http://kariera.mk

Halili: Post Festum “JO”-së franceze

para 7 muajve - Tetova1

MUHAMED HALILI Kundërshtimi francez për çeljen e datës për negociata për anëtarsim në BE për Maqedoninë dhe Shqipërinë krijoi batica dhe shqetësime brenda opinionit politik të vendit, atij evropian dhe...

Halili: Post Festum “JO”-së franceze

para 7 muajve - Tetova Sot

MUHAMED HALILI Kundërshtimi francez për çeljen e datës për negociata për anëtarsim në BE për Maqedoninë dhe Shqipërinë krijoi batica dhe shqetësime brenda opinionit politik të vendit, atij evropian dhe...

Bregu: Integrimi rajonal nuk mund të përparojë pa integrim europian

para 7 muajve - Koha.mk

Gjenevë, 8 nëntor – “ Integrimi rajonal nuk mund të përparojë pa integrim evropian”, deklaroi sot në Gjenevë sekretarja e përgjithshme e Këshillit Rajonal për Bashkëpunim Majlinda Bregu, transmeton gazeta...

Pendarovski: Ndryshoni metodologjinë, por duam të dimë se kur fillojmë me të vërtetë procesin

para 7 muajve - Flaka

Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të 35 kapitujt, të merremi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për të. Ne e respektojmë...

Pendarovski: Ndryshoni metodologjinë, por duam ta dimë se kur me te vërtetë do ta fillojmë procesin

para 7 muajve - Lajm

Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për këtë....

Kristofer Hill: Emanuel Makron e tradhëtoi Ballkanin

para 7 muajve - Lajm

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Han: Shpresoj në rishikimin e vendimit për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Flaka

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen...

Pendarovski: Sido që të jetë metodologjia, ne jemi të gatshëm për anëtarësim në BE

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor, zhurnal.mk – “Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian....

Pendarovski: Ndryshoni metodologjinë, por duam ta dimë se kur me te vërtetë do ta fillojmë procesin

para 7 muajve - Tetova Sot

Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për këtë....

Hill: Makron e tradhëtoi Ballkanin

para 7 muajve - Iliria News

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Kristofer Hill: Emanuel Makron e tradhëtoi Ballkanin

para 7 muajve - Tetova Sot

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Franca, e gatshme të lëshojë pe për datën

para 7 muajve - Zyrtare

Presidenti francez Emanuel Makron është i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e anëtarësimit dhe vazhdohet reformat e brendshme....

Han: Shpresoj në rishikimin e vendimit për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Zyrtare

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen...

HILL: MAKRON DO TË PROMOVOHET SI LIDER I EVROPËS, TRUMP NUK DO TË NGRITET NË “FRON”

para 7 muajve - Shenja

Diplomati i njohur amerikan Kristofer Hill ka komentuar vendimin e Këshillit Evropian për të refuzuar dhënien e datës për fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ish-ambasadori amerikan...

Pendarovski: Ndryshoni metodologjinë, por duam ta dimë se kur me te vërtetë do ta fillojmë procesin

para 7 muajve - Medial

Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian....

ZYRTARËT E PE-SË TË ZHGËNJYER PËR REFUZIMIN E DATËS

para 7 muajve - Shenja

Raportuesi i sapozgjedhur për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian, Ilhan Quçuk, ka vlerësuar se vendi i Maqedonisë së Veriut dhe të gjitha shteteve nga Ballkani është në BE dhe në NATO dhe ka shprehur...

Hill: Makron e tradhëtoi Ballkanin

para 7 muajve - Aktuale

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Zyrtare

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Pendarovski: Të mos kemi iluzione se mund të ketë njeri në botë që do ta bind presidentin francez

para 7 muajve - Anadolu Agency

Shkup "Le të mos ketë iluzione askush se mund të ketë një njeri në botë që do të bindte presidentin francez që të na japë një datë për bisedime brenda dy ose tre javësh", deklaroi presidenti i Maqedonisë...

Zhgënjimi rreth vendimit të Macron ndjehet në Shkup dhe Tiranë

para 7 muajve - Fol

Diplomati i njohur amerikan Christopher Hill ka komentuar vendimin e Këshillit Evropian për të refuzuar dhënien e datës për fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ish-ambasadori...

Hill: Zhgënjimi rreth vendimit të Macron ndjehet në Shkup dhe Tiranë

para 7 muajve - Arbresh

Diplomati i njohur amerikan Christopher Hill ka komentuar vendimin e Këshillit Evropian për të refuzuar dhënien e datës për fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ish-ambasadori...

Hill: Emanuel Makron tradhtoi Ballkanin

para 7 muajve - InfoShqip

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Hill: Makron e tradhëtoi Ballkanin

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor, zhurnal.mk – Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet...

Pendarovski: As Amerika e Gjermania nuk mund ta bindin Francën

para 7 muajve - Shenja

Të mos ketë iluzione se mund të ekzistojë njeri në botë që do ta bindte presidentin francez Macron që të jap datë për fillim të bisedimeve pas 2 ose 3 javëve. Kështu u shpreh presidenti Stevo Pendarovski...

Osmani: Paralajmërimet që vijnë nga Brukseli i marr me rezervë

para 7 muajve - Koha.mk

Në një intervistë për Anadolu Agency (AA), zv/kryeministri Osmani shprehet se nuk e di më nëse mund t’u besojë paralajmërimeve që vijnë nga Brukseli, duke theksuar se të gjitha paralajmërimet i merr me...

Hill: Makron e tradhëtoi Ballkanin

para 7 muajve - Gazeta Express

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin  se nuk ekziston problem  i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku...

Kristofer Hill: Emanuel Makron tradhtoi Ballkanin

para 7 muajve - Derveni

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Intervista e Macron/ Sqaron refuzimin e negociatave

para 7 muajve - Top Channel

Në një intervistë me revistën The Economist, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut....

Kristofer Hill: Emanuel Makron tradhtoi Ballkanin

para 7 muajve - Alsat-M

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Kristofer Hill: Emanuel Makron tradhtoi Ballkanin

para 7 muajve - Zyrtare

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Pendarovski: Sido që të jetë metodologjia, ne jemi të gatshëm për anëtarësim në BE

para 7 muajve - Fakti Ditor

“Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për...

Hill: Emanuel Makron tradhtoi Ballkanin

para 7 muajve - Ina

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Presidenti Macron flet për prestigjiozen The Economist: Nëse arrihet kjo gjë muajt e ardhshëm, unë jam i gatshëm të hap negociatat me Shqipërinë

para 7 muajve - Sot News

Në një intervistë me revistën presigjoze The Economist, Presidenti Macron ka deklaruar se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë...

Kristofer Hill: Emanuel Makron e tradhëtoi Ballkanin

para 7 muajve - Medial

Proxhekt Sindikat Denver, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin  se nuk ekziston problem  i kontinentit evropian që...

Macron: BE-ja të reformohet para se të hapë negociatat me Tiranën dhe Shkupin

para 7 muajve - Koha.net

Në një intervistë me revistën The Economist, presidenti francez Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Pendarovski: Sido që të jetë metodologjia, ne jemi të gatshëm për anëtarësim në BE

para 7 muajve - Arbresh

“Për një dekadë e gjysmë ne kemi qenë të gatshëm me të gjitha ekipet, në të gjitha 35 kapitujt, të ballafaqohemi me të gjitha parimet dhe standardet e Bashkimit Evropian. Ne nuk kemi asnjë rezervë për...

Hill: Makron e tradhëtoi Ballkanin

para 7 muajve - Zyrtare

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Kristofer Hill: Emanuel Makron tradhtoi Ballkanin

para 7 muajve - Tetova Sot

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Osmani: Anëtarësimi i rajonit në BE është kompletim i Bashkimit Evropian!

para 7 muajve - TV21

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në një intervistë për AA theksoi se anëtarësimi i rajonit në Bashkimin Evropian është kompletim i BE-së. Osmani shtoi se nuk ka logjikë që të ekzistojë...

Makron thotë se pas reformimit të BE-së RMV-ja mund të fillojë negociatat

para 7 muajve - Iliria News

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Macron: BE të reformohet para se të hapë negociatat me Tiranën dhe Shkupin

para 7 muajve - Insajderi

Nëse duam një Evropë të fuqishme, ajo duhet të lëvizë më shpejt dhe të jetë më e integruar. Kjo nuk përputhet me hapjen e një procesi zgjerimi tani, tha zoti Macron. Të paktën, nëse themi se ‘do të përpiqemi,...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Shprehja

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Macron: BE-ja të reformohet para se të hapë negociatat me Tiranën dhe Shkupin

para 7 muajve - Lajm

Në një intervistë me revistën The Economist, presidenti francez Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Kristofer Hill: Emanuel Makron tradhtoi Ballkanin

para 7 muajve - Lajm

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Indeks.mk

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Macron: BE-ja të reformohet para se të hapë negociatat me Tiranën dhe Shkupin

para 7 muajve - Shenja

Në një intervistë me revistën The Economist, presidenti francez Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Osmani për AA: Paralajmërimet që vijnë nga Brukseli i marr me rezervë

para 7 muajve - Anadolu Agency

Shkup Zv/kryeministri për çështje evropiane i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, e konsideron vendimin e muajit të kaluar të Këshillit të Bashkimit Evropian (BE) për të mos filluar bisedimet për anëtarësim...

Hill: Makron e tradhëtoi Ballkanin

para 7 muajve - Gazeta Observer

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin  se nuk ekziston problem  i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku...

Macroni: BE-ja të reformohet para se t’i hapë negociatat me Shqipërinë

para 7 muajve - Epoka e Re

Në një intervistë me revistën “The Economist” të publikuar të enjten, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se Bashkimi Evropian (BE) ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para...

Osmani për AA: Paralajmërimet që vijnë nga Brukseli i marr me rezervë

para 7 muajve - Shenja

Zv/kryeministri për çështje evropiane i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, e konsideron vendimin e muajit të kaluar të Këshillit të Bashkimit Evropian (BE) për të mos filluar bisedimet për anëtarësim...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Ina

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Macron: “Unë nuk dua asnjë anëtar tjetër të ri pa u reformuar vetë Bashkimi Evropian”

para 7 muajve - 24 ore

Në një intervistë me revistën The Economist, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut....

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Osmani për AA: Paralajmërimet që vijnë nga Brukseli i marr me rezervë

para 7 muajve - Tetova Sot

Zv/kryeministri për çështje evropiane i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, e konsideron vendimin e muajit të kaluar të Këshillit të Bashkimit Evropian (BE) për të mos filluar bisedimet për anëtarësim...

Macron: BE-ja të reformohet para se të hapë negociatat me Tiranën dhe Shkupin

para 7 muajve - Ekonomia Online

Në një intervistë me revistën The Economist, presidenti francez Emmanuel Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë dhe...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Macron: BE të reformohet para se të hapë negociatat me Tiranën dhe Shkupin

para 7 muajve - 24 ore

Në një intervistë me revistën The Economist, të publikuar të enjten, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Republika

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme. Por,...

Macron zbulon prapaskenat e negociatave: Po u poshtërua Shqipëria, destabilizohet rajoni

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka zbuluar të gjithë prapaskenat e hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një intervistë për “The Economist”, ai tha se shumica e vendeve...

Macron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Top Channel

Presidenti i Francës Emmanuel Macron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e...

Presidenti Macron jep premtimin e madh: Në Ballkan ka një bombë me sahat. Vetëm në këtë rast, jam i gatshëm të hap negociatat në muajt e ardhshëm

para 7 muajve - Sot News

Në një intervistë me revistën The Economist, të publikuar të enjten, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë...

Macron jep premtimin e madh: Në këtë rast, jam i gatshëm të hap negociatat

para 7 muajve - Albeu

Në një intervistë me revistën The Economist, të publikuar të enjten, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë...

Makron: Së pari reformat, pastaj data për Maqedoninë e Veriut

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Rama, vrasësi i integrimit Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut!’

para 7 muajve - Standard

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka komentuar në një intervistë për ‘The Economist’ edhe vendimin për të mos lejuar nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij, me vendin e...

Macron: Shumica e BE-së ishte për hapjen e negociatave me RMV-në, gati gjysma kundër Shqipërisë

para 7 muajve - Portalb

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron , ka zbuluar se “shumica e përfaqësuesve të BE-së përkrahën hapjen drejt Maqedonisë së Veriut, por gati gjysma e tyre ishin kundër hapjes për Shqipërinë”. “Ky është...

“Do të shkaktojmë një traumë të tmerrshme”, Presidenti Macron flet për negociatat me Tiranën dhe Shkupin

para 7 muajve - Sot News

Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar  procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë dhe  Maqedoninë e Veriut. Në një intervistë me revistën The Economist,...

Macroni pranon se hapjen e negociatave me Shqipërinë nuk e deshi gjysma e BE-së

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka zbuluar se “shumica e përfaqësuesve të BE-së përkrahën hapjen drejt Maqedonisë së Veriut, por gati gjysma e tyre ishin kundër hapjes për Shqipërinë”. “Ky është...

Han: Shpresoj në rishikimin e vendimit për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Iliria News

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen...

Macron tregon çka ndodh nëse poshtërohet Shqipëria dhe Maqedonisë i hapen negociatat

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka zbuluar të gjithë prapaskenat e hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një intervistë për “The Economist”, ai tha se shumica e vendeve...

Presidenti francez Macron: Po u poshtërua Shqipëria, destabilizohet rajoni

para 7 muajve - Medial

Presidenti francez Emmanuel Macron, tha në një intervistë për “The Economist” se, nëse nuk i hapet dera Shqipërisë për në BE, kjo do të shkaktojë një traumë të tmerrshme në rajon. MEDIAL.mk

Macron: BE të reformohet para se të hapë negociatat me Tiranën dhe Shkupin

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Në një intervistë me revistën The Economist, të publikuar të enjten, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Alsat-M

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Macroni pranon se çeljen e negociatave për Shqipërinë nuk e deshi gjysma e BE-së

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka zbuluar se “shumica e përfaqësuesve të BE-së përkrahën hapjen drejt Maqedonisë së Veriut, por gati gjysma e tyre ishin kundër hapjes për Shqipërinë”. “Ky është...

Presidenti i Francës: S’mund ta poshtëronim Shqipërinë duke hapur negociatat vetëm me Shkupin

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka deklaruar se gjysma e vendeve të BE-së ishin kundër hapjes së negociatave me Shqipërisë, por ndryshe ndodhte me Maqedoninë e Veriut, ku shumica ishte pro. Në një...

Makron i gatshëm të lëshojë pe për datën, Shkupi dhe Tirana të përfundojnë reformat

para 7 muajve - Iliria News

Nëse në muajt në vijim reformohet metodologjia negociuese dhe nëse Shkupi dhe Tirana i përfundojnë reformat e brendshme, Presidenti i Francës Emaneul Makron është shprehur i gatshëm të lëshoj pe për nisjen...

Han: Shpresoj në rishikimin e vendimit për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Alsat-M

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen...

Macron: Kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë ishin gjysma e vendeve

para 7 muajve - Opinion

Presidenti francez, Emanuel Macron ka deklaruar se “kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë ishin pothuajse gjysma e vendeve të Këshillit Europian”. Në një intervistë për revistën prestigjioze “The...

Franca ndryshon rregullat, Hahn: Marrëveshja Kosovë-Serbi ka sens vetëm nëse sigurohet integrimi në BE

para 7 muajve - Gazeta Express

Edhe përkundër faktit se Shkupi zyrtar kishte bërë një marrëveshje historike me Greqinë sa i përket emrit, Maqedonisë së Veriut nuk i janë hapur negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian, pas vetos...

Macron: S?mund ta poshtëronim Shqipërinë duke hapur negociatat vetëm me Shkupin

para 7 muajve - Albeu

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka deklaruar se gjysma e vendeve të BE-së ishin kundër hapjes së negociatave me Shqipërisë, por ndryshe ndodhte me Maqedoninë e Veriut, ku shumica ishte pro. Në një...

Pasi “fundosi" Shqipërinë dhe Maqedoninë, Presidenti Macron bën lëvizjen surprizë

para 7 muajve - Sot News

Për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pavarësisht mbështetjeve të dhëna nga pjesa dërrmuese e vendeve të BE me në krye shtetin lider, Gjermaninë, mjaftoi vetëm një shtet që të vendoste 'veton' dhe ëndrra...

Franca ndryshon rregullat, Hahn: Marrëveshja Kosovë-Serbi ka sens vetëm nëse sigurohet integrimi në BE

para 7 muajve - Zhurnal

Edhe përkundër faktit se Shkupi zyrtar kishte bërë një marrëveshje historike me Greqinë sa i përket emrit, Maqedonisë së Veriut nuk i janë hapur negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian, pas ...

Emannuel Macron: Po u poshtërua Shqipëria, destabilizohet rajoni. Nuk isha unë kundër, por gjysma e vendeve të BE

para 7 muajve - Gazeta Tema

Presidenti francez Emmanuel Macron tha në një intervistë për “The Economist” se nëse nuk i hapet dera Shqipërisë për në BE, kjo do të shkaktojë një traumë të tmerrshme në rajon. “Nëse poshtëroni Shqipërinë,...

Macron: Nëse poshtërohet Shqipëria – destabilizohet rajoni, ka shqiptarë kudo

para 7 muajve - Infokusi

Presidenti francez Emmanuel Macron, tha në një intervistë për “The Economist” se, nëse nuk i hapet dera Shqipërisë për në BE, kjo do të shkaktojë një traumë të tmerrshme në rajon. “Nëse poshtëroni Shqipërinë,...

Makron i gatshëm të lëshojë pe për datën, Shkupi dhe Tirana të përfundojnë reformat

para 7 muajve - TV21

Nëse në muajt në vijim reformohet metodologjia negociuese dhe nëse Shkupi dhe Tirana i përfundojnë reformat e brendshme, Presidenti i Francës Emaneul Makron është shprehur i gatshëm të lëshoj pe për nisjen...

Macron: E mbrojta Shqipërinë nga poshtërimi, gjysma e vendeve të BE ishin kundër saj

para 7 muajve - Lajme.al

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka komentuar në një intervistë për ‘The Economist’ edhe vendimin për të mos lejuar nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. ‘Duhet të them se shumica...

Macron tregon kur jepet data për Maqedoninë e Veriut

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Macron zbulon prapaskenat e negociatave: Po u poshtërua Shqipëria, destabilizohet rajoni

para 7 muajve - Zyrtare

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka zbuluar të gjithë prapaskenat e hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një intervistë për “The Economist”, ai tha se shumica e vendeve...

A do të penalizohet sërish Maqedonia e Veriut për shkak të Shqipërisë?

para 7 muajve - Respublica

Disa media në Tiranë citojnë sot një intervistë të presidentit francez Emmanuel Macron dhënë për “The Economist” ku shprehet konsiderata e shumicës së vendeve anëtare të BE-së për negociatat me vendet...

Romë, Pendarovski takoi homologun italian Matarella

para 7 muajve - Flaka

Këshilli për Punë Përgjithshme ka pranuar kërkesën e Italisë për të rishqyrtuar çështjen e Maqedonisë së Veriut dh Shqipërisë për nisjen e negociatave në një samit të jashtëzakonshëm në Komisionin Evropian....

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Lajm

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Edvin Mafia është jo vetëm vrasësi i integrimit Europian të Shqipërisë por edhe i Maqedonisë së Veriut!

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Sali Berisha Presidenti i Frances Emanuel Macron i deklaron revistes se famshme The Economist se: -Shumica e vendeve ishin per hapjen e negociatave me Maqedonine e Veriut, por pothuaj gjysma e tyre...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Flaka

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Macron: BE të reformohet para se të hapë negociatat me Tiranën dhe Shkupin

para 7 muajve - Illyria

Në një intervistë me revistën The Economist, të publikuar të enjten, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë...

Macron: Kundër Shqipërisë ishin gjysma e BE

para 7 muajve - Koha Jone

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka komentuar në një intervistë për ‘The Economist’ edhe vendimin për të mos lejuar nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. ‘Duhet të them se shumica...

Macron këmbëngul: Kundër Shqipërisë ishin gjysma e BE-së…

para 7 muajve - Standard

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka komentuar në një intervistë për ‘The Economist’ edhe vendimin për të mos lejuar nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. ‘Duhet të them se shumica...

Franca, e gatshme të lëshojë pe për datën

para 7 muajve - Alsat-M

Presidenti francez Emanuel Makron është i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e anëtarësimit dhe vazhdohet reformat e brendshme....

Han: Shpresoj në rishikimin e vendimit për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Lajm

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen...

Franca, e gatshme të lëshojë pe për datën

para 7 muajve - Aktuale

Presidenti francez Emanuel Makron është i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e anëtarësimit dhe vazhdohet reformat e brendshme....

Hahn: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë ka kuptim nëse ekziston një perspektivë e BE-së

para 7 muajve - Klan Kosova

Eurokomisioneri, Johannes Hahn ka vlerësuar se perspektiva e hyrjes në Bashkimin Evropian  ishte shtysa më e madhe për reformat dhe proceset në rajon,. Ai  ka thënë se kur flitet për Serbinë ideja e një...

Perspektiva evropiane, Hahn: Garanci e vetme për Ballkanin

para 7 muajve - Bashke

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni. Hahn tha se...

Pendarovski: Aspiratat euroatlantike janë faktor për kohezion të shoqërisë tonë

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor, zhurnal.mk – Aspiratat euroatlantike nuk shkaktojnë ndarje, por janë faktor kohezioni, për bashkimin e shoqërisë, theksoi presidenti Stevo Pendarovski, në ligjëratën e sotme në Universitetin...

Perspektiva evropiane, Hahn: Garanci e vetme për Ballkanin

para 7 muajve - Top Channel

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni. Hahn tha se...

Macron flet për veton ndaj Shqipërisë: E mbrojta nga poshtërimi, gjysmën e vendeve e kisht kundër

para 7 muajve - KDPolitik

Duket se presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka nisur të latojë që tani Bashkimin Evropian e të ardhmes, duke dashur të bëjë një hap vendimtar nga infrastruktura burokratike e institucioneve të përbashkëta...

Pendarovski: Aspiratat euroatlantike janë faktor për kohezion të shoqërisë tonë

para 7 muajve - Koha.mk

Shkup, 7 nëntor – Aspiratat euroatlantike nuk shkaktojnë ndarje, por janë faktor kohezioni, për bashkimin e shoqërisë, theksoi presidenti Stevo Pendarovski, në ligjëratën e sotme në Universitetin me renome...

Pendarovski: Aspiratat euroatlantike janë faktor për kohezion të shoqërisë tonë

para 7 muajve - Koha.mk

Aspiratat euroatlantike nuk shkaktojnë ndarje, por janë faktor kohezioni, për bashkimin e shoqërisë, theksoi presidenti Stevo Pendarovski, në ligjëratën e sotme në Universitetin me renome “La Sapienca”,...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Fakti Ditor

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e brendshme....

Macron: BE të reformohet para se të hapë negociatat me Tiranën dhe Shkupin

para 7 muajve - KDPolitik

Në një intervistë me revistën The Economist, të publikuar të enjten, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë...

Macron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - Fol

Presidenti i Francës Emmanuel Macron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e...

Hahn: Perspektiva evropiane, garancia e vetme për Ballkanin

para 7 muajve - Insajderi

Hahn tha se duhet bërë gjithçka e mundur për të tejkaluar vakuumin, i cili është krijuar pas vendimit të Këshillit Evropian për të shtyrë datën e nisjes së bisedimeve të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut...

Macron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

para 7 muajve - KosovaPress

Por, ai kundërshton anëtarësime të tjera në union, pa reformim thelbësor duke thënë se BE-ja ndodhet në buzë të greminës. Macron madje vlerëson se vendet anëtare të BE-së nuk mund të mbështeten më te Shtetet...

Pendarovski: Aspiratat euroatlantike janë faktor për kohezion të shoqërisë tonë

para 7 muajve - Medial

Shkup, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Aspiratat euroatlantike nuk shkaktojnë ndarje, por janë faktor kohezioni, për bashkimin e shoqërisë, theksoi presidenti Stevo Pendarovski, në ligjëratën e sotme në Universitetin...

Perspektiva evropiane, Hahn: Garanci e vetme për Ballkanin

para 7 muajve - Aktuale

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni. Hahn tha se...

DIPLOMATI GJERMAN: REZERVA NDAJ BASHKIMIT EKONOMIK RAJONAL

para 7 muajve - Klan Macedonia

BE-ja të përmbushë zotimet për Ballkanin Perëndimor Megjithëse është paralajmëruar se në mini-samitin rajonal të Ohrit, këtë të dielë, do të marrin pjesë edhe krerët e tre shteteve të tjera ballkanike,...

Han: Është dëmtuar kredibiliteti i BE-së me vendimin për bisedime me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Portalb

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, sot në mëngjes për herë të fundit ka mbajtur fjalim përpara Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian në cilësinë e ushtruesit të...

Tradhtia e Macroni ndaj Ballkanit

para 7 muajve - Koha.mk

Vendimi i presidentit francez për të bllokuar anëtarësimin në BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut i ka dhënë një fund simbolik epokës së pas vitit 1989. Që prej rënies së Murit të Berlinit, liderët...

Hahn: Perspektiva evropiane do të ketë ndikim të drejtpërdrejtë në dialogun midis Kosovës dhe Serbisë

para 7 muajve - Koha.mk

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni, transmeton...

Han për herë të fundit flet në PE, “Kredibiliteti i BE-së pësoi dëm të madh për shkak Shkupit dhe Tiranës”

para 7 muajve - TV21

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han para Komisionit për punë të jashtme të Parlamentit Evropian shprehu keqardhje që vendet anëtare të BE-së nuk arritën konsensus në tetor për...

“Perspektiva evropiane, garancia e vetme për Ballkanin”

para 7 muajve - RTV 21

Sipas Hahn-it, perspektiva evropiane do të ndikojë në dialogun Kosovës-Serbi Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit...

Hahn: Perspektiva evropiane, garancia e vetme për Ballkanin

para 7 muajve - Alsat-M

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni. Hahn tha se...

Hahn: Perspektiva evropiane do të ketë ndikim të drejtpërdrejtë në dialogun midis Kosovës dhe Serbisë

para 7 muajve - Koha.net

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni, transmeton...

Franca ndryshon rregullat, Hahn: Marrëveshja Kosovë-Serbi ka sens vetëm nëse sigurohet integrimi në BE

para 7 muajve - Bota Press

Edhe përkundër faktit se Shkupi zyrtar kishte bërë një marrëveshje historike me Greqinë sa i përket emrit, Maqedonisë së Veriut nuk i janë hapur negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian, pas vetos...

Pendarovski: Aspiratat euroatlantike janë faktor për kohezion të shoqërisë tonë

para 7 muajve - Tetova Sot

Aspiratat euroatlantike nuk shkaktojnë ndarje, por janë faktor kohezioni, për bashkimin e shoqërisë, theksoi presidenti Stevo Pendarovski, në ligjëratën e sotme në Universitetin me renome “La Sapienca”,...

Han: Shpresoj se do të rishikohet vendimi për negociata me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor, Zhurnal.mk – Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han sot në mëngjes për herë të fundit pati fjalim para Komisionit për punë të jashtme të Parlamentit Evropian në cilësi...

Tradhtia e Macroni ndaj Ballkanit

para 7 muajve - Gazeta Express

Autor: Christopher R. Hill Që nga rënia e Murit të Berlinit 30 vjet më parë, liderët perëndimorë vazhdimisht kanë pohuar se nuk ka probleme në kontinentin europian që nuk mund të trajtohen nëpërmjet angazhimit...

Komisioneri Hahn në Parlamentin Evropian mban fjalimin emocionues pak para largimit: Shqipëria dhe Maqedonia në zemrën time, edhe pasi të iki nga kjo detyrë

para 7 muajve - Sot News

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, ka përsëritur edhe njëherë para largimit të tij nga kjo detyrë domosdoshmërinë e  rivendosjes së besimit të humbur mes BE dhe Ballkanit Perëndimor, pas...

Han: Shpresoj se do të revidohet vendimi për negociata me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Indeks.mk

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han sot në mëngjes për herë të fundit pati fjalim para Komisionit për punë të jashtme të Parlamentit Evropian në cilësi të kryerësit të funksionit...

Hahn: Shtyrja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut – dëm i madh për BE-në

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Johannes Hahn tha se shtyrja e fillimit të negociatave të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut  është një dëm i madh për besueshmërinë e Bashkimit Evropian....

Hahn: Perspektiva evropiane, garancia e vetme për Ballkanin

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni. Hahn tha se...

Hahn: Shpresoj të rishqyrtohet vendimi për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Gazeta Express

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn, këtë mëngjes për herë të fundit ka mbajtur fjalim para Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian në cilësi të funksionin të tanishëm...

Hahn-it s’i del e keqja me “Jo”-në e negociatave: si po na dëmtohet besueshmëria

para 7 muajve - Te Sheshi

Komisioneri në ikje për Zgjerim dhe Fqinjësi i BE-së, Johannes Hahn tha se vonimi i fillimit të negociatave të BE me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë do të ishte një dëm i madh për besueshmërinë e Unionit....

JO-ja e negociatave, Hahn: Besoj se do të ketë ndryshim të qëndrimit

para 7 muajve - Medial

Komisioneri i Zgjerimit Johannes Hahn ka apeluar sërish për menaxhimin e situatës në Ballkanin perëndimor pas vendimit të Këshillit Evropian. Në një seancë të posaçme në komisionin e jashtëm të Parlamentit...

Hahn: BE duhet ta rregullojë gabimin strategjik me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

para 7 muajve - Koha Jone

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, ka përsëritur edhe njëherë para largimit të tij nga kjo detyrë domosdoshmërinë e  rivendosjes së besimit të humbur mes BE dhe Ballkanit Perëndimor, pas...

Han: Shpresoj se do të rishikohet vendimi për negociata me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Alsat-M

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han sot në mëngjes për herë të fundit pati fjalim para Komisionit për punë të jashtme të Parlamentit Evropian në cilësi të kryerësit të funksionit...

Macron: Të gjithë në BE ishin për hapjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut, por jo edhe me Shqipërinë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti francez Macron në një intervistë për magazinën “Economist” thotë se ai është i gatshëm të pajtohet që të fillojë negociatat me Shkupin nëse procedura do të reformohet në muajt e ardhshëm dhe...

Editorial: Diplomacia franceze harton projekte, Shkupi e Tirana në mëshirë të fatit!

para 7 muajve - Zhurnal

Shkruan Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 7 nëntor – Franca është vënë në shënjestër të akuzave dhe pritjeve për të mësuar rrugën e integrimit në Bashkimin Evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor....

Han me shpresë se do të revidohet vendimi për negociata

para 7 muajve - Gostivari Sot

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han sot në mëngjes për herë të fundit pati fjalim para Komisionit për punë të jashtme të Parlamentit Evropian në cilësi të kryerësit të funksionit...

Han: Shpresoj se do të revidohet vendimi për negociata me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Medial

Bruksel, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han sot në mëngjes për herë të fundit pati fjalim para Komisionit për punë të jashtme të Parlamentit Evropian...

PENDAROVSKI: ÇËSHTJA E NEGOCIATAVE ME BE-NË DO TË HAPET SËRISH

para 7 muajve - Klan Macedonia

“Nuk duhet të bëhen eksperimente me ndryshimin e kufijve pa garanci ndërkombëtare” Si rezultat i angazhimeve të Italisë, me shumë gjasë në dhjetor do të mbahet takim i jashtëzakonshëm i Këshillit për punë...

Hahn: Perspektiva evropiane, garancia e vetme për Ballkanin

para 7 muajve - Lajm

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni. Hahn tha se...

Hahn: Perspektiva evropiane do të ketë ndikim të drejtpërdrejtë në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Periskopi

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni. Hahn tha se...

Hahn: Perspektiva evropiane do të ketë ndikim të drejtpërdrejtë në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - KosovaPress

Hahn tha se duhet bërë gjithçka e mundur për të tejkaluar vakumin, i cili është krijuar pas vendimit të Këshillit Evropian për të shtyrë datën e nisjes së bisedimeve të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut...

Kërkesat franceze për negociatat më detajisht në Këshillin e ardhshëm për punë të përgjithshme

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Kërkesat më të detajuara të Francës lidhur me metodologjinë e procesit negociues do të jepen në takimin e ministrave të punëve të jashtme dhe të Evropës të vendeve të BE-së,...

Hahn: Shpresoj të rishqyrtohet vendimi për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Lajm

Komesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn, këtë mëngjes për herë të fundit ka mbajtur fjalim para Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian në cilësi të funksionin të tanishëm...

Kërkesat franceze për negociatat më detajisht në Këshillin e ardhshëm për punë të përgjithshme

para 7 muajve - Indeks.mk

Kërkesat më të detajuara të Francës lidhur me metodologjinë e procesit negociues do të jepen në takimin e ministrave të punëve të jashtme dhe të Evropës të vendeve të BE-së, i cili do të mbahet më 19 nëntor...

Hahni: Perspektiva evropiane e Ballkanit do të ketë ndikim në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Epoka e Re

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, ka thënë se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni. Hahni...

Han me shpresë se do të revidohet vendimi për negociata

para 7 muajve - Flaka

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han sot në mëngjes për herë të fundit pati fjalim para Komisionit për punë të jashtme të Parlamentit Evropian në cilësi të kryerësit të funksionit...

Han: Shpresoj se do të revidohet vendimi për negociata me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Tetova Sot

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han sot në mëngjes për herë të fundit pati fjalim para Komisionit për punë të jashtme të Parlamentit Evropian në cilësi të kryerësit të funksionit...

Hahn: Shpresoj të rishqyrtohet vendimi për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Shenja

Komesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn, këtë mëngjes për herë të fundit ka mbajtur fjalim para Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian në cilësi të funksionin të tanishëm...

Hahn: Perspektiva evropiane, garancia e vetme për Ballkanin

para 7 muajve - Ekonomia Online

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor është garancia e vetme për zhvillimin e këtij rajoni. Hahn tha se...

Porta e BE, e mbyllur për Ballkanin

para 7 muajve - Ina

Muhamer Pajaziti Një kohë të gjatë procesi i zgjerimit dhe thellimit llogaritej një nga mjetet më fuqishme të politikës së Bashkimi Evropian. Tërheqja e BE-së ka ndihmuar transformimin e Evropës Qendrore...

Hahn: Shpresoj në rishikimin e vendimit për negociatat me Tiranën dhe Shkupin

para 7 muajve - Periskopi

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Evropian, në debatin e fokusuar kryesisht në Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhjen...

Kërkesat franceze për negociatat më detajisht në Këshillin e ardhshëm për punë të përgjithshme

para 7 muajve - Medial

Shkup, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kërkesat më të detajuara të Francës lidhur me metodologjinë e procesit negociues do të jepen në takimin e ministrave të punëve të jashtme dhe të Evropës të vendeve të BE-së,...

Han: Shpresoj se do të rishikohet vendimi për negociata me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Fakti Ditor

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han sot në mëngjes për herë të fundit pati fjalim para Komisionit për punë të jashtme të Parlamentit Evropian në cilësi të kryerësit të funksionit...

Hahn: Shtyrja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, dëm i madh për BE-në

para 7 muajve - Ekonomia Online

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Johannes Hahn tha se shtyrja e fillimit të negociatave të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut  është një dëm i madh për besueshmërinë e Bashkimit Evropian....

Presidenti Pendarovski në Romë: mirëpret nismën italiane për datën e bisedimeve

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti Stevo Pendarovski po qëndron për vizitë në Republikën e Italisë, ku u prit në mënyrë ceremoniale nga homologu italian Sergio Mattarella. Të dy presidentët realizuan takim te-ta-tet ndërsa më...

Hahn: Shpresoj të rishqyrtohet vendimi për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Arbresh

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn, këtë mëngjes për herë të fundit ka mbajtur fjalim para Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian në cilësi të funksionin të tanishëm...

Han: Shpresoj se do të revidohet vendimi për negociata me Shkupin dhe Tiranën

para 7 muajve - Republika

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han sot në mëngjes për herë të fundit pati fjalim para Komisionit për punë të jashtme të Parlamentit Evropian në cilësi të kryerësit të funksionit...

Kërkesat franceze për negociatat më detajisht në Këshillin e ardhshëm për punë të përgjithshme

para 7 muajve - Tetova Sot

Kërkesat më të detajuara të Francës lidhur me metodologjinë e procesit negociues do të jepen në takimin e ministrave të punëve të jashtme dhe të Evropës të vendeve të BE-së, i cili do të mbahet më 19 nëntor...

Pendarovski në Romë: fati i Ballkanit, i varur nga BE

para 7 muajve - Te Sheshi

Presidenti i Maqedonisë Veriore Stevo Pendarovski beson se integrimi i vendit të tij, si dhe i të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian, është “në interes të sigurisë dhe prosperitetit...

Kërkesat e Francës për nisjen e negociatave do të shpalosen në Këshillin e ardhshëm për punë të jashtme

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kërkesat më të detajuara të Francës lidhur me metodologjinë e procesit negociues do të jepen në takimin e ministrave të punëve të jashtme dhe të Evropës të vendeve të BE-së, i cili do të mbahet më 19 nëntor...

“Jo”-ja tronditëse e negociatave, kreu i ri i KE-së: reformë, edhe për t’u marrë vesh

para 7 muajve - Te Sheshi

Presidenti i ri i Këshillit të Europës, Charles Michel, tha se ishte e nevojshme të ridizajnohet plotësisht e modernizohet, procesi i negociatave për anëtarësim dhe, siç u shpreh, “të shohim se si ne brenda...

Kërkesat e Francës për nisjen e negociatave do të shpalosen në Këshillin e ardhshëm për punë të jashtme

para 7 muajve - Arbresh

Kërkesat më të detajuara të Francës lidhur me metodologjinë e procesit negociues do të jepen në takimin e ministrave të punëve të jashtme dhe të Evropës të vendeve të BE-së, i cili do të mbahet më 19 nëntor...

Rama, vrasësi i projektit kombëtar të integrimit në BE!

para 7 muajve - Standard

Nga Sali Berisha Edvin Mafia është vrasësi i vërtetë i projektit madhor kombëtar të integrimit në BE. Ai bllokoi për dy vite me radhë, statusin e vendit kandidat kur ishte në opozitë duke mos votuar tre...

BALLKANI PERËNDIMOR DHE PERSPEKTIVA INTEGRUESE

para 7 muajve - Tetova Sot

Për gjashtë vendet e Ballkanit perëndimor – Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi, Serbinë dhe Bosnjë e Hercegovinën – Brukseli sugjeron krijimin e një mini Shengeni. Nuk dihet saktë se ç’kuptohet...

Ballkani Perëndimor dhe perspektiva integruese

para 7 muajve - Portalb

Për gjashtë vendet e Ballkanit perëndimor – Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi, Serbinë dhe Bosnjë e Hercegovinën – Brukseli sugjeron krijimin e një mini Shengeni. Nuk dihet saktë se ç’kuptohet...

BALLKANI PERËNDIMOR DHE PERSPEKTIVA INTEGRUESE

para 7 muajve - Tetova Sot

Xhelal Zejneli Për gjashtë vendet e Ballkanit perëndimor – Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi, Serbinë dhe Bosnjë e Hercegovinën – Brukseli sugjeron krijimin e një mini Shengeni. Nuk dihet saktë...

Modeli norvegjez për vendet e Ballkanit Perëndimor?

para 7 muajve - Koha Jone

Nga DW/ Zgjerimi i BE ka vdekur me kohë, Macron vetëm e ka varrosur, thotë njëra palë. Politikë shkatërrimtare, thonë të tjerët. Tani po ravijëzohet ideja e një „modeli norvegjez“ për BP. Çfarë është kjo...

BALLKANI PERËNDIMOR DHE PERSPEKTIVA INTEGRUESE

para 7 muajve - Ina

Nga Xhelal ZEJNELI/ Për gjashtë vendet e Ballkanit perëndimor – Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi, Serbinë dhe Bosnjë e Hercegovinën – Brukseli sugjeron krijimin e një miniShengeni. Nuk dihet...

BALLKANI PERËNDIMOR DHE PERSPEKTIVA INTEGRUESE

para 7 muajve - Tetova Sot

Xhelal Zejneli Për gjashtë vendet e Ballkanit perëndimor – Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi, Serbinë dhe Bosnjë e Hercegovinën – Brukseli sugjeron krijimin e një mini Shengeni. Nuk dihet saktë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK