

para 4 muajve - RTV 21

Pacolli thotë se ky ishte ndëshkim ndaj qeverisjes së deritashme Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së, koalicioni parazgjedhor Nisma Socialdemokrate – Aleanca Kosova e Re – Partia e Drejtësisë, nuk...

Konjufca, Shala, Kuçi, Ymeri dhe Pacolli – Cili ‘dysh’ doli më i suksesshmi?

para 4 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendëror Zgjedhor gjatë ditës së djeshme publikoi rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit. Ata publikuan edhe votat e kandidatëve për deputet. Në të dhënat e publikuara, del që kandidati më i votuar...

​Mustafa tregon se a kanë diskutuar postin e presidentit në takimet me LVV-në

para 4 muajve - Top Channel

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie tha se janë disa pika për të cilat nuk ka pajtueshmëri të plotë me Lëvizjen Vetëvendosje. Në bisedimet që kanë me këtë parti për harmonizim të programit...

Marrëveshja VV-LDK, ndryshime të thella edhe në administratë

para 4 muajve - Top Channel

Pozitat e ambasadorëve, drejtorëve të agjencive e ndërmarrjeve publike do të rishikohen me Qeverinë e ardhshme potenciale mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Kryetari i LDK-së,...

Konjufca, Shala, Kuçi, Ymeri dhe Pacolli – Cili ‘dysh’ doli më i suksesshmi?

para 4 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendëror Zgjedhor gjatë ditës së djeshme publikoi rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit. Ata publikuan edhe votat e kandidatëve për deputet. Në të dhënat e publikuara, del që kandidati më i votuar...

Mustafa: Presidenti po negociohet tash me VV-në

para 4 muajve - Klan Kosova

Nuk priti as 24 orë prej takimit të fundit të grupeve punuese mes LDK-së e Vetëvendosjes, dhe Isa Mustafa mblodhi kryesinë. Këtu u njoftua në detaje për mbarëvajtjen e bisedimeve në gjashtë raundet e negociatave...

Mustafa: Presidenti nuk po negociohet tash me VV-në

para 4 muajve - Klan Kosova

Nuk priti as 24 orë prej takimit të fundit të grupeve punuese mes LDK-së e Vetëvendosjes, dhe Isa Mustafa mblodhi kryesinë. Këtu u njoftua në detaje për mbarëvajtjen e bisedimeve në gjashtë raundet e negociatave...

Mustafa thotë se për pozitën e Presidentit nuk po negociohet tash me VV-në

para 4 muajve - Klan Kosova

Nuk priti as 24 orë prej takimit të fundit të grupeve punuese mes LDK-së e Vetëvendosjes, dhe Isa Mustafa mblodhi kryesinë. Këtu u njoftua në detaje për mbarëvajtjen e bisedimeve në gjashtë raundet e negociatave...

Marrëveshja VV-LDK, ndryshime të thella edhe në administratë

para 4 muajve - Alsat-M

Pozitat e ambasadorëve, drejtorëve të agjencive e ndërmarrjeve publike do të rishikohen me Qeverinë e ardhshme potenciale mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Kryetari i LDK-së,...

​Mustafa tregoi se a kanë diskutuar postin e presidentit në takimet me LVV-në

para 4 muajve - Portalb

Në bisedimet që kanë me këtë parti për harmonizim të programit për një koalicion të mundshme qeverisës, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar se cilës parti i takon propozimi për postin e presidentit, megjithatë...

Mustafa pranoi që Kurti të jetë kryeministri i ri i Kosovës

para 4 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 8 nëntor – Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) do ta respektojë parimin sipas të cilit mandatar i Qeverisë do të jetë kandidati i partisë e cila në zgjedhjet e fundit të jashtëzakonshme fitoi...

Për çfarë s’po dakordohen Vetëvendosje dhe LDK?

para 4 muajve - Insajderi

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar takime të nivelit të lartë ndërmjet partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në një konferencë për shtyp të premten ku u paraqit para...

Për çka janë marrë vesh e për çka ende jo LDK-ja dhe LVV-ja

para 4 muajve - Koha.net

Dy partitë që dolën të parat në zgjedhjet e fundit, po synojnë që asnjë temë në 4 vitet e ardhshme të mos i zërë në befasi, përfshirë këtu edhe fundin e mandatit të presidentit Hashim Thaçi dhe kandidatin...

Marrëveshja VV-LDK, ndryshime të thella në administratë

para 4 muajve - Koha Jone

Pozitat e ambasadorëve, drejtorëve të agjencive e ndërmarrjeve publike do të rishikohen me Qeverinë e ardhshme potenciale mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Kryetari i LDK-së,...

Limajt i vjen përgjigja nga Vetëvendosje: S’kemi faj pse ke abuzuar në qeverisje

para 4 muajve - Gazeta Express

Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i ndodhi partisë së tij, do ta kallnin Prishtinën . Kjo...

Isa Mustafa pranon Albin Kurtin si kryeministër

para 4 muajve - InfoShqip

LDK-ja vendosi që të respektojë parimin që kryeministër të jetë kandidati i partisë që fitoi më shumë vota në zgjedhje, në këtë rast Lëvizja Vetëvendosje, përkatësisht Albin Kurti, duke pranuar të bëjë...

Konjufca, Shala, Kuçi, Ymeri dhe Pacolli – Cili ‘dysh’ doli më i suksesshmi?

para 4 muajve - Infokusi

Komisioni Qendëror Zgjedhor gjatë ditës së djeshme publikoi rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit. Ata publikuan edhe votat e kandidatëve për deputet. Në të dhënat e publikuara, del që kandidati më i votuar...

Limajt i vjen përgjigja nga Vetëvendosje: S’kemi faj pse ke abuzuar në qeverisje

para 4 muajve - Tetova Sot

Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i ndodhi partisë së tij, do ta kallnin Prishtinën. Kjo...

Bisedime për Qeverinë, kryetarin e Kuvendit dhe Presidentin e ardhshëm

para 4 muajve - Koha.net

Nga tri pozitat më të larta udhëheqëse politike në Kosovë, partitë që po synojnë formimin e koalicionit të ardhshëm qeverisës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë pajtuar për njërin...

Vetëvedosje, Limajt për pragun: S’kemi faj pse ke abuzuar në qeverisje

para 4 muajve - OraInfo

Nisma përfundimisht nuk e ka kaluar pragun zgjedhor. Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i...

Posti i presidentit pajton LDK-në dhe VV-në, përfitojnë Mustafa e Haziri, “djeget” Vjosa Osmani

para 4 muajve - Fol

Dëshira e elektoratit ishte plotësuar. Vjosa Osmani u nominua kandidate për kryeministre nga radhët e LDK-së. Por kjo, nuk i ka dhënë shumë të mirë matematikisht vet kandidates më të përfolur në këto zgjedhje....

Bisedime për Qeverinë, kryetarin e Kuvendit dhe Presidentin e ardhshëm

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Nga tri pozitat më të larta udhëheqëse politike në Kosovë, partitë që po synojnë formimin e koalicionit të ardhshëm qeverisës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë pajtuar për njërin...

Për çka janë marrë vesh e për çka ende jo LDK-ja dhe LVV-ja

para 4 muajve - Gazeta e re

Dy partitë që dolën të parat në zgjedhjet e fundit, po synojnë që asnjë temë në 4 vitet e ardhshme të mos i zërë në befasi, përfshirë këtu edhe fundin e mandatit të presidentit Hashim Thaçi dhe kandidatin...

Isa Mustafa: Ka disa pika që nuk pajtohemi me VV-në

para 4 muajve - TV21

Çka u tha në mbledhjen e Kryesisë së LDK-së? Pas takimit të 6 të grupeve punuese të Vetëvendosjes dhe LDK-së për harmonizimin e programit qeverisës sot u mblodh kryesia e LDK-së. Pas takimit kryetari i...

LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 4 muajve - Alsat-M

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar për rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit të koalicionit me këtë parti,...

Marrëveshja VV-LDK, ndryshime të thella edhe në administratë

para 4 muajve - Lajm

Pozitat e ambasadorëve, drejtorëve të agjencive e ndërmarrjeve publike do të rishikohen me Qeverinë e ardhshme potenciale mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Kryetari i LDK-së,...

Mustafa pajtohet që Kurti të jetë kryeministër i ri i Kosovës

para 4 muajve - Albinfo

Duket se Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) do ta respektojë parimin, sipas të cilit mandatar i Qeverisë do të jetë kandidati i partisë e cila në zgjedhjet e fundit të jashtëzakonshme fitoi më së shumti...

​Mustafa: LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 4 muajve - Top Channel

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar për rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit të koalicionit me këtë parti,...

Sa është dallimi në votat që morën ish-deputetët e PSD-së në zgjedhjet e vitit 2017 dhe 2019

para 4 muajve - Gazeta Express

Në zgjedhjet e vitit 2017 Lëvizja Vetëvendosje kishte arritur të marrë 200 mijë e 135 vota apo 27,49% duke shënuar rritje prej 100% nga zgjedhjet e vitit 2014 dhe në Kuvendin e Kosovës ky subjekt politik...

Mustafa: Ka disa pika që nuk pajtohemi me VV-në

para 4 muajve - RTV 21

Çka u tha në mbledhjen e Kryesisë së LDK-së? Pas takimit të 6 të grupeve punuese VV_LDK për harmonizimin e programit qeverisës u mblodh sot kryesia e LDK-së. Pas takimit kryetari i këtij subjekti Isa Mustafa...

Mustafa tregon se a kanë diskutuar postin e presidentit me LVV-në

para 4 muajve - Flaka

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie tha se janë disa pika për të cilat nuk ka pajtueshmëri të plotë me Lëvizjen Vetëvendosje. Në bisedimet që kanë me këtë parti për harmonizim të programit...

Haxhiu për akuzat e Limajt: S’ka faj Vetëvendosje që Nisma qeverisi në mënyrë abuzive

para 4 muajve - GazetaBlic

Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjen Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i ndodhi partisë së tij, do ta kallnin Prishtinën, shkruan...

Mustafa: LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar për rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit...

A po e synon postin e presidentit? Flet Isa Mustafa

para 4 muajve - OraInfo

Së shpejti pritet të arrihet marrëveshja në mes të LDK dhe LVV-së. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, ka folur për ambiciet e tij që në të ardhmen ta marrë postin e presidentit...

Mustafa: Me VV’në kemi mospajtime të vogla rreth Qeverisë, postin e Presidentit s’e kemi në agjendë

para 4 muajve - Gazeta Express

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur para mediave pas mbledhjes që pati me kryesinë e partisë, raporton Gazeta Express. Mustafa ka deklaruar se në mbledhje të kryesisë janë informuar nga ekipi negociues...

Mustafa: Tash do të flasim për presidentin, njëra prej dy subjekteve do ta propozojë atë

para 4 muajve - Insajderi

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka pranuar se në takimet e ardhshme të nivelit të lartë ndërmjet LDK-së dhe LVV-së do të diskutohet për çështjen e pozitës së Presidentit të Kosovës....

Isa Mustafa tregon sa afër është arritja e koalicionit me VV

para 4 muajve - Albeu

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa , bashkë me Kryesinë e LDK-së, ka mbajtur konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë. Mustafa , në këtë mbledhje ka thënë se kanë përafrim me Vetëvendosjen, por janë...

Sa është dallimi në votat që morën ish-deputetët e PSD-së në zgjedhjet e vitit 2017 dhe 2019

para 4 muajve - GazetaBlic

Në zgjedhjet e vitit 2017 Lëvizja Vetëvendosje kishte arritur të marrë 200 mijë e 135 vota apo 27,49% duke shënuar rritje prej 100% nga zgjedhjet e vitit 2014 dhe në Kuvendin e Kosovës ky subjekt politik...

Isa Mustafa del vet i gjashti në konferencë për shtyp, flet për koalicionin me Vetëvendosjen

para 4 muajve - Insajderi

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar takime të nivelit të lartë ndërmjet partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në një konferencë për shtyp të premtën ku u paraqit para...

Ndarja e posteve kryesore LVV-LDK nën autoritetin e liderëve Kurti e Mustafa

para 4 muajve - PortaliOnline

Nga tri pozitat më të larta udhëheqëse politike në Kosovë, partitë që po synojnë formimin e koalicionit të ardhshëm qeverisës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë pajtuar për njërin...

Koalicioni me VV-në afër, Avdullah Hoti tregon kur do të bëhet

para 4 muajve - Infokusi

Sot, Lidhja Demokratike e Kosovës, mbajti mbledhjen e kryesisë së partisë. Temë e kësaj mbledhjeje ishte koalicioni i mundshëm paszgjedhor me Vetëvendosjen, shkruan gazeta inFokus. E Avdullah Hoti i LDK-së,...

Mustafa: Me VV-në kemi mospajtime të vogla rreth Qeverisë, postin e presidentit s’e kemi në agjendë

para 4 muajve - Iliria News

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur para mediave pas mbledhjes që pati me kryesinë e partisë, raporton Gazeta Express. Mustafa ka deklaruar se në mbledhje të kryesisë janë informuar nga ekipi negociues...

Isa Mustafa: Presidenti nuk do të propozohet tani, por kur t’i vjen koha

para 4 muajve - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do të diskutojnë edhe çështjen e presidentin me Lëvizjen Vetëvendosje, por se propozimi i tij do të bëhet kur t’i vjen koha. “Nuk e kemi në rend të ditës çëshjen...

Limajt i vjen përgjigja nga Vetëvendosje: S’kemi faj pse ke abuzuar në qeverisje

para 4 muajve - Infokusi

Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i ndodhi partisë së tij, do ta kallnin Prishtinën. Kjo...

Vetëvendosja, Limajt: S’kemi faj pse ke abuzuar në qeverisje

para 4 muajve - Albinfo

Meqenëse ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i ndodhi partisë së tij, do ta kallnin Prishtinën....

Mustafa thotë se për pozitën e Presidentit nuk po negociohet tash me VV-në

para 4 muajve - Gazeta Observer

Nuk priti as 24 orë prej takimit të fundit të grupeve punuese mes LDK-së e Vetëvendosjes, dhe Isa Mustafa mblodhi kryesinë. Këtu u njoftua në detaje për mbarëvajtjen e bisedimeve në gjashtë raundet e negociatave...

Mustafa për bisedimet me Vetëvendosjen: Kemi arritur mjaft shumë harmonizim

para 4 muajve - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë është diskutuar lidhur me bisedimet që kjo parti ka zhvilluar me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit për bashkëqeverisje....

Isa Mustafa: Nuk jemi në fazën e ndarjes së ministrive me VV-në

para 4 muajve - Klan Kosova

“Është një çështje që duhet ta diskutojmë me partnerin tonë të ardhshëm”. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ende nuk është faza kur mund të flitet për ndarjen e ministrive...

Përfundon mbledhja e Kryesisë së LDK-së, u diskutuan tri pika

para 4 muajve - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është...

Mustafa për bisedimet me Vetëvendosjen: Kemi arritur mjaft shumë harmonizim

para 4 muajve - Aktuale

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë është diskutuar lidhur me zhvillimet “Ne sot në mbledhje të Kryesisë së LDK-së u informuam nga ekipi lidhur me rrjedhën e dialogut, bisedave...

Mustafa: Nëse s’merremi vesh tash për presidentin, shkojmë në zgjedhje brenda një viti

para 4 muajve - Sinjali

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka folur për media pas mbledhjes së Kryesisë së kësaj partie. Mustafa tha se me LVV-në duhet të merren vesh qysh tash për emërin e kandidatit për...

Mustafa: Pajtueshmëri e kënaqshme, tani do të diskutohet posti i presidentit

para 4 muajve - RTV 21

Përfundon takimi i Kryesisë së LDK-së Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Pas kësaj mbledhjeje në një konferencë për media, kreu...

Përfundon mbledhja e LDK-së, Mustafa: Kemi pajtueshmëri me Vetëvendosjen

para 4 muajve - Medial

14:53 | 8 Nëntor 2019 Pas 2 ore ka përfunduar takimi i mbledhjes së kryesisë së LDK-së. Pas takimit, Kryetari i saj Isa Mustafa para mediave ka thënë se sot kanë diskutuar për çështjet që janë harmonizuar...

Isa Mustafa pranon Albin Kurtin si kryeministër: ja diferencat në programin qeverisës

para 4 muajve - Te Sheshi

LDK-ja vendosi që të respektojë parimin që kryeministër të jetë kandidati i partisë që fitoi më shumë vota në zgjedhje, në këtë rast Lëvizja Vetëvendosje, përkatësisht Albin Kurti, duke pranuar të bëjë...

A po e synon postin e presidentit si pjesë e marrëveshjes me VV-në? – Isa Mustafa habit me përgjigjen

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, ka folur për ambiciet e tij që në të ardhmen ta marrë postin e presidentit të vendit. Para mediave, Mustafa ka thënë se kjo është më...

Isa Mustafa: Kësaj partia duhet t’i takojë posti i kryeministrit

para 4 muajve - GazetaBlic

Në një konferencë për media pas këtij takimi, kryetari i partisë, Isa Mustafa ka thënë se sot në mbledhjen e Kryesisë janë informuar lidhur me rrjedhjen e dialogut me Vetëvendosjen. Ai ka thënë se megjithëse...

Mustafa: Postin e kryeministrit e merr partia që ka më shumë vota

para 4 muajve - OraInfo

Dorëzohet LDK, Mustafa ka thënë se postin e kryeministrit e merr partia që ka më shumë vota. Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë së këtij subjekti....

Isa Mustafa tregon sa është afër arritja e koalicionit me LVV-në

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me Kryesinë e LDK-së, ka mbajtur konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë. Mustafa, në këtë mbledhje ka thënë se kanë përafrim me Vetëvendosjen, por janë disa...

LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 4 muajve - Lajm

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar për rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit të koalicionit me këtë parti,...

Fillon mbledhja e kryesisë së LDK-së

para 4 muajve - Gazeta Express

Në Selinë Qendrore të LDK-së ka filluar mbledhja e kryesisë e thirrur nga kreu i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, raporton Gazeta Express. Grupet punuese të LDK-së dhe VV-së, dje mbajtën raundin e fundit...

Bisedime për Qeverinë, kryetarin e Kuvendit dhe Presidentin e ardhshëm

para 4 muajve - KDPolitik

Nga tri pozitat më të larta udhëheqëse politike në Kosovë, partitë që po synojnë formimin e koalicionit të ardhshëm qeverisës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë pajtuar për njërin...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 4 muajve - Gazeta Express

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Gjithsej 100 ankesa dorëzohen në PZAP

para 4 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror Zgjedhor dje shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhje të 6 tetorit 2019. Pas kësaj të gjitha partitë garuese kanë afat 24 orë të paraqesin ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

VV: Akoma s’ka datë për takimin Kurti-Mustafa

para 4 muajve - Klan Kosova

Të enjten është zhvilluar takimi i gjashtë dhe i fundit midis grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për harmonizim të programeve për koalicionin që pritet ta Qeverisë...

Limajt i vjen përgjigja nga Vetëvendosje: S’kemi faj pse ke abuzuar në qeverisje

para 4 muajve - Gazeta Observer

Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i ndodhi partisë së tij, do ta kallnin Prishtinën . Kjo...

Mblidhet Kryesia e LDK-së

para 4 muajve - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 13:00 ta mbajë mbledhjen e Kryesisë. LDK edhe përmes një njoftimi të lëshuar për media ka njoftuar për mbajtjen e kësaj mbledhjeje të Kryesisë. “Sot (e premte),...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për...

VV: Akoma s’ka datë për takimin Kurti-Mustafa

para 4 muajve - Medial

Të enjten është zhvilluar takimi i gjashtë dhe i fundit midis grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për harmonizim të programeve për koalicionin që pritet ta qeverisë...

Kryesia e LDK-së i diskutoi tri pika

para 4 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është...

Fillon mbledhja e Kryesisë së LDK-së

para 4 muajve - Klan Kosova

Tashmë ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të takimeve të grupeve punuese mes LDK-së dhe LVV-së për harmonizim të programeve për Qeverisje....

Gjithsej 100 ankesa dorëzohen në PZAP

para 4 muajve - Medial

Komisioni Qendror Zgjedhor dje shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhje të 6 tetorit 2019. Pas kësaj të gjitha partitë garuese kanë afat 24 orë të paraqesin ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

LDK-ja mblodhi Kryesinë, aty u diskutuan tri pika

para 4 muajve - Koha.net

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është...

Kur do të takohen Albin Kurti e Isa Mustafa: Kjo është përgjigja e Vetëvendosjes

para 4 muajve - GazetaBlic

Të enjten është zhvilluar takimi i gjashtë dhe i fundit midis grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për harmonizim të programeve për koalicionin që pritet ta Qeverisë...

Nis mbledhja e kryesisë së LDK-së

para 4 muajve - OraInfo

Fillon mbledhja e kryesisë së LDK-së. Në Selinë Qendrore të LDK-së ka filluar mbledhja e kryesisë e thirrur nga kreu i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, raporton Gazeta Express. Grupet punuese të LDK-së...

Sa është dallimi në votat që morën ish-deputetët e PSD-së në zgjedhjet e vitit 2017 dhe 2019

para 4 muajve - Infokusi

Në zgjedhjet e vitit 2017 Lëvizja Vetëvendosje kishte arritur të marrë 200 mijë e 135 vota apo 27,49% duke shënuar rritje prej 100% nga zgjedhjet e vitit 2014 dhe në Kuvendin e Kosovës ky subjekt politik...

Mustafa tregon se a kanë diskutuar postin e presidentit me LVV-në

para 4 muajve - KosovaPress

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës para mediave, tha se kryesia ka vlerësuar që grupi punues ka bërë një punë të mirë, por ai ka deklaruar se janë disa çështje të ekonomisë dhe për çështjet sociale,...

Nis mbledhja e Kryesisë së LDK-së

para 4 muajve - GazetaBlic

Para pak minutash ka nisur mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Burime të Gazetës Blic brenda Lidhjes Demokratike bëjnë me dije se tema kryesore e diskutimit do të jetë raportimi i grupeve...

9 vite “luftë” për tu bërë kryeministër – Votat që grumbulloi Albin Kurtit nga viti 2010

para 4 muajve - Insajderi

Që nga viti 2010, Lëvizja Vetëvendosje është pjesëmarrëse e zgjedhjeve në Kosovë. Po nga ky vit kandidat për kryeministër ka qenë Albin Kurti, njëherit edhe kryetari i partisë. Nga zgjedhjet e vitit 2010...

Ahmet Isufi mbetet jashtë Kuvendit

para 4 muajve - Insajderi

Koalicioni AAK-PSD arriti ti fitojë 14 deputetë në legjislaturën e re, por që jashtë Kuvendit të Kosovës mbeti ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi. Isufi në listën e koalicioni AAK-PSD...

Fillon mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës

para 4 muajve - Sinjali

Ka filluar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), e cila po udhëhiqet nga kryetari Isa Mustafa. Në kryesi do të diskutohen tri pika të rendit të ditës, një ndër to është edhe informimi...

Mblidhet kryesia e LDK-së, Isa Mustafa deklarohet pas takimit

para 4 muajve - Medial

13:19 | 8 Nëntor 2019 | Vlora Selimi Ka filluar mbledhja e kryesisë së LDK-së. Në këtë takim i cili po mbahet me dyer të mbyllura do të diskutohen çështjet e vendosura në tavolinën e negociatave ndërmjet...

Ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së nuk arriti të bëhet deputet

para 4 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e djeshme ka shpallur rezultatet përfundimtare të gjashtë tetorit . Partia e Haradinajt që ishte pjesë e Qeverisë doli e katërta në zgjedhje së bashku në koalicion...

Ja çfarë u diskutua në mbledhjen e kryesisës së LDK-së

para 4 muajve - Albinfo

Pas takimit të 6 të grupeve punuese VV_LDK për harmonizimin e programit qeverisës u mblodh sot kryesia e LDK-së. Pas takimit kryetari i këtij subjekti Isa Mustafa tha se do të vazhdojnë konsultimet për...

Mustafa: Me LVV-në do ta diskutojmë edhe çështjen e Presidentit

para 4 muajve - Shenja

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së kësaj partie ka thënë se kanë diskutuar për punën që ka bërë grupi punues i LDK-së në takimet me LVV-në. Mustafa ka thënë se ende...

Fillon mbledhja e Kryesisë së LDK-së

para 4 muajve - Medial

Tashmë ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të takimeve të grupeve punuese mes LDK-së dhe LVV-së për harmonizim të programeve për Qeverisje....

Rreth 100 ankesa dorëzohen në PZAP nga subjektet politike dhe kandidatët

para 4 muajve - OraInfo

Në PZAP dorëzohen 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatët. Nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun (Emrat)

para 4 muajve - GazetaBlic

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Haxhiu për akuzat e Limajt: S’ka faj Vetëvendosje që Nisma qeverisi në mënyrë abuzive

para 4 muajve - Bota Press

Ditë më parë, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, hodhi akuza ndaj Lëvizjen Vetëvendosje, duke thënë se po t’iu ndodhte atyre kjo që i ndodhi partisë së tij, do ta kallnin Prishtinën. Kjo...

Isa Mustafa flet për postin e Presidentit

para 4 muajve - Infokusi

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë të LDK-së , kryetari i kësaj partie Isa Mustafa në një prononcim para mediave ka treguar se për çfarë është diskutuar. Isa Mustafa ka bërë me dije se me Vetëvendosjen...

Përfundon mbledhja e kryesisë së LDK-së, ja çka u bisedua

para 4 muajve - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës edhe pas publikimit të rezultateve përfundimtare  ka thënë që Kryeministri do t’i takojë  fituesit të zgjedhjeve. Mustafa në një prononcim për media është shprehur...

Në PZAP dorëzohen 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatët

para 4 muajve - RTV 21

Prinë Partia e Pavarur Liberale (SLS) me gjithsej 42 ankesa Nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa...

PZAP pranon 100 ankesa nga partitë politike dhe kandidatët

para 4 muajve - Sinjali

Në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, janë dorëzuar 100 ankesa nga partitë politike...

Mblidhet Kryesia e LDK-së: Këto çështje do të diskutohen

para 4 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 13:00 ta mbajë mbledhjen e Kryesisë. Burime të Gazetës Blic brenda Lidhjes Demokratike bëjnë me dije se tema kryesore e diskutimit do të jetë raportimi i...

Sa është dallimi në votat që morën ish-deputetët e PSD-së në zgjedhjet e vitit 2017 dhe 2019

para 4 muajve - Bota Press

Në zgjedhjet e vitit 2017 Lëvizja Vetëvendosje kishte arritur të marrë 200 mijë e 135 vota apo 27,49% duke shënuar rritje prej 100% nga zgjedhjet e vitit 2014 dhe në Kuvendin e Kosovës ky subjekt politik...

Gjithsej 100 ankesa dorëzohen në PZAP

para 4 muajve - Shenja

Komisioni Qendror Zgjedhor dje shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhje të 6 tetorit 2019. Pas kësaj të gjitha partitë garuese kanë afat 24 orë të paraqesin ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

Mustafa: Me VV’në kemi mospajtime të vogla rreth Qeverisë, postin e Presidentit s’e kemi në agjendë

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur para mediave pas mbledhjes që pati me kryesinë e partisë. Mustafa ka deklaruar se në mbledhje të kryesisë janë informuar nga ekipi negociues për bisedimet që i kanë...

Isa Mustafa mbledh Kryesinë e partisë

para 4 muajve - Infokusi

Ka filluar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila po udhëhiqet nga kryetari Isa Mustafa. Në kryesi do të diskutohen tri pika të rendit të ditës, një ndër to është edhe informimi...

Mustafa për bisedimet me Vetëvendosjen: Kemi arritur mjaft shumë harmonizim

para 4 muajve - Zyrtare

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë është diskutuar lidhur me zhvillimet “Ne sot në mbledhje të Kryesisë së LDK-së u informuam nga ekipi lidhur me rrjedhën e dialogut, bisedave...

100 ankesa në PZAP – Kur mund t’i certifikojë rezultatet KQZ’ja?

para 4 muajve - Zyrtare

PZAP ka bërë të ditur se pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), janë dorëzuar rreth 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatëve për deputetë. Nisma...

Mustafa: LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 4 muajve - KosovaPress

Sipas Mustafës, kryesia ka vlerësuar që grupi punues ka bërë një punë të shkëlqyeshme. Kreu i LDK-së para mediave, tha se janë disa çështje të ekonomisë, që nuk kanë arritur pajtueshmëri të plotë me LVV....

100 ankesa dorëzohen në PZAP pas rezultateve përfundimtare

para 4 muajve - GazetaBlic

Tashmë edhe zyrtarisht është mbyllur afati i përcaktuar për ankesa nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. 24 orë pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve nga KQZ  janë paraqitur gjithsej 100...

Mustafa: LDK-VV afër harmonizimit të programit por ende ka dallime

para 4 muajve - Gazeta e re

​Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kreu i kësaj partie, Isa Mustafa tha se kanë diskutuar për rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen Vetëvendosje për harmonizimin e programit të koalicionit me këtë parti,...

Mustafa: Asnjëherë nuk kam kërkuar që të jem president

para 4 muajve - Epoka e Re

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, pas mbledhjes së Kryesisë së kësaj partie ka bërë me dije se janë informuar nga ekipi negociues i LDK-së me ecurinë e bisedimeve me Lëvizjen...

100 ankesa në PZAP – Kur mund t’i certifikojë rezultatet KQZ’ja?

para 4 muajve - Periskopi

PZAP ka bërë të ditur se pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), janë dorëzuar rreth 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatëve për deputetë. Nisma...

Përfundon mbledhja e LDK-së, Mustafa: Kemi pajtueshmëri me Vetëvendosjen

para 4 muajve - Fol

Pas 2 ore ka përfunduar takimi i mbledhjes së kryesisë së LDK-së. Pas takimit, Kryetari i saj Isa Mustafa para mediave ka thënë se sot kanë diskutuar për çështjet që janë harmonizuar në takimet e grupeve...

Pas publikimit të rezltateve, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 4 muajve - Insajderi

Edhe pak orë u ka mbetur që të ankohen të gjitha subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë ndarë të pakënaqur nga rezultati i zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Afatin 24-orësh e kanë shfrytëzuar gati...

Mustafa: Me Vetëvendosjen vendosim edhe për postin e Presidentit, ndryshe shkojmë në zgjedhje shumë shpejt

para 4 muajve - Fakti Ditor

sa Mustafa ka bërë me dije se me Vetëvendosjen do të diskutojnë edhe për postin e Presidentit. Ai ka thënë se kjo duhet të bëhet patjetër, sepse sipas tij, ndryshe rrezikohet të shkohet shumë shpejt në...

Mustafa: Kemi pajtueshmëri, kryeministri i takon partisë fituese të zgjedhjeve

para 4 muajve - Arbresh

Rezultati i zgjedhjeve ka treguar se kujt i takon Kryeministri. Kjo ishte përgjigjja e Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa pas mbajtjes së mbledhjes së Kryesisë. “Ne jemi shprehur para zgjedhjeve se kryeministri...

Mustafa :Kemi pajtueshmëri të përgjithshme, e pranojmë kryeministrin nga partia e parë në zgjedhje

para 4 muajve - Fakti Ditor

Kryetari Isa Mustafa, nënkryetarët dhe anëtarët e kryesisë kanë folur sot për koalicionin e mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje, pas negociatave të zhvilluara deri tashti, shkruan Indeksonline. Kryetari...

Isa Mustafa tregon sa është afër arritja e koalicionit me LVV-në

para 4 muajve - Bota Press

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me Kryesinë e LDK-së, ka mbajtur konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë.Mustafa, në këtë mbledhje ka thënë se kanë përafrim me Vetëvendosjen, por janë disa...

Mustafa: Me VV-në kemi mospajtime për ekonominë, Presidenti s’është temë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa tha se me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) kanë arritur që për pjesën më të madhe të programit qeverisës, raporton Ekonomia Online.

Isa Mustafa: Për dialogun me Serbinë dhe ndarjen e posteve në Qeveri, do të flas me Albin Kurtin

para 4 muajve - Zyrtare

Lajme / 08 Nëntor 2019, 14:49 Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, thotë se Kryesia e LDK’së u informua nga ekipi që po përfaqëson këtë parti në bisedime për koalicion qeverisës me Lëvizjen Vetëendosje. Mustafa...

Përfundon mbledhja e LDK-së, Mustafa: Kemi pajtueshmëri me Vetëvendosjen

para 4 muajve - Arbresh

Pas 2 ore ka përfunduar takimi i mbledhjes së kryesisë së LDK-së. Pas takimit, Kryetari i saj Isa Mustafa para mediave ka thënë se sot kanë diskutuar për çështjet që janë harmonizuar në takimet e grupeve...

Isa Mustafa: Për dialogun me Serbinë dhe ndarjen e posteve në Qeveri, do të flas me Albin Kurtin

para 4 muajve - Periskopi

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, thotë se Kryesia e LDK’së u informua nga ekipi që po përfaqëson këtë parti në bisedime për koalicion qeverisës me Lëvizjen Vetëendosje. Mustafa ka thënë se Kryesia është...

LDK mbledh kryesinë

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. LDK dhe VV pritet që brenda...

77 ankesa deri më tani në PZAP

para 4 muajve - RTV 21

Të pakënaqurit me rezultatet e KQZ-së kanë afat deri në orën 10:50 Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga KQZ-ja subjektet dhe kandidatët patën 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

PZAP pranon 100 ankesa nga partitë politike dhe kandidatët

para 4 muajve - Infokusi

Në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, janë dorëzuar 100 ankesa nga partitë politike...

Rezultati i zgjedhjeve, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 4 muajve - Gazeta Express

Shpallja e rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ka sjellë paknaqësi te shumë subjekte politike, që për këtë proces janë ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Në një përgjigje...

Përfundon mbledhja e kryesisë së LDK-së, u diskutuan tri pika

para 4 muajve - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është...

Deri më tani 77 ankesa në PZAP

para 4 muajve - RTV 21

Të pakënaqurit me rezultatet e KQZ-së kanë afat deri në orën 10:50 Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga KQZ-ja subjektet dhe kandidatët patën 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për Ankesa...

Ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së nuk arriti të bëhet deputet

para 4 muajve - Tetova Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e djeshme ka shpallur rezultatet përfundimtare të gjashtë tetorit. Partia e Haradinajt që ishte pjesë e Qeverisë doli e katërta në zgjedhje së bashku në koalicion me...

Pas publikimit të rezltateve, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 4 muajve - Indeks.mk

Edhe pak orë u ka mbetur që të ankohen të gjitha subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë ndarë të pakënaqur nga rezultati i zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Afatin 24-orësh e kanë shfrytëzuar gati...

LDK-ja mblodhi Kryesinë, aty u diskutuan tri pika

para 4 muajve - Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa. Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është...

Kryesia e LDK-së i diskutoi tri pika

para 4 muajve - Bota Press

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë, e cila udhëhiqej nga kryetari Isa Mustafa.Sipas njoftimit për media, në Kryesi u diskutuan tri pika të rendit të ditës. Një ndër to është edhe...

67 ankesa në PZAP

para 4 muajve - GazetaBlic

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka deklaroi se subjektet dhe kandidatët kanë afat 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. E ky afat do...

Zgjedhjet: Sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - Gazeta Express

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

Nis mbledhja e Kryesisë së LDK-së

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Tashmë ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të takimeve të grupeve punuese mes LDK-së dhe LVV-së për harmonizim të programeve për Qeverisje....

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - Insajderi

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

LDK mbledh sot kryesinë

para 4 muajve - Insajderi

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Zgjedhjet në Kosovë/ Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, sot afati i fundit për ankesat

para 4 muajve - BalkanWeb

Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot është afati i fundit për ankesat pranë PZAP. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur...

Isa Mustafa mbledh Kryesinë e partisë

para 4 muajve - Gazeta e re

Ka filluar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila po udhëhiqet nga kryetari Isa Mustafa. Në kryesi do të diskutohen tri pika të rendit të ditës, një ndër to është edhe informimi...

Rreth 70 ankesa nga subjektet politike pas publikmit të rezultatit zgjedhor nga KQZ

para 4 muajve - Sinjali

Rreth 70 ankesa janë bërë deri më tash në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa pas shpalljes së rezultatit zgjedhor nga ana e KQZ-së. Kohën e ankesave e kanë shfrytëzuar gati të gjitha partitë e...

Sot mbyllet afati i ankesave për zgjedhjet në Kosovë, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 4 muajve - Ina

Shpallja e rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ka sjellë pakënaqësi te shumë subjekte politike, që për këtë proces janë ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Në një përgjigje...

67 ankesa në PZAP

para 4 muajve - Koha.net

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka deklaroi se subjektet dhe kandidatët kanë afat 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. E ky afat do...

Isa Mustafa mbledhë sot kryesinë

para 4 muajve - Gazeta Express

Një ditë pas përfundimit të koordinimit në mes të grupeve punuese LDK-VV për harmonizim të programit, Isa Mustafa do të mbledh sot kryesinë e partisë, raporton Gazeta Express. Mbledhja që do të mbahet...

Këto janë disa nga ankesat e partive politike dorëzuar në PZAP

para 4 muajve - OraInfo

KQZ dje ka shpallë rezultatet finale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet. përfundimtare të KQZ-së kanë të...

Mblidhet Kryesia e LDK-së

para 4 muajve - Epoka e Re

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të takimeve të grupeve punuese në mes të LDK-së dhe LVV-së për harmonizim të programeve për qeverisje....

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 4 muajve - Gazeta Express

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Isa Mustafa mbledhë sot kryesinë

para 4 muajve - Aktuale

Një ditë pas përfundimit të koordinimit në mes të grupeve punuese LDK-VV për harmonizim të programit, Isa Mustafa do të mbledh sot kryesinë e partisë. Mbledhja që do të mbahet në Selinë Qendrore të LDK-së,...

Mblidhet kryesia e LDK-së, Isa Mustafa deklarohet pas takimit

para 4 muajve - Arbresh

Ka filluar mbledhja e kryesisë së LDK-së. Në këtë takim i cili po mbahet me dyer të mbyllura do të diskutohen çështjet e vendosura në tavolinën e negociatave ndërmjet kësaj partie dhe Lëvizjes Vetëvendosje,...

LDK mbledh kryesinë

para 4 muajve - Shprehja.com

Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. LDK dhe VV pritet që brenda dy-tri ditëve të ardhshme të formalizojnë...

Krejt çka ndodhi pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve, reagimet, akuzat…

para 4 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), këtë të enjte, ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Sipas KQZ-së pjesëmarrja e qytetarëve në zgjedhjet e 6 tetorit...

Nis mbledhja e Kryesisë së LDK-së

para 4 muajve - Periskopi

Tashmë ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të takimeve të grupeve punuese mes LDK-së dhe LVV-së për harmonizim të programeve për Qeverisje....

Sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - Koha.net

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

Mblidhet LDK-ja, diskuton për ecurinë e bisedimeve me VV-në

para 4 muajve - Ekonomia Online

Grupet punuese të LDK-së dhe VV-së, dje mbajtën raundin e fundit të bisedimeve teknike për harmonizimin e programit qeverisës. Ndërsa sot Lidhja Demokratike e Kosovës ka thirrur mbledhjen e kryesisë ku...

LDK mbledh kryesinë

para 4 muajve - RTV 21

Pas mbledhjes Mustafa në konferencë për media Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Mbledhja e Kryesisë së LDK-së do të mbahet nga ora 13:00 në selinë qendrore të LDK-së...

Ministrat e qeverisë Haradinaj që s’u zgjodhën as deputetë

para 4 muajve - Sinjali

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

​Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - Medial

07:55 | 8 Nëntor 2019 Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit...

Në ora 10:00 mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - OraInfo

KQZ të enjten ka shpallur rezultatin final të zgjedhjeve të 6 tetorit. Disa parti përfshirë LDK-në dhe PDK-në tashmë kanë dorëzuar ankesa. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me...

Mblidhet Kryesia e LDK-së, a do të vendoset për emrat e ministrave?

para 4 muajve - OraInfo

Isa Mustafa do ta mbledh sot Kryesinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Një ditë pas shpalljes së rezultateve, mblidhet Kryesia e LDK-së

para 4 muajve - Klan Kosova

Një ditë pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, Kryesia e LDK-së do të mbajë një mbledhje. Mbledhja e cila do të mbahet në selinë qendrore të LDK-së pritet të nisë në orën...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - RTV 21

Të pakënaqurit kanë afat deri në orën 10:00 Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës...

​LDK mbledh kryesinë

para 4 muajve - Medial

07:27 | 8 Nëntor 2019 Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - GazetaBlic

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

PZAP pranon ankesat e para të subjekteve politike, afati mbyllet sot

para 4 muajve - Sinjali

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në orën 10:00 të ditës së sotme. Ndryshe, ankesat e para vetëm...

Në PZAP dorëzohen 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatët

para 4 muajve - KosovaPress

Kryesuesi i Sekretariatit të PZAP-së, Mul Desku, tha  për KosovaPress se deri më tani janë paraqitur gjithsej 100 ankesa. Prinë Partia e Pavarur Liberale (SLS) me gjithsej 42 ankesa, derisa për nga numri...

PZAP: Arrin në 100 numri i ankesave nga partitë dhe kandidatët

para 4 muajve - Periskopi

Nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa janë dorëzuar 100 ankesa nga partitë politike dhe...

Mblidhet Kryesia e LDK-së: Këto çështje do të diskutohen

para 4 muajve - Bota Press

grupet punueseKryesiaLDKVV!Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 13:00 ta mbajë mbledhjen e Kryesisë.Burime të Gazetës brenda Lidhjes Demokratike bëjnë me dije se tema kryesore e diskutimit do...

Mblidhet Kryesia e LDK-së: Këto çështje do të diskutohen

para 4 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 13:00 ta mbajë mbledhjen e Kryesisë. Burime të Gazetës Blic brenda Lidhjes Demokratike bëjnë me dije se tema kryesore e diskutimit do të jetë...

Isa Mustafa mbledhë sot kryesinë

para 4 muajve - Tetova Sot

Një ditë pas përfundimit të koordinimit në mes të grupeve punuese LDK-VV për harmonizim të programit, Isa Mustafa do të mbledh sot kryesinë e partisë. Mbledhja që do të mbahet në Selinë Qendrore të LDK-së,...

LDK mbledh kryesinë

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Kryesia e LDK-së diskuton sot rreth marrëveshjes për bashkëqeverisje me VV-në

para 4 muajve - Sinjali

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Ankesat eventuale në Kushtetuese nuk e ndalin konstituimin e institucioneve

para 4 muajve - Koha.net

Rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit nuk do të marrë epilog as pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Kjo pasi Nisma Socialdemokrate dhe disa subjekte të komunitetit...

Ankesat eventuale në Kushtetuese nuk e ndalin konstituimin e institucioneve

para 4 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 nëntor 2019 – Rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit nuk do të marrë epilog as pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror Zgjedhor, pasi Nisma Socialdemokrate dhe disa subjekte...

Kuvendi i ri i Kosovës, pa fytyra ministrash të shkuar

para 4 muajve - Te Sheshi

Legjislatura e re e Kuvendit të Kosovës ka lënë jashtë shumicën e ministrave të mëhershëm, duke u dhënë vend fytyrave të reja, madje, edhe përfaqësuesve të rinj që janë vetëm 27 vjeç. Një numër i madh...

Në PZAP dorëzohen 67 ankesa lidhur me rezultatet e zgjedhjeve

para 4 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 nëntor 2019 – Në Panelin Zgjedhor të Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), deri sot (e premte) në mëngjes, janë dorëzuar 67 ankesa lidhur me rezultatet e zgjedhjeve. Mulë Desku nga PZAP ka treguar...

Dorëzohen 73 ankesa në PZAP pas rezultatit të zgjedhjeve

para 4 muajve - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) dje ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhje të 6 tetorit 2019. Pas kësaj të gjitha partitë garuese kanë afat 24 orë të paraqesin ankesat e tyre në Panelin...

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

para 4 muajve - Lajme.al

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme. Ky ishte një premtim i këtyre dy subjekteve...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - Shenja

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

67 ankesa deri tash në PZAP, kjo parti dërgoi më shumë

para 4 muajve - Gazeta Observer

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në orën 10:00 të ditës së sotme. Deri tasht në këtë institucion...

65 ankesa deri tani në PZAP

para 4 muajve - Periskopi

65 ankesa janë dorëzuar në PZAP pas shpalljes së rezultatit përfundimtar nga KQZ-ja. Këtë e ka konfirmuar edhe Mul Desku nga ky institucion. Ai ka bëtrë të ditur se numrin më të madh të ankesave e kanë...

A do të kandidojë Vjosa Osmani për kryetare të partisë? Kështu përgjigjet ajo

para 4 muajve - Infokusi

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka treguar se a do të kandidojë si kryetare e partisë në zgjedhjet e ardhshme...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - Infokusi

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

Merret vesh se çka do të diskutohet në mbledhjen e kryesisë së LDK-së

para 4 muajve - Periskopi

Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Megjithëse në njoftimin paraprak LDK nuk ka njoftuar se për çfarë do të bisedohet, Periskopi jo-zyrtarisht kupton se do të flitet...

Isa Mustafa mbledhë sot kryesinë

para 4 muajve - Bota Press

Një ditë pas përfundimit të koordinimit në mes të grupeve punuese LDK-VV për harmonizim të programit, Isa Mustafa do të mbledh sot kryesinë e parties. Mbledhja që do të mbahet në Selinë Qendrore të LDK-së,...

LDK mbledh kryesinë

para 4 muajve - Infokusi

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Zgjedhjet në Kosovë/ Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, sot afati i fundit për ankesat

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot është afati i fundit për ankesat pranë PZAP. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur...

67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 4 muajve - Albinfo

Afatin 24-orësh e kanë shfrytëzuar gati të gjitha partitë e koalicionet që garuan në zgjedhje Shpallja e rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ka sjellë pakënaqësi te shumë subjekte politike, që...

Rezultati i zgjedhjeve, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

para 4 muajve - Fakti Ditor

Shpallja e rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ka sjellë paknaqësi te shumë subjekte politike, që për këtë proces janë ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Në një përgjigje...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - Gazeta e re

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

Dorëzohen 67 ankesa në PZAP lidhur me rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve

para 4 muajve - Ekonomia Online

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka se deklaroi se subjektet dhe kandidatët kanë afat 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. E ky afat...

Sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - Ekonomia Online

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

​Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - Arbresh

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme. Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i,...

Ankesat eventuale në Kushtetuese nuk e ndalin konstituimin e institucioneve

para 4 muajve - Ekonomia Online

Rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit nuk do të marrë epilog as pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Kjo pasi Nisma Socialdemokrate dhe disa subjekte të komunitetit...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

para 4 muajve - KosovaPress

Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i, subjektet politike që janë sërish të pakënaqura, kanë të drejtë të paraqitjes së ankesave në Gjykatën Supreme brenda 24 orëve. Ndryshe, ankesat e para vetëm kanë shkuar...

​LDK mbledh kryesinë

para 4 muajve - Arbresh

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Mblidhet kryesia e LDK-së

para 4 muajve - Periskopi

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e saj. Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje....

Këta janë ministra që mbetën jashtë Kuvendit

para 4 muajve - Zyrtare

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 4 muajve - Zhurnal

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

A do të kandidojë Vjosa Osmani për kryetare të partisë? Kështu përgjigjet ajo

para 4 muajve - Gazeta Express

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka treguar se a do të kandidojë si kryetare e partisë në zgjedhjet e ardhshme...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 4 muajve - Gazeta Express

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Osmani: Pozita e presidentit dhe kryeparlamentarit bëjnë më pak se ajo e kryeministrit

para 4 muajve - Gazeta Express

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka thënë se pozita e kryeparlamentarit dhe presidentit të shtetit, bëjnë me...

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

para 4 muajve - Gazeta Express

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme. Ky ishte një premtim i këtyre dy subjekteve...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 4 muajve - GazetaBlic

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Vjosa Osmani tregon se a do të kandidojë për kryetare të LDK-së

para 4 muajve - GazetaBlic

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka treguar se a do të kandidojë si kryetare e partisë në zgjedhjet e ardhshme...

A do të kandidojë Vjosa Osmani për kryetare të partisë? Kështu përgjigjet ajo

para 4 muajve - RTV 21

Sipas Vjosës, marrëveshja mes LDK-së dhe VV-së  mund të arrihet këtë muaj Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka treguar se a do të kandidojë si kryetare...

Grupet e punuës të LVV-së dhe LDK-së përmbyllin takimet

para 4 muajve - Vizion Plus

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për përafrimin e qëndrimeve mbi parimet e qeverisë së ardhshme, të enjten, i kanë përmbyllur diskutimet. Avdullah Hoti, nga Lidhja...

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

para 4 muajve - Albeu

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani , në emisionin Pressing në T7 ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme. Ky ishte një premtim i këtyre dy subjekteve...

Osmani: Nuk kemi plan B, negociojmë vetëm me VV’në

para 4 muajve - Gazeta Express

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se nuk do të ketë bisedime për koalicion me asnjë subjekt tjetër politik përveç Lëvizjes Vetëvendosje. “Nuk kemi plan B”, thotë...

NISMA e “dështuar” e Fatmir Limajt – nga mos kalimi i pragut deri tek komuna që s’e mori asnjë votë

para 4 muajve - Insajderi

Fatmir Limaj mori 26 mijë e 14 vota në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare. Rrjedhimisht partia e tij s’e ka kaluar pragun – duke marrë sipas KQZ-së vetëm 4.985 të votave të përgjithshme, shkruan...

Këto tri komuna e deshën Fatmir Limajn për kryeministër

para 4 muajve - Zyrtare

Koalicioni Nisma-AKR-PD në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arrit ta kalojë pragun zgjdhor, shkruan Periskopi. Ky koalicion mori 42.072 mijë vota apo në përqindje  4,984%. Kandidati për kryeministër, Fatmir Limaj...

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

para 4 muajve - Medial

22:20 | 7 Nëntor 2019 Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme. Ky ishte një premtim i këtyre dy subjekteve para...

Cilat janë procedurat deri te certifikimi i rezultatit zgjedhor dhe sa ditë ka afat për ankesa?

para 4 muajve - Gazeta Express

Me shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit nuk është përmbyllur i gjithë procesi zgjedhor. Ky proces përmbyllet tek pasi të jenë certifikuar rezultatet zgjedhore. E për të ardhur...

Osmani tregoi numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

para 4 muajve - RTV 21

Dy ministri do t’i takojnë minoriteteve Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, tha se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme. Ky ishte një premtim i këtyre dy subjekteve...

Befasojnë VV-LDK, nuk e kanë pothuajse asnjë dallim për programin qeveritar

para 4 muajve - Gazeta Express

Janë parti krejtësisht të ndryshme. Njëra konsiderohet të jetë e majtë, ndërsa tjetra e djathtë. Lëvizja Vetëvendosje, e cila doli e para në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, pritet të...

Ministrat e Qeverisë ‘Haradinaj’ që mbeten jashtë Kuvendit

para 4 muajve - OraInfo

KQZ sot ka shpallur rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit. Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë...

Mbyllen zgjedhjet në Kosovë, dalin rezultatet dhe ndahen vendet në Parlament

para 4 muajve - Top Channel

Qytetarët e Kosovës në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit nuk kanë vendosur vetëm për një qasje të re qeverisëse por edhe frymë të re politike brenda Kuvendit të Kosovës. Legjislatura e shtatë do të...

Osmani: S’ kemi plan B, vetëm me VV’në bëjmë koalicion

para 4 muajve - OraInfo

Vjosa Osmani e ka përsëritur se vetëm me VV-në do të bëjnë koalicionin qeverisës. Nënkryetarja e LDK’së, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se nuk do të ketë bisedime për koalicion me asnjë subjekt tjetër...

Kuvendi i Kosovës, ja këngëtarët e aktorët që do të bëhen deputetë

para 4 muajve - Koha Jone

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të mërkurën shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se shpallja e këtyre rezultateve...

Osmani kundërshton figurat e larta të LDK-së: Vetëvendosje, opsioni i vetëm

para 4 muajve - GazetaBlic

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se nuk do të ketë bisedime për koalicion me asnjë subjekt tjetër politik përveç Lëvizjes Vetëvendosje. “Nuk kemi plan B”, thotë...

Ja sa vota mori Geta Beqa

para 4 muajve - Shprehja.com

Si kandidatet për deputete në radhët e Partisë Demokratike të Kosovës ishte edhe sportistja e suksesshme, Geta Beqa. Por, që numri i votave që ajo mori nuk do të i jap asaj një ulëse në legjislaturën e...

Shumë ministra mbetën jashtë Kuvendit, më i dobëti doli Mustafa

para 4 muajve - Koha.net

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Këto janë procedurat deri te certifikimi i rezultatit zgjedhor

para 4 muajve - Sinjali

Procesi zgjedhor përfundon pas certifikimit të zgjedhjeve, akt i cili bëhet pas shqyrtimit të ankesave të mundshme dhe marrjes së vendimeve nga ana e PZAP-së dhe Gjykatës Supreme. I gjithë ky proces mund...

Nisma – AKR- PD mbesin jashtë Kuvendit

para 4 muajve - Klan Kosova

Rezultatin e publikuar nga KQZ-ja, po e konteston NISMA Socialdemokrate. Këto rezultate të KQZ po kontestohen nga Socialdemokratët, meqë institucioni zgjedhor i vlerësoi edhe rreth 3 mijë vota të ardhura...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 4 muajve - Infokusi

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Rezultatet, VV fiton zgjedhjet, NISMA nuk kalon pragun

para 4 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) doli me rezultatet e zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 6 tetorit, njofton Klan Kosova. Sipas këtij institucioni, Lëvizja Vetëvendosje i fitoi zgjedhjet, ndërkaq, pragun...

Vetëvendosje: Në takimin me LDK-në u pajtuam për shumicën e temave

para 4 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se takimi i sotëm ndërmjet përfaqësuesve të LVV-së dhe LDK-së, ishte i fundit ndërmjet grupeve punuese të dy partive. Përmes një njoftimi për media, LVV ka thënë se takimet...

VV-LDK përfundon takimet, marrëveshja brenda 2-3 ditëve

para 4 muajve - Top Channel

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës brenda dy-tri ditëve të ardhshme pritët të formalizojnë marrëveshjen politike për qeverisjen e ardhshme. Në takimin e fundit të grupeve punuese të...

VV dhe LDK me asnjë dallim në programin qeveritar

para 4 muajve - OraInfo

VV dhe LDK janë partitë që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit. Janë parti krejtësisht të ndryshme. Njëra konsiderohet të jetë e majtë, ndërsa tjetra e djathtë. Lëvizja Vetëvendosje, e cila doli e...

Mblidhet kryesia e LDK-së

para 4 muajve - GazetaBlic

Zyra për Informim nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka njoftuar se nesër do të ketë mbledhje Kryesia e LDK-së, shkruan GazetaBlic. Sipas njoftimit, pas takimit, lideri i kësaj partie, Isa Mustafa,...

Kosovë, koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve

para 4 muajve - BalkanWeb

Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, të shpallur të enjten nga Komisioni Qendror...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

para 4 muajve - Zhurnal

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u tha...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

para 4 muajve - Alsat-M

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u tha...

Formimi i Qeverisë së re, LVV dhe LDK arrijnë marrëveshje programore

para 4 muajve - Shenja

Ka përfunduar takimi i gjashtë, njëherësh i fundit mes grupeve punuese të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizje Vetëvendosje, për arritjen e marrëveshjes për programimin qeverisës. Takimi, sipas rotacionit,...

Përfundon takimi LDK-VV – Albin Kurti dhe Isa Mustafa vendosin për pozitat ministrore

para 4 muajve - Insajderi

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u tha...

Hoti: Grupet punuese VV-LDK përmbyllën diskutimet

para 4 muajve - Portalb

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka thënë se sot është mbajtur takimi i fundit i grupeve punese të VV-së dhe LDK-së, transmeton KlanKosova . Hoti në një prononcim për media deklaroi...

Grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së i përmbyllin takimet

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për përafrimin e qëndrimeve mbi parimet e qeverisë së ardhshme, të enjten, i kanë përmbyllur diskutimet. Avdullah Hoti, nga Lidhja...

Ekipet e VV’së e LDK’së merren vesh për programin qeveritar, tash është radha e Kurtit e Mustafës

para 4 muajve - Gazeta Express

Avdullah Hoti nga LDK-ja ka folur pas takimet me grupet punuese në Vetëvendosje, derisa, ka shtuar se tashmë iu ka mbetur radha takimit të liderëve, raporton Gazeta Express. Hoti ka thënë se janë dakorduar...

KQZ: 1.LVV, 2.LDK, 3.PDK – NISMA nuk e kalon pragun

para 4 muajve - RTV 21

KQZ shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit.-Daka: Subjektet politike, kandidatët për deputetë kanë të drejtë ankese 24 orë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare...

“Komandantët” me vota edhe në veri, por i mund Albin Kurti

para 4 muajve - Infokusi

Shpeshherë ani se e mohuar nga qeveritarët, pjesa veriore e vendit është konsideruar si e pa kontrollueshme nga shteti i Kosovës. Kjo, pasi komunat e asaj ane janë të banuara nga komuniteti serb, e që...

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

para 4 muajve - Infokusi

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në T7 ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme. Ky ishte një premtim i këtyre dy subjekteve para zgjedhjeve. Po ashtu,...

Nisma s’e pranon rezultatin, do rinumërim të tërësishëm e anulim të votave nga Serbia

para 4 muajve - Koha.net

I papranueshëm është rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit për Nismën Socialdemokrate të Fatmir Limajt. Për rezultatet përfundimtare që e lënë jashtë Kuvendit të Kosovës, subjekti i tij do të shfrytëzojë...

Kush sa fitoi në zgjedhjet e 6 tetorit

para 4 muajve - Koha.net

Jashtë legjislaturës së shtatë ka mbetur përfundimisht koalicioni Nisma-AKR-PD. Në bazë të rezultateve përfundimtare, ky koalicion ka marrë 4.98 për qind të votave. Rezultatet përfundimtare të Nismës dhe...

Ish-deputetët që “s’e kaluan pragun” dhe deputetët e rinj të legjislaturës së VII-të

para 4 muajve - Koha.net

Rezultatet përfundimtare e kanë nxjerrë liderin e Vetëvendosjes si më të votuarin në mesin e 5 kandidatëve për kryeministër. Albin Kurti ka marrë më së shumti vota, gjithsej 183,868. Pas Kurtit, me 176,188...

Vetëvendosje konfirmon pajtueshmërinë programore me LDK-në, në takimin e fundit të grupeve punuese

para 4 muajve - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje, ka bërë të ditur se ka përfunduar cikli i takimeve të grupeve punuese me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Vetëvendosje përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se tema të këtij takimi...

Hoti: Grupet punuese VV-LDK përmbyllën diskutimet

para 4 muajve - Klan Kosova

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka thënë se sot është mbajtur takimi i fundit i grupeve punese të VV-së dhe LDK-së. Hoti në një prononcim për media deklaroi se tani ka mbetur të takohen...

“Manipulim nga votat serbe”, Nisma nuk pranon rezultatin e zgjedhjeve

para 4 muajve - Opinion

Rezultati i publikuar sot nga KQZ në Kosovë për zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë nuk është pranuar nga Nisma Socialdemokrate. Sipas tyre rezultati është manipuluar me votat e ardhura nga Serbia “KQZ shpalli...

Përfundon takimi LDK-VV: Albin Kurti dhe Isa Mustafa vendosin për postin e presidentit

para 4 muajve - InfoShqip

Posti i presidentit të vendit nuk është ende sipas Avdulla Hotit mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Për këtë post pritet të diskutojnë Albin Kurti dhe Isa Mustafa. Pas takimit...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike LVV-LDK

para 4 muajve - Albeu

Ka përfunduar takimi i gjashtë i LDK-së dhe LVV-së. Avdullah Hoti nga LDK ka thënë para medieve se ky ishte takimi i fundit për pjesën programore , transmeton Telegrafi. “Ishte takimi i fundit për pjesën...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR, nëse do ta kalonin pragun

para 4 muajve - Insajderi

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Nisma nuk e kalon pragun zgjedhor

para 4 muajve - RTV 21

Shala: KQZ bëri fabrikim të rezultateve – do të ankohemi në PZAP, votat nga Serbia të paligjshme Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga KQZ, reagoi Nisma Socialdemokrate. Thanë se do të bëjnë ankesë...

Dështimi total i artistëve në politikë

para 4 muajve - Gazeta Express

Artistëve kosovarë nuk iu shkoi aspak mirë inkuadrimi në politikë dhe tentimi për t’u bërë deputetë. Aderimet e artistëve në parti politike në prag të zgjedhjeve qenë të shumta, e madje u kritikuan nga...

Cilat janë procedurat deri te certifikimi i rezultatit zgjedhor dhe sa ditë ka afat për ankesa?

para 4 muajve - Infokusi

Me shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit nuk është përmbyllur i gjithë procesi zgjedhor. Ky proces përmbyllet tek pasi të jenë certifikuar rezultatet zgjedhore. E për të ardhur...

Anash bartësve të listave, këta janë pesë politikanët më të votuar në Kosovë

para 4 muajve - Insajderi

Përveç Albin Kurtit, Vjosa Osmanit, Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt, të cilët siguruan dhjetëra mijëra vota në zgjedhjet e 6 tetorit, edhe disa kandidatë për deputetë nga LVV, PDK dhe LDK kanë arritur...

Hoti: Grupet punuese VV-LDK përmbyllën diskutimet

para 4 muajve - Medial

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka thënë se sot është mbajtur takimi i fundit i grupeve punese të VV-së dhe LDK-së. Hoti në një prononcim për media deklaroi se tani ka mbetur të takohen...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 4 muajve - Albinfo

Vetëm një nga katër zëvendëskryeministrat shqiptarë ka arritur të marrë votat e mjaftueshme Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat...

Vjosa Osmani tregon se a do të kandidojë për kryetare të LDK-së

para 4 muajve - Bota Press

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka treguar se a do të kandidojë si kryetare e partisë në zgjedhjet e ardhshme...

Përfundon takimi LDK-VV: Albin Kurti dhe Isa Mustafa vendosin për postin e presidentit

para 4 muajve - GazetaBlic

Posti i presidentit të vendit nuk është ende sipas Avdulla Hotit mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Për këtë post pritet të diskutojnë Albin Kurti dhe Isa Mustafa. Pas takimit...

A do të kandidojë Vjosa Osmani për kryetare të partisë? Kështu përgjigjet ajo

para 4 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka treguar se a do të kandidojë si kryetare e partisë në zgjedhjet...

Përfundoi takimi VV- LDK, u deklarua Hoti

para 4 muajve - RTV 21

Ky është takimi i fundit i grupeve punuese Përfundoi takimi i grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në selinë e VV-së, i cili zgjati tri orë. Në këtë takim i cili...

Hoti: Kemi arritur marrëveshje programore me Vetëvendosjen, formalizimi u takon liderëve

para 4 muajve - Koha.net

Ka përfunduar takimi i gjashtë, njëherësh i fundit mes grupeve punuese të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizje Vetëvendosje, për arritjen e marrëveshjes për programimin qeverisës. Takimi, sipas rotacionit,...

VV-LDK përmbyllin pikat programore, marrëveshja përfundimtare në duart e liderëve politikë

para 4 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi ndërmjet grupeve punuese të VV-së dhe LDK-së, për harmonizimin e programit qeverisës. Pas takimi para medieve foli Avdullah Hoti, i cili tha se ky është takimi i fundit i grupeve punuese...

Pajtohen VV e LDK, mbetet veç zyrtarizmi

para 4 muajve - Infokusi

Janë parti krejtësisht të ndryshme. Njëra konsiderohet të jetë e majtë, ndërsa tjetra e djathtë. Lëvizja Vetëvendosje, e cila doli e para në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, pritet të...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - Aktuale

Endrit Shala nga Nisma për Kosovën ka folur në konferencën për media të kësaj partie. Aty Shala tha se KQZ ka shpallur rezultatet të fabrikuara. “KQZ ka shpallur rezultate të fabrikuara, duke numëruar...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

para 4 muajve - Bota Press

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Këto tri komuna e deshën Fatmir Limajn për kryeministër

para 4 muajve - Periskopi

Koalicioni Nisma-AKR-PD në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arrit ta kalojë pragun zgjdhor, shkruan Periskopi. Ky koalicion mori 42.072 mijë vota apo në përqindje  4,984%. Kandidati për kryeministër, Fatmir Limaj...

Përfundon takimi LDK-VV: Albin Kurti dhe Isa Mustafa vendosin për postin e presidentit

para 4 muajve - Sinjali

Posti i presidentit të vendit nuk është ende sipas Avdulla Hotit mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Për këtë post pritet të diskutojnë Albin Kurti dhe Isa Mustafa, raporton Gazeta Sinjali....

Sipas popullaritetit të votuesve brenda partisë, Osmani del të jetë e para

para 4 muajve - Koha.net

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot gjatë ditës ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të cilat u mbajtën më 6 tetor. Si rezultat i këtyre zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje doli...

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranoi rezultatin e zgjedhjeve

para 4 muajve - Portalb

Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, të shpallur të enjten nga Komisioni Qendror...

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

para 4 muajve - Arbresh

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme. Ky ishte një premtim i këtyre dy subjekteve para zgjedhjeve. Po ashtu,...

Osmani: Pozita e presidentit dhe kryeparlamentarit bëjnë më pak se ajo e kryeministrit

para 4 muajve - Epoka e Re

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ftuar në emisionin “Pressing” të T7, ka thënë se pozita e kryeparlamentarit dhe presidentit të shtetit, bëjnë me...

Kreu i PSD’së heshtë pas humbjes së thellë

para 4 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar në zgjedhjet e gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Kur Vetëvendosje u nda, e disa...

Dështimi total i artistëve në politikë

para 4 muajve - Shprehja.com

Aderimet e artistëve në parti politike në prag të zgjedhjeve qenë të shumta, e madje u kritikuan nga populli për këtë, Adelina Berisha, Arta Nitaj, Kaci Lleshi, Aida Doçi, Fisnik Ademi, Jeton Zogjani,...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

para 4 muajve - Flaka

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u tha...

Osmani tregon numrin e ministrive dhe skenarin për ndarjen e tyre

para 4 muajve - Fakti Ditor

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se janë marrë vesh me VV’në që do të jenë vetëm 12 ministri në qeverinë e ardhshme. Ky ishte një premtim i këtyre dy subjekteve...

Osmani: Nuk kemi plan B, negociojmë vetëm me VV’në

para 4 muajve - Albinfo

KQZ ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se nuk do të ketë bisedime për koalicion me asnjë subjekt...

LDK-ja ka deponuar më së shumti ankesa në PZAP

para 4 muajve - Epoka e Re

Pas shpalljes së rezultateve të përgjithshme nga KQZ, në PZAP janë paraqitur dhjetëra ankesa. Kryearti i Sekretarit të PZAP-it, Mulë Desku ka thënë për RTK, se deri më tani janë parashtruar 65 ankesa,...

Osmani: Nuk kemi plan B, negociojmë vetëm me VV’në

para 4 muajve - Arbresh

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk do të ketë bisedime për koalicion me asnjë subjekt tjetër politik përveç Lëvizjes Vetëvendosje. “Nuk kemi plan B”, thotë Osmani. “Nuk negociojmë për...

Këta janë ministra që mbetën jashtë Kuvendit

para 4 muajve - Periskopi

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

para 4 muajve - Lajm

Në përpjekje për të harmonizuar programin e mundshëm qeverisës Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në takimin e fundit janë pajtuar pothuajse për gjitha çështjet programe, teksa u tha...

VV-LDK përfundon takimet, marrëveshja brenda 2-3 ditëve

para 4 muajve - Tetova1

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës brenda dy-tri ditëve të ardhshme pritët të formalizojnë marrëveshjen politike për qeverisjen e ardhshme. Në takimin e fundit të grupeve punuese të...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - Klan Kosova

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

Vjosa Osmani: Nuk kemi plan B, negociojmë vetëm me VV-në

para 4 muajve - Gazeta Observer

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se nuk do të ketë bisedime për koalicion me asnjë subjekt tjetër politik përveç Lëvizjes Vetëvendosje. “Nuk kemi plan B. Nuk negociojmë...

KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit 07 nëntor, 2019

para 4 muajve - Portalb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit, shkruan REL.

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të...

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Kosovë, Nisma nuk e kalon pragun

para 4 muajve - Albeu

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave. Ndërsa koalicioni...

10 politikanët më të votuar

para 4 muajve - RTV 21

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit Komisoni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit në bazë të se cilave Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para....

VV e LDK nisin takimin e gjashtë, flasin për politikat sociale

para 4 muajve - Gazeta Express

Grupi punues i Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë arritur te zyret e VV-së ku do të mbahet takimi i gjashtë në mes të grupeve punuese për koordinim të programit qeverisës, raporton Gazeta Express. Sot...

Artistët të cilëve u shkoi huq futja në politikë, dështim total në zgjedhje

para 4 muajve - GazetaBlic

Aderimet e artistëve në parti politike në prag të zgjedhjeve qenë të shumta, e madje u kritikuan nga populli për këtë, shkruan GazetaBlic. Adelina Berisha, Arta Nitaj, Kaci Lleshi, Aida Doçi, Fisnik Ademi,...

Fillon takimi i gjashtë i grupeve punuese të VV-së e LDK-së

para 4 muajve - Insajderi

Ka filluar takimi i gjashtë ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në këtë takim do diskutohet për Energjinë, Kulturë dhe Rini. Nga LDK në takim po marrin pjesë: Avdullah Hoti,...

Këta janë 10 politikanët më të votuar

para 4 muajve - RTV 21

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit Komisoni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit në bazë të se cilave Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para....

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - OraInfo

Rezultatet finale të shpallura nga KQZ kanë lënë jashtë Kuvendit Nismën dhe AKR-në. Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve...

Partia e tij pësoi debakël në zgjedhje, Shpend Ahmeti vazhdon heshtjen

para 4 muajve - OraInfo

Komisioni Qendror Zgjedhor sot ka publikuar rezultatin final të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar...

Nsima dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - Klan Kosova

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

Kaq vota ka më shumë Albin Kurti se Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj e Behgjet Pacolli bashkë

para 4 muajve - Infokusi

Albin Kurti, nga zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit, ka dalë si lideri më i votuar në vend. Kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër, ka arritur të marrë besimin e plot 183 mijë e 868 qytetarëve,...

Eliza Hoxha, deputetja e më e votuar e PDK-së

para 4 muajve - RTV 21

Eliza mori mbi 9 mijë vota Sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të 06 tetorit. Nga rezultatet e zgjedhjeve u bë e ditur se tetë ulëse të Kuvendit...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - GazetaBlic

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

Nisma paralajmëron ankesa, rezultatin e publikuar nga KQZ e konsideron të fabrikuar

para 4 muajve - Alsat-M

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se sot do të parashtrojë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me rezultatin përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat u bënë publike sot dhe të cilat...

LDK dhe VV në takim për të gjashtën herë

para 4 muajve - Klan Kosova

Ka nisur takimi i radhës (i gjashti) në mes të grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Takimi po zhvillohet në selinë qendrore të VV-së, ku erdhën Avdullah Hoti, Lumir...

Këta janë 10 politikanët më të votuar të këtyre zgjedhjeve në Kosovë

para 4 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ku Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua se ka dalë si parti e parë, derisa pas VV-së, radhitet Lidhja Demokratike...

Kjo kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës mori vetëm katër vota

para 4 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, ku nga të gjitha subjektet politike ishin 1070 kandidatë për deputetë. Janë 10 prej tyre që nuk kanë mundur...

LDK dhe VV në takim për të shtatën herë

para 4 muajve - Klan Kosova

Ka nisur takimi i radhës (i shtati) në mes të grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Takimi po zhvillohet në selinë qendrore të VV-së, ku erdhën Avdullah Hoti, Lumir...

Nsima dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - Medial

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

Nisma godet KQZ’në: Rezultatet janë të fabrikuara, KQZ kontrabandoi votat nga Serbia

para 4 muajve - Gazeta Express

Endrit Shala nga Nisma për Kosovën ka folur në konferencën për media të kësaj partie , raporton Gazeta Express. Aty Shala tha se KQZ ka shpallur rezultatet të fabrikuara. “KQZ ka shpallur rezultate të...

Grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së përfundojnë punën në programin qeverisës

para 4 muajve - Illyria

Prishtinë, 7 nëntor 2019 – Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për përafrimin e qëndrimeve mbi programin qeverisës i kanë përfunduar diskutimet, të enjten. Avdullah...

LDK me mese shumti ankesa në PZAP

para 4 muajve - KosovaPress

Kryearti i Sekretarit të PZAP-it, Mulë Desku ka thënë për RTK, se deri më tani janë parashtruar 65 ankesa, nga disa subjekte politike dhe kandidatë. Sipas tij, me numrin më të madh të ankesave prinë LKD...

NISMA nuk heq dorë, thotë se i kanë mbi 5%

para 4 muajve - Insajderi

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, koalicioni NISMA-AKR-PD, doli se nuk e kanë kaluar pragun zgjedhor dhe kësisoj do të mbesin jashtë ulëseve të Kuvendit të Kosovës....

Mblidhet kryesia e LDK-së

para 4 muajve - Bota Press

Zyra për Informim nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka njoftuar se nesër do të ketë mbledhje Kryesia e LDK-së. Sipas njoftimit, pas takimit, lideri i kësaj partie, Isa Mustafa, do të mbaj konferencë...

Këto tri komuna nuk e deshën Vjosa Osmanin për kryeministre

para 4 muajve - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës, mori 24.46% dhe do t’i ketë 29 deputetë, shkruan Periskopi. E nominuara për kryeministre nga kjo parti, Vjosa Osmani mori 176 188 vota. Osmani ka marrë më së shumti vota në...

Kjo kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës mori vetëm katër vota

para 4 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, ku nga të gjitha subjektet politike ishin 1070 kandidatë për deputetë. Janë 10 prej tyre që nuk kanë mundur...

Për 135 vota Nisma dhe AKR nuk e kaluan pragun

para 4 muajve - OraInfo

Nisma dhe AKR nuk kanë arritur ta kalojnë pragun zgjedhor. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot publike rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas KQZ-së, koalicioni NISMA-AKR-PD...

Nis takimi VV – LDK, sot bisedojnë për politikat sociale

para 4 muajve - OraInfo

Edhe në ditën kur janë shpallë rezultatet finale të zgjdhjeve të 6 tetorit. Vetëvendosje dhe LDK kanë vazhduar takimet e tyre punuese në përpjekje për harmonizim të programit qeverisës. Grupi punues i...

I kishte 50 mijë vota më 2017 – Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt

para 4 muajve - Insajderi

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Aktori i “O sa mirë” dështon keq  – Vetëm kaq vota ka arritur t’i marr

para 4 muajve - Insajderi

Aktori i njohur kosovar që ishte edhe kandidat për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Jeton Zogjani, nuk ka arritur t’i marr votat e mjaftueshme që të sigurojë një ulëse në kuvend, shkruan Gazeta Insajderi....

Behgjet Pacolli: Rezultatet e zgjedhjeve paraqesin një rezultat të manipuluar

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 tetor – Zhurnal.mk – Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se rezultatet e shpallura nga KQZ paraqesin një rezultat të manipuluar që nuk e pasqyron vullnetin e popullit...

Top 10 femrat dhe meshkujt më të votuar për deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Koha.mk

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor 2019. Nga këto rezultate Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fituese e këtyre zgjedhjeve...

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, të shpallur të enjten nga Komisioni Qendror...

Nisi takimi i grupeve punuese i VV-së dhe LDK-së

para 4 muajve - RTV 21

Pritet të diskutohet për çështje sociale Filloi takimi i grupeve punuese i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në selinë e VV-së. Në këtë takim i cili është i gjashti me radhë do të...

Artistët që nuk arritën të bëhen deputetë

para 4 muajve - RTV 21

KQZ sot shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve Në zgjedhjet e parakohshme parlamentare garës për deputetë nga parti të ndryshme i hynë edhe disa artistë. Aktori i njohur kosovar, Jeton Zogjani,...

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve

para 4 muajve - Illyria

Prishtinë, 7 nëntor 2019 – Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, të shpallur të enjten...

Nisma thërret konferencë për media

para 4 muajve - Gazeta Express

Nisma Socialdemokrate ka njoftuar se sot do të mbajë konferencë për media pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga KQZ-ja, raporton Gazeta Express. Kjo konferencë do të mbahet në ora 14:00 në selinë...

65 ankesa dorëzohen në PZAP

para 4 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. E lidhur me këtë rezultat në PZAP kanë arritur deri më tani 65 ankesa nga partitë politike, shkruan arbresh.info....

Vetëvendosje: Në takimin me LDK-në u pajtuam për shumicën e temave

para 4 muajve - Gazeta Observer

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se takimi i sotëm ndërmjet përfaqësuesve të LVV-së dhe LDK-së, ishte i fundit ndërmjet grupeve punuese të dy partive. Përmes një njoftimi për media, LVV ka thënë se takimet...

Takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 4 muajve - Sinjali

Ka nisur takimi i radhës (i gjashti) në mes të grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Takimi po zhvillohet në selinë qendrore të VV-së, ku erdhën Avdullah Hoti, Lumir...

Kosovë, KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Alsat-M

Komisioni qendror i zgjedhjeve në Kosovë ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje është partia më e votuar në Kosovë me 220 mijë e 811 vota,...

Vetëvendosje e LDK takohen për energjinë, rininë, kultërën dhe çështjet sociale

para 4 muajve - Medial

15:23 | 7 Nëntor 2019 | Vlora Selimi Ka filluar takimi i gjashtë i  dy grupeve punuese LDK-së e VV-së  për harmonizim të pikave  për bashkëqeverisje. Në këtë takim do të diskutohet për çështjen e  energjisë,...

Nisi takimi i grupeve punuese të VV-së dhe LDK-së

para 4 muajve - RTV 21

Pritet të diskutohet për çështje sociale Filloi takimi i grupeve punuese i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në selinë e VV-së. Në këtë takim i cili është i gjashti me radhë do të...

Këto janë pesë gratë më të votuara të PDK-së

para 4 muajve - Infokusi

Të enjten Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Partia e tretë në këto zgjedhje sipas rezultateve përfundimtare është Partia Demokratike e Kosovës...

Përfundon cikli i takimeve të grupeve punuese të LVV dhe LDK-së

para 4 muajve - KosovaLive360

Përfundon cikli i takimeve të grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Sot, në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje! u mbajt takimi i fundit i grupeve punuese të Lëvizjes...

Fillon takimi i grupeve punuese

para 4 muajve - GazetaBlic

Ka filluar takimi i gjashtë ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në këtë takim do diskutohet për Energjinë, Kulturë dhe Rini. Nga LDK në takim po marrin pjesë: Avdullah Hoti,...

Kush është kandidatja që mori vetëm 4 vota në zgjedhjet e 6 tetorit?

para 4 muajve - Insajderi

Xhejlane Jashari është kandidatja për deputete e cila arriti të marrë vetëm 4 vota në zgjedhjet e 6 tetorit. Jashari është nga Partia Rome e Bashkuar e Kosovës. Në këto zgjedhje kanë marrë pjesë gjithsej...

Endrit Shala: Do t’i përdorim të gjitha instancat për ankesa

para 4 muajve - Klan Kosova

Endrit Shala nga Nisma i ka quajtur rezultatet të fabrikuara të ardhura nga votat e paligjshme. Ai tha se do të përdorin të gjitha instancat për ankesa drejtuar institucioneve, njofton Klan Kosova. “KQZ...

PDK mban konferencë për media pas shpalljes së rezultateve nga KQZ

para 4 muajve - Gazeta Express

Partia e Kadri Veselit ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie, raporton Gazeta Express. Në konferencë do të flasë, kryetari i partisë Kadri...

Nisma thërret konferencë të për media

para 4 muajve - Gazeta Express

Nisma Socialdemokrate ka njoftuar se sot do të mbajë konferencë për media pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga KQZ-ja, raporton Gazeta Express. Kjo konferencë do të mbahet në ora 14:00 në selinë...

Dështuan të kalojnë pragun por sa është numri i votave që morën Limaj e Pacolli

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendrore Zgjedhore ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor. Koalicioni Nisma-AKR nuk ka arritur që të kaloj pragun pasi që ka mbledhur veç 42 mijë e 72 vota...

VV deklarohet për takimin e fundit me LDK’në

para 4 muajve - Periskopi

Sot është mbajtur takimi i fundit i grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. LVV përmes një statusi në Facebook ka thënë se ky takim u zhvillua në frymë konstruktive dhe se u gjetë pajtueshmëri...

AAK me 13 deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin e ri të Kosovës do të ketë 13 deputetë. AAK-ja që në zgjedhjet e 6 tetorit të 2019-ës hyri në garë në koalicion me Partinë...

KOSOVË: SHPALLEN REZULTATET PËRFUNDIMTARE TË ZGJEDHJEVE

para 4 muajve - Klan Macedonia

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë.Sic njofton korespodentja e Tv Klan nga Prishtina Blerta Dalloshi Berisha, Konfirmohet fitorja e Lëvizjes Vetëvendosje ndërsa...

Nisma paralajmëron ankesë: Kemi kaluar pragun, KQZ-ja shpalli rezultate të fabrikuara

para 4 muajve - Koha.net

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të bëjë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, rezultatet përfundimtare të të cilave sipas KQZ-së...

Nisma paralajmëron ankesë në Kushtetuese: Kemi mbi 5%, është shkelur ligji

para 4 muajve - GazetaBlic

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media pas shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve nga KQZ. Endrit Shala i Nismës ka thënë se rezultati i rregullt, pa votat e ardhura nga...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për Kryeministër

para 4 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet e zgjedhjeve, ku doli se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, është njeriu që ka marrë më së shumti vota Kurti,...

Grupet punuese të VV-LDK përfundojnë takimet, marrëveshja pritët brenda 2-3 ditëve

para 4 muajve - KosovaPress

Në takimin e gjashtë me radhë i cili zgjati rreth tre orë, anëtari i kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti para mediave, tha se me anë të këtyre takimeve kanë vendosur një standard të ri për marrëveshje politike....

Nuk arriti ta kaloj pragun, Nisma paralajmëron ankesë në Kushtetuese

para 4 muajve - OraInfo

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit. Nisma Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media pas shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve...

Kreu i PSD-së hesht pas humbjes së thellë

para 4 muajve - Tetova Sot

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar në zgjedhjet e gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Kur Vetëvendosja u nda, e disa...

Kandidatët që nuk i votoi as “familja” e tyre

para 4 muajve - Infokusi

Zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit tashmë kanë përfunduar. Pas një muaji nga dita e votimeve, KQZ ka shpallur edhe rezultatet përfundimtare, jo veç për partitë politike, por edhe për...

Grupet punuese të VV-LDK përfundojnë takimet, marrëveshja pritët brenda 2-3 ditëve

para 4 muajve - Gazeta e re

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës brenda dy-tri ditëve të ardhshme pritët të formalizojnë marrëveshjen politike për qeverisjen e ardhshme. Në takimin e fundit të grupeve punuese të...

Këta janë 29 deputetët e ardhshëm të LDK-së

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, ka bërë të ditur se Lidhja Demokratike...

Nisma thotë kanë mbi 5% të votave dhe do t’i dorëzojnë provat

para 4 muajve - RTV 21

Nisma në “luftë” për pragun: KQZ shpalli rezultate të fabrikuara Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje është...

Nisma kapet me KQZ-në: Shpalli rezultate të cilat i fabrikoi vetë

para 4 muajve - Sinjali

Nisma Socialdemokrate nuk i ka pranuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, të shpallura sot, e të cilat e lënë këtë parti jashtë Kuvendit të Kosovës. Endrit Shala nga kjo parti, në një konferencë për...

Sa për qind të votave të partisë kanë marrë kandidatët për kryeministër

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendrore Zgjedhore ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor. Sipas, Albert Krasniqit popullariteti i liderëve në mes votuesve të subjekteve të tyre politike del...

Nisma paralajmëron ankesa, rezultatin e publikuar nga KQZ e konsideron të fabrikuar

para 4 muajve - Lajm

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se sot do të parashtrojë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me rezultatin përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat u bënë publike sot dhe të cilat...

I kishte 50 mijë vota më 2017: Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt

para 4 muajve - Gazeta Express

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Edhe kaq vota i duheshin koalicionit Nisma-AKR për t’a kaluar pragun

para 4 muajve - Insajderi

Vetëm edhe 134 vota i duheshin koalicioni NISMA-AKR-PD për t’a kaluar pragun zgjedhor. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 2019-s, ku është bërë se...

Nisma nuk pajtohet me rezultatin përfundimtar të KQZ-së

para 4 muajve - Insajderi

Nisma Socialdemokrate nuk po pajtohet assesi me rezultatin e shpallur nga Komision Qendror i Zgjedhjeve, me të cilin koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka kaluar pragun, pasi ka arritur të sigurojë veç 42 mijë...

Rezultatet: VV 32 deputetë, LDK 29, PDK 25, AAK-PSD 14

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni ka bërë të ditur se Lëvizja Vetëvendosje ka...

Endrit Shala: KQZ ka fabrikuar votat – sot do të paraqesim ankesë

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve....

Kreu i PSD-së hesht pas humbjes së thellë

para 4 muajve - Infokusi

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar në zgjedhjet e gjashtë tetorit. Kur Vetëvendosja u nda, e disa deputetë të kësaj partie...

Dardan Molliqaj më 2017 mori 50 mijë vota, në zgjedhjet e 6 tetorit vetëm 4 mijë e 83 vota

para 4 muajve - TV21

Deputeti në Kuvendin e Kosovës Dardan Molliqaj në zgjedhjet e qershorit të vitit 2017 arriti të merrte 49 mijë e 26 vota dhe duke u llogaritur si deputeti i tretë më i votuar pas Albin Kurtit dhe Shpend...

Haradinaj thotë se s’do të ushtron postin e deputetit – Ky kandidat e zë vendin e tij

para 4 muajve - Insajderi

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, pas shpalljes së rezultateve nga KQZ ka bërë të ditur se nuk do të ushtroi pozitën e deputetit. “Jam kryetar i Aleancës, por nuk do të jem në Parlament, do t’i...

Këto janë votat e kandidatëve për kryeministër në Kosovë

para 4 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit është Albin Kurti me 183 868 vota. Pas Kurti më shumë vota...

PDK mban konferencë për media në ora 15:00, çfarë do të ndodh?!

para 4 muajve - OraInfo

KQZ ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Partia e Kadri Veselit ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie. Në konferencë...

LDK dhe VV pajtohen për programin qeverisës

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Ka përfunduar takimi i gjashtë, njëherësh i fundit mes grupeve punuese të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizje Vetëvendosje, për arritjen e marrëveshjes për programimin qeverisës. Takimi, sipas rotacionit,...

Ekipet e VV-së e LDK-së merren vesh për programin qeveritar, tash është radha e Kurtit e Mustafës

para 4 muajve - Gazeta Observer

Avdullah Hoti nga LDK-ja ka folur pas takimit me grupet punuese në Vetëvendosje, derisa, ka shtuar se tashmë iu ka mbetur radha takimit të liderëve. Hoti ka thënë se janë dakorduar nëpër fushat për të...

Prej 50 mijë votash Molliqaj ra në 4 mijë vota

para 4 muajve - RTV 21

PSD nuk arriti të kalojë pragun Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Dardan Molliqaj në zgjedhjet e qershorit të vitit 2017 ka arritur të merrte 49 mijë e 26 vota dhe duke u llogaritur si deputeti i tretë...

Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike VV-LDK

para 4 muajve - KosovaPress

Në takimin e gjashtë me radhë, i cili zgjati rreth tre orë, anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti tha se me anë të këtyre takimeve kanë vendosur një standard të ri për marrëveshje politike. “Ky ka...

Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, Nisma nuk e kalon pragun

para 4 muajve - Aktuale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat kanë nxjerrë Lëvizjen Vetëvendosjen të parën me 32 deputetë, ndërkohë që Lidhja Demokratike...

Përmbyllen takimet e grupeve punuese të VV-së e LDK-së, pritet nënshkrimi i marrëveshjes

para 4 muajve - Arbresh

Pas tre orëve ka përfunduar takimi i gjashtë me radhë njeherit dhe  i fundit ndërmjet dy grupeve punuese të LDK-së dhe VV-së. Pas përfundimit të takimit, Avdullah Hoti nga LDK, tha se i kanë përfunduar...

Përfundon takimi LDK-VV: Albin Kurti dhe Isa Mustafa vendosin për këtë post

para 4 muajve - Bota Press

Posti i presidentit të vendit nuk është ende sipas Avdulla Hotit mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Për këtë post pritet të diskutojnë Albin Kurti dhe Isa Mustafa.Pas takimit...

Elektorati ndëshkoi Dhurata Hoxhën – por sa vota arritën të marrin ish-ministrat e tjerë të PDK-së?

para 4 muajve - Insajderi

Uran Ismaili, Bedri Hamza, Abelard Tahiri, Kujtim Gashi kanë arritur të sigurojnë votat për të qenë deputetë në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës, të katër këta mbanin edhe poste ministrore...

Deputetet e reja të PDK-së që lanë prapa me vota Ganimete Musliun, Blerta Deliun e Evgjeni Thaçi

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Partia Demokratike e Kosovës ka dalë partia e tretë në nivel vendi derisa ka arritur të sigurojë...

Pas dështimit në zgjedhje flet Pacolli: Rezultati është i manipuluar

para 4 muajve - Insajderi

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Kosovë/ Ja emrat deputetëve të kësaj legjislature

para 4 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë. Më...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, 24 orë afat për ankesa nga subjektet dhe kandidatët

para 4 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat kanë nxjerrë Lëvizjen Vetëvendosjen të parën me 32 deputetë, ndërkohë që Lidhja Demokratike...

Pacolli: Rezultat i manipuluar, do të përdorim të gjitha mjetet ligjore

para 4 muajve - Top Channel

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet e përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Lajmërohet Pacolli: Përfshirja e votave nga Serbia në rezultat skandal dhe gabim historik, do t’i përdorim të gjitha mjetet ligjore

para 4 muajve - Gazeta Express

Pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve nga Komisioni Qendror Zgjedhor, është lajmëruar edhe kreu i AKR’së, Behgjet Pacolli, partia e së cilit mbeti jashtë Kuvendit. Sipas Pacollit, rezultatet paraqesin...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për Kryeministër

para 4 muajve - Medial

13:33 | 7 Nëntor 2019 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet e zgjedhjeve, ku doli se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, është njeriu që ka marrë më...

Pas shpalljes të rezultateve përfundimtare nga KQZ, PDK thërret konferencë për media

para 4 muajve - Medial

13:49 | 7 Nëntor 2019 Partia e Kadri Veselit ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie. Në konferencë do të flasë, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli....

Molliqaj më 2017 ka marrë 50 mijë vota, në këto zgjedhje vetëm 4 mijë e 83 vota

para 4 muajve - RTV 21

PSD nuk arriti të kalojë pragun Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Dardan Molliqaj në zgjedhjet e qershorit të vitit 2017 ka arritur të merrte 49 mijë e 26 vota dhe duke u llogaritur si deputeti i tretë...

Kadri Veseli jashtë Kuvendit, PDK në orën 15 konferencë për media

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli nuk do të jetë pjesë e legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës. Burime të “Gazeta Blic” brenda këtij subjekti politik kanë treguar se ish kryetari...

KQZ partia e Limajt nuk e kaloi pragun – vjen reagimi nga Nisma

para 4 muajve - Insajderi

Nisma Socialdemokrate nuk po pajtohet assesi me rezultatin e shpallur nga Komision Qendror i Zgjedhjeve, me të cilin koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka kaluar pragun, pasi ka arritur të sigurojë veç 42 mijë...

VV-LDK përmbyllin pikat programore, marrëveshja përfundimtare – në duart e liderëve politikë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi ndërmjet grupeve punuese të VV-së dhe LDK-së, për harmonizimin e programit qeverisës, raporton EkonomiaOnline. Pas takimi para medieve foli Avdullah Hoti, i cili tha se ky është takimi...

Top 10 femrat dhe meshkujt më të votuar për deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Tetova Sot

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor 2019. Nga këto rezultate Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fituese e këtyre zgjedhjeve...

Rënia e madhe e Dardan Molliqajt

para 4 muajve - OraInfo

I kishte 50 mijë vota më 2017: Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt. Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët...

Nsima dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - Infokusi

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

Kush është Natyra Kuçi, e vetmja përfaqësuese e PSD-së në legjislaturën e VII-të të Kuvendit të Kosovës

para 4 muajve - Insajderi

E lindur më 1992, Natyra Kuçi ka kryer studimet pasdiplomike në fushën e Menaxhmentit të Përgjithshëm. Ajo u bë pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje, ku mori pjesë në disa aktivitete të kësaj partie. Ndërsa në...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 4 muajve - Ekonomia Online

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Ja kush mori vetëm katër vota për deputet

para 4 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, ku nga të gjitha subjektet politike ishin 1070 kandidatë për deputetë. Ndërsa, ne kemi gjet 10 prej tyre...

Rezultat i ngushtë mes Ramush Haradinajt dhe Glauk Konjufcës – Ja cili doli më i votuari

para 4 muajve - Insajderi

Ndonëse ishte bartës i listës së koalicionit AAK-PSD në zgjedhjet e 6 tetorit, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është lideri që ka marrë më së paku vota në krahasim me Albin Kurtin, Vjosa Osmanin...

Votat e kandidatëve për kryeministër të Kosovës

para 4 muajve - Alsat-M

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit është Albin Kurti me 183 868 vota. Pas Kurti...

Endrit Shala: KQZ ka fabrikuar votat – sot do të paraqesim ankesë

para 4 muajve - Klan Kosova

Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve. Në një prononcim për Klan...

Nga 50 mijë vota në 2017, Dardan Molliqaj pëson rënie prej 92 përqind

para 4 muajve - GazetaBlic

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Konferencë e jashtëzakonshme për media e Nismës

para 4 muajve - GazetaBlic

Nisma ka paralajmëruar konferencë për media nga ora 14:00. Kjo konferencë e Nismës vjen pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga ana e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, sipas të cilave Koalicioni...

Kaq vota morën kandidatët për kryeministër – dallimi ndërmjet tyre

para 4 muajve - OraInfo

Numri i votave përfundimtare të kandidatëve për kryeministër – dallimi ndërmjet tyre. Nga rezultatet e shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve del se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër,...

Veseli po e mban premtimin, po e ‘nginë’ SHIK Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Sinjali

Ish-shefi i Shërbimit Iformativ të Kosovës (SHIK), tani shef i Partisë Demokratike të Kosovës, duket se po e mbanë premtimin, kur para dy vitesh, si kryetar i Kuvendit, i thoshte Driton Selmanajt të LDK-së...

Endrit Shala: KQZ ka fabrikuar votat, sot do të paraqesim ankesë

para 4 muajve - Medial

13:04 | 7 Nëntor 2019 Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve. Në një...

Pacolli: Rezultatet e KQZ-së të manipuluara, nuk e pasqyrojnë vullnetin e popullit

para 4 muajve - Sinjali

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet e përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Behgjet Pacolli: Rezultatet e zgjedhjeve paraqesin një rezultat të manipuluar

para 4 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se rezultatet e shpallura nga KQZ paraqesin një rezultat të manipuluar që nuk e pasqyron vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja...

Ndodh pas 20 vjetësh në PDK, ky është njeriu që nuk arriti të bëhet deputet

para 4 muajve - Gazeta Express

Zgjedhjet e 6 tetorit kanë qenë befasuese për shumëkënd. Sigurisht edhe për ish-deputetin e PDK’së, Xhavit Halitin, i cili nuk do të mund të ulet më as në karrigen e nënkryetarit të Kuvendit e as në atë...

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike

para 4 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Rezultatet sipas subjekteve politike janë: Lëvizja Vetëvendosje ka fituar gjithsej 220.811...

Ramush Haradinaj heq dorë nga posti i deputetit: Ja kush do ta zë vendin e të parit të AAK-së në Kuvend

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, pas shpalljes së rezultateve nga KQZ ka bërë të ditur se nuk do të ushtroi pozitën e deputetit. “Jam kryetar i Aleancës, por nuk do të jem në Parlament, do t’i...

Kaq vota ka arritur t’i mbledh deputetja e vetme e PSD-së

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Koalicioni AAK-PSD ka fituar 14 ulëse në Kuvendin e Kosovës, me gjithsej  96 mijë e 883 vot apo...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 4 muajve - Gazeta Observer

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 4 muajve - Zyrtare

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Milimetrat e Nismës nën prag, ky është rezultati përfundimtar i partisë së Limajt

para 4 muajve - Gazeta Express

Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në dhe PD-në përfundimisht ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Koalicioni me kandidat për kryeministër, Fatmir Limajn kanë marrë në...

KQZ jep lajmin përfundimtar për “të fortin” e Pejës nga PDK

para 4 muajve - Insajderi

Xhavit Haliti ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës. Në zgjedhjet e 6 tetorit Haliti nga Partia Demokratike e Kosovës nuk ka arritur të sigurojë vota të mjaftueshme për të qenë sërish deputet. Haliti ka...

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

para 4 muajve - Periskopi

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 vota...

Rezultatet: VV 32 deputetë, LDK 29, PDK 25, AAK-PSD 14

para 4 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni ka bërë të ditur se Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, Lidhja Demokratike e...

Reagon ashpër Endrit Shala: Ky është fabrikim i rezultatit të zgjedhjeve

para 4 muajve - GazetaBlic

KQZ sot publikuar  zyrtarisht rezultatin zgjedhjeve, ku NISMA në bazë të këtij rezultati mbetet jashtë Kuvendit të Kosovës. Sipas të dhënëvae zyrtare NISMA ka marrë rreth 4.98% të votave. Ky rezultat sipas...

Këta janë 10 politikanët më të votuar të këtyre zgjedhjeve në Kosovë

para 4 muajve - Shenja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ku Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua se ka dalë si parti e parë, derisa pas VV-së, radhitet Lidhja Demokratike...

Rezultati i LDK-së 206.458 vota, 29 deputetë, lista me emrat e tyre

para 4 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Këtë e ka bërë kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ku ka...

PSD-së nga 12 deputetë, i mbetet vetëm një

para 4 muajve - Gazeta Express

Partia Socialdemokrate nga 12 deputetë sa ka pasur në legjislaturën e kaluar, në zgjedhjet e gjashtë tetorit ka siguruar vetëm një deputete, raporton Gazeta Express. Natyra Kuçi është deputetja e ardhshme...

Kaq vota ka më shumë Albin Kurti se Vjosa Osmani

para 4 muajve - Insajderi

Sipas rezultateve zyrtare të publikuara nga KQZ, Albin Kurti është kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit. Kurti ka dalë më i votuari se të gjithë kandidatët për kryeministër. Sipas këtyre rezultateve...

Kandidatët më të votuar nga secila parti – Ky është numri i votave që morën ata

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjve të parakohshme të 6 tetorit. Sipas këtyre rezultateve Vetëvendosje është fituese e zgjedhjve me 26%, apo 32 deputetetë,...

Ja sa vota i mori në tërë vendin Geta Beqa

para 4 muajve - Gazeta Observer

Kandidatja për deputet nga radhët e PDK-së, Gentiana Beqa Ahmeti, njëherësh edhe ‘bodybuildere’ e suksesshme e Kosovë në zgjedhjet e 6 tetorit ka arritur t’i marrë vetëm 2465 vota, shkruan Periskopi. Këto...

Këta janë 32 deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje

para 4 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të dalë partia e parë, më e votuara në zgjedhjet e 6 tetorit. Vetëvendosje ka siguruar 26.159% apo 220 mijë e 811 vota. Sipas këtij rezultati kjo parti do t’i ketë 32 deputetë...

Lufta poshtë pragut: Fatmir Limaj vs. Behgjet Pacolli, ja cili fitoi

para 4 muajve - Periskopi

Koalicioni Nisma-AKR del se nuk e ka kaluar pragun prej 5 për qind për t’u bërë pjesë e Legjislaturës së VII të Kuvendit të Kosovës. Kësaj partie i vyenin vetëm edhe 133 vota për ta arritur një gjë të...

Këto janë votat e kandidatëve të nominuar për kryeministër

para 4 muajve - Albeu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. KQZ ka publikuar edhe votat e kandidatëve për kryeministër . Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin...

Emrat e 39 grave që fituan votat për deputete në legjislaturën e re

para 4 muajve - RTV 21

Sot KQZ shpalli reultatet përfundimtare të zgjedhjeve 39 gra kanë fituar votat për deputete të Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e re, nga zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 06 tetor. Nga radhët...

Rezultati i LDK’së 206.458 vota, 29 deputetë, lista me emrat e tyre

para 4 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit.  Këtë e ka bërë Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur...

AAK -PSD me 96.883 vota, këta janë deputetët e këtij koalicioni

para 4 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe PSD-ja me kandidat për kryeministër Ramush Haradinaj kanë dalë të...

PDK-ja me 178.645 vota ka marrë 25 deputetë, lexojini emrat e tyre

para 4 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Partia Demokratike e Kosovës me kandidat për kryeministër Kadri Veselin kanë dalë si parti e tretë nga...

Reagon ashpër Endrit Shala: Ky është fabrikim i rezultatit të zgjedhjeve, me rezultatet e rregullta e kemi kaluar pragun

para 4 muajve - GazetaBlic

KQZ sot publikuar  zyrtarisht rezultatin zgjedhjeve, ku NISMA në bazë të këtij rezultati mbetet jashtë Kuvendit të Kosovës. Sipas të dhënëvae zyrtare NISMA ka marrë rreth 4.98% të votave. Ky rezultat sipas...

Pas rënies nga pragu, vjen reagimi i Behgjet Pacollit

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Artistët të cilëve u shkoi huq futja në politikë, dështim total në zgjedhje

para 4 muajve - Bota Press

Aderimet e artistëve në parti politike në prag të zgjedhjeve qenë të shumta, e madje u kritikuan nga populli për këtë, Adelina Berisha, Arta Nitaj, Kaci Lleshi, Aida Doçi, Fisnik Ademi, Jeton Zogjani,...

Kjo është deputetja e vetme prej PSD-së që ka arritur të fitoj ulëse në kuvend

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Sipas këtyre rezultateve koalicioni AAK-PSD ka fituar 14 ulëse në Kuvendin e Kosovës, me gjithsej ...

Lista zyrtare e deputetëve të LDK-së

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendrore Zgjedhore ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor. Lidhja Demokratike e Kosovës në këto zgjedhje ka ndalur partia e dyte me LDK- 206 mijë e 458...

Zyrtare: Këta janë 25 deputetët e PDK

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Partia Demokratike e Kosovës ka dalë partia e tretë në nivel vendi derisa ka arritur të sigurojë vetëm 178...

Xhavit Halitit nuk i mjaftuan 8 mijë 351 vota për t’u bërë deputet

para 4 muajve - Epoka e Re

Xhavit Haliti, i cili është një nga themeluesit e UÇK-së dhe PDK-së, nuk ka arritur të zgjidhet deputet i Kuvendit të Kosovës, edhe në legjislaturën e shtatë. Haliti ka marrë gjithsej 8 mijë 351 vota,...

Këta deputetë do t’i përfaqësojnë komunitetet në Kuvendin e ri të Kosovës

para 4 muajve - Klan Kosova

20 deputetë do të jenë përfaqësues të komuniteteve në Kuvendin e ri të Kosovës. Lista Serbe ka 10 deputetë, Vakat dy deputetë, Kosova Demokratik Turk Partisi dy deputetë, Partia Liberiane Egjiptiane ka...

Behgjet Pacolli reagon pas publikimit të rezultateve: Të manipuluara

para 4 muajve - RTV 21

Nisma-AKR mbesin jashtë Kuvendit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot shpalli rezultatet e Zgjedhjeve Parlamentare të 6 Tetorit. Kryetarja Valdete Daka bëri të ditur se koalicioni Nisma -AKR – PD nuk ka...

Pacolli: Rezultat i manipuluar

para 4 muajve - Koha.net

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Pas rezultateve përfundimtare, këto janë ulëset për secilën parti

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve, ka shpallur sot rezultatet përfundimtare sipas të cilave Vetëvendosje është fituese me 26.159 për qind. Sipas këtij rezultati ajo do t`I ketë 32 depuetët. Lidhja Demokratike...

Kosovë/ Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma nuk kalon pragun

para 4 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave. Sipas Valdete Dakës, LDK ka fituar 24.458%, PDK 21.163%,...

Albin Kurti, Vjosa Osmani, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj – ky është numri përfundimtar i votave të tyre

para 4 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Albin Kurti, kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër ka dalë si më i votuari...

Shpallen rezultatet: Nisma s’e kalon pragun, këto janë votat përfundimtare të VV-së, LDK-së, PDK-së e AAK-së

para 4 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme. “Janë statistikat e përgjithshme,...

Ja emrat e deputetëve të Kuvendit të ri të Kosovës

para 4 muajve - Koha Jone

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë. Më...

KQZ shpallë rezultatet përfundimtare: Vetëvendosje fituese me 26%

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendrore Zgjedhore po mban mbledhjen ku do te shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor Sipas KQZ, partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje me 26,159 për qind. Radhitja...

Ja sa vota i mori në tërë vendin Geta Beqa

para 4 muajve - Periskopi

Kandidatja për deputet nga radhët e PDK-së, Gentiana Beqa Ahmeti, njëherësh edhe ‘bodybuildere’ e suksesshme e Kosovë në zgjedhjet e 6 tetorit ka arritu t’i marrë vëtem 2465 vota, shkruan Periskopi. Këto...

Ky është numri i votave që mori Fatmir Limaj në zgjedhjet e 6 tetorit

para 4 muajve - Sinjali

Bartësi i listës zgjedhore të koalicionit Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka marrë 26 mijë e 14 vota, shkruan Gazeta Sinjali. Fatmir Limaj ka marrë më së paku vota krahasuar me bartësit e listës së partive...

PDK në Kuvend me shumë emra të rinj dhe tetë deputete gra

para 4 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor. Sipas këtyre rezultateve, PDK-ja ka marrë...

I kishte 50 mijë vota më 2017 – Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt

para 4 muajve - Shenja

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

KQZ shpalli rezultatin e zgjedhjeve, LDK tregon si do të veprojë tani për koalicionin me VV-në!

para 4 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon të hezitojë për të konkretizuar marrëveshjen për bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje, edhe pas shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit nga Komisioni...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë

para 4 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit, nga të cilat ka mbetur fitues Lëvizja Vetëvendosje, e pasuar nga Lidhja...

Gratë më të votuara nëpër parti politike

para 4 muajve - OraInfo

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Rezultatet sipas subjekteve politike...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit.Pas publikimit të rezultateve nga...

Ky është fati i Nismës – KQZ e thotë fjalën përfundimtare

para 4 muajve - Insajderi

Partia e Fatmir Limajt, Nisma Socialdemokrate nuk ka arritur ta kalojë pragun zgjedhor në zgjedhjet e 6 tetorit. Valdete Daka, kryetarja e KQZ-së ka bërë me dije që koalicioni Nisma-AKR-PD ka arritur të...

Kush fitoi më shumë vota, Albin Kurti apo Vjosa Osmani

para 4 muajve - TV21

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje është fituese e këtyre zgjedhjeve. Sipas rezultateve përfundimtare kreu i...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP për rezultatet e zgjedhjeve

para 4 muajve - Epoka e Re

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit...

AAK me 13 deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Klan Kosova

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin e ri të Kosovës do të ketë 13 deputetë. AAK-ja që në zgjedhjet e 6 tetorit të 2019-ës hyri në garë në koalicion me Partinë Socialdemokrate ka marrë 13 deputetë...

Këta janë 29 deputetët e ardhshëm të LDK-së

para 4 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, ka bërë të ditur se Lidhja Demokratike e Kosovës është partia e...

NISMA nuk pajtohet me humbjen

para 4 muajve - Infokusi

Pas shpalljes se rezultateve përfundimtare nga KQZ, NISMA ka mbajtur konferencë ku ka shprehur pakënaqësitë e saj, shkruan Gazeta inFokus. Sipas kësaj partie rezultatet e shpallura nga KQZ jan rezultatet...

KQZ publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

para 4 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Në faqen zyrtare të KQZ-së, janë publikuar emrat...

Kreu i PSD’së heshtë pas humbjes së thellë

para 4 muajve - Bota Press

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar në zgjedhjet e gjashtë tetorit. Kur Vetëvendosje u nda, e disa deputetë të kësaj partie...

Deputetja e LVV-së merr rreth 5 mijë vota më shumë sesa komplet koalicioni Nisma-AKR-PD

para 4 muajve - Sinjali

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka marrë gjithsej 46 mijë e 861 vota në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Sipas rezultate ve përfundimtare të shpallura...

Sa vota morën kandidatët për kryeministër në zgjedhjet e 6 tetorit?

para 4 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallë rezultatet përfundimtare të 6 tetorit 2019. Kandidati për kryeministër që doli i pari në këto zgjedhje, Albin Kurti, ka marrë 183 868 vota. Kandidatja e LDK-së që...

Natyra Kuçi, deputetja e vetme e PSD-së

para 4 muajve - Klan Kosova

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Natyra Kuçi do të jetë përfaqësuesja e vetme e këtij subjekti politik me 4 mijë e 452 vota.

“Të dështuarit” e zgjedhjeve të 6 tetorit

para 4 muajve - RTV 21

Kishin pozita të rëndësishme në ligjeslaturën e kaluar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje është e para me 26.159...

KQZ publikon rezultatet, këto janë deputetët e rinj të Kosovës

para 4 muajve - Albeu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës . Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të...

Lista e deputetëve të koalicionit AAK-PSD

para 4 muajve - Koha.net

Koalicioni AAK-PSD ka arritur që të marr 11.477 për qind të votave në zgjedhjet e 6 tetorit. Koalicioni AAK-PSD ka marr 14 ulëse në Kuvendin e Kosovës, transmeton Koha.net. Nga radhët e PSD-së vetëm Natyra...

KQZ shpall rezultatin përfundimtar të 6 tetorit në Kosovë, sa deputetë morën zyrtarisht VV dhe LDK, do surprizoheni nga Lista SERBE

para 4 muajve - Sot News

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit të mbajtura në Kosovë. Sipas rezultateve të raportuara nga kryetarja e KQZ, Valdete Daka, Vetëvendosja ka marrë 32 deputetë,...

Kreu i PSD-së heshtë pas humbjes së thellë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ende nuk e ka folur asnjë fjalë për humbjen e thellë që partia e tij e ka pësuar në zgjedhjet e gjashtë tetorit. Kur Vetëvendosje u nda, e disa deputetë të kësaj partie...

Kjo kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës mori vetëm katër vota

para 4 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, ku nga të gjitha subjektet politike ishin 1070 kandidatë për deputetë. Janë 10 prej tyre që nuk kanë mundur...

Nisma-AKR-PD kanë mbetur nën pragun zgjedhor për 135 vota

para 4 muajve - Gostivari Sot

Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në dhe PD-në përfundimisht ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Koalicioni me kandidat për kryeministër, Fatmir Limajn kanë marrë në...

Këto janë deputetet më të votuara në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Shprehja.com

Sipas këtyre rezultateve femra me e votuar për deputete po del të jetë Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje. Haxhiu në këto zgjedhje ka marrë 46 mijë e 861 vota, ndërsa e dyta më e votuar është Mimiza...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - Gazeta Observer

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

E konfirmuar: Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - Zyrtare

Nisma Socialdemokrate, ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, shkruan Periskopi. Mul Desku për Periskopin ka bërë...

Rezultatet zyrtare, Vetëvendosje fiton zgjedhjet me 26,15 %

para 4 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor. Sipas rezultateve zyrtare, Lëvizja Vetëvendosje...

Shpallen rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, këta numrat e deputetëve të partive

para 4 muajve - Ina

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme. “Janë statistikat e përgjithshme,...

Votat përfundimtare të kandidatëve për kryeministër

para 4 muajve - Koha.net

Albin Kurti, kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër të Kosovës, mbetet me më së shumti vota. Kurti, pasohet nga Vjosa Osmani, kandidate e LDK-së. Kurti ka marrë gjithsej 183.868 vota, transmeton Koha.net....

Lista e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje

para 4 muajve - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur që të dal në zgjedhjet e 6 tetorit. LVV ka marr 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, transmeton Koha.net. Këta janë deputetët nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje:

Lista e deputetëve të PDK-së

para 4 muajve - Koha.net

PDK ka arritur ka dalë partia e tretë në zgjedhjet e 6 tetorit. PDK ka marr 25 ulëse në Kuvendin e Kosovës, konkretisht 21.458 për qind, transmeton Koha.net. Këta janë deputetët nga radhët e PDK-së:

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - Albinfo

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit Shala...

Ndodh pas 20 vjetësh në PDK, ky është njeriu që nuk arriti të bëhet deputet

para 4 muajve - GazetaBlic

Zgjedhjet e 6 tetorit kanë qenë befasuese për shumëkënd. Sigurisht edhe për ish-deputetin e PDK-së, Xhavit Halitin, i cili nuk do të mund të ulet më as në karrigen e nënkryetarit të Kuvendit e as në atë...

A arriti të bëhet deputete Eliza Hoxha?

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Nga Partia Demokratike e Kosovës mandatin e deputetit ka rritur ta marrë edhe Eliza Hoxha . Hoxha ka arritur të marrë 9 mijë e 303 vota.

S`dorëzohet NISMA, ky është veprimi i fundit pas publikimit të rezultateve nga KQZ

para 4 muajve - GazetaBlic

NISMA Socialdemokrate zyrtarisht në bazë të rezultateve që janë shpallur nga Komisioni Qendror I Zgjedhjeve ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës. Por ky subjekt politikë do t`i shkoj deri në fund procedurave...

Publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

para 4 muajve - Alsat-M

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka...

Zgjedhjet në Kosovë/ Dalin rezultatet, Vetëvendosja siguron 32 deputetë, LDK-ja 29

para 4 muajve - BalkanWeb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën në Kosovë. Vetëvendosje ka marrë 32 deputetë, ndërsa LDK-ja 29. Ndërkohë Nisma Socialdemokrate...

Rezultatet: VV 32 deputetë, LDK 29, PDK 25, AAK-PSD 14

para 4 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni ka bërë të ditur se Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, Lidhja Demokratike e...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, Vetëvendosje del e para

para 4 muajve - Medial

11:09 | 7 Nëntor 2019 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Gjithsej në këto zgjedhje janë regjistruar për të drejtë vote 1...

PDK në Kuvend me shumë emra të rinj dhe tetë deputete gra

para 4 muajve - Medial

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor. Sipas këtyre rezultateve, PDK-ja ka marrë...

Kjo është lista e deputetëve të LDK-së

para 4 muajve - Koha.net

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dal e dyta, pas Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit. LDK-ja ka arritur që të marr 29 deputetë. Këta janë deputetët nga radhët e Lidhjes Demokratike:

Ish-deputetë që s’do të ulen më në karriget e Kuvendit të Kosovës

para 4 muajve - Koha.net

Nga shpallja e rezultateve përfundimtare nga KQZ, janë disa ish-deputetë që s’do të jenë më pjesë e legjislaturës së shtatë. Nga Partia Socialdemokrate, asnjë nga ish-deputetët s’kanë marrë vota të mjaftueshme,...

Befason Eliza Hoxha, kështu renditet në listën e PDK-së

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Nga Partia Demokratike e Kosovës mandatin e deputetit ka rritur ta marrë edhe Eliza Hoxha . Hoxha ka arritur të marrë 9 mijë e 303 vota.

Rënia e komandant Çelikut

para 4 muajve - Infokusi

Fatmir  Limajt dhe Nismës Social Demokrate në  zgjedhjet e vitit 2019 i shkoj puna keq. Kjo pasi që Limaj  me koalicionin e tij Nisma –AKR-PD nuk arriti t’a kalonte pragun që të bëhej pjesë e Kuvendit,...

Ja kush mori vetëm katër vota për deputet

para 4 muajve - KosovaPress

Kandidatja për deputete Xhejlane Jashari nga Partia Rome e Bashkuar e Kosovës, ka marrë vetëm katër vota. Shpejtim Bajrami dhe Liridona Mustafa nga Partia Demokratike e Ashkalinjëve të Kosovës, kanë marrë...

E konfirmuar: Nisma dorëzon ankesë në PZAP

para 4 muajve - Periskopi

Nisma Socialdemokrate, ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, shkruan Periskopi. Mul Desku për Periskopin ka bërë...

Kush është kandidatja që mori vetëm 4 vota në zgjedhjet në Kosovë?

para 4 muajve - Tetova1

Xhejlane Jashari është kandidatja për deputete e cila arriti të marrë vetëm 4 vota në zgjedhjet e 6 tetorit. Jashari është nga Partia Rome e Bashkuar e Kosovës. Në këto zgjedhje kanë marrë pjesë gjithsej...

Nis takimi i gjashtë ndërmjet LDK-së dhe LVV-së

para 4 muajve - Fol

Ka nisur takimi i gjashtë me radhë i grupeve punuese të LDK-së dhe LVV-së. Takimi është duke u zhvilluar në selinë kryesore të Lëvizjes Vetëvendosje. Siç është paralajmëruar, në takim do të diskutohet...

KQZ jep lajmin përfundimtar për të fortin e Pejës nga PDK

para 4 muajve - Tetova1

Xhavit Haliti ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës. Në zgjedhjet e 6 tetorit Haliti nga Partia Demokratike e Kosovës nuk ka arritur të sigurojë vota të mjaftueshme për të qenë sërish deputet. Haliti ka...

Ramush Haradinaj vetëm 3 mijë vota më shumë se Glauk Konjufca

para 4 muajve - Sinjali

Ndonëse ishte bartës i listës së koalicionit AAK-PSD në zgjedhjet e 6 tetorit, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është lideri që ka marrë më së paku vota në krahasim me Albin Kurtin, Vjosa Osmanin...

Rezultatet zyrtare, Vetëvendosje fiton zgjedhjet me 26,15 %

para 4 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare  të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019. Sipas këtyre rezultateve, Lëvizja...

Zyrtare: Nisma-AKR-PD nuk e kalon pragun

para 4 muajve - Klan Kosova

Koalicioni Nisma-AKR- PD nuk e ka kaluar pragun në zgjedhjet e 6 tetorit. KQZ ka shpallë rezultatet përfundimtare dhe ky koalicion mori 42 mijë e 72 vota apo 4,984 %, njofton Klan Kosova.

Speciale: Shpallen rezultatet e zgjedhjeve

para 4 muajve - Klan Kosova

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka është duke i shpalosur rezultatet për 25 subjektet politike që kanë garuar në zgjedhjet e 6 tetorit. Njëkohësisht Daka do shpalos edhe emrat e 120 deputetëve fitues për...

Këta janë 10 politikanët më të votuar të këtyre zgjedhjeve në Kosovë

para 4 muajve - 24 ore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, në të cilat Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua se ka dalë si parti e parë, derisa pas VV-së radhitet Lidhja Demokratike...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për Kryeministër

para 4 muajve - Shenja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet e zgjedhjeve, ku doli se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, është njeriu që ka marrë më së shumti vota Kurti,...

Emrat e deputetëve të legjislaturës së re

para 4 muajve - RTV 21

VV ka më së shumti deputetë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve- KQZ sot publikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve. Sipas rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD...

Natyra Kuçi deputetja e vetme e PSD-së

para 4 muajve - RTV 21

Jashtë Kuvendit Dardan Molliqaj, Frashër Krasniqi, Dardan Sejdiu e Fisnik Ismaili Natyra Kuçi do të jetë deputetja e vetme nga radhët e Partisë Socialdemokrate (PSD) të Shpend Ahmetit, në legjislaturën...

PSD-ja mbetet veç me 1 deputete

para 4 muajve - Koha.net

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit, ka mbetur me veç një deputet. Është Natyra Kuçi që do të bëhet deputete e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e shtatë. Kuçi ka marrë gjithsej 4.452 vota. Asnjë...

AAK mori 96.883 vota, këta janë 14 deputetët e saj (Emrat)

para 4 muajve - GazetaBlic

Koalicioni AAK- PSD ka arritur të marrë vetëm 96 mijë e 883 vota, sipas rezultateve të publikuar nga KQZ. Më i votuari nga AAK ka dalë kreu i kësaj partie, Ramush Haradinaj. I dyti është renditur, Daut...

PDK me 6 tetor mori 178.645 vota: Këta janë 25 deputetët e saj

para 4 muajve - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 6 tetorit kanë dalë si parti e tretë. Kjo radhitje ia ka siguruar PDK-së 25 ulëse në Kuvendin e Kosovës. PDK-ja ka marrë 178.645 vota ose 21,163%. Si më i votuari...

Diferenca në vota ndërmjet Ramush e Daut Haradinaj

para 4 muajve - GazetaBlic

14 deputetë do të jenë nga koalicioni PSD-AAK në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit. Bartësi i kësaj liste, Ramush Haradinaj ka marrë shumicën totale të votave, apo 75 mijë e 917 sosh. I dyti në listë...

Kështu dolën me vota vëllezërit Haradinaj

para 4 muajve - GazetaBlic

14 deputetë do të jenë nga koalicioni PSD-AAK në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit. Bartësi i kësaj liste, Ramush Haradinaj ka marrë shumicën totale të votave, apo 75 mijë e 917 sosh. I dyti në listë...

Këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës (emrat)

para 4 muajve - OraInfo

Ja emrat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë,...

Ja sa vota ka më shumë Albin Kurti se Vjosa Osmani

para 4 muajve - OraInfo

Kaq vota ka më shumë Albin Kurti se Vjosa Osmani. Sipas rezultateve zyrtare të publikuara nga KQZ, Albin Kurti është kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit. Kurti ka dalë më i votuari se të gjithë...

Më 2017 kishte 50 mijë vota, tani mori vetëm 4 mijë

para 4 muajve - Albinfo

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Lista zyrtare, ja cili është lideri më i votuar i partive konkuruese në zgjedhje

para 4 muajve - Sinjali

Me shpalljen e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të 6 tetorit, janë publikuar edhe listat e deputetëve të partive politike që kaluan pragun zgjedhor. Albin Kurti, kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër,...

Rezultatet përfundimtare/ Ja sa vota dhe deputetë morën Vetëvendosje, LDK, PDK dhe AAK

para 4 muajve - Medial

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve  në Kosovë ka shpallur zyrtarisht rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Me përfundimin e numerimit të të gjitha votave, rezulton që Vetevendosje...

Natyra Kuçi, deputetja e vetme e PSD-së

para 4 muajve - Medial

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Natyra Kuçi do të jetë përfaqësuesja e vetme e këtij subjekti politik me 4 mijë e 452 vota. MEDIAL.mk

Këta janë deputet e LDK-së që do hyn në Kuvend

para 4 muajve - Medial

11:04 | 7 Nëntor 2019 29 deputete do ti ketë në këtë legjislaturë Lidhja Demokratike e Kosovës. Përmes një konference për media KQZ ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Nga tabela...

KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Shpallja e rezultateve dhe certifikimi do t’i hapë rrugë krijimit të...

LDK mori 206.458 vota: Këta janë 29 deputetët

para 4 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Këtë e ka bërë kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ku ka...

Kush fitoi më shumë vota, Kurti apo Osmani

para 4 muajve - RTV 21

VV e Albin Kurti të parët Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje është fituese e këtyre zgjedhjeve. Sipas rezultateve...

Vjosa Osmani i bën konkurrencë të fortë Albin Kurtit, ja si qëndrojnë me vota

para 4 muajve - GazetaBlic

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani , del se ka fituar edhe më shumë vota se sa që u tha para disa javësh. Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së, del se Vjosa Osmani ka arritur...

Pas rezultateve përfundimtare, këto janë ulëset për secilën parti

para 4 muajve - Indeks.mk

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve, ka shpallur sot rezultatet përfundimtare sipas të cilave Vetëvendosje është fituese me 26.159 për qind. Sipas këtij rezultati ajo do t`I ketë 32 depuetët. Lidhja Demokratike...

Nisma: Rezultatet janë të fabrikuara, KQZ kontrabandoi votat nga Serbia

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Endrit Shala nga Nisma për Kosovën ka folur në konferencën për media të kësaj partie . Aty Shala tha se KQZ ka shpallur rezultatet të fabrikuara. “KQZ ka shpallur rezultate të fabrikuara, duke numëruar...

Mësoni cilët janë 10 politikanët më të votuar të këtyre zgjedhjeve në Kosovë

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ku Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua se ka dalë si parti e parë, derisa pas VV-së, radhitet Lidhja Demokratike...

Nis takimi i gjashtë për negociata mes LDK-së dhe VV-së

para 4 muajve - Gazeta Observer

Grupi punues i Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë arritur te zyret e VV-së ku do të mbahet takimi i gjashtë në mes të grupeve punuese për koordinim të programit qeverisës. Sot ndërkaq u bë e ditur se...

KQZ publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

para 4 muajve - Bashke

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka...

Largimi nga Vetëvendosja i kushtoi Shpend Ahmetit, ja sa vota mori tani

para 4 muajve - Ekonomia Online

Partia Socialdemokrate e udhëhequr nga Shpend Ahmeti, në zgjedhjet e 6 tetorit ka arritur të fitojë vetëm një ulëse në Kuvend. Në këto zgjedhje, Ahmeti shihet se ka dështuar keq pasi ka marrë vetëm 5 mijë...

Nisma nuk kalon PRAGUN

para 4 muajve - RTV 21

Nisma me 4.984% të votave Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave. Sipas Valdete Dakës,...

Rezultatet përfundimtare/ Ja sa vota dhe deputetë morën Vetëvendosje, LDK, PDK dhe AAK

para 4 muajve - Vizion Plus

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve  në Kosovë ka shpallur zyrtarisht rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Me përfundimin e numerimit të të gjitha votave, rezulton që Vetevendosje...

Nisma paralajmëron ankesa, rezultatin e publikuar nga KQZ e konsideron të fabrikuar

para 4 muajve - KosovaPress

Shefi i Shtabit Zgjedhor të Nisma Socialdemokrate, Endrit Shala në një konferencë për media, tha se Nisma Socialdemokrate do të bëjë ankesa lidhur me rezultatin zgjedhor të 6 tetorit në të gjitha institucionet...

KQZ: Ky është numri i deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga të gjitha subjektet politike!

para 4 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni ka bërë të ditur se Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, Lidhja Demokratike e...

1 muaj pas zgjedhjeve në Kosovë, del rezultati përfundimtar, fitues Vetëvendosja

para 4 muajve - Koha Jone

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave. Sipas Valdete Dakës, LDK ka fituar 24.458%, PDK 21.163%,...

Ja sa vota morën liderët kryesorë të partive politike

para 4 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Albin Kurti, kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër, ka dalë si më i votuari nga këto zgjedhje,...

Punë e kryer: NISMA-AKR nuk e kalon pragun

para 4 muajve - OraInfo

Koalicioni NISMA-AKR nuk e kalon pragun. KQZ shpall rezultatet, Lëvizja Vetëvendosje i fitoi zgjedhjet. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme...

Publikohen rezultatet zyrtare të zgjedhjeve në Kosovë

para 4 muajve - Opinion

Është publikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rezultati përfundimtar i zgjedhjeve të parakohshme të zhvilluara më 6 tetor në Kosovë. Në faqen zyrtare të KQZ-së, janë publikuar emrat dhe numri i votave...

Fillon takimi i grupeve punese të LDK-VV, flasin për politikat sociale

para 4 muajve - Periskopi

Grupi punues i Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë arritur te zyret e VV-së ku do të mbahet takimi i gjashtë në mes të grupeve punuese për koordinim të programit qeverisës. Sot ndërkaq u bë e ditur se...

Shpallen përfundimisht rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, këta janë numrat e deputetëve të partive

para 4 muajve - InfoShqip

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme. “Janë statistikat e përgjithshme, numri i votuesve të regjistruar...

Këta janë të gjithë deputetët e legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës

para 4 muajve - Sinjali

Në faqen zyrtare të Komisionit Qendror Zgjedhor janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka marrë secili kandidat për deputet. Klikoni KËTU për t’i parë rezultatet finale të deputetëve që arritën të...

LV-ja e LDK-ja nisin takimin e gjashtë, diskutojnë për politikat sociale

para 4 muajve - Epoka e Re

Grupi punues i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), kanë arritur të zyrat e Lëvizjes  Vetëvendosje ku do të mbahet takimi i gjashtë në mes të grupeve punuese për koordinim të programit qeverisës. Sot...

Shpallen rezultatet përfundimtare, VV fituese

para 4 muajve - RTV 21

VV prinë me mbi 200 mijë vota Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha...

PSD me vetëm një deputet në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - GazetaBlic

Partia  Socialdemokrate e udhëhequr nga Shpend Ahmeti ka arritur të sigurojë vetëm një deputetë në Kuvendin e Kosovës. Votat për të hyrë në Kuvend i ka marrë vetëm Natyra Kuqi që ka mbajtur postin e zëdhënëses...

Vetëvendosje e LDK takohen për energjinë, rininë, kultërën dhe çështjet sociale

para 4 muajve - Arbresh

Ka filluar takimi i gjashtë i  dy grupeve punuese LDK-së e VV-së  për harmonizim të pikave  për bashkëqeverisje. Në këtë takim do të diskutohet për çështjen e  energjisë, rinisë,  kulturës dhe çështjet...

Ja sa vota merr partia fituese e këtyre zgjedhjeve

para 4 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare  të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019. Sipas këtyre rezultateve, Lëvizja...

SA PËR QIND TË VOTAVE TË PARTISË KANË MARRË KANDIDATËT PËR KRYEMINISTËR

para 4 muajve - Tetova Sot

Sa për qind të votave të partisë kanë marrë kandidatët për kryeministër Komisioni Qendrore Zgjedhore ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor. Sipas, Albert Krasniqit popullariteti...

VV e LDK nisin takimin gjashtë flasin për politikat sociale

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Grupi punues i Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë arritur te zyret e VV-së ku do të mbahet takimi i gjashtë në mes të grupeve punuese për koordinim të programit qeverisës. Sot ndërkaq...

Isa Mustafa mori 55,128 vota më pak se Vjosa Osmani si kandidat për kryeministër

para 4 muajve - Periskopi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës [LDK], Isa Mustafa, në zgjedhjet e përgjithshme të 8 qershorit 2014 garonte për kryeministër. Por, rezultati i tij ishte shumë shumë larg atij të znj.Vjosa Osmani...

Kjo është ora kur do të shpallen rezultatet e zgjedhjeve

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do  t’i shpallë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu ka bërë të ditur për Insajderin, zëdhënësi për medie, Valmir Elezi, i cili tha se në ora 10:30...

Koalicioni Nisma-AKR-PD përfundimisht jashtë Kuvendit të Kosovës

para 4 muajve - Sinjali

Në zgjedhjet e 6 tetorit, koalicioni Nisma-AKR-PD ka arritur të marrë 42.072 vota apo 4.984%, përqindje kjo që nuk ia siguron kalimin e pragut, raporton Gazeta Sinjali. Në një konferencë për media, kryetarja...

Kaq ulëse siguruan partitë politike në Kuvend sipas KQZ-së

para 4 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zyrtarizuar rezultatin e zgjedhjeve të përkthyer në mandate të deputetëve në Kuvend. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka tha se  Vetëvendosje ka fituar 32 ulëse në Kuvend...

Zyrtare: Nisma-AKR-PD nuk e kalon pragun

para 4 muajve - Medial

Koalicioni Nisma-AKR- PD nuk e ka kaluar pragun në zgjedhjet e 6 tetorit. KQZ ka shpallë rezultatet përfundimtare dhe ky koalicion mori 42 mijë e 72 vota apo 4,984 %, njofton Klan Kosova. MEDIAL.mk

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma përfundimisht s'hyn në Kuvend

para 4 muajve - Koha.net

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha procedurave”, tha ajo, transmeton...

Shpallen rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - RTV 21

VV prinë me mbi 200 mijë vota Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha...

Në këtë orë KQZ-ja i shpall rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit

para 4 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji, më 6 tetor, shkruan Gazeta Express. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi,...

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma përfundimisht s’hyn në Kuvend

para 4 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha procedurave”, tha ajo. Këto...

KQZ publikon rezultatet perfundimtare

para 4 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së, janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka...

Shpallen rezultatet përfundimtare, kjo është renditja e partive

para 4 muajve - OraInfo

KQZ shpall rezultatet përfundimtare. Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të...

1 muaj pas zgjedhjeve në Kosovë, del rezultati përfundimtar

para 4 muajve - Lajme.al

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka bërë shpalljen e rezultateve përfundimtare. KQZ lajmëroi se Lëvizja Vetëvendosje ka fituar zgjedhjet e 6 tetorit me mbi 220 mije vota. Kryetarja e KQZ-se Valdete...

Ekspertët e VV-së e LDK-së diskutojnë për energjinë, çështjet sociale, kulturën e rininë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Ka filluar takimi i gjashtë ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, raporton Ekonomia Online. Në këtë takim do diskutohet për energjinë, çështjet sociale, kulturë dhe rini. Nga...

KQZ shpall rezultatet, Lëvizja Vetëvendosje i fitoi zgjedhjet

para 4 muajve - Sinjali

Një muaj pas mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare, Komisioni Qëndror Zgjedhor, ka shpallur rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Sipas rezultatit final të KQZ-së, Lëvizja Vetëvendosje i ka fituar zgjedhjet,...

Në këtë orë KQZ shpallë rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit

para 4 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror Zgjedhor sot në ora 10:30 do t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji më 6 tetor, shkruan Gazeta Express. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka...

Kjo është kandidatja që mori vetëm katër vota

para 4 muajve - Gazeta Observer

Më 6 tetor, në vendin tonë u mbajtën zgjedhjet parlamentare, teksa qytetarët votuan për ndryshim. Sot u publikuan nga KQZ rezultatet përfundimtare, ndërsa u bën të ditura edhe votat që kandidatët për deputet...

Deputetët nga PDK-ja që për herë të parë hynë në Kuvend

para 4 muajve - Infokusi

Shumë figura të vjetra politike do ti mungojnë Partisë Demokratike të Kosovës në legjislaturën e re të Kuvendit të Kosovës. Në partinë që kësaj radhe u radhit e treta në listë, sipas rezultateve nga zgjedhjet...

VV-LDK, grupet sot diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 4 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore....

Lista me emrat e deputetëve të zgjedhur në Kosovë

para 4 muajve - Shenja

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet e përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Nisma paralajmëron ankesë, e bindur se e ka kaluar pragun

para 4 muajve - Periskopi

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të bëjë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, rezultatet përfundimtare të të cilave sipas KQZ-së...

Nisma paralajmëron ankesë në Kushtetuese: Kemi mbi 5%, është shkelur ligji

para 4 muajve - Gazeta Observer

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media pas shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve nga KQZ. Endrit Shala i Nismës ka thënë se rezultati i rregullt, pa votat e ardhura nga...

PDK thërret konferencë

para 4 muajve - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës, ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie. Në konferencë do të flasë, kryetari i partisë Kadri Veseli. Pas shpalljes...

Top 10 femrat dhe meshkujt më të votuar për deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Fol

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor 2019. Nga këto rezultate Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fituese e këtyre zgjedhjeve...

Endrit Shala: Koalicioni ynë ka kaluar pragun, KQZ-ja shpalli rezultate të fabrikuara

para 4 muajve - Epoka e Re

Shefi i Shtabit Zgjedhor të Nismës Socialdemokrate, Endrit Shala, në një konferencë për media ka thënë se KQZ-ja sot shpalli rezultate të fabrikuara dhe të prodhuara nga ajo vetë, dhe nuk shpalli rezultatet...

Këta janë 10 politikanët më të votuar të këtyre zgjedhjeve në Kosovë

para 4 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ku Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua se ka dalë si parti e parë, derisa pas VV-së, radhitet Lidhja Demokratike...

Nisma paralajmëron ankesë: Kemi kaluar pragun, KQZ shpalli rezultate të fabrikuara

para 4 muajve - KosovaPress

Shefi i Shtabit Zgjedhor të Nisma Socialdemokrate Endrit Shala në një konferencë për media tha se KQZ shpalli rezultate të fabrikuara dhe të prodhuara nga ajo vetë, dhe nuk shpalli rezultatet e rregullta...

Nisma paralajmëron ankesë: Kemi kaluar pragun, KQZ shpalli rezultate të fabrikuara

para 4 muajve - Gazeta e re

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të bëjë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, rezultatet përfundimtare të të cilave sipas KQZ-së...

Nisma paralajmëron ankesë në Kushtetuese: Kemi mbi 5%, është shkelur ligji

para 4 muajve - Fakti Ditor

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media pas shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve nga KQZ. Endrit Shala i Nismës ka thënë se rezultati i rregullt, pa votat e ardhura nga...

VV-LDK, grupet sot diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 4 muajve - Top Channel

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në seli...

NISMA: KQZ shpalli rezultat të fabrikuar

para 4 muajve - Arbresh

NISMA Socialdemokrate pretendon se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultate të fabrikuara, dhe për këtë thonë se do të ankohen në institucionet relevante. Endrit Shala, nga kjo parti, përmendi...

Nisma godet KQZ’në: Rezultatet janë të fabrikuara, KQZ kontrabandoi votat nga Serbia

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Endrit Shala nga Nisma për Kosovën ka folur në konferencën për media të kësaj partie.Aty Shala tha se KQZ ka shpallur rezultatet të fabrikuara. “KQZ ka shpallur rezultate të fabrikuara,...

10 femrat më të votuara në gjithë Kosovën

para 4 muajve - Arbresh

Më gjashtë tetor qytetarë të shumtë të vendit iu drejtuan kutive të votimit. Duke besuar në ndryshim të mirë të Kosovës qytetarët zgjodhën që votat e tyre t’i drejtonin për kandidatët dhe partitë t2ë cilëve...

Shala: Do të ankohemi në PZAP, votat nga Serbia të paligjshme

para 4 muajve - Ekonomia Online

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur konferencë për media, pas shpalljes së rezultatit përfundimtarë nga KQZ-ja, ku edhe u konfirmua se koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e kaloi pragun, raporton EkonomiaOnline....

Rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit do të shpallen në këtë orë nga KQZ-ja

para 4 muajve - Albeu

Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji, më 6 tetor. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka konfirmuar për se...

NISMA s’e kalon pragun!

para 4 muajve - GazetaBlic

Koalicioni parazgjedhor NISMA-AKR-PD nuk ka arritur të sigurojë votat e nevojshme për të kaluar pragun prej 5% të votave të përgjithshme për tu bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës. Lajmin e kanë konfirmuar...

VV-LDK, do të diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 4 muajve - Aktuale

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në seli...

Nuk e kaloi pragun, Behgjet Pacolli nxehet me KQZ-në

para 4 muajve - Infokusi

Pas shpalljes se rezultateve përfundimtare nga KQZ, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Behxhet Pacolli. Pacolli i ka quajtur rezultate të manipuluar të cilat nuk pasqyrojnë vullnetin e popullit të Kosovës,...

Nisma – AKR – PD përfundimisht jashtë Kuvendit për kaq vota

para 4 muajve - Insajderi

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

Kush fitoi më shumë vota, Albin Kurti apo Vjosa Osmani

para 4 muajve - Lajm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje është fituese e këtyre zgjedhjeve. Sipas rezultateve përfundimtare kreu i...

Nisma – AKR – PD përfundimisht jashtë Kuvendit, për 134 vota

para 4 muajve - Gazeta Express

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

Kandidatja për deputete që mori vetëm 4 vota

para 4 muajve - Periskopi

Xhejlane Jashari është kandidatja për deputete e cila arriti të marrë vetëm 4 vota në zgjedhjet e 6 tetorit. Jashari është nga Partia Rome e Bashkuar e Kosovës. Në këto zgjedhje kanë marrë pjesë gjithsej...

Në këtë orë KQZ-ja i shpall rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit

para 4 muajve - Indeks.mk

Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji, më 6 tetor, shkruan Gazeta Express. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi,...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Aktuale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

VV-LDK takohen sot, kjo do të jetë tema e diskutimit

para 4 muajve - Insajderi

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në seli...

Ky është numri i votave që morën Limaj e Pacolli

para 4 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendrore Zgjedhore ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor. Koalicioni Nisma-AKR nuk ka arritur që të kaloj pragun pasi që ka mbledhur veç 42 mijë e 72 vota...

PDK mban konferencë për media pas shpalljes së rezultateve nga KQZ

para 4 muajve - Bota Press

Partia e Kadri Veselit ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie. Në konferencë do të flasë, kryetari i partisë Kadri Veseli. Pas shpalljes së...

Ndarja e ulëseve, AAK ka 13 deputetë kurse PSD përfaqësohet vetëm me Natyra Kuçin

para 4 muajve - Shenja

Nga shpallja e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare nga ana e KQZ-së, AAK-PSD kanë arritur të marrin 96 mijë e 883 vota apo 11, 477%. Bazuar nga ky numër i votave, këtij...

Nisma-AKR-PD kanë mbetur nën pragun zgjedhor për 135 vota

para 4 muajve - Flaka

Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në dhe PD-në përfundimisht ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Koalicioni me kandidat për kryeministër, Fatmir Limajn kanë marrë në...

Pas shpalljes të rezultateve përfundimtare nga KQZ, PDK thërret konferencë për media

para 4 muajve - Arbresh

Partia e Kadri Veselit ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie. Në konferencë do të flasë, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli. Pas shpalljes së...

ZYRTARE: PSD vetëm me një deputet

para 4 muajve - Infokusi

Në listën prej 110 deputetesh nga koalicionin AAK-PSD, Partia Socialedemokratike ka arrit të ketë vetëm një deputet në Kuvendin e Kosovës. Në bazë të rezultateve përfundimtare  vetëm Natyra Kuçi do të...

Këta janë deputetët e ardhëshëm nga koalicioani AAK-PSD

para 4 muajve - Infokusi

Koalicioani pas rezultateve përfundimtarë të KQZ-së , koalicioni AAK-PSD ka arritur të marr 11.477% të votave. Ndërsa KQZ gjatë konferëncës së mbajtur shpalli edhe kandidatët të cilët janë fitues të këtyre...

Sot në orën 10:30 KQZ do të shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 4 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror Zgjedhor do të shpallë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Sot...

Kosovë, KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Alsat-M

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo...

Këta janë deputetët e PDK-së që do të hyjnë në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Infokusi

Në zgjedhjet e 6 tetorit Partia Demokratike e Kosovës, kishte dalë të jetë subjekti i tret më i votuar. Kjo bëri që  PDK të del në opozitë  pas shume viteve sa ishte në pushtet, shkruan Gazeta inFokus,...

Sot në orën 10:30 KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Koha.net

Komisioni Qendror Zgjedhor, njofton se sot më 7 nëntor në orën 10:30, do të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019....

KQZ në ora 10:30 shpall rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - OraInfo

Nuk dorëzohet asnjë ankesë në PZAP, KQZ në ora 10:30 shpall rezultatet përfundimtare. Pas një muaji nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë...

KQZ cakton orën për shpalljen e rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - GazetaBlic

omisioni Qendror Zgjedhor, njofton se sot më 7 nëntor në orën 10:30, do të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019....

Nisma thërret konferencë të për media

para 4 muajve - Arbresh

Nisma Socialdemokrate ka njoftuar se sot do të mbajë konferencë për media pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga KQZ-ja. Kjo konferencë do të mbahet në ora 14:00 në selinë qendrore në Prishtinë....

Ndëshkohet keq ish-ministrja e dy ministrive, nuk siguron votat as për deputete

para 4 muajve - Te Sheshi

Kandidatja e PDK-së, Dhurata Hoxha, është ndëshkuar keq me votat që ka marrë, dhe nuk ka arritur të zë postin për deputete. Ish ministrja e drejtësisë dhe integrimeve evropiane është gjendur në mesin e...

Nga 50 mijë vota në 2017, Dardan Molliqaj pëson rënie prej 92 përqind

para 4 muajve - Bota Press

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje.Molliqaj në zgjedhjet...

Kadri Veseli thërret konferencë për media

para 4 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 6 tetorit, raporton EkonomiaOnline. Aty u bën publike rezultatet e partive politike, por edhe të kandidatëve për deputetë....

Këta janë kandidatët për deputetë që s’i morën as 10 vota

para 4 muajve - Ekonomia Online

Më 6 tetor, në vendin tonë u mbajtën zgjedhjet parlamentare, teksa qytetarët votuan për ndryshim. Sot u publikuan nga KQZ rezultatet përfundimtare, ndërsa u bën të ditura edhe votat që kandidatët për deputet...

Rënia drastike e Dardan Molliqajt, i kishte 50 mijë vota më 2017, tani mori vetëm 4 mijë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për Kryeministër

para 4 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet e zgjedhjeve, ku doli se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, është njeriu që ka marrë më së shumti vota Kurti,...

Këta janë deputetët e PDK-së që do të hyjnë në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Infokusi

Në zgjedhjet e 6 tetorit Partia Demokratike e Kosovës, kishte dalë të jetë subjekti i tret më i votuar. Kjo bëri që  PDK të del në opozitë  pas shume viteve sa ishte në pushtet, shkruan Gazeta inFokus,...

Konferencë e jashtëzakonshme për media e Nismës

para 4 muajve - Bota Press

Nisma ka paralajmëruar konferencë për media nga ora 14:00.Kjo konferencë e Nismës vjen pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga ana e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, sipas të cilave Koalicioni...

Veseli në orën 15:00 mban konferencë për medie

para 4 muajve - Epoka e Re

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, sot në orën 15:00 do të mbajë një konferencë për medie. Zyra për Informim e PDK-së ka bërë me dije se kjo konferencë do të mbahet në selinë...

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma nuk kalon pragun

para 4 muajve - Shenja

Komisioni Qendrore Zgjedhore po mban mbledhjen ku do te shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor Sipas KQZ, partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje me 26,159 për qind. Radhitja...

Votat e kanditatëve për kryeministër

para 4 muajve - Albinfo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, sipas së cilave kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit është Albin Kurti, me 183 868 vota. Pas Kurti, më shumë...

Endrit Shala nuk pajtohet me humbjen, ja për çka po e akuzon KQZ-në?

para 4 muajve - Gazeta Observer

Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve. Në një prononcim për Klan...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për Kryeministër

para 4 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet e zgjedhjeve, ku doli se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, është njeriu që ka marrë më së shumti vota Kurti,...

Kosovë, KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Bashke

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo...

Nisma-AKR përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota

para 4 muajve - Shprehja.com

Pavarësisht deklarimeve të përfaqësuesve të këtij koalicioni se e kanë kaluar pragun, njohësit e procesit zgjedhor vlerësojnë se ky koalicion ka mbetur jashtë Kuvendit për vetëm 134 vota, shkruan “Zëri”...

Sot shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 4 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

LVV e LDK sot mbajnë takimin e gjashtë a do të mirren vesh

para 4 muajve - Gazeta Express

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot do t`i vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në selinë...

Endrit Shala: KQZ ka fabrikuar votat, sot do të paraqesim ankesë

para 4 muajve - Arbresh

Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve. Në një prononcim për Klan...

I kishte 50 mijë vota më 2017: Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt

para 4 muajve - Gazeta Observer

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Shala: KQZ-ja ka fabrikuar votat, sot do të paraqesim ankesë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve. Në një prononcim për Klan...

Ska ankesa në PZAP, hapet rruga për shpalljen e rezultateve përfundimtare

para 4 muajve - GazetaBlic

Në Panelin për Ankesa dhe Parastesa nuk kanë ardhur ankesa deri më tani, këtë e ka konfirmuar për Ekonomia Online, Kryesuesi i Sekretarjatit të PZAP-së Mul Desku. Ai ka treguar se deri më tani nuk ka ndonjë...

I kishte 50 mijë vota më 2017: Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt

para 4 muajve - Periskopi

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ndër...

Këta janë artistët që dështuan në politikë

para 4 muajve - Periskopi

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve sot me 7 nëntor,ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme që u mbajtën me 6 tetor. Nga disa artistë e këngëtarë që kanë kandiduar për tu bërë...

Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, Nisma nuk e kalon pragun

para 4 muajve - Lajm

KQZ ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më 6 tetor. Këto janë përqindjet e partive: Vetëvendosje: 26.159 % LDK: 24.458% PDK: 21.163 % AAK-PSD: 11.477 % AKR-NISMA-PD:...

Ja emrat e 29 deputetëve të LDK-së

para 4 muajve - KosovaPress

Lidhja Demokratike e Kosovës u konfirmua si forca e dytë më e madhe në nivel vendi me 29 deputetë, pas Lëvizjes Vetëvendosje, me të cilën synojnë të qeverisin për katër vitet e ardhshme. Vjosa Osmani është...

Nisma-AKR jashtë Kuvendit, ja sa vota u mungojë

para 4 muajve - OraInfo

Nisma-AKR përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota. Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë...

Ja nga sa vota morën kandidatët e nominuar për kryeministër

para 4 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. KQZ ka publikuar edhe votat e kandidatëve për kryeministër. Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin...

KQZ: Nisma nuk e kalon pragun

para 4 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Koalicioni NISMA-AKR-PD nuk ka kaluar pragun. Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, ky koalicion ka marrë...

KQZ shpall rezultate përfundimtare, kështu do të duket Kuvendi i Kosovës

para 4 muajve - Infokusi

KQZ  gjatë ditës se enjte ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të  parakohshme të 6 tetori. Lëvizja Vetëvendosje është partia e cila ka marrë me se shumti vota  në  zgjedhjet e 6 tetorit...

Votat e ministrave të Rambo II: Uran Ismaili merr më së shumti zgjedhës

para 4 muajve - Periskopi

Disa ish-ministra të Qeverisë Haradinaj arritën t’i marrin votat e mjaftueshme që të fitojnë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ndër ish-ministrat, ai që mori më së shumti vota është ministri në detyrë i shëndetësisë,...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot shpallen rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - BalkanWeb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa të...

KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu ka deklaruar kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, mbrëmë në emisionin Analiza Zgjedhore...

AAK me 13 deputetë, PSD një, ja emrat

para 4 muajve - KosovaPress

Koalicioni Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisa Socialdemokrate në legjislaturën e ardhshme do të ketë 14 deputetë. Ramush Haradinaj ka marrë numrin më të madh të votave me 75,917 të tilla, mirëpo...

Ja emrat deputetëve të kësaj legjislature (Dokument)

para 4 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë. Më...

A do të mirren sot vesh VV e LDK për koalicion

para 4 muajve - OraInfo

LVV e LDK sot mbajnë takimin e gjashtë a do të mirren vesh. Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot do t`i vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale...

Nisma-AKR-PD se kaloi pragun vetëm për 135 vota

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në dhe PD-në përfundimisht ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Koalicioni me kandidat për kryeministër, Fatmir Limajn kanë marrë në...

Këto janë deputetet më të votuara në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve. Sipas këtyre rezultateve femra me e votuar për deputete po del të jetë Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje. Haxhiu në...

Ja sa vota mori deputetja e vetme e PSD-së

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Koalicioni AAK-PSD ka fituar 14 ulëse në Kuvendin e Kosovës, me gjithsej  96 mijë e 883 vot apo...

Pas publikimit të rezultateve përfundimtare, vjen reagimi i Behgjet Pacollit

para 4 muajve - Bota Press

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës.Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Pacolli: Numërimi i votave nga Serbia, gabim historik

para 4 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet e përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Vjosa Osmani më e fuqishme brenda LDK-së, se Kurti brenda VV-së e Veseli brenda PDK-së

para 4 muajve - Periskopi

Albin Kurti i fitoi zgjedhjet e brendshme në Vetëvendosje me rreth 97 për qind të votave vitin e kaluar. Por, rezultatet përfundimtare të KQZ-së brenda partive politike del se janë mjaft befasuese. Vetëvendosje...

Sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 4 muajve - Klan Kosova

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë,...

Këto janë votat e kandidatëve për kryeministër

para 4 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit është Albin Kurti me 183 868 vota. Pas Kurti më shumë vota...

Këto janë votat e kandidatëve për kryeministër

para 4 muajve - KosovaPress

Pas Kurti më shumë vota ka marrë Vjosa Osmani. Ajo ka vota 176 188. Derisa, Kadri Veseli ka marrë 146 763 vota, Ramush Haradinaj ka marrë 75 917 vota. E Fatmir Limaj ka marrë 26. 014 vota. /KosovaPress/...

KQZ shpalli rezultatin e zgjedhjeve, LDK tregon si do të veprojë tani për koalicionin me VV-në!

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon të hezitojë për të konkretizuar marrëveshjen për bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje, edhe pas shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve të...

Pacolli: Rezultati i zgjedhjeve, i manipuluar

para 4 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka komentuar shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit nga ana e KQZ-së, sipas të cilave koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e ka...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot shpallen rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Vizion Plus

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë pritet që këtë të enjte të shpallë rezultatet përfundimtare. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse PZAP dhe Gjykata Supreme nuk kanë pranuar ankesa nga asnjë...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, 24 orë afat për ankesa nga subjektet dhe kandidatët

para 4 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat kanë nxjerrë Lëvizjen Vetëvendosjen të parën me 32 deputetë, ndërkohë që Lidhja Demokratike...

Pacolli: Rezultat i manipuluar, do të përdorim të gjitha mjetet ligjore

para 4 muajve - Gazeta e re

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, rezultatet e përfundimtare të publikuara sot nga KQZ i ka quajtur të manipuluara dhe që nuk e paraqesin vullnetin e popullit të Kosovës. Sipas tij, përfshirja në numërimin...

Kështu u votuan ish-ministrat e qeverisë Haradinaj, prin Uran Ismaili

para 4 muajve - Gazeta Observer

Disa ish-ministra të Qeverisë Haradinaj arritën t’i marrin votat e mjaftueshme që të fitojnë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ndër ish-ministrat, ai që mori më së shumti vota është ministri në detyrë i shëndetësisë,...

Pacolli: Përfshirja e votave nga Serbia në rezultat skandal dhe gabim historik

para 4 muajve - Gazeta Observer

Pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve nga Komisioni Qendror Zgjedhor, është lajmëruar edhe kreu i AKR’së, Behgjet Pacolli, partia e së cilit mbeti jashtë Kuvendit. Sipas Pacollit, rezultatet paraqesin...

NISMA poshtë pragut akuzon rëndë KQZ-në: Fabrikuat rezultatet, e kaluam pragun

para 4 muajve - Periskopi

KQZ sot publikuar  zyrtarisht rezultatin zgjedhjeve, ku NISMA në bazë të këtij rezultati mbetet jashtë Kuvendit të Kosovës. Sipas të dhënëvae zyrtare NISMA ka marrë rreth 4.98% të votave Ky rezulatat sipas...

Pacolli për rezultatet:  Do t’i përdorim të gjitha mjetet për parandalimin e këtij gabimi historik

para 4 muajve - Periskopi

Përfshirja në numëirm e votave nga Serbia gabim historik, parlajmëron  e quan të manipuluar rezultatin e zgjedhjeve,  Rezultat i manipuluar, do të përdorim të gjitha mjetet ligjore Kryetari i AKR-së, Behgjet...

Traumatike: Vetëm kaq vota i vyenin Nisma-AKR-së për ta kaluar pragun

para 4 muajve - Zyrtare

Sipas rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve [KQZ], koalicioni Nisma-AKR nuk ka kaluar pragun zgjedhor prej 5 për qind. Kjo parti paralajmëroi për Periskopin se do të ushtronte sërish...

KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Medial

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu ka deklaruar kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, mbrëmë në emisionin Analiza Zgjedhore...

Shifrat e 6 tetorit: ja sa vota kanë marrë liderët e partive kryesore

para 4 muajve - Te Sheshi

Pasi  janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve  të parakohshme të 6 tetori, janë publikuar edhe votat e secilit kandidat për kryeministër të Kosovës. Sipas të dhënave përfundimtare, kandidati...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, 24 orë afat për ankesa nga subjektet dhe kandidatët

para 4 muajve - KosovaPress

Nga këto zgjedhje Nisma Socialdemokrate nuk ka arritur të kalojë pragun për t’u  bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës. Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka bëri të ditur që partitë dhe kandidatët kanë të drejtë...

Pacolli: Rezultat i manipuluar, do të përdorim të gjitha mjetet ligjore

para 4 muajve - KosovaPress

Sipas tij, përfshirja në numërimin e votave nga Serbia është një skandal dhe një gabim historik. Ai ka paralajmëruar se do të përdorin të gjitha mjetet ligjore, sipas tij, për të parandaluar këtë gabim...

Pas shpalljes se rezultateve nga KQZ, Pacolli konsideron se u manipulua me rezultatet

para 4 muajve - Arbresh

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka reaguar sot pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve nga KQZ. Përmes një postimi në facebook, Pacolli, ka shkruar se rezultatet paraqesin një rezultat të manipuluar...

Ja ku mund ti gjeni të gjitha rezultatet e zgjedhjeve

para 4 muajve - Bota Press

Sot janë shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 Tetor 2019. Kuvendit të Kosovës iu bashkuan këta deputet dhe këta emra dështuan të bëhen pjesë e Kuvendit.  Ky është linku i plotë...

Traumatike: Vetëm kaq vota i vyenin Nisma-AKR-së për ta kaluar pragun

para 4 muajve - Periskopi

Sipas rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve [KQZ], koalicioni Nisma-AKR nuk ka kaluar pragun zgjedhor prej 5 për qind. Kjo parti paralajmëroi për Periskopin se do të ushtronte sërish...

Kjo është deputetja e vetme e PSD-së në Kuvend

para 4 muajve - Epoka e Re

Partia Socialdemokrate (PSD) në zgjedhjet e 6 tetorit ka garuar në koalicion me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Nga PSD-ja vetëm Natyra Kuçi ka arritur të bëhet deputete e Kuvendit të Kosovës....

Shpallen rezultatet: Vetëvendosje fituese e zgjedhjeve, Nisma s’e kalon pragun

para 4 muajve - Te Sheshi

Institucioni për mbarëvajtjen e zgjedhjeve dhe rezultateve zgjedhore në Kosovë  ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, duke nxjerrë fituese Lëvizjen Vetëvendosje, ndërsa duke e lënë jashtë...

VV-LDK diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 4 muajve - RTV 21

Vazhdojnë takimet e grupeve punuese Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore....

Sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 4 muajve - GazetaBlic

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë,...

Ish-deputetë që s’do të ulen më në karriget e Kuvendit të Kosovës

para 4 muajve - Gazeta e re

Nga shpallja e rezultateve përfundimtare nga KQZ, janë disa ish-deputetë që s’do të jenë më pjesë e legjislaturës së shtatë. Nga Partia Socialdemokrate, asnjë nga ish-deputetët s’kanë marrë vota të mjaftueshme....

Dështimi i artistëve në zgjedhjet e 6 tetorit, nga pesë kandidatë, vetëm njëri bëhet deputet

para 4 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve sot me 7 Nëntor,ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme që u mbajtën me 6 Tetor, shkruan Indeksonline. Nga disa artistë e këngëtarë që kanëkandiduar...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për deputetë të koalicionit Nisma-AKR-PD (Dokument)

para 4 muajve - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019. Sipas këtyre rezultateve, koalicioni...

​KQZ shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Medial

07:19 | 7 Nëntor 2019 Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur, me zyrtarët e KQZ-së të cilët kanë paralajamëruar se...

Sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 4 muajve - Medial

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë,...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Tetova Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

Drama e 6 tetorit: Pesë kandidatët që shokuan me rezultatet e tyre

para 4 muajve - Periskopi

Zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit do të mbahen mend për një mori çështjesh të ndryshme. Gara ndër-partiake ishte shumë e fortë, ashtu si edhe gara brenda-partiake mes kandidatëve për deputetë. Periskopi...

Kjo do të jetë ndarja e ulëseve në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor. Nga rezultatet Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 26.159% apo 220 mijë e 811 vota....

Mësoni emrat e deputetëve të rinj nga radhët e minoriteteve

para 4 muajve - Epoka e Re

Komunitetet joshumicë në Kosovë do të përfaqësohen në legjislaturën e shtatë të Kuvend me 20 deputetë. Në bazë të rezultateve përfundimtare të KQZ-së, Lista Serbe do të përfaqësohet në Kuvend me 10 deputetë,...

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike

para 4 muajve - Gazeta e re

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Rezultatet sipas subjekteve politike janë: Lëvizja Vetëvendosje ka fituar gjithsej 220.811 vota ose 26,29%, LDK-ja...

Kaq vota kanë marrë kandidatët për kryeministër

para 4 muajve - Epoka e Re

Në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit më së shumti vota kanë marrë pesë kandidatët për kryeministër nga radhët e tri subjekteve politike dhe dy koalicioneve parazgjedhore. Kandidati për kryeministër i...

Ja dështakët e PDK-së në zgjedhjet e 6 Tetorit

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Komisioni Qendror Zgjedhor sot publikoi rezultatet zyrtare të zgjedhjeve parlamentare  të mbajtura më 6 Tetor. VV mori 32 deputetë LDK 29 ndërsa PDK 25. Disa zëra të kandidateve të...

Zëdhënësja që mposhti shefin e partisë, kjo është deputetja e vetme e PSD-së

para 4 muajve - Fakti Ditor

AAK-PSD në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit do të ketë vetëm 14 deputetë. Megjithatë 13 nga ta do të jenë të partisë së Ramush Haradinajt, AAK-së, shkruan lajmi.net. E vetmja e zgjedhur nga partia...

Diferenca mes vëllezërve, Ramush e Daut Haradinaj dhjetëra mijëra vota dallim

para 4 muajve - Fakti Ditor

14 deputetë do të jenë nga koalicioni PSD-AAK në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit. Bartësi i kësaj liste, Ramush Haradinaj ka marrë shumicën totale të votave, apo 75 mijë e 917 sosh, shkruan lajmi.net....

Nëse s’ankohet askush, KQZ sot me rezultate përfundimtare

para 4 muajve - RTV 21

Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse PZAP dhe Gjykata Supreme nuk kanë pranuar ankesa Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar...

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike

para 4 muajve - Arbresh

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Rezultatet sipas subjekteve politike janë: Lëvizja Vetëvendosje ka fituar gjithsej 220.811 vota ose 26,29%, LDK-ja...

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike

para 4 muajve - Gazeta Observer

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Rezultatet sipas subjekteve politike janë: Lëvizja Vetëvendosje ka fituar gjithsej 220.811...

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma nuk kalon pragun

para 4 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave. Sipas Valdete Dakës, LDK ka fituar 24.458%, PDK 21.163%,...

Ndodh pas 20 vjetësh në PDK, ky është njeriu që nuk arriti të bëhet deputet

para 4 muajve - Gazeta e re

Zgjedhjet e 6 tetorit kanë qenë befasuese për shumëkënd. Sigurisht edhe për ish-deputetin e PDK’së, Xhavit Halitin, i cili nuk do të mund të ulet më as në karrigen e nënkryetarit të Kuvendit e as në atë...

Koalicioni AAK-PSD do të përfaqësohet në Kuvend me 14 deputetë (Emrat)

para 4 muajve - Epoka e Re

Koalicioni AAK-PSD në Kuvendin e Kosovës do të përfaqësohet nga 14 deputetë. Sipas rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), AAK-ja do t’i ketë 13 deputetë, ndërsa PSD-ja do...

Grupet punuese të VV-së dhe LDK-së diskutojnë sot për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 4 muajve - Sinjali

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet në kuadër të përafrimit të programit për bashkëqeverisje. Takimi do të zhvillohet në seliinë e Lëvizjes...

Sot KQZ do të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 4 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor do të shpallë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit , shkruan gazeta inFokus. Lajmin për gazetën inFokus e ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi....

AAK -PSD me 96.883 vota, këta janë deputetët e këtij koalicioni

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe PSD-ja me kandidat për kryeministër Ramush Haradinaj kanë dalë të katërt nga zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Këta deputetë do ta përfaqësojnë PDK-në në Kuvend

para 4 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se shpallja e këtyre rezultateve vjen pas...

PDK-ja me 178.645 vota ka marrë 25 deputetë, lexojini emrat e tyre

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Partia Demokratike e Kosovës me kandidat për kryeministër Kadri Veselin kanë dalë si parti e tretë nga zgjedhjet. Kjo radhitje...

Këto janë gratë më të votuara nëpër parti politike

para 4 muajve - Arbresh

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Rezultatet sipas subjekteve politike janë: Lëvizja Vetëvendosje ka fituar gjithsej 220.811 vota ose 26,29%, LDK-ja...

Shpallen rezultatet: Nisma s’e kalon pragun, këto janë votat përfundimtare të VV-së, LDK-së, PDK-së e AAK-së

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme. “Janë statistikat e përgjithshme,...

KQZ shpallë rezultatet përfundimtare: Vetëvendosja fituese

para 4 muajve - Albinfo

Komisioni Qendrore Zgjedhore po mban mbledhjen ku do te shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor Sipas KQZ, partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje me 26,159 për qind. Radhitja...

Rezultati i LDK-së 206.458 vota, 29 deputetë

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Këtë e ka bërë kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ku ka...

KQZ pritet t`i shpallë rezultatet e përfundimtare të zgjedhjeve

para 4 muajve - Sinjali

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

PDK e treta por Kadri Veseli merr 16 mijë vota më shumë se në vitin 2017

para 4 muajve - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës e njohur me akronimin PDK për herë të parë pas 11 vitesh nuk do të jetë pjesë e Ekzekutivit në Kosovë. Pavarësisht se deklaronin që do të fitonin, kjo parti doli e treta në...

Këta janë 29 deputetët e ardhshëm të LDK-së

para 4 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, ka bërë të ditur se Lidhja Demokratike e Kosovës është partia e...

PDK-ja në Kuvend me shumë emra të rinj dhe tetë deputete gra

para 4 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor. Sipas këtyre rezultateve, PDK-ja ka marrë...

PDK-ja do t’i ketë 25 deputetë në Kuvend. Këta janë emrat

para 4 muajve - Epoka e Re

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në bazë të rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) do t’i ketë 25 deputetë në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Sipas këtyre...

Kosovë, KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Lajm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, Vetëvendosje del e para

para 4 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Gjithsej në këto zgjedhje janë regjistruar për të drejtë vote 1 milionë e 900 regjistrueses. ...

Rezultati i LDK-së 206.458 vota, 29 deputetë, lista me emrat e tyre

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Këtë e ka bërë kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë...

Votat e kandidatëve për kryeministra, kjo është distanca mes Kurtit e Osmanit

para 4 muajve - Ekonomia Online

Sot janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve  të parakohshme të 6 tetorit. Po ashtu, janë publikuar edhe votat e secilit kandidat për kryeministër, teksa shihet se kandidati i VV-së, Albin...

Natyra Kuçi, deputetja e vetme e PSD-së

para 4 muajve - Ekonomia Online

artia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Natyra Kuçi do të jetë përfaqësuesja e vetme e këtij subjekti politik me 4 mijë e 452 vota.

AAK-ja me 13 deputetë në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Ekonomia Online

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin e ri të Kosovës do të ketë 13 deputetë. AAK-ja që në zgjedhjet e 6 tetorit të 2019-ës hyri në garë në koalicion me Partinë Socialdemokrate ka marrë 13 deputetë...

Këta janë 29 deputetët e rinj të LDK-së (Emrat)

para 4 muajve - Epoka e Re

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka arritur që në zgjedhjet e 6 tetorit t’i ketë 29 deputetë. Në bazë të rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Vjosa Osmani ka dalë kandidatja...

KQZ shpallë rezultatet përfundimtare: Vetëvendosja e fituese

para 4 muajve - Albinfo

Komisioni Qendrore Zgjedhore po mban mbledhjen ku do te shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 6 tetor Sipas KQZ, partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje me 26,159 për qind. Radhitja...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, Vetëvendosje del e para

para 4 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Gjithsej në këto zgjedhje janë regjistruar për të drejtë vote 1 milionë e 900 regjistrueses. ...

Deputetët e 100 përqindëshit, PSD me vetëm një

para 4 muajve - Fakti Ditor

KQZ ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare. Po ashtu në janë publikuar edhe rezultatet për deputetët e rinj të cilët do të jenë pjesë e legjislaturës së shtatë...

Këta janë deputet e LDK-së që do hyn në Kuvend

para 4 muajve - Arbresh

29 deputete do ti ketë në këtë legjislaturë Lidhja Demokratike e Kosovës. Përmes një konference për media KQZ ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Nga tabela e publikuar shihet...

Lista e deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës

para 4 muajve - Gazeta Observer

Janë publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Partia Demokratike e Kosovës me kandidat për kryeministër Kadri Veselin kanë dalë si parti e tretë nga zgjedhjet. Kjo radhitje i ka siguruar...

Ja emrat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës (Tabela)

para 4 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë. Më...

Zyrtare: PSD-ja do të jetë brenda Kuvendit të Kosovës, Nisma jo

para 4 muajve - Periskopi

Megjithëse u tha se kishin pësuar debakël në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit, e që ishte e vërtetë, del se PSD-ja do ta ketë një deputete në Kuvendin e Kosovës. Nisma, AKR, PD, Partia Fjala etj –...

Glauk Konjufca fyt-a-fyt me Ramush Haradinajn: Ja kush doli më i votuar

para 4 muajve - Periskopi

Glauk Konjufca doli deputeti i dytë më i votuar në Lëvizjen Vetëvendosje me mbi 72 mijë vota. Dhe, rezultati i tij del të jetë sfidues edhe për të parin e koalicionit AAK-PSD, z.Ramush Haradinajn. Albin...

Ja sa vota morën liderët kryesorë të partive politike

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit.Albin Kurti, kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër, ka dalë si më i votuari...

Vjosa Osmani i bën konkurrencë të fortë Albin Kurtit, ja si qëndrojnë me vota

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, del se ka fituar edhe më shumë vota se sa që u tha para disa javësh.Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së, del se Vjosa...

Rezultatet zyrtare: Deputetët e Kuvendit të Kosovës

para 4 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka...

Këta janë 32 deputetët e Vetëvendosjes

para 4 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka...

KQZ publikon emrat e 29 deputetëve të rinj të LDK-së

para 4 muajve - Fakti Ditor

KQZ ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Në faqen e KQZ-së jaën publikuar edhe emrat e deputetëve në legjislaturën e ardhshme, shkruan lajmi.net. Sipas votave, LDK ka fituar...

Kadri Veseli i pari, këta janë deputetët e zgjedhur të PDK-së

para 4 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin final të zgjedhjeve të 6 tetorit. Në bazë të rezultateve bëhet e ditur se koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e ka kaluar pragun, shkruan lajmi.net. Kësisoj,...

Lista përfundimtare e deputetëve të Vetëvendosjes

para 4 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të Zgjedhjeve për Kuvendin e Kosovës 2019. Më poshtë do të gjeni listën përfundimtare të deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

PSD e Shpend Ahmetit siguron vetëm një deputet në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Arbresh

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit ka siguruar vetëm një deputet në Kuvendin e Kosovës. Natyra Kuçi do të jetë përfaqësuesja e vetme femër në Kuvendin e Kosovës. Kandidatja nga Deçani ka marrë 4552...

PSD me vetëm një deputet në Kuvendin e Kosovës

para 4 muajve - Bota Press

Partia  Socialdemokrate e udhëhequr nga Shpend Ahmeti ka arritur të sigurojë vetëm një deputetë në Kuvendin e Kosovës. Votat për të hyrë në Kuvend i ka marrë vetëm Natyra Kuqi që ka mbajtur postin e zëdhënëses...

Këta janë kandidatët e PDK-së që për herë të parë po bëhen deputetë

para 4 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të votave të kandidatëve të të gjitha partive për deputet. Partia Demokratike e Kosovës me rezultatin zgjedhor ka ftuar 25 ulëse në...

Zyrtare: Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e kalon pragun

para 4 muajve - Epoka e Re

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, gjatë një konference për media ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së koalicioni Nisma-AKR-PD...

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma nuk kalon pragun

para 4 muajve - KosovaPress

Sipas Valdete Dakës, LDK ka fituar 24.458%, PDK 21.163%, AAK-PSD 11.477, Nisma - 4.984% dhe Lista serbe 6.754 përqind. Loading... Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress....

Përfundimtare: Vjosa Osmani i mori 176 mijë vota, dridh Albin Kurtin e VV-së

para 4 muajve - Periskopi

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani , del se ka fituar edhe më shumë vota se sa që u tha para disa javësh. Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së, del se Vjosa Osmani ka arritur...

KQZ publikon rezultatet e zgjedhjeve, Nisma zyrtarisht nuk e kalon pragun

para 4 muajve - Periskopi

KQZ në konferencën për media ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më 6 tetor. Këto janë përqindjet e partive: Vetëvendosje, ka marrë 220.811 mijë vota ose shprehur...

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma nuk e kalon pragun

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare.“Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha procedurave”,...

KQZ publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës. Në faqen zyrtare të KQZ-së, janë publikuar emrat dhe...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot shpallen rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Lexo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa të...

KQZ sot shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu ka deklaruar kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, mbrëmë në emisionin Analiza Zgjedhore....

Sot takohen grupet punuese të LDK-së dhe VV-së

para 4 muajve - Periskopi

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë,...

Sot shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 4 muajve - Shenja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

Nisma – AKR – PD-ja përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota

para 4 muajve - Infokusi

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

Sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 4 muajve - Ekonomia Online

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë....

Ja ora kur KQZ do të shpall rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Arbresh

Komisioni Qendrorë I Zgjedhjeve (KQZ) do të shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Këtë e ka bërë të ditur për abresh.info zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Ai ka thënë se rezultati...

Përfundimisht Nisma-AKR mbetet jashtë Kuvendit, për kaq vota!

para 4 muajve - Albinfo

Në mungesë të 134 votave koalicioni Nisma – AKR – PD nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e ardhshme Duke qenë se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet...

Në këtë orë KQZ-ja i shpall rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit

para 4 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji, më 6 tetor, shkruan Gazeta Express. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi,...

Fazli Hoxha: KQZ-ja mos ta shtrembërojë vullnetin e qytetarëve

para 4 muajve - Epoka e Re

Anëtari i Kryesisë së Nismës Socialdemokrate, Fazli Hoxha, ka thënë se KQZ-ja nuk duhet ta shtrembërojë rezultatin e zgjedhje të 6 tetorit me votat e jashtëligjshme të ardhura nga Serbia. Ai përmes një...

KQZ në ora 10:30 shpall rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë rezultatet përfundimtare. Pas një muaji nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë rezultatet...

Nisma-AKR përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota

para 4 muajve - Fakti Ditor

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

Ja ora kur KQZ do të shpall rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Arbresh

Komisioni Qendrorë I Zgjedhjeve (KQZ) do të shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Këtë e ka bërë të ditur për abresh.info zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Ai ka thënë se rezultati...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 7 Nëntor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare.Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së...

LVV-ja e LDK-ja sot mbajnë takimin e gjashtë, a do të merren vesh

para 4 muajve - Fakti Ditor

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot do t’i vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në...

Daka: Sot mund të shpallen rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Infokusi

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka theksuar se të enjten mund t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ajo në një intervistë për RTK, ka theksuar se sipas të gjitha informacioneve...

KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare në ora 10:30

para 4 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në ora 10:30 do t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, raporton Ekonomia Online. Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare dhe shqyrtimit të ankesave...

Sot takohen grupet punuese të VV-së e LDK-së

para 4 muajve - Infokusi

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, sot do t`i vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në selinë...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

VV-LDK, do të diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 4 muajve - Gazeta Observer

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Takimi do të zhvillohet në seli...

Sot shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

para 4 muajve - Gazeta Observer

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur,...

Nisma – AKR – PD përfundimisht jashtë Kuvendit, për 134 vota

para 4 muajve - Gazeta Observer

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

Nisma – AKR – PD përfundimisht jashtë Kuvendit, për 134 vota

para 4 muajve - Ekonomia Online

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht...

Ska ankesa në PZAP, hapet rruga për shpalljen e rezultateve përfundimtare

para 4 muajve - Ekonomia Online

Në Panelin për Ankesa dhe Parastesa nuk kanë ardhur ankesa deri më tani, këtë e ka konfirmuar për Ekonomia Online, Kryesuesi i Sekretarjatit të PZAP-së  Mul Desku. Ai ka treguar se deri më tani nuk ka...

Vetëvendosje-LDK, sot diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 4 muajve - Epoka e Re

Takimi i LDK-së dhe LV-së do të zhvillohet në seli të Lëvizjes Vetëvendosje, duke filluar nga ora 15:00. Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot i vazhdojnë takimet,...

Sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

para 4 muajve - Arbresh

Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ky takim do të fillojë në ora 15:00 në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë,...

​KQZ shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - Arbresh

Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur, me zyrtarët e KQZ-së të cilët kanë paralajamëruar se një gjë e tillë pritet...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

para 4 muajve - KosovaPress

Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur, me zyrtarët e KQZ-së të cilët kanë paralajamëruar se një gjë e tillë pritet...

VV-LDK, grupet sot diskutojnë për politikat sociale dhe projektet infrastrukturore

para 4 muajve - KosovaPress

Takimi do të zhvillohet në seli të Lëvizjes Vetëvendosje, duke filluar nga ora 15:00. KosovaPress merr vesh se grupet punuese pothuajse janë në përfundim të punës së tyre dhe pastaj i mbetet kryetarit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK