http://kariera.mk

Turqia dëbon afër 50.000 migrantë nga Stambolli, ato nisen drejtë Ballkanit?

para 8 muajve - Tetova1

Zyra e guvernatorit të Stambollit tha se 42.888 migrantë “të paligjshëm” ishin arrestuar dhe dërguar në qendrat e riatdhesimit, me qëllim, largimin e tyre nga Turqia. Në njoftim nuk u bë e ditur kombësia...

Gjermania arreston një të dyshuar të ISIS-it porsa kthehet në atdhe

para 8 muajve - Gazeta Express

Autoritetet gjermane e kanë arrestuar një grua të dyshuar për pjesëmarrje në aktivitete ilegale në grupin e ISIS-it sapo ajo është kthyer në Gjermani nga Turqia. Lajmin e bëri të ditur zyra e Prokurorit...

NGA “REBELË” NË QYTETARË LOJAL. Luftëtarët e betejave të huaja

para 8 muajve - Koha.mk

Nëse lihen pas dore luftëtarët e betejave të huaja dhe ndaj tyre nuk tregohet kujdes i duhur, ata mund të jenë problem serioz për shtetin, prandaj shteti duhet shtrirë dorën e bashkëpunimit, humanizmit...

Luftëtarët e betejave të huaja

para 8 muajve - Flaka

Nëse lihen pas dore luftëtarët e betejave të huaja dhe ndaj tyre nuk tregohet kujdes i duhur, ata mund të jenë problem serioz për shtetin, prandaj shteti duhet shtrirë dorën e bashkëpunimit, humanizmit...

Gjermania arreston të dyshuarën e DEASH-it të deportuar nga Turqia

para 8 muajve - Anadolu Agency

Berlin Autoritetet gjermane kanë arrestuar të dyshuarën e organizatës terroriste DEASH e cila u kthye në vend të premten me dyshimin për vepër të terrorizmit, ka njoftuar zyra e Prokurorisë Federale, transmeton...

SHBA-ja dhe aleatët evropianë përplasen rreth xhihadistëve

para 8 muajve - Koha.mk

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e saj evropianë janë përplasur për fatin e xhihadistëve që po mbahen në burgjet siriane. Shtëpia e Bardhë e ka konsideruar “të papërgjegjshëm” propozimin francez...

Arrestohet 21-vjeçarja gjermane, e dyshuar si pjesëmarrëse e aktiviteteve të ISIS-it

para 8 muajve - Zyrtare

Autoritetet gjermane e kanë arrestuar një grua të dyshuar për pjesëmarrje në aktivitete ilegale në grupin e ISIS-it sapo ajo është kthyer në Gjermani nga Turqia. Lajmin e bëri të ditur zyra e Prokurorit...

Gjermania arreston një të dyshuar të ISIS-it porsa kthehet në atdhe

para 8 muajve - Gazeta Observer

Autoritetet gjermane e kanë arrestuar një grua të dyshuar për pjesëmarrje në aktivitete ilegale në grupin e ISIS-it sapo ajo është kthyer në Gjermani nga Turqia. Lajmin e bëri të ditur zyra e Prokurorit...

Arrestohet 21-vjeçarja gjermane, e dyshuar si pjesëmarrëse e aktiviteteve të ISIS-it

para 8 muajve - Periskopi

Autoritetet gjermane e kanë arrestuar një grua të dyshuar për pjesëmarrje në aktivitete ilegale në grupin e ISIS-it sapo ajo është kthyer në Gjermani nga Turqia. Lajmin e bëri të ditur zyra e Prokurorit...

U dëbua nga Turqia, arrestohet në Gjermani

para 8 muajve - Arbresh

Autoritetet gjermane kanë arrestuar të dyshuarën e organizatës terroriste Shteti Islamik e cila u kthye në vend të premten me dyshimin për vepër të terrorizmit, ka njoftuar zyra e Prokurorisë Federale,...

Turqia dëbon afër 50.000 migrantë nga Stambolli, ato nisen drejtë Ballkanit?

para 8 muajve - InfoShqip

Zyra e guvernatorit të Stambollit tha se 42.888 migrantë “të paligjshëm” ishin arrestuar dhe dërguar në qendrat e riatdhesimit, me qëllim, largimin e tyre nga Turqia. Në njoftim nuk u bë e ditur kombësia...

Turqia dëbon afër 50.000 migrantë nga Stambolli, ato niset drejtë Ballkanit?

para 8 muajve - Zhurnal

Stamboll, 15 nentor – Zyra e guvernatorit të Stambollit tha se 42.888 migrantë “të paligjshëm” ishin arrestuar dhe dërguar në qendrat e riatdhesimit, me qëllim, largimin e tyre nga Turqia. Në njoftim...

Turqia dëbon rreth 50.000 refugjatë nga Stambolli

para 8 muajve - Vizion Plus

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 emigrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

Turqia dëboi afër 50.000 migrantë nga Stambolli

para 8 muajve - Portalb

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 migrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

Turqia po i kthen luftëtarët e huaj në vendet e origjinës

para 8 muajve - Portalb

Turqia e ka dëbuar në Shtetet e Bashkuara, një shtetas amerikan, i dyshuar si pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik. Transferimi i tij për në SHBA është bërë pasi Greqia refuzoi hyrjen...

Turqia dëbon mbi 50 mijë emigrantë nga Stambolli

para 8 muajve - Opinion

Turqia ka dëbuar mbi 50.000 emigrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha se 42.888...

Turqia dëbon afër 50 000 migrantë nga Stambolli

para 8 muajve - Alsat-M

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 migrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

Merkel: Islamikët e dëbuar në Gjermani do t’i nënshtrohen kontrolleve

para 8 muajve - Gazeta Express

Islamikët dhe mbështetësit e dyshuar të Shtetit Islamik, të deportuar në Gjermani nga Turqia, do t’i nënshtrohen kontrolleve të hollësishme, për të siguruar që nuk paraqesin asnjë kërcënim për sigurinë...

Trump nuk lejon riatdhesimin nga Siria sepse gruaja “ishte pjesë e ISIS”, Gjykata i jep të drejtë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Drejtësia amerikane i ka dhënë të drejtë presidentit Donald Trump, i cili nuk lejon riatdhesimin e një personi nga Siria. Sipas vendimit të gjykatës, Hoda Muthana, 25 vjeçarja e lindur në Alabama, nuk...

Turqia dëbon afër 50 mijë emigrantë nga Stambolli

para 8 muajve - Gazeta Express

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 emigrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

Merkel tregon veprimin me islamikët e dëbuar nga Turqia në Gjermani

para 8 muajve - Sinjali

Islamikët dhe mbështetësit e dyshuar të Shtetit Islamik, të deportuar në Gjermani nga Turqia, do t’i nënshtrohen kontrolleve të hollësishme, për të siguruar që nuk paraqesin asnjë kërcënim për sigurinë...

Merkel: Islamistët e deportuar në Gjermani do t’i nënshtrohen kontrolleve

para 8 muajve - Alsat-M

Islamistët dhe mbështetësit e dyshuar të Shtetit Islamik, të deportuar në Gjermani nga Turqia, do t’i nënshtrohen kontrolleve të hollësishme, për të siguruar që nuk paraqesin asnjë kërcënim për sigurinë...

Turqia dëbon afër 50 000 migrantë nga Stambolli

para 8 muajve - BalkanWeb

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 migrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

SHBA: I “papërgjegjshëm” propozimi për të gjykuar të burgosurit e IS-it në Irak

para 8 muajve - Portalb

Shtetet e Bashkuara e kanë cilësuar “të papërgjegjshëm” propozimin francez për të gjykuar mijëra ekstremistë të burgosur në Irak, teksa Uashingtoni dhe aleatët e tij evropianë janë përplasur rreth asaj...

Turqia dëbon afër 50.000 migrantë nga Stambolli

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 migrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

Turqia dëbon afër 50 mijë emigrantë nga Stambolli

para 8 muajve - Tetova Sot

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 emigrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

Luftëtarët e huaj terroristë të deportuar në Gjermani në proces evaluimi

para 8 muajve - Anadolu Agency

Berlin Luftëtarët e huaj terroristë me origjinë gjermane të deportuar nga Turqia në Gjermani po kalojnë në një proces evaluimi, raporton Anadolu Agency (AA). Kancelarja gjermane Angela Merkel, pas takimit...

Turqia po i kthen luftëtarët e huaj në vendet e origjinës

para 8 muajve - Flaka

Turqia e ka dëbuar në Shtetet e Bashkuara, një shtetas amerikan, i dyshuar si pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik. Transferimi i tij për në SHBA është bërë pasi Greqia refuzoi hyrjen...

Merkel: Islamistët e deportuar në Gjermani do t’i nënshtrohen kontrolleve

para 8 muajve - Gazeta Tema

Islamistët dhe mbështetësit e dyshuar të Shtetit Islamik, të deportuar në Gjermani nga Turqia, do t’i nënshtrohen kontrolleve të hollësishme, për të siguruar që nuk paraqesin asnjë kërcënim për sigurinë...

Turqia dëbon afër 50 000 migrantë nga Stambolli

para 8 muajve - Lajm

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 migrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

Turqia po i kthen luftëtarët e huaj në vendet e origjinës

para 8 muajve - Tetova Sot

Turqia e ka dëbuar në Shtetet e Bashkuara, një shtetas amerikan, i dyshuar si pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik. Transferimi i tij për në SHBA është bërë pasi Greqia refuzoi hyrjen...

Riatdhesimi i shqiptarëve nga Siria. Institucionet pa të dhëna të sakta

para 8 muajve - Flaka

Derisa investigimet e mediave kontaktojnë familjet shqiptare nga Maqedonia e Veriut në kampet e Sirisë, autoritetet vendore përpos që kanë mungesë të dhënash për numrin e saktë të shtetasve atje, një operacion...

Merkel: Islamistët e deportuar në Gjermani do t’i nënshtrohen kontrolleve

para 8 muajve - Tetova Sot

Islamistët dhe mbështetësit e dyshuar të Shtetit Islamik, të deportuar në Gjermani nga Turqia, do t’i nënshtrohen kontrolleve të hollësishme, për të siguruar që nuk paraqesin asnjë kërcënim për sigurinë...

Turqia dëbon afër 50.000 migrantë nga Stambolli

para 8 muajve - InfoShqip

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 migrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

Turqia kthen luftëtarët e huaj në vendet e tyre

para 8 muajve - Zhurnal

Turqia e ka dëbuar në Shtetet e Bashkuara, një shtetas amerikan, i dyshuar si pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik. Transferimi i tij për në SHBA është bërë pasi Greqia refuzoi hyrjen...

Merkel: Islamistët e deportuar në Gjermani do t’i nënshtrohen kontrolleve

para 8 muajve - Lajm

Islamistët dhe mbështetësit e dyshuar të Shtetit Islamik, të deportuar në Gjermani nga Turqia, do t’i nënshtrohen kontrolleve të hollësishme, për të siguruar që nuk paraqesin asnjë kërcënim për sigurinë...

Shtetasit e Maqedonisë nëpër kampet siriane, mësohet se sa nëna dhe fëmijë janë, MPB deklarohet

para 8 muajve - Shprehja

Janë shifra të ndryshme jozyrtare që po qarkullojnë lidhur me praninë e shtetasve të Maqedonisë së Veriut në Siri, kryesisht gra dhe fëmijë. Zhvillimet e fundit kanë bërë që shumë familje të jenë të ngujuara...

Shtetasit e Maqedonisë nëpër kampet siriane, mësohet se sa nëna dhe fëmijë janë, MPB deklarohet

para 8 muajve - Ina

Janë shifra të ndryshme jozyrtare që po qarkullojnë lidhur me praninë e shtetasve të Maqedonisë së Veriut në Siri, kryesisht gra dhe fëmijë. Zhvillimet e fundit kanë bërë që shumë familje të jenë të ngujuara...

Turqia fillon dëbimin e afër 50 mijë emigrantë nga Stambolli

para 8 muajve - Epoka e Re

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 emigrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

Turqia po i kthen luftëtarët e huaj në vendet e origjinës

para 8 muajve - BalkanWeb

Turqia e ka dëbuar në Shtetet e Bashkuara, një shtetas amerikan, i dyshuar si pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik. Transferimi i tij për në SHBA është bërë pasi Greqia refuzoi hyrjen...

MPB-ja kërkon mundësi për kthimin e shtetasve të Maqedonisë së Veriut nga kampet në Siri

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 15 nëntor, zhurnal.mk – Pas thirrjes së shtetasve tanë të ngujuar në kampet e emigrantëve në Siri dhe familjarëve të tyre, nga Ministria e Brendshme thonë se janë përqendruar në gjetjen e një mundësie...

Turqia po i kthen luftëtarët e huaj në vendet e origjinës

para 8 muajve - Lajm

Turqia e ka dëbuar në Shtetet e Bashkuara, një shtetas amerikan, i dyshuar si pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik. Transferimi i tij për në SHBA është bërë pasi Greqia refuzoi hyrjen...

MPB-ja kërkon mundësi për kthimin e shtetasve të Maqedonisë nga kampet në Siri

para 8 muajve - Alsat-M

Pas thirrjes së shtetasve tanë të ngujuar në kampet e emigrantëve në Siri dhe familjarëve të tyre, nga Ministria e Brendshme thonë se janë përqendruar në gjetjen e një mundësie të kthimit të tyre në vendlindje....

Turqia po i kthen luftëtarët e huaj në vendet e origjinës

para 8 muajve - Alsat-M

Turqia e ka dëbuar në Shtetet e Bashkuara, një shtetas amerikan, i dyshuar si pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik. Transferimi i tij për në SHBA është bërë pasi Greqia refuzoi hyrjen...

Turqia kthen luftëtarët e huaj në vendet e tyre

para 8 muajve - Vizion Plus

Turqia e ka dëbuar në Shtetet e Bashkuara, një shtetas amerikan, i dyshuar si pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik. Transferimi i tij për në SHBA është bërë pasi Greqia refuzoi hyrjen...

Turqia dëbon afër 50 000 migrantë nga Stambolli

para 8 muajve - Fol

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 migrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

Te.rroristi i bllokuar në kufirin Turqi-Greqi deportohet në SHBA

para 8 muajve - Medial

Soylu: Luftëtari i huaj terrorist amerikan i bllokuar në kufirin Turqi-Greqi u deportua në SHBA. Pjesëtari i rëndësishëm i DEASH-it i kapur nga Turqia është “emër i cili ka kryer bombardime” në Evropë...

Turqia po i kthen luftëtarët e huaj në vendet e origjinës

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Turqia e ka dëbuar në Shtetet e Bashkuara, një shtetas amerikan, i dyshuar si pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik. Transferimi i tij për në SHBA është bërë pasi Greqia refuzoi hyrjen...

“Merrni luftëtarët e ISIS”/ Pompeo i drejtohet shteteve të origjinës së xhihadistëve në Siri

para 8 muajve - Top Channel

“Vendet evropiane dhe të tjerë aleatë të të koalicionit ndërkombëtar që lufton grupin e Shtetit Islamik duhet të marrin mbrapsht dhe të gjykojnë shtetasit e tyre të ndaluar në Irak dhe Siri për të ndihmuar...

SHBA: I “PAPËRGJEGJSHËM” PROPOZIMI FRANCEZ PËR TË BURGOSURIT NË IRAK

para 8 muajve - Klan Macedonia

Shtetet e Bashkuara e kanë cilësuar “të papërgjegjshëm” propozimin francez për të gjykuar mijëra ekstremistë të burgosur në Irak, teksa Uashingtoni dhe aleatët e tij evropianë janë përplasur rreth asaj...

Terroristi i bllokuar në kufirin Turqi-Greqi deportohet në SHBA

para 8 muajve - Anadolu Agency

Ankara Soylu: Luftëtari i huaj terrorist amerikan i bllokuar në kufirin Turqi-Greqi u deportua në SHBA. Pjesëtari i rëndësishëm i DEASH-it i kapur nga Turqia është "emër i cili ka kryer bombardime" në...

Merkel: Islamikët e dëbuar në Gjermani do t’i nënshtrohen kontrolleve

para 8 muajve - Albinfo

Turqia planifikon të deportojë në Gjermani dy gra të martuara me luftëtarë të Shtetit Islamik. Islamistët dhe mbështetësit e dyshuar të Shtetit Islamik, të deportuar në Gjermani nga Turqia, do t’i nënshtrohen...

Merkel: Islamikët e dëbuar në Gjermani do t’i nënshtrohen kontrolleve

para 8 muajve - Arbresh

Islamistët dhe mbështetësit e dyshuar të Shtetit Islamik, të deportuar në Gjermani nga Turqia, do t’i nënshtrohen kontrolleve të hollësishme, për të siguruar që nuk paraqesin asnjë kërcënim për sigurinë...

Turqia dëbon afër 50 mijë emigrantë nga Stambolli

para 8 muajve - Albinfo

Në Turqi janë rreth 3.6 milion refugjatë sirianë Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 emigrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të...

Turqia dëbon afër 50 mijë emigrantë nga Stambolli

para 8 muajve - Arbresh

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 emigrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm. Zyra e guvernatorit të Stambollit tha...

Merkel: Islamistët e deportuar në Gjermani do t’i nënshtrohen kontrolleve

para 8 muajve - KosovaPress

Sipas shërbimeve të sigurisë, Merkel e bëri këtë deklaratë një ditë pasi një familje prej shtatë vetash, me origjinë nga Iraku, mbërriti në Berlin. Prindërit u përshkruan se i përkisnin lëvizjes salafiste...

Agim Nuhiu: MPB-ja kërkon mundësi për kthimin e shtetasve të Maqedonisë nga kampet në Siri

para 8 muajve - Fakti Ditor

Pas thirrjes së shtetasve tanë të ngujuar në kampet e emigrantëve në Siri dhe familjarëve të tyre, nga Ministria e Brendshme thonë se janë përqendruar në gjetjen e një mundësie të kthimit të tyre në vendlindje....

MPB-ja kërkon mundësi për kthimin e shtetasve të Maqedonisë nga kampet në Siri

para 8 muajve - Tetova Sot

Pas thirrjes së shtetasve tanë të ngujuar në kampet e emigrantëve në Siri dhe familjarëve të tyre, nga Ministria e Brendshme thonë se janë përqendruar në gjetjen e një mundësie të kthimit të tyre në vendlindje....

MPB-ja kërkon mundësi për kth imin e shtetasve të Maqedonisë nga kampet në Siri

para 8 muajve - Tetova1

Pas thirrjes së shtetasve tanë të ngujuar në kampet e emigrantëve në Siri dhe familjarëve të tyre, nga Ministria e Brendshme thonë se janë përqendruar në gjetjen e një mundësie të kthimit të tyre në vendlindje....

SHBA: Propozimi i Francës për të burgosurit e ISIS, i papërgjegjshëm

para 8 muajve - Opinion

Teksa Uashingtoni dhe aleatët e tij evropianë janë përplasur rreth asaj se çfarë duhet të bëhet me mijëra ekstremistë që janë duke u mbajtur në Siri, Shtetet e Bashkuara e kanë cilësuar “të papërgjegjshëm”...

MPB-ja kërkon mundësi për kthimin e shtetasve të Maqedonisë nga kampet në Siri

para 8 muajve - Lajm

Pas thirrjes së shtetasve tanë të ngujuar në kampet e emigrantëve në Siri dhe familjarëve të tyre, nga Ministria e Brendshme thonë se janë përqendruar në gjetjen e një mundësie të kthimit të tyre në vendlindje....

Turqia po i kthen luftëtarët e huaj në vendet e origjinës

para 8 muajve - Gazeta Observer

Turqia e ka dëbuar në Shtetet e Bashkuara, një shtetas amerikan, i dyshuar si pjesëtar i grupit militant ekstremist, Shteti Islamik. Transferimi i tij për në SHBA është bërë pasi Greqia refuzoi hyrjen...

Pompeo: Nuk heqim dorë nga lufta kundër ISIS

para 8 muajve - BalkanWeb

Shtetet e Bashkuara premtuan se nuk do të heqin dorë nga lufta për të zhdukur grupin terrorist Shteti Islamik, ndërkohë që u bënë thirrje aleatëve të marrin më shumë përgjegjësi për luftëtarët e huaj dhe...

Vazhdon pritja në kufi e Te.rroristit të huaj që do të dërgohet në SHBA

para 8 muajve - Medial

Terroristi i huaj amerikan i cili është destinuar të dërgohet në SHBA por nuk është pranuar nga Greqia pas deportimit nga ana e Turqisë dhe për të pritet rregullimi i dokumenteve të udhëtimit, vazhdon...

Vazhdon pritja në kufi e terroristit të huaj që do të dërgohet në SHBA

para 8 muajve - Anadolu Agency

Edirne Terroristi i huaj amerikan i cili është destinuar të dërgohet në SHBA por nuk është pranuar nga Greqia pas deportimit nga ana e Turqisë dhe për të pritet rregullimi i dokumenteve të udhëtimit, vazhdon...

Pompeo: Nuk heqim dorë nga lufta kundër ISIS-it

para 8 muajve - Top Channel

Shtetet e Bashkuara premtuan se nuk do të heqin dorë nga lufta për të zhdukur grupin terrorist Shteti Islamik, ndërkohë që u bënë thirrje aleatëve të marrin më shumë përgjegjësi për luftëtarët e huaj dhe...

SHBA: Papërgjegjshmëri t’i kërkosh Irakut gjykimin e xhihadistëve të ndaluar në Siri

para 8 muajve - BalkanWeb

SHBA-ja e gjykoi papërgjegjshmëri për disa vende europiane si Franca, t’i kërkojnë Irakut të gjykojë shtetasit e tyre, anëtarë të grupit të Shtetit Islamik të ndaluar në Siri. “Do të ishte papërgjegjshmëri...

Siri, 80 shtetas të Maqedonisë së Veriut të bllokuar në kampe

para 8 muajve - BalkanWeb

Që nga fillimi i luftës në Siri, rreth 80 shtetas të Maqedonisë së Veriut, të cilët janë përfshirë në formacionet e armatosura, logjistikë ose kanë shërbyer si shoqërues në vatrat e luftës, janë kthyer...

SHBA: I "papërgjegjshëm" propozimi për të gjykuar të burgosurit e IS-it në Irak

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara e kanë cilësuar “të papërgjegjshëm” propozimin francez për të gjykuar mijëra ekstremistë të burgosur në Irak, teksa Uashingtoni dhe aleatët e tij evropianë janë përplasur rreth asaj...

Pompeo i drejtohet shteteve të origjinës së xhihadistëve në Siri: Merrni luftëtarët e ISIS

para 8 muajve - Periskopi

“Vendet evropiane dhe të tjerë aleatë të të koalicionit ndërkombëtar që lufton grupin e Shtetit Islamik duhet të marrin mbrapsht dhe të gjykojnë shtetasit e tyre të ndaluar në Irak dhe Siri për të ndihmuar...

“Merrni luftëtarët e ISIS”/ Pompeo i drejtohet shteteve të origjinës së xhihadistëve në Siri

para 8 muajve - KosovaPress

Pompeo u tha ministrave të jashtëm dhe zyrtarëve të lartë nga rreth 30 vende anëtarë të këtij koalicioni se është e domosdoshme që ata t’i bëjnë përgjegjës mijëra luftëtarë të huaj të arrestuar për mizoritë...

Turqia mban fjalën: dhjetëra të lidhur me ISIS-in, kthim në Evropë

para 8 muajve - Te Sheshi

Turqia tashmë ka dëbuar tetë persona, pjesë e organizatës ISIS, drejt vendeve të origjinës, përkatësisht në Gjermani dhe Britani. Fuqitë perëndimore në Evropë, të cilat me Turqinë i bashkon angazhimi në...

Pompeo: Nuk heqim dorë nga lufta kundër ISIS

para 8 muajve - Vizion Plus

Shtetet e Bashkuara premtuan se nuk do të heqin dorë nga lufta për të zhdukur grupin terrorist Shteti Islamik, ndërkohë që u bënë thirrje aleatëve të marrin më shumë përgjegjësi për luftëtarët e huaj dhe...

Arrestohet në Britani militanti i ISIS’it i dëbuar nga Turqia

para 8 muajve - Arbresh

Policia britanike ka arrestuar militantin e ISIS-it, shtetas britanik, i cili u dëbua nga Turqia, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas televiziont Skynews, policia nga ka arrestuar militantin britanik...

SHBA: I “papërgjegjshëm” propozimi për të gjykuar të burgosurit e IS-it në Irak

para 8 muajve - Lajm

Shtetet e Bashkuara e kanë cilësuar “të papërgjegjshëm” propozimin francez për të gjykuar mijëra ekstremistë të burgosur në Irak, teksa Uashingtoni dhe aleatët e tij evropianë janë përplasur rreth asaj...

ISIS ende paraqet kërcënim për Sirinë

para 8 muajve - Tetova Sot

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u bëri thirrje anëtarëve të koalicionit që luftojnë grupin militant ekstremist Shteti Islamik (IS), që të kthejnë në vendet e tyre xhihadistët, dhe të rrisin...

Pompeo: SHBA do të vazhdojë luftën kundër Shtetit Islamik

para 8 muajve - Tetova Sot

Sekretari i Shtetit amerikan, Mike Pompeo tha në Uashington sot se SHBA do të vazhdojë luftën kundër xhihadistëve të Shtetit Islamik. Ai në një takim me përfaqësuesit e vendeve në koalicionin ndërkombëtar...

Siri, 80 shtetas të Maqedonisë së Veriut të bllokuar në kampe

para 8 muajve - Arbresh

Që nga fillimi i luftës në Siri, rreth 80 shtetas të Maqedonisë së Veriut, të cilët janë përfshirë në formacionet e armatosura, logjistikë ose kanë shërbyer si shoqërues në vatrat e luftës, janë kthyer...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK