http://kariera.mk

Sulm me makinë bombë në veri të Sirisë

para 8 muajve - Zhurnal

Aktivistët e opozitës siriane dhe ministria turke e Mbrojtjes thane se një makinë bombë shpërtheu sot në një qytet në veri të Sirisë, duke vrarë të paktën 12 persona dhe duke plagosur disa të tjerë....

Atentat në verilindje të Sirisë

para 8 muajve - Top Channel

Katërmbëdhjetë persona, nëntë prej të cilëve civilë, u vranë sot në një atentat me veturë në qytetin e Al-Bab, në verilindje të Sirisë, theksoi Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH). “Shpërthimi...

Atentat me bomba në verilindje të Sirisë

para 8 muajve - Portalb

Katërmbëdhjetë persona, nëntë prej të cilëve civilë, u vranë sot në një atentat me veturë në qytetin e Al-Bab, në verilindje të Sirisë, theksoi Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH). “Shpërthimi...

Siri, dhjetëra të vdekur dhe shumë të lënduar

para 8 muajve - Klan Kosova

Dhjetëra persona vdiqën e pothuajse gjithçka përreth u shkatërrua. Qyteti al-Bab në veri të Sirisë u alarmua të shtunën nga shpërthimi i një veture bombë. Për numrin e të vrarëve ka dilema derisa Vëzhguesi...

Atentat me bomba në verilindje të Sirisë

para 8 muajve - Top Channel

Katërmbëdhjetë persona, nëntë prej të cilëve civilë, u vranë sot në një atentat me veturë në qytetin e Al-Bab, në verilindje të Sirisë, theksoi Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH). “Shpërthimi...

Atentat në verilindje të Sirisë, 14 viktima

para 8 muajve - Aktuale

Katërmbëdhjetë persona, nëntë prej të cilëve civilë, u vranë sot në një atentat me veturë në qytetin e Al-Bab, në verilindje të Sirisë, theksoi Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH). “Shpërthimi...

Atentat në verilindje të Sirisë

para 8 muajve - Sinjali

Katërmbëdhjetë persona, nëntë prej të cilëve civilë, u vranë sot në një atentat me veturë në qytetin e Al-Bab, në verilindje të Sirisë, theksoi Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut. “Shpërthimi...

Sulm me makinë bombë në veri të Sirisë

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Aktivistët e opozitës siriane dhe ministria turke e Mbrojtjes thane se një makinë bombë shpërtheu sot në një qytet në veri të Sirisë, duke vrarë të paktën 12 persona dhe duke plagosur disa të tjerë. Një...

Idlib, 40 mijë civilë janë zhvendosur në 2 javë

para 8 muajve - Portalb

Rreth 40 mijë civilë janë zhvendosur në 14 ditët e fundit për shkak të sulmeve që regjimi i Bashar al Asadit dhe mbështetësi i tij Rusia kanë ndërmarrë ndaj vendbanimeve brenda zonës së deskalimit Idlib...

Atentat në verilindje të Sirisë, 14 viktima

para 8 muajve - Tetova Sot

Katërmbëdhjetë persona, nëntë prej të cilëve civilë, u vranë sot në një atentat me veturë në qytetin e Al-Bab, në verilindje të Sirisë, theksoi Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH). “Shpërthimi...

Së paku 12 të vrarë nga një shpërthim në Siri

para 8 muajve - Gazeta Express

Të paktën 12 persona janë vrarë nga shpërthimi i një veture bombë të shtunën në pjesën veriore të Sirisë. Lajmin e bënë të ditur aktivistët sirianë dhe Ministria e Mbrojtjes e Turqisë. Siria veriore është...

Siri, shpërthen autobomba, 14 të vdekur

para 8 muajve - BalkanWeb

Të paktën 14 persona, mes të cilëve 9 civilë, kanë mbetur të vrarë pas një shpërthimi me autobombë në veri-lindje të Sirisë, pranë kufirit me Turqinë, në një qytet të kontrolluar nga ushtarakët turq. Lajmin...

Sulm terrorist në veri të Sirisë, 18 civilë të vrarë

para 8 muajve - Shenja

Të paktën 18 civilë janë vrarë nga një sulm terrorist me autobombë në qytetin Al-Bab në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Sulmi është kryer përmes një automjeti të ngarkuar me eksplozivë në...

Shpër.th.im me autoBo.mbë, 14 të vrarë në Siri

para 8 muajve - Medial

Lexime: 7 Organizata Kombëtare për të Drejtat e Njeriut, ong me qendër në Londër, ka njoftuar se 14 persona, mes të cilëve 9 civilë, kanë mbetur të vrarë pas një shpërthimi me autobombë në veri-lindje...

Sulmi me bombë lë 14 viktima në qytetin e kontrolluar nga turqit në Siri

para 8 muajve - Opinion

Një shpërthim bombe në një makinë vrau 14 njerëz, nëntë prej tyre civilë, të shtunën në qytetin e kontrolluar nga Turqia Al-Bab në veri të Sirisë. Bomba, e cila goditi një stacion autobusi në qytet, plagosi...

Atentat në verilindje të Sirisë, 14 viktima

para 8 muajve - Zyrtare

Katërmbëdhjetë persona, nëntë prej të cilëve civilë, u vranë sot në një atentat me veturë në qytetin e Al-Bab, në verilindje të Sirisë, theksoi Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH). “Shpërthimi...

E rëndë! Shpërthen autobomba, humbin jetën 14 persona

para 8 muajve - Standard

Të paktën 14 persona, mes të cilëve 9 civilë, kanë mbetur të vrarë pas një shpërthimi me autobombë në veri-lindje të Sirisë, pranë kufirit me Turqinë, në një qytet të kontrolluar nga ushtarakët turq. Lajmin...

Atentat në verilindje të Sirisë

para 8 muajve - Periskopi

Katërmbëdhjetë persona, nëntë prej të cilëve civilë, u vranë sot në një atentat me veturë në qytetin e Al-Bab, në verilindje të Sirisë, theksoi Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH). “Shpërthimi...

Sulm terrorist në veri të Sirisë, 18 civilë të vrarë

para 8 muajve - Zhurnal

Të paktën 18 civilë janë vrarë nga një sulm terrorist me autobombë në qytetin Al-Bab në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Sulmi është kryer përmes një automjeti të ngarkuar me eksplozivë...

Atentat në verilindje të Sirisë

para 8 muajve - KosovaPress

“Shpërthimi ndodhi në vendin e ndalimit të taksive dhe autobusëve në qytetin e Al-Bab, nën kontrollin e ushtrisë turke që prej dy vitesh”, theksoi drejtori i OSDH, Rami Abdel Rahmane. Të paktën 14 persona...

Sulm terrorist në veri të Sirisë, 18 civilë të vrarë

para 8 muajve - Anadolu Agency

Al-Bab Të paktën 18 civilë janë vrarë nga një sulm terrorist me autobombë në qytetin Al-Bab në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Sulmi është kryer përmes një automjeti të ngarkuar me eksplozivë...

Sulm terrorist në veri të Sirisë, 10 civilë të vrarë

para 8 muajve - Anadolu Agency

Al-Bab Të paktën dhjetë civilë janë vrarë nga një sulm terrorist me autobombë në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Sulmi është kryer në Al-Bab, qytet tashmë i kontrolluar nga opozita ushtarake...

Sulm terrorist në veri të Sirisë, 10 civilë të vrarë

para 8 muajve - Arbresh

Të paktën dhjetë civilë janë vrarë nga një sulm terrorist me autobombë në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Sulmi është kryer në Al-Bab, qytet tashmë i kontrolluar nga opozita ushtarake në...

Sulmet ajrore në Idilb të Sirisë, në mesin e të vdekurve edhe tre fëmijë vëllezër

para 8 muajve - Klan Kosova

Mbrojtja Civile e Sirisë, e njohur gjithashtu si Helmetat e Bardha, lëshoi një video ku tregon sulmet ajrore në fshatra e Idlibit në Sirinë Veriore. Në veri-perëndim të Sirisë një sulm vrau pesë njerëz...

“Rusia do të reagojë me shpejtësi ndaj shqetësimeve të Turqisë në Siri”

para 8 muajve - InfoShqip

Rusia është e gatshme të “reagojë shpejt” për shqetësimet e Turqisë në Siri, tha Presidenti rus, Vladimir Putin, raporton Anadolu Agency (AA). Duke folur para gazetarëve në Brazil pas Samitit të BRICS...

Idlib, 40 mijë civilë zhvendosen në 2 javë

para 8 muajve - Shenja

Rreth 40 mijë civilë janë zhvendosur në 14 ditët e fundit për shkak të sulmeve që regjimi i Bashar al Asadit dhe mbështetësi i tij Rusia kanë ndërmarrë ndaj vendbanimeve brenda zonës së deskalimit Idlib...

Sulmet ajrore në Siri: Në mesin e të vdekurve edhe tre fëmijë vëllezër

para 8 muajve - Periskopi

Mbrojtja Civile e Sirisë, e njohur gjithashtu si Helmetat e Bardha, lëshoi një video ku tregon sulmet ajrore në fshatra e Idlibit në Sirinë Veriore. Në veri-perëndim të Sirisë një sulm vrau pesë njerëz...

Idlib, 40 mijë civilë zhvendosen në 2 javë

para 8 muajve - Anadolu Agency

Idlib Rreth 40 mijë civilë janë zhvendosur në 14 ditët e fundit për shkak të sulmeve që regjimi i Bashar al Asadit dhe mbështetësi i tij Rusia kanë ndërmarrë ndaj vendbanimeve brenda zonës së deskalimit...

Sulmet ajrore në Idilb të Sirisë, në mesin e të vdekurve edhe tre fëmijë vëllezër

para 8 muajve - Ekonomia Online

Mbrojtja Civile e Sirisë, e njohur gjithashtu si Helmetat e Bardha, lëshoi një video ku tregon sulmet ajrore në fshatra e Idlibit në Sirinë Veriore. Në veri-perëndim të Sirisë një sulm vrau pesë njerëz...

“Rusia do të reagojë me shpejtësi ndaj shqetësimeve të Turqisë në Siri”

para 8 muajve - Anadolu Agency

Moskē Rusia është e gatshme të "reagojë shpejt" për shqetësimet e Turqisë në Siri, tha Presidenti rus, Vladimir Putin, raporton Anadolu Agency (AA). Duke folur para gazetarëve në Brazil pas Samitit të...

Assad: Damasku nuk do të pajtohet asnjëherë me ndarjen e Sirisë

para 8 muajve - Arbresh

Qeveria siriane dhe populli i Republikës Arabe Siriane në asnjë mënyrë nuk do të pajtohen me ndarjen e vendit, ka thënë presidenti Bashar al-Assad në një intervistë. Presidenti Assad tha që Damasku ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK